4i% _y L. Gevaert-Santpoort werd een begrip in de caravanwereld Produktie steeg van twaalf tot 250 wagens per jaar MAI-bureau in Haarlem breidt werkzaamheden uit de IJmond bankstellen eethoeken slaapkamers bergmeubelen Havenberichten Geen carrosseriebedrijf bij Kerkweg Santpoort Geen keerpunt in teleurstellend seizoen voor schorseneren FILM EN FILMWERELD TAUNUS personen-automobielen RAIFFE1SENBANK IJMUIDEN Woninginrichting VERSPUY VRIJDAG 5 FEBRUARI 1965 A IJ muiden Beverwijk 12 M vanaf ƒ5725.- 17 M vanaf 7885.- 20 M vanaf 8995.— ZWIER NU DE OPRUIMING WEER VOORBIJ IS Overgeschakeld Algemene aspecten (City). De beroemde roman „L'Atlan- tide" van Pierre Benoit is al dikwijls ver filmd, waarvan het meest opvallend door de Duitse regisseur Pabst in de dertiger jaren. Dit heeft overigens de Amerikaan Edgar G. Ulmer niet ver hinderd van „Atlantis" nog eens een supertechniramafilm in technicolor te maken, met de Israëlische filmster Haya Harareet in de rol van Antinea, heer seres van het legendarische en verloren gegane rijk. Uiteraard zijn in het oude verhaal intussen enkele moderniseringen aangebracht, zodat de beide Fransen die het mysterieuze werelddeel ontdekken en op de onsterfelijke Antinea verliefd worden, thans mijningenieurs zijn ge worden op zoek naar uranium in de Sahara. Ook de ondergang van Atlantis wordt nu in dit verhaal bewerkstelligd door een atoomexplosie, hetgeen het pu bliek echter niet zal verhinderen zich volledig over te geven aan de onver woestbare romantiek van een ontmoeting tussen een door de eeuwen bewaard ge bleven beschaving en de mens van deze tijd. Deze film draait van vrijdag tot en met zondag, met de woensdag als toe gift. Maandag is er namelijk geen film en de dinsdag is gereserveerd voor de kunstkring „Voor Allen", welke deze avond heeft bestemd om Bergman's be roemde film „De Maagdenbron" voor de leden te vertonen. HET RELAAS van een grote en opwin dende opruiming onder het gespuis van de goudvelden is het motief van de wes tern „Revolverrecht in Montana," waar mee het op dit genre verzotte publiek zon dagmiddag weer aan zijn gebruikelijke portie sensatie wordt geholpen. En voor donderdag heeft de directie dan het twee de deel van „08/15" nog in petto gehou den, waarmee de ontluistering van het Duitse militaire drilsysteem wordt voort gezet. (Stadsschouwburg). Een nieuwe episode uit de wrede oorlog tussen Amerika en Japan is „Jungle duivels" welke film zich enkele dagen voor de slag van Bou gainville afspeelt op een daar in de buurt gelegen eiland. Vier mariniers, met de sergeant Fletcher als commandant, krij gen opdracht de Franse planter Bouchard op te sporen, teneinde te controleren of de radiografisch overgebrachte inlichtin gen over de ligging van Japanse mijnen velden inderdaad van hem afkomstig en betrouwbaar zijn. Het blijkt op dit eiland te wemelen van Japanners en het kleine groepje mannen wordt bij aankomst al direct tot de helft gereduceerd. De over gebleven Fletcher en Burke slagen erin dwars door alle gevaren van scherpschut ters Bouchard en zijn dochter te ontdek ken en in veiligheid te brengen, waar mee het leven van duizenden G.I.'s kan worden gered. DIT HEROÏSCH VERHAAL werd geheel in technicolor opgenomen op het eiland Kauai, het noordelijkste van de Hawaiï- eilanden, waar het door Stuart Jeisler werd geregisseerd. Tony Curtis en Frank Loveloy vervullen de mannelijke hoofd rollen in deze keiharde historie van sen satie en oorlogsavontuur, waarbij de ver leidelijke Mary Murphy het traditionele vleugje romantiek voor haar rekening mocht nemen. De film staat op het pro gramma van vrijdag tot en met zondag, waarbij „Vlammen over de prairie" dan zondagmiddag het „cowboy-publiek" weer op zijn wenken bedient. (Luxor) Maciste vertoont zich voor „De triomf van Maciste" nu eens in de gedaante van de krachtpatser Kirk Mor ris, om er voor te zorgen dat er een einde komt aan het wrede bewind van Tenefis, de onrechtmatige koningin van Memphis, die er behagen in schept jonge en mooie maagden te offeren aan de vuurgod in een naburige vulkaan. Onnodig te vermel den dat tegen het einde van dit grandio ze spektakelstuk ook deze vulkaan een woordje begint mee te spreken. Deze film draait tot en met zaterdag en in de tweede voorstelling van zondagmiddag, na dat in de eerste de onvolprezen Freddy Quinn zich dan reeds in „Weit ist der Weg", heeft laten beluisteren. U weet wel, de Freddy van „Heimweh", „La Gui- tarra Brasiliana" en.„Weit ist der Weg". EEN VAN DIE FILMS, die pretenderen een waarschuwing voor onervaren meisjes te zijn is „Zo'n soort meisjes", aan wel ke bedoeling dan het traditionele verhaal- Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Jean E., van Londen; Brinio, Londen, IJmuiden; Thun- tank 8, Londen; Birim River, Rotterdam; Pru- dentia, Skarrehage; Kennemerland, Hamburg; Texelstroom, Huil; Bam, Dagenham; Solny, Tuapse; Vikingoer, Noordzee, proefvaarder IJ muiden; Fenja, Antwerpen; Vliestroom, Dagen ham; Bern, Par; Tilla Doris, Rotterdam; Linge- borg, Shoreham; Amstelstroom, Grangemouth; Lingestroom, Londen; Wilja, Swansea; Berkel- stroom, Rotterdam; Oosterburgh, Rotterdam; Limfjord, Esb.ierg; Steinhoeft, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Mynias, van Rotterdam; Delft, Kingston; Spes, Swi- ncujscie, IJmuiden; Gerda Schnell, Antwerpen; Goennebek, Antwerpen; Brik, Antwerpen; Havelland, Hamburg; River Afton, Antwerpen; River Afton, Pepel, IJmuiden; Ceres, Antwer pen; Kalmarsund 1, Kotka, Velsen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Cd. de Bogota, naar Antwerpen; Gerland, Port Talbot; Ommenkerk, Kaapstad; Buntenstein, Antwer pen; Beate, Hamburg; Rigel. Huil; Tanfjord, Groningen; Hanne Moeller, Odense, IJmuiden; Gooiland, Hamburg; Nordkyn, Plymouth; Vikingoer, Noordzee, IJmuiden; Tynewood, Londen; Wahehe, Bremen; Koserow, Alphen a d. Rijn; Deborah, Londen; Thea, Wismar, IJmuiden; Bomma, Delfzijl; Herman Suhr, Ter- neuzen; Start, Boston, IJmuiden; Nautic, Bre men; Louise Emilie, Paisley; Kaete Grammers- torf, Rotterdam; Boreas, Rotterdam; Bram, Dagenham; Leliegracht, Rotterdam; Thuntank 8, Bremen; Audrey Johanna, Rotterdam, IJmui den; Neutron, Rotterdam; Skaumor, Pepel, IJ muiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Bloemgracht, naar Mantyluoto; Ruegen, Lissabon; Jason, Curagao; Isis, Curasao. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). tje wordt opgehangen over de Oostenrijk se Eva, die als zoveel andere buitenland se meisjes naar Londen komt, om zich hier als hulp in de huishouding in de En gelse taal te bekwamen. Prompt valt zij in handen van genot- en gelukzoekers, waarbij haar vrijwel geen ellende blijft bespaard, zodat zij tenslotte gedesillusio neerd naar haar geboorteland moet terug keren. Deze film draait tot en met woens dag, zodat het witte doek dan weer voor een nieuw programma kan worden vrij gemaakt. (W.B.-theater). De liefhebbers van sen satie worden in dit theater opnieuw op hun wenken bediend met „De gemasker de ruiter" (vrijdag en zaterdag) „De mysterieuze moordenaar". (Zondag en maandag) en „Jacht op de verborgen goudschat" (zondagmiddag). Het komt ons voor dat een dergelijke keus weer ruim voldoende zal blijken. (Kennemer theater). „De Noormannen komen!" de lugubere kreet die tijdens de middeleeuwen menige bevolking tot wanhoop en schrik heeft gebracht, weer klinkt thans tot en met woensdag opnieuw in dit theater, omdat voor deze dagen de grote avonturenfilm „De Vikingen ko men!" op het programma prijkt. De sen sationele kwaliteiten hiervan zijn vroeger al eens uitvoerig in deze kolommen om schreven, zodat wij thans met een simpe le aankondiging kunnen volstaan. JOAN CRAWFORD, een filmster van allure vertolkt de hoofdrol in „De fatale mevrouw Philips" die een dame blijkt te zijn zonder scrupules, wanneer het er om gaat haar heerschappij over mannen en vrouwen tot elke prijs te behouden. Zij drijft immers haar man tot de drank, haar schoonzuster tot zelfmoord en haar vriend tot moord. Uiterlijk charmant, doch inner lijk vol boze hartstochten brengt zij in alle mensen het slechte naar boven. Geen wonder dat een dergelijke rol het boeien de middelpunt is geworden van een na vrante speelfilm, die zaterdagnacht en zondagmiddag stellig het publiek in adem loze spanning zal gevangen houden. Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD-DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 Een aantal bewoners van woningen, ge legen aan de Narcissenstraat en de Kerk- weg te Santpoort heeft zich 8 december 1964 tot Velsens gemeenteraad gewend, waarbij bezwaar werd gemaakt tegen de vestiging van een carrosseriebedrijf op een binnenterrein nabij de Kerkweg aldaar. Deze brief werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Het betreft hier een inrichting, waarop de hinderwet van toe passing is. Er is een verzoek om vergun ning ingevolge deze wet bij B. en W. in gediend. Op grond van de omstandigheid, dat van de werking van deze inrichting hinder van ernstige aard te duchten was, welke niet door het opleggen van voorwaarden kan worden voorkomen, hebben B. en W. be sloten de gevraagde vergunning te weige ren. Nu hiermede de grondslag aan het be zwaarschrift is ontvallen, stelt het college voor dit voor kennisgeving aan te nemen. De adressanten zullen van een en ander op de hoogte worden gesteld. Advertentie ALS HET OM Kies dan uw eigen spaarvorm. Rente vergoedingen tot Uw spaargeld veilig en zeker bij de KENNEMERLAAN 57 AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RA1FFEISEN-BANK TE UTRECHT Het is geen best seizoen geweest voor de producenten van schorseneren, die hun produkt naar de Beverwijkse veiling „Kennemerland" hebben gebracht. Ook de gisteren gehouden veiling was een teleur stelling voor de kwekers; er was nagenoeg geen belangstelling voor hun aanbod van 35.000 kilogram, waarbij in de voorgaande weken opgehouden partijen. Er werd don derdag in Beverwijk maar een enkel par tijtje verkocht. De prijzen liepen opnieuw terug. De A-kwaliteit kwam niet eens boven de vier dubbeltjes per kilo; 30 tot 36 cent was wat enkele kopers er voor wilden geven. De B's noteerden 9 tot 18 cent per kilo. Met de C-schorseneren was het wel bij zonder droef gesteld: evenals vorige week werd gisteren de gehele aanvoer van deze kwaliteit opgehouden. Er was voorts een aanbod van 300 kis ten winterpeen. Een klein deel vond ko pers, die bereid waren een dubbeltje tot 12'/s cent per kilo neer te tellen; de rest bleef staan. Volgende week zal de laatste veiling voor schorseneren en winterpeen worden gehouden en daarmee zal dan het einde zijn gekomen van een langgerekt seizoen, dat zowel voor kweker als handelaar een grote teleurstelling was. Advertentie Wij varen onder de veilige vlag van de Ned. Spaarbankbond. Beschermvrouwe H.M. de Koningin Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen De fraaie stand van Gevaert op de Caravan RAI '65 in Amsterdam. Mochten de bezoekers ov de cara vans uitgekeken raken, dan zijn er nog altijd de flamingo's om voor wat afwisseling te zorgen. Caravanbouwer J. F. Gevaert uit Santpoort: „De kwaliteit is met sprongen vooruit gegaan". Advertentie kunnen wij u weer een geheel nieuwe kollektie MEUBELEN tonen. Nieuwe modellen in Moderne meubelen, gefabriceerd met ouderwets en degelijk vakmanschap. - Komt u eens vrijblijvend kijken naar deze nieuwe modellen. VOOR MEUBELEN MET SFEER PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 8089 (Van een onzer verslaggevers) De roomkleurige flamingo's in het kunstvijvertje schijnen zich temidden van de hen omringende caravans in de reusachtige RAI-hal net zo thuis te voe len als in het oerwoudmoeras van hun geboorteland. De schuifelende parade van bezoekers wijst elkaar de sierlijke vogels aan. Een besneeuwde caravan ge tuigt van zijn „doorgewinterde" gebruiks mogelijkheden. Caravanbouwer J. F. Gevaert uit Sant poort (die fabrikant 'an fotomateriaal vroeg me eens waarom 11' zijn naam ge bruikte), zegt; „Natuurlek is ons bedrijf voor een belangrijk deel afhankelijk van de conjunctuur. Het is dan ook moeilijk te voorspellen of en hoe lang de nog steeds groeiende belangstelling van het publiek voor de caravan zal aanhouden. Meer auto's op de weg betekent ook betere kansen voor de caravan. Hoe goed de mensen het financieel ook zullen hebben, zij zullen altijd gesteld zijn op hun vrij heid. Het kamperen met de caravan is een vorm van recreatie die steeds meer wordt beoefend. Dat betekent dat de ca ravanbouwer voortdurend op de hoogte moet blijven van de wensen die bij het publiek leven ten aanzien van de kwaliteit en inrichting van de caravan. Het Neder landse publiek is op dat punt bijzonder kritisch". De heer Gevaert kan het zo langzaam aan wel weten waarover hij praat. Het vroegere eenmansbedrijfje, waarvan de bakermat in Santpoort lag, heeft zich ontwikkeld tot het op een na grootste van ons land op het gebied van de caravan- fabricage. De jaarproduktie bedraagt thans rond de 250 wagens. Daarnaast heeft Gevaert n.v. zich de laatste jaren toegelegd op de vervaardiging van cabi nes voor zware transportmachines als bulldozers, vorkheftrucks en dergelijke. Ruimtegebrek noodzaakte het bedrijf de produktieafdeling twee jaar geleden over te plaatsen naar de Bronsstraat op het IJmuidense industrieterrein. Het bedrijf verschaft momenteel ruim veertig men sen werk. „Het is allemaal in 1933 begonnen," zegt de 56-jarige heer Gevaert. „De Santpoortse carrosseriebouwer Theo Jans sen maakte een dozijn kampeerwagens. Die zouden nu nog helemaal geen gek fi guur slaan. De houten beplating had hij met leerdoek bekleed. Dat is vandaag de dag wel wat anders. De kwaliteit van de caravan is met sprongen vooruitgegaan. Dit jaar zijn wij helemaal overgeschakeld op polyester voor de carrosserie. Daarvoor gebruiken we met glasvezel gewapende polyester platen, die door Mulder en Rijke in IJmuiden worden geleverd. Omdat de verf al in het polyester is verwerkt be hoeft het later niet meer in kleur gespo ten te worden Je hebt er geen omkijken meer naar. Tot nog toe zijn onze ervarin gen met polyester buitengewoon gunstig. Het materiaal is oersterk. Je kunt er ge rust met een hamer op slaan zonder dat er maar het geringste barstje in komt". In 1952 nam de heer Gevaert het be drijf van de heer Janssen over. Aanvan kelijk verhuurde hij caravans van Engelse makelij maar al spoedig ging hij cara vans naar eigen ontwerp maken. In de Ne derlandse caravanwereld hebben de Ge- vaertprodukten al verscheidene jaren een uitstekende naam. De Gevaert-caravan wordt in vier uit voeringen geleverd en ligt in de prijs klassen tussen de 4100,- en 5700. „In vergelijking met de Engelse cara vans liggen wij inderdaad vrij stevig in prijs. Maar dat prijsverschil achten wij voor een produkt van de hoogste kwali teit volkomen verantwoord," zegt de heer Gevaert. Als duiven in een til trippelen de RAI- bezoekers de caravans in en uit. Ze mon steren met al of niet vakkundige blikken de vakantiehuisjes op wielen, proberen wippend de stoeltjes en banken en neu zen in kasten en achter gordijntjes. Er is een overweldigende sortering. „Het is weliswaar minder druk dan in voorgaande jaren op de Hiswa/ Goed Kamp tentoonstellingen, maar dat vinden wij, caravanverkopers, niet erg. We heb ben nu een publiek met een gerichte be langstelling. Het percentage kopers onder de bezoekers ligt nu ook hoger dan vroe ger. Bovendien komen de stands, omdat er meer ruimte beschikbaar is, veel be ter tot hun recht," aldus de heer Ge vaert. En om die mening fraai te illus treren steken de flamingo's hun oranje snavels in de border van bloeiende tulpen en hyacinten op zoek naar een lekker hapje. (Van een onzer verslaggeefsters) Het Maatschappelijk Advies- en Inlichtingenbureau in Haarlem gaat haar activiteiten uitbreiden tot de IJmond. De laatste tijd komt het namelijk veel vuldig voor dat men bij het MAI-bureau verzoeken binnenkrijgt om te bemid delen bij het zoeken van kamers in dit gebied. Er kwamen zoveel aanvragen en niet alleen van de jonge alleenstaande kamer-zoekenden maar ook van de kant van de industrie dat men de IJmond als een „rijk" beschouwt om hier activiteiten te ontplooien. „Het probleem is echter", aldus de leidster van de Haarlemse afdeling, mejuffrouw G. Mesman, „dat wij vrijwel geen aanbiedingen van kamers hebben. Er zijn genoeg mensen die een kamer vrij hebben en er eigenlijk wel een willen verhuren, maar die wat huiverig zijn om er aan te beginnen". Het MAI-bureau is een bonafide instel ling, die zowel de adspirant-huurders, de „alleenstaande kamerbewoners", diensten verleent als de verhuurders. De bemidde ling houdt in een goede overeenkomst tus sen de huurder en verhuurder te bevorde ren. De aangeboden kameradressen wor den door de leidsters bezocht; het MAI- bureau krijgt een indruk van de adspi- rant-huurder, en komt op deze manier als objectief tussenpersoon op voor de belangen van beide partijen. Men houdt re- - iwffV kening met de wensen van zowel huurder als verhuurder. Voor deze service rekent het MAI-bureau dat gesubsidieerd wordt door rijk en ge meente, inschrijfgeld waarvoor men als kamerzoekende een aantal adressen krijgt. Heeft men een kamer gevonden, dan be taalt men een bepaald percentage van d« huur. Ook de verhuurder betaalt een ze ker bedrag voor de bemiddeling. Voor de kamerzoekenden is er tevens de moge lijkheid zich te laten inschrijven. Het MAI-bureau heeft op deze manier al veel jonge mensen geholpen. Er blijft echt nog steeds een grote behoefte aan goede adressen. Tijdens een persconferentie ten huize van de burgemeester van Velsen, zei diens echtgenote, mevrouw M. Bühr- mann-Klopper dat de gemeentelijke huis- vestingsdienst positief staat tegenover de voorgenomen werkzaamheden in da IJmond van het MAI-bureau in Haarlem. Het MAI-bureau is een onderdeel van de „Union" (De vereniging ter behartiging van de belangen voor meisjes). Onder de andere werkzaamheden ressorteren de arbeidsbemiddeling huishoudelijke beroe pen voor meisjes; buitenlandse arbeidsbe middeling als het plaatsen van meisjes in gezinnen. Onder de huishoudelijke bemid deling vallen de part-time baantjes in sa menwerking met het arbeidsbureau en de U.V.V. in Haarlem. Voorbeelden hiervan zijn de babysit-centrale en de week-end hulp in gezinnen van hoogovenarbeiders. Van de buitenlandse arbeidsbemiddeling wordt veelal gebruik gemaakt door meis jes die „voor de taal" naar het buiten land willen en verzekerd moeten zijn van een vertrouwd adres. De MAI-bureaus heb ben contacten in het buitenland en beschik ken door informatie en controle over bona fide adressen. Een ander aspect van de bemiddeling-buitenland is de vakantiebe steding van jongens en meisjes. Ook hen verschaft 't bureau inlichtingen over werk kampen, jeugdreizen, zomercursussen en zovoorts. Het sterhuis-, club en instuifwerk zijn allang bestaande activiteiten van 't MAI- bureau, dat gevestigd is in de uitgangshal van het station Haarlem. Men kan het kan toor telefonisch bereiken onder nummer (02500)14004.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4