F 43 heeft natuurlijk het exclusieve Candy-filter EENIüüürKAN DE WAS DOEN CANDY - VELO KÖK «UITGAAN IN HAARLEM® Tien dagen Parijse mode en dit is de balans! JAN v. d. MEER GROEN CO HARTENDORP Proces om een bos in gemeente Baarn Echtgenote mishandeld: acht maand gevangenis Onverbeterlijke recidivist Nieuwe arrestaties in havenfraudezaak Woning afgebrand in Venlo Huwelij kstrouw in cijfers Raad Amsterdam akkoord met bouwnota CAN DY-dealer Kruisstraat 5 - Haarlem - Telefoon 11008 VRIJDAG 5 FEBRUARI 196. ZOMEN: KAPSELS: ROKKEN: TAILLE: TAILLEURJASJES: BLOUSES: KRAGEN; JURKEN: MANTELS HOEDEN: KLEUREN: STOFFEN: Want Candy's jongste telg, de Super-A-Matic is een vol waardige 5 kg-wasautomaat én een volwaardig lid van de Candy-familie: de Candy Superautomatic 5 1098.-) en de Automatic 5F 898.-). Een van de familietrekken is het unieke en gepatenteerde Candy-filter (voor knopen, draad jes) dat altijd uitneembaar is voor schoonmaken, dat aan de voorkant zit (handig!) en dat dubbel vergrendeld is tegen prutsgrage kindervingertjes. Verder: zes waspro gramma's, "mini-maten" (90x44x63 cm) en de ovale Candy buitentrommel. Laat u de nieuwe Candy S A M eens demonstreren! [MÜÏM CANDY Voor Trompstr. 68 IJmuiden Tel. 5198 vcteeRouiNWEs 173- vmuioen-tsl. Gen. Cronjéstraat 4 - Haarlem Telefoon 55429-54593 Centrale verwarming „Duiker" oiiebranders „Duiker" aardgasketels Gen. Cronjéstraat 43 - Haarlem Telefoon 52760 Mr. Luns sprak met Tanzaniaanse collega TENTOONSTELLINGEN TONEEL CABARET EN BALLET MUZIEK AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN 11# JAZZ Boer verdacht van brandstichting (Van onze moderedactrice) PARIJS, 4 februari. De Parijse shows zijn achter de rug. Alleen Balenciaga, Givenchy en Yves St. Laurent, die de inkopers de voorrang geven boven de pers bij hun premières, komen aan het einde van de maand nog aan het woord. Maar de nieuwe lentemode staat nu toch wel vast. Tien dagen hebben de collecties feduurd. Duizenden modellen zijn in die tijd de revue gepasseerd. De balans an nu worden opgemaakt. Dit kwam er dan aan nieuws uit de modebus: Wapperende mousseline cocktailjurk mèt ceintuur van Jacaues Heim. 'tA te De rokken laten de knie onbedekt. Ver scheidene couturiers gaan zelfs nog enige centimeters er boven. Zijn kort en gekruld overdag. Met een pony of een lok over het oog. 's Avonds hoog opgebonden pijpekrullen. Wie 't een en 't ander wil, zal zich een pruik moeten aanschaffen. Geplooid, klokkend of geplisseerd. Als 't maar wijd is. Nu eens ontspringen die plooien vanuit de taille dan weer vanaf de heupen. Strakke rokken zijn deze lente uit de mode. Zit op haar plaats, maar wordt niet inge snoerd. Wordt steeds gemarkeerd door een ceintuur. Brede ceintuurs zijn van leer, smalle van lak- of krokodilleleer. Zijn kort en vallen net in de taille of net erover. Op de kraag zit een corsage: een rode anjer of een witte camelia. Mouwloos en in de rok. Als ze over de rok worden gedragen, zit er een ceintuurtje omheen. at ;r,lavjuv Voor de lieve jeugd veel kostschool- meisjes-achtige witte kragen en mancheU ten, die gesteven zijn. Bijna altijd zit er aan de hals ook van de mantels wel een strik, of een genopte mousselinen shawl. Soms ook lange sjerpen, die bij de avondkleding tot op de grond vallen. Smal op de buste en wijd van rok of recht met een portefeuillerok. Bij de ge klede japonnen veel losse overpanden en schorteffecten in het rokgedeelte. Bij de redingotes, en die zijn er veel, geren de rokken. Voor coquette jongedames (en die schij nen vaker hoeden te dragen dan de oude ren) kleine bretons van stro met opgeslagen randen, die achterop het hoofd staan. „Fair lady"-hoeden voor demi-mondaines: platte pannekoeken die recht op het oor staan of wuivende gevallen met tulen shawls onder de kin en rozen bovenop. Wit, marineblauw, beige, lindegroen en rose. Fijne wollen stoffen voor de mantels. Voor de jurken linen, zijde jersey, wollen crêpe en shantung. Voor de cocktail- en avondkleding zijden crêpe, kant en vooral bedrukte mousseline in impressionistische tinten: 't kan niet doorzichtig genoeg zijn. Middagjapon van Lanvin met gesple ten fladderende overpanden op de rok. Advertentie DEW Namens een aantal ingezetenen zal de Baarnse advocaat mr. J. Grooten bij de Utrechtse rechtbank binnenkort een pro ces tegen de gemeente aanhangig maken naar aanleiding van het besluit om in het Maarschalkerbos een ziekenhuis te bouwen. Het bos werd in 1921 aan de gemeente geschonken met de bepaling dat er niets ge bouwd -zou mogen wbrdCm en Kei publiek altijd als wandelplaats gebruik van het bos moet kunnen maken. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 De rechtbank te Amsterdam heeft een 66-jarige gepensioneerde inwoner van Am sterdam wegens poging tot zware mishan deling van zijn 67-jarige echtgenote ver oordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk. Verdachte had op de ochtend van 21 oktober van het vorige jaar in de keuken zijn vrouw met, een grote ijzeren zoge noemde bacosleu'tel een paar slagen op het achterhoofd gegeven. De man, die over een lange periode zeè keer is veroordeeld, heeft zijn vrouw een paar jaar geleden ook al eens mishan deld. Zij heeft er toen een gebroken neus been bij opgelopen. Het ging al lang niet goed tussen het het echtpaar, dat bijna veertien jaar is getrouwd. Beiden zijn al eens eerder ge huwd geweest en beiden hadden uit hun huwelijk kinderen, die, thans volwassen, niet meer bij hun ouders thuis willen ko men vanwege de echtelijke ruzies daar. Op de Oudeschans te Amsterdam heeft dé politie-de afgelopen nacht een 2l-jarigê snackbarbediende uit Eindhoven in een niet aan hem toebehorende auto aange troffen. De Eindhovenaar, al veertien keer ter zake van auto- en andere diefstallen ver oordeeld, was pas drie dagen geleden uit de gevangenis ontslagen. De volgende dag reeds had de politie in zijn woonplaats hem des nachts ook al in de auto van een ander aangetroffen. De eigenaar van de wagen in de hoofd stad verklaarde aan de politie dat hij zijn wagen had afgesloten. Plooijurk van Jacques Esterel. De omvang van de Rotterdamse haven fraude, beter bekend als de Osto-affaire, breidt zich steeds meer uit. De lijst van de verdachten is door de recente arrestaties van de rivierpolitie opnieuw langer gewor den. Naar aanleiding van een onderzoek bij het expeditiebedrijf Osto door de ri vierpolitie en de rijksaccountantsdienst zijn namelijk opnieuw twee aanhoudin gen verricht. Acht bedrijven en negentien personen zijn tot op heden in deze opzien barende fraudezaak betrokken. De minister van Buitenlandse Zaken van de verenigde Afrikaanse republiek Tan zania (voormalig Tanganyika en Zanzibar), de heer O. S. Kambona, heeft gistermiddag in Den Haag gesproken met zijn Neder landse ambtsgenoot mr. Luns. De minister had daarna in Amsterdam een onderhoud met vertegenwoordigers van Nederlandse bedrijven in Tanzania. Afgelopen nacht is in Blerick door onbe kende oorzaak de noodwoning van het ge zin Bastiaans tot de grond toe afgebrand. Het gezin merkte aanvankelijk niets, doch toen het werd wakker gemaakt was het vuur zo hevig dat de twee kinderen, jon gens van twee en vijf jaar oud, door de va der nog slechts van buiten door een open raam konden worden gered. Vishal, Grote Markt: Tot en met 28 febru ari „30 schilderijen uit de verzameling van het Stedelijk Van Abbemuseum te Eindhoven". Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Isaac Israëls, tekenaar („1865-1934 een eeuw van zijn geboor te"), tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek. Tot en met 4 april. Teylers Museum, Spaarne 16 Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. OpN werkdagen (behalve maandag) geopend van 10-17 uur en de eerste zondag van de maand van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103 Geopend donderdag van Maandagavond treedt het cabaret gezelschap Tingel Tangel op in de Haarlemse Schouwburg. De foto toont op de voorgrond Sieto Hoving, achter hem van links naar rechts Maria de Booy, Paul Deen en Marijke Hoving. 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79 Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14-17 u. of na afspraak, telefoon 43644. Vrijdag 5 januari, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Centrum met „De Po lyester Polka" van Dimitri Frenkel Frank (besloten voorstelling). Zaterdag 6 januari, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Centrum met de pre mièrevoorstelling van „Polyester Polka" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Wal ter Kous. M.m-v. Karin Haage, Sara Heyblom, Ina van der Molen, Ellen de Thouars, Matthieu van Eysden, Wim van den Heuvel, Carol Linssen en Piet Ro mer. Zondag 7 januari, Stadsschouwburg, 20 uur: Schoolvoorstelling van „Elektra" door de Toneelgroep Centrum. Waagtaveerne, Spaarne-Damstraat, van 2001 uur: Vrijdag 5 februari Cobi Schreijer met als gasten Boudewijn de Groot en Conny Renoir; zaterdag 6 februari Cobi Schreijer met als gasten de Israëlische zangeres Aviva Semador en Rob van Houten (pantomime). Maandag 8 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Cabaret Tingel Tangel met „Je blijft lachen" met Marijke en Sieto Hoving, Maria de Booy, Paul Deen en John van der Puil (piano). Dinsdag 9 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlands Dans Theater. Pro gramma: „Recital voor cello en acht dansers" van J. S. Bach/Harkarvy; „Re petitie" van Hendrik Andriessen/Hans van Manen; „Pop Beat '63" van tienercomponisten/Job Sanders; „Opus Twaalf" van Bartók/Hans van Manen. Vrijdag 5 februari, Geref. Kerk, Bloemen- daal, 20 uur: Orgelconcert door Johan Timmerman. Programma: Nikolaus Bruhns, Georg Böhm, J. S. Bach, Cesar Franck, Henri Gagnebin en Max Reger. Zaterdag 6 februari, Concertgebouw (bo venzaal), 20 uur: K.N.T.V.-concert door Justine Koot, Hélène André de la Porte, Ans Bouter, Miep van Luin, Henk van Eeuwijk en Henk Bijvanck (allen piano), de violist Harm Otten, de alt Ann Bohl- ken, de mezzo-sopraan Elly Jens en de bariton Hans van der Leeuw. Werken van Mozart, Chausson, Poulenc, Mes- siaen, Brahms, Webem en Bijvanck. Zaterdag 6 februari, Concertgebouw (Turn zaal), 20.15 uur: Die Haarlemsche Mu- sijckcamer o.l.v. André Kaart. Werken van Mahaut, Fasch, Albinoni, Vivaldi en Tartini. Solisten: de fagottist Thom de Klerk, de fluitisten Renée Hesmerg en Taco Ferwerda en de hoboïstes Truus Padt en Corrie Kerkhof. Maandag 8 februari, Concertgebouw, 19.30 uur: Haarlems Interscholair Jeugdtoer- nooi: muziekdemonstratie. Woensdag 10 februari, Concertgebouw, 19.45 uur: Provinciaal Jeugdconcert herhaling van het concert van 4 febr.). Donderdag 11 februari, Concertgebouw, 19.45 uur: Provinciaal Jeugdconcert (herhaling). Donderdag 11 februari, Stadsschouwburg, 20.15 uur: Toneelvereniging De Kenne- mer Kunstkring met „De ezels van Gaia". Vrijdag 5 februari, Minervatheater, Heem stede, 20 uur: Prof. dr. mr. J. A. Ooster- baan spreekt over De vrijheid van de mens. (Eerste lezing). Maandag 8 februari, Frans Halsmuseum, Klein Heiligland, 20 uur: Mr. Henrik Scholte spreekt over Griekenland. (Tweede lezing: Byzantijns Griekenland). Woensdag 10 februari, Frans Halsmuseum, Klein Heiligland, 20 uur: Dr. J. Zandée spreekt over Kunst en cultuur in het oude Egypte. (Derde lezing). Donderdag 11 februari, Frans Halsmuseum, Klein Heiligland, 20 uur: Mevrouw drs. A. Verschuur-Stutterheim houdt een lezing over Inleiding tot de kunstge schiedenis. (Vierde lezing). Zaterdag 6 februari, Minerva-theater, Heemstede, 14.30 uur: Ned. Jeugdge meenschap Haarlem: „Fatima en de wonderdiamant". Zaterdag 6 februari, Het Jeugdhuis, Don- kerelaan 18, Bloemendaal. 20 uur: So ciëteit La Fonternella. Maandag 8 februari, café-restaurant Brinkmann, Grote Markt, 20 uur: Voor- Dimitri Frenkel Frank wiens „Poly ester Polka" zaterdag door de Toneel groep Centrum in deHaarlemse Schouwburg in première wordt ge bracht. mvwwvmvwwwwvwvwwvwwvwwwwwywtfww dracht van de heer W. T. Hellinga over Zwerfstenen. (Kon. Ned. Natuurhisto rische Vereniging, afd. Haarlem). Woensdag 10 februari, Lourens Coster- lyceum, 20 uur: Mejuffrouw E. J. Stoor vogel spreekt over het onderwerp Kin- dercriminaliteit. (Oudervereniging) Donderdag 11 februari, aula A. H. Ger- hardschool, 20 uur: Grammofoonplaten- concert van werken van Liszt, Rossini, Beethoven en Prokofjef. (Haarlemse Discoclub). Hotel Bouwes, Zandvoort: In de week einden muziek met internationaal ca baret. Hildebrandzaal, Smedestraat, 2023 uur: Iedere zondag dansen op muziek van The Sunbeams. Zaterdag 6 februari, jazz-sociëteit Ekestos, Stationsplein, 20 uur: Mark Jansen Boogie-woogie Kwartet met Mark Jan sen (piano), Rob Jansen (piano), Arie van Heerden (gitaar) en Martin Hendrikse (drums). Zondag 7 februari, jazz-sociëteit Ekestos, Stationsplein, 20 uur: Leo Meijer Kwar tet (winnaar jazz-concours Hartewens- festival 1964) met Leo Meijer (sax), Roe lof Kloeten (piano), Hans Felderhof (bas) en Rob Hofmans (drums). nsï '98 91 0J9frt9*5S 9 Volgens een publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek is gebleken dat ér tijdens de Vólkstelliftg I960 in ons land 2.700 echtparen waren die 60 jaar of lan ger zijn getrouwd. Verder hadden 45.000 echtparen het gouden huwelijksfeest al achter de rug en waren er i^iim 200.000 huwelijken, die reeds 40 jaar of meer ge leden waren gesloten. Er werden 2,7 mil joen gezinnen geteld. Voor 2,3 miljoen of ruim 90 percent van de bestaande huwelij ken was voor beide echtgenoten sprake van het eerste huwelijk. Bijna een kwart van alle echtparen bestond uit echtgeno ten, die beide jonger waren dan 35 jaar. Van 330.000 echtparen waren beide of een der echtgenoten reeds 65 jaar of ouder. Het aantal gemengde huwelijken vormde 10 percent van alle bestaande huwelijken. Bij onderscheiding naar afzonderlijke kerkelijke gezindten kwamen per 100 niet- gemengde huwelijken tussen rooms-katho- lieken 11 huwelijken voor waarbij slechts een der partners r.k. is. Een vrijwel over eenkomstige verhouding bestond voor de gezamenlijke gereformeerde groeperingen (14 gemengde op 100 niet - gemengde). Meer frequent komt het gemengde huwe lijk voor onder Nederlands Hervormden (23 gemengde op 100 niet-gemengde). Bij splitsing naar eerste en niet-eerst» huwelijken blijken onder de laatste catego rie aanmerkelijk meer gemengde huwelij ken te bestaan (25 op 100 niet-gemengde) dan onder eerste huwelijken (10 op 100 niet gemengde Het in een bouwnota vastgelegde beleid dat burgemeester en wethouders van Am sterdam denken te voeren ten aanzien van het bouwen in de hoofdstad in het bij zonder de woningbouw, die de eerstko mende negen jaar 4500 eenheden per jaar zou moeten bedragen heeft het fiat ge kregen van de gemeenteraad. Dit nadat B. en W. twee moties van de P.v.d.A.-fractie hadden overgenomen, waarin een onderzoek gevraagd werd dat zou kunnen leiden tot de oprichting van een gemeenschapsbouwbedrijf en waarin opname van vertegenwoordigers van wo ningbouwverenigingen en architecten in een in de nota voorgesteld contactorgaan voor de bouwnijverheid werd voorgesteld. Een motie van dezelfde fractie, waarin gesteld werd dat er te weinig aandacht aan wordt besteed, dat voor vele jongge huwden en alleenstaanden het woonpro bleem eveneens zeer nijpend is en waarin B. en W. uitgenodigd werden zich nader te beraden over maatregelen, die zouden kunnen leiden tot een iets ruimere inpas sing in het distributiebeleid van dez# groepen, werd met 23 stemmen (P.v.d.A., CPN en PSP) voor en 20 (VVD, AR1 CHU, KVP, Veiliger Verkeer) tegen aan genomen. Dezer dagen brandde in Exloërmond een grote boerderij tot de grond toe af. De rijkspolitie heeft nu de boer aange houden, die ervan wordt verdacht zijn eigen boerderij in brand te hebben ge stoken. Hij ontkent dit echter. t>

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7