HennySchoute Hans de Boer TEKST: FOTO'S: egiiiSpWiB c ZATERDAG 6 FEBRUARI 1965 PAGINA ZES «ÜIHHiifew li- 1 a gen tien wai op vul en van (roe en S ver, gek uitg zegi tret bee C gek het lars gr O' wet V seri wac wor en van sou 7.50 van sjei eve' veil B van rie alle in e Boe waa 1.50 10 1 een gevt N Nig< lich lepr die die 11 Inte hou zege Het waa hou N van Spel uitg wor rech Pi den sche 30, 6.50 Ci BLI vers mist Afri lade en i B ste dem gen1 (bin dem omh S< van roul ziet 0.75 grer post vluc De krant kunt u niet missen, geen dag Maandagmorgen zeven uur. Verslag gever Bob Degroot drukt de alarmbel van de wekker in. Met z'n andere hand zoekt hij de radio, draait een knop om en luistert naar de nieuwsberichten. Het eerste nieuws van deze dag. Om kwart over zeven pakt hij z'n agenda. Een drukke dag: negen uur: afspraak maken met de wethouder, tien uur: politiepersrapport, twaalf uur: lunch- bij eenkomst buitenlandse congressisten, vier uur: persconferentie bejaarden zorg, acht uur: raadsvergadering. Stevig dagje, mompelt hij en trekt de deken over z'n hoofd. Nog effe. Effe? flitst het door z'n brein. Niks effe. Geen tijd. Hij schiet omhoog. Slapen? Werken! De krant! Waar is de kraan. Hij marcheert naar de bad kamer, stopt z'n hoofd onder het ver frissende water. Maandag is wel 'es moeilijk. Vlug aankleden en naar de redactie. D'r moet weer een krant komen vandaag! De dag van Bob De- groot is begonnen. Z'n agenda vermeldde die morgen niet dat er een brand zou uitbreken en dat er een kettingbotsing zou gebeuren en dat hij tientallen telefoontjes zou aannemen. Toen Bob Degroot 's nachts om één uur in z'n bed stapte, viel hij voldaan onder de dekens. Zijn dag was een produktieve geweest. Hij had z'n kostje verdiend. De volgende dag bulderden zoals iedere dag de persen. Op het wit grijze papier liet het loden zetsel met de vette inkt de afdruk achter. Nieuws. Daartussen de' verslagen van Bob De groot. Er was weer een krant geboren. In Holland was het kopij van Bob Degroot, in Engeland van Peter Murray, in Duitsland van Heinrich Grass, in Frankrijk van Michel Thierry, in Amerika van Bob Young en van wie ook waar ter wereld. Want iedere dag weer zorgener verslaggevers dat de krantelezer aan z'n trekken komt In tachtig landen werken er journalisten voor hun krant, en zorgen de bijna 160 persbureaus voor nieuws uit binnen- en buitenland. Iedere dag weer rollen er 300 miljoen dagbladexemplaren van de rotatiepersen. 's Morgens of 's middags stopt de be zorger de krant bij u in de bus. U leest het nieuws tijdens uw ontbijt, voor of na het avondeten. Of u rent naar da kiosk, juist voordat de forenzentrein vertrekt. Misschien leest u 's middags tijdens de lunchpauze of 's avonds voor u naar de televisie gaat kijken. Zo is dat, iedere dag krijgt u een krant, leest u het nieuws en moppert u als er geen krant in de bus komt. Of als de krant te laat is; een bewijs dat u er niet buiten kunt. U niet, John in Engeland niet, Wolfgang in Duitsland niet, Claude in Frankrijk niet, Bill in Amerika niet en niemand waar ook ter wereld. Of u thuis bent of op vakantie: er wordt een krant gelezen, al is het alleen maar vluchtig de voorpagina. De foto's op deze pagina werden in Italië genomen, toen wij er met vakan tie waren. Want ook dan zijn wij op zoek naar iets dat de lezer interesseert. Aan de uitdrukkingen van de gezichten te zien leest men geboeid. Ongestoord wordt het dagelijks gebeuren verwerkt: op straat, op een bankje, als er op de bus gewacht moet worden, tijdens het boterhammetje, in een hoekje - af gezonderd. De krant: U kunt haar niet missen, geen dagl

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 18