Rath Doodeheefver Officier: Niet aan de leiband van psychiater gaan lopen AGENDA Betere kansen voor L.T.S.-ers dan voor ulo-leerlingen Matrozen hebben genoeg van baaien hemd en braniekraag BRAMMETJE FOK PÖLLE, PELLI EN PINGG Akkoord CAO Bloembollen Kort en bondig Hij had iets tegen de fiscus Eis van 15 en 10 jaar in moordzaak S.G.P.-Statenlid toornt tegen „morele slijtage" Volgens onderzoek in Nijmegen Mr. Geertsema is wel tevreden over het kabinet Nederlandse coaster wordt vermist Radersleepboot weer in bedrijf Veel bewolking ZATERDAG 6 FEBRUARI 1965 Nog 6 weken en het is lente! Dan vraagt ieder een om het nieuwste r&d-behang (want voorjaar is tijd van vernieuwing). Maar... de complete collectie 1965 is nu al uit. Vraag erom bij de vakman; die heeft nu (nog) alle tijd voor u! ontwerpers en fabrikanten van behang Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws zeerob weer precies, wat er N06 AAM MANKEERT I j nooit' Duitse rederij herstelde een traditie Kort nieuws WEERRAPPORTEN In Den Haag is gisteren een loodgieter het belastingkantoor aan het Spui binnen gewandeld. Heel kalm sloeg hij met een stuk ijzer alle ruiten in. Hij begon direct bij het binnenkomen en werkte één voor één alle loketten af. Aan het einde van de hal draaide hij zich om en keek of het wel goed was. Hij zag dat hij één ruitje had vergeten. Rustig liep hij terug en sloeg ook dat ruitje in scherven. De vijftien bezoekers voor de loketten waren toen al in paniek naar buiten ge vlucht en het personeel achter de loket ten was achteruit gedeinsd. Maar toen de loodgieter wilde vertrekken vroegen enke le moedige ambtenaren hem even te wach ten op de komst van de politie. Dat deed hij. „Gaat u even mee", vroegen de vier stevige agenten, die hadden verwacht een woesteling in de boeien te moeten sluiten. „Als 't moet", zei de loodgieter. Zonder mopperen stapte hij in de politieauto die hem naar het hoofdbureau bracht. Daar kreeg hij een proces-verbaal. Later zal er wel een rekening van het rijk voor de ruiten volgen Advertentie De rechtbank in 's Hertogenbosch heeft gisteren de behandeling voortgezet van de zaak tegen een 61-jarige vrouw uit 's Her togenbosch en haar 29-jarige kostganger, die op 22 maart 1964 de echtgenoot van de vrouw door wurging van het leven heb ben beroofd.De zaken waren door de recht bank aangehouden om een psychiatrisch c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „De polyester polka" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Walter Kous. M.m.v. Karin Haage, Sara Heyblom, Wim v. d. Heuvel, Carol Linssen e.a. Maandag 20 u.: Cabaret Tingel Tangel met „Je blijft lachen" door Marijke en Sieto Hoving, Maria de Booy e.a. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: (Tuin- zaal) Concert door Die Haerlemsche Mu- syckamer o.l.v. André Kaart. Solist: Thom de Klerk (fagot). 20 u.: (Bovenzaal): K.N.T.V.-concert door Justine Koot, Hélè- ne André de la Porte, Ans Bouter, Miep van Luin, Henk Bijvanck (allen piano), Harm Otten (viool), Ann Bohlen (alt), Eliy Jens (mezzo-sopraan) en Hans van der Leeuw (bariton); Maandag 19.30 u.: Haar lems Tnterscholair Jeugdtoernooi. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Sex, moord en thrills in Beverly Hills", 18 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u., zondag 13.30, 16.45 en 20 u.. en overige dagen 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De hel van niemandsland", 14 j. Zondag 11 u.: „Grafin Mariza", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Het bezoek", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Jongensranch", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Verleid en verlaten", 18 j. Zondag 11 u.: „Flying clipper ahoy!", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u., zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Noodlanding op Mars", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Toen de hel losbrak14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Zonaag 11 u.: „De roverssymphonie", a.l. Monopole (Zandvoort): Vandaag en zon dag 20 u.: „Dé man die doorvocht", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Twist around the clock", a.l. Van maandag af geen filmvoorstellin gen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet. Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israels. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u Expositie van tekenin gen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt). Verzameling uit het Van Abbemuse m. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van daag van 20-01 uur: Optreden van Cobi Schreijer. Gasten: Aviva Semadar (volks liedjes) en Rob van Houten (pantomime). Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 februari). ZATERDAG 6 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „De heerseres van Atlantis". Stadsschouwburg, 20 u.: „Jungleduivels". Patronaatsgebouw, 20 u.: toneel door Advendo, „Loods aan boord". Ned. Herv. Jeugdgebouw, 15 u.: Kinder operette „Prinses Rozelijn". Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 14 tot 17 uur: expositie van werken van Arie Kater. ZONDAG 7 FEBRUARI City, 14.30 u.: „Revolverrecht in Mon tana"; 19 en 21.15 u.: „De heersers van At lantis". Stadsschouwburg, 15 u.: „Vlammen over de prairie"; 20 u.: „Jungleduivels". Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 14 tot 17 uur: expositie van werken van Arie Kater. MAANDAG 8 FEBRUARI City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Paviljoen Schoonenberg, 20 u.: jaarver gadering „De Rijmonders". ZATERDAG 6 FEBRUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De Vikin gen komen; 23.30 u.: „De fatale mevrouw Philips". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De triomf van Maciste". W.B. Theater, 20 u.: „De gemaskerde ruiter". Herv. Ver. Gebouw, De Schans, 20 u.: Feestelijke prijsuitreiking Velièrevereni- ging „Vogelvreugd". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 918 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521.30 u. ZONDAG 7 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Bloed wraak"; 16.30 u.: „De fatale mevrouw Philips"; 19.30 u.: „De Vikingen komen". Luxor Theater, 14.30 u.: „Wet ist der Weg"; 16.30 u.: „De triomf van Maciste"; 1921.15 u.: „Zo'n soort meisje". W.B. Theater, 14.30 u.: „Jacht op de ver borgen goudschat"; 16.30 en 20 u.: „De mysterieuze moordenaar". MAANDAG 8 FEBRUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De Vikin gen komen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo'n soort meisje". W.B. Theater, 20 u.: „De mysterieuze moordenaar". rapport te doen uitbrengen. Tegen de vrouw had de officier van justitie op 25 juni reeds vijftien jaar gevangenisstraf geëist. Het psychiatrisch rapport over de vrouw constateerde een aanmerkelijk ver minderde toerekenbaarheid op het mo ment van het misdrijf, die echter uitslui tend toegeschreven werd aan haar haatge voelens ten opzichte van haar man. De officier van justitie meende dat als men bij ieder misdrijf dat door haat wordt in gegeven, verminderde roerekenbaarheid gaat stellen, men zal moeten ophouden met het uitoefenen van het strafrecht. In het algemeen stelde hij, dat men nooit blindelings een psychiatrisch rapport moet volgen. Hij handhaafde zijn eis van vijftien jaar gevangenisstraf. Het psychiatrisch rapport over de kostganger schetste deze als iemand die door zijn beperkte geestver mogens nauwelijks in staat was tot oor delen en tot het bepalen van zijn daden en die door de omstandigheden en de in vloed van de vrouw tot het misdrijf ge dreven was. De officier van justitie verzette zich hef tig tegen de veronderstelling in het rapport, dat dergelijke misdrijven alleen in een toe stand van verminderde toerekenbaarheid begaan kunnen worden. Men moet de strafwet niet met medisch-wetenschappe- lijke argumenten gaan saboteren. Hij eis te 10 jaar gevangenisstraf gevolgd door ter beschikkingstelling van de regering. Op 18 februari zal de rechtbank vonnis wijzen. Het S.G.P.-statenlid de heer A. Vlas blom uit Delft is tijdens de begrotings behandeling door Provfnciale Staten van Zuid-Holland van leer getrokken tegen de moderne litteratuur. Hij trad daarmee in het voetspoor van senator Algra (A.R.), die enige tijd geleden bittere opmerkin gen maakte over de moderne litteratuur. „Morele slijtage allerwegen" riep de Vlasblom uit, die bezwaren had tegen een aantal provinciale subsidies voor cultu rele doeleinden, zoals een subsidie van ruim vijf ton voor lectuurvoorziening. De heer Vlasblom beperkte zich echter niet tot de litteratuur, „die geen fatsoen lijk mens durft te lezen". Overal zag hij moreel verval; op de stranden met de zonaanbidders en de naaktcultuur, in rel letjes veroorzaakt door „langharige kna pen en hysterische meisjes" in de kam pementen, jeugdherbergen en recreatie oorden. Somber gestemd was dit staten lid ook over alles wat op de voetbalvel den gebeurt. „Een complete verwildering met aanslagen op spelers en scheidsrech ters", zei hij. Nog erger vond de heer Vlasblom het dat dit allemaal op zondag gebeurt. „Tevoren is al uitgemaakt dat een ieder die tegen deze ontwikkeling is, een puritein of een huichelaar is" aldus de heer Vlasblom. „Maar het kan mij niet deren". Toch sprak hij een woord van waardering. Maar dat was dan ook voor de gemeenteraad van Staphorst, die aan de openbare leeszaal een subsidie heeft onthouden omdat deze moderne littera tuur wilde aanschaffen. In vergelijking met leerlingen van de la gere technische scholen (de vroegere am bachtsscholen), komen jongens met een ulodiploma veel moeilijker aan de slag in het bedrijfsleven. Zij wisselen vaker van werkgever, omdat zij ontevreden zjjn over de betaling, geen boeiend werk heb ben, of betere vooruitzichten verlangen. Veel meer ulojongens dan oud lts'ers wor den aan het eind van een eerste proeftijd ontslagen. Dit is vastgesteld bij een op wetenschap pelijke basis verricht onderzoek bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Nijmegen. Volgens dit onderzoek houden de ongun stige kansen voor oud-ulo-leerlingen geen verband met de conjuncturele situatie. De lts'ers profiteren meer van de beroe- penvoorlichting, die reeds lang aan de technische scholen wordt gegeven. Ook het leerlingenstelsel in bedrijven blijkt gro te steun en ontwikkelingskansen te geven, die ontbreekt in de administratieve sector. Hierbij komt, dat de wetseisen voor de administratie de laatste jaren zodanig zijn verzwaard, dat de „administratieve man" zeer goed geschoold moet zijn om aan de slag te kunnen komen. Hoewel het v.g.l.o. niet in het onderzoek is betrokken, bestaat de sterke indruk, dat deze scholen zich meer moeten richten naar het vakonder wijs en niet meer naar de sector van de administratieve beroepen, aangezien dan de aansluitingskansen nog aanzienlijk ongun stiger liggen dan voor de ulo. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Raamsdonkveer J. C. Kool schijn te Ridderkerk te Ermelo (vac. J. P. v. Roon) (toez.) E. J. N. Kronenburg te Hellendoorn. Bedankt voor Huizen (N.-H.) (vac. G. Boer) P. J. Bos te Sprang. De fractieleider van de V.V.D. in de Tweede Kamer, mr. Geertsema, heeft op de Gelderse landbouwdag van de V.V.D., die gisteren in Arnhem is gehouden, als zijn mening uitgesproken dat een eventuele kabinetscrisis om het radio- en televisie- beleid moeilijk oplosbaar zal worden. Hij hoopte dat het kabinet erin zou slagen voor de omroepproblemen een oplossing te vin den. Mochten de verschillen in opvatting niet te overbruggen zijn, dan zal dat reeds in het kabinet blijken en niet in de Kamer, Mr. Geertsema achtte het niet denkbaar dat er verschil van mening zou kunnen ontstaan tussen het kabinet en de fracties waarop het steunt, waarbij hij doelde op de relatie tussen de Kamerfractie van de V.V.D. en de liberale ministers in het ka> binet-Marijnen. Over het regeringsbeleid zei mr. Geertse ma, dat ondanks een minder gelukkige start van het kabinet een belangrijk deel van hetgeen in het akkoord van Wassenaar in grote lijnen was uitgestippeld, is verwe zenlijkt. Hij vond overigens het akkoord op zichzelf geen gelukkige zaak. Hij wilde het voortaan echter bij globale afspraken laten. Mr. Geertsema vond dat de regering de loonexplosie van vorig jaar goed heeft we ten op te vangen. Dankzij tegenmaatrege len, waaronder een wat krap loonbeleid voor 1965, gaat de betalingsbalans thans weer in de richting van het evenwicht, waardoor belastingverlaging mogelijk wordt. Over de financiële positie van de ge meenten zei hij dat nooit alle verlangens kunnen worden vervuld. Meer geld voor de gemeenten betekent een grotere belas ting voor de burger. Mr. Geertsema had niet de illusie dat de totale belastingdruk in de toekomst aan merkelijk al kunnen verminderen Meer welvaart brengt vanzelf met zich mee dat er meer geld nodig zal zijn voor wegen, on derwijs en dergelijke voorzieningen. Wel blijft het zaak de progressie te neutralise ren en de directe belastingen naar de in directe belastingen te laten „verhuizen". Mr. Geertsema had waardering voor de ijver en werkkracht van minister Bogaers maar geloofde niet dat deze er in zal sla gen de woningnood in 1970 opgeheven te krijgen. Hij nam het de minister kwalijk, dat deze geen proef wil nemen met vrij lating van de woningbouw in de buitenge westen, maar waardeerde de pogingen van de bewindsman om tot doorstroming en kwaliteitsverbetering te komen. Onze Jantjes zijn niet meer tevreden met hun baaienhemd, jekker en branie kraag. Dat althans moet men opmaken uit het voorstel, dat de afdeling Den Hel der van de Vereniging van Beroepssche pelingen bij de Zeemacht op de jaarver gadering van deze vereniging heeft inge diend. Het hoofdbestuur zal zich nu nader over eventueel te nemen stappen beraden. De praktijk heeft, zo meent men nu lang genoeg aangetoond dat deze uniformen in onze moderne tijd niet langer thuishoren. 157. Tutu had bij het zoeken in de ruïne zoveel tijd verloren, dat de duisternis al was ingevallen, toen hij bij de cel van Brammetje Fok. terugkeerde. „Waar ben je zolang gebleven?" vroeg Bram door de tralies heen en het klonk niet erg vriendelijk. Maar dat kwam, om dat hij zich zo ongerust had gemaakt, dat er ook iets met de papegaai zou zijn ge beurd. Tutu vertelde hem alles. „Je hebt heel goed gehandeld", prees Bram hem tevreden. „Nu we de tijd we ten, waarop die gemene bedrieger de stadsklok weer gaat verzetten, kunnen we iets tegen hem doen. Maar dan moet ik natuurlijk eerst de cel uit". „Hoe?", vroeg Tutu. „Door te ontvluchten", zei Bram met een. En daarop legde hij Tutu uit, wat deze te doen had. Gehoorzaam vloog de papegaai naar het wachtlokaal van de bewakers, die juist aan de maaltijd zaten. Achter een stuk brood kroop Tutu weg, zonder gezien te worden. Maar één van de bewakers greep reeds naar het brood om er een snee af te ha len HU WEET AU/ES SCHEPEN ZONDER ZEEROB HADDEN WE HET SCHIP NOOIT KUNNEN BOUWEN NU,zeeRoe1 WAT MOET 1KN06 MEER DOBN IK 6A ZOUANö SVAPEN J MAAR «98.E. Partijen bij de C.A.O. voor het bloem- bollenbedrijf hebben in het kader van het zgn. loonakkoord voor 1965 van de Stich ting van de Arbeid overeenstemming bereikt over een nieuwe C.A.O. Naast een verwerking van de huurcompensatiebijsla- gen en een daaraan gekoppelde verlaging van de jeugdloonpercentages werd over eengekomen, de lonen met gemiddeld 4,25 percent te verhogen. Behalve over deze eigenlijke loonsverhoging werd overeen stemming bereikt over het aanbrengen van enkele verbeteringen in het secundaire vlak, waaronder, zoals reeds eerder werd meegedeeld, de instelling van een zgn. sociaal fonds. De hygiëne zou namelijk veel te wensen overlaten want het baaien hémd zou de huid sterk irriteren, waardoor allerlei huidklachten ontstaan, 's Zomers, zo stelt men verder, is het baaien hemd te warm en 's winters moet men wel heel gehard zijn om het in de (bijna) blote borst te kunnen uithouden. In marinekringen is het Helderse voor stel sceptisch ontvangen. Aannemen zou het einde betekenen van een eeuwenlange traditie, stammende uit de tijd van de Oost-Indische compagnie. De braniekraag diende toen om het unifrom niet vet te laten worden door het lange haar, dat diende om sabelhouwen tegen te houden. De Nederlandse kustvaarder „Maurits- singel" (500 brt.), die op 26 januari van de Franse havenplaats Bayonne is uitgevaren met bestemming Hamburg, is daar nog niet aangekomen. Radio-Scheveningen heeft schepen, die op deze route varen, gevraagd naar de kustvaarder, een gladdekschip met laad bomen, een zwarte schoorsteen en een wit stuurhuis, uit te kijken. De Mauri tssingel" is eigendom van'P. A. van Es en Co. te Rotterdam. Op de Waal vaart sinds kort weer een „tweepijper", een zeer grote sleepboot met twee enorme ketels, twee pijpen en twee raderen in plaats van een schroef. Het is de „Oscar Huber" uit Ruhrort. Deze sleepboten, die eens de trots van de Rijnvaart waren, zijn enkele jaren ge leden uit de vaart genomen, omdat zij on rendabel bleken. Nu zijn echter van de „Oscar Huber" de ketels omgebouwd, zo dat zij met olie gestookt kunnen worden. De directie van het Duitse sleepvaartbe- drijf wilde de traditie herstellen, dat de sleepvaart tussen Rotterdam en Ruhrort geschiedt met de vroeger beroemde „twee pijpers", die met gemak een tiental sleep- schepen de vrij sterke Waal- en Rijnstroom kunnen optrekken. De sleper is ruim ne gentig meter lang, hetgeen het keren op de rivier wel eens moeilijk maakt. Vier jaar. Vier jaar gevangenisstraf heeft de procureur-generaal bij het gerechts hof in Den Haag geëist tegen een dertig jarige op Curagao geboren varensgezel uit Amsterdam. Op 1 augustus had hij een meisje in Delft zo ernstig met een mes gestoken, dat zij enige tijd in levens gevaar heeft verkeerd. Hij was met het meisje verloofd, maar ontdekte dat zij hem met een ander bedroog. Idee beloning. De cartografisch hoofdamb tenaar W. C. Wernink van de afdeling hydrografie van het ministerie van Ma rine heeft van de secretaris van de cen trale ideeëncommissie voor de rijksdien sten een beloning van 1.000 ontvangen voor zijn idee ter verbetering van de radiografische getij meter. Actie voor ziekenhuis. Ten einde de bouw van een algemeen ziekenhuis met hon derdvijftig bedden in Amstelveen moge lijk te maken wordt onder de 55.000 in woners een grootscheepse actie gevoerd om vierhonderdduizend gulden bijeen te brengen. Dit bedrag is als voorwaarde! verbonden aan de rijksgarantie voor le ningen tot 8 miljoen gulden. Weer protest. Het actie-comité van PTT- personeel, dat op 7 november, 1963 een protestvergadering hield tegen het feit, dat wel voor het technisch personeel ver betering van inkomsten was ontstaan, maar niet voor de groepen administra tief personeel, telefoon- en telegraaf ambtenaren en voor de ambachtelijke groepen, wil opnieuw gaan protesteren. Het wil een landelijk comité oprichten en ook de vakorganisaties inschakelen. Maand voor vrfje boeren. Twee vrije boe ren uit Barneveld, vader en zoon, zijn in Utrecht ieder tot een maand gevan genisstraf veroordeeld wegens verzet te gen de politie. Zij waren beboet wegens het niet betalen van de heffing van het Landbouwschap. Ook de boete voldeden zij niet, zodat zij de twee weken ver vangende hechtenis moesten ondergaan. Maar toen de politie hen kwam halen, verweerden zij zich door slaan, schop» pen en bijten. Palingrokerij uitgebrand. Op het Vissers eiland in Hoorn is de palingrokerij van de firma P. Fikke door brand verwoest. Ook het naastgelegen pakhuis liep ern stige schade op. De oorzaak van de brand is onbekend. De vier ovens waren niet in werking. Turkse bouwvakkers. De gemeente Am sterdam is van plan 500 Turken als werkkrachten aan te stellen in de wo ningbouw. In Nederland werken er on geveer 3000, waarvan in Amsterdam 350. In Amsterdam werken ook 200 Marok kanen. Dranksmokkelaar. Wegens het smokkelen van sterke drank is een Maastrichtse drankhandelaar door de rechtbank in Tongeren (België) veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, een boete van dui zend frank en tot het betalen van 81.513 frank. Dit laatste bedrag is het tien voudige van de invoerrechten die de Maastrichtenaar zou hebben ontdoken. Het K.N.M.I. deelt mee: In de algemene luchtdrukverdeling komt weinig verandering. Een krachtig hoge- drukgebied ligt vrijwel stationair ten wes ten van Schotland. Er omheen bewegen verschillende storingen, welke de eerst komende 24 uur echter vrij ver van ons land verwijderd zullen blijven. Rond het hogedrukgebied stroomt nog tamelijk zachte en vochtige lucht via IJsland naar het zeegebied ten westen van Noorwegen en vandaar met noordelijke tot noordwes telijke winden over de Noordzee naar ons land. In deze lucht komt veel bewolking voor waaruit af en toe wat motregen valt. De nachtelijke minimumtemperaturen zul len weer een paar graden hoger worden dan de afgelopen nacht. De middagtempe- raturen bereiken waarden van 5 tot 7 gra den. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland 5-S j Q «E S3 .SS S3 Den Helder regen n 6 3 Ypenburg zwaar bew. n 7 2 Vlissingen geheel bew. n 7 4 Eelde zwaar bew. nw 7 -2 De Bilt geheel bew. n 7 2 Twente geheel bew. nnw 6 0 Eindhoven geheel bew. n 7 2 Z.-Limburg geheel bew. n 6 0 Helsinki mist zw -7 -8 Stockholm geheel bew. wnw 1 -6 Oslo onbewolkt n 3 6 Kopenhagen half bew. nnw 3 -1 Aberdeen motregen nw 7 6 Londen zwaar bew. n 8 5 Amsterdam zwaar bew. nnw 7 3 Brussel geheel bew. nno 6 3 Luxemburg motregen n 4 0 Parijs geheel bew. n 7 4 Bordeaux geheel bew. nno 7 4 Grenoble geheel bew. nno 5 0 Nice onbewolkt nnw 10 3 Berlijn ij zei z 1 -4 Frankfort geheel bew. nno 4 2 München sneeuw nnw -1 -3 Zürich geheel bew. no 0 -1 Genève licht bew. nno 2 -0 Locamo onbewolkt w.stil 8 -4 Wenen onbewolkt n 2 -11 Innsbruck sneeuw w.stil -2 -3 Belgrado licht bew. n 1 -12 Athene zwaar bew. nno - 5 Rome half bew. w.stil 10 -1 Barcelona licht bew. nnw 12 3 Madrid onbewolkt ozo 12 -3 Mallorca half bew. ono 13 4 Lissabon onbewolkt no 12 6 Zondag 7 februari Zon op 8.10 uur, onder 17.39 uur. Maan op 10.40 uur, onder uur. Maandag 8 februari Zon op 8.09 uur, onder 17.41 uur. Maan op 10-57 uur, onder 0.15 uur. Maanstanden 9 februari 9.53 uur eerste kwartier 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 6 februari Hoog water 6.44 uur en 18.57 uur. Laag water 2.22 uur en 14.42 uur. Zondag 7 februari Hoog water 7.21 uur en 19.36 uur. Laag water 2.54 uur en 15.18 uur. Maandag 8 februari Hoog water 8.03 uur en 20.21 uur. Laag water 3.30 uur en 15-56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2