Felle critiek van op Bonn en op Op ontwapeningsconferentie van VIRO in Den Haag IN DE GREEP (yr) van DE GRIEP? ds Landsman Washington AGENDA Suriname krijgt in 1966 een eigen universiteit Aardgasleiding bij Nijkerk ontploft Geen persoonlijke ongelukken album sigaren KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PIN GO Kort en bondig WITTE KRUIS S Manlio Brosio is in Den Haag Brand in boerderij werd aangestoken Dienst Urk-Enkhuizen wordt morgen hervat Doden in het verkeer Lichte vorst i! f! MAANDAG 8 FEBRUARI 1965 2 poeders helpen u eruit! Indonesische school in Den Haag Zeehonden op Texel worden beschermd tegen stropers Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk met prachtige sigarenbandjes zeenoB zeer, dat we DEK MOETEN HESSEN innmmniniiiiiiiniimiiiiiiiiiiinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimnniimmiiinni WEERRAPPORTEN Tlf dg aü Het is huiveringwekkend dat in de Duitse Bondsrepubliek hereniging een van de belangrijkste leuzen is geworden, tegelijk met het streven naar op zijn minst medezeggenschap in het gebruik van kernwapens en dat dit streven in de Verenigde Staten een willig oor heeft gevonden. Niet minder huiveringwekkend is het dat de Verenigde Staten hun vloot met raketten voor de kusten van Azië laten kruisen om de Chinese volksrepubliek ontzag in te boezemen. Dit is een vol strekt overbodig en ongeoorloofd poli tiek gebruik van kernwapens, dat elk streven naar ontwapening in de kern aantast, aldus ds. Landsman, secretaris voor algemene zaken van de Neder landse hervormde kerk, op de ontwape ningsconferentie van de Vereniging voor Internationale Rechtsorde (V.I.R.Ö.), die zaterdag in Den Haag is gehouden. Mr. M. van der Stoel, lid van de Twee de Kamer voor de P.v.d.A., belichtte de politieke, luitenant-generaal buiten denst J. H. Couzy, lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D., de strategische en ds. F. H. Landsman de ethische aspecten van het vraagstuk. Mr. van der Stoel zei dat de verdere uit breiding van het aantal atoommogendhe- den het grootste gevaar is dat de wereld Advertentie bedreigt. Het kernstopakkoord van 1963, dat door vele landen maar niet door Frankrijk en communistisch China is ge tekend, is niet voldoende om het gevaar van de spreiding van kernwapens tegen te gaan. Verdergaande maatregelen zijn noodza kelijk. Er dient een verdrag te komen waarbij landen met kernwapens zich ver binden landen zonder die wapens niet te steunen bij de opbouw van een atoom strijdmacht, en waarbij landen zonder kernwapens zich verbinden dergelijke wa pens niet aan te schaffen. De heer Van der Stoel wenste de moge- lijheid onderzocht te zien in hoeverre de bestaande nucleaire mogendheden de prikkel tot het opbouwen van een eigen atoommacht bij niet-nucleaire landen kunnen wegnemen door het verschaffen van garanties aan deze landen tegen een nucleaire aanval. De heer Couzy was van oordeel dat slechts algemene volledige ontwapening op den duur uitkomst kan bieden. Door de eeu wen heen is gebleken dat het onmogelijk is bepaalde wapens, die hun intrede in het arsenaal hebben gemaakt, af te schaf fen onder handhaving van de overige be wapening. Over de NAVO zei de heer Couzy dat het politiek gewenste en het militair mo gelijke uiteen zijn gaan lopen. De huidige leer van de soepele reactie, die inhoudt dat elke daad van agressie zal worden be antwoord met de daartoe passende midde len, en het idee van een eventuele verdedi ging zo ver mogelijk naar voren, zijn juist politieke besluiten die echter niet door de beschikbare middelen verwezenlijkt kunnen worden, aldus de heer Couzy. Ds. Landsman pleitte voor een ethiek van bewapening en ontwapening die ener zijds, vanwege de gebondenheid van de mens aan zijn historische situatie, de hui dige bewapening aanvaart, anderzijds in deze situatie een weg zoekt om door ont wapening de toestand althans in zoverre meester te worden dat er enige hoop is op een menselijke toekomst. Hij noemde dit een „interimsethiek". Volgens hem moet worden aanvaard dat het machtsevenwicht op langere termijn geen doeltreffend middel kan zijn om de orde te bewaren. Thans moet reeds worden begonnen met af te zien van elke vergroting van de af schrikking en elk dreigen met kernwapens voor het bereiken van politieke doeleinden. Alleen onder deze voorwaarde komt hem de afwijzing van eenzijdige ontwapening en de handhaving van de „veiligheidsparaplu" aanvaardbaar voor. Den Haag krijgt een Indonesische school voor kleuter-, lager- en middelbaar onder wijs. De school is het begin van de vor ming van een Indonesisch cultureel cen trum in Den Haag, dat voor geheel West' Europa bestemd zal zijn. De leerplannen zijn aangepast aan die van de scholen in Indonesië. Op den duur zal ook een inter naat aan de school worden verbonden, zo dat de kinderen van alle in West-Europa werkende Indonesiërs er onderwijs zullen kunnen krijgen. Soortgelijke onderwijscen tra heeft Indonesië reeds in Moskou, Bang kok en Cairo. De school in Den Haag gaat waarschijnlijk in augustus open. Het Staatsbosbeheer op Texel gaat de zeehonden, die sinds 1930 de gronden ten noordoosten van het eiland tot domicilie hebben, bewaken. Dat is noodzakelijk ge worden wegens de omvangrijke stroperij Het aantal robben in het betreffende ge bied is sinds 1947 van ongeveer 500 dieren teruggelopen tot nog geen 100. c rf nrj&v «ürlrMrtftivMtr Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Caba ret Tingel Tangel met „Je blijft lachen" door Marijke en Sieto Hoving, Maria de Booy e.a. Dinsdag 20 u.: Nederlands Dans Theater o.l.v. Hans van Manen. Concertgebouw, vandaag 19.30 u.: Haar lems Interscholair Jeugdtoernooi. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex, moord en thrills in Beverly hills", 18 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De hel van nie mandsland", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het bezoek", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Verleid «n verlaten", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Toen de hel losbrak", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet. Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u Expositie van tekenin gen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften •n kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt). Verzameling uit het Van Abbemuseum. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 februari). MAANDAG 8 FEBRUARI City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Paviljoen Schoonenberg, 20 u.: Jaarver gadering „De Rijmonders". DINSDAG 9 FEBRUARI City, 20 u.: „De Maagdenbron", film voor Velser Kunstkring. Stadsschouwburg, geen voorstelling. Expositiezaal Heidestraat 45, van 19 tot 21 u.: Tentoonstelling van werken van Arie Kater. Hoogovens, van 15.30 tot 16.30 u.: Recep tie Nicolaas de Groot. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77: 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort-Zuid (in sa menwerking met r.-k. bibliotheek Velsen), Wijkcentrum De Duinpan, Willem de Zwij gerlaan te Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. Vi- MAANDAG 8 FEBRUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De kingen komen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo'n soort meisje". W.B. Theater, 20 u.: „De mysterieuze moordenaar". Bissch. Kweekschool, Baanstraat, 20 u.: Toneelvoorstelling „De Gecroonde Leerse". Vergaderzaal, Arendsweg, 20 u.: Voor lichtingsavond Katholiek Vrouwengilde. Rjjvordtlaan 65, 14 u.: Jaarvergadering P.v.d.A.-Vrouwengroep. Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9.00 tot 18.00 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15.00 tot 21.00 u. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.00 tot 21.00 u. Oos ter wijk, r.-k. leeszaal geopend van 14.00 tot 21.00 u.; openbare leeszaal ge sloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19.00 tot 21.00 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19.00 tot 21.00 u. DINSDAG 9 FEBRUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De Vi kingen komen". Luxor Theater, 19 en 21.05 u.: „Zo'n soort meisje". Statenhuis, Velserweg, 14 u.: Jaarver gadering Ned. Ver. van Huisvrouwen. De Opgang, 20 u.: Demonstratie-avond „IJmond Dubbel Acht". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9.00 tot 18.00 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15.00 tot 21.00 u. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.00 tot 21.00 u. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal geopend van 14.00 tot 21.00 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19.00 tot 21.00 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19.00 tot 21.00 u. De secretaris-generaal van de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie, de heer Manlio Brosio, is zondagavond per trein uit Parijs in Den Haag aangekomen voor een officieel bezoek op uitnodiging van de Nederlandse regering. De koningin zal de heer Brosio ontvan gen. Verder zal de secretaris-generaal de minister-president mr. V. G. M. Marijnen, en de ministers van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, en van Defensie, de heer P. J. S. de Jong, ontmoeten. Een landbouwer uit Eerste Exloërmond, die woensdagavond door -■ rijkspolitie te Exlo is gearresteerd, omdat hij ervan werd verdacht zijn kapitale boerderij te hebben aangestoken, heeft bekend een brandende lucifer bij een plas petro leum van twaalf vierkante meter in zijn schuur te hebben gehouden. Hij deed dit, zo zegt hij, om de plas op te ruimen. Hij verklaart met een blik petroleum te zijn gestruikeld. De boerderij van de landbou wer brandde geheel af. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Surinaamse parlement op 8 mei 1966 zal de bevolking een univer siteit worden aangeboden door de regering en de staten van Suriname. Minister-president J. A. Pengel, die deze beslissing van de Surinaamse regering toelichtte, zei dat de oprichting van deze universiteit voor Suriname van zeer grote betekenis zal zijn, niet alleen op morele gronden, maar ook in materieel opzicht. Momenteel vertrekken jaarlijks immers Zondagochtend omstreeks half zes is met een oorverdovende knal, die zelfs in Amersfoort, Hilversum en Apeldoorn te horen was, de in de buurtschap Holker- veen in Nijkerk (vlakbij Nijkerkerveen) onder de spoorlijn Amersfoort-Zwolle doorlopende aardgaspersleiding van het regionale net ontploft. De explosie, die een duistere regen van zand veroorzaak te, isoleerde het westen van ons land, met name de provincie Utrecht en het Gooi, van het aardgas uit Slochteren. De omwonenden werden uit hun vredige slaap gewekt en dachten dat er een zware bom was ontploft. In allerijl werden enkele gascentra in het westen van het land, die aangewezen zijn opghet aardgas uit Slochteren, op het WestlanÜse aardgas overgeschakeld, zodat de gasverbruikers van de explosie en sto ring in- de gastoevoer vri'jwel geen last hebben gehad. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Materiële schade was er vrijwel niet. De enige slachtoffers waren enkele kip pen in de buurt, die het lawaai van het met een kracht van dertig atmosfeer ont snappende aardgas niet langer konden ver dragen en angstig op elkaar gingen zitten. Ze stierven de verstikkingsdood. Het herstel van de vlak naast de spoor wegovergang in de Domstraat lopende sta len aardgaspersleiding (dertig centimeter doorsnee), waarin een gat van ongeveer anderhalve meter lengte was ontstaan, vergde geruime tijd. De specialisten van de gasunie uit Deventer, die door het af sluiten van de leiding om klokslag acht uur een einde maakten aan het op een groot squadron startende straaljagers lij kende lawaai, waren 's middags met het herstel zoverre gereed, dat het westen van ons land weer op Slochteren kon wor den aangesloten. Deskundigen achten het niet onmogelijk dat zwerfstromen van de vlak langs de plaats van de ontploffing lopende spoor rails vat hebben gekregen op een lek in de mantel van de persleiding. Een beschadiging van de mantel van de persleiding behoort tot de door de deskun digen geopperde mogelijkheden, omdat de leiding destijds in een heel snel tempo on der de spoorlijn is gelegd. Zwerfstromen komen altijd in de aard bodem voor. De mantels van de aardgas leidingen zijn daarop ook berekend. In 1956 waren zwerfstromen zelfs oorzaak van een treinontsporing bij Eist, nadat retour stromen het mechanisme van een wissel hadden geïnduceerd, zodat de voedings draden waren doorgegloeid. De nu ontplof te persleiding van het regionale aardgas- net dateert uit 1958. De nieuwe hoofdlei ding van de gasunie is pas gelegd. Het treinverkeer ondervond alleen de eer ste uren stagnatie. De vrijwillige brand weer van Nijkerk moest 's morgens toezien hoe het aardgas steeds meer zand uit de krater perste. Het gat had tenslotte een doorsnee van ongeveer acht meter. Het verdwenen zand was inmiddels verspreid over de daken van de omliggende huizen en boerderijen, over de landweg en de spoorlijn. Zes gezinnen, die uit voorzorg door de politie waren geëvacueerd, konden na acht uur weer in hun huis terugkeren. Toen was ook het oorverdovende lawaai voorbij. honderden Surinamers op jonge leeftijd naar Nederland om er te gaan studeren, zo zei de premier. Velen vervreemden tijdens hun studie van de Surinaamse maatschappij, terwijl andere landgenoten, die gewoon zijn geraakt aan de nieuwe omgeving niet meer wensen te repatriëren. In dit verband werd erop gewezen, dat Suriname op dit ogenblik te kampen heeft met een tekort van vijftig artsen. Het wordt in regeringskringen verder onjuist geacht dat op de vier afgelegen posten in het binnenland bij gebrek aan interesse bij de Surinaamse artsen Nederlanders hun heilzaam werk verrichten. De nieuwe Surinaamse universiteit, die in het beginstadium drie faculteiten zal omvatten, te weten een medische, een ju ridische en een voor sociale wetenschappen zal mede tot stand komen dank zij een bijdrage van Nederland. Na uitvoerige be sprekingen in de adviesraad voor culturele aangelegenheden was oorspronkelijk ge dacht aan de vestiging van 'n wetenschap pelijk instituut, waarvoor een bedrag van 280.000 Surinaamse guldens was uitgetrok ken. Na ampele overwegingen werd van Surinaamse zijde later de voorkeur gege ven aan de oprichting van een universiteit. Het bedrag ad s. 280.000 zal voor dit doel kunnen worden aangewend. De bootdienst UrkEnkhuizen vice- versa wordt dinsdag hervat. De boot de „Insula" heeft tijdens de jjsperiode in de cember een aanvaring gehad. Zij is nu her steld en weer in Urk aangekomen. De dienst UrkEnkhuizen is een voortzetting van de vroegere diensten, waarmee Urk verbonden was met Kampen, Enkhuizen en Amsterdam. Velen uit de kop van Noord-Holland ma ken gebruik van deze verbinding met de Noordoostpolder en achterliggende gebie den. Ook vanuit Groningen, Friesland en de Noordoostpolder maken velen gebruik van deze dienst om op vluggere wijze -W.est-Nederland te bereiken. De overtocht van Urk naar Enkhuizen vordert met deze snelvarende boot ruim een uur. Nederlandse schenking. De Nederlandse regering heeft besloten een bedrag van honderdduizend pond sterling te schen ken voor een nieuw technisch laborato rium aan de universiteit van Nigeria en gedurende drie jaar 250.000 pond te be talen voor beurzen voor de ingenieurs studie aan de universiteit. Advertentie ROZEN Bolknak 30 ct TULPEN Bolknak 25 ct. PADDESTOELEN Senoritas 16 ct. 158. Gelukkig had Tutu het gevaar tijdig zien aankomen en toen het brood werd weggehaald, was hij er al niet meer. Hij hing nu onder de tafel, waar hij zich ste vig met de pootjes vasthield. Na alle tegenslag had hij nu eindelijk eens een gelukje. Vlakbij hem hing aan de riem van één van de bewakers de sleu telring, met de sleutels van de cellen. Héél voorzichtig greep Tutu met zijn sterke snavel het touw vast en nóg voor zichtiger probeerde hij de vezels door te bijten. Gemakkelijk was het niet. Telkens als de man zich even bewoog en het was een erg beweeglijke man moestl Tutu snel ophouden. Voortdurend was de pape gaai bevreesd, dat de man zou weglopen en dan was alle moeite voor niets. Maar gelukkig had de bewaker pas nieu we tanden, die het eten erg lastig maak ten. Hij kauwde wel, maar hij slikte wei nig en voordat hij klaar was had Tutu al lang de sleutelring losgekregen! JA, HU 8EDOELT NATUURLIJK j NEEN, POLLE, WERK JU LIEVER. AAN DE VOORSTEVEN 1 JA, ANDERS VAU JE WEER IN HET WATER OEP, IK VERHEU6DE ME ZOOP 06 BOUW VAN 0E KAJUIT'. EEN KAJUIT PI B C0PENNAGE 1699.K Afgeschaft. Als laatste gemeente in Lim burg zal Helden overgaan tot afschaf fing van de hand- en spandiensten. Dit is een oude gemeentelijke belasting in natura, waarbij hoofden van gezinnen werden opgeroepen om per jaar een of meer dagen te werken aan het onder houd der wegen, of, als zij over paard en kar beschikten, deze ter beschikking van dit doel te stellen. Het was al vele jaren gebruik, dat deze diensten werden afgekocht tegen de bescheiden som van 2,50 per dag. Inbrekertjes. Twee Haagse scholieren van 14 en 15 jaar hebben de afgelopen maan den zestien inbraken gepleegd. De jon gens gingen 's avonds samen op een fiets er op uit. Zij hadden het gemunt op win kels. waar zij snoep, sigaretten en geld konden vinden. In de nacht van zaterdag op zondag om streeks half een is de vijftigjarige onge huwde van Erp uit Oss bij een ver keersongeval in Heesch om het leven ge komen. Hij stak zonder om te zien per fiets de provinciale weg Oss-Heesch over en werd aangereden door een uit de rich ting Oss naderende personenauto. In het Julianaziekenhuis in Apeldoorn is de 42-jarige M. van Rijt uit Arnhem over leden aan de gevolgen van een aanrijding op 19 januari. De man werd ernstig ge wond, toen hij met zijn auto op de Arn- hemseweg een wagen had ingehaald, snel uitweek voor een tegenligger en tegen een boom botste. In het Noordlimburgse plaatsje Belfeld is zondagavond de 73-jarige P. Schouwen- berg uit Tegelen vrijwel op slag om het leven gekomen toen hij per fiets een weg probeerde over te steken. De bejaarde man werd door een auto aangereden. Zaterdagavond tegen half negen is op de Boschdijk in Eindhoven een grote Ameri kaanse auto tegen een lichtmast gereden. Hierbij is een der inzittenden, de 22-jarige Amerikaanse militair J. D. Gutomsky, af komstig van de legerplaats Poul Rosières in Frankrijk, om het leven gekomen. In Afferden zijn zondagavond twee men sen bij het oversteken van de weg door een auto aangereden met dodelijk gevolg. De slachtoffers zijn de 49-jarige G. Visea en de 52-jarige L. van Eldik, beiden onge huwd en afkomstig uit Afferden. Op de Langbroekerweg in Nederlang- broek (Utr.) is zondagavond de 84-jariga weduwe Drost uit die plaats door een per sonenauto aangereden. Zij was op slag dood. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het weekeinde verplaatste een van Groenland afkomstige depressie zich over west-Rus land naar het zuiden. Tussen deze depres sie en een hogedrukgebied ten westen van Schotland, waarbij zich tijdelijk een krach tige rug van hoge luchtdruk over het zee gebied tussen Noorwegen en Groenland op bouwde, voerden krachtige tot harde noor delijke winden koude polaire lucht naar 't zuiden. Deze lucht bereikte ons land maandagmorgen. De rug van hoge luchtdruk trekt even eens tamelijk snel naar het zuiden en zal ons land de komende 24 uur met opklarin gen en afnemende wind passeren. Da temperaturen kunnen daarbij in de nacht flink dalen, zodat vrij algemeen lichte vorst zal voorkomen. Inmiddels breidt een volgend depressiegebied boven het noor delijke deel van de oceaan en Groenland zich alweer naar het oosten uit. Hierbij neemt het hoge drukgebied bij Schotland, dat daar meer dan een week met zeer hoge luchtdrukwaarden heeft gelegen nu in betekenis af. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland u Den Helder regenbui n 6 4 Ypenburg zwaar bew. n 7 4 Vlissingen geheel bew n 6 4 Eelde regenbui n 6 2 De Bilt geheel bew nnw 8 0 Twente zwaar bew. no 1 6 1 Eindhoven zwaar bew. nnw 7 3 Z.-Limburg geheel bew. nw 6 3 Helsinki sneeuw nno 1 -8 Stockholm sneeuwbui nno 4 -3 Oslo onbewolkt nnw 11 -0 Kopenhagen licht bew. n 7 0 Aberdeen geheel bew. n 8 5 Londen motregen n 6 5 Amsterdam regen n 7 4 Brussel geheel bew nnw 7 3 Luxemburg motregen nnw 4 1 Parijs geheel bew. nnw 6 2 Bordeaux onbewolkt nno 8 -1 Grenoble geheel bew. nno 5 -0 Nice onbewolkt nw 8 4 Berlijn licht bew. n 2 -1 Frankfort regen nw 6 3 München motsneeuw w -1 -1 Wenen sneeuw wnw 8 -5 Innsbruck geheel bew. veran. -1 -3 Belgrado geheel bew. z -5 -12 Athene sneeuw nnw 8 -1 Rome half bew. w.stil 9 -4 Barcelona onbewolkt nnw 12 2 Madrid onbewolkt w.stil 10 -2 Mallorca onbewolkt w.stil 12 0 Lissabon onbewolkt nno 14 4 Dinsdag 9 februari Zon op 8.07 uur, onder 17.43 uur. Maan op 11.18 uur, onder 1.34 uur. Maanstanden 9 februari 9.53 uur eerste kwartier 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 8 februari Hoog water 8.03 uur en 20.21 uur. Laag water 3.30 uur en 15.56 uur. Dinsdag 9 februari Hoog water 8.45 uur en 21.09 uur. Laag water 4.10 uur en 16.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2