Bundeswehr zoekt nazischat in gipsgrotten van Harzgebergte Pravda zwijgt over Kosygin tot steun aan belofte van Hanoi Egypte dreigt met Bonn te breken over Israël Krachtig protest tegen VS door Noord- Vietnam Gekapitteld Ds King naar Washington voor overleg WERELDNIEUWS r Van dag tot dag Plan van Sackey om VN te redden Chileens vliegtuig stort neer in Andesgebergte Britse TV en de sigarettenreclame Chinezen moeten soldaten worden ^Praatótoel Twee ton narcotica in Hongkong gevonden J VIERDUIZEND JAAR OUD SPIJKERSCHRIFT GEVONDEN MAANDAG 8 FEBRUARI 1965 3 maandag 8 februari 1965 566ste STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE Oost-Duitsland gaat Nasser fabrieken leveren JJiterst ernstig Lastig parket ZUID *honhHok«g VIETNAM Zuid-Cbinese Wie de schoen past 85 inzittenden werden gedood Op cis Afrikanen in zorgen over communistisch China De overval van Vietcong-rebellen op een 'Amerikaanse basis in Zuid-Vietnam had een bloedig succes voor de Noord-Vietna- mese eenheden, klaarblijkelijk doordat de Amerikanen te weinig voorzorgsmaatrege len hadden genomen en de verrassende stootkracht der rebellen hadden onder schat. De legerleiding in Zuid-Vietnam zal daarover van het „thuisfront" nog wel het nodige te horen krijgen. Dé slechte indruk, die dit voorval heeft gemaakt, is allerminst weggenomen door het bombar dement dat president Johnson als tegenzet gelastte. De Amerikaanse veiligheidsraad heeft blijkbaar overwogen, dat men in de Verenigde Staten „bloed wilde zien" na de tragische slachting, die op de basis Hol- loway was aangericht. Het is te hopen dat de „strafbommen" der Amerikanen ook inderdaad rebellenconcentraties hebben getroffen en niet de Noordvietnamese bur gerbevolking, want represailles op burgers in antwoord op een geslaagde militaire operatie van de vijand zouden de intenties, waarmee Amerika deze hopeloze oorlog in Vietnam voert, onwaardig zijn. Intussen is de situatie in Vietnam op hoogspanning gekomen, niet het minst om dat de Sovjet-Unie blijkbaar Noord-Viet- nam tot object van bescherming heeft ge kozen. Als deze spanning resulteert in een verhoogde krachtsinspanning der twee gro te mogendheden aan weerszijden van de Vietnamese scheidingslijn om hun onuit puttelijke militaire reserves op elkander te beproeven, komt de wereldvrede in groot gevaar en valt er op den duur van heel Vietnam niets meer te redden dat het redden waard is. (Van onze correspondent) BONN Pioniers van de Bundeswehr zijn „zo snel mogelijk en met vermijden van ongelukken" zoals het officieel heet op zoek naar een nazischat in het Harzgebergte. Al sinds 1945 doen geruch ten de ronde over kisten met goudstaven, machinegeweren en dokumenten, die kort voor de ineenstorting van het derde rijk in de gipsgrotten van Osterode zouden zijn gebracht. In ieder geval staat vast, dat nog tijdens de snelle opmars van de geallieerde legers op Duits gebied in de Schickerewerke in het nabijgelegen Bad Lauterberg de expe rimenten nog doorgingen met Hitler's nieuwste geheime wapens. Ook werd er de V-2 geproduceerd en zwaar water voor het kernonderzoek. In deze fabrieken waren gevangenen uit het concentratiekamp Sösegrund tewerk gesteld. Die zouden opdracht hebben gehad vlak voor de ineenstorting de be wuste „schatten" in de gipsgroeven over te brengen. Omdat onder deze schatten ook bezwarende dokumenten uit Hitiers rijkskanselarij zouden zijn, werd de zaak in handen gesteld van de centrale voor op sporing van nazimisdadigers in Ludwigs burg. Met het oog op een eventuele verjaring van oorlogsmisdaden in mei wordt met het zoeken naar de dokumenten de grootste spoed betracht. De hele affaire kwam in beweging toen de Stuttgarter juwelier B Nestier tot de eigenaar van de groeven het verzoek richtte de voorwerpen te mo gen bergen die zich volgens hem daar nog moesten bevinden. Nestler behoorde als toenmalige gevan gene van het concentratiekamp Osterode tot de groepen die dwangarbeid in de gips groeven moesten verrichten. De eigenaar van de berg, de 28-jarige Hans Schimpf, gaf de brief van Nestler door aan de of ficiële instanties. Hij meldde daarbij dat de groeven ongeveer drie kilometer lang, zeven meter breed en zes meter hoog moe ten zijn. Vier maanden lang ploeterden de werk- slaven van „Organization Todt" indertijd in drie ploegen dag en nacht in een ge vecht tegen de klok met de oprukkende ge allieerden. 200.000 kubieke meter rots wer den opgeblazen. Als de drilboren afbraken liet men ze steken en ging men met nieu we verder. De pioniers van de Bundeswehr vinden deze stomme getuigen van het ineenstor tende Derde Rijk weer terug, tegelijk met in de wanden gekraste namen en haken kruisen. Van de schat ontbreekt tot nu toe ieder spoor. Men houdt nog rekening met de mogelijkheid dat de toenmalige Britse bezettingsautoriteiten zich er al over heb ben ontfermd. In ieder geval blijkt dat het steeds moeilijker is het spoor terug te vinden in het labyrint van gebeurtenis sen kort na de ineenstorting van Duitsland. NEW YORK (AFP) De voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenig de Naties, Quaison Sackey, heeft een plan ingediend voor de vorming van een specia le commissie die tot taak heeft het nodige geld bijeen te brengen voor het functione ren van de organisatie gedurende dit jaar. Tevens zal zij de diverse standpunten met betrekking tot de vredesoperaties van de V.N. nader tot elkaar moet brengen. De commissie zou onmiddellijk bezoeken moe ten brengen aan Washington, Londen, Pa rijs en Moskou. Als leden van de commissie worden voor gesteld Quaison Sackey, premier Pearson van Canada, de Noorse of de Deense mi nister van Buitenlandse Zaken, de Poolse minister van Buitenlandse Zaken en secre taris-generaal Oe Thant van de V.N. Een commissie bestaande uit vertegen woordigers van vijf Westelijke landen, vijf communistische landen en acht „neutralis- tische" landen, zou vervolgens moeten po gen tot een akkoord te komen. Dat zou moeten worden voorgelegd aan de Alge mene Vergadering van de V.N. wanneer deze haar werkzaamheden eind augüstus of begin september zou hervatten. Advertentie Prijzen van f 10 zijn f 50 zijn f 100 200 gevallen gevallen gevallen gevallen zijn zijn f 400 zijn gevallen 1000 zijn gevallen Een pr-ijs van 2000 Een prijs van 2000 Een prijs van 2000 Een prijs van 2000 Een prijs van 2000 Een prijs van 5000 De prijs van 25.000 op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen eindigende eindigende eindigende eindigende eindigende eindigende op het het het het het het het 6 556* 033 216* 304 5957 op op op op op op op op op op op op nummer 79144 nummer 29080 nummer 09831 nummer 36394 nummer 18484 nummer 36482 nummer 17425 Let wel op dit nummer zijn meer prijzen gevallen. CAIRO (AP en Reuter). Egypte zal ook andere westelijke landen wil waar- I I Ov\ <-4/-» nnvp+n A vo V»i er»V» o tnDPnnfo- de betrekkingen met Bonn verbreken, wanneer West-Duitsland wapens aan Is rael blijft leveren. Dat is zondagavond in Cairo bekendgemaakt. Het besluit hiertoe werd genomen op een bijeenkomst van het bestuur van de Egyp tische Arabische Socialistische Unie, die onder voorzitterschap stond van president Nasser. De Unie, waarvan Nasser perma nent voorzitter is, is de leidende partij in het Egyptische nationale front. Hoewel het bestuur van de Unie in de huidige politieke structuur in Egypte het hoogste orgaan voor het uitstippelen van de politiek is, is het nog niet eerder voor gekomen dat het een ingrijpend besluit in buitenlandse aangelegenheden bekendge maakt. De bijeenkomst van zondag was geheel gewijd aan de betrekkingen tussen Egypte en West-Duitsland en begon met voorle zing van een geheim Egyptisch dossier over de wapentransacties tussen Bonn en Tel Aviv en over het ontstaan van de span ning tussen Bonn en Cairo als gevolg van de mededeling over het komende bezoek van het Oostduitse staatshoofd Walter UI- bricht aan Egypte. Waarnemers achten het zeer wel moge lijk, dat Egypte met zijn aanval op Bonn TOKIO (AP en Reuter) De regering van Noord-Vietnam heeft vandaag krach tig geprotesteerd tegen de Amerikaanse luchtaanvallen van gisteren en de waar schuwing uitgesproken dat de Verenigde Staten het gevaar van een oorlog in Zuid-oost-Azië voortdurend doen toenemen Officiële Russische reacties op de Ameri kaanse luchtaanvallen in Noord-Vietnam zijn nog niet gepubliceerd. Uit de versla gen van het bezoek van de Russische pre mier, Alexei Kosygin aan de Noordvietna mese hoofdstad Hanoi zijn de passages betreffende de belofte van hulp aan het land weggelaten. Het enige blad dat vanochtend ver scheen in de Sovjet-Unie, het officiële partjjorgaan „Pravda", had drie berich ten over het bezoek van premier Kosygin op de voorpagina. Hierin werd verslag ge daan van een ontmoeting van Kosygin met Ho Chi Minh, een bezoek aan delen van Hanoi en een openbare bijeenkomst die enige uren voor de Amerikaanse aanval len werd gehouden. Volgens epn verslag van Tass dat gis teren werd uitgezond-en aan de nieuws- abonnees van het officiële persbureau, had Kosygin gezegd „Wij verklaren definitief dat de Sovjet-Unie niet onverschillig kan blijven ten opzichte van het lot van Noord- Vietnam en klaar staat om de nodige hulp te verlenen aan Noord-Vietnam als agres sieve landen durven de onafhankelijkheid en de soevereiniteit van dat land te schenden." Pravda maakt deze passage niet be kend. Ze werd ook niet uitgezonden door radio-Moskou en de televisie. Pravda maakte ook geen melding van de Ameri kaanse luchtaanvallen op zijn voorpagina. Het blad had twee korte berichten hier over op pagina drie. Het enige commen taar was in de kop: „Brutale militaire uit daging". Het officiële persagentschap „Niew- China" meldt vandaag dat de jongste Ame rikaanse luchtaanval op Noord-iVetnam 'n uiterst ernstige provocatie" is en noemt president Johnson „de hoofdschuldige van deze oorlogsdaad." Nieuw-China meldt dat de Amerikaanse verklaring toegeeft dat president Johnson, die hoofdschuldige is aan deze oorlogsdaad schijnheilig beweert dat de Amerikaanse regering die de oorlog probeert uit te brei den niet naar een grotere oorlog streeft. Volgens het officiële orgaan van de com munistische partij in Noord-Vietnam tonen de Amerikaanse aanvallen aan, dat de V.S. van plan zijn de oorlog uit te breiden. Het ministerie van Defensie van Noord-Viet nam, zegt het blad, heeft een ernstige waarschuwing gegeven. De V.S. zullen ver antwoordelijk zijn voor de ernstige gevol gen van hun agressieve optreden. Premier Lal Bahadoer Sjastri van India heeft vandaag een beroep gedaan op pre sident Johnson van de Verenigde Staten en premier Kosygin van de Sovjet-Unie om zo spoedig mogelijk een ontmoeting te be leggen om de ontwikkeling van de toestand In Zuidoost Azië te bespreken. Sjastri zei dat iedere poging om inter nationale geschillen uit de weg te ruimen door middel van militair optreden de we reldvrede in gevaar brengt. „India maakt zich bijzonder ongerust" aldus Sjastri. In Japan wordt niet aangenomen dat de Amerikaanse luchtaanvallen op Noord- Vietnam zullen leiden tot 'n grootscheepse militaire botsing tussen de VS. en Noord- Vietnam. Gevreesd wordt echter dat de si tuatie zal verslechteren als de Verenigde Staten iedere keer luchtaanvallen op Noord-Vietnam zullen uitvoeren wanneer de iVetcong-rebellen grote aanvallen doen op Amerikaanse bases. De reactie van Aziatische diplomaten in Washington was gemengd. Men leek het erover eens te zijn, dat de Amerikaanse aanval op Noord-Vietnam premier Kosygin in een lastig parket brengt. De ZuidKoreaanse ambassadeur Kim Hyoen Tsjoen zei dat het feit dat de Viet- cong juist nu de Amerikaanse installaties aanviel het werk geweest kan zijn van de Chinese communisten met het doel Kosy gin in een moeilijke positie te brengen. Kosygin moet nu iets zeggen". Volgens berichten in de hoofdstad van Zuid-Korea Seoel zouden de strijdkrachten van Zuid-Korea en de Amerikaanse troe pen in dat land sinds zondagavond op voet van paraatheid zijn gebracht in verband met de toestand in Vietnam. Een Ameri kaanse militaire woordvoerder weigerde dit te bevestigen. Spoorweg Belangrijke weg km 100 wiNhon ong Cous osjeo Reo Cunq Son •.V,V%S»\•.•.•.V.W.I Krol» ompongSjam >^oBudop Locninh hnom Penh.-. AnPhuoc Hon Kwan Phan Rong oVo Dot PhanTiet ;*Sjau Doe Cao Lanh NOORD VIETNAM Longsujen o CHINA BIRMA Soctrang Baclieu THAILAND m %nn I LOS ANGELES (AP) De Amerikaan se Pater William H. Bubay uit Los Ange les die in juni vorig jaar paus Paulus VI gevraagd had kardinaal Mclntyre van zijn bisschopsambt te ontheffen wegens zijn slappe houding in de kwestie van de burgerrechten, is, nadat hij in het blad de „Catholic Reporter" van 27 januari een brief had gepubliceerd, voor de tweede maal overgeplaatst. Na zijn brief aan de paus werd pastoor William Bubay overgeplaatst van een ne gerparochie naar een blanke parochie. Onlangs is hij benoemd tot aalmoezenier van het St. John ziekenhuis in de voor stad Santa Monica. - „Na zijn brief aan de „Catholic Repor ter" werd hij voor de keus gesteld in te stemmen met de overplaatsing en een belofte te doen nooit meer iets te publi ceren oznder goedkeuring van het dioce sane kapittel, of het diocees te verlaten", zo zei iemand die in nauw contact staat met pastoor Bubay. „Een overplaatsing mag misschien voor outsiders niet erg op een reprimande ge lijken, maar het wordt als zodanig door zijn meerderen erkend", aldus deze zegs man. Monseigneur Benjamin Hawke van het kapittel zei dat er geen sprake was van een reprimande en dat het gewoon een routinemutatie was. In zijn brief aan de „Catholic Repor ter" heeft pater Bubay onder andere ge schreven: „In kwesties van het openbaar welzijn, stadsuitbreiding, openbaar onder wijs en sociale hervormingen, wordt de stem van de kerk (in Los Angeles) zelden gehoord, behalve wanneer de eigendoms rechten in het geding zijn. De priesters die daarover bezorgd zijn, zijn zo geïntimideerd dat zij niet weten dat zij geïntimideerd worden Een inbreker heeft in Nice twaalf zware koffers met schoenen gestolen Hij zit nu met een kleine moeilijkheid.... In de koffers zaten 250 monsters van rechterschoenen voor mannen en vrou wen met één been. De koffers werden uit de auto van een handelsreiziger ge stolen. SANTIAGO (Reuter) Alle 85 inzitten den 78 passagiers en zeven bemannings leden van de DC-6 van de Chileense luchtvaartmaatschappij LAN zijn om het leven gekomen toen het toestel zaterdag tegen een bergwand in de buurt van San tiago vloog. Het aantal passagiers bestond uit vijftig Chilenen en 28 buitenlanders, Zuidamerikanen, Duitsers, Italianen, Oost europeanen en een Noordame'rikaanse vrouw. Het wrak is waargenomen op een hoogte van ongeveer 3.500 meter. Het is geheel uitgebrand. De wrakstukken liggen over een grote oppervlakte verspreid. Het vliegtuig zou in de lucht zijn ont ploft. Even voordat het contact met het vliegtuig werd verbroken zou de piloot toe stemming gevraagd hebben zijn route te wijzigen. De luchtvaartmaatschappij maakte bekend dat er een sportploeg van studenten meereisde. LONDEN In officiële kringen i Groot-Brittanniê maakt men zich opnieuw ernstig ongerust over het mogelijke ver band tussen het roken van sigaretten en de nog steeds toenemende longkanker. Op het ogenblik mag de commerciële televisie vóór negen uur 's avonds geen sigarettenreclame maken om kinderen niet te beïnvloeden. Voor een totaal re clameverbod voor sigaretten voor de te levisie is geen afzonderlijke wetgeving no dig. Dit kan door een administratieve maatregel gebeuren. Marktkunde. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen is dr. M. I. G. Meulen- berg benoemd tot lector in de markt kunde en, 't marktonderzoek, een nieuw lectoraat voor opleiding van specialisten in agrarisch marktonderzoek. PEKING (Reuter) Buiten de gere gelde strijdkrachten met een geschatte sterkte van ruim twee-en-een-half miljoen man beschikt communistisch-China over een onuitputtelijk reservoir burgermilitie, samengesteld uit mannen en vrouwen. Een artikel in een officieel weekblad .Peking Review" meldt: „Het is de on wankelbare politiek van de communisti sche partij van iedereen een soldaat te maken. De militie is in korte tijd van tientallen miljoenen uitgegroeid tot een le ger van honderden miljoenen waarvan de wapens geweldig zijn verbeterd". Volgens het blad is de strijdvaardig heid van het leger verbeterd. Het deed een beroep op zijn lezers meer aandacht te besteden aan de taak de militie op te bouwen. De voornaamste rol van de mi litie is vredestijd is volgens „Peking Re- view" mee te helpen de terugkeer van het kapitalisme in China te voorkomen. „Zodra een vonk van contrarevolutie ver schijnt zal deze door de militie worden gedoofd", aldus het blad. BEIRUT (Reuter) Amerikaanse oud heidkundigen hebben nabij de ongeveer 240 kilometer ten zuiden van de Iraakse hoofdstad Bagdad gelegen stad Diwanija, stenen tafels aangetroffen. Er staan in spijkerschrift, inscripties op in de Soe- meriscne taal. De ouderdom van deze tafels wordt op tenminste 4000 jaar geschat, omdat de in scripties dateren uit een periode voor 2600 voor Christus. De oudheidkundigen achten het mogelijk dat de stenen tafels woordenlijsten en schrijfoefeningen zijn van het Soemerisch, die door jonge stu denten van het ingewikkeld Soemerische spijkerschrift van originele teksten zijn overgenomen. Op sommige tafels staan reeksen na men van goden, plaatsen, beroepen en grondstoffen vermeld, zoals men die ook wel in de leerboeken van thans aantreft. schuwen. Op de eerste Arabische topconfe rentie besloten de dertien staatshoofden de betrekkingen tussen de Arabische landen en de landen buiten het Arabische kam|p te laten afhangen van de betrekkingen van laatstgenoemde staten met Israel. De hui dige actie tegen West-Duitsland zou dus in zekere zin als voorbeeld kunnen dienen. Volgens „Al Ahram" heeft West-Duits land aan Israel ongeveer driehonderd luchtdoel- en andere kanonnen geleverd alsmede vijftien hefschroefvliegtuigen van Amerikaanse makelij en vierentwintig mi litaire transporttoestellen. Nog geleverd zouden worden 48 bom menwerpers, 27 verkenningsvliegtuigen, 200 tanks, 200 pantserwagens, zes torpe doboten en twee onderzeeboten. Ook werd technische hulp geleverd op bacteriolo gisch, chemisch en kerngebied. Het regeringsblad „Akhbar Eljon" be richtte dat Oost-Duitsland er mee inge stemd heeft 33 nieuwe industriële projec ten in Egypte te financieren. Hieronder zouden zich bevinden 7 elektrische een trales, een fabriek voor transformatoren, een petrochemische fabriek en uitbreiding van bestaande textielfabrieken. ATLANTA (DPA) De Amerikaanse negerleider dominee Martin Luther King heeft zondag in Atlanta in de zuidelijke staat Georgia meegedeeld dat hij dinsdag vice-president Hubert Humphrey en de minister van Justitie, Nicolas Katzenbach, zal ontmoeten. Hij zal met hen van ge dachten wisselen over maatregelen, die de uitoefening van het stemrecht door ne gers mogelijk moeten maken. Wegens de gebeurtenissen in Zuid-Viet nam is het gesprek, dat op maandag was vastgesteld, een dag verschoven. Domi nee King zei, dat hij een telefoongesprek had gevoerd met een functionaris van het Witte Huis en nog steeds hoopt door pre sident Johnson te kunnen worden ontvan gen. Hij deelde verder mee, vandaag en dins dagochtend in Montgomery in de staat Alabama, een campagne voor inschrij ving van negers op de kiezerslijsten te zullen inluiden en aan het eind van de week naar Selma te zullen terugkeren waar, naar hij zei, „meer negers in de gevangenis zitten dan op de kiezerslijsten vermeld staan. President Johnson heeft zaterdag een raad ingesteld om het werk van de vele regeringsinstellingen op het terrein van de burgerrechten te coördineren. Vice-president Hubert Humphrey, die hiertoe geadviseerd had, werd benoemd tot voorzitter van de groep van zestien re geringsfunctionarissen, onder wie zes leden van het kabinet van de president. Johnson gaf de „raad voor gelijke mo gelijkheden" de plicht te adviseren over programma's en het beleid ter uitvoering van de wet van 1964 op de burgerrechten en van de andere wetten ter bestrijding van de rassendiscriminatie. Lieve Brenda'tje Je zult wel opkijken zo ineens een pak je van opa te krijgen. Totnutoe waren het alleen maar mooie briefkaarten als opa op reis was. Maar nu dan toch een echt pakje. En wat zeg je wel van dat prachtige lint dat daarin zit? Dat is van echte zijde gemaakt. Dat komt zó: Gisteravond hadden wij première, dat is een eerste voorstelling op het toneel, en na afloop daarvan waren er weer heel veel bloemen voor de hoofdrolspelers, dat zijn de mensen die de hele grote rollen spelen. Mammie zal je later wel uitleg gen wat dat voor mensen zijn. Nou, en dus waren er voor opa ook van die prach tige bloemen en aan een van die bloem stukken voor mij zat dat mooie zijden lint. Nu had je mammie mij pas die mooie foto van je gestuurd, vooral om mij te laten zien wat een schattige krullen je al hebt. Mijn hemel, zei ik tegen oma, ze hangen -al bijna op haar schoudertjes. Nou, en toen ik die grote bos anjers in mijn kleedkamer eens goed bekeek en dat lint zag dacht ik direct aan die mooie krullen van jou. Zo'n witte zijden strik daarin, nou zeg, wat zal dat fijn staan! Misschien krijg ik nog wel eens een bloe menmand, net als vroeger jaren. Ja. Toen was jij nog lang niet geboren. En als ik die krijg, stuur ik die ook aan jou om een poppenwieg van te maken. Dat deed je mammie ook, toen ze zo klein was als jij. En zij vond dat altijd haar mooiste wiegjes. Soms had ze er zó veel, dat zt ook wel aan haar vriendinnetjes van die, helemaal door haar zelf opgetuigde, pop- penbedjes van ouwe bloemenmanden ca deau gaf. Misschien wil jij dat ook wel gaan doen. Ik stuur ze je dan vast wel, hoor. Ziezo, Nu dan maar weer tot slot veel kusjes, ook van oma. De beroemde acteur, eindelijk terug in de stilte en, de rust van zijn geriefelijke woning, na de wekenlang durende repeti ties en nu, die avond, de zenuwen span nende première, zakte onderuit, strekte zijn vermoeide leden, sloeg het avondblad open en na genipt te hebben van de whis ky soda die zijn vrouw hem had voorge zet vroeg hij zo, langs zijn neus weg: „Van wie was die enorme bos rode anjers eigenlijk, die je vanavond gekregen hebt? Bepaald opvallend mooi, zeg. Een stille aanbidder?" „Schei uit, malle, stille aanbidders.' Ook al lang uit de tijd. Nee. Van Hedi. Dat vreselijke mens. Omdat zij ze aan jou niet durft te sturen, stuurt ze ze mij maar. Alsof ik haar niet dóór heb! De malloot!" Wat heb je er mee gedaan?" Och, ik heb ze aan de ouwe Fransen meegegeven, voor zijn vrouw. Hij doet nog altijd zo zijn best en hij is zo consciën tieus. Daar kunnen veel jongeren een voor beeld aan nemen. En je blijft toch altijd, ook in zijn kleinste rolletjes, nog de ouwe rasacteur in hem zien". „Schenk mij nog een whiskey in, Thea. En een sandwich graag". „Wat wil je d'r op?" „Kaas, graag" zei de beroemde acteur. Jan van Ees HONGKONG (AP) De politie van Hongkong heeft bijna t\yee ton verdoven de middelen in beslag genomen tijdens een grootscheepse jacht op handelaren in narcotica. Dat heeft een woordvoerder van de regering van de Britse kolonie ver klaard. Hij zei dat er 1570 kilo ruwe opium en tachtig kilo morfine in beslag zijn genomen. Bijzonderheden over arrestaties waren niet te krijgen. PARIJS (AP) De Afrikaanse staats hoofden zullen deze week de aanwezigheid van communistisch China in Afrika be handelen. Dat heeft president Philibert Tsiranana van de republiek Malagasy in Parijs verklaard alvorens te vertrekken naar Nouackchott op Mauritania voor een bijeenkomst van de Unie van Economische Samenwerking van Afrika en Malagasy. Hij zei dat hij op die conferentie als eerste over communistisch China zal pra ten omdat „wij op onze hoede moeten zijn indien wij niet willen dat Afrika com munistisch wordt". De economische unie is een uitbreiding van de Unie van Afri ka en de republiek Malagasy waartoe alle vroegere landen van de Franse gemeen schap behoren, behalve Guinea en Mali. J Spoorwegstaking. Spoorwegarbeiders in Argentinië zijn zondagnacht een 24- uursstaking begonnen die zich over het gehele land heeft uitgebreid. Dit is de vierde algemene spoorwegstaking dit jaar in Argentinië. Bespreking. Het Spaanse staatshoofd, ge neraal Franco, en koning Hassan van Marokko zullen twaalf en dertien fe bruari besprekingen voeren in Andalu- sië. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Mièver- stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE Unie. Afgevaardigden van mijnwerkers verenigingen in Frankrijk, België en West-Duitsland hebben besloten een Europese unie van mijnwerkersbonden te stichten waartoe alle mijnwerkers bonden in West- en Oost-Europa kun nen toetreden. De zetel van het voor lopige bestuur van de unie is Saar- brücken. Akkoord. Werkgevers en arbeiders in de haven van Calais hebben een akkoord bereikt in een bonusgeschil dat twee weken geleden tot een uitsluiting leid de. De arbeiders gaan morgen weer aan het werk. Opium. Rechercheurs in Hongkong heb ben IV2 ton opium en morfine in beslag gënomen. De verdovende middelen wa ren verborgen in bossen bamboeriet op een kippenboerderij bij de Chinese grens. De waarde van deze partij verdo vende middelen wordt geschat op ll/z miljoen gulden. Bezoek. In de week volgende op de begra fenis van Sir Winston Churchill hebben ruim 250.000 mensen een bezoek aan het kerkhof in Bladon gebracht. HuweRjk. Prins Michael van Griekenland is zondag in het koninklijk paleis in Athene in het huwelijk getreden met Marina Karelia, dochter van een rijke industrieel uit de Griekse hoofdstad. Prins Michael is een neef van koning Konstantijn van Griekenland, die bruidsjonker bij het huwelijk was. Prins Michael heeft afstand gedaan van zijn rechten op de Griekse troon om met Ka relia te kunnen trouwen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3