Utrechtenaar bekent moord op een taxichauffeur AGENDA Zeg het met bloemen L Aanrijding tussen vader en zoon kost de zoon het leven KRAMMETJE FOK POLLE» PELLI EN PINGO en bondig Jongens richtten ravage aan in een school Brabantse deputatie bij de minister Afgetreden Wassenaarse wethouders herkozen Jongen verdronken in een vijver #4 TRESLONG-HILLEGOM 'U Kajotters bouwen in Brazilië Salarisbetaling na 43 jaar Warmer I! SPALT Haarlems matrassenhuis 11 le DINSDAG 9 FEBRUARI 1965 2 Dl Haarlem 14 februari VALENTIJNDAG dag der vriendschap Velsen-lJ muiden Beverwijk werkt binnen 10 minuten M 1 SLACHTOFFERS IN HET VERKEER Kerkelijk nieuws uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant mniiiinfimiiii!in:ii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiini!!iiiiii!i!ii!iiiiiiii!i!i!iiiniiiiiniii!inii WEERRAPPORTEN •èf j De rechtbank te Breda heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen twee jongeman nen, die in december 1963 in de Jan Ligt- hartschool een enorme ravage hadden aan gericht. Inktpotten werden tegen plafonds en muren gegooid, een piano en een aqua rium werden vernield, boeken en schrif ten werden op de grond gesmeten, achter gebleven kleren van de scholieren werden stuk gescheurd. De schade bedroeg circa twaalfduizend gulden De één werd ver oordeeld tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, de ander kreeg anderhalf jaar gevangenisstraf, door te brengen in de jeugdgevangenis te Zutphen. (Van onze correspondent) BRUSSEL „Wanneer de taxichauffeur me met zijn auto had laten wegrijden zou ik hem niet hebben gedood". Dat zegt de 22-jarige Utrechtenaar, die ervan wordt beschuldigd zondagmiddag te Antwerpen op de linkeroever van de Schelde in koe len bloede een taxichauffeur uit Brussel met een „22 long rifle"-geweer te heb ben vermoord. Het drama blijkt vrijwel onder de ogen van twee werknemers van een baggerbe drijf te zijn gebeurd. Dezen hadden met c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Ne derlands Dans Theater o.l.v. .Hans van Ma nen. Concertgebouw, woensdag 19.45 u.: Pro vinciaal jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Mariëtte van Wijk (piano) en Henri Gouder de Beau regard (hobo). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex, moord en thrills in Beverly hills", 18 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De hel van nie mandsland", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het bezoek", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Woensdag 14.30 u.: „Jongensranch", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Verleid en verlaten", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Toen de hel losbrak", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet. Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u Expositie van tekenin gen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt). Verzameling uit het Van Abbemuseum. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. Advertentie en... bestel tijdigi DINSDAG 9 FEBRUARI City, 20 u.: „De Maagdenbron", film voor Velser Kunstkring. Stadsschouwburg, geen voorstelling. Expositiezaal Heidestraat 45, van 19 tot 21 u.: Tentoonstelling van werken van Arie Kater. Hoogovens, van 15.30 tot 16.30 u.: Recep tie Nicolaas de Groot. WOENSDAG 10 FEBRUARI City, 20 u.: „De heerseres van Atlantis". Stadsschouwburg, 20 u.: toneel, „Er komt een vriend vanavond". Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 20 u.: con cert, gezamenlijke kerkkoren Hervormde IJmond Gemeente. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, 20 u.: Balkanavond, volksdans en muziek, NIVON. Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10—12.30 uur, 14.30—17.30 uur en van 1921.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 1417 uur. DINSDAG 9 FEBRUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De Vikin gen komen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo'n soort meisje". Bissch. Kweekschool, Baanstraat, 2e to neelavond. Statenhuis, Velserweg, 14 u.: Jaarverga dering Ned. Ver. van Huisvrouwen. De Opgang, Florastraat, 20 u.: Demon stratieavond „IJmond Dubbel Acht". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9.0018.00 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15.0021.00 u. R.K. leeszaal, Arensdweg 61, geopend van 15.0021.00 u. Oosterwijk, r.k. leeszaal geopend van 14.0021.00 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19.00'— 21.00 uur; r.k. leeszaal geopend van 19.0021.00 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De Vikin gen komen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo'n soort meisje". „A. en O". Dommelsingel, 13.30 u.: Film middag voor alle leeftijden. „Heidi". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9.00 18.00 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-0021.00 u. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.0021.00 uur. Oosterwijk, r.k. leeszaal, geopend van 14.0021.00 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19.00—21.00 u.; r.k. leeszaal geopend van 19.0021.00 u. een busje andere arbeiders naar huis ge bracht en reden nu terug naar het terrein van hun onderneming. Zij claxoneerde om de stilstaande taxi voorbij te kunnen rijden en zagen dat een man tegen de auto ging staan en het portier zover mogelijk dicht trok. Bij het passeren zagen zij de ver moorde chauffeur liggen. Ondanks het geweer in de hand van de Utrechtenaar hielden zij ogenblikkelijk stil en sprongen zij uit het busje. Inmiddels had de man echter geprobeerd de taxi te keren, waarbij deze in een greppel was beland. Hij was eruit gesprongen en weg gerend. Eén van de-beide mannen bemoeide zich met het slachtoffer, de andere, die zag dat hij de Utrechtenaar niet kon inha len, rende naar het op nog geen honderd meter afstand liggende politiebureau, waar onmiddellijk alarm werd gemaakt, zodat de moordenaar snel kon worden ge grepen. Hij gaf zich dadelijk over, toen hij de gewapende politie tegenover zich zag. Hij wierp zijn geweer weg, stak zijn handen omhoog en riep: „niet schieten, ik ben de moordenaar". Het is gebleken dat de gearresteerde werd gezocht door de Nederlandse politie omdat zijn ex-verloofde een klacht had in gediend, dat hij haar een bedrag van on geveer 450 gulden onder voorwendsels had ontfutseld. Voor zover men tot nu toe heeft kunnen nagaan is er geen enkel verband tussen de moord op de taxichauffeur en die op de beide vrouwen, die in dezelfde om geving zijn gewurgd. De Italiaanse secretaris-aeneraal van de Noordatlantische V erdraasorgani- satie Manlio Brosio (midden) heeft een gesprek gehad met minister president Marijnen (links) en dr. H. M. Boon hoofd der permanente Nederlandse vertegenwoordiging bij de NAVO in Parijs. De heer Brosio is 's middags met zijn echtgenote door de koningin op paleis Soestdijk ont vangen. Hij heeft verder besprekin gen gevoerd met de ministers De Jong en Luns. Advertentie 1.05 - 1.90 bij apoth. en drogisten De Brabantse commissaris van de ko ningin, dr. C. Kortmann. is in gezel schap van gedeputeerde F. van der Eeren- beemt, de griffier der Staten en de hoofd ingenieur-directeur van de provinciale waterstaat naar minister van Aartsen ge weest om daar de twee moties aan te bieden, die de Provinciale Staten van Brabant vorige week vrijdag hebben aan vaard en waarin de staten aandringen op meer en betere rijkswegen voor Noord- Brabant in de periode tot 1970. De Gedeputeerde Staten hebben aan de leden van de Tweede Kamer al een brief geschreven, waarin vier eisen waren vervat over de wegenaanleg in Brabant. Een van die eisen heeft minister van Aartsen inmiddels gedeeltelijk ingewilligd: met de aanleg van de rijksweg Tilburg- Waalwijk-Gorinchem, aansluitend op de vier jaar geleden gereed gekomen brug over de Merwede, kan op korte termijn worden begonnen. De drie andere eisen zijn spoedige aan leg van een zoomweg, ter vervanging van de bestaande verbinding Rotterdam-Bre- da-Antwerpen; de weg Tilburg-Bergen op Zoom ter vervanging van de huidige drie- baansweg, die beter bekend is als doden weg en de weg Eindhoven noord-oost Ne derland. Europees. Zes leden van de Italiaanse Se naat drie christen-democraten, een liberaal, een socialist en een sociaal-de mocraat hebben maandag een wets voorstel ingediend voor het rechtstreeks verkiezen van de Italiaanse afgevaar digden aangewezen door de volksverte genwoordiging, die nog nooit communis ten of socialisten heeft gekozen. De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond de vier afgetreden wethouders herkozen. De heren E. M. Schade (VVD), dr. J. J. M. Veraart (KVP), ir. M. Elion (prot. chr.) en ir. Q. A. P. de Kort (KVP) stelden twee weken geleden hun porte feuilles beschikbaar na het aannemen van een motie, ingediend door mr. dr. W. F. van Gunsteren (prot. chr.). In de motie sprak de raad er zijn te leurstelling over uit, dat B. en W. verle den jaar september een overeenkomst met de E.M.S. en met twee middelbare scho len en een weeshuis hebben gesloten, zon der dat daarover de raad tevoren was ingelicht. De motie werd door het college onaanvaardbaar geacht. De wethouders stelden de portefeuillekwestie. De motie werd met elf tegen vijf stemmen aange nomen. Bij de voortgezette begrotingsbehande ling van gisteravond heeft de raad op nieuw zijn vertrouwen in de afgetreden wethouders uitgesproken. De heer Veraart werd met 19 van de 21 stemmen herkozen, de heer Schadé met 16 stemmen, de heer De Kort met 14 en de heer Elion met 11 stemmen. In de vijver van een onbewoonde villa bij de Liesboslaan in Breda is de vijftien jarige Marcel Paalvast verdronken. De jongen was met zijn hond gaan wandelen en later keerde het dier, druipnat, alleen terug. Een man, die toezicht op de villa houdt, vond de jongen twee uur later in de vijver. Hij was reeds overleden. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten Een bijzonder tragische aanrijding tus sen een vader en zoon heeft in Ouddorp (N.H.) het leven gekost aan de dertig jarige G. Bijl. De heer Bijl reed op zijn brommer te gen zijn 78-jarige vader, die langs de Molenkade liep te wandelen. Door de sis.*- 159. Brammetje was dolgelokkig, toen zijn trouwe Tutu hem de sleutels bracht, waarmee hij uit de cel kon ontsnappen. Maar zijn blijdschap verminderde, toen hij merkte, dat geen van de sleutels paste op het slot van zijn ketenen. „Jammer," zei hij zachtjes, „maar er is niets aan te doen. Dan moet ik die zware kogel maar meedragenhet voornaam ste is, dat er een sleutel op de deur van de cel past." Hierin had Brammetje meer geluk. De eerste sleutel paste nieten de tweede bleef op het laatste moment nog steken. Maar de derde gleed soepel in het slot. en de deur draaide op goedgesmeerde hengsels open zonder het minste geluid. Twee bewakers stonden verveeld bij el kaar pratend over koetjes en kalfjes. Op de tenen sloop Bram, moeizaam de kogel torsend, achter hen langs, terwijl Tutu de vleugels zo weinig mogelijk uit sloeg om zo min mogelijk geluid te maken. Het was een moment van grote span ning DIE PI/ANK WAS EEN 60EÖ IDEE, VAT WORDT EEN MOOIE HUT VOOR HET IS NOOIT VERKEERD ER EEN rUANKBU Al/S IK AAN PE ACHTERSTEVEN NIET MA6 WERKEN, MOET IK IETS BEDENKEN AAN TE TIMMEREN DE VOORKANT 1 DE KAPITEIN 1 Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wateringen B. W. Vermaat te St. Nicolaasga te Nieuw-Lekkerland (Kinderdijk) A. Vlietstra, kand. te Hooge- veen te Oud-Alblas (toez.) H. J. Smit te Stellendam. Bedankt voor St. Annaland J. Smit te Werkendam. Benoemd tot directeur van het Herv. Zendingscentrum „Den Alerdinck" te Laag-Zuthem dr. J. Pienter te Heino tot bijstand in het pastoraat te Hoofddorp J. Broekhuis te. Waverveen. Geref. Kerken Beroepen te De Bilt (2e pred.pl.) H. M. Dercksen te Rotterdam-Charlois. Geref. Gemeenten Beroepen te Waardenburg G. Schipaan- boord te Apeldoorn. Evang. Luth- Kerk Beroepen te Amsterdam-Noord H. J. A. Haan te Leiden. schok vloog de bromfietser van zijn rij wiel, waarbij hij met zijn hoofd op het wegdek smakte. De zoon werd per zieken auto naar het St. Elisabethsziekenhuis in Alkmaar vervoerd, waar hij overleed. De bestuurder en de bijrijder van een Duitse vrachtwagen met aanhanger zijn om het leven gekomen toen hun voertuig op de rijksweg Beek-Berg (E 36) onder Zevenaar tegen een viaduct botste en in brand vloog. De slachtoffers zijn de 23- jarige Gerard Adam en de even oude Fritz Soltisyc, beiden uit Siegen (Duitsland). De 27-jarige chef-kok J. J. Hulsman uit Zwolle is omgekomen toen zijn auto bij Vaassen uit de bocht vloog. De twaalfjarige Amsterdamse scholiere Wilma Drilling is toen zij van de Weesper- zijde naar de Berlagebrug fietste onder de achterwielen van een haar passerende vrachtwagen geraakt. Zij overleed ter plaatse. Uitgewuifd door vele familieleden en kennissen zijn gisteravond twee jongens en twee meisjes van de Katholieke Arbei ders Jeugd (KAJ) met een KLM-lijntoestel van Schiphol naar Rio de Janeiro vertrok ken. Zij zullen in Brazilië gaan medewer ken aan de bouw van een vijftigtal landar beiderswoningen, die in de omgeving van Aracaju in de staat Sergippe zullen worden opgetrokken. In deze plaats zullen zich nog twee Belgische kajotters bij het team voe gen. In het Brabantse plaatsje Heeze heeft de heer Th. van Gennip tijdens zijn afscheid als onderwijskracht van de burgemeester van Heeze een cheque van 180 gulden aan geboden gekregen. Het was echter geen ge wone cheque, doch feitelijke betaling van achterstallig salaris. In november 1921, thans dus ruim 43 jaar geleden, werd de heer van Gennip door het toenmalige hoofd van de openba re lagere school in Heeze als onderwijzer aangezocht in verband met ziekte van een collega. De vervanging duurde bijna twee maanden doch toen het op betalen aan kwam stelde de gemeenteraad zich op het standpunt dat diegene, die de heer van Gennip had aangenomen, maar moest be talen. Er kwam nooit geld op tafel. De burgemeester van Heeze heeft deze ere schuld thans gekweten en de scheidende functionaris na meer dan 43 jaar het ach terstallige traktement uitbetaald. Vakantieuitkering voor bejaarden? De Ne derlandse Bond van Ouden van Dagen heeft zich tot de ministerraad gewend met de vraag of niet een vakantieuitke ring aan bepaalde groepen bejaarden kan worden overwogen. Gedacht wordt aan hen die leven van de AOW plus een uitkering ingevolge de algemene bij standswet. In de suggestie van de Bond van Ouden van Dagen wordt erop gewe zen, dat er juist onder deze groep heel wat zijn die toen zij nog werkten nooit vakantie hebben genoten, laat staan va kantietoeslag. Rector-magnificus. Tot opvolger van prof. ir. W. F. Eijsvoogel als rector-magnificus van de landbouwhogeschool wordt be noemd prof. ir. F. Hellinga, hoogleraar in de cultuurtechniek. De rectoraats overdracht heeft plaats met ingang van het nieuwe studiejaar 1965-'66, medio september. Het ligt in de bedoeling dat prof. Hellinga het rectoraat gedurende drie jaar waarneemt. Onderscheidingen. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd ir. B. Bosma te Frederiksoord (gemeente Vled- der), rijkstuinbouwconsulent in algemene dienst. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau is benoemd W. Jesse te Rijswijk (Z.-H.), referendaris bij het ministerie van Landbouw en Visserij. Locomotief ontspoord. Op het emplacement in Utrecht is een rangeerlocomotief bij het rangeren door een stootblok gescho ten en ontspoord. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De ontspoorde locomotief leverde geen hinder op voo* de reizigersdienst. Friese journalisten. Tijdens een in Leeu warden gehouden vergadering is beslo ten tot oprichting van een Friese journa listenvereniging. Advertentie h. de graaff Het K.N.M.I. deelt mee: Het hogedrukgebied ten westen van au Britse eilanden is in omvang afgenomen en heeft een positie ingenomen die wat zuidelijker is dan voorheen. Aan zijn noordelijke flank wordt de circulatie ster ker waardoor de frontale storingen tot in Skandinavië en de Noordzee doordringen. Dit heeft tot gevolg dat de koude polaire lucht geleidelijk wordt verdreven. Het voorste front dat dinsdagochtend tot de omgeving van Londen gevorderd was zal in de nacht van dinsdag op woensdag de Nederlandse kust bereiken. In de voornacht is landinwaarts nog weer lichte vorst te verwachten. Daarna wordt met wind uit westelijke richtingen zachtere en vochti ger oceaanlucht binnengevoerd. De wind is aanvankelijk nog zwak maar neemt later wat in kracht toe. Verder drijft er be wolking binnen waarbij later de kans op wat regen of sneeuw van het noordwes ten uit toeneemt. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland M u Den Helder onbewolkt n 4 0 Ypenburg onbewolkt n 5 -1 Vlissingen onbewolkt nno 5 -0 Eelde onbewolkt nno 4 -2 De Bilt onbewolkt nnw 5 -3 Twente onbewolkt nno 4 -4 Eindhoven onbewolkt n 4 -3 Z.-Limburg onbewolkt nno 4 -2 Helsinki sneeuw w -8 -15 Stockholm zwaar bew. w -2 -13 Oslo onbewolkt w 2 -12 Kopenhagen onbewolkt n 2 -4 Aberdeen onbewolkt wzw 6 2 Londen onbewolkt n 6 -1 Amsterdam onbewolkt n 5 -2 Brussel onbewolkt no 4 -2 Luxemburg onbewolkt nno 2 -5 Parijs half bew. n 5 -0 Bordeaux onbewolkt nno 7 -1 Grenoble zwaar bew. nnw 4 -1 Nice onbewolkt nno 14 -0 Berlijn zwaar bew. n 1 -3 Frankfort onbewolkt no 4 -2 München geheel bew. nw 0 -9 Zürich sneeuwbui w.stil 1 -8 Genève onbewolkt n 3 -3 Locamo onbewolkt ozo 14 -4 Wenen zwaar bew. n 2 -5 Innsbruck sneeuw w.stil 1 -6 Belgrado zwaar bew. w 0 -6 Rome sneeuw no 12 -1 Barcelona onbewolkt w.stil. 1 Madrid onbewolkt w.stil 9 -4 Mallorca motregen ono 13 2 Lissabon onbewolkt w 13 4 Woensdag 10 februari Zon op 8.05 uur, onder 17.44 uur. Maan op 11.45 uur, onder 2.55 uur. Maanstanden 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 9 februari Hoog water 8.45 uur en 21.09 uur. Laag water 4.10 uur en 16.40 uur. Woensdag 10 februari Hoog water 9.38 uur en 22.13 uur. Laag water 4.57 uur en 17.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2