t yfoon kon het tegen Rapide niet bolwerken in klasse XI Rijmonders-caravaan telt in Velsen 185 automobilisten Hospitaalkerkschip De Hoop overnachtte in IJmuiden Gewonde Engelsman ging per boottrein huistoe Zeshonderd liter melk op straat Inbraak in school Winkeldieveggen Weer nieuwbouw in Oud-Veisen Vakanties in Ve!sen-N. en schoolvrije zaterdag Een studie over wonen en leven in een nieuwe wijk van Beverwijk Volleybalcompetitie in de IJ mond Na druk seizoen nieuwe plannen Brassband en combo van Leger des Heils naar IJmuiden Velser schaatsers naar J. Eden-baan Boete van 1600 voor bollen telen zonder teelthewijs Havenberichten LoendersEoot DINSDAG 9 FEBRUARI 1965 Niet onwennig Edy centrifuge 98.— Hulp via noodgolf Kort IJmond-nieuws LOENDERSLOOT Jac. Davidson blijft bij Kennemerland voorzitter Jan Groot weer actief in wielersport terug Sportweek in Beverwijk Na een verblijf van drie weken bij de visgronden van de Noordzee is het hospi taalkerkschip Ge Hoop maandag tegen het vallen van de avond IJmuiden binnen ge lopen. Het schip meerde af bij de kop van de vissershaven. Vanochtend is het h.k.s. De Hoop naar Rotterdam vertrokken waar het schip en bemanning van een week rust zullen genieten om daarna weer de wacht op de grote haringvjj ver te betrek ken. „We hebben een rustige reis, tamelijk goed weer en geen ernstige zieken aan boord gehad," vertelde kapitein Rog toen zijn schip aan de kade lag. „Doorgaans hebben we geen vast vaar- plan maar we blijven toch wel in de buurt van de visconcentraties. Het verst zijn we ditmaal geweest boven de Shetlands op de hoogte ongeveer van Bergen." Voor dokter N. J. Telj er, de scheeps arts van de De Hoop, was het zijn eerste reis met het hospitaalkerkschip. Hij is in gevallen voor dokter Van Willigen, die we- Maandagmiddag om één uur moest de chauffeur van een vrachtauto van de melkinrichting „Velsen" op de Wijker- straatweg plo.tseling afremmen voor een voor hem rijdende personenauto, die het Stratingsplantsoen inreed. Door dit krach tige remmen kantelde een groot aantal kratten met gevulde melkflessen, waar mee de auto was geladen, ten gevolge waarvan ruim zeshonderd liter melk en 240 flessen verloren gingen. Tijdens het afgelopen weekeinde is in gebroken in de Cite Sternschool aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden. Er wordt een collectebus met geld vermist. De Velsense politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen twee meisjes van veer tien en zestien jaar uit Santpoort. Zij wor den ervan verdacht in november winkel diefstallen te hebben gepleegd bij een ban ketbakker en een manufacturier, die in hun woonplaats zijn gevestigd. Advertentie Profiteert van deze tijdelijke prijs AEG, Miele, Sema, Erres, Zanussi, Unilux centrifuges bij gens ziekte verstek moest laten gaan. Dok ter Teljer staat overigens allerminst on wennig tegenover de medische hulpverle ning op zee. Hij is namelijk dertien jaar scheepsarts geweest van de walvisvaarder Willem Barendsz. „Een prachtig schip, deze De Hoop", vond dokter Teljer. „Ook de stemming aan boord laat niets te wensen. Deze reis zijn acht patiënten behandeld, van wie er vijf in het hospitaal moesten worden opgenomen. Op het ogenblik hebben we nog twee patiënten aan boord, een En gelsman en een Nederlander. Beiden zijn bij het vissen aan hun vingers gewond. Van de Engelsman moest de top van een pink worden geamputeerd. Hij gaat met de boottrein naar zijn land terug". Veertien dagen geleden is De Hoop even in Nederland terug geweest om een Sche- veningse visser met een blindedarmont steking aan land te brengen. Voor zulke operaties is De Hoop namelijk niet uitge rust. „Dat laten we liever aan de ziekenhuizen over," zegt dokter Teljer. „Die Engels man met zijn afgeknelde pink namen we op nadat onze radiotelegrafist op de nood golf een voor Radio Humber, een Engels kuststation, bestemd verzoek om medi sche hulp had opgevangen. Omdat we toch in de buurt waren hebben we die jongen maar opgehaald en behandeld." Het klinkt allemaal zo vanzelfsprekend, die hulpverleningen van De Hoop. Voor de In Oud-Veisen worden voor het eerst sinds vele jaren weer nieuwe huizen gebouwd. De woningen die op het voormalige pontplein worden opge trokken, maken geen deel uit van het eigenlijke uitbreidingsplan Velsen- Oost, dat in dit gedeelte van de ge meente Velsen voorziet in de bouw van 162 eengezinswoningen, 90 flat woningen en ongeveer 9 winkels met bovenwoningen. Verder is in deze nieuwe woonwijk ruimte gereser veerd voor scholen, een buurthuis, de uitbreiding van de brandweer kazerne en de bouw van verscheidene bedrijfjes. Nabij de brandweerkazer ne heeft men al een begin gemaakt met het bouwrijpen van de grond. Wanneer het uitbreidingsplan Vel- sen-Oost aan zijn verwezenlijking toe is, is moeilijk te voorspellen. Het wach ten is op de rijksgoedkeuring die op haar beurt afgewezen is op het aan Velsen toegewezen bouwvolume. En dat is, zoals men weet, nog altijd bij zonder magertjes. mannen die op zee de kost moeten ver dienen is de aanwezigheid van het Neder landse hospitaal-kerkschip een vertrouwen schenkende zekerheid. Het fraaie schip met de groen geschilderde romp en het kruis op de boeg is niet meer uit de Noordzeevisserij weg te denken. Advertentie EXCELSIOR STEEL- STOFZUIGER 137.50 oersterke motor met Kema-keur licht van gewicht 1 jaar garantie 9 grote stofberging gemakkelijke betaling en 100 service bij Lange Nieuwstr. 435 IJmuiden - Tel. 4654 Het bestuur van de r.k. meisjes- en jon gensscholen in Velsen-Noord heeft de aan staande vakantieperioden bekend gemaakt. De vakantie voor deze (lagere) scholen zijn als volgt vastgesteld: Paasvakantie van 20 april tot en met 2 mei; Pinkstervakantie van 8 tot en met 13 juni en zomervakantie van 19 juli tot en met 22 augustus. De eerste schoolvrije zaterdag is dit jaar op 1 mei en daarna elke zaterdag vrij, in ieder geval tot en met september. Mocht in de loop van dit jaar besloten worden om tot de vijfdaagse schoolweek over te gaan, dan zal het schoolbestuur hiervan de leerlingen en hun ouders tijdig op de hoogte stellen. Veertig jaar by Hoogovens. Woensdag 10 februari zal de heer J. H. Bijl uit IJmui den het feit herdenken, dat hij veertig jaar in dienst van Hoogovens is. De heer Bijl, die zijn loopbaan begon als magazijn knecht bij het centraal magazijn, is opge klommen tot eerste assistent bij de voor raadadministratie materialen. LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 IJMUIDEN - TELEFOON 4654 Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ardetta van Liverpool; Minou, Lefkas; Prins Maurits, Bremen; Ruhr, Hamburg; Nordsee, Uddevalla; Lizard, Leixoes, voor Zaandam; Willemstad, Cowes Road; Warflethersand, Stugsand; See- falke, Gothenburg; Rhein, Solvesborg; Roen- diek, Geile; HKS De Hoop, Noordzee, IJmuiden; Batavier 3, Stockholm; Edda, Gefle. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Randfon- tein van Antwerpen; Gemma, Waterford; Flevo, Bilbao; Laponia, Frederikstad; Kirsti H., Kotka, Zaandam. Maandag vertrokken uit IJmuiden; Baltic naar Rotterdam; Dongeborg, Appledore, van IJmui den; Hoogland, Stettin, IJmuiden; Thuntank 8, Bremen; Resnova, Immingham, IJmuiden; Bram, Dagenham; Auriga G., Terneuzen; Hawkwood, Immingham; Cortia, Rotterdam, IJmuiden; Po seidon, Rouaan; Dahra, Bremen; Konosha, Gent; Emsland, Felixtowe; Netherland Coast, Rotter dam; Agrotai, Cadix; Temar, Boston, Wormer- veer; Europa, Londen; Spree, Huil; Willemyn, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Hiimumaa naar Stettin; Grethe Reith, Sevilla. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van at naar Amsterdam is gegaan). In het kader van een stage bij de Stich ting Beverwijkse Sociaal Culturele Raad heeft de heer Joh. F. Antonides uit Hen gelo getracht enigszins een indruk te ver krijgen van het woon- en leefklimaat in de nieuwe stadswijk Oosterwijk en de ma te en wijze van relatievorming tussen en van de bewoners. Zijn rapport over een peiling naar ervaringen van inwoners van genoemde wijk omtrent het wonen en le ven is onlangs g/ereed gekomen en ter be schikking gesteld van de zo genoemde con- tactraad. De heer Antonides constateert een opval lende belangstelling voor eengezinswonin gen. Over etagewoningen (vier woonlagen) zijn de meningen verdeeld. In vele geval len worden de nadelen op de koop toe genomen, men berust, „omdat het toch niet anders kan." In de waardering van de wo ning spelen de mogelijkheden die zij de kinderen bieden een belangrijke rol. In de zo genoemde dorpse mentaliteit van kin deren worden de ouders vaak betrokken, hetgeen van invloed schijnt te zijn op de waardering als buurtgenoten. Met betrekking tot „ontmoetingsgelegen heid" wordt geconstateerd, dat men in Oosterwijk in overwegende mate de voor keur geeft aan vrijblijvende contacten. Het is echter voor velen een moeilijkheid der gelijke contacten aan te gaan. Er is overi gens ook weinig gelegenheid toe. De ge dachten zijn wel eens uitgegaan naar een café of iets dergelijks; in ieder geval een gelegenheid waar men elkaar vrijblijvend kan ontmoeten. De contactraad zal een goed adviesor gaan kunnen zijn, waarbij gedacht wordt aan gemeentelijke manifestaties op cultu reel gebied en aan projecten van vrijwil- ligershulp. Daarbij zal het niet nodig moe ten zijn dat zijzelf steeds de adviezen pre senteert, doch dat zij ook door de ver schillende instanties met name de ge meentelijke wordt ingeschakeld. De heer Jac. Davidson blijft voorzitter van de Beverwijkse Renners Club Kenne merland. De actieve leider van de wieler vereniging heeft zich voorlopig bereid ver klaard nog een jaar aan te blijven. Gis teravond op de jaarvergadering van Ken nemerland in het Beverwijkse café Sport maakte de heer Davidson zijn besluit aan de leden kenbaar. Gisteravond ook op de jaarvergadering kwam de terugkeer van de heer J. v. d. Winden in het be stuur definitief tot stand. Hij had een half jaar geleden onenigheid gehad maar de moeilijkheden zijn thans opgelost zodat niets een terugkeer in het bestuur in de weg stond. De BRC Kennemerland, die vorig jaar een gunstig jaar had, heeft ook voor 1965 weer een groot programma, waartoe on der meer rondes van IJmuiden en Sant poort behoren. In Beverwijk zal aan een van de wedstrijden als attractie een wed strijd voor dames verbonden zijn. De BRC begint zondag met de training op de weg. Op 14 maart zal de eerste wedstrijd wor den verreden; in het nederlaagtoemooi van de Haarlemse vereniging De Kampioen een club wedstrijd tegen die vereniging in Haar lem. In de strijd van Tyfoon tegen Rapide, die één van de kampioenskandidaten is van de volleybalklasse XI, heeft Tyfoon het niet kunnen bolwerken. Tyfoon moest het zonder Borst en Kleyne stellen, waar voor invielen Schaap en Steeman, van wie vooral Steeman op een goede wedstrijd kan terugzien. De eerste set werd royaal verloren, de andere twee gingen een stuk beter. Rapide moest nog alles geven om deze wedstrijd met 30 te winnen. De Kennemers-dames hebben weer van zich doen spreken door één van de kop- loopsters te verslaan, n.l. Slotermeer. Dit team was gedoodverfd als het best volley bal spelend team in déze afdeling. Vooral in de eerste set heeft Kennemers Slotermeer geen moment de kans gegeven in hun normale spel te komen. Eerst was het even verdedigen en toen barstte een serie aanvallen op Slotermeer los, dat al dra met 60 achterstond. Dit heeft de ge hele wedstrijd op Slotermeer gedrukt, Kennemers speelde daarentegen rustig en goed verder. De tweede set ging niet zo best en voor dat Kennemers weer draaide was de kans om ook deze set te winnen verkeken. In de derde en vierde set was het weer als van ouds bij de Beverwijkse dames. Slotermeer raakte hoe langer hoe meer van de kook en werd tenslotte volkomen uit zijn balans gespeeld. Dames: Armada 12 10 VGW 13 20 Kangeroes 2 11 8 Kangeroes 13 20 US 2 12 8 SVL 12 18 Spisa 13 8 Slotermeer 13 18 VCIJ 12 0 Argos 13 16 De Blinkert 12 0 HBC 13 14 KVC 13 12 Rapide 14 24 Kennemers 13 10 Molenwiek 14 24 Sportief 12 8 DTS 14 24 Die Raeckse 2 13 2 St. Martinus 14 18 Boemerang 2 12 0 SES 14 14 TOG 14 12 Heren: Die Raeckse 14 12 VVS 13 24 OVRA 14 12 Sportief 12 20 SMH 14 10 VHH 13 20 SVL 14 8 HVS 2 13 20 Tyfoon 14 6 KVC 13 16 The Smash 14 4 Komende wedstrijden: 12 febr.: Spor tiefKennemers, Zaandam; VCIJKVC, Heemskerk; 10 febr.: St. MartinusTy foon, Amsterdam. Het herenteam van DEM kreeg bijna de eerste nederlaag van het seizoen te incas seren tegen een goed spelend VCIJ 2. Dit team haalde aan het begin van de avond al twee punten binnen door VCK een ne derlaag toe te brengen. De eerste set leek het daar niet op, want VCK startte sterk, maar daarna was VCIJ 2 toch de betere ploeg. In de strijd tegen DEM ging het de heren van VCIJ niet slecht af. DEM, ver zwakt door het niet meespelen van Lief- ting, had de handen vol om VCIJ van een overwinning te houden. Dit gelukte slechts gedeeltelijk en een dra# was het resul taat van deze goed gespeelde wedstrijd. In Paviljoen Schoonenberg te Velsen hield de Automobielvereniging „De Rij- monders" gisteravond een buitengewoon geanimeerde jaarlijkse algemene leden vergadering. Na het openingswoord van Rij monders-voorzitter de heer Pum Swier, volgde het jaarverslag van secretaris Jos Kloosterhuis. In totaal heeft de IJmuidense automobielclub „De Rijmonders" het afge lopen seizoen 12 autorally's georganiseerd, waaraan gemiddeld 50 equipes deelnamen. Penningmeester Th. B. van Kleef kon de vele aanwezige autosportenthousiasten ver tellen, dat de vereniging het afgelopen sei zoen een saldo van bijna 900 bijeen ver gaard heeft. Bij de bestuursverkiezing waren de he ren Nic. Schoone, St. Wolthuizen en A. Jordaan aftredend. De heren Nic. Schoone (commissaris) en St. Wolthuizen (vice- voorzitter) werden herkozen. In de plaats van de heer A. Jordaan, die wegens druk ke werkzaamheden zijn functie van mate riaalcommissaris niet kon kon continueren werd de heer C. van Duivenvoorde geko zen. Secretaris Kloosterhuis kon gewag maken van een ledenwinst. In de Rijmon- dersgelederen zijn thans 185 automobilis ten opgenomen. Een bijzonder belangrijke commissie bij deze actieve autorijders is de sportcom- missie, die verantwoordelijk is voor de or ganisatie van autorally's. De vergadering ging akkoord met de volgende benoemin gen in deze commissie: de heren J. A. Stillebroer, W. Buit, L. Sliggers, J. Brons veld, P. Scholtz, J. Lootsma, W. Wonink en J. Rotmans (bestuursgedelegeerde). Tijdens de rondvraag bleek, dat de leden beter geïnformeerd willen worden over de organisatie van betrouwbaarheidsritten in deze omgeving, terwijl ook het verlangen uitgesproken werd om over een eigen com tactorgaan te beschikken. In verband met de moeilijkheden bij het organiseren van nachtritten deelde de heer Swier mede, dat de nachtrit van de Politie Sport Vereniging Velsen lang voor het provinciale verbod was aangevraagd. Voor de Sportweekrally moet men uitwij ken naar de provincie Zuid-Holland, waar de provinciale overheid (nog?) andere maatstaven aanlegt bij het verstrekken van vergunningen voor de organisatie van nachtbetrouwbaarheidsritten. Na afloop van de ledenvergadering werd met groot enthousiasme een „papieren autorally gereden met echte stempels en zelfs vaste en geheime tijdcontroles. De uitzetters van dit ritje, de heren Swier en Wonink, hadden veel maar dankbaar werk van dit theoretische ritje gemaakt. De uitslag was: 1. Mevrouw Wermenbol met 240 strafpunten; 2. Van Kleef met 270 strafpunten; 3. Buit met 300 str.pnt.; 4. De Bloois met 300 str.pnt.; 5. Mevrouw Buit met 300 str.pnt.; 6. Lootsma met 300 str.pnt.; 7. Mevrouw Stillebroer 300 str. pnt.; 8. Peek sr. met 300 str.pnt.; 9. Me vrouw Post 300 str.pnt.; 10. Noordlander met 330 str.pn.t; en 11. Stillebroer 330 str. pnt. Totaal aantal deelnemers 32. In verband met het eeuwfeest van het Leger des Heils wordt er in het Leger des Heilsgebouw te IJmuiden op donder dag 11 februari een jubileumwijding ge houden, waaraan medewerking zal wor den verleend door de Legerbrassband uit Haarlem-centrum onder leiding van kapel meester B. Schut. Dit legermuziekkorps is een van de beste korpsen uit het wes ten van ons land en geniet een uitstekende reputatie. Het muziekkorps maakte enige jaren geleden een tournee naar Denemar ken; zaterdag speelt het korps in het Con certgebouw te Amsterdam. Ook zal een combo-ensemble uit Haarlem-Noord naar IJmuiden komen; dit orkest trad onder meer op voor de radio. Sprekers voor de jubileumwijding zijn majoor O. M. Krom menhoek en kapitein F. J. Schram. Schorpioen 2 moest één punt aan Odin 1 laten in een gelijkopgaande wedstrijd. DEM 2 verloor van een meer gerouti neerd VCIJ 3 met duidelijke cijfers, nl. 13, wat eigenlijk wat tegenviel. Tyfoon 3 wist in een gelijkopgaande wedstrijd van Kennemers te winnen, waardoor zijn positie op de ranglijst wat verbeterde. Schorpioen had begrijpelijk geen tegenstand van 'n pas begonnen Ken nemers 3. Bij de dames is de meest spectaculaire wedstrijd geweest Tyfoon 2Kennemers 3. Het Kennemers-team dat voornamelijk ge vormd wordt door jonge speelsters, kon grote achterstanden toch weer wegwer ken. Onder geweldig enthousiasme van het publiek eindigde de vierde set in een 16- 14 overwinning voor Kennemers 3, het geen een gelijk spel betekende. Tyfoon 1 had met DEM 4 geen moeite, maar moest toch een set afstaan. Kennemers 2 speelde een slechte wed strijd tegen VCIJ-dames. VCIJ dat hard serveert en vaak en goede aanval afwerkt, heeft dan ook op gemakkelijke wijze kun nen winnen. Odin 2 verloor tenslotte van DEM 3 met 0—3. Dames: Kennemers 3Tyfoon 2 22, Tyfoon 1—DEM 4 3—1, Odin 2—DEM 3 03, VCIJ 2Kennemers 2 31. Heren: VCK 1—VCIJ 2 1—3. Schor pioen 2—Odin 2 2—2, DEM 1—VCIJ 2 2—2, DEM 2—VCIJ 3 1—3, Tyfoon 3—Kenne mers 1 31, Schorpioen 1Kennemers 3 30. Wedstrijden voor vrijdag a.s. Heren: 19.15: VCIJ 2—VCK 1 (H-l), VCIJ 3— Schorpioen 2 (H-2); 20.15: Odin 2VCIJ 4 (H-2), DEM 2—Tyfoon 2 (H-2); 21.15: Ty foon 2DEM 1 (H-l), Kennemers 3—Ken nemers 2 (H-2), Kennemers 1Schor pioen 1 (H-2). GROENTEVEILING De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: rabarber 100-120, was- peen 12-46, prei 20-60, selderij knollen 7-17, witlof 25-48, spruiten 30-81, boerenkool 20-50, rodekool 8-18, groenekool 12-34, uien 25-37, breekpeen 5-10. Nu er weinig kans meer bestaat op het schaatsen op natuurijs organiseert de schaatsvereniging „Velsen" een trip naar de Amsterdamse Jaap Eden-kunstbaan. Woensdagavond vertrekt men om kwart voor zeven bij het Cultureel Centrum in IJmuiden. Om zeven uur kan men op het Plein 1945 in de bus stappen. Men moet zich tevoren opgeven (02550-4613). De 28-jarige Beverwijker Jan Groot gaat zich dit jaar weer toe» dé wieler sport bezig houden. Groot, dre twee jaar op non actief is geweest, heeft de training hervat, maar zal voorlopig alleen in club wedstrijden van de BRC Kcn-ernerland uitkomen. Jan Groot stopte twee jar1- "e'eden met de wielersport, omdat hi1 air onafhanke lijke gedwongen werd tot de rijen der professionals over te gaan en hem dat in verband met zijn drukke - klamheden hij heeft een confec"e~a?'- >'n Beverwijk niet mogelijk was. Het grote enthousias me voor zijn sport heeft hem thans ge bracht tot het besluit toch weer de wieler sport te beoefenen; eerst in clubverband, eventueel zelfs weer als amateur. De Beverwijkse sportweek zal dit jaar worden gehouden van 7 juni tot en met 13 juni. Het begin (op tweede pinksterdag 7 juni) zal het internationale juniorentoer- nooi van Beverwijk om de Jan Maenhout- beker zijn. Sluitstuk is een wielerwedstrijd van de BRC Kennemerland niet alleen voor mannelijke, maar ook voor vrouwelij ke rijders. Economische politierechter Voor de economische politierechter in Haarlem zijn maandag bloemen- en bloem bollenkwekers veroordeeld omdat zij niet voor voldoende teelthewijs hadden ge zorgd. In alle gevallen zeiden de kwekers of vertegenwoordigers van de bedrijven hetzelfde: „Het was een vergissing. Een verkeerde telling. Vergeten. We dachten dat het in orde was." De politierechter nam in allg gevallen ook aan dat van opzette lijkheid geen sprake was. Een 64-jarige bloembollenteler uit Hille- gom kreeg de hoogste boete. Hij werd na een eis van 2.000 veroordeeld tot een boe te van 1600. In de maanden april en mei van het vorige jaar had hij ongeveer 12 are tulpenbollen geteeld zonder teelthe wijs. Tot een boete van 750 werd een com manditaire vennootschap uit de Haarlem mermeer veroordeeld. In dezelfde zaak werd een 28-jarige bloemkweker uit Ab- benes conform de eis veroordeeld tot twee maal een boete van 125. Hier ging het om 400 m2 koude kas en 600 m2 verwarmde bakken en kassen. Een firma uit Lisse werd veroordeeld tot 350 boete. Zonder vergunning was er 0.52 are voor hyacinten en 1.13 are voor tulpen gebruikt. Tot de laagste boete werd maandag een bloemkweker uit Hillegom veroordeeld. Hij had 49 m2 kas met stek- goed beplant zonder vergunning. De boe te bedroeg honderd gulden. Rood licht. De rechtbank te Biarritz heeft de Spaanse advocaat Gregorio Iguerra tot vijftien dagen gevangenis straf en een boete van driehonderd frank veroordeeld omdat hij, na door rood licht gereden te zijn, een verkeersongeluk heeft veroorzaakt, waarbij twee mensen gewond werden. Het hospitaalkerkschip De Hoop wordt de IJmuidense Vissershaven binnengesleept. Het schip was op doorreis naar Rotterdam na drie weken onafgebroken dienst te hebben gedaan op de Noordzee.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4