FC Köln kon niet door hechte defensie van Liverpool komen Velox weigert voor de beker te spelen Haarlem in de strijd om het microkorfbalkampioenschap Noord- en Zuid-Holland tellen meer wielrenners dan Brabant Deense badmintonploeg geeft opnieuw toon aan in Haarlem HVS liet zich door Zandvliet de toppositie niet ontnemen Foto van Donners in (kort) geding Okker in halve eindstrijd van Philippijnen Uurloon van 4000 voor Peter Post Interessante cijfers resultaat van enquête NSF Fusiebesprekingen beginnen toch Moeizame zege na 2-0 achterstand Geen opzet bij beenbreuk meent scheidsrechter DONDERDAG 11 FEBRUARI 1965 17 mm me Jonge schaatsenrijders betwisten kampioenschap Kuypers na remise met Pomar vast aan de kop Segu bleef vooraan in Ronde van Andalusië Henk Snepvangers weer militair crosskampioen Post met Terruzzi in Milaan aan de leiding Hoogtepunt W est-Frisia—B everwijk De eerste wedstrijd voor de kwartfina les van de Europese beker voor landskam pioenen tussen FC Köln en de Britse kam- pioensploeg Liverpool is woensdagavond voor 55.000 toeschouwers in Keulen geëin digd in een gelijkspel: 0-0. De wedstrijd werd gespeeld op een glad, maar sneeuw vrij veld, bij een temperatuur van vijf gra den boven nul. Het was een nogal teleurstellend resul taat voor FC Köln, dat gedurende lange periodes een groot veldoverwicht had. De Duitsers misten Schafer en Hornig, die beiden geblesseerd zijn. Men hoopt echter dat deze spelers tijdig hersteld zullen zijn om het team in de return wedstrijd op 3 Pott (l.) van F. C. Köln en Thompson van Liverpool maken elkaar het leven zuur. maart a.s. in Liverpool voldoende stoot kracht te geven. Want dat er heel wat voor nodig is om de achterhoede van Li verpool te verrassen, is duidelijk in Keu len gebleken. De Britse kampioenen speelden volledig vanuit de defensie en hadden niet veel moeite de weinig doortastende Duitse aan vallen af te slaan. In de 53ste minuut scoorde Löhr met een hoog schot in de hoek, maar het doelpunt werd door de goed leidende Italiaanse scheidsrechter Sbardella afgekeurd wegens buitenspel. In de laatste minuten namen de Britten het initiatief over en het scheelde weinig of ze hadden de overwinning op de valreep bevochten. Middenvoor St. John, Hunt en Byrne schoten echter juist niet zuiver ge noeg. Velox weigert op zondag 28 februari de bekerwedstrijd tegen S.V.V. te spelen. Gistermiddag is het tot een ernstig con flict gekomen tussen de KNVB en Velox, nadat gistermorgen bekend werd dat Elink- wijk op zondag 28 februari thuis de in- haalcompetitiewedstrijd tegen Alkmaar zou moeten spelen. Volgens afspraken zou zondag 28 febru ari als bekerzondag gelden, een dag waar op geen inhaalwedstrijden mochten wor den gespeeld, terwijl zondag 14 maart een inhaaldag zou zijn voor de competitie. Op deze inhaaldag zouden in Utrecht twee wedstrijden worden gespeeld, t.w. Elink- wijk-Alkmaar en DOS-Fortuna '54. Om nu op die dag maar één competitiewedstrijd in Utrecht te hebben, heeft de KNVB de wedstrijd van Elinkwijk verschoven naar 28 februari, daarmee ineens Velox' beker wedstrijd tegen SVV heftige concurrentie aandoend. Het antwoord van Velox is nu geweest: door een dergelijke handelwij ze van de KNVB in strijd met reglemen ten en afspraken, zijn wij gedwongen af te zien van een bekerduel met SVV. Verspreiding van de foto van de semi- prof-voetballer Ger Donners van PSV was gisteren onderwerp voor een kort geding, dat voor de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias dien de. Donners zou geen toestemming hebben verleend voor verspreiding van zijn foto bij een pakket versnaperingen. Er bleken nogal wat misverstanden te zijn. Donners vreesde, dat de fabriek in Leiden zou doorgaan met het verspreiden van zijn foto, naar mr. J. Jansen van Raay uit Rotterdam meedeelde. Voor de fabriek merkte mr. S. Attema uit Leiden op, dat de foto van Donners al veertien maanden niet meer geleverd wordt bij de pakjes kauwgom. De uitspraak is op 17 fe bruari. Advertentie Maandag 15 februari houdt de NVBHS jeugdkampioenschappen schaatsen voor jongens van 16 tot 19 jaar op de Jaap Eden- baan in Amsterdam. De 30 NVBHS-afde- lingen zullen met elk drie jongens aan deze wedstrijden, die dank zij een gemeen telijke subsidie mogelijk zijn, deelnemen. Er wordt gereden over de afstanden 500 en 1500 meter. De directie van de Jaap Eden-baan heeft een wisselbeker beschik baar gesteld. Tom Okker heeft in het toernooi om de tennistitel van de Philippijnen te Manilla ook de halve eindstrijden van het enkelspel bereikt. In de kwartfinales ver sloeg hij de Philippino Defin Contreras met 7-5 6-2 6-4. Okker ontmoet in de halve finale Raymundo Deyro (Phil), die met 7-5 6-2 7-5 van de Spanjaard Juan Gisbert won. In de andere halve finale speelt de Australiër Ken Fletcher tegen de Philippi no Felecisimo Ampon. In Brookline (V.S.) heeft Elly Krocké niet de kwart-finales bereikt van de na tionale tenniskampioenschappen op over dekte banen. Mevrouw Carol Banks Aucamp versloeg haar met 6-4, 6-1. Tru dy Groenman was sterker dan de sterke Amerikaanse mevrouw Raymonde Jones met 6-3, 7-5. Betty Stöve, de derde Neder landse deelneemster, versloeg de Ameri kaanse Diane Matzner met 6-0, 6-0. In de kwartfinales komt Betty Stöve uit tegen de Amerikaanse Karei} Hantze-Susman en Trudy Groenman tegen mevrouw Aucamp. Bij het dames dubbel bereikten Stöve en Groenman de halve finales door met 6-1, 6-3 te winnen van Marilyn Aschner en Louise Gonnerman (V.S.) Elly Krocké en Kay Hubbell verloren van Jane Albert en Tory Fretz met 4-6, 1-6. In het gemengd dubbelspel bereikte Trudi Groenman de kwartfinales door sa men met Ralph Stewart te winnen van El ly Krocké en Sumner Rodman 10-8, 6-4. De Nederlander Frans Kuypers heeft woensdag de leiding behouden in het elf- daagse internationale schaaktoernooi van Malaga in Spanje. De uitslagen van de zevende ronde: Kuypers in 29 zetten remise met Pomar (Spanje); Rocha (Brazilië) Gadia (Brazilië) 1-0; Udwestad (V.S.) Palacios (Spanje) 1-0; Medina (Spanje) Durao (Portugal) 1-0; Toran (Spanje)— O'Kelly (België) remise; Haro (Spanje) Flesch (Hongarije) afgebroken. De stand: Kuypers 6 punten; Pomar, Rocha, O'Kelly en Medina ieder 5; Flesch 4, Toran 3'Va, Ulwestad 2'Vj, Durao 2; Pala cios la/i, Gadia 1, Haro Vj. Tijdens de zesdaagse van Antwerpen op zondag 28 februari gaat Post proberen het werelduurrecord achter demy, dat sedert 14 januari 1956 op naam van de Belg Stan Ockers staat, te verbeteren. Hij moet dan sneller gaan dan 61.745 meter per uur. Als Post slaagt krijgt hij 4000. Peter Post rijdt op de openingsavond in het zg. „voor spel" een achtervolgingsrace om de Ant werpse armband tegen de Duitser Kemper. De winnaar komt maandag 29 februari uit tegen wereldkampioen Bracke. Dinsdag 2 maart is er 's nachts een „omnium der vedetten" voor een liefdadig doel. Daartoe zal ondermeer Rudi Carrell op de race fiets stappen. Francis Bay verzorgt dan met zijn orkest de begeleidende muziek. Het „veld" voor de zesdaagse van Ant werpen, die elk jaar vele duizenden Neder landers trekt, is bekend. De volgende trio's komen op vrijdag 26 februari aan de start: Post-Pfenninger- Janssen,Bracken-V an- nitsen-Scrayen; Van Steenbergen-Lykke Eugen; Sercu-Severeyns-Verschueren; Baensch-Simpson-De Paepe; Darrigade- De Roo-Foré; Bugdahl-Kemper-Oldenbur- ger; Proost-Verachtert-Debakker; Van Tongerloo-Janssens-Aerenhouts, Nijdam Maliepaard-De Haan; Oudkerk-Van der Lans-Cornelisse; Maas-Deloof-Deferme en Troonbeekx-Huysman- Cooreman. Het is een recordaantal, want tot nu toe deden er altijd hoogstens twaalf équipes mee. De Italiaan Remo Stefanini won gisteren de vierde etappe van de Ronde van Anda lusië. Zijn tijd voor de 155 km. van Cordova naar Sevilla was 3.36.56. De Spanjaard Jose Segu behield de leiding in het alge meen klassement. Henk Snepvangers heeft woensdagmid dag op de renbaan Duindigt in Wassenaar zonder al te veel moeite beslag gelegd op zijn derde achtereenvolgende militai re cross kampioenschap. Zondag wordt in de Sporthal Zuid te Amsterdam het microkorfbalkampioen schap van Nederland verspeeld, waar aan zestien achttallen deelnemen. De korfbalclub Haarlem vertegenwoordigt het district Haarlem van de KNKB in deze strijd. De poule-indeling luidt als volgt: afd. A: Roda (Westzaam), Rohda (Amsterdam), Sa- mos (Utrecht) en Vicus Oriëntis (Leiden). Afd. B: Haarlem, Ons Eibernest (Den Haag), Stanfries (Roordahuizum) en ZKC (Zutfen). Afd. C: Deetos (Dordecht), DOS (Enschede), NIC (Groningen) en Luto (Am sterdam). Afd. D: Blauw Wit (Amsterdam), Eindhoven, Het Zuiden (Rotterdam) en Emmen of Asko (Assen). Het kampioenschap wordt nu voor de 10de keer verspeeld. Van de 9 gespeelde kampioenschappen wist Rohda (Amster dam) 7 keer de titel te behalen. Ons Eiber nest (Den Haag) en Het Zuiden (Rotter dam) elk 1 maal. Rohda moet de titel ook zondag verdedigen. Felle tegenstand zal er komen van Blauw Wit, Luto en Ons Eiber nest. Haarlem komt het eerst in het veld tegen Ons Eibernest, daarna tegen Stan fries en vervolgens tegen ZKC. Het toernooi begint om half elf; van dat tijdstip tot 14 uur wordt eerst de halve competitie in de afdelingen verspeeld. Daarna spelen de poulewinaars in een hal ve competitie voor de titel; de vier clubs die in de afdelingen als tweede eindigden spelen nog een halve competitie voor de vijfde tot en met achtste plaats. Om 03.00 uur hedenmorgen, bij het be gin van de neutralisatie, hadden de Itali aan Nando Terruzzi en de Nederlander Pe ter Post de leiding heroverd in de interna tionale zesdaagse van Milaan. Te midder nacht stonden zij nog met een ronde ach terstand op de vierde plaats. Terruzzi en Post hebben thans 200 punten. Het koppel, dat te middernacht de leiding had Lu- cien Gillen (Luxemburg) en Freddy Eugen (Denemarken) viel terug tot de vierde plaats. Om 03.00 uur stond het Duitse kop pel Kemper-Oldenburg op de tweede plaats met 184 punten. Het favoriete koppel Van Steenbergen-Motta (België-Italië) bezet de vijfde plaats met een ronde achterstand. De Nederlandse Sport Federatie is al geruime tijd bezig een onderzoek naar leeftijdsopbouw en spreiding van ander half miljoen sportbeoefenaars in Neder land. Niet in de laatste plaats is dit uiter mate belangrijk voor de verschillende bonden, omdat uit het onderzoek bleek, dat diverse sporten steunen op slechts enkele provincies, waardoor een sterk re gionaal karakter tot uiting kwam, het te kort aan accommodaties moeilijkheden op wierp, terwijl de sportbonden zelf aan de z.g. achtergebleven gebieden te weinig aandacht schonken. Misschien dat na dit onderzoek, naar het aantal leden per provinciq, een krach tiger propaganda en ledenwerving kan worden gevoerd, waardoor de sportbonden een betere balans krijgen, hetgeen ertoe kan bijdragen dat meer sportbeoefenaren dringender roepen om het accommodatie- vraagstuk binnen de kortst mogelijke tijd op te lossen. Merkwaardige zaken vindt men in het cijferoverzicht. Merkwaardig omdat men in een aantal provincies wel regionale spreiding kent, maar dat voor dezelfde sport in andere delen van ons land weinig of geen belangstelling be> staat. Dat geldt, om maar enige voorbeel den te noemen voor het noorden en oosten van ons land ten opzichte van badminton, cricket, krachtsport, schermen en water' ski, voor Zeeland en Limburg ten opzich te van cricket, honkbal, kaatsen, rol schaatsen en rugby. Badminton bijvoorbeeld, wordt in de provincies Groningen en Drente niet be oefend, honkbal niet in Drente, Zeeland en Limburg. Is het bekend, dat meer dan vijftig percent van het ledental van de basketbalbond in de provincie Noord-Hol land wordt genoteerd en dat de atleten voornamelijk komen uit Noord-Holland, Zuid-Holland en Noord-Brabant, welke provincies meer dan zestig percent van het ledental der KNAU uitmaken? Geen cricket in Friesland, Drente, Zeeland en Limburg. Rugby geconcentreerd in vier provincies. Verbazingwekkend is het feit, dat Limburg slechts 670 wielrenners telt, tegenover 2365 in Zuid- en 1778 in Noord- Holland met Noord-Brabant op de derde plaats met 1575 leden. Drente en Zeeland tellen de minste le den van de zwembond. Niet zo vreemd wanneer men weet, dat beide provincies tot 1963 niet over een overdekt zwembad konden beschikken. Verbaasd kan men zijn, dat in Friesland, Groningen en Dren te het aantal bij de turnbonden aange sloten leden hoger ligt dan dat bij de voetballers. Wist u, dat in de drie noordelijke pro vincies het schaatsenrijden de meest be oefende tak van sport is en dat in Fries land, Groningen en Drente zich meer dan 90.000 schaatsenrijders bevinden, meer dan 50 percent van het totaal aantal le den? Is het bekend, dat in Zuid-Holland 48 takken van sport in georganiseerd ver band worden beoefend met uitzondering van kolf, kruisboogschieten en dames korfbal? Al deze zaken zijn te vinden in de NSF-enquête en vooral blijkt de kracht van het getal. (Van onze sportredactie) Het fusieoverleg tussen RCH, EDO en Haarlem, gaat vanavond beginnen. De uitspraak, die de Club van Honderd van RCH dinsdagavond heeft gedaan en die uitviel ten gunste van zelfstandigheid van RCH en dus tegen de fusie, heeft daar aan niets veranderd. De uitspraak zal ove rigens wel als belangrijk nieuw agenda punt worden toegevoegd. Het bestuur van RCH is het overigens niet eens met het standpunt van de Club van Honderd en nog altijd bereid tot fusieoverleg. Het bericht, zoals wij dat gisteren pu bliceerden, dat een grote groep belang hebbenden de zelfstandigheid van RCH voorstond heeft wel teleurstelling gewekt bij de gesprekspartners van vanavond. Zij wilden echter eerst de vergadering afwachten alvorens commentaar te leve- HVS en het Haagse Zandvliet presenteer den gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem de vrij talrijke toeschouwers vol leybal van het beste soort. Het is een ge lukkig verschijnsel dat de topploegen het statische karakter van het drieslagsys teem trachten te doorbreken door het in voeren van variaties. Vooral nu de netver- dediging door de spelregelwtfzigingen sterk aan kracht heeft gewonnen is het variëren belangrijker dan ooit. HVS en Zandvliet hebben op deze weg al belang rijke vorderingen gemaakt. HVS en Zandvliet speelden een boeiende enerverende strijd zonder dieptepunten. Na 36 minuten keek HVS tegen een 2-0 achterstand op en veel hoop op een zege leefde er niet meer in het Haarlemse kamp. In de eerste set had Zandvliet tot 11-11 aanhoudend de leiding. In een span nende eindfase wonnen de gasten via 11-12, 12-12, 14-12 en 14-13 de set met 15-13. In de tweede set stevende HVS, met fraaie reddingen van Dick Drayer en sterk spel van Hans Maas, recht op een zege af, leidde met 5-3, 10-6, 11-7 en 13-8, maar werd met de haven in zicht geremd door de Hagenaar Pronk, die met harde Tsjechi sche services de hele Haarlemse defensie aan stukken sloeg en zijn club met deze so lo een behaaglijke 2-0 voorsprong ver schafte: 15-13. HVS, gesteund door het publiek, gaf zich echter nog niet gewonnen en Schultz, soms wat te traag voor het net, en in de eerste set door Maas vervangen, gaf de Haar lemse aanval iets meer inhoud en via 6-2, 9-3 en 14-4, won HVS na een angstige op mars van Zandvliet, de set met 15-10. De weinig harde, maar wel gevarieerde aan val van HVS, bood de gasten in de vierde set handen vol werk en Zandvliet kwam nog nauwelijks aan aanvallen toe. Na een 12-4 voorsprong bracht HVS ten slotte met 15-11 de balans weer in evenwicht. Een hoogtepunt bereikte de Haarlemse aanval in de beslissende set; nadat Zand vliet met keiharde slagen 'n 5-1 voorsprong nam, onderbrak HVS met een time out, verhoogde het tempo, liep in tot 4-5 en drong toen Zandvliet met 'n rijk gevarieer de aanval volkomen in de verdediging. Met de sprekende cijfers 15-8 behield HVS, naast DSO de leiding in de hoofdklasse. Scheidsrechter P. de Bruin uit de hoofd stad leidde subliem. Bij HVS speelden De Haan, Van Klave ren en Bloemberg die vijf sets lang hun plaats behielden een voortreffelijke par tij. Van Beers valt zelden uit de toon, Maas, Drayer en Schultz speelden minder constant maar haalden niettemin een rui me voldoende. De strijd vergde 90 minuten zuivere speeltijd, HVS scoorde 71 punten, de gasten 59. De damesploeg van die Raeckse startte met een 15-13 zege, maar het verraste Utrechtse SOS beschikte over voldoende routine om hierna met 16-14, 15-4 en 15-9, volgens het boekje, de Haarlemse dames naar een nederlaag te spelen. In het plaatselijke treffen tussen OVRA en die Raeckse, op papier twee ploegen van gelijke kracht, is alleen OVRA aan het woord geweest. Herman Beidschat, trai ner coach en gisteravond ook speler, was geen uitblinker in het OVRA-team, maar zijn aanwezigheid, zijn dirigeren, werkten bezielend op zijn pupillen en onder een spervuur van smashes, voornamelijk van de handen van Leijen, Timmermans, Hoog land en Mensink werd die Raeckse in 39 minuten met 15-2, 15-12 en 15-5 naar een nederlaag geleid. Uitslagen Heren: VCM 2-HSVC 5 2-2; HSVC-HBC 3-1; HVS-Zandvliet 3-2; HSVC 4-WIK 2 3-1; Energie-PWN 2 2-2; PWN-Gios 3-0; Alliance 5-Brandweer 2 0-3; OVRA-die Raeckse 3-0; HSVC 2-Alliance 2 3-1. Dames: PWN-HBC 2 2-2; die Raeckse- SOS 1-3; JBS-OVRA 0-3; OVRA 2-die Raeckse 4 0-3; PSVH 2-die Raeckse 5 3-0; HVS 2-Gios 2 1-3; VCM-Gios 3 2-2. Jeugd: Alliance b-die Raeckse a 2-2; Gios a-OVRA a 3-0; DSS a-Alliance a 3-0. De zusjes Flindt zijn favoriet voor het damesdubbel. Van de Deense ploeg die zaterdag en zondag aan de internationale badminton kampioenschappen in Haarlem deelneemt, mag men weer veel verwachten. Ole Mertz de captain van de afvaardiging, voor de elfde keer in Haarlem, komt in gezelschap van Bendt Rose die nog voor kort de offi cieuze wereldkampioen Knud Nielsen ver sloeg en de 20-jarige Tom Bacher, die welis waar nog weinig constant speelt, maar met zijn fantastische techniek al overwinnin gen boekte op Erland Kops en Knud Niel sen. Bovendien komt de ijzersterke Jorgen Herlevsen, een vechtjas die al meer dan eens een verloren gewaande partij wist te winnen. Ole Mertz speelt zijn dubbel met Klaus Kaagard. De Deense supermatie bij de dames, vo rig jaar wreed verstoord door de Ameri kaanse wereldkampioene mrs. Hashman, die bovendien de Engelse Angela Bairstow als tegenstandster in de finale ontmoette, dient weer hersteld te worden door de 19- jarige Lisbeth von Barnekow. De tweeling Flindt zijn de kandidaten voor het da- mes-dubbelspel. Zoals wij reeds opmerk ten zullen de Denen vooral concurrentie ondervinden van de zeer sterke Engelse afvaardiging. Scheidsrecther J. Kluft uit Zaandijk vindt de aanklacht tegen de speler van West Fri- sia, Kort belachelijk. De aanklacht bij K.NV.B. en politie van Enkhuizen, is een gevolg van de beenbreuk, die de spil van Beverwijk, Jaap Minneboo, zondag heeft opgelopen tijdens de wedstrijd, die zijn vereniging tegen West Frisia speelde. Kort (een broer van Telstar-speler Tjeerd Kort) zou die beenbreuk door onbeheerst spel hebben veroorzaakt. „Belachelijk" zegt scheidsrechter Kluft, „in de slotfase werd er tamelijk hard gespeeld, maar het bleef correct. Ik geloof dan ook niet, dat er opzet in het spel was, toen Kort en Minneboo duelleerden. Het veld was bovendien zeer slecht. Dat staat ook in mijn rapport dat ik voor de K.N.V.B. heb gemaakt". De wedstrijd West FrisiaBeverwijk werd zondag in Enkhuizen gespeeld en kort voor het einde gestaakt wegens de beenbreuk van Minneboo. De Beverwijk-speler zal waarschijnlijk vier maanden niet kunnen spelen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17