Kamer aanvaardt leningplafond voor gemeenten na veel critiek Man steekt zijn vrouw neer f ^Kort en bondigj BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO 'n GEZELLIG ETENTJE in het feestelijke Het HOGE DUIN A G E Misschien straks hele woningbouw buiten werking van het plafond Tweede Kamer wil afschaffing van kwitantiezegel Trouwen op zaterdag blijft mogelijk Italiaan steekt bejaarde man dood Jhr. de Casembroot overleden Zuidwestenwind 4 h II DONDERDAG 11 FEBRUARI 1965 Bezwaar van Kantonrccïlicr gelijk met ingang van één januari van tegen elektronische snelheidsmeting nd Pan° n«i\iiden' dinetf fcUUjel^QadeTin9e^s- restaurant van WIJK aan ZEE Tel. 02517-322 MI 't sprookje van de Noordzeekust Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk it Advertentie (Van onze parlementaire redactie) De ministers Witteveen (Financiën) en Toxopeus (Binnenlandse Zaken) zullen op korte termijn nagaan of de gemeente lijke leningen en garanties voor de wo ningbouw buiten de werking van het leningplafond kunnen worden gebracht. Deze vage toezegging heeft de Tweede Kamer gisteren aan de beide bewinds lieden ontwrongen in een langdurig debat over de benard^ toestand van de gemeentelijke financiën. De Kamer heeft in vele toonaarden zijn kritiek gelucht over het plafond dat in november 1963 voor de gemeentelijke le ningen werd ingesteld. Minister Witteveen gaf echter zeer duidelijk te kennen dat het plafond nog niet weggebroken kan worden omdat dan het herstel van het economische evenwicht in gevaar komt. De gemeentelijke investeringen waren in de eerste negen maanden van 1964 maar liefst 34 percent hoger dan in de eerste negen maanden van 1963, terwijl de parti culiere investeringen slechts met zestien percent stegen. De werking van het pla fond doet zich nu gevoelen. Als wij de regeling verrruimen zal het plafond lan ger in stand moeten blijven, zo zette de minister uiteen, maar als wij er strak aan vast houden kan de regeling in 1966 vervallen. De heer Bakker (CPN) was het felst in zijn kritiek. Er wordt een soort Shylock- economie bedreven vond hij. De gemeen ten, zei hij met een verwijzing naar het beroemde drama van Shakespeare, mo gen zelf bepalen waar het vlees uit het lichaam gehaald moet worden, maar er uit moet het. De politiek met het lening plafond leidt tot een directe benadeling van de burgerij. De heer Bakker vond dat de Kamer het wetsontwerp, waarbij de instelling van het leningplafond wette lijk goedgekeurd zou worden, maar moest verwerpen. Zoals te verwachten was stonden bij de discussies de moeilijkheden in Rotterdam in het middelpunt. De moeilijkheden daar zijn reëel, aldus -de KVP-er Van Heivoort zij zijn van primair landsbelang. De heer Franssen (PvdA) noemde de Rotterdam se moeilijkheden opvallend, „maar", zo voegde hij er aan toe, „er zijn veel meer gemeenten in moeilijkheden". De heer Visser (VVD) vond dat de minister van Financiën een onduidelijk beleid voert. De woningwetbouw is wel van 't plafond uit gezonderd, maar de andere woningbouw niet. Het is voor de gemeenten erg moei lijk om bij de aanleg van wegen en het bouwrijp maken van bouwterreinen daar scheiding in aan te brengen. De heer Smallenbroek (AR) stak de beide bewindslieden een soort politieke reddingsplank toe: wij zouden tevreden zijn als het kabinet de uitzondering die nu alleen voor de woningwetbouw geldt wil uitbreiden tot de gehele woningbouw. Minister Witteveen wees er op dat de zorgde men wel dat er een tekort kwam. De bewindsman kleineerde overigens de Rotterdamse moeilijkheden een beetje met het argument dat Rotterdam een paar ja ren geleden zelfs geld had om schilderij en aan te kopen, terwijl er nu geen geld is voor de verbetering van de waterleiding. Erg veel indruk maakten de ministeriële betogen niet. De betrokken kamercommis sie vroeg schorsing van de beraadslaging en stelde daarna de duidelijke vraag of de twee ministers bereid waren op korte ter mijn het plafond zo te veranderen dat naast de woningwetbouw ook de leningen en garanties voor de volkshuisvesting bij de uitzonderingen geplaatst zouden wor den. De voorzitter van de commissie, de uitzondering voor de woningwet voortkomt heer van Heivoort, lichtte toe dat daartoe uit het feit dat de voorschotten voor de ook leningen en garanties voor de aankoop bouw van woningwetwoningen niet door en het bouwrijp maken van bouwgronden de gemeenten maar door het rijk worden gerekend zouden moeten worden, gefinancierd. In deze constructie zou er Minister Witteveen zei dat hij er over zou dus voor uitbreiding van de uitzonderin- denken en de Kamer op korte termijn zou gen geen aanleiding zijn. Maar de minis- inlichten. Minister Toxopeus sloot zich ter gaf toch iets toe. Na een uitvoerige hierbij aan. Met deze toezegging verklaar- economische verdediging van het plafond, de de meerderheid van de Kamer zich dat hij met een medische kuur verge- voorlopig tevreden, leek, betoogde hij in zeer vage bewoordin- Het leningplafond kreeg tenslotte de ver gen te zullen nagaan of de gemeentelijke eiste wettelijke goedkeuring, met aanteke- garanties ook voor de uitzondering in aan- ning dat de communisten en pacifisten er merking zouden kunnen komen. Minister Toxopeus steunde hem in deze vage toe zegging. Deze bewindsman wees er overigens op dat veel gemeenten helemaal geen last hebbèn van het plafond al wordt er wel veel geklaagd. Het is net als vroe ger, zo was het betoog van mr. Toxopeus. Toen stond er nog een grote pot in Den Haag waaruit de gemeenten met een te kort op hun begroting konden putten. Soms was er geen tekort welnu dan tegen waren. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft zich gistermid dag uitgesproken voor afschaffing op kor- i I te termijn van het kwitantiezegel, zo mo- volgend jaar. De motie Scholten, waarin de afschaffing aan de regering wordt ge vraagd, werd met algemene stemmen aan genomen. De motie van de heer Egas (P.v.d.A.), waarin de regering wordt gevraagd van de voorgenomen verkoop van domeingron den af te zien, werd daarna met 69 stemmen tegen 37 stemmen verworpen. Voor de motie stemden alleen de Partij van de Arbeid, de P.S.P. en de C.P.N. De motie van- de C.H.-afgevaardigde Tol man waarin wordt voorgesteld om de ter mijn waar binnen de doorverkoop van do meingronden wordt verboden van 10 op 15 jaar te brengen, werd aangenomen met 68 stemmen voor en 30 stemmen te- De elektronische snelheidsmeting is niet waterdicht. Dit zei gisteren de kantonrech ter uit Delft, mr. J. A. de Jong, in de zaak tegen een taxichauffeur uit Hoek van Holland. Hij sprak de man vrij. De taxichauffeur was in 's Gravenzande door de rijkspolitie geverbaliseerd wegens overschrijding van de maximumsnelheid. De verdachte verklaarde dat de politie mannen een voor hem rijdende automobi list terecht hadden staande gehouden en hem daarna ook hadden bekeurd De kantonrechter zei dat hij niet zo zeer bedenkingen had tegen de apparatuur als- gen. Voor de motie stemden de Pmrtij wel tegen de methode, waarbij de politie- van de Arbeid, A.R. P-S.P., CT.N. CHJJ. man bii het apparaat de overtredingen te- en negentien leden van de K.V.P. Twaalf SSch doS.lt aart een collega var- ".n van deze te*, stemden «m.n derop. Dit zijn menselijke factoren, waar- met de V.V.D., de S.G.P. en de bij fouten kunnen voorkomen, «d hij.Ook parüj ^en^motie-Tom ml 0,J6Ï V' nf> O 3» de officier had van een enigszins primi tief systeem gesproken, maar toch 25 boete geëist. c Concertgebouw, vandaag 19.45 uur: Pro vinciaal jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l v. Henri Arends. Vrijdag 20.15 uur: Con cert door het Radio Philharmomsch Orkest o.l.v. Wilem van Otterloo. Soliste Elise Cservalvi (viool). Stadschouwburg, vrijdag 20 ur: Toneel groep Theater met „Zes personages op zoek naar een schrijver" van Luigi Piran- delo. Regie: Ferd. Sterneberg. M.m.v. Mia Goossen, Hans Thiemeyer, Arthur Boni e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „De zevende dageraad", 18 j. Frans Hals, 20 uur: „Irma la Douce'18 Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Dreigende trommen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „La ronde 18 j. Minerva, 20.15 uur: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14 en 20 uur: „Becket", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „De piraten van Diablo", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants 18 j. Mono pole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet. Expositie van tekeningen aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplem): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u Expositie van tekenin gen van Hans van Norden. Tot 1 maart- Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u Bisschoppelijk Museum (Jansstraal 9) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken handschriften en kunstnijverheid Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt) Verzameling uit het Van Abbemuseum Tot 1 maart, Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u (Zif verder „Uitgaan in Haarlem" in de k vr^dag 5 februari). DONDERDAG 11 FEBRUARI City, 20 u.: „08-15 tweede deel". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneel, „Er komt een vriend vanavond". Geb. Leger des Heils, Edisonstraat 14. 20 u.: Jubileumwijding; concert Brassband en Combo. VRIJDAG 12 FEBRUARI (P.v.d.A.) op een begrotingswijziging van het gemeentefonds 1964 werd vervolgens met een ruime meerderheid verworpen. Alle en de Partij van de Arbeid, de boe renpartij, de C.P.N. en de P.S.P. als mede de heren Tolman en Boode van de C.H.U.-fractie stemden voor het amende ment. In het amendement wordt voorge steld om de begroting van het gemeente fonds voor het dienstjaar 1964 alsnog met 7,9 miljoen te verhogen, waardoor de kaspositie van de gemeenten zou kunnen worden verbeterd. In de Amsterdamse Jordaan is een acht- City, 20 u.: „Robin and the seven Hoods". I tienjarige vrouw gisteravond door haar Stadsschouwburg, 13.30 en 15 u.: Jeugd- echtgenoot in wilde woede met een mes concert door het Noordhollands Philharmo- gestoken. De vrouw is in zorgwekkende nisch Orkest. toestand opgenomen in het Wilhelmina- Cultureel Centrum. 14 u.: Jaarvergade- gasthuis. De man, een 21-jarige monteur, ring Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling is garresteerd, Velsen-IJmuiden. Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 19 tot 21 u.: Expositie Felison, werken van Arie Kater. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei" Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u., I filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan": 16 tot 18 u. (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 u. (in Santpoort ook voor r.-k. bibliotheek). DONDERDAG 11 FEBRUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het strand der liefde". Kennemer Theater, 20 u.: Rederijkers kamer „Kennemerland", huldiging mevr. M. Hofland-Vellekoop. K.S.A.-gebouw, 20 u.: „Oriëntatiecursus voor de N.K.J.B. Statenhuis, Velserweg, 19.30 u.: Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting. Gebouw Harmonie, 19.30 u.: Vergadering Plattelandsvrouwen. Café Sport, 15 u.: Vergadering Horeca. Galerie Bouwmans: Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 60, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein: Openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. VRIJDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Je bent maar eenmaal jong". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het strand der liefde". W.B. Theater, 20 u.: „Rio Bravo". Oosterw\jk, „A en O", gebouw Dommel- singel, Filmavond „Ciske de rat' Galerie Boumans: Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer wil het trouwlustige paartjes niet onmogelijk maken om op za terdag te trouwen. Dat is de strekking van een amendement, dat gisteren in de Tweede Kamer is aangenomen. Het onderwerp „wel of niet trouwen op zaterdag" kwam aan de orde bij een wets ontwerp dat tot doel heeft om de wette lijke voorschriften inzake de openstelling van de bureaus van de burgerlijke stand aan te passen aan de invoering van de vrije zaterdag. Theoretisch kan men ook op zon- en feestdagen trouwen, de meeste gemeenten hebben deze mogelijkheid ech ter door plaatselijke verordeningen geblok keerd. Bij de verwerking van de vrije zater dag in de gemeentewet zouden echter de bestaande blokkeringen automatisch tot de zaterdag worden uitgebreid. De meerder heid van de Kamer heeft daar grote bezwa ren tegen. Namens een groot deel van de Kamer betoogde de heer Geertsema (V.V.D.) gisteren dat vele mensen graag op zaterdag trouwen omdat hun familie leden en vrienden dan het huwelijk kun nen bijwonen zonder een vrije dag op te nemen. Minister Toxopeus (Binnenlandse Zaken) was het met zijn betoog eens en beloofde het amendement, dat mede ondertekend is door afgevaardigden van de P.v.d.A.. de A.R., de C.H.U. en de K.V.P., te zullen overnemen. Nu zullen de gemeenten zelf kunnen beslissen over de vraag of zij de mogelijkheid om op zaterdag te trouwen willen behouden. Gistermiddag heeft een dertigjarige Ita liaan in een woning aan de Bedumerstraat in Groningen de zeventigjarige heer Van Dijk met een mes doodgestoken. Na zijn daad heeft de Italiaan zich gemeld bij de politie van Groningen. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. De Italiaan woonde bij de bejaarde heer Van Dijk op kamers, 's Middags zouden beiden ruzie hebben gekregen. Op een ge geven moment trok de Italiaan een mes en stak hij daarmee de oude heer Van Dijk, die vrijwel op slag dood was. De onenigheid ging over het opzeggen van de kamer door de heer Van Dijk. Ook speelde volgens de Italiaan een rol dat de oude heer minder prettige dingen had verteld aan een vriendin van hem. Volgens verdachte zou het slachtoffer een mes hebben gegrepen. Hij zou hem het mes ontfutseld hebben, waarna hij het slachtoffer in de hals had gestoken. In het academisch ziekenhuis in Utrecht is gistermiddag op 58-jarige leeftijd over leden jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris van de koningin in Zeeland. Botersmokkel. De Antwerpse rechtbank heeft vijftien Nederlanders, afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen, veroordeeld tot gevangenisstraffen van twee jaar tot vier maanden. Zij werden beschuldigd van het smokkelen van Nederlandse boter naar België. De rechter legde hun een boete op, die met de ontdoken rechten een bedrag uitmaakt van meer dan acht miljoen Belgische franken (f 600.000). Weer dansen in Gouden Leeuw. De mili tairen hebben met ingang van zaterdag aanstaande weer toegang tot de „Gou den Leeuw" aan de Brink te Zuidlaren. De exploitant E. H. Enting, die zondag besloten had de in Zuidlaren gelegen militairen de toegang tot zijn dancing te ontzeggen, omdat op hun gedrag wel wat aan te merken viel, is hiertoe geko men na besprekingen met de kazerne commandant te Zuidlaren. Slachtoffers niet gevonden. De overschot ten van de twee militairen en een bur ger, die dinsdag in de Coppenamerivier zijn verdronken, doordat hun boot om sloeg, zijn nog niet geborgen. Men neemt aan, dat de lijken door haaien zijn ver slonden of zijn afgedreven naar zee. Pa sliep zoon leende auto. In de Preto- riusstraat te Amsterdam heeft een vijf tienjarige automobilist bij een ritje in de auto van zijn vader drie geparkeerde auto's geramd. De schade wordt geraamd op ruim tweeduizend gulden. Vogels vergiftigd. De Goudse kantonrech ter mr. J. A. van Bronkhorst heeft een 51-jarige landbouwer uit Zevenhuizen veroordeeld tot 300 gulden boete, waar van 150 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, omdat deze in december 1963 op een akker aan de Pias- weg in Waddinxveen tarwekorrels ver mengd met het landbouwvergif para- thion had doen strooien, ten gevolge waarvan enige honderden vogels om het leven zijn gekomen. Studentenverkiezingen. Vlak voor de ko mende corpsparlementsverkiezingen is te Nijmegen een nieuwe studentenpartij op gericht: de Vrije Studentenpartij. Deze partij wil ingrijpende structurele ver anderingen in het Nijmeegse studenten corps waarvan elke student lid is teweeg brengen. Kind verdronken. In een tot op heden niet gedempte en doorgaans met water ge vulde loopgraaf, die door de Duitsers tijdens de bezetting is aangelegd, is het driejarig zoontje van de familie Martens te Neerkant in de Limburgse Peel ver dronken. Het kind is spelenderwijs in de loopgraaf geraakt. Drankzuchtig. In de Zuidamerikaanse staat Columbia zijn negen mensen overleden na het drinken van een zelf gestookte sterke drank. August Francois Charles de Casembroot werd geboren te Middelburg op 7 decem ber 1906. In juni 1932 werd hij burge meester van Westkapelle, welke functie hij vervulde tot 1 januari 1941. In decem ber 1940 was hij namelijk benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, doch op 6 mei 1943 werd hij als zodanig door de bezetter ontslagen. Na de bevrijding werd jhr. de Casem broot belast met de waarneming van het ambt van commissaris der koningin in Zeeland, in februari 1946 werd hij op nieuw burgemeester van Westkapelle. Met ingang van 1 februari 1948 volgde jhr. mr. de Casembroot jhr. mr. J. W Quarles van Ufford als commissaris der koningin in Zeeland op. De heer De Casembroot was comman deur in de orde van Oranje-Nassau en grootofficier in de orde van verdienste (al merito della republica) van Italië. 161. Tien over half twaalf zou het die avond gebeuren: op dat tijdstip, wist Brammetje, zou de stadsklok weer een paar uur worden voorgezet. De klok stond op een grote pilaar en eigenlijk was het onbegrijpelijk, dat ie mand ongemerkt de wijzers zou kunnen verplaatsen. Want het maantje scheen hel der en rondom de klok hielden zwaarbe wapende soldaten de wacht. Achter het grote beeld van een beroem de krijger kroop Brammetje weg om eens rustig de zaak in het oog te houden. Nauwelijks zat hij daar ofdaar ver scheen Brammetje Fok de Tweede, mét de kat die op Karo en de papegaai die op de brave Tutu leek. Gelukkig had Bram bijtijds gemerkt, wie er in aantocht waren. Verder kroop hij weg achter het voetstuk van het beeld. Hij voelde, dat de oplossing van alle raad seis en geheimzinnigheden nu heel dicht in de buurt was. Maar één ding begreep hij niet: waarom deed die Brammetje Twee zo voorzichtig als hij nog zóver van de stadsklok af was? Een minuut later zou hij het weten. MAAR NU KAN IK HET WEU - NEEM DE PAAU HET ZOO TOCH TE ERö ZUNAlA HU MU MOEST DIEPEN1. WAAROM OEPEN JE DAN NIET OP DE EZEU \K BEOEFEN DE WAAROM ZIT JE OP EEN PAAU DAN KUN JE HET OOK IEREN 1 MAAR RIJKUNST DANK JE, IK RUD ER6 6RAA6 COPENHAGEN Het K.N.M.I. deelt mee: Het hogedrukgebied bij Ierland neemt in omvang af en verplaatst zich langzaam in de richting van de Golf van Biscaje. Bo ven IJsland en ook in het zeegebied ten zuiden daarvan daalt de luchtdruk gesta dig. Er formeert zich een vrij omvangrijke depressie. In ons land zal hierdoor de wind naar zuidwestelijke richtingen draai en en later in kracht toenemen. Er blijft lucht van maritieme oorsprong binnen stromen waarin vrij veel bewolking voor komt. Een zwakke frontale storing die en kele buien veroorzaakt passeert vanavond ons land. Voor morgen laat het zich aan zien dat er geen regen van betekenis zal vallen. Pas nadat de depressie bij IJsland vrij diep geworden is, kunnen de regenkan sen weer groter worden. In de temperatu ren komt niet veel verandering. De vorst in Europa is langzaam op retour. In da Balkan, Italië en Spanje heeft het de afge lopen nacht flink gevroren, in de Povlakta zelfs 10 graden C. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland c BS Den Helder regenbui nnw 6 4 Ypenburg motregen nnw 6 5 Vlissingen regenbui nw 6 4 Eelde regen nw 7 5 De Bilt regen nw 6 4 Twente geheel bew. nw 6 4 Eindhoven regenbui nw 6 4 Z.-Limburg regen w 3 3 Helsinki onbewolkt w -3 -17 Stockholm licht bew. w.stil 2 -10 Oslo licht bew. n 3 -7 Kopenhagen zwaar bew. w 6 -2 Aberdeen licht bew. z 8 1 Londen geheel bew. w.stil 2 -10 Amsterdam regen nnw 6 4 Brussel motregen nnw 5 4 Luxemburg geheel bew. nnw -1 Parijs geheel bew. n 3 S Bordeaux geheel bew. nw 6 -3 Grenoble licht bew. w.stil 1 -7 Nice onbewolkt nnw 9 1 Berlijn geheel bew. w 2 -4 Frankfort geheel bew. zw -1 -1 München sneeuw w -3 -5 Zürich sneeuw w.stil -3 -6 Genève zwaar bew. no 0 -3 Locarno onbewolkt w.stil 9 -6 Wenen sneeuw wnw -2 -5 Innsbruck sneeuw w.stil -3 -10 Belgrado mist zzw -5 -13 Athene zwaar bew. w.stil 8 Rome licht bew. no 6 -4 Barcelona onbewolkt nnw 8 0 Madrid onbewolkt w.stil 8 -4 Mallorca half bew. w.stil 8 -1 Lissabon onbewolkt no 11 3 Vrijdag 12 februari Zon op 8.01 uur, onder 17.48 uur. Maan op 13.11 uur, onder 5.33 uur. Maanstanden 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 11 februari Hoog water 10.44 uur en 23.31 uur. Laag water 6.00 uur en 18.44 uur. Vrijdag 12 februari Hoog water 12.12 uur en 'uur. Laag water 7.25 uur en 20.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2