Opvarenden Mindanao Logger naar Philippijnen vertrokken AGENDA J> h KAN Concertgebouw in Den Bosch door gasexplosie vernield BRAMMETJE FOK PGLLE, PELLI EN PINGG y323 J. BRIJS „TOTAL" TRESLONG-HILLEGOM Brand in Woerden, schade een ton Voor wie was de kogel bedoeld? Parlementaire missie gaat niet naar Zuid-Afrika Christelijk gereformeerde in Zwijndrecht uit kerkverband getreden Kerkeraad Elburg niet in beroep Inbraak in bank te Eindhoven Scherpe patroon tussen oefenpatronen werd soldaat noodlottig VVV-directeuren naar Japan Depressieweer IftidrlT VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 Haarlem V elsen-IJmuiden 'n polshorloge van KAN is toch praktischer1 JUWELIER HORLOGER Beverwijk Minister correspondeert met scholier over MLF Restaurant TER BURG Beverwijk BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 WEERRAPPORTEN Na lange tijd omtrent hun lot ail Uil£t..cr' heid te hebben verkeerd zijn gistermiddag de Philippijnse opvarenden van de „Min danao Logger", het schip dat sinds kerst mis in de Rotterdamse Waalhaven aan de ketting ligt, met een lijntoestel van de KLM naar hun vaderland teruggekeerd. De Philippijnse regering heeft zich via haar ambassade in Den Haag garant ge steld voor de overtocht van de 32 opvaren den. Tot op het laatste ogenblik stelde de eigenaresse van „Logger", de scheepvaart maatschappij Philmership, pogingen in het werk de bemanning bij het schip te houden totdat een regeling voor het beta len der salarissen en de schulden zou zijn getroffen. Maar de bemanning voelde daar niets voor. Toen de zeelieden reeds op de luchtha ven waren gearriveerd en zich in de inter continentale vertrekhal verzameld hadden las de chargé d'affaires van de Philippijn se ambassade in Den Haag, de heer Paci- fico Evangelista, hun een telegram voor, dat hij zojuist van de heer Henderson, eigenaar van Philmership, had ontvangen. Daarin werd de bemanning hangende de onderhandelingen met 't ministerie van Butienlandse Zaken van de Philippijnen verzocht nog enkele dagen in Rotter dam te blijven. Maar eenstemmig weiger den de 32 zeelieden aan dit verzoek te vol doen. „Wij gaan liever naar ons eigen land terug. Wij willen weer ons eigen brood verdienen en niet langer van giften Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten afhankelijk zijn," zei een van hen. Niette min lieten zij duidelijk hun dankbaarheid blijken voor hetgeen tijdens hun verblijf in Rotterdam voor hen was gedaan. De kapitein van het schip, de 27-jarige Engelsman Foot, blijft nog in Rotterdam Een uitslaande brand heeft donderdag tegen de avond een oud pand in de binnen stad van Woerden in korte tijd in de as ge legd. Er waren een kaaspakhuis, een op slagplaats van veevoeder, een eierhandel, en c fietsenmakerij in gevestigd. De brand ontstond in de herstelplaats waar een bromfiets in brand vloog. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat er voor de fietsenmaker, de heer W. de Vroege, niets meer te redden viel. Hoewel hij vrij ernstige brandwonden aan handen en gezicht had opgelopen, slaagde hij er nog in een vrijwel nieuwe bestelauto uit het pakhuis van de zaadhandelaar te rij den. Het pand brandde geheel uit. De schade wordt op minstens een ton geschat. Voor wie was de 7.60 mm kogel be doeld, die woensdagavond belandde in de woning van de familie Gosler aan de Marktweg in Den Haag? Deze vraag tracht de Haagse politie te beantwoorden. Het projectiel, vermoedelijk een geweer kogel, werd van de straat af afgevuurd, mogelijk uit een rijdende auto. De kogel vloog door de ruit van de woning op de eerste etage, schroeide gordijnen, ketste tegen een muur bij het plafond, kwam nog tegen een andere muur en belandde voor de voeten van de 23-jarige dochter, die met haar vader en moeder in de kamer was. De familie Gosler heeft geen vermoe den, wie op hen zou kunnen hebben ge schoten, daar zij zich niet bewust zijn vijanden te hebben. Waarschijnlijk heeft de schutter zich in het raam vergist, zo veronderstelt de politie. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „Zes personages op zoek naar een schrijver" van Luigi Pirandello. Regie: Ferd. Sterneberg. M.m.v. Mia Goossen, Hans Tiemeijer, Arthur Boni e.a. Zaterdag 20 u.: De Haag- sche Comedie met „Na de zondeval" van Arthur Miller. Regie: Paul Steenbergen. M.m.v. Myra Ward, Georgette Hagedoom, Anne-Marie Heyligers, Eric van Ingen e.a. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het Radio Philharmonisch Or kest o.l.v. Willem van Otterloo. Soliste: Elise Cservalvi (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De gevende dageraad", 18 j. Frans Hals, 20 u. en zaterdag ook 14 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Dreigende trommen", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Aan randing", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „La Ronde", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 J. Zaterdag 14.30 u.: „Tarza, de wolfshond", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Becket", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De piraten van de Diablo", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag 20 u.: „Ver leiders van de Rivièra", 18 j- TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet. Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksple-in)Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u Expositie van tekenin gen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Prans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dageliiks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt). Verzameling uit het Van Abbemuseum. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van daag en zaterdag van 2001 u.: Cobi Schreijer. Gasten: vandaag Boudewijn de Groot. Zaterdag: Ronnie Potsdammer, Colin Wilkie en Shirley Hart. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de kramt van vandaag). VRIJDAG 12 FEBRUARI City, 20 u.: „Robin and the seven Hoods". Stadsschouwburg, 13.30 en 15 u.: Jeugd- concert door het Noordhollands Philharmo nisch Orkest. Cultureel Centrum, 14 u.: Jaarvergade ring Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Velsen-ÏJmuiden. Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 19 tot 21 u.: Expositie Felison, werken van Arie Kater. ZATERDAG 13 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „Robin and the seven Hoods". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vermetele Ridder Pardaiilan". Hotel Kennemerhof, van 16 tot 18 u.: Receptie Dam Club IJmuiden, 40-jarig be staan. Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 14 tot 17 u.: Expositie Felison, werken van Arie Kater. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort, gebouw Spaameberg, Wüstelaan 79, 10 tot 12 uur. Advertentie BARTELJORISSTRAAT 2, HAARLEM TELEFOON 13004 Het plan een parlementaire missie naar de Unie van Zuid-Afrika te zenden is van de baan. De vijf oorspronkelijke aangewe zen parlementsleden, die zouden gaan, heb ben te kennen gegeven, dat zij, gezien een zeker wantrouwen en gebrek aan mede werking aan Zuidafrikaanse kant en een onvoldoende garantie voor bewegingsvrij heid het nut van een oriënterend bezoek aan de unie betwijfelen. Deze vijf parlementsleden zijn mejuf frouw dr. M. A. M. Klompé (K.V.P.), prof. dr. C. L. Patijn (P. v. d. A.), de heer Th. H. Joekes (V.V.D.), mr. C. A. Bos (C.H.U.), leden van de Tweede Kamer, en prof. mr. W. F. de Gaay Fortman (A.R.), lid van de Eerste Kamer. Het plan tot dit bezoek rees nadat nu ruim een jaar geleden een groep van vijf tien vooraanstande Nederlanders in een brief aan de minister van Buitenlandse Zaken mr. J. Luns, verontrusting en be zorgdheid over de gang van zaken in de Unie van Zuid-Afrika in het bijzonder met het oog op de apartheid had uitgesproken. VRIJDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Je bent maar eenmaal jong". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het strand der liefde". W.B. Theater, 20 u.: „Ria Bravo". „Promenade", Meerstraat, 20 uur: Hol landse Mij voor Landbouw en L.T.B. „A. en O", Dommelsingel, 20 u.: Film avond „Ciske de rat". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9.0018.00 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1521 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwjjk, r.k. leeszaal, geopend van 1421 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 uur; r.k. leeszaal geopend van 1921 uur. ZATERDAG 13 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Je bent maar eenmaal jong"; 23.30 u.: „Gena deloze jeugd". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het strand der liefde". W.B. Theater, 20 u.: „Rio Bravo". K.S.A.-gebouw, 20 u.: Vergadering K.AB. Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9.0018.00 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1521 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Het onge.luk op de Coppenamerivier. De bergingsgroep van de troepenmacht Suriname heeft de overschotten geborgen van de drie mensen die dinsdag zijn ver dronken toen de vissersboot waarin zij zaten op de Coppenamerivier omsloeg. Rotterdamse havenfraude. In de zaak van de grote Rotterdamse havenfraude heeft de recherche van de rivierpolitie thans als 22ste verdachte een 31-jarige employé aangehouden, die bij de Osto in dienst is geweest. De kerkeraad van de christelijk gerefor meerde kerk van Zwijndrecht is in zijn geheel met zijn predikant ds. E. Venema uit het kerkverband van de christelijke ge reformeerde kerken getreden. De kerke raad is het niet eens met de ontwikkeling van het kerkelijk leven in deze kerken en zegt daarvoor geen verdere verantwoorde lijkheid te kunnen dragen. Hij is van oordeel dat het bevindelijke element in de prediking al meer ver vaagt, de wereldgelijkvormigheid toe neemt en dat feiten als het vrijgeven van de nieuwe vertaling van de bijbel in de eredienst daarvan eveneens een symptoom mogen worden genoemd. De kerk van Zwijndrecht telt rond dui zend zielen. Zij die met de stap van de kerkeraad niet meegaan hebben vergaderd onder leiding van de consulent, ds. C. Smits te Sliedrecht. Zij zullen nu zondags dienst houden in het gebouw De Vonken- berg. De kerkeraad, die uittrad, staat op het standpunt de wettige voortzetting van de christelijk gereformeerde kerken te zijn, wat zijns inziens impliceert dat het kerk gebouw hem toebehoort. Een tien met een griffel van minister Luns voor Fransje Fennis uit de Salvia- straat te Hilversum. De schrandere leer ling zag in een krant MLF grappend ver taald met „Met Luns Fooruit". Dat is fout, dacht Frans onmiddellijk, „Fooruit" schrijf je met een V. Hij liet het er niet bij zitten, klom in de (kroontjes) pen en kraste een briefje naar de minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns. Ontwapend door zoveel jeugdige belang stelling voör zijn arbeid zette de bewinds man-kindervriend zich achter de schrijf machine en schreef Fransje: „Je hebt in derdaad gelijk dat in de woordspeling MLF (hetgeen letterlijk betekent multilateral force)" met Luns Fooruit" het woord fooruit" met een V moet worden geschre ven en uitgesproken. Het was in dit ver band als grapje bedoeld". Aldus het excel lente schrijven dat uiteraard tot Frans Fennis kostbaarste bezittingen behoort. Advertentie Waar uw feestdag een „feestdag" is (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Een enorme gasont ploffing, die ontstond door een lek in de gasleiding, heeft gisteravond een uur voordat de eerste avondvoorstelling be gon het tachtig jaar oude concertgebouw in Den Bosch grotendeels verwoest. Om kwart over zeven werd de Bossche binnenstad ongeschrikt door een knal als of er een aantal straaljagers tegelijk door de geluidsbarrière vloog. Brokstukken van de voorgevel van het als biscoop in ge bruik zijnde concertgebouw werden tien tallen meters weggeslingerd. Scherven van de driehonderd ruiten van het ge bouw vlogen de voorbijgangers om de oren. Nagenoeg alle ramen van de aan de bioscoop grenzende huizen sneuvelden en in het tegenover het concertgebouw liggende St. Carolus-ziekenhuis dreigde een ogenblik paniek te ontstaan. Suppoost Van Macklenbergh, die in het concertgebouw aanwezig was, rook op een gegeven moment een gaslucht. Hij maak te een ronde door het gebouw om de herkomst van het gast vast te stellen maar slaagde daar niet in. Hij was nau welijks bij zijn kassa teruggekeerd toen het grootste deel van het gebouw met donderend geweld instortte. De suppoost en een ander personeelslid raakten licht gewond door de vallende brokstukken. Zij werden opgenomen in het ziekenhuis, van waar ze enkele uren nadien weer naar huis konden terugkeren. Den Bosch is aan een ramp ontsnapt. Zou de ontploffingeen uur later zijn ge beurd, dan zouden er ongetwijfeld talrijke doden zijn gevallen in de altijd drukbe zochte bioscoop. Nu bleef het leed be perkt tot twee lichtgewonden en een enor- De kerkeraad van de Nederlandse her vormde kerk in Elburg en ds. B. G. A. van der Wiel hebben besloten niet in beroep te gaan tegen de uitspraak van de com missie van onderzoek van moderamen van de Nederlandse hervormde kerk in Gelder land. De termijn liep vandaag af. De ker keraad mag dientengevolge zijn ambtsbe zigheden zondag weer beginnen. Ds. Van der Wiel moet nog vier weken wachten voor hij de kansel weer mag bestijgen. me materiële schade. Men twijfelt eraan of het concertgebouw, dat tevens dienst deed als repetitielokaal van het Brabants Orkest, nog gerestaureerd kan worden. In de 66.000 inwoners tellende stad Den Bosch is nu nog één bioscoop over. Enkele weken geleden is er namelijk een theater geslo ten wegens slechte exploitatieuitkomsten. Advertentie In de afgelopen nacht is in een der bank gebouwen aan de Dommelstraat te Eind hoven ingebroken. De daders hebben een bedrag van ongeveer 75.000 aan Neder landse en buitenlandse valuta buitgemaakt. Volgens de politie moeten zij zeer goed van de situatie op de hoogte zijn geweest. Zij hebben zich, naar het politieonder zoek heeft uitgewezen, via een zolderraam toegang verschaft tot het bankgebouw. Vervolgens hebben zij een afgesloten ver trek opengebroken waarin twee brandkas ten stonden. Een ervan werd opengebrand. Daarin lag de sleutel van de andere brand kast, welke nu gemakkelijk was te openen. Bij de buit bevond zich een hoeveelheid Belgisch, Duits, Spaans, Amerikaans, Frans, Zwitsers en Italiaans geld, alsme de een aantal linnen en papieren zakjes met Nederlands muntgeld. Voorts legden de inbrekers beslag op enkele aandelen „Twentse Overzee Handelmaatschappij". 162. Wel een minuut lang bleef de man, die zich als Brammetje Fok had verkleed bij het voetstuk van het beeld staan. Links en rechts keek hij het plein af om er ze ker van te zijn, dat niemand iets zag. Maar achter het beeld keek hij niet en daar zat de echte Brammetje Fok, „Kom," fluisterde de verklede matroos tenslotte, „we gaan naar binnen." Onmogelijk kunnen we beschrijven hoe verbaasd Bram Fok was, toen de ander met de kat en de papegaai eensklaps als in de bodem leek te verdwijnen. Het ging zo vlug, dat Brammetje zelfs even meen de met toverij te doen te hebben. Eerst toen begreep hij, dat de andereen deurtje in het voetstuk van het beeld had opengemaakt en daardoor naar binnen was geglipt. Beduusd krabde Brammetje zich op het hoofd. Wat zullen we nou krijgen?" vroeg hij zich af. „Zouden ze zich daar verschuilen? Maar het is toch al tien over half twaalfen op die tijd zou de schurk toen de klok een paar uur vooruit zetten?" Een kreet van verbazing deed hem haastig naar de stadsklok kijken. IK 6AT0C.H MAAR NIET OP DE PAAU OEFENEN, 7E6KH RU DEN NIET' ZOU HU HIER NIET 60ED STAAN V IK VINP, HET SCHIP MOET AAN D6 VOOR KANT EEN HE8BEN1 PI B COPENHAGEN 1703.D Ongeluk op schietbaan berecht Een scherpe patroon, die verraderlijk verscholen zat in een houder met onge vaarlijke oefenpatronen, heeft tijdens een richtoefening op 15 oktober van het vorige jaar de dood van de dienstplichtig soldaat A. van der Mark uit Rijswijk veroorzaakt. De krijgsraad te velde zuid te Den Bosch heeft gisteren naar aanleiding van dit gebeuren een dienstplichtige sergeant van de kaderschool infanterie te Den Bosch, die de leiding had bij de oefening, veroordeeld tot een maand gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De dienstplichtig soldaat V., die het dodelijke schot loste, werd vrijgespro ken. De vonnissen waren conform de eii van de auditeur militair. Op de bewuste dag oefende een groep van zestien soldaten in het richten, waar bij soldaat Van der Mark een schietschijf omhoog hield. Plotseling loste soldaat V. een schot. Van der Mark viel neer, door een kogel in het hoofd getroffen. Enkels ogenblikken later was hij overleden. Aan de sergeant werd ten laste gelegd dat hij heeft nagelaten zich te overtuigen dat er geen scherpe patronen aanwezig waren bij een oefening als deze en aan de soldaat dat hij de scherpe patroon in zijn houder niet heeft ontdekt. De auditeur militair stelde echter voorop, dat de hoofdschuldige in deze zaak wel nooit be kend zal worden. Dat is de man die de scherpe patroon in de houder heeft ge daan, misschien om een krijgstuchtelijke straf en het betalen van zeventig cent voor een verloren oefenpatroon te ontgaan. Man verdronken. In de Delfhavense Schie is het lichaam gevonden van de 71-jarige F. van Wijk, die heeft gewoond in de Allard Piersonstraat 10 b in Rotterdam. De heer Van Wijk was sinds 3 januari vermist. Volgens de politie is er geen sprake van enig misdrijf. Nu in de laatste jaren de beperkende maatregelen, waarmee de Japanse rege ring ter besparing van deviezen haar land genoten binnen eigen grenzen hield, enigs zins zijn gelenigd, richt de ANVV, evenals de Amsterdamse VW, het oog op het land van de rijzende zon. Met de bedoeling lucratieve bronnen aan te boren zijn gis termiddag ANVV-directeur J. A. Risseeuw uit Den Haag en VVV-direeteur J. Strij kers uit Amsterdam van Schiphol naar Tokio vertrokken. j Het K.N.M.I. deelt mede: Bij IJsland is door aanhoudende drukda- lingen een diepe depressie ontstaan, aan de achterzijde waarvan zeer koude lucht uit de poolstreken naar het zuiden stroomt. De depressie ontwikkelt zich tot een stormdepressie waarvan verwacht wordt dat het centrum zich in oostzuidoostelijke richting naar Zuid-Noorwegen verplaatst. Dan breidt het stormveld zich over de Noordzee uit. Voordien neemt de wind in onze omgeving uit zuidwestelijke richting tot krachtig of hard toe. Het koufront van de depressie zal in de nanacht of morgen ochtend de kust bereiken. Na de front passage zal de wind naar noordwest rui men en aan de kust wellicht tot storm achtig aanwakkeren. Bij de frontpassage valt regen. In de koude poollucht komen op klaringen voor, maar ook enkele buien waarvan sommige met hagel of sneeuw. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder zwaar bew. wzw 6 4 Ypenburg geheel bew. w 7 4 Vlissingen geheel bew. wzw 7 4 Eelde zwaar bew. zw 7 1 De Bilt regen zw 6 4 Twente geheel bew. wzw 6 3 Eindhoven geheel bew. zw 7 3 Z.-Limburg geheel bew. zzw 5 2 Helsinki zwaar bew. wzw -2 -3 Stockholm geheel bew. w 2 -4 Oslo mist w.stil 3 -8 Kopenhagen half bew. w 4 3 Aberdeen geheel bew. w.stil 10 1 Londen zwaar bew. zzw 6 1 Amsterdam geheel bew. wzw 6 4 Brussel geheel bew. zzw 6 3 Luxemburg geheel bew. nw 4 1 Parijs geheel bew. wzw 5 3 Bordeaux geheel bew. n 7 4 Grenoble geheel bew. w.stil 5 -2 Nice onbewolkt nnw 12 3 Berlijn motregen w 1 1 Frankfort regen zzw 1 0 München mist zzw -0 -9 Zürich mist O 1 -9 Genève licht bew. w.stil 6 -5 Locamo onbewolkt w.stil 7 -5 Wenen zwaar bew. w.stil 2 -4 Innsbruck zwaar bew. w 1 -5 Belgrado mist w.stil -12 Athene regen no 12 7 Rome licht bew. nno 9 -1 Barcelona onbewolkt nnw 10 0 Madrid onbewolkt n 9 -3 Mallorca zwaar bew. w.stil 12 4 Lissabon onbewolkt nno 12 3 Zaterdag 13 februari Zon op 7.59 uur, onder 17.50 uur. Maan op 14.16 uur, onder 6.40 uur. Maanstanden 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water ta IJmuiden Vrijdag 12 februari Hoog water 12.12 uur en uur. Laag water 7.25 uur en 20.17 uur. Zaterdag 13 februari Hoog water 1.02 uur en 13.31 uur. Laag water 8.56 uur en 21.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2