Johnson in mei naar Brazilië Bonn DDR laat Israel in de steek om een hak te kunnen zetten Tel Aviv is verontwaardigd over „lafheid" van Erhard cs. Drie kunstmanen gelijktijdig gelanceerd door Ver. Staten Nu ook griep in Polen In V.S. geloven weinigen aan militaire oplossing van Vietnam-conflict WERELDNIEUWS Ckefarine „4* omdat lucky een echte amerikaan is, omdat lucky't helemaal heeft, omdat 't Lucky Strike is, daarom liever lucky GIVE MAN A LUCKY Van dag tot dag Griep? Chelarine „4" doet wonderen! Strauss heeft nog niets geleerd Britse huisartsen contra regering Demonstratie van negerkinderen in Selma (VS) Op ds ^^raatótoel VAN DUIVENB0DEN N.V. VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 3 De vier middelen verenigd in Che- farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. Dader van Antwerpse moorden gearresteerd Voorbereid Dreigen Chantage Confer entiet af el Pijnlijk Cri Stellweg MERKKARPETTEN K.V.T. - BRINCK CAMPMAN - DESSO en vele andere MERKKARPETTEN Minister Witteveen heeft zich in de Tweede Kamer afgevraagd of het wel ver standig is dat Rotterdam schilderijen koopt zolang de watervoorziening op de rechter Maasoever nog niet voltooid is. De Fede ratie waarin alle beroepsverenigingen van kunstenaars zijn georganiseerd, doet er vier vragen bij, want de Federatie begrijpt na tuurlijk opperbest dat de minister zich eigenlijk niets „afvraagt", maar doodge woon bedoelt: 't is toch te mal om schilde rijen te kopen zolang je niet gezorgd hebt dat er goed drinkwater is. Eerst goed water, dan pas verf. Terecht springt de Federatie er bovenop en vraagt de minister want daar komt het eigenlijk op neer „wat moet er dan allemaal al gekocht en in orde gemaakt zijn, vóór kunst aan de beurt komt?" Kort om: „Vindt u, minister, dat kunst een sluitpost van de begroting moet zijn" (ter zijde, minister Witteveen doelt ongetwijfeld onder meer op de aankoop van de elf Kan- dinsky's, in juli 1964, voor 1.092.000). De vraagstelling is oud. Iedere krante redactie kent dat soort vragen: „Meneer de redacteur, vindt u het nu juist dat er een schilderij voor f 100.000 is gekocht, terwijl de lantaarn voor mijn huis nog steeds niet gerepareerd is?" Het antwoord is altijd: Geachte abonnee, het geld voor uw lantaarn komt uit een ander potje, dan waaruit dat schilderij is gekocht. Het gaat niet om het een na het ander, maar om het een èn het ander. En zowel in de ene als in de andere sector is er een rangorde van prioriteiten en die beide rangordes hebben geen direct verband. Daarom is het mo gelijk om kunst te kopen, want kunst zou er bekaaid afkomen als haar belang wordt afgewogen tegen het direct aantoonbare belang van praktische dingen als bijvoor beeld wegenaanleg. Het is in het geval Witteveen dus niet water öf verf, maar doodgewoon waterverf. Daarom is het goed dat de Fede ratie minister Witteveen het water tot de lippen doet stijgen. Want zijn vraag is mis leidend retorisch. Wie immers zou niet hard „water" roepen als hem gevraagd werd wat er 't hardste nodig is: goed drinkwater voor iedereen, of schilderijen voor het mu seum Boymans-Van Beuningen? Minister Witteveen had zich moeten af vragen of er in de sector-Gemeentebedrij ven want daar hoort water thuis geld is besteed, dat had moeten worden aange wend voor een betere drinkwatervoorzie ning. Nu zal hij water in zijn gekleurde wijn moeten doen. En dat wordt, vooral in kunstenaarskringen, altijd ten sterkste af gekeurd. Hoewel als Rotterdam nu eens wijn door zijn water deed? HlUHUUUIIIIIIIUIIIIUIUIIiniUHIIIIIHIUUIllllllllllUlllllllilllllRIinUIHH Advertentie Vier middelen in één lablei werken krachtiger zonder de maag van sireek le maken I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET WASHINGTON (AFP) President Johnson is van plan in de eerste helft van mei naar Brazilië te gaan voor een ont moeting met de staatshoofden van de tien Zuidamerikaanse republieken. Dat is don derdag in Washington meegedeeld. BRUSSEL In Antwerpse politiekrin gen leeft het sterke vermoeden dat de da der van de twee lustmoorden die de afge lopen weken op de linkeroever van de Schelde in Antwerpen zijn gepleegd, een 19-jarige jongeman is. Hij zou gistermiddag al hebben bekend de 27-jarige mevrouw L. Verhoeven om het leven te hebben gebracht en de moor denaar te zijn van de 21-jarige verpleeg ster Christine Herremans. De jongeman woont tegenover de plaats waar hij zijn slachtoffers achterliet. Hij heeft ook bekend een mislukte aanslag te hebben gepleegd op een moeder van vier kinderen. Aan deze zaak werd vorig jaar geen ruchtbaarheid gegeven. De jongeman werd twee weken geleden aangehouden wegens autodiefstal. Hij had een aansteker bij zich, die aan één van zijn slachtoffers had toebehoord. Advertentie S 7453 3 ■■■III I £M§:| ■lllllillllllllll! 'II CIGARETTES (Van onze correspondent) BONN President Nasser van Egypte zou van plan zijn tijdens het bezoek van het Oostduitse staatshoofd Walter Ulbricht Cairo voor enige tijd te verlaten. Dit ge baar zou moeten demonstreren dat de aan wezigheid van Ulbricht in Egypte niet als een staatsbezoek moet worden beschouwd. Geruchten over deze voorgenomen gang van zaken waren in Bonn donderdagavond in welingelichte kringen te beluisteren. Het gebaar van de president van de VAR zou de tegenprestatie zijn voor West- Duitslands belofte de wapenleveranties aan Israel stop te zetten en voorlopig geen diplomatieke betrekkingen met dit land aan te knopen. Donderdag was het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Bonn nog niet bereid toe te geven dat de Spaanse bemiddelaar De Nerva op deze basis tot een akkoord gekomen was. Men wacht op het verslag dat De Nerva moet uitbrengen. Het zou voor de rege ringswoordvoerders ook een krachttoer wórden duidelijk tè maken dat aan een gang van zaken een eind komt waarvan het bestaan officieel nooit werd erkend. De Israëliërs hebben zich op de komende gebeurtenissen al voorbereid. De leider van de Israëlische missie in de Bondsrepu bliek, Shinnan, is naar Israel teruggeroe pen voor consultatieve besprekingen voor zijn vertrek sprak hij langdurig met bonds kanselier Erhard. Hij was juist uit Tel Aviv in Keulen van een bezoek aan Israel teruggekeerd. De Israëlische premier Esj- kol heeft de ontmoeting afgezegd die hij dit voorjaar in Zwitserland met kanselier Erhard zou hebben. Kanselier Erhard pleegde gistermiddag overleg met de commissie van Buitenland se Zaken van de bondsraad, de Westduitse Eerste Kamer, over de te volgen gedrags lijn. Inmiddels is bekend geworden dat tussen de VAR en Oost-Duitsland een ver drag tot stand gekomen is, waarbij de Oostduitse luchtvaartmaatschappij Inter- flug eenmaal per week een luchtverbin- ding tussen Oost-Berlijn en Cairo zal on derhouden. Na het bekend worden van het voorge nomen bezoek van Ulbricht aan Cairo had de regering Erhard gedreigd de diploma tieke betrekkingen met Cairo op grond van de Hallstein-doctrine eventueel te zullen verbreken. Volgens deze doctrine kunnen er geen diplomatieke betrekkingen be- KAAP KENNEDY (Reuter) Van de Amerikaanse ruimtevaartbasis Kaap Ken nedy in Florida is gisteren een Titan-3A- raket gelanceerd met een 31 kilo zware kunstmaan. Twee delen van de raket moeten eveneens in verschillende banen om de aarde komen. De kunstmaan is een verbindingssatel liet die voor het ministerie van Defensie wordt ontwikkeld door het instituut voor Technologie van Massachusetts. Het voor naamste doel van de lancering is, te be wijzen dat deze raket van de luchtmacht in staat is meer dan een kunstmaan tege lijk te lanceren. De derde trap van de 37-meter hoge ra ket is uitgerust met een raketmotor en is zo ontworpen dat zij vanzelf stopt en daar na weer ontbrandt om in de ruimte van baan te kunnen veranderen. Deze derde trap is, met de verbindingssatelliet en een 460-kilo zwaar deel van de raket in een „parkeerbaan" op 185 kilometer hoogte terecht gekomen. Vier uur na de lancering werd de motor van de kunstmaan opnieuw in werking ge bracht voor de eerste maal is dit in de Verenigde Staten gelukt. De kunstmaan kwam daardoor uit de parkeerbaan op een hoogte van 2775 kilometer. Bij het berei ken van deze hoogte werd de motor op nieuw ontstoken om de kunstmaan in een cirkelvormige baan om de aarde te bren gen. Daarbij kwam de communicatiesatel liet vrij van het beschermende zware deel en de motor, zodat in feite drie kunstma nen tegelijkertijd zijn gelanceerd. De communicatiekunstmaan is uitgerust met een kleine extra raket motor om haar in een elliptische baan, variërend in hoog te van 2775 tot 18.500 kilometer te brengen. Deze ruimte-acrobatiek is nodig om sa tellieten snel en precies naar iedere ge wenste plaats in de ruimte te brengen. Dit zal nodig zijn voor ontmoetingen in de ruimte en het overbrengen van mensen en voorraden in de ruimte. NEUSS (AFP) „Alle landen die aan de tweede wereldoorlog hebben deelgeno men zouden de oorlogsmisdadigers volgens gelijke beginselen en binnen dezelfde ver jaringstermijn moeten vervolgen. Gebeurt dat niet, dan moet men ons volgens ons eigen recht laten handelen en ons er een einde aan laten maken." Dat heeft don derdagavond Franz Josef Strauss, de voor zitter van de Christelijk-Sociale Unie, de Beierse zusterpartij van de C.D.U., op een bijeenkomst te Neuss in Noordrijn- Westfalen verklaard. Strauss, een voorstander van handha ving van de verjaringstermijn voor nazi misdaden, vindt dat ook moest worden er kend, dat in de oorlog „honderdduizenden misdaden zijn gepleegd tegen de Duit sers." staan tussen de Bondsrepubliek en landen die Oost-Duitsland als onafhankelijke staat hebbenerkend. Deze dreiging uit Bonn werd gevolgd door een dreiging uit Cairo. Ze hield in dat de VAR relaties met de DDR zou aanknopen als de Bondsrepubliek niet zou ophouden met het leveren van wapens aan Israel. Volgens een geheim verdrag van 1960 verplichtte de toenmalige kanse lier Adenauer zijn regering tot levering voor 320 miljoen Duitse mark aan wapens aan Israel. Hiervan zouden er inmiddels voor een bedrag van tweehonderd mil joen overgedragen zijn. De regering van Bondskanselier Erhard heeft het bestaan van dit verdrag en van de wapenleveranties nooit officieel toege geven. Toen de Spaanse diplomaat De Nerva in opdracht van generaal Franco enige dagen geleden naar Cairo vertrok om tussen de Bondsrepubliek en de VAR te bemiddelen, kreeg hij van de Westduit se regering de toezegging dat men in Bonn bereid was van de wapenleveranties af te zien, wanneer daarmee het aankno pen van diplomatieke betrekkingen tussen Cairo en de DDR kon worden verhinderd. Dat men in Bonn deze toezegging heeft gedaan staat nu wel, zij het dan niet offi cieel, zo goed als vast. De Westduitse minister van Buitenland- Zaken, dr. Schroder heeft donder dagavond langdurig gesproken met de Amerikaanse ambassadeur in Bonn, Geor ge McGhee. Associated Press meldt uit Beiroet in Libanon dat de Arabische bla den de capitulatie van Bonn beschouwen als een grote diplomatieke overwinning voor president Nasser. Een dagblad wijst erop, dat Israel wapens kan kopen buiten West-Duitsland. Het beweert dat België, Nederland, Portugal en Zuid-Afrika „ge noemd worden" als landen die in aan merking komen wapens uit de Verenigde Staten door te leveren aan israel. Onze correspondent in Jeruzalem seint: Bonn's besluit om de militaire hulp aan Israel te staken wordt-hier scherp becri- tiseerd. Men noemt het een lafhartig be zwijken voor de Egyptische chantage en een verraad van de Duitse verplichtingen en beloften. Bovendien is het beeld dat Bonn heeft proberen op te roepen van een Duitsland dat verlangend is te boeten voor de misdaden uit het nabije verleden in stukken gevallen. Berichten dat Westduitse fabrikanten bevreesd zouden zijn om de Arabische markten te verliezen, worden hier van al le grond ontbloot genoemd, omdat landen die Israel hebben geholpen nog nooit klan ten in de Arabische wereld hebben verlo ren. Dat wordt ook wel aangetoond door het feit dat Engeland en Frankrijk die samen in 1956 de Suez-campagne op touw hebben gezet, een groot deel van de Ara bische markten hebben gewonnen. In de kranten wordt er nadrukkelijk op gewezen dat Israel politiek zwakker komt te staan en het Westen wordt ervan be schuldigd aan de leiband van Egypte's lei der Nasser te lopen. Over het algemeen erkent men dat de nieuwe situatie ernstige LONDEN (Reuter) Afgevaardigden van het Britse Medische Genootschap uit alle delen van Groot-Brittannië hebben donderdag op een bijeenkomst besloten de huisartsen te adviseren hun contract met de Nationale Gezondheidsdienst op te zeg gen. De afgevaardigden waren naar Lon den gekomen om voorstellen van de rege ring over de verhoging van de vergoedin gen te bespreken. Het Britse Medische Genootschap had de regeringsvoorstellen teleurstellend genoemd. De secretaris van het Genootschap ver klaarde dat het niet om een wezenlijke staking gaat. „De artsen in dit land zul len daartoe nooit overgaan" zei hij. „Zij hebben echter het recht om zich uit de staatsdienst terug te trekken". Hij geloofde echter niet dat hiertoe zal worden over gegaan zonder de regering een kans te ge ven haar voorstel te veranderen. consequenties kan hebben voor het inter nationale aanzien van Israel en voor de veiligheid van het land. Het publiek is het helemaal eens met de regering van Israel die energieke pogin gen doet om de wereld duidelijk te maken dat de zaak van Israel een gerechtvaar digde zaak is. Israel bouwt zijn defensie verder uit, een defensie die is gebaseerd op de bin nenlandse militaire industrie, aangevuld met materieel uit het buitenland, met na me uit Frankrijk, Groot-Brittannië en de VS. Dat men hier met behulp van derden nog zal trachten Duitse wapens te kopen, wordt onwaarschijnlijk geacht. Bovendien zou dit beneden Israel's waardigheid zijn na de politieke klap die de regering in Bonn aan Israel heeft toegebracht. WARSCHAU (Reuter) In Polen zijn donderdagavond alle medische diensten in staat van alarm gebracht. Oorzaak is de plotselinge toeneming van het aantal griepgevallen die het begin kan zijn van een epidemie. Er zijn in heel Polen al 3.500 gevallen van griep geconstateerd. In Teresin, op veertig kilometer ten westen van War schau, liggen honderd kinderen met griep in bed. Rusland en Oost-Duitsland hebben ook al zwaar te lijden van een griep epidemie. SELMA (AP) Vierhonderd neger schoolkinderen hebben gisteren postgevat buiten het gerechtsgebouw in de stad Sel ma in de Amerikaanse staat Alabama als een van de indrukwekkendste demonstra ties van de campagne voor de burger rechten. Sheriff James Clark die woensdag een grote groep negerkinderen bijna vijf kilo meter had laten marcheren, ondernam de ze keer geen enkele actie. De sheriff, in het bezit van een gerech telijk bevel waarin demonstraties bij het gerechtsgebouw werden verboden, deed evenwel geen enkele poging om de kinde ren weg te jagen. Na ongeveer 45 minu ten verdween de politie die het gebouw be waakte plotseling van het toneel. De negerkinderen stonden in dichte rijen op het trottoir en zongen vrijheidsliede ren. De negerpredikant James Bevel, een medewerker van dominee Martin Luther King, is op last van de politie van Selma op zijn bed in het ziekenhuis geketend. Dominee Bevel, die vijf dagen gevange nisstraf uitzat, omdat hij aan een demon stratie had deelgenomen, werd naar het ziekenhuis overgebracht toen hij 39 gra den koorts kreeg. Bovendien staat er een bewaker voor de deur van de ziekenkamer. Dat is meege deeld door de directeur van het ziekenhuis waar dominee Bevel wordt verpleegd. De directeur heeft gezegd, nog nooit zo iets in zijn ziekenhuis meegemaakt te hebben, Later is bevel gegeven de ketenen van dominee Bevel los te maken na een pro test van de behandelende geneesheer, die verklaarde, dat de predikant zo veel mo gelijk rust moet hebben. Dit zou niet mo gelijk zijn als hij aan bed vastgeketend bleef. (Van onze correspondent) In de Amerikaanse hoofdstad heerst een gevoel dat men wat de verwikkelingen in Vietnam betreft bij de dag leeft. De al gemene verwachting is dat de tegenacties zullen voortgaan zolang de aanvallen van de Vietcong op de Amerikaanse bases en eenheden voortduren. Woordvoerders van de Amerikaanse regering hullen zich in stilzwijgen over wat men precies verder van plan is. Men krijgt steeds meer de indruk dat de intensiteit van de Amerikaanse en Zuidvietnamese tegenacties en vergel dingsmaatregelen opgevoerd zullen wor den totdat men de moorddadige activiteit van de Vietcong onder de knie heeft. De Amerikaanse regering wil kennelijk de militaire acties, ondanks de reeds onder nomen zware luchtaanvallen, binnen de grenzen houden zodat het karakter van het conflict niet wezenlijk verandert. Men hoort hier veel twijfel over de mogelijk heid om de Vietcong effectief te bestrijden door bombarderen van de toegangswegen en steunpunten in Noord-Vietnam en Laos. De Vietcong-successen van de laatste dagen hebben hier een pijnlijke indruk ge maakt en men gaat twijfelen aan de moge lijkheid om het conflict gewelddadig op te lossen. Meer en meer richt het gesprek zich in politieke kringen op de wenselijk heid van een diplomatieke oplossing van het conflict. Maar het besef groeit dat zo'n regeling zonder China vrijwel onmogelijk is. Dit is echter op het ogenblik voor de Ameri kaanse regering politiek onverteerbaar. Daarom is het woord „onderhandeling" vooralsnog voor de Amerikaanse diploma ten taboe. Velen betogen hier dat de Vietcong voor een belangrijk deel uit communistische Zuidvietnamezen bestaat en vermoedelijk althans ten dele onafhankelijk van Hanoi opereert onder meer met gestolen en ver overde Amerikaanse wapens. Al met al is de stemming in Washington ernstig en somber, hoewel de toestand zich in de verste verte niet laat vergelijken met de Cuba-crisis toen twee grote mo gendheden voor mogelijke nucleaire con frontatie stonden. Niemand gelooft in Washington dat Rusland een uitgebreid conflict over Zuid-Vietnam wil. Pers en politieke commentaren dringen meer en meer aan om-het in de richting van een ook voor de V.S. aanvaardbaar compromis te sturen. Dit mag politiek moeilijk verteerbaar zijn voor velen, men ziet de positie van president Johnson toch als sterk genoeg om met een drastische diplomatieke aanpak te komen. Weinigen schijnen in elk geval te gelo ven in de mogelijkheid van een zuiver militaire oplossing. O, soep, zei ik Toen ik rustig in bed lag kwam er een man die zei: „Mag ik uw was eens voor doen, mevrouw?" ,Nou! Maar wet graag!" riep ik geest driftig. „Achter 't bad ligt een hele bult, u mag t allemaal hebben. En die hoop in de mand bovenaan de trap er nog bij!" Hij glimlachte, ging aan het werk en ik sliep in. Driekwart seconde later was hij terug. „Klaar" zei hij zonnig. „Allemachtig" riep ik want als iets om een krachtige term vroeg dan toch wel de stralend witte, spiegelglanzendeblinken de stapel wasgoed in zijn handen. „Alle machtig! En hoe krijgt u 't zo!" „Voor wie ons nieuwe super wasmiddel mét de verdubbelde witkracht gebruikt is dat een kleinigheid" antwoordde hij. „Maar ja voegde hij er zachtzinnig 'aan toe, legde alles op het voeteneind en ging. Even later rukte iemand aan mijn arm. „Hebt u soms geld te veel?!" schreeuwde iemand in m'n oor. Neenee..." zei ik gauw, „vast niet... veel te weinig juist Zó? Nou daar doet u anders niet naar. Dan zou u die 78 centen wel opgeraapt hebben die ik had klaargelegd! Maar da's te min zeker, 78 centen!" „Waffoor 78 centen nou?!" vroeg ik zenuwachtig „Waar liggen die dan?" Hier. Vlak naast de tandpasta. 78 cen ten cadeau. U bent er van de week bij het boodschappen doen al zeker zeven keer langs gelopen en u maar net doen of er niks aan de hand is!" „Ik wil ze gradg" zei ik nederig „mag Ik wachte op het lekker heldere getinkel van de muntstukken maar hoorde enkel twee doffe plofjes. Door de kier van m'n ene oog zag ik wat het was: zeep. Twee stukken zeep. Waarde 78 cent. En tevre den glimlachend sliep ik weer in. Zacht geneurie was het dat me een tel later weer wekte. Ik loerde voorzichtig rond de punt van m'n kussen en zag wat naast het nachtkastje zitten: een slanke, donke re man, fluweelbruine ogen, matte teint, zwart snorretje, o sole mio, hoe moest ik dit verklaren. Buona notte", fluisterde de Italiaan met zuidelijk temperament. DankuMaar ik ken u niet," fluisterde ik verschrikt terug. „Hoe komt u naast m'n nachtkastje." Hij: „Ik kom u een verrassing brengen, uit zonnig Italië." Ik: „Sisi, maar waaróm. We hebben el kaar immers nooit ontmoet?" Hij, zacht knorrend: „U wilde niets van mij weten, senora mia. Daarom breng ik u nu mijn verasing zelf en u moogt haar niet weigeren mijn tuinfrisse ministronesoep!" Ik zuchtte en deed m'n ogen weer dicht. „O, soep," zei ik. Mi scusi, prego" fluisterde zonnig Italië vurig, „niet zó maar soep, senora, zóndagsoep, voorèlke dag! En een pakje echte parmesan kaas doe ik er gratis bijl Gratuito". „Heerlijk dolce Paola" zei ik „grazie. Leg 't maar bij de zeep. Adio." Ik kan maar een moment weggeweest zijn toen een vrolijke juf een tientje langs m'n ogen liet wapperen. „Alstublieft mevrouw! Uw tientje toe!" riep ze. Onmiddellijk had ik ze allebei wijdopen en ook een arm boven dek om toe te tasten. „Uw tientje, jazeker!" blaatte de juf frouw. „U spaart immers ook volgens de voordelige spaarregeling van Maarten Tromp?" „Nee dat niet zei ik aarzelend, „ik, ben klant van Jan Hen. Een zegeltje bij ieder kwartje en vier gulden voor een volgeplakte kaart „Wat sneu voor u" zei de juffrouw, „maar ja, met vallen en opstaan wordt een mens wijs, zullen we maar denken. Volgende keer beter." En ze ging en nam het tientje mee. Daar werd ik toen hele maal goed wakker van. Het was half acht en ik was doodmoe. Ik denk dat er te veel kranten door m'n handen gaan. Ja dat zal 't wezen. De verborgen verleiders zijn tot volle en nachtelijke acties overgegaan. In Parijs, aldus onze correspondent al daar ziet men de verscherping van de te genstellingen in Vietnam eerder in het licht van een demonstratie voor het Ame rikaanse thuisfront, waardoor de regering Johnson zich bij voorbaat tegen de be schuldiging van defaitisme wil verdedigen. Alvorens de diplomaten zich rond de groe ne tafel scharen moeten, terwille van het nationale prestige, blijkbaar eerst weder zijds een flink aantal soldaten en burgers worden gedood. De aandrang van de Fran sen die een gang naar de conferentietafel willen verhaasten blijkt weinig effect te hebben gesorteerd. Advertentie De gehele collectie constant voorradig. VOOR BETERE KARPETTEN VERTROUWD KOPEN INTERIEURADVISEURS Ziet onze etalages KRUISSTRAAT 22 J Uitrusting. Communistisch China en Alge rije hebben 'n ontwerpovereenkomst ge tekend: China zal de Algerijnse volksmi litie helpen uitrusten. De Algerijnse volksmilitie werd ongeveer een jaar ge leden gevormd, voornamelijk om de re bellen te bestrijden in enkele delen van het land. Wolven. Nachtwakers hebben wolven zien lopen tussen de luxueuze villa's van filmsterren en Romeinse aristocraten aan de Via Appia bij Rome. De wolven zouden door de zware sneeuwval van de afgelopen dagen uit de bergen zijn ver dreven. Sneeuw. In een zware sneeuwstorm stort te een Frans militair vliegtuig in het oos telijk deel van de Pyreneeën neer. Men dacht dat de vijf inzittenden om 't leven waren gekomen. Drie uur later kwam een groep mannen, die de bergen was in gegaan om te zien wat er van het ver ongelukte toestel was overgebleven, de vijf inzittenden tegen. Zij waren slechts licht gewond, omdat de dikke sneeuw laag hen zacht had opgevangen. Aanval. Een menigte heeft een politiepost in Tandjong Priok, bij de haven van Djakarta, aangevallen. Een politieman kwam hierbij om het leven. Lichthartig. In Egypte 'is een vrachtauto met 65 arbeiders in een bocht van de weg af geraakt en in een kanaal te rechtgekomen, waardoor 36 mensen zijn verdronken. De chauffeur reed zonder licht, omdat hij ontdekking vreesde van het feit dat hij 65 personen vervoerde in plaats van dertig waarvoor hij ver gunning had. Beledigend. Het Spaanse militaire tribu naal in Valladolid heeft Manuel Fernan dez Areal, voormalig hoofdredacteur van het blad „Diario regional", veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maan den en een dag wegens belediging van het leger. De veroordeelde had in no vember vorig jaar in zijn blad een ar tikel gepubliceerd, waarin hij voorstelde dat de diensttijd in het Spaanse leger zou worden verkort, naar het voorbeeld van het Franse leger. Leraarsstaking. De Franse leraren aan middelbare en technische scholen eisen betere arbeidsvoorwaarden. Ze zullen hun werk slechts gedeeltelijk verrichten. De lessen gaan gewoon door, zodat de leerlingen er niet onder lijden, maar voor examenwerk geven de onderwijzers geen cijfers meer. Zij willen ook geen schoolvergaderingen meer bijwonen. I

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3