Drs. B. Weber veertig jaar in dienst van de overheid Westfriese Flora in Bovenkarspel luidt vrolijk een vroege lente in VELO „Haarlem, Uw Stad" vol-automatische WASMACHINES Fa. ROMEIJN Grondruil in Velsen-N. voor wegenaanlog Sneller procedure in Velsen bij benoeming onderwijskrachtetn Laatste schorseneren voor de koeien ad 4V2 cent per kilo Onbewoonbare woningen in Velsen Wisselbekers voor „Rijmonders" in Velsen Havenberichten Raadsagenda in populaire vorm Slaap gezond - slaap op kapok Nieuwe burgemeester in Zaandijk benoemd SPECIALE AANBIEDING LaGazzetta m m - -H: WONINGINRICHTING UIT THUIS VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 Econoom van de gemeente Veisen 1 stuks van 1495.— nu voor 690.— 1 stuks van 1395.— nu voor 395.— iiiiiiiilB STOFZUIGERS LOENDERSLOOT „Zeewijkschool" WEEKABONNEMENTEN Sf i£ EUROPA MEUBEL0 zijn. Een bezoek aan onze zaak is zeker de moeite waard, omdat de keus zo groot is en de kwaliteit zo goed. Een geslaagd voorbeeld hiervan is dit modern bankstel, voornaam van lijn, decoratief met origineel skaiflor gestoffeerd. Losse schuimrubber kussens, verchroomde poten, f 1.350.-. Bijpassende salontafel f275.-. IJMUIDEN, MARKTPLEIN 29, TEL. 75 41 EUROPA MEUBEL (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Stamboekkoeien en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Fotowedstrijd van Haarlems Bloei Woninginrichting A. J. BRASSER Dinsdag, 16 februari, 's middags om half vijf zal tijdens een in Velsens raadzaal te houden receptie het feit worden herdacht, dat 40 jaar geleden de econoom der ge meente Velsen, drs. B. Weber, in over heidsdienst trad. De heer Weber, die in 1909 in de toen malige gemeente Schoten werd geboren, trad in 1925 in dienst van de gemeente Haarlem. Hier werkte hij bij verschillende diensten en bedrijven, zoals reinigings- en vervoersdienst, markt- en havenwezen, dis- tributiedienst en openbaar slachthuis. Zijn werkzaamheden lagen op het terrein van boekhouden en administratie, interne con trole en organisatie en ontwikkelden zich in de richting van het bedrijfseconomisch onderzoek. Daar hij als 15-jarige zijn loopbaan aan ving, moest hij zich de kennis van zijn uitgebreide vakgebied geheel door zelfstu die eigen maken. Na studies voor de akte belastingconsulent en voor het diploma van de Academie voor voortgezet econo misch onderwijs te Haarlem kwam hij tot de universitaire studie in de economische wetenschappen, welke in maart 1958 werd bekroond door het met goed gevolg afge legde doctoraal examen. In april 1958 trad drs. Weber in dienst van de gemeente Velsen als bedrijfseco noom. Naast het uitbrengen van bedrijfsecono mische adviezen liggen zijn werkzaamhe den thans ook op een algemeen economisch vlak, hetgeen wel blijkt uit het vele werk in commissoriaal verband, door de heer Weber als econoom der gemeente verricht. Vermelding verdienen zijn werkzaamhe den als lid van de werkgroep industriële ontwikkeling rond het Noordzeekanaal, in gesteld door de zo genoemde commissie Prinsen, en als lid van de werkgroep eco nomie en industrie, ingesteld door de streekplancommissie van het Noordzeeka naal. Ook de werkgroep voor de ruimtelij ke ontwikkeling van de IJmond-Noord van de Provinciale Planologische Dienst zag de heer Weber onder haar medewerkers. Ten slotte noemen wij zijn aandeel in de studie samen met andere Velsense en met Amsterdamse deskundigen over de haven ontwikkeling aan de monding van het Noordzeekanaal en de rapporten, die hij met de wetenschappelijke medewerkers uit Haarlem en Haarlemmermeer uitbracht inzake de ontwikkeling in Zuid-Kennemer- land. Ook in zijn privéleven is de heer Weber actief, bij voorbeeld als lid van de lan delijke werkgroep van de Christelijk His torische Unie ter bestudering van de ruim telijke ordening en als leraar in de be drijfseconomie op de kaderscholen van het Christelijk Nationaal Vakverbond. De heer Weber publiceerde over ver schillende economische onderwerpen, zoals de ruimtelijke ordening en de ontwikke ling van de visserij. Zijn wetenschappelijke arbeid omvat thans onder meer de studie over de Ne derlandse zeevisserij, met daarin centraal gesteld de positie van IJmuiden als vis sershaven. Het is de bedoeling dat deze studie zal uitmonden in een dissertatie over dit onderwerp. Advertentie LICHT BESCHADIGD slechts kort gebruikt voor DEMONSTRATIE ZEESTRAAT 34 t.o. Kennemer Theater BEVERWIJK Telefoon 23537 Drs. B. Weber, Velsens econoom. In verband met de realisering van het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak voor het ge deelte der gemeente Velsen ten noorden van het Noordzeekanaal, is het noodzake lijk, dat de gemeente de eigendom ver krijgt van het in dat plan voor wegaan leg bestemde perceel grond, groot 239 vierkante meter, met de daarop staande woning Wijkerstraatweg 307 in Velsen (noord). De eigenaar, de heer H. B. van Rixel, is bereid het perceel met de woning, aan de gemeente over te dragen in ruil voor een perceel grond (ter grootte van onge veer 40 vierkante meter, waarop hij een garage wil bouwen) gelegen naast de door hem bewoonde woning Wijkerstraatweg 57: daarbij moet de gemeente een toegift geven van 11.000 en de overdrachtskos ten voor haar rekening nemen. Deze ruiling achten B. en W. aanvaard baar; de raad moet nog beslissen. Indien de gemeenteraad van Velsen ak koord gaat met een desbetreffend voor stel van B. en W., dan zal met ingang van 1 maart aanstaande aan het college van bevoegdheid worden overgedragen tot het benoemen van: leidsters, in vaste wenst, aan kleuterscholen; onderwijzers "iet hoofden in vaste dienst, aan scho len voor lager onderwijs; rectoren, direc teuren en leraren, in tijdelijke dienst, aan scholen voor voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs. Overdracht van deze bevoegdheid zal lei hen tot snellere voorzieningen in vakatu- res, hetgeen voor de goede gang van het onderwijs uitermate belangrijk is. Gisteren werd in Beverwijk de laatste speciale veiling van schorseneren en win terpeen gehouden. Deze laatste veiling van het seizoen had niet veel te betekenen. Er was een aanbod van ruim 25.000 kilo, mara er bleek ook nu weer veel onver kocht. A-sortering was er niet; voor de B's lagen de prijzen tussen de 15 en 22 cent per kilo en voor de C-kwaliteit vond men slechts een enkele koper die voor een mooi partijtje 6 cent per kilo gaf. Er werden nu ruim 500 kisten verkocht voor 4,5 cent per kilo aan een veehouder. Winterpeen was er helemaal niet meer. Zo was dan het slot van een langge rekt en voor de kwekers bar slecht seizoen. Advertentie Philips, Excelsior, Holland Electro, Erres, AEG en Electrolux. Inruil van uw oude stofzuiger is mogelijk LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 IJMUIDEN - TELEFOON 4654 De gemeenteraad van Velsen zal binnen kort beslissen over voorstellen van B. en W. om de woningen Hoofdbuurtstraat 12 (Velsen-zuid) en Noorderdorpstraat 13 (Velsen) onbewoonbaar te verklaren; de eerste zou binnen een half jaar ont ruimd moeten worden, de laatste is reeds onbewoond. De voorzitter van de Automobiel vereni ging „De Rijmonders" te Velsen, de heer P. Swier, heeft in Paviljoen Schoonenberg de wisselbekers uitgereikt aan de club kampioenen van deze actieve vereniging, die bijna 200 Velsense automobilisten on der haar hoede heeft. In totaal zijn er door de Rijmonders dit seizoen 9 trainingritten georganiseerd, die meetelden voor dit clubkampioenschap. Dat chauffeur Willem Rolvink met de ti tel in de A-klasse ging strijken was nau welijks een verrassing. Bijzonder opval lend is de hoge klassering van het echt paar Stillebroer. In de A-klasse vergaarde Rolvink 30 punten. In deze chauffeursafdeling van de hoogste klasse wist Stillebroer beslag te leggen op de tweede plaats met 28 punten. Derde werd de heer E. de Vries met 22 punten. De beste kaartlezer van „De Rij monders" is mevrouw Stillebroer met 28 punten. Gevolgd door de heer Dietvorst met 22 punten, terwijl de heer Waal met 21 punten de derde prijs bij kaartlezers veroverde. In de B-klasse waren mevrouw en de heer Buit de beste rijders. Met 30 punten veroverden zij zowel de beker voor de chauffeur- als voor de kaartleesafde- ling. Mogelijk zal de sportcommissie van „De Rijmonders" dit succesvollle rally echtpaar naar de A-klasse laten promove ren in het komende seizoen. De equipe Wonink-Reints werd tweede in beide cate gorieën met 27 punten, terwijl 't echtpaar Bronsveld met 20 punten in beide afde lingen beslag legde op de derde prijs. Donderdag kwamen In IJmuiden aan: Vlie- stroom, van Londen; Frans Boehmer, Antwer pen; Hada-2, Par, voor Velsen; Nerlandia, Go thenburg; Anco Spray, Stockholm; Amstel- stroom, Grangemouth; Magdalena Reith, Ant werpen; Ulysses, Antwerpen; Peter Londen; Walma, Hamina, Velsen; Anna Becker, Antwer pen; Lingestroom, Dagenham; Meeuw, Swansea; Texelstroom, Huil; Togokust, Hamburg; Pericles, Rotterdam; Nestor, Hamburg; Hartwarden, Man- tyluoto; Nora, Hull, IJmuiden; Gronnebek, Bre men; Peter Frese, Rotterdam; Batavier 3, Rot terdam; Berkelstroom, Rotterdam; Temar, Bos ton, Wormerveer; Ubbergen, Klaipeda. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Oranje, van Colchester; Hermann Lithmeyer, Rotterdam, voor Wormerveer; Hawkwood, Newcastle. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Kaap Falga, naar Solvesborg, van IJmuiden; Ari§, Le Havre; Bodenstein, Hamburg; Prins Maurits, Rotterdam; Achilles, Hamburg; Velox, Londen, IJmuiden; Jacob Becker, Silloth; Embla, Felix- towe; Irene Freys, Alicante; Bram, Dagenham; Lapponia, Rouaan; Emil Berger, Avilez, IJmui den; Mogilev, Vasteras; Lekness, Simonsvik, IJmuiden; Olna Firth, Cork; Swift, Harlingen; Lahnstein, Antwerpen; Basra, Antwerpen; Rich mond Queen, Swansea: Draco, Bordeaux; Frie- derike, Kopenhagen: Offshore 1, Harwich, IJmui den; Minos, Helsinki. VrUdag vertrokken uit IJmuiden: Birknack, naar Stettin; Labotas, Rotterdam; Axel, Rotter dam; Saint Pierre, Duinkerken; Zaanborg, Ber wick, van IJmuiden; Hercules, Bilbao. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Burgemeester en wethouders van Velsen hebben de gemeenteraad voorgesteld aan de openbare lagere school die tijdelijk is gehuisvest in de noodlokalen- aan de Mer- curiusstraat te IJmuiden en voor welke school een nieuw gebouw wordt gesticht aan de Orionweg in het plan Zeewijk, de naam te geven van „Zeewijkschool". dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE oottaxxiuuuuüuxwuuouowu Advertentie OMDAT DE KEUZE ZO GROOT IS Hl DE i-A '—-5' V,- -r KWALITEIT ZO GOED. v:.v "t-y .v 't C t V .V 71 X U overweegt de aanschaf van een meubelstuk. Aarzelt u niet, komt u gerust even bij ons binnen. Wij zju lid van de Europa Meubel organisatie, dat betekent voor u onbeperkte keus uit de meubelproductie van 13 Europese landen. Meubelen die net een tikje aparter zijn, juist iets beter afgewerkt en toch voor prijzen die alleszins betaalbaar ederland Op dinsdag 16 februari barst in Bovenkarspel de „Westfriese Flora" los. Het is, het zfj toegegeven, een wat eigenaardige manier om te vertellen, dat er een bloemen tentoonstelling wordt gehouden. Maar de grote hallen van de veiling West-Friesland zijn met 4.000 m2 tulpen bezet en daarnaast is nog 14.000 m2 ander tentoonstellings materiaal voorhanden, zoals machines voor bloembollen, voor de huisvrouw, ver giften voor de tuinbouwprodukten en waarschuwingen om dodelijke ongevallen te voorkomen zogoed als parfums met voorlichting over het verfraaien van de schoon heid. Dat geheel kan nog worden opgevrolijkt door het geloei van vierentwintig stam boekkoeien van het beroemde Noordhollandse ras, die worden geassisteerd door lam meren, een zeug met biggen, een Young Forester-merrie met een veulen, een van de vier in Nederland, kortom het is alles groots van opzet. Hoewel niet zo rommelig als hieruit zo zijn te concluderen. Om te beginnen dan een poging om eni ge indruk te geven van de bloementen toonstelling. De tulpen overheersen, want op de Westfriese klei- en zavelgronden heb ben de bloembollen een goed thuis gevon den. Ze latep zich meestal uitstekend for ceren en dit jaar behoort onder deze cate gorie. De ongeveer honderdduizend bloe men kunnen allemaal in uitstekende kwa liteit verkeren, gezien de bloemen op de bloemenkeuringen in Haarlem. Er staan behalve de tulpen ook nog hya cinten, niet veel, wat narcissen, een meest al goede stand met enorme fresia's die wij hier toch niet kunnen betalen, maar zeer geschikt zijn om te worden aangegaapt. Men heeft ook de hulp van „de Zuid" in geroepen, want de bekende kleine botani sche tulpen voelen zich op het zand nog steeds het best thuis. Breezand en omge ving verfraaien het geheel met de be roemd wordende kleinere bolgewasjes, die bij uw verslaggever al bijna in bloei staan. Zeer vroege crocussen zijn al opgegeten. Hoe mooi zij kunnen zijn zullen wij in West-Friesland dan wel constateren. Al die bloemen, heesters en zelfs bomen zullen worden ondergebracht in een berg landschap met een berg van vijf tot zes meter. Er zal zelfs een overhangende rots partij zijn. De waterval zet zich voort tot een vijver in deze bloemenhal. Als er geen zeventigduizend mensen waren, zou men „op naar de natuur" kunnen roepen. De stamboekkoeien zijn van onderen wat wanstaltig, maar iedere veekenner of liefhebber van deze zwartbonte melkpro- duktiebedrijven bewondert dit alles zeer. Hij kan zelfs 24 fabrieken in een oogwenk overzien, want de koeien staan in een open stal. Alle vaders en moeders, melkgiften en vergehalten keurig op borden vermeld, vertellen de minstens 1000 buitenlandse veekenners, die daar komen kijken, alles wat ze willen weten. Ze zullen nu vragen kunnen stellen in het Frans, Duits, Italiaans en Spaans, want de bezoekers hebben vele vragen ge steld in het verleden. Vele daarvan wa ren niet erg duidelijk, hoe hard men ook schreeuwde tegen elkaar. Rondleiders, die wel hun talen spreken, zullen hun stem kunnen sparen. Men kan ook bloembollenmachines zien in een andere hal, evenals „alles voor de huisvrouw" tot een mode-show toe. De tentoonstelling is van dinsdagmiddag tot en met zondagavond open. Er is wel parkeerruimte, maar Hoorn heeft daarvan meer voorradig. Veel mensen stappen in Hoorn op de trein naar Bovenkarspel, waar een speciaal station voor deze gele genheid is gebouwd. De spoorwegen ver kopen op 42 stations in Nederland speciale gecombineerde kaarten. Verleden jaar brachten ze tien percent, zevenduizend mensen, naar „the greatest bulbflowershow on earth". En daar op die grote show staat een pony van 85 centi meter. Heel leuk speelgoed voor de kin deren. Dit veulen komt overigens uit Ber- licum. Advertentie Ook voor hei aller laatste sportnieuws I 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 Na de grote belangstelling, welke de burgerij van Beverwijk voor het nieuwe stadskantoor aan de dag heeft gelegd, verwacht het gemeentebestuur ook een drukker bezoek aan de raadsvergaderin gen. De publieke tribune zal hier trou wens belangrijk meer toehoorders kunnen ontvangen, dan voorheen in het oude „Scheybeek" mogelijk was. Om deze be langstellenden enigszins met de gang van zaken bij een gemeenteraadsvergadering vertrouwd te maken, zal ten behoeve van dit publiek voortaan een speciale agenda worden samengesteld, waarvan de voor naamste punten in verkorte vorm en in mindere ambtelijke termen zullen zijn omschreven, als gewoonlijk bij deze stuk ken gebruikelijk is. Ook zullen zij van een toelichting worden voorzien. Tenslotte zal hier nog een plattegrond van de raadzaal aan worden toegevoegd, met vermelding van de namen der leden en de plaatsen, die zij in de raadzaal hebben ingenomen. Met het uitreiken hiervan zal een begin worden gemaakt bij de begrotingsverga deringen, welke maandag 15 februari een aanvang zullen nemen. DE VVV „HAARLEMS BLOEI" gaat een nieuwe toeristische uitgave op stapel zetten: een boekje dat in woord en beeld de diverse aspecten en attracties van de Spaarnestad en haar mooie omgeving belichten zal. In dat boekje is plaats voor 64 foto's en deze hoopt Haarlems Bloei nu eens niet uitsluitend van vakfotografen te betrekken, maar ook van amateurs. Onder deze laatste categorie zijn er speciaal in Haarlem vele die regelmatig exposeren in binnen- en buitenland, en daar ook tal van bekroningen in de wacht slepen. Ook hen wil men daarom gaarne betrekken bij de totstandkoming van het nieuwe boekje over hun eigen stad waarvan zij, als scherpe opmerkers, natuurlijk alle fotogenieke hoekjes kennen. Maar ook de beginneling in de fotografie kan en mag meedoen, want het is helemaal geen zeldzaamheid dat zelfs zondagsfoto grafen nu en dan voltreffers produceren, die als geknipt zijn voor dergelijke VVV-werfacties. Meedoen, zelden wij, want Haarlems Bloei wil van dit alles een fotowedstrijd maken, waarop iedereen van de ber- roepsfotografen tot de man met het boxje zijn krachten kan beproeven. Van de gekozen foto's zal in de herfst van dit jaar een tentoonstelling worden gehouden en de namen van hun makers zullen te zijner tijd, met de foto's, in het boekje worden afgedrukt. De voorwaarden zijn, in het kort, de volgende: 1. Formaat van de foto's maximaal 18 x 18 cm., afgedrukt op wit glanzend papier. Techniek: zwart wit, behoudens de op name voor de titelplaat, waarvoor een kleurendia of afdruk (eveneens maxi maal 18 x 18 cm.) gevraagd wordt. 2. Inzenden voor een of meer van deze vijf onderwerpen: a. stadsgezichten, oud of nieuw; b. mensen aan het werk in Haarlem of omgeving; c. cultuur; d. natuur, recreatie, vrijetijdsbesteding; e. sfeerfoto's evenwel herkenbaar in Haarlem of omgeving opgenomen. 3. De foto's hoeven geen nieuwe opnamen te zijn, de uitgebeelde situatie mag ech ter in 1965 niet gewijzigd zijn. 4. Op elke foto vermelden plaats van op name en naam en adres van de inzen der. Terugzending van foto's kan alleen geschieden als een voldoende gefran keerde, geadresseerde retourenvelop of -verpakking is bijgevoegd. 5. Elke gekozen foto wordt gohonoreerd met 10, waarvoor Haarlems Bloei te vens het publikatierecht van de foto in het nieuwe boekje verwerft. Bovendien krijgt iedere inzender van een gekozen foto een present-exemplaar van dit boekje. 6. De inzendtermijn sluit I juli 1965. Ondanks de nogal magere bekroningen hoopt Haarlems Bloei op een grote deel neming vooral uit de rijen der „betere" amateurfotografen. De namen van allen wier foto's gekozen worden, zullen in he*, boekje worden afgedrukt. De inzenders moeten er rekening mee houden dat 70 pet. van de foto's in Haarlem, 30 pet. in Bloemendaal, Heemstede, IJmuiden en Zandvoort gemaakt moet worden. De keuze van de te publiceren foto's door de jury is voor alle partijen bindend. Van de gekozen foto's zal in de herfst een expositie worden ingericht. Advertentie Ruime keuze KAPOKMATRASSEN, één- en tweepersoons. Koningsplein 8 - IJmuiden - Tel. 454# De heer G. Oosterbaan, wethouder van Koog aan de Zaan en directeur van de Coöperatie Zaanstreek-Kennemerland is met ingang van 1 maart benoemd tot bur gemeester van Zaandijk. De heer Ooster baan is vierenvijftig jaar, en lid van de Partij van de Arbeid. Hij is ongeveer veer tien jaar wethouder in Koog geweest. De huidige burgemeester van Zaandijk, de heer A. H. van Gelderen gaat per 1 maart met pensioen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5