Mysteries rondom een smokkelvliegtuig IVALDA Prinses Beatrix arriveert 19 februari op Curacao A G E N,P A 1 album sigaren BRAMME'JJE FOK n POLLE, PELLI EN PINGO bondig en Enorme zaak voor Raad van State Politie service in Tilburg Alle eilanden worden bezocht Vorkheftruck botst tegen trein Telefoonaansluitingen met 100.000 toegenomen Taxichauffeur in Delft overvallen Nederlander 6 jaar na vechtpartij in Italië veroordeeld Koopman bij ruzie met mes gestoken Twee Nederlanders in India omgekomen w# Noord-Brabant eist betere wegen van de minister Afnemend buiig GAUW MAANDAG 15 FEBRUARI 1965 2 de fijne Franse keelpastille ontsmet-verzacht verfrist Haarlem MOLENDIJK Vëh'êii'Unniidefi}iJ Beverwijk met prachtige sigarenbandjes Kerkelijk nieuws maandag 15 februari 1965 566ste STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE zeenimf! och, wat hef WERKRAPPORTEN as (Vervolg van pagina één) De Amerikanen zijn daarop zeven uur achtereen verhoord door de rijkspolitie die zich vooral interesseerde voor de manipu laties met de registratie van het in Malta vastgehouden vliegtuig. Na afloop van het verhoor het was inmiddels na midder nacht kregen de mannen te horen dat zij als ongewenste vreemdelingen worden beschouwd en niet in ons land mogen blij ven. Zij namen hun intrek in het Park hotel te Amsterdam in afwachting van het vertrek naar Amerika. Dit zou vandaag plaats hebben. Het eerste vliegtuig van Picket's United States Air, dat nu in Malta wordt vastge houden, vertrok op drie februari uit Beek met aan boord de Zwitser Julius Graeber, die onder andere de brandstof betaalde, die op dit Limburgse vliegveld werd getankt. De officier van justitie in Maastricht heeft nu beslag gelegd op de bezittingen van deze geheimzinnige Zwitser, die op het vliegveld waren achtergebleven. Deze be staan uit een auto, een koffer met papie ren en aan aktetas. De officier heeft tot deze actie besloten nadat vaststond dat Graeber valse registratiepapieren heeft ge toond om het vliegtuig te kunnen laten vertrekken. De rol, die de Zwitser speelt in de organisatie van de wapenvluchten, is nog duister. Wel staat vast dat in Beek parachutes zijn ingeladen waarvan werd gezegd dat deze voor Milaan bestemd zou den zijn. Beechcraft of North Star? Het vliegtuig, dat vorige week dinsdag middag boven het strand van Egmond aan Zee drie vrouwen aan het schrikken heeft gemaakt, kan toch van de marine zijn ge weest. In weerwil van de besliste ontkenningen van de voorgaande dagen heeft de Konink lijke Marine dit weekeinde bekend ge- Advertentie maakt, dat haar nu is gebleken dat op het bewuste tijdstip een Beechcraft van de Marine Luchtvaart Dienst langs de kust lijn van IJmuiden via Egmond naar Ber gen is gevlogen. Men had, zo werd ge zegd, steeds gedacht dat het incident zich op woensdagmiddag zou hebben afge speeld. De Beechcraft, een licht tweemotorig vliegtuig is dinsdagmiddag op een hoogte van vijfentwintig tot dertig meter boven zee voor IJmuiden langs gekoerst en om streeks vijf mijl ten noorden van Egmond op een hoogte van honderd meter de kust lijn gepasseerd. Klimmend tot 170 meter heeft het toestel vervolgens een bocht land inwaarts gemaakt en daarna in zuidelijke richting boven zee de terugtocht naar het vliegkamp Valkenburg ondernomen. Merkwaardig blijft het overigens dat alle ooggetuigen spreken van een viermotorig toestel en dat één van hen er zelfs een DC-6 in meende te herkennen. De Beech craft van de marine heeft maar twee mo toren. Hij heeft wel de oranje-rode neus waarvan in de getuigeverklaringen sprake is, maar geen blauwe cirkel op de staart met de letters PAN. Daarom blijft de rijkspolitie speuren naar de eventuele aanwezigheid van nog een ander vliegtuig op dezelfde tijd en de zelfde plaats en nog steeds denkt men dan aan de geheimzinnige North Star, die dinsdagmiddag half vier zonder geldige pa pieren op Schiphol neerstreek. Die lijkt sprekend op een DC-6 en heeft vier moto ren en een rode neus De afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State is vandaag begonnen met de behandeling van de grootste zaak, welke ooit als geschil met officiële instanties is behandeld. Provincia le Staten van Utrecht hebben voor het gebied van de Utrechtse heuvelrug een streekplan opgesteld, teneinde, nu de indus trie en de wegenbouw zich steeds meer ontwikkelen, zoveel mogelijk natuurschoon te behouden. Er waren van gemeentebesturen, ande re instanties en particulieren niet minder dan ruim honderdzestig bezwaarschriften ingekomen, waarover de Raad van State zal hebben te adviseren aan de Kroon. Vanwege de grote belangstelling had de raad de rolzaal in beslag genomen en voor de behandeling van deze zaak drie dagen in deze week uitgetrokken. Het zal, in verband met de omvang van deze kwestie, wel geruime tijd duren eer de Kroon hier uitspraak zal kunnen doen. De Tilburgse politie gaat als eerste in den lande aan de bij een verkeers ongeluk betrokken personen een for mulier uitreiken, waarop de naam van de verbaliserende agent staat en waar op gegevens kunnen worden genoteerd, die verband houden met de verzekering. De Nederlandse Antillen maken zich op ten blijven en die dag per speciaal vlieg- om prinses Beatrix te ontvangen. Alle zes eilanden van de Nederlandse Antillen zul len door prinses Beatrix worden bezocht. Vrijdagavond 19 februari komt zij aan op de Dr. Albert Plesman luchthaven, het vliegveld van Caragao. Op dit eiland blijft zij tot de ochtend van de 23ste en dan zal zij van Caragao naar Aruba vliegen. Op 25 februari gaat zij naar Bonaire, waar zij een dag zal vertoeven. De vrijdag zal zij doorbrengen op Sint Maarten, het grootste van de bovenwindse eilanden, en de zaterdag op Sint Eustatius en Saba, waarmee een einde zal zijn gekomen aan het officiële verblijf van prinses Beatrix in de Nederlandse Antillen. Zij zal privé tot 1 maart op Sint Maar- tuig van de Antilliaanse luchtvaartmaat schappij naar Paramaribo vliegen. Het gevolg van prinses Beatrix zal be staan uit: E. L. baronesse Sweerts de Landas Wyborgh-de Meyier, dame du pa lais, mejuffrouw M. C. C. van Wijnen, particulier secretaresse, majoor H. J. Holthuis, adjudant van prins Bernhard en C. Sesink, hoofdcommissaris der rijkspoli tie. Bij de bezoeken aan Aruba, Bonaire en de bovenwindse eilanden zal de prinses verder worden vergezeld door de gouver neur van de Nederlandse Antillen, mr. N. Debrot en zijn echtgenote, minister-presi dent E. Jonckheer en mevrouw Jonckheer, mr. J. P. van der Steur, hoofdcommis saris van politie en enkele leden van de regeringsvoorlichtingsdienst, c M A A* A A D „De 18 j. „Drei- Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Haagsche Comedie met „Kinderen van de zon" van Maxim Gorki. Regie: Peter Scharoff. M.m.v. Bob de Lange, Anny de Lange, Anne-Marie Heyligers, Do van Stek e.a. Dinsdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee. Regie: Han Bentz van den Berg. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u zevende dageraad", 18 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce' Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: gende trommen", 14 j. Dinsdag 14, 19 en 21.15 u.: „Ave Maria", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „La ronde", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Becket", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slag in de Koraalzee", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Verzameling uit het Van Abbemuseum. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 12 februari). Advertentie Een grof en toch stevig kapsel met S O U P L I N G Haute Coiffure - Salon de Beauté Santpoorterpl. 1 - H'lem - Tel. 60643 - bus 2 MAANDAG 15 FEBRUARI City, geen bioscoopvoorstelling. Stadsschouwburg, 20 u.: Velsense toneel verenigingen spelen „Er komt een vriend vanavond". DINSDAG 16 FEBRUARI City, 20 u.: „Stoottroepen in de aanval". Stadsschouwburg, 19.45 u.: Derde inter- scholaire. Raadhuis Velsen, 16.30 u.: Receptie drs. B. Weber. Cultureel Centrum, 19.30 u.: Aquarium vereniging Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77: 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort-Zuid (in sa wenwerking met r.-k. bibliotheek Velsen), Wijkcentrum De Duinpan, Willem de Zwij gerlaan te Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. iJMoq MAANDAG 15 FEBRUARI „Je Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: bent maar eenmaal jong". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Hebzucht in de zon". W.B. Theater, 20 u.: „Jack Diamond, de schrik van de onderwereld". Stadskantoor, 14 tot 18 u. en 19.30 tot 23.00 u.: Openbare raadsvergadering. „De Opgang", 20 u.: Lezing Ned. Chr. Vrouwenbond. K.S.A.-gehouw: Klaverjasavond K.A.B., 20 u. Kennemer Theater, 14 en 20 u.: Mode show n.v. Stoutenbeek. Verenigingsgebouw, IJsselstraat, 20 u.: Bijeenkomst bewoners Oosterwijk. Galerie Boumans: Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal, geopend van 14 tot 21 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. DINSDAG 16 FEBRUARI „U Advertentie ROZEN Bolknak 30 ct TULPEN Bolknak 25 ct. PADDESTOELEN Senoritas 16 ct. Op de door automatische halve over wegbomen beveiligde overweg „De Vink" bij Leiden is vanochtend omstreeks kwart over acht een vorkheftruck tegen een trein gereden, die van Eindhoven op weg was naar Amsterdam. Het voorste trein stel werd daarbij zodanig beschadigd, dat het niet op eigen gelegenheid verder kon rijden. Het moest naar Leiden worden ge sleept. De trein kwam 27 minuten te laat in Leiden. Het aantal aansluitingen op het Neder landse telefoonnet is in 1964 met een re cord-aantal van 99.638 toegenomen. Dit is bijna 8000 meer, dan bij de indiening van de PTT-begroting voor 1964 werd voorzien. Een en ander is mede te danken aan de ruimere mogelijkheden, die door het in 1963 aan PTT verstrekte suppletoire kre diet zijn geschapen. Om deze toeneming te bereiken moest PTT in het afgelopen jaar 183.166 nieuwe aansluitingen (60.937 ver huizingen en 122.229 overige aansluitingen) tot stand brengen. In 1963 bedroeg de to tale produktie 154.838 aansluitingen, 't To tale aantal aansluitingen in Nederland be droeg op 1 januari j.l. 1.406.477. Ook het telefoonverkeer nam in 1964 weer belangrijk toe. Zo bedroeg de stij ging van het aantal lokale gesprekken vier percent (totaal 1,2 miljard) van het aan tal interlokale gesprekken 9,7 percent (to taal 662 miljoen) en van het aantal uit gaande internationale gesprekken 17 per cent (totaal 10,1 miljoen). Tezamen komt dit er op neer dat er in Nederland per werkdag ongeveer zes miljoen telefoonge sprekken werden gevoerd. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Waddinxveen (3e pred.pl.) (toez.) P. J. Bos te Spang. Aangenomen naar Rotterdam (vac.-F. Oberman) T. W. Dekker te Zutphen. Geref. Kerken Beroepen te Middelburg (4e pred.pl.) P. Joosse te Barendrecht; te Wolphaartsdijk P. Rullmann te Hoek van Holland; te Rot- tevalle K. J. Arwert, kand. te Amsterdam- Slotervaart; te Werkendam (vac.-H. Moll) W. C. v. d. Brink te Renkum-Heelsum. Examen. Aan de VU slaagde voor het kand.examen theologie de heer G. Glerum te Arnhem. Advertentie Prijzen van 15 zijn gevallen op nummers 50 zijn gevallen op nummers 100 zijn gevallen op nummers 200 zijn gevallen op nummers 400 zijn gevallen op nummers 1000 zijn gevallen op nummers eindigende eindigende eindigende eindigende eindigende eindigende op op op op op op 7 671 736 351 575 5902 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 06739 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 76645 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 84893 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 37031 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 56353 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 86609 De prijs van 30.000 is gevallen op het nummer 35254 Een Haagse taxichauffeur is in Delft door twee Hagenaars die hij van Den Haag naar Delft had gebracht, overvallen. De chauffeur werd met een limonadeflesje op het hoofd geslagen, waardoor hij een grote wond opliep. Toen hij echter bij bewust zijn bleek te blijven maakten zijn overval lers zich uit de voeten. De twee jongens zijn later ingerekend. Een 41-jarige Nederlander is in Bolzano tot elf maanden en twintig dagen voor waardelijk veroordeeld wegens een inci dent met de Belgische 49-jarige dokter Jules Collard uit Verviers dat zich bijna zes jaar geleden op 15 augustus 1959 heeft afgespeeld. De Nederlander had de Belg een harde stomp in het gezicht ge geven. Collard had de wagen van de Nederlander ingehaald. Deze had in woede een deel van de ontstekingsspoel uit de motor van de Belgische wagen gehaald en in de rivier Isasco gegooid. De ruzie was steeds erger geworden en de Belg had een stomp gekregen. Hij was opgenomen in het ziekenhuis van Vipiteno, waar hij was hersteld. De Nederlander, die achtduizend gulden schadevergoeding aan de Belg heeft betaald, was aanvankelijk door de Ita liaanse politie gearresteerd, maar spoedig vrijgelaten. Bij een ruzie in een woning aan de Schans in Rotterdam is een 41-jarige koopman ernstig gewond geraakt door een aantal messteken die hem door zijn 48-ja rige zwager waren toegebracht. Het slacht offer moest worden vervoerd naar het Dijkzigtziekenhuis. Zijn toestand is niet le vensgevaarlijk. De zwager is samen met zijn twee zoons, die ook bij de vechtpartij betrokken wa ren, ingesloten op het hoofdbureau van po litie te Rotterdam. De 46„jaxige,C. ,.{S. Schaffer, kanselier van de Nederlandse ambassade in New Delhi, is zondag bij een.auto-ongeluk in de buurt van „de Jadbase' hoofdstad—- om het leven gekomen. Zijn twaalfjarige zoon Maurits kwam ook om. De 69-jarige G. Oosterhoof uit Amster dam is zaterdag in het Wilhelminagast- huis overleden aan de verwondingen, die hij daags tevoren bij een verkeersongeluk had opgelopen. Hij werd, toen hij op de Apollolaan fiet ste, aangereden door een auto, die in een slip was geraakt. Op een met een dikke laag glibberig veen bedekte M. R. Ovingstraat in Klazi- naveen is het echtpaar Pol-Schoonwille door een slippende personenauto aangere den. Mevrouw K. Pol-Schoonewille (61 j.) werd zwaar gewond naat het ziekenhuis in Emmen gebracht, waar ze bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Klandestine handel. In h grensgebied van Utrecht en Zuid-Holland zijn in de afgelopen week opnieuw enige gevallen van kland'estien slachten van kalveren aan het licht gekomen. De politie ver moedt dat in de periode medio '63— herfst '64 in deze streek enkele tientallen jonge kalveren illegaal zijn geslacht en verhandeld. Boerderij afgebrand. De grote boerderij van de heer C. Koppes in Heiloo is afge brand. Twee stieren kwamen in de vlam men om. 164. „Hoe het precies zit met die klok" zei Brammetje Fok, „is me ook wel niet duidelijk maar ik geloof vast, dat er een tunnel onder het plein doorloopt van het beeld naar de zuil, waar die klok can hangt". „Onderrrrzoeken"stelde Tutu voor. „Nee, eerst wil ik weten, waar die ke rel woont, die zo brutaal is een baardje aan te plakken en een muts op te zetten net als mijn baardje en mijn muts", zei Brammetje. „We zullen dat edele drietal straks eens volgen Tutuen ik heb zo'n idee, dat ons dan heel veel duidelijk zal worden. Vooral waarom die man die klok steeds vooruitzet". De achtervolging viel niet mee, want de weg was lang en Bram sjouwde vog steeds de zware kogel uit de gevangenis mee. Maar de zeeman was er de man niet naar op te houden, als hij zich een maal iets had voorgenomen. En zijn vol harding werd beloond. De zogenaamde Bram begaf zich met zijn kat en zijn papegaai naar het strand, waar hij tussen de verschillende strand- zaken plotseling verdwenen was. Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: spreekt met uw moordenaar". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Hebzucht in de zon". Stadskantoor, 19.30 u.: Voortzetting be grotingsvergadering. Verenigingsgebouw, Parmentierstraat 19.30 u.: St. Huish. en Gezinsvoorlichting, Verenigingsgebouw, Parmentierstraat, 19.30 u.: Demonstratie-avond voor N.V.V.- vrouwen. Galerie Boumans: Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. HET LUKT PRECIES EEN WAT HEEFT MICHEL TOCH UIT DIE BOOMSTAM 6EENEPEN? OHHH, EEN ECHT &AL40EN&EELD VOORONS SHIP 1705. B. Den Haag krijgt mogelijk binnenkort een invasie van duizenden Brabantse automo bilisten te verwerken. Met een met vele namen ondertekende petitie in de hand kan minister Van Aartsen (Verkeer en Water staat) dan een parade afnemen van het Brabantse autoleger, dat de bewindsman een bijzonder kwaad hart toedraagt. Dat laatste bleek zaterdag tenminste in Eindhoven, waar tal van vertegenwoordi gers uit 't Brabantse politieke en bedrijfs leven op uitnodiging van de provinciale centrale van de KVP bijeen waren om het beleid van de minister op het gebied van de wegenaanleg grondig te kraken. Verte genwoordigers van alle politieke groepe ringen en van alle lagen der Brabantse bevolking vonden elkaar in een eensgezin de kritiek over de huns inziens grove ver waarlozing van het rijkswegennet in Bra bant door Den Haag. De heer Van Aartsen zal bovendien een telegram uit Eindhoven oritvangen waarin hem dringend wordt verzocht een beleid te gaan voeren, dat rampen op rijkswegen voorkomt, en dat tegemoet komt aan eisen, die aan belangrijke internationale en na tionale verbindingen moeten worden ge steld. Dit beleid zal volgens de proteste rende Brabanders ook de economische en de sociale ontwikkeling van Brabant in na tionaal en internationaal verband dienen ter stimuleren. Momenteel heeft Brabant gevaarlijke driebaanswegen, levensgevaarlijke bottle necks in zogenoemde Europawegen, snel heidsbeperkingen op nagenoeg alle rijks wegen en een dodental, dat zowel relatief als absoluut het hoogste is van alle Neder landse provincies. Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde heeft het weer in ons land geheel onder invloed gestaan van een diepe depressie, die van IJsland kwam en vervolgens via het Skagerak en het zuidelijke deel van de Oostzee in oos telijke richting verdween. Vanochtend la gen de restanten ervan boven dé Finse Golf. De depressie veroorzaakte op de he le Noordzee een zware noordwesterstorm. Een randstoring ervan deed zaterdagmid dag langs onze Waddenkust de wind tot kracht 10 a 11 toenemen. De noordwestelijke wind heeft onafgebro ken polaire lucht aangevoerd, die vanmor gen al tot voorbij Majorca was gevorderd. Deze lucht is onstabiel, zodat op de mees te plaatsen enkele sneeuw- en hagelbuien tot ontwikkeling kwamen, die soms van zware windstoten vergezeld gingen. Een gebied van hoge luchtdruk, dat zijn cen trum boven het zuiden van Ierland heeft, krijgt verbinding met een ander hogedruk- gebied, dat boven de Noorse bergen ont staat. Tengevolge hiervan zal de wind, die aanvankelijk nog noordwestelijk blijft, langzaam naar richtingen tussen noord en noordoost gaan ruimen. Drogere en koude re luéht kan als gevolg hiervan ons land morgenmiddag bereiken. De buiïgheid neemt dan af. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland w 1; T3 -*j SB Den Helder regenbui nnw 5 2 Ypenburg hagelhui nw 5 2 Vlissingen licht bew. nw 5 1 Eelde zwaar bew. nw 5 1 De Bilt zwaar bew. nw 5 -0 Twente half bew. nw 4 -9 Eindhoven zwaar bew. wnw 4 -1 Z.-Limburg zwaar bew. w 5 -2 Helsinki geheel bew. w.dstil 0 -2 Stockholm sneeuw nnw -3 -9 Oslo onbewolkt n 3 -2 Kopenhagen regenbui nw 3 -2 Aberdeen half bew. nw 3 1 Londen zwaar bew. wnw 5 -0 Amsterdam sneeuwbui nw 5 1 Brussel sneeuwbui wnw 5 0 Luxemburg sneeuwbui w 2 -1 Parijs zwaar bew. wnw 4 1 Bordeaux onbewolkt nw 9 -4 Grenoble sneeuw nnw 3 -1 Nice onbewolkt nnw 12 2 Berlijn onbewolkt wnw 4 -2 Frankfort zwaar bew. wnw 5 -1 München sneeuw w 1 -4 Zürich mist w.stil 1 -6 Genève motregen n 3 -1 Locamo licht bew. wnw 11 1 Wenen geheel bew. wnw 6 0 Innsbruck sneeuwbui nw 4 -3 Belgrado geheel bew. no 6 -2 Athene zwaar bew. z 15 7 Rome zwaar bew. no 9 2 Barcelona onbewolkt nnw 12 1 Madrid licht bew. w.stil 13 -1 Mallorca motregen w.stil 14 2 Lissabon onbewolkt w.stil 15 3 Dinsdag 16 februari Zon op 7.54 uur, onder 17.56 uur. Maan op 18.31 uur, onder 8.39 uur- Maanstanden 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 15 februari Hoog water 3.12 uur en 15.29 uur. Laag water 11.06 uur en 23.33 uur. Dinsdag 16 februari Hoog water 4.02 uur en 16.18 uur. Laag water 12.00 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2