DE[1SJJ ceitfc; SPANNENDE STRIJD MET GOED VOETBAL DWS MISTE KEEPER JONGBLOED WEL Rotterdammersm geladen stadion schreeuwden Feijenoord naar zege Schrijvers begreep de scheidsrechter Van Ravens verkeerd over witte stip Telstar's meerderheid leverde niets op Midvoor Van Nee was op het beslissende moment aanwezig MVV verraste lusteloos PSV r 19*a. WF<r'v' Geen opwinding bij Enschede-Go Ahead Telstar heeft zondebok SPOR T1EF BEZIEN Geschenk Geslaagd Muller vreest moeilijkheden VJ MAANDAG 15 FEBRUARI 1965 9 Ajax scoorde pas in laatste kwartier: 3-0 Vrijkaartjes ADO zette zegereeks tegen Fortuna voort Sittardia kwam niet verder dan gelijkspel In de twintigste minuut na rust van de wedstrijd Feijenoord—DWS, ging er een rilling door de gelederen der duizen den Rotterdammers die een afgestampt stadion weer hebben doen trillen onder hun „Geen woorden, maar daden". Op ktzelfde ogenblik voelde Feijenoord- rechtshalf Libregts zich de ongelukkig ste mens ter wereld: door de balverkeerd terug te spelen, had hij de DWS'er Geurtsen de kans gegeven de stand op 2—1 te brengen. Zou het, zo vroegen de Rotterdammers op de tribunes zich af, dan toch weer mis gaan. Maar dit Feijenoord was een andere pfoeg, dan die welke de laatste weken naar kansen om kampioen te worden, bijna om zeep had gebracht. Én zij werd gepersonifieerd door Hans Venneker, de jonge voetballer, die het heeft gepres teerd in de betonnen verdedigingslinie van DWS bressen te maken. Feijenoord had eindelijk de wind mee, want DWS was voor de krachtmeting begon al in het defensief door de af faire-Jongbloed, die wel niemand hele maal bevredigen zal. De Amsterdammers voelden zich verongelijkt en met kee per Heer es in het doel niet safe. De DWS-ers, in hun Europa-cup-shirts, hebben een Feijenoord tegen zich gehad, dat precies wist wat er op het spel stond: erop of eronder. De Rotterdammers moch ten gewoon niet verliezen. Daarom was Gerard Kerkum erbij gesleept, op de plaats van Romeijn. Daarom was Henk Groot, die vrijdag nog thuis zat, pas her steld van een zware griep, vol gepompt met penicilline. Feijenoord moest winnen en zo werd er ook gespeeld. Die ene ge dachte beheerste het beeld van de wed strijd ook na die ongelukkige terug speelbal van Libregts. De eerste klap, die de bekende daalder Waard was, kwam in de dertiende minuut. Beide ploegen hadden elkaar al flink aan gepakt, toen Feijenoord-rechtsbuiten Berg- holtz afzwenkte naar de linkervleugel, waar Coen Moulijn het tegen bikkelharde Zonder enige opwinding, zonder herinne- nng aan de voorgaande ontmoeting die zo'n onprettige nasleep had, hebben SC Ensche de en Go Ahead, hun tweede wedstrijd van dit seizoen gespeeld. Het was een zeer povere vertoning waarin twee machteloze aanvalslinies vergeefs trachtten een ster kere verdediging in moeilijkheden te bren gen (0-0) Enschede kwam door het zwak ke spel van de binnenspelers Nieuwenhuis en Wiggers bijna nooit tot een combina tie van betekenis en bij Go Ahead kwam Ie sterk gewijzigde, hoewel snellere aan- valslinie al evenmin tot sluitend spel. Met sterk verdedigend spel heeft NAC tegen Ajax zeer lang stand kunnen hou den, maar tenslotte bleek de grotere klas se van de Amsterdammers toch doorslag gevend. Nadat de Bredanaars hun te ris kant spelende doelman Van der Merwe alsmede hun middenvoor Groenewegen Padden verloren wegens blessures, kwa- men zij nog minder in het stuk voor. Pas in het laatste kwartier scoorde Ajax drie ®aal door Petersen (2x) en Nuninga. jongens als Flinkevleugel en Israel bijzon der moeilijk had, die misschien ook geprik keld waren door 'n bierfles die al na enkele minuten tussen de Amsterdammers ver dwaalde. Moulijn en Pieters Graafland be moeiden zich hier persoonlijk mee en maanden het publiek achter het Amster damse doel dergelijke grapjes achterwege te" later). Doch onwillekeurig worden spe lers door zo iets geprikkeld. Moulijn moest het ondervinden e« week naar binnen. Plotseling dook Bergholtz op zijn plaats op, gaf een voorzet en Venneker stormde de bal in het doel: 1-0. Meteen riepen de Amsterdammers: „dat was met Jongbloed niet gebeurd. Die was zijn doel uitgekomen". Het is mogelijk, maar het doelpunt was er niet minder fraai om en de daalder waard. Feijenoord wilde er direct rente van hebben. De voorhoede van DWS kwam, rukkend en trekkend, tot acties, terwijl het aanvals- spel van Feijenoord -vooral door toedoen van Henk Groot veel meer een vloeien de beweging was. We zagen DWS-linksbui- ten Hollander een iets te trage Geurtsen lanceren, maar Pieters Graafland was hem net voor. Maar veel mooiere kansen kreeg Flinkevleugel, die tot tweemaal toe als een duvel uit een doosje voor de Feijenoord-doelman opdook en beide ke ren zijn kans niet greep. De tweede helft begon met sensatie, want nauwelijks was het spel hervat of Israel knalde in eigen doel. Gelukkig voor DWS had Ravens een seconde tevoren voor buitenspel gefloten. Een botsing tus sen Flinkevleugel en Haak was niet be paald geschikt om de Rotterdammers mild jegens DWS te stemmen. Maar even later was alles weer vergeven en vergeten, toen Venneker de stand op 2-0 bracht. Een onfortuinlijke kopbal van^qhrijve^s,,prude jonge Feijènoorder stormde met de "bal aan de voet naar het Amsterdamse doel. Heeres was kansloos en we betwijfelen of Jongbloed het niet was geweest. Het stadion juichte en zong, maar DWS was nog niet verslagen. Kraaij moest de wedstrijd van zijn leven lopen om Geurt sen, die Pieters Graafland al voorbij was, het doelpunten te beletten. Toen kwam voor de Feijenoorders de klap in de twin tigste minuut, toen Libregts op zijn keeper wilde terugspelen en de bal tot zijn schrik aan deze voorbij zag gaan. Geurtsen kon het leer toen zomaar in het net jagen: 2-1. Vijf minuten van worgende spanning gingen voorbij. Vijf minuten ook van ver beten strijd, want nu wilde DWS van de situatie profiteren. Feijenoord was mis schien wel even aangeslagen, maar zeker niet van de kaart. Toen opeens een grandioze schijnbewe ging van Moulijn, waardoor Venneker kon oprukken en een schot lossen. Met een da verende klap kwam de bal tegen de lat en sprong terug, op het hoofd van Kruiver, die slechts behoefde te knikken om de stand op 3-1 te brengen. Hollander (links) schijnt voor een doelpunt te juichen, maar hij heejt het mis. Dat kunnen Geurtsen en Kerkum (r.) constateren. Groot en Burgers, die tegen de grond gaan, zeker niet. hangers niets te mopperen. Goed, Van der Kuil had een paar keer in een droompo- sitie hoog en hard over geschoten, maar dat zou wel beter worden, dacht men. Dan had men toch niet op de defensie van He racles gelet, die na een aarzelend begin een nauwsluitend geheel werd. Wel bleef Telstar aanvallend sterker en gevaarlijker. Dat liet zich even zien na 23 minuten. Liptak gaf een voorzet en De Vries knal de hard en onhoudbaar voor Van der Wint tegen de paal. De Almeloërs haalden op gelucht adem. Het enige wapenfeit van de Heracliden was een gevaarlijke doorbraak van Vrie- link (invaller voor Marcus, die wegens een auto-ongeluk van zijn vader niet meespeel de). Stuy kon hem net op tijd de voet dwars zetten. Heracles speelde wat geprikkeld. Op een gegeven moment wilde Westra kwaad op het publiek zelfs de bal hard in de tribune schieten, maar hij hield zich ge lukkig in en kreeg alleen een vermanende vinger van scheidsrechter Gennissen te zien. Wanneer wij zeggen, dat Feijenoord een heel beste dag had denken we wel in de eerste plaats aan de overwinning op DWS, maar toch ook een beetje aan de penningmeester, in casu de di rectie van het stadion. Want met 63.000 bezoekers was de portefeuille zeer ruim gevuld. En een kleine optelsom geeft ons de gelegenheid om te zien, dat de ene wedstrijd van Feijenoord meer opdracht dan alle wedstrijden uit de eredivisie bij elkaar... De weg naar het kampioenschap in de eredivisie ligt dus weer open. Beide clubs hebben dezelfde kansen. Feije noord heeft misschien een wat zwaar der uit-programma (zondag al tegen MVV), maar daar staat tegenover, dat DWS wedstrijden moet spelen voor de Europa cup, die ook niet voor de poes zijn. Het programma voor Feijenoord luidt: thuis tegen GVAV, Heracles, Sparta en Telstar; uit tegen Ajax, MVV, NAC, PSV en Sittardia. DWS wacht nog de volgende taak: thuis te gen Fortuna '54, Go Ahead, MVV en NAC; uit tegen ADO, DOS, Enschede, Heracles en Sparta. DWS nam het de Schiedamse scheids rechter Van Ravens kwalijk, dat hij de teugels zeer strak aanhaalde en men verdacht hem er zelfs van, dat hij pro- Rotterdam was, misschien alleen maar omdat hij Schiedammer is. Wij hebben het anders gezien. Een paar DWS-ers speelden zeer hard, staken een been uit als er een Feijenoorder voorbijging en Van Ravens moest op een gegeven mo ment Schrijvers wel bij zich roepen om hem in te prenten, dat hij als DWS zo doorging harde maatregelen moest nemen. De waarschuwing werd door Schrijvers wat verkeerd begre pen. Van Ravens zei: „denk erom, als er nou weer wat gebeurt, gaat de bal naar de stip..." Schrijvers verstond: „waar het ook gebeurt, de bal gaat naar de stip..." Een onmogelijkheid bij even logisch nadenken. Maar in zo'n wedstrijd, waarin je de sfeer kunt snij den, verdwijnt wel eens de logica. Dan denken spelers en misschien ook wel bestuursleden: „we hebben ieder een tegen." Bij Telstar had men een echte zonde bok voor de nederlaag tegen Heracles. Vóór de wedstrijd op Schoonenberg kwam het goede beest met het elftal van Telstar het veld op gedraafd. Het werd toen met een stevig applaus be groet. Maar toen Van Nee het doel punt gemaakt had, dat Heracles de lei ding en later de overwinning be- Op het RCH-terrein liepen jongens met spandoeken, die er voor wat de fusiegedachte betrof niet om logen. We hebben deze jongens nooit met spandoeken gezien om hun club on der normale omstandigheden tijdens wedstrijden aan te moedigen. zorgde hoorden wij een supporter zuur en tegelijk bloeddorstig voor zich uit mompelen: dat dier moeten ze maar slachten, want het brengt ons geen ge luk. De bok wordt niet geslacht. Het is voorlopig onderdak in het asiel van de dierenbescherming, maar zal waar schijnlijk verhuizen naar de kinderboer derij. Het goede beest, dat het applaus wijs schuddend met de gebaarde kop kalm over zich heen had laten gaan, zal het eigendom worden van de supportersclub Telstar. Sittardia, dat naarstig pogingen doet om zijn plaats in de eredivisie te be houden, heeft gisteren een flink aantal vrijkaarten uitgereikt aan Sittardse schoolkinderen. De enige tegenprestatie was: met spandoeken komen en Sittar dia aanmoedigen! Hoe dan ook, de Lim burgse club sleepte tegen DOS een ge lijk spel uit het vuur. Er wgpen gisteren twee oude beken den op Schoonenberg: doelman Jan van d<?r Wint, die vroeger bij VSV heeft gespeeld, en trainer De Bouter, nu bij Heracles en een jaar of zeven geleden ook bij VSV. De Bouter zag zijn toen malige pupil Heinz Stuy nu terug als een reus van een keeper. Hij zag ook Brom terug, die indertijd een proef- wedstrijd speelde voor VSV. De Bouter zei: nemen. Men aarzelde even en Stormvogels was VSV voor. De schaatskampioenschappen waren merkbaar bij EDO-Vitesse. Niet alleen, dat enkelen zich met een transistorra dio op de hoogte hielden van de stand van zaken in Oslo, maar de supporters van Vitesse moedigden hun favorieten aan met „heja, heja". De ver opgedrongen Telstar-midvoor De Vries kwam in het kopduel met de Heracles-spil Borghuis net een paar centimeters te kort. Een goede Telstar-aanval werd daarmee jam merlijk afgebroken. Opnieuw steeg de bloeddruk van de He- racles-aanhangers in het eerste kwartier na de pauze. Drie keer verscheen De Vries vlak voor Van der Wint. De eerste keer redde de doelman voortreffelijk, de bei de andere keren mikte De Vries in lastige positie iets te hoog. Heracles oordeelde het toen maar het beste en terecht om in de aanval te gaan, omdat Telstar aarzelde om door te drukken en het middenveld bezet te hou den. Bij Telstar bleef het bij een gevaar lijk schot van Van Egmond, dat wegge- stompt werd. En Heracles' druk werd steeds sterker. Tot Van Nee in de 33ste minuut dan toesloeg. Bijna werd het nog 0-2, toen Kort nonchalant terugspeelde, maar Stuy redde door Greving af te stop pen. Telstar viel in de slotfase nog fel aan, maar het kon Heracles niet meer ont wrichten. ADO heeft zijn zegereeks van de laatst» weken ook tegen Fortuna '54 voortgezet. Met goede en snelle combinaties speelde de jeugdige Haagse aanval de Fortuna- defensie vooral voor rust uit haar ver band. Na een half uur leidde ADO met 0-2 door goals van Houwaart en Aarts. Carlier benutte een strafschop: 1-2 en door Aarts en Kohn werd het tenslotte 2-3. De Nederlandse sportwereld heeft het afgelopen weekeinde weer enorm veel ple zier beleefd aan zijn schaatsers. Evenals in Göteborg hebben de oranje-rijders weer in het voorste gelid gestreden. Ze hebben een verfrissende strijdlust aan de dag gelegd. Dat geldt voor Verkerk en Liebrechts, en zeker ook voor Schenk. Vo rig jaar werd hij zevende bij de wereld kampioenschappen. Bij de Europese titel strijd eindigde hij als vijfde en nu werd hij derde. Dat zou volgend jaar in Deventer wellicht een kampioenschap kunnen worden. Het zou prachtig zijn met een eigen „thuisfront", zoals ook Moe dat had in Oslo. De derde plaats van Ard is in ieder geval nu al een ge-Schenk geweest. De organisator, animator en wedstrijd leider, L. Verhoef uit Santpoort mag over de gang van zaken in en rond „zijn" in ternationale badmintontoemooi weer te vreden zijn. De belangstelling was zater dag groter dan voorheen èn ook zondag waren de tribunes goed bezet. Men had de capaciteit aanmerkelijk vergroot. Slechts één zaak blijft de heer Verhoef nog altijd wrevel wekken en wel het feit dat de I.B.F., de internationale badmin- tonfederatie, op de internationale agenda de landenwedstrijd voor heren tussen De nemarken en Zweden, altijd laat samen vallen met de Nederlandse internationale kampioenschappen. Ondanks aandringen van Nederlandse zijde om een andere weg te volgen, gaat men hiermee door. Het gevolg hiervan is dat wij de Deense „kop stukken" Kops en Nielsen niet meer zien in Haarlem en wij ditmaal ook Herning Borch tweemaal winnaar t moesten missen. Hopelijk wordt dat weer anders. (Van onze sportredacteur) Smalend riepen enkele Telstar-suppor ters elkaar toe: „Heb jij Van Nee al iets zien doen?" met als antwoord: „Wat, speelt die dan mee?" Gegrinnik. Tot de drieëndertigste minuut van de tweede helft. Toen was Van Nee er ineens. En hoe. Mfet een listige voetbeweging had hij Greving van een beste pass voorzien en de Almelose rechtsbuiten kende zijn plicht: Van Nee in scoringspositie te brengen. De donkergelokte nationale midvoor kreeg de bal terug en mikte naar de hoek. De bal kletste via de binnenkant van de paal tegen de tou wen. Het werd stil bij de (Van) Nee knikkers. Heracles had met 0—1 de lei ding en het was voor iedereen wel duide lijk, dat het onproduktieve voetbal van Telstar geen verandering meer in de stand zou kunnen brengen. En de heren „supporters" mokten elkaar na: „Die lui van Telstar kunnen nog een jaar blijven voetballen en dan komt er nog geen goal". Aanvankelijk viel er voor de Velser aan- Een bijzonder zwak spelend PSV, dat een duidelijk gebrek aan snelheid en en thousiasme demonstreerde, heeft een ver rassende maar volkomen verdiende 3-0 ne derlaag geleden tegen een enthousiast strij dend MVV. De Maastrichtse achterhoede had niet de minste moeite met de talrijke, doorzichtige aanvallen van de Eindhove- naren. De MVV-voorwaartsen daarentegen lanceerden regelmatig verrassende over rompelende uitvallen, waarvan er reeds voor de rust twee werden bekroond met doelpunten van resp. Brinkhuis en Mares (0-2). Zeven minuten voor het einde straf te Brinkhuis opnieuw een fout van de ont redderde PSV-defensie af (0-3). De Ajaxspeler Ben Muller heeft de Am sterdamse politie verzocht extra oplettend te zijn bij zijn sigarenzaak, die midden in een buurt ligt waar veel DWS-suppor- ters wonen. Muller vreest moeilijkheden door de affaire Jongbloed. Sittardia heeft het ondanks de morele steun van de gratis in het stadion toege laten Sittardse schooljeugd en ondanks een veldoverwicht gedurende de gehele wed strijd tegen DOS niet verder kunnen bren gen dan een gelijkspel (1-1). Tonny van der Linden opende in de tweede helft de score. Sittardia's antwoord kwam zeven minuten later toen een penalty door Bec kers werd ingeschoten. De bal moet voor invaller-doelman Heeres vaak een ihonster geleken hebben, zoals hier op de foto.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9