Spraakwaterval over begroting in gemeenteraad van Beverwijk Verzuchting van een raadslid: Democratie wordt doodgepraat Noodzaak petrochemische industrie in gebied van het Noordzeekanaal „Willem Beukelsz." maakte een verkenningsreis naar de Egersund-haringgronden Geslaagden uit de IJmond Raad Beverwijk akkoord met verkeerslichten aan Alkmaarseweg Gemeentebibliotheek Velsen Velsen gedwongen tot invoering rioolbelasting Eerste spinazie en sla uit Heemskerk Havenberichten Loendersloot DINSDAG 16 FEBRUARI 1965 Beleid van Ben W. is onduidelijk Edy centrifuge 98.— LOENDERSLOOT Remmend Luchtverontreiniging W. Swarts CPN) bedankt als raadslid Kerkelijk nieuws Geen teamgeest Voorlichtingscentrum Voorbeeld Heemskerk EXCELSIOR STEEL- STOFZUIGER 137.50 oersterke motor met Kema-keur licht van gewicht 1 jaar garantie grote stofberging gemakkelijke betaling en 100 service bij Lange Nieuwstr. 435 IJmuiden - Tel. 4654 WEEKABONNEMENTEN „Ik geloof dat we hier vandaag in de raad de democratie aan het doodpraten zijn. Een overvloed van woorden en standpunten samen persen in een paar uur is volgens mij niet de juiste manier om een begroting te behandelen. Ieder een heeft de mond vol over het voeren van beleid. Als je een raadslid midden in zijn slaap wakker zou maken en je vraagt hem „Wat doe je als raadslid?" zou hij zonder aarzelen zeggen „Ik be paal het beleid". Maar beleid voeren is iets heel anders dan zomaar je mening zeggen over of critiek leveren op ge meentelijke zaken. Naar mijn mening is het onjuist als de algemene beschou wingen over de gemeentebegroting wor den gebruikt om elk raadslid, die daar toe behoefte gevoelt, de gelegenheid te geven zijn zegje te zeggen en dan liefst zo uitvoerig mogelijk". Ir. C. L. Bijl (Prot. Chr.) „Minder praten, meer beleid." Deze onverbloemde taal kwam maan dag uit de mond van ir. C. L. Bijl, lid van de protestant-christelijke fractie in de Beverwijkse gemeenteraad, tijdens de eerste ronde van de behandeling van de gemeentebegroting 1965. De heer Bijl voegde de daad bij het woord; hij was verreweg de „kortste" spreker van de raadsleden die gisteren van start gingen voor de jaarlijkse vergadermarathon. Ir. Bijl had met zijn critiek op de spraak waterval in de Beverwijkse raad niet ge heel ongelijk. In de beschouwingen werden vrijwel steeds en meermalen door leden van dezelfde fractie dezelfde belangrijke punten aangesneden: het uitblijven van de beslissing over de bestuurlijke indeling in de IJmond-Noord, de mogelijke vestiging van een petro-chemische industrie aan het Noordzeekanaal, de luchtverontreiniging, de verkeerssituatie, de moeilijkheden waarmee het onderwijs heeft te kampen en de krappe uitkering uit het gemeente fonds. Advertentie Profiteert van deze tijdelijke prijs AEG, Miele, Sema, Erres, Zanussi, Unilux centrifuges bij LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 IJMUIDEN - TELEFOON 4654 Van de Gemeentelijke Middelbare Han delsavondschool te Velsen slaagden voor de associatie praktijkexamens de navol gende kandidaten: Nederlandse Handelscorrespondentie: J. M. van Dongen, Lange Nieuwstraat 520, IJmuiden; E. C. A. M. Foekema, Hageveld- laan 15, Santpoort; G. Gerding, Bizet- straat 16, Heemskerk; W. M. M. Hooge- land, P. C. Hooftlaan 2, Driehuis. Duitse Handelscorrespondentie: J. C. Blom, Kerkeriraklaan 3, Santpoort. Engelse Handelscorrespondentie: E. C. C. Nijssen, Zeestraat 199, Beverwijk. Boekhouden: M. A. Bakkum, Pieter Breughelstraat 44, Heemskerk; Th. van Gijzel, Kortenaerstraat 5, IJmuiden; C. v. d. Velde, Snelliusstraat 9, IJmuiden. De volgende kandidaten van Koninklijk Technicum P.B.N.A. zijn geslaagd: Adsp. waterbouwkundig opziehter-teke- naar (deel 1): J. C. A. Goverde, Driehuis. Weg- en waterbowkundig tekenaar (deel 1) A. H. J. Hendriks, IJmuiden. Hoger techn. basiscursus werktuigbouw: W. F. Boeren, IJmuiden; W. F. J. Krul, IJmuiden; C. H. Rijs, Beverwijk; F. J. A. Ursem, Beverwijk; M. Th. Kleverlaan, Velsen; F. Holalnder, IJmuiden; G. van Aalst, IJmuiden. Basisopleiding technisch chemicus: J. A. Bakkum, Beverwijk. Verscheidene sprekers verweten het col lege van B. en W. een gebrek aan door tastendheid in zijn beleid. De eerste die daarop wees was de heer L u y p e n (KVP), al wilde hij dadelijk toegeven dat het uitblijven van de be stuurlijke beslissing remmend werkt op het realiseren van allerlei gemeentelijke plannen. Maar dit mag toch ook weer niet als kapstok gebruikt worden waaraan men alles kan ophangen. Waar blijft bij voor beeld het uitbreidingsplan Wijk aan Zee, dat in 1961 werd gewijzigd? Ook het wo ningrapport laat nog steeds op zich wach ten. De heer Luypen kon zich niet aan de indruk onttrekken dat B. en W. de begro tingsbehandeling zien als een jaarlijks te rugkerend examen waarvan de uitslag bij voorbaat vast staat, n.l. de goedkeuring van het beleid en de welwillende medewer king van de raad. Als andere punten die nog op een beslissing wachten noemde de heer Luypen de aanstelling van een socio- graaf en de personeelsbezetting van de in te voeren sociografische dienst. Met betrek king tot de toewijzing van woningen leek het de heer Luypen zinvol contact op te nemen met nabuurgemeenten om geza menlijk dit probleem onder de ogen te zien. Bij dit overleg zou het gelijk trek ken van de normen die de nabuurgemeen ten hanteren bij de woningtoewijzing aan de orde gesteld kunnen worden. Mevr. M. E. Schmohl-Heijnes (P.v.d.A.) „Wie bepaalt de aanvaardbare gren zen van luchtverontreiniging?" Aan de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1965 ging in de maandag gehouden raadsvergadering van Beverwijk een vlotte behandeling van een „gewone" agenda vooraf. De voorzitter, burgemeester J. G. S. Bruinsma, hield een korte herdenkingstoespraak ter nagedach tenis aan het onlangs overleden oud-raads lid J. van Dorp. De raad nam staande enkele ogenblikken stilte in acht. Burge meester Bruinsma stelde de raad voorts ervan in kennis dat de heer W. Swarts (CPN) zijn zetel ter beschikking zal stel len wegens gezondheidsredenen. De raad hechtte zijn goedkeuring aan het door B. en W. gevraagde krediet van 65.490,- voor de aanleg van een ver- keerslichteninstallatie bij het kruispunt Alkmaarseweg-Wijk aan Duinerweg-Ples- manweg. Verscheidene raadsleden wezen op de noodzaak van beveiliging van ande re gevaarlijke kruispunten in Beverwijk o.a. aan het Stationsplein hoek Breestraat. Burgemeester Bruinsma zei dat het plan voor een verkeerslichteninstallatie bij dit punt al geruime tijd gereed is, maar dat een beslissing van Rijkswaterstaat afge wacht moet worden over de uitvoering. Bedankt voor Rotterdam (vac.-wijlen G. Bouwmeester) G. Rang te Haarlem-Z. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Vlissingen D. H. Biesma te Lisse. Geref. Gemeenten Bedankt voor Arnhem en voor Kortgene H. Ligtenberg te Oudemirdum. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Rotterdam-W. F. Mallan te Veenendaal. Memorerend de instelling van een streekplancommissie voor het Noordzeeka- naalgebied merkte de heer Luypen op dat verscheidene vertegenwoordigers van Vel- L sen zitting hebben genomen in enkele werkgroepen. Hij wilde weten in welke werkgroep(en) of subcommissie(s) Bever- wijkers vertegenwoordigd zijn. Met be trekking tot het vraagstuk van de lucht verontreiniging drong spr. aan op een wetenschappelijke benadering van dit pro bleem. Tenslotte zag de heer Luypen wei nig heil in de vorming van een districts- bestuur voor de IJmond. Naar zijn me ning zal een dergelijk bestuur noch de op lossing van de IJmondproblemen noch de bestuurlijke eenheid in dit gebied teweeg brengen. Mevrouw Schmohl-Heijnes (P.v.d.A.) zag in de toekomst, ondanks de sluitende begroting, nog genoeg moeilijk heden op het financiële vlak o.a. ten aan zien van de geldleningen of -garanteis voor het Roode Kruisziekenhuis, het be jaardencentrum Huis ter Wijck en het Sportfondsenbad. Het verhoogde uitke ringspercentage van 4 percent zal niet vol doende zijn om alle stijgende onkosten op te vangen. Mevrouw Schmohl vreesde dat door de temporisering van de overheidsuit gaven er op de duur een disharmonie zal ontstaan tussen de collectieve en de par ticuliere voorzieningen. Sprekend over de eventuele vestiging van een petrochemi sche industrie vroeg zij zich af wie de aanvaardbare grenzen zal bepalen waar binnen de gevolgen van luchtverontreini ging door een dergelijke industrie moeten blijven. De heer De Ruiter (Prot.Chr.) vond dat het beleid van B. en W. voor 1965 niet duidelijk genoeg is afgetekend. Het stelde hem teleur dat er geen investe ringsprogram is opgesteld. Volgens de heer De Ruiter ontbreekt het het college van B. en W. aan de juiste teamgeest, waar door snelle beslissingen over belangrijke beleidskwesties uitblijven. Niettemin had hij waardering voor hetgeen B. en W. voor de scholenbouw, groenvoorzieningen en de bouw van het stadskantoor hebben gepresteerd. Verder vroeg de heer De Ruiter betere voorzieningen voor de af voer van het huisvuil. De heer Klomp (VVD) legde vooral het accent op het woningvraagstuk. Het was hem een raadsel waarom er geen on middellijke bouwvrijheid wordt ingevoerd totdat de woningnood is opgeheven. Vele Beverwijkers met een beter inkomen ver trekken naar elders, aldus de heer Klomp, zodat het niet denkbeeldig is dat Bever wijk in de toekomst met een bevolking blijft zitten die overwegend minder draag krachtig is. M. A. de Ruiter (Prot. Chr.) Waar blijft het investeringsprogram?" De heer Swarts (CPN) noemde het financiële beleid van de regering ten op zichte van de gemeenten een aantasting van de gemeentelijke zelfstandigheid en van de democratie. Ook Beverwijk heeft hiervan de wrange vruchten moeten pluk ken. Scherp hekelde de heer Swarts de verkoop van de staatsaandelen van Breed band aan Hoogovens. Volgens hem wordt het openbaar onderwijs in Beverwijk nog steeds achter gesteld bij het bijzonder on derwijs. Als voorbeeld noemde hij de wei gering van rijkssubsidie aan het gemeen telijk lyceum terwijl het Pius X College geheel dóór het rijk is gefinancierd. De heer De Goede (KVP) drong aan op de bouw van nieuwe kleuterscholen in het oude stadsgedeelte. De huisvesting van buitenlandse werknemers behoeft verbete ring. De belangstelling van de burgerij voor het werk van gemeentebestuur en de raad zou volgens de heer De Goede gesti muleerd kunnen worden door de stichting van een voorlichtingscentrum. Voorts ves tigde hij de aandacht op de onlangs opge richte werkgroep voor sociale werkplaat sen. De heer J o u s t r a (P.v.d.A.) wees in het bijzonder op het gebrek aan sportac commodaties in Beverwijk. Hij weet deze tekorten niet aan het college, van wie spe ciaal wethouder Kaebisch naar hij zei zich zeer actief toont op het gebied van sport- voorzieningen. De heer Joustra bepleitte met klem de bouw van een sporthal en de lichamelijke opvoeding van scholieren, die eigenlijk al in de eerste klas moet begin nen. De heer J a a p e (P.v.d.A.) informeer de naar de uitvoering van het uitbrei dingsplan Wijk aan Zee. De badplaats is op velerlei gebied achter gebleven. De huisvesting van bejaarden laat veel te wen sen en voor de jeugd is geen opvangruim te aanwezig. De groenstroken langs de Zeestraat hebben allesbehalve een camou flerende functie. Een deskundige aanpak is hier dringend noodzakelijk. De heer K o g e r (Prot.Chr.) zag met belangstelling de maatregelen tegemoet om bij de burgers, en vooral bij de jonge kiesgerechtigden, meer interesse te wek ken voor het gemeentelijke werk. Ook de heer Koger had voor 1965 een duidelijke uitstippeling van het beleid van B. en W. gemist. Hij stelde wat dat betreft Heems kerk ten voorbeeld. De heer Koger hoopte dat Beverwijk betrokken zal worden in het overleg inzake het streekplan Noordzeeka naal. Evenals dat in Haarlem is gebeurd zou ook in Beverwijk een informele raads vergadering belegd kunnen worden waar in deskundige voorlichting over de vesti- C. M. de Goede (K.V.P.) Betere huisvesting voor buitenlanders. ging van een petrochemische industrie verhelderend kan werken. Sprekend over de woningbouw vroeg de heer Koger B. en W. te overwegen of de bouw van Bo- gaerswoningen in Beverwijk mogelijk is. Voorts drong hij aan op meer overleg tus sen Heemskerk en Beverwijk bij de stichting van scholen in de woonwijken Oosterwijk en Meerestein. „De beoordeling van de noodzaak tot vestiging van een petrochemische industrie in het gebied van het Noordzeekanaal is, mede door de actie van de gemeenten in Kennemerland en in de Zaanstreek, gebracht op het niveau, waar zij thuis behoort, namelijk bjj de regering. Het is intussen bekend geworden, dat de regering van deze noodzaak overtuigd is. De voorwaarden, waaronder de vestiging eventueel zal worden toegestaan, zullen eveneens van regeringszijde worden opgelegd. De vestiging zal mede afhankelijk worden gesteld van de omstandigheid of langs de weg van deze voorwaarden stank en verontreiniging tot aanvaardbare proporties kunnen worden teruggebracht". Dit antwoordden B. en W. van Velsen tijdens het onderzoek van de begroting 1965. Een raadslid had opgemerkt, dat de akties met betrekking tot de totstandko ming van een petrochemische industrie in het Noordzeekanaalgebied vooral gericht lijken op de problemen van de lucht- en waterverontreiniging. Hij vroeg, of hieruit mocht worden afgeleid, dat de besturen van de gemeenten in het Noordzeekanaal gebied en met name dat van Velsen met de totstandkoming in principe hadden in gestemd. Havenplannen Twee leden zouden gaarne vernemen wel ke havenplannen ten uitvoer zullen wor den gebracht. Eén van deze leden zou het tevens op prijs stellen nadere inlichtingen te ontvangen omtrent de onderhandelingen met de rijkswaterstaat en de gemeente Amsterdam. Het antwoord van B. en W. is: „Eerst nadat de raad ter zake een uitspraak heeft gedaan, zal een basis aanwezig zijn voor het ten uitvoer leggen van een havenplan. Gelijk bekend, hebben wij hierbij op het oog een samen met Amsterdam te exploi teren buitenhaven tussen de zuidpier en de zuidelijke strekdam voor ferry-diensten en cruises. Wij zijn thans zover gevorderd, dat wij beschikken over het ontwerp van de statuten voor een op te richten naam loze vennootschap, waaromtrent het over Nieuwe aanwinsten van de Gemeente, bibliotheek Velsen zijn de volgende boe ken: Nederlandse en vertaalde romans en no vellen: Oosterbroek-Dutschun, Spreekuur der liefde; Vandeloo, Het huis der onbe kenden; Visser-Roosendaal, Terwijl de schepen wachtten; Wolf-Cats, Luchtkristal, Bourgeon, De zoon van Ben Hur; Durrell Balthazar; Innes, Het blauwe ijs; Killilea, Veel liefs van Karen; Knigt, Het huis met de zwaan; Meinert, Venus in Cegnes; Pinget, Het verhoor; Simenon, Maigret en de varkentjes zonder staart; Smith, Squadron 633; Sjamir, Het vijfde wiel; Buitenlandse romans en novellen: Eh lert, Wolle von den Zaunen; Heinrich, Fe- rien im Jenseits; Sender, Die Brautnacht des schwarzen Trinidad; Von le Fort, Die Tochter Jephtas; Kusenberg, Zwischen unten und oben; Frankau, Sing for your supper; Goudge, The scent of water; Hunter, Sally Cray; McGuire, Time in the end; Maclean, Ice station Zebra; Sand- strom. Other winters, other springs; Sa ville, Three towers in Tuscany; White, The thorn tree. Studieboeken: Blok, Oepanisjads; Bian chi, Ethiek van het straffen; Otto, Het hei lige; Hulsbosch, De bijbel over bekering; Parrot, Abraham en zijn tijd; Hartog Grondslagen der economische politiek; Baumberger, De organisatiestructuur in expanderende ondernemingen; Maris, Ra tionalisatie van de boekhouding; Huurprij zen en onderhoud van woningen en be drijfsruimten na de huurverhoging 1964. Reichen, Geschiedenis der sterrenkunde; Talier, Slank worden en zonder moeite blij ven door vetter eten; Van Onck, Een fuik vol tips; Van Veenendaal, Voor dag en dauw; Janda en Sprecher, Liederen uit het ghetto; Gijsen, Karei Jonckheere; Claus, Louis Paul Boon; Van Nijlen, Ver zamelde gedichten 1903-1964; Celan, Die Niemandsrose; Elburg, De gedachte mijn echo; Hindus, Huis zonder dak; Het wad denboek. Zoals men vorige week zaterdag in de IJmuider Courant heeft kunnen lezen, gaan uit Urk vier spannen van elk twee kotters naar de Egersundgronden om daar de mo gelijkheden te verkennen op het gebied van de haringvangst. Van 7-21 december 1964 werd met het Ne derlandse onderzoekingsvaartuig „Willem Beukelsz" een reis naar de ingang van het Skagerrak gemaakt, die onder meer een verkenning van dit gebied voor de Neder landse haringvisserij ten doel had. Na aanvankelijk ernstige hinder te heb ben ondervonden van slecht weer zocht het schip naar haring op de rand van het die pe water, ongeveer op de 57 graden 30' N.B., tussen de 7 gr.-10 gr.30' O.L. Hier bij werd niets gevonden tussen 7 gr-9 gr O.L., terwijl er haring en haringschepen werden aangetroffen tussen 9 gr.-10 gr.30' O.L. Gerekend vanuit Hirtshals, een haven in Noord-Denemarken, die werd opgezocht om informaties in te winnen, bleek er haringvisserij te zijn op 30-50 mijl tussen NW en NO van deze plaats. Vergeleken met voorgaande jaren wordt de haring dit seizoen ver naar het Oosten aangetroffen. Aanwijzingen uit een Noors visserijblad geven ook aan, dat de haring dit jaar ver in het Skagerrak is doorge drongen. In Noorwegen is de meeste ha ring tot nu toe aangevoerd in Kristiansand en Arendal, gelegen aan het Skagerrak en niet, zoals in voorgaande jaren, in Egersund. Uit informatie in Hirtshals bleek, dat er dit seizoen (november-december 1964) goed gevangen was en vermoedelijk beter dan in het goede seizoen 1963-1964. De „Willem Beukelsz" trof in het gebied benoorden Hirtshals haring aan zowel in het ondiepe water langs de kust als in het diepe water van het Skagerrak. Bij het vissen bleek, dat de scholen in het ondiepe water (tot 30 vaam) voornamelijk uit bliek en toters waren samengesteld, maar dat in het diepe water (van 30/250 vaam) grote haring voorkwam. Hier bevonden zich dan ook de voor naamste vloot-concentraties. De Deense spanvissers bleken te vissen op de rand van het diep, tot diepten van 60-80 vaam. Vermoedelijk komt de haring hier overdag in de nabijheid van de grond, die ter plaatse vrij goed bevisbaar blijkt. Boven het diepe water werd visserij waargeno men uitgeoefend door Russische schepen met vleten met lange blazentouwen, zodat het net op ongeveer 50 vadem diepte hangt. Verder werden er Noorse ringzegenvissers waargenomen. Grote concentraties spanvissers werden zowel op het diepe als het ondiepe water gezien en visten zowel bij dag als bij nacht. Over de invloed van het weer werd ver nomen, dat tijdens en na slecht weer de vangsten op het diepe water slecht waren, maar daarna weer langzaam verbeterden. Tijdens en na slecht weer werd er daar om door de Denen hoofdzakelijk gevist op het ondiepe water, op toters voor de vis- meelindustrie. De „Willem Beukelsz" ving vooral op het ondiepe water de toters, voor het die pe water, waar de grote haring voorkwam, beschikte het schip niet over voldoende trekkracht. Er werd echter waargenomen, dat de spanvissers goede vandsten maak ten. Wanneer het weer geen spelbreker is kan worden verwacht, dat ook in 't begin 1965 in dit gebied nog volop haring te vangen valt. leg op bestuurlijk niveau met Amsterdam binnenkort zal worden geopend. Daarna kan het overleg met de Rijkswaterstaat op officieel niveau worden voortgezet." Een lid merkte op, dat blijkens de aan biedingsbrief onderzocht zal worden in welk verband de werkzaamheden van de Stichting Rijnmond-Noordzeekanaal na 1966 gecontinueerd kunnen worden. Hij vroeg zich af, of het, gelet op de kosten, niet in de eerste plaats noodzakelijk is, onder ogen te zien, of de Stichting ge continueerd kan worden. „Natuurlijk zal bij onze overwegingen, tevens worden betrokken, of het nut de uitgaaf wettigt," antwoordden B. en W. Advertentie Burgemeester en wethouders van Vel sen hebben de raad voorgesteld over t« gaan tot invoering van een rioolbelasting, Motief voor de invoering van deze be lasting is de begrotingspositie. Er zijn twee mogelijkheden. Volgens de eerste zou elk perceel voor een nagenoeg gelijk be drag 25) moeten worden aangeslagen. Volgens de tweede mogelijkheid wordt dif ferentiatie in het tarief aangebracht, waar bij zo veel mogelijk met het draagkracht beginsel rekening wordt gehouden, terwijl ook de niet-aangeslotenen op het gemeen telijk riool tot een bijdrage in de afvoer van water en vuil kunnen worden ver plicht. B. en W. geven de voorkeur aan ds laatste mogelijkheid. Dit houdt in, dat bij een belastbare opbrengst van 333 het ge middelde belastingbedrag van 25 ver schuldigd is. Bij een hogere belastbare op brengst is het bedrag meer, bij een lagere opbrengst minder. Op deze wijze wordt re kening gehouden met de grootte en stand van de eigendommen en dus met de draag kracht, met name van de eigenaar-bewo ner. Aan de veiling Kennemerland te Bever wijk werd maandag de eerste glasspinazia aangevoerd. Deze primeur kwam van da gebroeders Limmen te Heemskerk, dia hiervoor van 1,40 tot 1,50 per kilo be taald kregen. Vorig jaar kwam de eerste glasspinazia pas op 2 maart en het jaar daarvoor, na de barre winter, werd het pas 29 maart. Eveneens werd de eerste glassla aan de veiling gebracht, ook deze kwam uit Heemskerk en wel van P. Beentjes. Men betaalde van 14 tot 16 cent per krop(je). dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Maandag kwam in IJmuiden aan: Delft van Antwerpen; Vega, Stockholm; Scheldeborb, Swansea; Magula, Oxeloesund; Deo Gratias, Londen; Bomma, Kristansand; Hugin, Kramfors, IJmuiden; Ank T., Swansea; Putte Pan, Bou logne, IJmuiden; Hoogland, Stettin, IJmuiden; Nordsten, Goole; Hoe Vinces, Londen; Gooiland, Bremen; Reggestroom, Swansea: Donatella, Norfolk, IJmuiden; Daphnis, Kopenhagen; Ar- gos, Rotterdam; Eva, Kotka, IJmuiden; Honte- stroom, Portsmouth; Atna, Las Palmas; Artemis, Parbo; Hoogvliet, Swansea; Strabo, Aarhus; Burgerstein, Bremen; Aegir, Narvik; Themis, Bremen; Oegh Anroze, Casablanca; Hoegh Benin, Lorient; Triumph, Londen; Nordvest, Bathurst; Wilchief, Millarzzo; Mario, Par; Ell Teekman, Teignemouth; Susanne Joers, Swan sea; Bittern, Liverpool; Brooktor, Bremen; Amor, Delfzijl; Eggebek, Korsnaes; Asta, Ja- kobstadt; Buka Londen; Diet, Helsingborg; Frieda Buss, Poole; Aldebaran, Kotka. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Visten naar Gothenburg; Fey, Stockholm; Fran» Boehmer, Rotterdam; Sao Mamede, Kopenha gen; Alceta S., Rotterdam; Otto Schepers. Bos ton, IJmuiden; Wolanda, Londen; Antje, Littele- hampton, IJmuiden; Thorgerd. Hamburg; Mag- dalena Reith, Hamburg; Groennebek, Antwer pen; Lagos, Michigan, Hamburg; Ilsabe Olden- dorff, Luebeck; Hermann, Helsingborg; Ubber- gen, Klaipeda; Hunzeburg, Ellesmerereport, IJmuiden; Pial. Londen; Bram, Dagenham; Neth Coast, Rotterdam; Ulysses, San Juan de P.R.; Temar, Boston, Koog aan de Zaan; Antilla, Benghazi, Beverwijk; Hoogland, Stettin, IJ muiden. Dindag kwamen in IJmuiden aan: Neutron van Dagenham; Maluca, Bayonne, IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Pericles naar Hamburg; Maluca, Hamburg, IJmuiden. A

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4