Regeling van ziektekosten rijksambtenaren gereed AGENDA 3 Zij deden mijn was waar ik bij Karpers werken mee aan smakelijk duinwater GRIEP BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO TRIUMPH DEALER O. NV V-secretaris bij botsing gewond Rotterdamse schietpartij voor Hoge Raad Hervormde Synode en Kerk en Wereld Koningin beëdigde nieuwe gouverneur Baron van Haersolte opvolger in Madrid van jhr. Van Panhuys Hoge Raad houdt zaak van substituut-officier aan tot 16 maart Jongetje springt uit brandend huis Herindeling op Walcheren Herhalingsoefeningen voor landmacht Plannen voor Europese federalistische partij in Nederland Veel bewolking ASPIRIN BAYER WOENSDAG 17 FEBRUARI 1965 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk HARRY OOMEN Kerkelijk nieuws mm feggttRgÉpa Socialistische jongeren ageren tegen Salazar i WEERRAFPORTEN 4i Si iZ Se es Het wetsontwerp voor de ziektekosten regeling voor rijksambtenaren en onder wijzend personeel (800.000 verzekerden in clusief de gezinsleden) is thans vastge steld. Het zal, naar verwachting, spoedig bij de Tweede Kamer worden ingediend. De premie van de ziektekostenregeling gaat circa 4,6 percent van pensioengrond slag plus eventuele kindertoelage en kin derbijslag bedragen. Het rijk betaalt hier van de helft. Maximum-grens voor pre mie-heffing is de maximale bezoldiging voor de rang van hoofdcommies. De verstrekkingslijst van de nieuwe re geling moet nog worden vastgesteld. Als richtsnoer hiervoor zal de reeds bestaande provinciale en gemeentelijke IZA-regeling dienen. De ambtenaren moeten dus een deel van de ziektekosten zelf dragen. Hun totale kosten, inclusief premie, zullen per Advertentie RED 8AIMD ROOSENDAAl De nieuwe secretaris van het NW, de heer B. van Loen, is gisteren gewond ge raakt bij een verkeersongeluk op rijksweg 2 bij Utrecht. De heer Van Loen werd aan het hoofd gewond. Hij klaagde over pijn in de borst en is in het Academisch Zie kenhuis in Utrecht opgenomen. jaar niet de vijf percent van de bezoldi ging te boven kunnen gaan. Zij hoeven de ziektekosten niet voor te schieten, maar mogen aan de hand van rekeningen ver goeding vragen. Arbeidscontractanten, die onder de ver plichte ziekenfondsverzekering vallen, als mede politiepersoneel zijn van de regeling uitgesloten. Gepensioneerden en wachtgel ders kunnen wel deelnemer zijn. Voor hen wordt de premie berekend over zeventig percent van het bedrag waarnaar pensioen of wachtgeld wordt vastgesteld. Het bestuur over de uitvoering van de regeling wordt gevormd door gelijke aan tallen representanten van het rijk ener zijds en de vijf centrales van overheids personeel anderzijds. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden mr. P 's Jacob heeft dinsdag geconcludeerd tot verwerping van de beroepen in cassatie van twee broers te Rotterdam. Beiden werden op 18 novem ber door het gerechtshof in Den Haag tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens gezamenlijke poging tot diefstal door middel van braak, bij betrapping op heter daad, gevolgd door geweld om de vlucht mogelijk te maken. Dit veroorzaakte bij de Rotterdamse agent van politie B. Nijen- huis zwaar lichamelijk letsel. Bovendien was in beider geval sprake van recidive. De generale synode van de Nederlandse hervormde kerk heeft vandaag een be leidsnota van Kerk en Wereld behandeld, waarin een overzicht wordt gegeven van het werk van deze stichting. Bij de be spreking van de nota in de synode kwam de grote waardering naar voren, al is men hier en daar beducht voor het uit eengroeien van de gemeenten en Kerk en Wereld. De synode besloot een commissie te benoemen die de opdracht krijgt voorstel len te doen betreffende de plaats van de Stichting in de kerkorde. In de middagvergadering is de verhou ding van de hervormde kerk en de re monstrantse broederschap besproken naar aanleiding van een rapport, opgesteld door de hervormd-remonstrantse commis sie. Hierin worden voorstellen gedaan om te komen tot een hechtere gemeenschap tussen remonstranten en hervormden. De synode aanvaardde de voorstellen met drie stemmen tegen. Medegedeeld werd dat begin maart het rapport „De kerk in stedelijk perspec tief" zal verschijnen. c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Het Quartetto Italiano (Haarlems Comité voor Kamermuziek). Minerva Theater (Heemstede): vandaag 20.15 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Mariëtte van Wijk (piano) en Piet Honingh (klarinet). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De zevende dageraad", 18 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Vliegende dui vels", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 uur: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Ave Maria", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Robin and the seven hoods", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „La ronde", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Tarza, de wolfshond", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „Moord in galop", 14 j. Rembrandt, vandaag 14 en 20 u.: „Becket", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Lift naar de misdaad", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slag in de Koraalzee", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Dood aan de rondkoppen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. «n zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Verzameling uit het Van Abbemuseum. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. „Chez nous" (Spaarne 25) Expositie van aquarellen van Frans Funke. Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. DIVERSEN Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14-15 *ur: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 17 FEBRUARI City, 20 u.: „Stoottroepen in de aanval". Stadsschouwburg, geen film. Paviljoen Schoonenberg, 19.30 u.: avond- rit „De Rijmonders". Herv. Jeugdgebouw, 14 u.: N.V.V. Be- stuurdersbond, kinderfilm. DONDERDAG 18 FEBRUARI City, 20 u.: „Captain Newman". Stadsschouwburg, 20 u.: toneelvoorstel ling door „Centrum" van „Elektra". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10—12.30 uur; filiaal Velsen- Noord 1012 uur. WOENSDAG 17 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „U spreekt met uw moordenaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Heb zucht in de zon". Stadskantoor, 19.30 uur: Openbare ge meenteraadsvergadering. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Pius X-College. Hotel Parkzicht, 20 uur: Klaverjasavond Kennemer Motor- en Auto Club. Galerie Bouraans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiustraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15—21 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwjjk, r.k. leeszaal, geopend van 1421 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 uur; r.k. leeszaal geopend van 1921 uur. DONDERDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Heb zucht in de zon". Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Open klaverjasdrive door honk- en softbalver. Roos wijk. Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Stichting huish.- en gezinsvoorlichting. Herv. Ver.gebouw, Schans, 20 uur: Avond voor Ned. kath. vrouwen. Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Brueghel, geopend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19-3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwjjk, r.k. leeszaal geopend van 1421 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 uur, r.k. leeszaal geopend van 19—21 uur. Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 TEL. 19000 De koningin heeft gisteren de nieuwe gouverneur van Suriname, mr. H. L. de Vries, op paleis Soestdijk beëdigd. Na afloop der beëdiging maakten de koningin en de prins kennis met de echt genote van de nieuwe gouverneur, me vrouw K. de Vries-Peters. Binnenkort is de benoeming te verwach ten van mr. C. W. A. baron van Haer solte, laatstelijk ambassadeur te Lima, tot ambassadeur te Madrid. Jhr. mr. W. E. van Panhuys, de huidige ambassadeur in de Spaanse hoofdstad, be reikt binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar. De hoge raad der Nederlanden heeft de behandeling van het beroep in cassatie van een 47-jarige substituut-officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Amsterdam aangehouden tot 16 maart. Het gerechtshof in Den Haag veroordeel de de betrokkene op 23 december tot twee weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. Volgens het arrest zou hij zich in de nacht van 13 op 14 juni 1963 schuldig hebben gemaakt aan het besturen van een auto onder invloed van sterke drank en aan het opzettelijk niet voldoen aan be velen van de politie. Advertentie Een van de Sunil-teams deed de was voor mevrouw B. Steggink, Bos en Vaartlaan 11, Amstelveen. Zelfs mijn was is witter, hoe bestaat het". zei mevrouw Steggink verbaasd. "Nu begrijp ik wat ze bedoelen als ze zeggen: Sunil geeft het hoogste wit". De zorg voor de smaak van het Haagse drinkwater is sinds kort (onder meer) toe vertrouwd aan karpers. Achthonderd vis sen zwemmen bij wijze van proef in een meertje van het waterwingebied in de dui nen. Er zullen nog meer karpers worden „ingezet" in de strijd voor de goede smaak van het Haagse drinkwater. Den Haag haalt sinds de duinen drei gen uit te drogen zijn water uit de rivier de Lek bij Bergambacht en brengt het via een leiding in de duinen, die steeds meer het aanzien van een plassengebied krijgen. In de meertjes groeien waterplan ten, die zorgen geven als zij afsterven. De ontbindende planten beïnvloeden de smaak van het water en dat is nu juist wat het waterleidingbedrijf dat het toch al niet gemakkelijk heeft met het steeds meer vervuilende rivierwater moet voorkomen. Omdat men terugdeinst voor het ge bruik van stoffen die de groei van de Advertentie Kies bij griep ook voor uw kind het betrouwbaarste middel. Bayer maakt Kin der-Aspirin. Het smaakt goed en bovendien is de verpakking beveiligd door een vernuftige sluiting. nmuoc DAAR STAAT met vruchtensmaak Vfi-X Af.HTER kinder ASÏ w met vruchten smaak ACHTER waterplanten tegengaan, blijft er maar één oplossing: plantenetende vissen. Helaas bestaat er geen Europese vis, die planten eet. Vandaar dat de proef is genomen met de karpers, die de bodem van de meertjes omwoelen. Het wortelen van kiemplantjes wordt hierdoor tegenge gaan. Het zesjarige zoontje van de familie Bosman uit Groningen heeft zich vanmor gen ternauwernood kunnen redden bij een brand, die van de woning van zijn ouders slechts geblakerde muren en een ernstig door het vuur aangevreten dak overliet. Het vuur greep op de benedenverdieping zo snel om zich heen, dat het ventje niet meer langs de trap naar beneden kon toen zijn moeder hem riep. Hij waagde een sprong door het raam. Zijn moeder en een buurvrouw vingen hem op. De brand werd om kwart voor acht ont dekt door het tweejarig zusje van het ventje. Alleen de moeder, het meisje en het jongetje waren in huis, de vader was al naar zijn werk. Blijkens zijn memorie van antwoord heeft de minister van Binnenlandse Zaken met behulp van een nota van wijziging thans voorgesteld een groot deel (Nieuw- land) van de gemeente Nieuw- en St. Joos- land toe te voegen aan Middelburg en de groenstrook van die gemeente tot aan de kust aan Vlissingen. De gemeente wordt dan opgeheven. Eevenals voorgaande jaren zullen ook dit jaar voor verschillende eenheden van de Koninklijke Landmacht herhalingsoefe ningen worden gehouden. Personeel behorend tot voor de Navo be stemde mobilisatie-eenheden zal onder ver antwoordelijkheid van de commandant van de vijfde divisie, tevens commandant van het commando operationele mobilisatie voorbereiding, gedurende enkele weken moeten opkomen, In de maand augustus zullen geen herhalingsoefeningen worden gehouden. Als meldingsplaatsen zijn aangewezen: Amersfoort voor de cavalerie, het artille rieschietkamp voor de artillerie en de le gerplaats Nunspeet voor de overige eenhe den. Bij de territoriale eenheden zullen her halingsoefeningen worden gehouden voor personeel van een aantal compagnieën Van Heutsz gedurende één week en voor personeel van enkele genie-bataljons gedu rende ongeveer 25 dagen. Ook voor dit per soneel is de legerplaats Nunspeet aange wezen als opkomstcentrum. Bij het korps mobiele colonnes zullen re serve-officieren, die nog niet bij dit korps hebben gediend, worden opgeroepen ten einde hun eerste opleiding voor de door hen bij dit korps te vervullen functies te ontvangen. Dit betreft personeel van brandweer- reddings-, en geneeskundige colonnes. Personeel dat reeds eerder bij het KMC heeft gediend zal voor herha lingsoefeningen worden opgeroepen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zelhem J. H. J. Hoffman te Kruiningen. Aangenomen naar Waarder A. Vlietstra kand. te Hoogeveen, die bedankte voor Bruchem-Kerkwijk, Leerbroek, Lopik Molenaarsgraaf, Nieuw-Lekkerland (Kin- cterdijk), Oosterwolde IGld.) en voor Wou- terswoude. m - -i «ra 166. Zodra de man uit het tentje Bram herkend had als een ontvluchte gevangene dook hij naar voren om de zeeman te pakken. Met een snelle beweging wist Bram de grijpende handen te ontwijken, maar daar bij verloor hij zijn evenwicht. Om niet te vallen greep hij het eerste het beste wat hij pakken kon.en dat waren toevallig de touwtjes van de touwtrekstand. De gevolgen waren geweldig! Nèt toen de man uitriep: „Je zult me niet ontkomen, ik breng je naar de poli tie" stortte het hele tentje krakend in el kaar, zodra Bram en de eigenaar van de zaak door planken, touwtjes en prijzen be dolven werden. Tutu wist zich, door een razendsnelle be weging van de vlerken handig in veiligheid te stellen. Maar Bram lag er helemaal on der.en hij hoorde voortdurend, ergens achter het splinterende hout en een zil veren bekertje, de stem van de woedende man: „En toch zul je me niet ontsnappen.' Ik zal je pakken, al moest ik er mijn hele verdere leven over doen". mmmmmmi i m m i HÉ, POLIE, kom EENS NAAR.ONTE MOOIE J HA, ft DAT EEN BALKON? J NEEN KAJUIT i i—N-.-Q EEN KAJUIT KIJKEN I EEN SPRINGPLANK a°°° °k!oo 1707. D. COPEMMGtHfl 'hoe HEEFT HU ER &E MO Eb VOOR, 2UN DASJê) -| WORDT KLETSNAT 1 J De voorzitter van de Nieuwe Democra tische Partij (NDP), de Amsterdamse za kenman M. Lewin, de secretaris en twee Haagse leden hebben een samenspreking gehad met de voorzitter van de Europaei- sche Foederalistische Partei Deutschlands (EFP), Ernst Ruban uit Bremen, twee medeoprichters en een lid van deze vorig jaar januari gestichte nieuwe politieke partij in West-Duitsland. Doel van dit gesprek was om na te gaan of er een mogelijkheid is om in Neder land ook een Europese federalistische par tij op te richten. Het initiatief tot dit ge sprek is van de NDP uitgegaan, omdat, aldus haar voorzitter, de doelstellingen van de NDP grotendeels overeenstemmen met die van de EFP. Het bestuur van de NDP zal de zaak weer verder bestuderen. Medio maart zal een beslissing worden ge nomen om of een EFP-Nederland te stich ten dan wel de NDP om te vormen tot zulk een EFP voor ons land. De Nieuwe Democratische Partij werd in oktober 1962 opgericht op initiatief van de heer Lewin, die ook initiatiefnemer was voor de oprichting in september 1958 der Nederlandse Volksbeweging, welke bi] de stichting der NDP geheel in deze nieu we politieke partij opging. De NDP nam zonder succes deel aan de Tweede Kamer verkiezingen in 1963. De heer Lewin is voorts voorzitter van de bond van belas tingbetalers en hij is indertijd een der drie oprichters geweest van radio Veronica. Leden van een aantal socialistische jon gerenorganisaties hebben het initiatief ge nomen tot een oproep aan de Partij van de Arbeid, waarin de Partij gevraagd wordt om op het in maart te houden con gres een duidelijke uitspraak te doen over het fascistische regime in Portugal en zich uit te spreken tegen elk bondgenoot schap van Nederland met de Portugese diktatuur. De ongeveer vijfhonderd socialistische jongeren, die de oproep ondertekenden, zijn niet tevreden met de antwoorden die gegeven werden op het laatste kongres van de partij in januari 1963, toen afge vaardigden aandrongen op een duidelijke uitspraak van de partij. Men meende dat een uitspraak over Portugal en over het bondgenootschap met dit land niet urgent was, en de partijleiding volstond met de mededeling dat er in de partij algemene aandacht was voor het probleem van het fascisme. Bovengenoemde socialistische jongeren zijn van mening, dat zolang de partij zich niet duidelijk distantieert van elk bondgenootschap met Portugal en hierte gen geen actie wil gaan voeren in Neder land en op internationaal niveau in samen werking met haar Westeuropese zusteror ganisaties, zij medeverantwoordelijk is voor het voortduren van de westerse steun aan het Salazar-regime en daardoor ook voor alle terreurdaden door dit regime in Portugal en in de koloniën bedreven. Het K.N.M.I. deelt mee: Een langgerekt hogedrukgebied strekt zich uit van Ierland via Scandinavië naar Rus land. Aan de flank ervan voeren noordoos telijke winden tamelijk koude continenta le lucht naar West-Europa. Hierin kwam in de afgelopen nacht veel bewolking voor, zodat de minimumtemperatuur in ons land niet lager werd dan drie graden on der nul. Samenhangend met een lagedruk gebied boven de Balkan komt er in Oost- Europa een zeer omvangrijk sneeuwge- bied voor, dat langzaam naar het westen trekt. Het is echter onwaarschijnlijk dat dit sneeuwgebied Nederland zal bereiken. Wel zal er in ons land over het algemeen veel bewolking zijn, zodat in de komende nacht de vorst slechts licht zal zijn. Over dag komt de temperatuur iets boven het vriespunt. Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland Den Helder geheel bew. ono 4 -0 Ypenburg geheel bew. ono 5 -2 Vlissingen zwaar bew. no 5 -0 Eelde half bew. O 3 -2 De Bilt geheel bew. nno 6 -2 Twente licht bew. no 2 -3 Eindhoven zwaar bew. nno 5 -3 Z.-Limburg half bew. no 3 -3 Helsinki geheel bew. n -2 -4 Stockholm sneeuw w.stil -2 -6 Oslo onbewolkt w.stil 1 -13 Kopenhagen licht bew. no -1 -3 Aberdeen motregen nnw 9 7 Londen geheel bew. n 8 1 Amsterdam geheel bew. o 6 -1 Brussel geheel bew. ono 4 -5 Luxemburg sneeuw n -0 -4 Parijs geheel bew. n 6 -0 Bordeaux zwaar bew. nw 8 -3 Grenoble half bew. ono 1 -6 Nice zwaar bew. nnw 12 2 Berlijn licht bew. nno -2 -8 Frankfort sneeuw nno 2 -3 München sneeuw nno -3 -8 -8 Zurich sneeuw w.stil -1 Genève onbewolkt w 0 -11 Locarno onbewolkt nnw 7 -4 Wenen zwaar bew. nnw -1 -2 Innsbruck sneeuw ono -2 -7 Belgrado sneeuw w 0 -4 Rome onbewolkt w.stil 8 -3 Barcelona onbewolkt nw 11 1 Madrid onbewolkt w.stil 10 -J Mallorca half bew. w.stil 11 -1 Donderdag 18 februari Zon op 7.50 uur, onder 17.59 uur. Maan op 21.17 uur, onder 9.20 uur. Maanstanden 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 17 februari Hoog water 4.47 uur en 16.58 uur. Laag water 0.24 uur en 12.48 uur. Donderdag 18 februari Hoog water 5.28 uur en 17.43 uur. Laag water 1.08 uur en 13.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2