Beverwijkse wethouder beschuldigt B. en W. Velsen van tegenwerking Bij stichting van openbare l.t.s. in IJmond-Noord Sanering van Beverwijkse binnenstad begint spoedig G.INIA Ir. A. K. Vroege zilveren jubilaris Aan structuurplan-in-ontwerp voor Velsen wordt gewerkt RA! stand no. 29 Uitvoering van bosplan voor Velsen begint zo spoedig mogelijk Financiële positie gemeente vraagt verhoging inkomsten Velsen herdenkt eerste spade" voor aanleg van Noordzeekanaal Havenberichten Industrieterrein „De Pijp" groeit voorspoedig Velsens bestuurscentrum komt in Oost-IJmuiden Strandhuisjes mogelijk van IJmuider- naar Noorderstrand TAUNUS personen-automobielen voor RIJLES WOENSDAG 17 FEBRUARI 1965 5 12 M vanaf ƒ5725.— 17 M vanaf 7885.- 20 M vanaf 8995.— ZWIER is „SUCCES Groeneweg 45 - Telefoon 4333 34 nieuwe scholen Commissie voor kunst Kunst en vliegwerk Garantie Sociale werkplaats f' Op 8 maart a.s. Vanaf 8275.- SIMCA 1000 v.a. 4995.- SIMCA 1300 v.a. 6785.- SIMCA 1500 v.a. 7895.- „Kennemer Garage" Geen mededelingen uit vrees voor grondspeculaties Dagelijks demonstratie LOENDERSLOOT BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY WASAUTOMATEN Tijdens de voortzetting van de begro tingsbehandeling door de Beverwijkse gemeenteraad heeft de wethouder van onderwijs, de heer A. J. Hermes, het ge meentebestuur van Velsen beschuldigd van tegenwerking bij de stichting van een openbare lagere technische school in het noordelijk IJmondgebied. Volgens de heer Hermes waren Bever wijk en Heemskerk al aardig op weg om tot overeenstemming te komen over de plaats van deze l.t.s. toen het college van B. en W. van Velsen roet in het eten gooide door te stellen dat het in de stich ting van de school betrokken wilde wor den. Beverwijks wethouder van onderwijs zei vrijwel letterlijk: „Met Velsen begon de narigheid. Het heeft er veel van weg dat Velsen het bestaansrecht van deze l.t.s. in IJmond-Noord betwist. Daardoor is het overleg gestagneerd en was de kans ver keken dat de aanvraag voor het oprich ten van deze openbare l.t.s. voor 1 maart 1965 bij O. K. en W. is. Het is een bij zonder vervelende zaak. Er zal niets an ders op zitten dan tot 1 maart 1966 te moeten wachten met het indienen van de aanvraag. Wethouder Hermes zei dat Beverwijk bij de stichting van nieuwe scholen de IJmond Noord als één gebied ziet. Deze beleidslijn is door Heemskerk overgenomen. „Het gaat er niet om dat deze openbare l.t.s. per se in de gemeente Beverwijk moet komen", aldus de heer Hermes, „de school mag wat ons betreft gerust op Heemskerks grondgebied staan, mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan". Zelfs kon de wethouder zich voorstellen dat de openbare l.t.s. gunstiger in Heems- Advertentie Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD-DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 Met de uitvoering van het zo genoemde „bosplan" in Velsen (noord) zal zo spoe dig mogelijk een aanvang worden ge maakt. Het plan, dat een gebied van circa 40 ha omvat, liggende rondom de noor delijke inrit van de tunnel, zal worden uitgevoerd in drie fasen, aldus hebben B. en W. medegedeeld, in antwoord op vragen tijdens het begrotingsonderzoek. De eerste fase, waarmede naar raming een bedrag van 543.000 zal zijn gemoeid omvat het deel van het plan, dat betrek king heeft op het noordoostelijk deel van het terrein. In de tweede en derde fase zullen de terreinen, gelegen ten westen van de tunneloprit en het deel van het terrein, dat grenst aan het Noordzeeka naal, worden aangelegd. De totale kosten van het plan zullen naar raming 810.000 bedragen. Het is de bedoeling het plan geleidelijk te realiseren in een tempo, dat wordt be paald door de beschikbare middelen. Ge dacht wordt aan een uitvoering in 4 of 5 Jaar. Bij de opzet van het plan is rekening gehouden met een zo groot mogelijke re creatieve benutting. Het omvat ruime speel- en ligweiden en een aantal wandel paden; er is voorts een vijverpartij ge projecteerd, die 's winters uitstekend ge bruikt kan worden als schaatsgelegenheid Verder omvat het plan volkstuincomplex en en er is een bloementuin geprojecteerd Een en ander zal worden afgewisseld door bosschages, die de nodige luwte verschaf fen. Aardappelen, groenten en fruit. In Beverwijk heeft de kleinhandelsvereniging in groenten, aardappelen en fruit „St. Petrus" dinsdag haar 35-jarig bestaan her dacht: 's middags met een receptie in het Kennemer Theater en 's avonds met een groT feest in het Kennemer Theater. Tijdens de receptie waren vele sprekers, die niet alleen de jubilerende vereniging gelukwensten, maar ook de voorzitter, de heer J. Batus, feliciteerden met het feit dat hij 35 jaar voorzitter der vereniging was. Advertentie T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN kerk zou liggen dan in Beverwijk. Maar toen Velsen zich in de zaak ging mengen verzandde het overleg met als resultaat dat een jaar verloren is gegaan. De heer Hermes zei in antwoord op vra gen van raadsleden in hun algemene be schouwingen dat de gemeente Beverwijk plannen in ontwikkeling heeft voor de bouw van 34 scholen, waarvan 17 kleu terscholen. Drie nieuwe lagere scholen zijn in Oosterwij k gepland, deels op Heems kerks grondgebied. Wethouder Hermes was vol lof over het overleg met Heems kerk inzake de stichting van deze scho len. Beide gemeenten huldigen het stand punt, zei hij, dat wat de scholenbouw be treft de IJmond-Noord als één gebied moet worden beschouwd. Ten aanzien van de door verscheidene raadsleden geuite wens een commissie in het leven te roepen die het gemeentebe stuur kan adviseren bij de aankoop en plaatsing van kunstwerken, zei wethouder Hermes voor deze gedachte wel te voe- Wethouder A. J, Hermes „Met Velsen begon de narigheid" len. „Maar het moet dan toch wel een commissie van deskundigen zijn, niet een commissie van raadsleden," merkte hij on der enige hilariteit van de raad op. Het zal niet lang meer duren voordat een begin zal worden gemaakt met de uit voering van het saneringsplan voor de oude Beverwijkse binnenstad. De gemeen te heeft reeds een aantal woon- en win kelpanden in eigendom verworven. Met de eigenaars en huurders van andere panden is druk overleg gaande over de waarde bepaling, subsidie, vervanging e.d. Dat heeft de Beverwijkse wethouder van openbare werken, de heer W. J. Ves- sies dinsdagavond meegedeeld tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 1965. Over het uitbreidingsplan Wijk aan Zee, al jaren een heet hangijzer, kon de wethouder weinig uitsluitsel geven. Hij achtte een snelle realisering van het plan Westertuinen dringend noodzakelijk. Alles hangt hier af van het verkrijgen van het nodige bouwvolume. Ook over het bouwplan voor een torenflat aan het Sta tionsplein moest de heer Vessies nog in het vage blijven. De wethouder van financiën, de heer E. Gerritse ontkende ten stelligste dat de be groting 1965 met kunst en vliegwerk slui tend was gemaakt, zoals enkele raadsle den in hun algemene beschouwingen had den gesuggereerd. De wijze waarop de fi nanciering van het gemeentelijk lyceum over een aantal jaren was uitgestreken is volkomen volgens de regels, zei hij. Overi gens gaf de heer Gerritse toe dat de finan ciële positie van de gemeente voor verbe tering vatbaar is. Als middelen om tot verhoging van in komsten te komen noemde hij de verho ging van de straatbelasting, het handha ven van de opcenten van de personele be lasting en van de grondbelasting, en hoge re inkomsten voor sociale voorzieningen uit rijkskas. De belangrijkste bron van in komsten voor de gemeente blijft evenwel de uitkering uit het gemeentefonds. In antwoord op een vraag over de finan ciering van de uitbreiding van het Rode Kruisziekenhuis zei wethouder Gerritse dat de gemeentelijke garantie op de hier voor benodigde geldlening verzekerd is. Nog niet zover is het plan voor het be jaardencentrum Huis ter Wijck. Technisch moet er hier nog het een en ander aan geschaafd worden. De wethouder had met grote verwondering vernomen dat de team geest in het college van B. en W. niet goed zou zijn. Het was hem volkomen onduide lijk hoe deze mening had kunnen post vat ten. „De teamgeest in het college is juist prima." Sprekend over de sociale diensten deel de wethouder Gerritse mee dat er gewerkt Wethouder E. Gerritse. „Teamgeest in B. en W. is prima" wordt aan een plan voor de stichting van een nieuwe sociale werkplaats voor gees telijk gehandicapten in Velsen-Noord. De huisvesting van buitenlandse werk nemers heeft de volle aandacht van het gemeentebestuur. B. en W. oriënteren zich hierover in streken en plaatsen waar de ze kwestie naar tevredenheid is opgelost, 3 V Op 8 maart a.s. zal het een eeuw gele den zijn, dat op de Breesaap in Velsen de eerste spade in de grond ging voor de aanleg van het Noordzeekanaal. Daarmee was een aanvang gemaakt met de door graving van „Holland op zijn smalst". Dit vooral voor de ontwikkeling van de gemeente Velsen belangrijke feit zal op 8 maart in het Velsense raadhuis officieel worden herdacht. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Esso Em- den van Hamburg; Jozina, Hamburg; Patria, Rauma; Grootekerk, Rotterdam; Atzmaut, Rot terdam; Eilert Rinde, Abadan; Heriot, Leith; Nordstrand, Algiers; Gronitas, Londen; Kosmas m., Tuapse; Birkenstein, Antwerpen; Iron Crown, Monrovia, voor IJmuiden; Belos, Vaster- vik; Graal Muritz, Wismar; Liberty, Londen; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Tilla Doris, Rot terdam; Trito, Dublin; Kassei, Antwerpen; Timi- soara, Southampton; Mistralen, Hamburg, IJmui den; Juno, Bayonne; Midas, Aalburg; Mutter- segen, Uddevala; Wedlooper, Kotka; Mare Libe- rum, Dagenham. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Telamon van Paramaribo; Antarctica, Rotterdam, voor IJmuiden; Liberiakust, Rotterdam; Brage, Nar vik; Ivan Ryabov, Rochester. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Oranje naar Antwerpen; Togokust, Antwerpen; Magdala, Ge nua; Hawkwood, Westhartlepool; Emsland, Har- lingen; Norfolk Trader, Felixtowe; Meeuw, Ant werpen; Boras, Parijs, IJmuiden; Hermann Litt- meyer, Rendsburg; Bahrfletersand, Caen; Spaar- nestroom, Huil; Neutron, Rochester; Najade, Bremen; Daphnis, Kopenhagen; Strabo, Aarhus; Jozina, Rotterdam; Schiekerk, Bremerhaven; Scheldeborg, Kingslynn, van IJmuiden; Putte Pan, Antwerpen, IJmuiden; Jans, Londen; Atna, Rotterdam; Deo Gratias, Londen; Ank-T., Midd- lesborough; Hoegh Aurire, Bremen; Proton, Duinkerken; Zeeland, Duinkerken; Hinde, Lon den; Nordstern, Goole; Diet, Rotterdam; Triumph, Londen; Waverstroom, Goole; Hoe Vinces, Londen; Hoogvliet, Harlingen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Honte- stroom naar Vlissingen; Burgenstein, Antwer pen; Esso Emden, Hamburg; Wilchief, Rotter dam; Hoegh Benin, Porsgrunn. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie simrao tourist Vraag proefrit bp: Kennemerlaan 224 226 IJmuiden - Tel. 4324—6238 Dinsdag herdacht ir. A. K. Vroege uit Beverwijk, hoofd sector ijzer, het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst van Hoog ovens in IJmuiden trad. Gistermorgen werden de zilveren jubilaris, zijn echtge note en naaste medewerkers, ontvangen op de kamer van de adjunct-directeur ir. J. van der Woude, die memoreerde dat de heer Vroege zich als een van de wei nigen van het concern de bezitter van de gouden ere-penning mag noemen. Deze penning verwierf ir. Vroege indertijd voor moedig gedrag tijdens een moeilijke situa tie bij een hoogoven, waarbij hij anderen uit de nood hielp. Ook directeur W. Bakker, die de jubila ris later op de dag toesprak tijdens een directiebijeenkomst met staffunctionaris sen, wees op de waardevolle arbeid, die de heer Vroege in zijn sector verricht: „U heeft zich nauw verweven met uw werk. Al die jaren was u op dezelfde plaats. Dat brengt uw moeilijke vak dat veel ervaring vereist ook mee. U heeft meegeholpen aan de ontwikkeling van de hoogovens naar een moderne wetenschap pelijke bedrijfsvoering. Op uw plaats heeft u een belangrijke carrière gemaakt." De heer Vroege ontving uit handen van de heer Bakker een aantal delen van een fraaie atlas. In de namiddag volgde een ontvangst voor de bedrijfsgenoten. Zilveren jubilaris ir. A. K. Vroege krijgt zijn Zeester opgespeld door ad judant-directeur J. van der Woerde. Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn, tijdens het onderzoek van de begrotingen der gemeente voor het dienstjaar 1965, op diverse vragen be treffende een op te stellen structuurplan het antwoord schuldig gebleven. Een raadslid vroeg, of er reeds vorde ringen zijn gemaakt met de opstelling van een structuurplan voor de gemeente Advertentie met de LINCO 3-TRAPS OLIE- CONVECTOR 498.— Overtuigt u van de heerlijke vloerstraling en het gezellige zichtbare vuur bij LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 IJMUIDEN - TELEFOON 4654 Het industrieterrein De Pijp in Bever wijk ontwikkelt zich voorspoedig. De ge meente onderhandelt op het ogenblik over grondverkopen, die de drie a vier miljoen gulden belopen. Dit jaar zal de verbete ring van de haven van Beverwijk (De Pijp) volgens plan zijn gerealiseerd. De vaardiepte zal dan op 5,5 meter zijn ge bracht. Ook de verbetering van de oevers van het zijkanaal A zal dit jaar, waarschijn lijk omstreeks augustus, haar beslag krij gen. De vaardiepte van dit zijkanaal wordt gebracht op 6,5 meter. Beverwijk zal daar mee een uitstekende verbinding met het Noordzeekanaal hebben. Dit werd dins dagavond door wethouder E. Gerritse meegedeeld tijdens de behandeling van de Beverwijkse gemeentebegroting 1965. Velsen, dat als leidraad zal moeten die nen voor Velsens inbreng in de inmiddels aangevraagde commissiebesprekingen over een nieuw streekplan voor het Noordzee- kanaalgebied. Een ander lid zou gaarne zien, dat de raad reeds thans iets vernam over de op merking van en over de wijziging van de bestemming van het grondgebied. Gaan de plannen in de richting van bebouwing in de polders? vroeg hij. Een lid merkte op, dat het na realise ring van de uitbreidingsplannen Zeewijk, Zeebad en Velsen (oost), krachtens het streekplan voor Zuid-Kennemerland, niet mogelijk zal zijn, de woongebieden in de gemeente, voor zover liggende ten zuiden van het Noordzeekanaal, verder uit te breiden. Verder stelde hij, dat genoemd streekplan gewijzigd zal dienen te wor den, aangezien het na de realisering der uitbreidingsplannen ongetwijfeld nodig zal blijven woningen te bouwen. Hij vroeg, of aan deze wijziging reeds wordt gewerkt. Het college heeft hierop als volgt ge antwoord. De werkzaamheden aan het in ontwerp zijnde structuurplan vinden voortgang en zodra zulks mogelijk is, zal dit ontwerp plan aan de raad ter vaststelling worden voorgelegd. Ten einde ongewenste grondspeculaties zoveel mogelijk te voorkomen, geven B. en W. er echter de voorkeur aan om in dit stadium van de ontwikkeling van het plan nog geen nadere mededelingen te verstrekken ten aanzien van de gebieden, welke voor bebouwing zullen worden aan gewezen. Met de stelling, dat het streekplan voor Zuid-Kennemerland zal moeten worden ge wijzigd om nieuwe woongebieden te ont sluiten kan het college uiteraard geheel instemmen. De wethouder van openbare werken heeft zitting in de commissie, welke de herzie ning van het onderhavige streekplan voor bereidt. Aangezien deze commissie aan het provinciaal bestuur advies moet uit brengen, zou het niet juist zijn om reeds thans mededelingen te doen omtrent de gedachten en werkzaamheden van de com missie met betrekking tot deze herzie ning. Concert. De Beverwijkse Harmonie- kapel zal op zaterdag 20 februari in het Kennemer Theater te Beverwijk 'n concert geven, met medewerking van „The Lim- bers-Kolbers" en Nicky Noble. Het con cert begint te 20 uur. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: E. A. M. van Aalsburg- Groen, d., Plutostraat 28, IJmuiden; M. A. ten Cate-Alwart, d., Marsmanplein 6, Haar lem; G. C. Rotteveel-Meiring, d., van Dalenlaan 212, Santpoort; E. N. M. Schoon- hoff-van Romondt, d., Huis te Wissenlaan 22, Santpoort; F. Kortekaas-Lauwers, d., Gerard Doustraat 14, IJmuiden-Oost; G. Broekema-Broekhuizen, d., Lange Nieuw- straat 80, IJmuiden; R. Korver-Pesch, z., K. Zegelstraat 13, IJmuiden-Oost; G. van Dijk-Mulder, d., Planetenweg 9, IJmuiden; S. C. Witte-van der Maarel, z., Kanaal straat 257, IJmuiden; L. van de Veen- Bootsman, d., Hazevlak 21, IJmuiden; A. Verbon-Kok, d., Eksterlaan 10, IJmuiden- Oost; T. M. J. Heeremans-Snijders, d., Mercuriusstraat 4, IJmuiden; E. Smolders- van den Kerkhof, d., J. Luikenstraat 113, Haarlem; G. M. A. Post-Sneek, z., Thijsse- straat 137, Zaandam; H. A. Boogaarts-van der Heijden, z., Stuyvesantstraat 14, Sant poort; E. C. Vroom-van der Linden, z., Lagersstraat 38, IJmuiden-Oost. OVERLEDEN: H. Piet, 2 j., de Ruijter- straat 61, IJmuiden-Oost; J. C. van den Heuvel, 78 j., wed. van G. J. H. Kranen burg, L. de Colignylaan 12, Santpoort; H. A. Keijzer, 84 j., Duinweg- of Duivelslaan 30, Santpoort; J. J. Schoort, 74 j., e. van A. Stet, Willemsbeekweg 8, IJmuiden-Oost; M. Bruijns, 40 j., e. van A. L. Dam, Stol- straat 17, IJmuiden-Oost; J. M. Joosen, 67 j., e. van S. C. L. Donker, Frans Naere- boutstraat 34, IJmuiden-Oost; A. Nan ninga, 92 j., wed. van C. Uittien, Zinnevelt- laan 31, Santpoort; L. A. Liepertz, 78 j„ e. van A. T. Heisper, Bakkerstraat 27, IJmui den. GEBOREN: Monique D. A., d. van R. J. A. du Crocq en D. F. F. van Herwijnen; Antonius J., z. van A. J. Loerakker en M. A. A. Dalk; Theodorus J., z. van A. v. d Kolk en A. J. Neeft; Johanna E. M., d. van L. T. van Roon en C. T. Klos; Eduardus N., z. van C. A. Boots en A. J. Renes; Pie- ter H., z. van G. H. Bleijendaal en G. Dek ker; Catharina A. M., d. van P. Sinnige en A. Q. C. Denneman; Mirjam H. E., d. van A. Zonneveld en A. A. Bekker; Nellie M. J„ d. van G. N. Beentjes en O. D. S. Worms- becher; Astrid M., d. van J. Hoeben en C. M. Rumping; Adriaan N„ z. van D. K. Krom en J. R. Putker; Leonard C„ z. van C. Ignatius en J. van Dijk; Anne A., z. van H. van der Leij en A. E. de Ruiter; Niels K., z. van K. O. Borsboom en J. E. Miede- ma; Geertruida M. M., d. van W. van Duin en C. G. M. Bloedjes; Petrus J. W„ z. van W. van Duin en C. G. M. Bloedjes; Caro line W., d. van C. H. Kolenbrander en A. J. Ammerdaal; Gabriëlla F., d. van L. van IJsseldijk en S. L. van der Meulen; Mar tinus G., z. van J. J. Seijsener en E. G. Nieuwenhuizen; Jan W., z. van E. van Wijk en T. Coenen; Esther D., d. van C. A. de Klerk en C. J. Vollers; Marcel, z. van B. Goossen en C. J. Bolink. Het streven van Velsens gemeentebe stuur is er opgericht de omgeving van het nieuwe stadhuis (in opbouw) tot bestuurs centrum te maken. Zoals bekend, moest het indertijd ge maakte plan voor het stichten van een centraal kantorengebouw worden opgege ven, omdat voor het object geen rijks goedkeuring kon worden verkregen. Overleg is gaande om het bedrijf open bare werken onder te brengen in te huren dienstruimten op twee étages van het P.T.T.-complex, dat gebouwd zal worden aan de zuidzijde van de Lange Nieuwstraat tegenover het Marktplein te IJmuiden. De plannen voor de bouw van dit complex zijn nagenoeg gereed. Het ligt in de bedoeling van B. en W. alle gemeentelijke diensten zoveel moge lijk in de omgeving van het nieuwe stad huis onder te brengen. De gemeentelijke dienst voor sociale za ken en de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst zullen worden onderge bracht in één dienstgebouw. Dit gebouw, waarvoor plannen in bewerking zijn, zal verrijzen aan de zuidzijde van het Velser- duinplein te IJmuiden (oost). Hoewel de plannen om alsnog te trachten een centraal kantorengebouw voor de huis vesting van diverse gemeentelijke diens ten te realiseren moesten worden losgela ten, is mede uit overwegingen van effi ciency het streven van het gemeente bestuur er op gericht, het oostelijk gedeel te van IJmuiden, waar het stadhuis ver rijst en het huisvestingsbureau en het ont vangerskantoor reeds gevestigd zijn, tot bestuurscentrum van de gemeente te ma ken. Aldus het antwoord van B. en W. op vragen die tijdens het begrotingsonderzoek werden gesteld. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4880 Burgemeester en wethouders van Velsen onderzoeken de mogelijkheid om de strandhuisjes, die thans in het seizoen op het IJmuider strand staan, te verplaatsen naar het strand- en duingebied ten noor den van de noordpier. Hoewel dit onderzoek nog niet is beëin digd, staat wel vast, dat indien eventueel tot verplaatsing zou worden besloten, hiermede voor de aanleg van elektrische stroom en water, het bouwen van toilet ten, politiepost etcetera een belangrijk be drag gemoeid zal zijn. In verband met de financiële positie der gemeente moet de uitvoering van de werk zaamheden voor de ontsluiting van het strand ten noorden van de noordpier voor lopig worden aangehouden. Dit hebben B. en W. medegedeeld naar aanleiding van vragen die tijdens het be grotingsonderzoek zijn gesteld. Een der raadsleden adviseerde het recre atiegebied te laten beginnen aan het begin van de duinen. Dit betekent een parkeer terrein aan te leggen op dit punt, waarna de weg te voet of per fiets moet worden vervolgd. Het zal geldbesparend zijn, een gezonde lichaamsbeweging voor de autorij der betekenen en stank in de duinen voor komen. Volgens het college zou de aanleg van een parkeerterrein aan het begin van da duinen betekenen, dat dit moet worden ge projecteerd op grondgebied van Wijk aan Zee. Gezien het feit, dat met de ruimte in deze badplaats moet worden gewoekerd, lijkt het ons onwaarschijnlijk dat hiervoor de medewerking van het gemeentebestuur zou kunnen worden verkregen. Overigens is de enige plaats, waar, zon der de ongereptheid van het duinlandschap te verstoren, een parkeerterrein van be scheiden omvang kan worden aangelegd, gelegen aan het begin van het aan te leg gen slag tussen de weg door het noorder- duinterrein en het zeestrand. Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL 4262

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5