„We kunnen extreme daden marinemannen niet voorzien" Sinds 1950 niet alleen méér maar ook rijkere miljonairs AGENDA m K2r „Pas een CIOM-regeling als de legerpredikanten zijn gehoord" KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en Marine-artsen en -psychologen: Bronzen deuren van paleis zijn zoek Arnhems burgemeester voorzitter van Rijnmondraad? Kamerverhuurder Koekoek krijgt ongelijk Verzending van zeepost Mr. Schiff besprak in Djakarta moord op pater Smit Nieuwe minima voor vrijstelling luister- en kijkgeld Jongens sloegen bewaker neer Al veel lammeren bij schaapskudde morgen bij Uw drogist ,«'jrvv Ga naar Uw drogist: Hij heeft't beslist. Hervormde Synode wenst: Belg verdronken bij aanvaring i Om het vriespunt DONDERDAG 18 FEBRUARI 1965 Satisfactie-onderzoek is nu ingevoerd Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Prof. dr. M. Euwe Voor Uw tanden: de tandpasta. die de tandarts voorschrijft Voor Uw gezicht: CREME MOESOIV met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSON badzeep En tegen vlekken mmiiniiinnnniiininnmiiniiiniinmiiiiiiiiiinniiimmniiiinminniinmii WEERRAPPORTEN sa Even goed als een man die gezond is, plotseling ziek kan worden, kan iemand die geestelijk stabiel is plotseling komen tot daden, die men slechts van zeer in- stabielen zou verwachten. De marine ziet dan ook geen mogelijkheden om extreme voorvallen zoals zich die in het laatste jaar hebben voorgedaan (tweemaal een joy-vlucht met een marinevliegtuig., een matroos die een moord pleegt, een steek partij aan boord van een schip etc.) van tevoren te onderkennen. Marine-artsen, -psychologen en -psy chiaters staan op het standpunt dat het zich voordoen van zulke gevallen beslist geen gevolg is van het geen of voldoende aandacht besteden aan tekenen die er op zouden hebben kunnen wijzen. Dit is duidelijk geworden tijdens een persbezoek aan het Marine Opkomst Cen trum in Hilversum, waar de medische Tot grote verrassing van degenen, die bij de restauratie van het koninklijk pa leis op de Dam te Amsterdam zijn betrok ken, zijn er twee grote zware bronzen deu ren verdwenen. De deuren, die ieder twee meter breed en 3V2 meter hoog zijn, moes ten worden verwijderd om te voorkomen dat zij zouden worden beschadigd bij het transport van bouwmaterialen. Nu de deuren weer geplaatst zouden worden blij ken zij zoek te zijn... ARNHEM Naar wij vernemen is de kans zeer groot dat de burgemeester van Arnhem, de heer C. G. Matser, voor zitter zal worden van de Rijnmondraad, het bovengemeentelijk orgaan voor 24 ge meenten, waaronder Rotterdam en het ge bied van de Nieuwe Waterweg. Aanvankelijk werd de burgemeester van Eindhoven, ir. H. B. J. Witte, oud-minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, genoemd als de meest in aanmerking ko mende kandidaat voor deze belangrijke nieuwe functie. De heer Witte zou zich echter hebben teruggetrokken. - De voorzitter van de Rijnmondraad wordt volgens de wet, waarbij dit nieuwe orgaan is ingesteld, door de Kroon be noemd. De verkiezing van de leden van de raad vindt op 2 juni aanstaande plaats. De raad krijgt een adviserende taak. staf van dit centrum een uiteenzetting gaf onder meer over de medische en psychische „inkeuring", die beroeps- en dienstplichtig personeel van de marine ondergaan. Het psycho-diagrwstisch programma van de medische staf in Hilversum is dan ook na het voorvallen van de extremitei ten niet veranderd. Wel is men bij de marine sinds enige tijd bezig met een „satisfactie-onderzoek", een onderzoek hoe de marine-man zijn werk waardeert. Dit satisfactie-onderzoek zal bij de ma rine-luchtvaartdienst worden geïntensi veerd. De president van de rechtbank te Arn hem heeft het Kamerlid Koekoek te Ben- nekom in het geschil met een huurster van een appartement in zijn villa in het onge lijk gesteld. Deze huurster, een onderwij zeres, had in een kort geding tegen de heer Koekoek geëist dat hij de toevoer van elektriciteit, water en gas, welke hij had afgesloten na opzegging van de huur» zou herstellen. De president heeft deze eis toegewezen en de heer Koekoek bovendien bevolen de huurster in geen enkel opzicht te storen in het genot van de bewoning. De situatie zoals die bestond voordat de heer Koekoek de huur opzegde, moet volledig worden hersteld. Ons land heeft sinds 1950 niet alleen veel meer miljonairs gekregen, maar die mil jonairs zijn in verhouding ook veel rijker dan de lagere vermogensgroepen. Was er in 1951 een totaal vermogen van 14 mil jard gulden, dat voor een-dertiende deel in handen was van een kleine duizend miljonairs, in 1960 bleek het vermogen te zijn toegenomen tot ruim 38 miljard gul den. dat voor een-vijfde deel was gecon centreerd bij 3700 miljonairs. Dat blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Volgens die ge gevens is de sterke groei van het vermo gen in de periode 1951 tot en met 1960 vooral ten goede gekomen aan de grote vermogensbezitters en er is geen reden te veronderstellen dat de ontwikkeling zich sindsdien heeft gewijzigd. De cijfers zijn Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Algorab" (21 febr.) en ms „Cap Palmas" (24 febr.); Brazilië: ms „Algorab" (21 febr.) en ms „Cap Palmas" (24 febr.); Canada: ms „Harpefjell" (23 febr.); Chili: ms „Breitenstein" (21 febr.) en ms „Archimedes" (23 febr.); Indonesië: ms „Adrastus" (21 febr.); Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Pierre Lot.i" (21 febr.); Ned. Antillen: ms „Maron" (23 febr.); Nieuw-Zeeland: ms „Tancred" (22 febr.); Suriname: ms „Hermes" (24 febr.); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Pendennis Castle" (21 febr.) en ms „Zui- derkerk" (24 febr.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. c D Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „De Meeuw" van An ton Tsjechov. Regie: Peter Sjarov. M.m.v. Mary Dresselhuys. Ina van Faassen, Jan Retèl, Ramses Shaffy e.v.a. Concertgebouw, vrijdag 20 u.: Concert door het Haarlems Opera Koor o.l.v. Bep Ogterop. M.m.v. Pierre Palla, Anton van Dalen, Lou Tervoort (allen vleugel), Nelly van Gelder (sopraan), Chris Scheffer (te nor) en Gerard Droog (bas-bariton). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Vlie gende duivels", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Robin and the leven Hoods", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „La ronde", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Moord in galop", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Lift naar de misdaad", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Dood aan de rondkoppen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants" 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Verzameling uit het Van Abbemuseum. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. „Chez nous" (Spaarnelaan 25): Expositie van aquarellen van Frans Funke. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 12 februari). DONDERDAG 18 FEBRUARI City, 20 u.: „Captain Newman". Stadsschouwburg, 20 u.: toneelvoorstel ling door „Centrum" van „Elektra". VRIJDAG 19 FEBRUARI Stadsschouwburg, 13.30 en 15 u.: Natio naal Ballet voor scholieren; 20 u.: „Vrou wenjagers" (film). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan": 16 tot 18 u. (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 u. (in Santpoort ook voor r.-k. bibliotheek). DONDERDAG 18 FEBRUARI Kennemer Theater, géén filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Salomo en de Koningin van Scheba". Verenigingsgebouw Plesmanweg, 20 u.: Lezing door Henny Boll voor het NIVON. Statenhuis, Velserweg, 19.30 u.: Stich ting Huish.- en Gezinsvoorlichting. Statenhuis, Velserweg, 20 u.: Open kla- verjasdrive, Honk- en Softbalvereniging „Rooswijk". Verenigingsgebouw Schans, 20 u.: Bij eenkomst Kath. Arb. Vrouwen. Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Strum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70. geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwgk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. VRIJDAG 19 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De hofnar". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Salomo en de Koningin van Scheba". W.B. Theater, 20 u.: „Escorte des doods". K.S.A.-gebouw, 20 u.: Schaakavond door „Excelsior". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Strum phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal. Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwgk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. afkomstig van de belastingdienst en geven dus uitsluitend inzicht in de verdeling van het vermogen boven de 50.000, de grens die voor de vermogensbelasting wordt aan gehouden. Uit de cijfers blijkt duidelijk een ver schuiving van het vermogen naar de fis cale vermogensklassen boven de 300.000. De klasse tussen 50.000 en f 100.000 be schikte in 1951 nog over 31,7 percent van het totale vermogen, in 1960 echter nog maar over 23 percent. Daarentegen klom de klasse van een miljoen gulden en meer over dezelfde periode van 12,9 percent tot 21,3 percent van het totale vermogen. De Nederlandse ambassadeur in Djakar ta mr. E. D. Schiff heeft de Indonesische regering in kennis gesteld van de „ern stige bezorgdheid" van de Nederlandse re gering over de moord op de r.k. missio naris pater Jan Smit bij Merauke op West- Irian. Ambassaderaad jhr van Suchtelen, die de ambassadeur bij zijn bezoek aan het ministerie van Buitenlandse Zaken verge zelde, heeft tegen journalisten verklaard dat een hoge functionaris van het bestuur van West-Irian, dr. Lejowo, uitdrukking heeft gegeven aan zijn leedwezen óver de dood van pater Smit. Pater Smit werd de vorige week door de plaatselijke Indo nesische bestuursambtenaar doodgescho ten wegens „Vernedering van de Indo nesische republiek". Jhr. van Suchtelen zei dat zowel dr. Le jowo als functionarissen van het ministe rie van Buitenlandse Zaken alle hulp en alle faciliteiten aan de Nederlandse am bassade hebben toegezegd indien deze een verder onderzoek naar de schietpartij wil. De ambassade overweegt in de komende dagen een staflid van de ambassade naar West-Irian te sturen. Pater Smit zou vermoord zijn in een gebied dat slechts kan worden bereikt na een tocht van vier uur per boot uit Me rauke. Jhr. van Suchtelen zei dat hem verteld was dat de pater de dood gevon den had in hetzelfde moerassige oerwoud- gebied, waar Michael Rockefeller de zoon van de gouverneur van New York drie jaar geleden is omgekomen. Aan de katholieke hogeschool in Tilburg is thans benoemd tot gewoon hoogleraar in de methodologie van de automatische informatieverwerking prof. dr. M. Euwe, die sinds vorig jaar reeds buitengewoon hoogleraar aan deze hogeschool was. Voor de vrijstelling van betaling van luistergeld op grond van financiële draag kracht zijn nieuwe normen vastgesteld. De nieuwe regeling heeft terugwerken de kracht tot 1 januari 1965. Vrijstelling kan nu worden verleend aan hen, wier wekelijks inkomen niet hoger is dan 59.50 of 85,- voor gezinnen van twee perso nen. Deze bedragen gelden in gemeente klasse I. In de andere gemeenteklassen zijn deze minima iets lager. Voor het eer ste, tweede en derde gezinslid meer wordt de norm met 7,- en voor vier en meer gezinslieden met 10,- per persoon ver hoogd. Dezelfde normen zijn van 1 ja nuari af ook van toepassing op vrijstel ling van betaling van het kijkgeld. Maar hiervoor wordt alleen vrijstelling verleend aan invaliden en chronisch zieken, wier inkomen beneden de minima ligt. In de Rekkense inrichtingen hebben vier jongens in de leeftijd van 16 tot 18 jaar 's nachts een 30-jarige bewaker met een loden pijp neergeslagen. De bewaker werd slechts licht gewond. De knapen eisten de sleutel van de brandkast, die de bewaker echter niet had. De bewaker zag kans een raam te openen en naar buiten te sprin gen waarna hij door luid geschreeuw alarm sloeg. De vier jongens sprongen door hetzelfde raam naar buiten en ver dwenen in de nacht. Bij de schaapskudde op de Benderse- heide in de omgeving van Ruinen (Dr.) is het al volop voorjaar. De laatste weken zijn in de kooi niet minder dan honderdvijftig lammeren geboren. De jonggeborenen zullen binnen moeten blijven tot het weer wat lenteachtiger wordt. De kudde is in het voorjaar en in de zomer een grote attractie voor toeristen. Advertentie kies«z: Blend-a-med yoorkomt en geneest bloedend tandvlees. f 1.95 En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. fl.95 Heerlijk fris en intensief reinigend. f 1.15 Bloemenzeep v.a. f0.85 (ook in geschenkverpakking) de beproefde vlekken pasta en - spray. Vanaf f0.9S Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. De generale synode van de Nederlandse hervormde kerk heeft na een vergadering in comité-generaal bekendgemaakt, dat de legerpredikanten in hun ambtsvervulling rekening dienen te houden zowel met het interkerkelijk karakter van hun arbeid en met hun relatie daarin tot het centraal overleg in overheidszaken militair (CIOM), als met het feit dat zij voor hun prediking alleen verantwoording verschuldigd zijn aan de kerk waarmee zij ambtelijk zijn verbonden. De generale synode is van oordeel dat deze gezichtspunten mede bepalend dienen te zijn bij de organisatie van het instituut van de geestelijke verzorging en bij de be paling van de rechtspositie van de leger predikanten. Zij dringt er bij het CIOM op aan, dat geen definitieve regeling wordt getroffen, voordat de legerpredikanten daarover zijn gehoord. In deze vergadering van de generale sy node heeft zij kennis genomen van de nota van de sectie kerk en krijgsmacht over de geestelijke verzorging van de militairen, en van de hierover van verscheidene zijden binnengekomen wensen en voorstellen. De synode heeft haar instemming betuigd met de stappen, die het moderamen heeft ge daan bij het CIOM en bij de daarin samen werkende kerken om te geraken tot een herziening van de structuur van de pro testantse geestelijke verzorging in de krijgsmacht. Zij heeft het moderamen verzocht zijn werkzaamheid terzake voort te zetten, in samenwerking met de sectie kerk en krijgs macht. Zij sprak daarbij de wens uit, dat deze sectie in het overleg met de vertegen woordigers van de andere kerken een weg zal vinden om de hangende vraagstukken betreffende het pastoraat in de krijgsmacht tot een oplossing te brengen. Het binnentankschip „Isaria" (14000 brt. van de Rotterdamse rederij Ph. S. van Ommeren is gistermiddag op de Schelde ter hoogte van fort de Parel (tus sen de Boudewijnsluis en de Petroleumpier bij Antwerpen), in aanvaring gekomen met een Belgische baggerbak. Daarbij is een opvarende van de bak verdronken. 167. Het was voor Bramrnetje natuurlijk erg vervelend dat hij er een vijand had bijgemaakt. Maar het was nog vervelen der, dat hij zo moeilijk onder deplanken uit kon komen. Zélf icon hij zich vrij ge makkelijk loswringen, maar de ijzeren ko gel, die nog altijd aan zijn been was vast geklonken, bleef steeds ergens achter ha ken. Door een grote krachtsinspanning slaag de Bramrnetje er ten slotte toch in zich te bevrijden. Hij rende weg, maar hij had zoveel tijd verloren, dat ook de woeden de man zich had kunnen loswerken. Met de feestmuts op het hoofd snelde de ze Bramrnetje achterna. Bram kon hard lopen, maar de kogel hinderde hem in zijn bewegingen. Bovendien ketste het ijzeren ding steeds op de straatstenen en dat ge luid trok allerlei nieuwsgierigen aan, die niet wisten wat er aan de hand was. „Help.hijgde de achtervolger. „Hij is ontsnapt hij komt uit de gevangenis, hij heeft mijn hele huis in elkaar gegooid Dat hoorden ook enkele soldaten, die toe vallig in de buurt liepen. -/ LAAT DE 81666T46S MAAR. WEER LOS, BOEM, IK MOET DE LADDER HEB86N HET IS MAKKEU4KER MET DE LADDER OP HET SCHIP TE KOMEN J PtKMGtN Beschermheer. Mr. F. J. Kranenburg, com missaris der koningin in Noord-Holland, zal zaterdag 20 februari geïnstalleerd worden als beschermheer van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslacht offers tijdens de jaarvergadering van de afdeling Noord-Holland van de bond, die in Uitgeest wordt gehouden. Dodelijk ongeval. Gistermorgen is de 59-ja- rige P. Timmerman, wonende in de Ploegstraat in Rotterdam, van een kade muur gevallen op het terrein van een bedrijf aan de Waalhaven, mogelijk om dat hij onwel werd, en daarbij zo onge lukkig terecht gekomen dat hij spoedig daarna overleed. Andere telefoonnummers. Met ingang van 13 maart om één uur 's middags onder gaat het automatische telefoonverkeer van aangesloten Nederlandse gemeenten met België en West-Duitsland een ver andering. Het landnummer van België is namelijk gewijzigd in 0932. De gang van zaken wordt: kiestoon afwachten, land- nummer kiezen, voor België 093" en voor West-Duitsland 0949, weer kiestoon af wachten, netnummer kiezen zonder de voorafgaande nul, onmiddellijk het abonneenummer laten volgen. Zuidpoolexpeditie terug. De Belgisch-Ne derlandse Zuidpoolexpeditie, bestaande uit 33 man, zal woensdag 24 februari op het militaire vliegveld Meisbroek bij Brussel terugkomen. Gestikt. Te Venray in Noord-Limburg is de 77-jarige D. Vandelaar tijdens het avondeten om het leven gekomen. Da man kreeg een stuk brood in zijn lucht pijp en stikte. Doktershulp mocht niet meer baten. Burgemeester. Aan de heer A. H. van Gel deren is op zijn verzoek, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, met ingang van 1 maart 1965 eervol ontslag verleend als burgemees ter der gemeente Zaandijk met dank voor de langdurige diensten door hem als zodanig bewezen. Kind gestikt. In het Noordlimburgse plaatsje Horst is het tweejarig zoontje van de familie Hoeymakers door ver stikking om het leven gekomen. Het kind was in bed vastgebonden in een soort tuigwerk en daarin klem geraakt. Prof. Brom. De medische faculteit van de universiteit van Lausanne heeft een ere doctoraat verleend aan de Nederlandse hartspecialist prof. dr. Albert Gerard Brom, hoogleraar aan de medische facul teit van de Hogeschool van Leiden. Schadevergoeding streekplannen. Minister P. C. W. M. Bogaers is bereid belang hebbenden, die worden gedupeerd door dat werken, waarvoor door de bevoegde instantie vergunning is gegeven achter af toch niet kunnen worden uitgevoerd wegens strijdigheid met streekplannen of met het nationale plan in bepaalde gevallen schadevergoeding te geven. Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelo pen nacht kwam in ons land vrijwel over al lichte vorst voor. Dit was ook in de ons omringende landen het geval. De vorst hangt samen met een omvangrijke noord oostelijke luchtstroming, die aanwezig is tussen een lagedrukgebied bij de Zwarte Zee en een hogedrukgebied bij Schotland. De uitloper van dit hogedrukgebied in de richting van Scandinavië werd tijdelijk aangetast door een kleine storing die over Zweden naar het zuiden trok. Deze storing zal vermoedelijk naar de Noordzee afbui gen en dan ten noorden van ons land voor bijtrekken. Dit betekent dat de wind in onze omgeving tijdelijk zwak en verander lijk kan worden. De storing gaat verge zeld van een neerslaggebied, dat waar schijnlijk eveneens in hoofdzaak ten noor den en westen van ons land zal blijven. De temperatuur zal het komende etmaal in het algemeen om het vriespunt zijn, In het binnenland kan ook in de komende nacht echter weer lichte vorst voorkomen. Maximum- en minimum temperaturen .3 .4 binnen- en buitenland 55 c c Den Helder geheel bew. nno 1 0 Ypenburg zwaar bew. nno 1 -3 Vlissingen half bew. nno 1 -2 Eelde zwaar bew. no 1 -2 De Bilt zwaar bew. nno X -3 Twente zwaar bew. nno 0 -5 Eindhoven zwaar bew. nno 1 -4 Z.-Limburg half bew. n 0 -5 Helsinki sneeuw OZO -3 -6 Stockholm sneeuw z -1 -9 Oslo ij zei w.stil -2 -4 Kopenhagen zwaar bew. w 1 -4 Aberdeen motregen n 7 4 Londen geheel bew. n 5 -1 Amsterdam zwaar bew. no 2 -3 Brussel onbewolkt no 1 -4 Luxemburg sneeuw n -2 -7 Parijs onbewolkt nno 2 -4 Bordeaux licht bew. nno 5 -2 Grenoble geheel bew. n 16 -6 Nice onbewolkt nw 8 -2 Berlijn geheel bew. n 1 -1 Frankfort sneeuw nno -0 -4 München sneeuw wzw -4 -8 Zürich zwaar bew. wnw -2 -8 Genève zwaar bew. nno -0 -5 Locarno onbewolkt O 5 -7 Wenen sneeuw nw -2 -4 Innsbruck zwaar bew. w -2 -14 Belgrado geheel bew. wzw -2 -5 Athene regen nnw 5 Rome onbewolkt no 7 -0 Barcelona regen no 10 2 Madrid licht bew. zw 13 -2 Mallorca regen ono 12 1 Lissabon onbewolkt nno 16 Vrijdag 19 februari Zon op 7.48 uur, onder 18-01 uur. Maan op 22.36 uur, onder 9.37 uur. Maanstanden 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 18 februari Hoog water 5.28 uur en 17.43 uur. Laag water 1.08 uur en 13.34 uur. Vrgdag 19 februari Hoog water 6.11 uur en 18.27 uur. Laag water 1.51 uur en 14.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort if 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Vs

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2