f150.- WAAROM a VERSTOOK IK ZOVEEL 11 J. v. K00TEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Stenen kleedhuis met kantine en een houten „dojo" in Santpoort A.R.deBoer terug Gemeente Beverwijk subsidieert het jeugdzorgwerk Scholenbouw in Velsen Bouwgrond in Velsen is bijna „op" EHBO-wedstrijd in Velsen-Noord Havenberichten Beverwijk verlaagt belasting voor bioscopen FILM EN FILMWERELD WONINGINRICHTING TELSTAR II—HERACLES II VRIJDAG 19 FEBRUARI 1965 bij aankoop van een PH1LIPS-SUPER-ONTV ANGER 59 cm beeldbuis 100% service - 100% garantie Een' belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal •vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten., want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Ha- Europa-Meubel brengt „zit" in dertien Europese landen, met alle voordelen vandien De geweldige keus in eerste klas kwaliteits meubelen maakt het voor u gemakkelijk iets naar uw (verwende) smaak te vinden. Frans klassiek of Deens modem, bij ons is het kiezen alleen al een waar genot! Zo komt u b.v. dit bankstel tegenroyale 3-zits bank, lage fauteuil en hoge fauteuil met hoofdsteun. Losse schuimrubber kussens. De armleggers zjn met praktisch skaiflor bekleed. Kortom een bankstel dat „zit" en MEUBEL staat!f 1450.-. Bijpassende salontafelf 115.-. EUROPA IJMUIDEN, MARKTPLEIN 29, TEL. 75 41 EUROPA MEUBEL SPORTPARK SCHOONENBERG TELSTAR-Jeugd—HDVS-Jeugd Kosten door zelf werkzaamheid gedrukt tot rond 84000 STOFZUIGERS LOENDERSLOOT CONSTANT - verlovingsringen Bestuur WD-Velsen (City). In de Italiaanse produktie „Hercules tegen de Moloch" wordt thans de acteur Gordon Scott geïntroduceerd als een fonkelnieuwe Hercules, de wereldse zoon van de befaamde god Zeus. Hercules is, evenals zijn collega's in kracht en deugd: Tarzan, Ursus en Maciste een onsterfelijke filmheld, die samen met zijn sterke soortgenoten voor een groot deel verantwoordelijk is voor het openblijven van de Italiaanse studio's. DEZE „ERCOLE CONTRE MOLOCH" van Giorgio Ferroni stelt uit elementen, ontleend aan de Griekse mythologie een opwindende avonturenfilm samen, waarin wij Hercules, Medea, Demeter en Moloch tegenkomen alsof het geen geld kost. Al les draait om de wrede Demetra, de al leenheerseres over de machtige stad My- cene, die er een sinister behagen in schept lieve jonge meisjes aan Moloch te offeren. Hercules, die zich als een moedig gladia tor onderscheidt, wint de genegenheid van Demetra, maar wordt op zijn beurt ver liefd op Medea, welke complicatie uiter aard de nodige wraakoefeningen en ver wikkelingen ten gevolge heeft, vóór van vrijdag tot en met zondag het gelukkige einde met veel trompetgeschal kan wor den aangekondigd. ZONDAGMIDDAG WORDT Jack Palan- ce als de eenzame Jacob Wade „Vogel vrij verklaard," hetgeen geschiedt terwil- le van de spanning voor een stevige wes tern. Dan volgt dinsdag en woensdag de vertoning van „Verborgen moederschap", achter welke sentimentele titel zich een boeiende Franse speelfilm verschuilt, met als intrige de belevenissen van een bende jeugdige boefjes, die bij hun pogingen een jong moedertje te beschermen in allerlei avonturen betrokken raken. (Stadsschouwburg). Mickey Spillane, de bekende auteur van keiharde detectivero mans, treedt persoonlijk op in de rol van de door hem gecreëerde „private-eye" Mike Hammer in de verfilming van één van zijn boeken, welke hier de titel „Vrou wenjagers" werd meegegeven. Men zou Mike Hammer als de voorloper van Ja mes Bond kunnen beschouwen en daarmee is dan al enigszins aangetoond, dat men ook in deze film van Roy Roland veel bruut geweld en veel vrouwelijk schoon zal ontmoeten. Het behoort daarbij tot de goede gewoonte niet al teveel los te laten over de inhoud, zodat het dus voldoende moet zijn te weten dat er sprake is van een pittige cocktail van sex en misdaad, welk mengsel door de jaren zijn bruik baarheid reeds ruimschoots heeft bewe zen. En een persoonlijke ontmoeting met de grote Mickey kan misschien voor som migen ook nog als een attractie worden gezien. Zij kunnen hier dan tot en met zondag gebruik van maken. Behalve zon dagmiddag, want dan verschijnt de be faamde Roy Rogers, „de koning der cow boys" nog eens op het witte doek in Beverwijk (Luxor). De grootste attractie van de Beverwijkse bioscoopprogramma's be staat van zondag tot en met woensdag on getwijfeld uit de vele malen onderschei- jonge en bijzonder actieve Tony Richard son. Hij heeft de oorspronkelijke achttien de eeuwse schelmenroman over de losbol Tom Jones drastisch ingekort, maar het avontuurlijk en zinnelijk karakter van het verhaal volledig gehandhaafd, om daarbij vooral van het laatste aspect een dank baar gebruik te maken om in zijn film een lofzang op de goede dingen van het leven te geven. Hij stoorde zich daarbij niet aan de vele taboes en ongeschreven wetten, die vooral in de Engelse filmwe reld nog bestaan met betrekking tot de levensgenietingen in het algemeen en de erotiek in het bijzonder en ook op artis tiek gebied heeft hij zich niet aan voor schriften van stijl of compositie gebonden gevoeld. IN DE GEEST van het Franse „nou velle vague", die het „alles mag" in zijn banieren voert, heeft ook Richardson een vuurwerk van stijlfiguren ontstoken, zodat men in zijn film van alles tegenkomt: dia loog, commentaar, vertraagde en versnel de beweging, stop-motion, vlugge monta ge en trage beeldwisseling en realisme en romantiek. En deze dubbele losbandigheid van de filmer heeft een meeslepende en speelse productie ten gevolge gehad, waarin de belevenissen van Tom Jones (Albert Finney), in zijn tijd een rebel te gen schijnheiligheid en toen geldende fat soensnormen, zich op onbekommerde wij ze afspelen tegen de achtergrond van het achttiende-eeuwse Engeland, dat „en pas sant" op treffende wijze in enkele beel den wordt opgeroepen. DE TWEEDE ATTRACTIE van dit thea ter heet „Salomo en de koningin van She ba", welke film dan reeds tot en met zon dagmiddag heeft gedraaid. De titel ver wijst al rechtstreeks naar een spectacu laire inhoud, waarvoor de gegevens zijn geput uit een der klassieke oorlogen tus sen Egyptenaren en Israëlieten. Ook wat Advertentie Betaling in overleg MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 dit betreft is er dus niets nieuws onder de zon. En wanneer hier dan nog aan wordt toegevoegd dat de titelrollen op naam staan van Gina Lollobrigida en Yul Brynner, dan lijkt ons de verwachting voor een druk bezoek niet geheel onge rechtvaardigd. (Kennemertheater). Het bioscooppro gramma van dit theater wordt voorname lijk in beslag genomen door de befaamde komiek Danny Kaye, wiens beroemde klucht „De hofnar" hier weer eens tot en met woensdag wordt vertoond. Voor de afwisseling is gezorgd met de realistische speelfilm „Beat girl", voor de voorstel ling van zaterdagnacht en „Horizon en zyn vijanden", waarmee de liefhebbers van een stevige knokpartij zondagmiddag op hun wenken zullen worden bediend. (W.B.-theater). Wanneer een film de veelbelovende titel „Vrouwen als koop waar" wordt meegegeven, dan mag men wel zo ongeveer verwachten waar de in houd uit zal bestaan. De toeschouwer zal zondag en maandag kunnen ontdekken dat hij in dit opzicht niet heeft misgetast. Vrijdag, zaterdag en zondagmiddag wordt dan nog „Escorte des doods" vertoond, een andere avonturenfilm, die zich kort na de Amerikaanse burgeroorlog afspeelt rond een zekere John Vickers (Edmond O'Brien), die zich wil wreken op de moor denaars van zijn zusters. In de eerste ma tinee van zondag draait voorts het sensa- tiespel „Ontsnapping uit Zaharin". Advertentie De gemeenteraad van Beverwijk heeft in zijn vergadering van donderdag een sub sidieregeling voor het jeugdzorgwerk vast gesteld. Deze regeling zal voorlopig voor enkele jaren gelden. De gemeentelijke sub sidie bedraagt 35 percent van de uitgaven ten behoeve van het jeugdzorgwerk. De subsidie van het rijk is 40 percent en die van de provincie 5 percent. Over de schoolplannen in de gemeente Velsen, voor wat betreft het kleuter- en lager onderwijs in de gebieden Santpoort (noord), Driehuis, Velsen(zuid), Velsen (oost) en in Velsen(noord) ter weerszij den van de spoorlijn, een en ander in ver band met de talrijkheid en leeftijdssamen stelling van de bevolking en de toename van het aantal woningen, hebben B. en W. van Velsen tijdens het onderzoek van de begrotingen het volgende overzicht gegeven. Door de vaststelling van de schoolgren- zen (waarmee de raad vorig jaar juli ak koord is gegaan) wordt 'een betere sprei ding verkregen over de beschikbare school ruimte in Driehuis en Santpoort, welke si tuatie nog zal verbeteren, wanneer het plan tot stichting van een tweede school voor g.l.o. te Santpoort (noord) kan wor den verwezenlijkt. B. en W. verwachten binnenkort een bouwterrein voor deze school te kunnen aanwijzen. Voor Velsen(noord) is vooralsnog geen aanleiding aanwezig een derde school voor g.l.o. te stichten. De in 1968 te verwachten 460 leerlingen kunnen door de twee be staande scholen, welke beide 7 lokalen tel len, worden opgevangen. Met betrekking tot het kleuteronderwijs wordt opgemerkt dat voor Santpoort(noord) een urgentie voor stichting van een kleu terschool is aangevraagd. Wanneer deze bouw zal worden gerealiseerd, zal ook hier door een betere spreiding van het school bezoek van de kleuters over de genoemde gebieden zijn verkregen. In afwachting van de bouw, zal een dependance van de Spaarnbergkleuterschool worden gevestigd in de voormalige christelijke lagere school aan de Irissenstraat. In het uitbreidingsplan Velsen(oost) is grond voor bijzondere bebouwing gere serveerd. B. en W. hebben niet de indruk, dat dit terrein voor kleuterscholen zal be hoeven te worden aangewend. In Velsen (noord) wordt gestreefd naar een depen dance voor de katholieke en openbare kleu terscholen gezamenlijk. De vervanging van de beide bestaande lagere katholieke scholen in Velsen(noord) zal zodanig moeten geschieden, dat beide scholen worden herbouwd aan de Wijker- straatweg of, zo er een mogelijkheid is, één daarvan in de Gilden. Omtrent de situering van de scholen in Santpoort(noord) is mede overleg gaande met de protestants christelijke richting. Tijdens het onderzoek van de begrotin gen der gemeente Velsen heeft een raads lid opgemerkt, dat uit het verslag over 1964, behorende bij de nieuwjaarsrede van de burgemeester, blijkt, dat in 1964 in de vrije sector 17 woningen tot uitvoering zijn gebracht, terwijl 89 woningen in 1963 in deze sector gereed zijn gekomen. Hij vroeg, of over het algemeen wel voldoen de aandacht wordt besteed aan de moge lijkheden van het bouwen in de vrije sec tor in deze gemeente. Kunnen B. en W. mededelen voor hoe veel woningen in de vrije- en premiesec tor er nog grond beschikbaar is? vroeg een ander lid. Hierop heeft het college het volgende ge antwoord: In de gemeente is grond uitgegeven voor de bouw van 498 woningen in de vrije- en de premiesector. Voor 7 van de ze woningen is reeds in 1961, voor 164 in 1962 voor 2 in 1963 en voor 325 in 1964 rijksgoedkeuring, c.q. premie aangevraagd. Behoudens de in de uitbreidingsplannen Velsen (oost) en Zeewijk gelegen gron den, beschikt de gemeente momenteel niet meer over uit te geven bouwgrond voor woningbouw. Advertentie LH BEDT REUS BUÜMUIHI METEM GROEI K s«É£? ederland Donderdag In IJmuiden werden donderdag 7.900 kis ten vis aangevoerd, waarvan 13 kisten tong en tarbot, 12 heilbot, 222 schol, 18 schar, 15 bot, 630 haring, 2.785 makreel, 295 schelvis, 95 wijting, 1.620 kabeljauw en Advertentie ZATERDAGMIDDAG 4 uur ZONDAGMIDDAG 2.30 uur Het gemeentelijk sportpark in Santpoort zuid zal worden verrijkt met een stenen kleedhuis-met-kantine en voorts zal een zo genoemde „dojo" gebouwd worden ten noorden van het sportpark aan de Schuit straat. Dit is het resultaat van het over leg, dat burgemeester en wethouders van Velsen hebben gepleegd met de Velser Sportstichting, de Sportvereniging Terras vogels en de Santpoortse Judovereniging Dschen-Dui. De bouw- en inrichting-kosten van de kleedkamer-met-kantine worden geraamd op 80.000; door zelfwerkzaamheid van de Terrasvogels kan een besparing van 20.000 worden bereikt. Voor de bouw van de dojo zal gebruik worden gemaakt van houten woningen, die reeds zijn aangekocht. Bouw- en inrich tingskosten, waarin begrepen die van de aankoop van bedoelde opstallen, worden ge raamd op 30.220; dit bedrag kan door zelfwerkzaamheid van de leden der judo vereniging worden verminderd met 6.335. Voor het bespoedigen van de bouw is het noodzakelijk, dat de Velser Sportver eniging als opdrachtgeefster optreedt. Me de in verband met de zelfwerkzaamheid van de leden der genoemde verenigingen mag dan op een snellere afgifte van de rijksgoedkeuring worden gerekend. Voor het gebruik van de dojo moet de judovereniging maandelijks 140 betalen, onderhoud en schoonhouden voor haar re kening nemen, alsmede de verlichting en verwarming bekostigen. Aangezien in de huur, door verenigingen voor het gebruik van sportvelden verschul digd, een bedrag is begrepen wegens ge bruik van de aanwezige accommodatie, be hoeft met de sportvereniging Terrasvogels en eventuele andere gebruikers van de vel den van het sportpark geen aanvullende overeenkomst voor het gebruik van het kleedhuis met de kantine te worden geslo ten. Met betrekking tot de exploitatielasten van het sportpark menen B. en W. dat als gevolg van de verbeterde accommo datie het gebruik van de velden en dien tengevolge ook de ontvangsten zullen toe nemen. Voorts zullen de lasten nog een vermindering kunnen ondergaan door de verenigingen bij het kleine onderhoud in te schakelen. De gemeenteraad van Velsen zal vol gende week woensdag in openbare verga dering over een en ander hebben te beslis sen. gul, 9 leng, 4 haai, 75 koolvis en 107 diver sen. Voorts waren er 1.118 kilogram export garnalen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor heilbot 4,50, grote tong 6,286,15, grootmiddel tong 6,746,52, kleinmiddel tong 7,176,86, kleine tong I 8,317,66, kleine tong II 8,10—7,78, tarbot I 5,90— 3,20, garnalen (export) 4,083,48. Per 50 kilogram: grote schol 3130, grootmiddel schol 3230, kleinmiddel schol 3528, kleine schol I 3530, kleine schol II 4227, schar 4126, bot 6,50, verse haring 3528, makreel 3411,50, kleine koolvis zwart 3635, kleine koolvis wit 36, klein middel schelvis 7167, kleine schelvis II 67—29, wijting 4322, grote gul 5745, middel gul 4632, kleine gul 3023, kleine leng 28, kleine haai 4743. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 188 98, grote koolvis zwart 8175, grote leng 100. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 29—6.380, KW 80—17.760, KW 32— 16.960, SCH 171—15.050. Aanvoer van vrijdag Veertig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 4240 kisten vis, 10.000 kilogram tong en 5500 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 5 kis ten schelvis, 50 radio, 120 wijting, 90 gul en kabeljauw, 120 torgullen, 90 koolvis, 400 haring, 1340 makreel, 1650 schol, 30 tarbot, 15 haai, 130 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: tarbot 6.10 5.20, heilbot 4.10, grote tong 6.256.10, grootmiddel tong 6.406.30, kleinmiddel tong 6.95—6.57, tong I 7.96—7.59, tong II 8—7.57. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 120 70, middel kabeljauw 11492, grote kool vis 8180, middel koolvis 8278, grote leng 80. Per tien stuks: grote kabeljauw 7653, middel kabeljauw 4128. Per stuk: kreeft 15. Per 50 kilogram: schelvis I 108, schelvis II 84—73, schelvis III 33, gul I 60—56, gul II 46—42, gul III 26—20, koolvis I 36—31, koolvis II 3331, grote schol 3329, mid del schol 3531, kleinmiddel schol 3631, schol I 40—31, schol II 36—34, schol III 2820, schar 4119, bot 9.305, haai 32 27, gestripte wijting 4619, dichte wijting 3828, haring 3223, makreel 3711.50, tarbot 242164, griet 14086, grote kuit 32—13.50, kleine kuit 114—86, lever 46—15. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit: 20 kisten schelvis, 150 wij ting, 300 gul en kabeljauw, 110 haring, 1150 makreel, 1300 schol, 4500 kilogram tong. Op initiatief van de vereniging van Eer ste Hulp bij Ongelukken Van Gelder Zo nen - Velsen is woensdagavond in IJmond- verband een wedstrijd in gebouw Concor dia gehouden tussen de IJmondiale EHBO- verenigingen, waarbij het de combinatie Beverwijk-Hoogovens is gelukt de eerste prijs te bemachtigen met 223 punten. De vereniging P.I.M. uit Heemskerk, die vorig jaar de wedstrijd won, wist deze keer opnieuw een hoge waardering te krij gen, maar kwam met 215 punten niet ver der dan de tweede plaats. De jury bestond uit de doktoren G. K. Fierstra en J. Hommes en de heer C. Wes ter, allen uit Beverwijk. Zij hadden de be oordeling omtrent een wielrijder, die van zijn stalen ros was geduikeld en die zich daarbij nogal ernstig had verwond, en een portier, die hulp wilde verleende, doch op zijn beurt evenzeer slachtoffer van het ver keer was. In beide gevallen kregen de deelnemende ploegen voldoende werk om zich in de eerste-hulpverlening uit te le ven en hun bekwaamheid te demonstreren, waarbij speciaal ook nog nauwlettend de aanwijzingen van de ploegleider in ogen schouw werden genomen. Spoedig stond vast, dat de combinatie Beverwijk-Hoogovens en P.I.M. tot de meest bekwame ploegen gingen behoren. St. Christophorus kwam met 191 punten op de derde plaats; vierde werd, met 184 pun ten; Van Gelder Zonen-Velsen; vijfde IJmuiden, met 176 punten; en laatste St. Damiaan, met 135 punten. De leidersprij- zen gingen naar de heren Monsma en Koelman van respectievelijk P.I.M. en St. Christophorus. Dokter G. K. Fierstra besprak na de wedstrijd nog de verschillende aspecten omtrent de verwondingen en de behande ling daarvan. Ten slotte werd de juryle den dank gebracht voor hun medewerking, die erkenning vond in de aanbieding van een boekenbon. Advertentie Philips, Excelsior, Holland Electro, Erres, AEG en Electrolux. Inruil van uw oude stofzuiger is mogelijk LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 IJMUIDEN - TELEFOON 4654 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Aeneai van Rotterdam; Vechtstroom, Duinkerken; Sene- galkust, Arbidjan; Vliestroom, Lohden; Depen dance, Londen; Norvolk Trader, Felixstowe; C. D. de Maracaibo, Antwerpen; Texelstroom, Huil; Thameswood, Immingham, IJmuiden; Alert, Londen; Lingestroom, Londen; Bern, Par; Fleet- hoern, Dundee; Mouwe, Rotterdam, IJmuiden; Deboran, Londen; Viscount, Boulogne; Temar, Boston, Zaandam; Surte, Goole; Jean E., Lon den; Rome, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Brage naar Narvik; Antarctica, Portmouth, IJmuiden; Eilert Rinde, Mea al Ahmadi; Aegir, Hamburg; Bram, Dagenham; Kassei, Bremen; Waterland, Las Palmas; Mario, Newrose; Eva, Antwerpen, Velsen; Gronitas, Hull; Karachi, Bremerhaven; Donatella, Hampton Roads, IJmuiden; Frema, Newcaste, IJmuiden; Grebbestroom, Bristol; Helga Dehde, Rotterdam; Willemstad, Cowes Roads; Nassauborg, Delfzijl; Swift, Harlingen; Kosmas M., Tuapse; Kolga, Dublin; Midas, Gdynia; Ilias, Rotterdam; Themis, Rotterdam; Susanne Joers, Belfast; Birkenstein, Hamburg; Artemis, Bremen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Overijssel van Rotterdam; Neckar, Lugnet; Oosterburgh, Rotterdam; Metropole, Teignemouth; Martini, Par. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Delft naar Aruba: Herm Kiepe, Hudiksvall; Anita Thyssen, Port Etienne; Magas, Algiers. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF 6321 De gemeenteraad van Beverwijk heeft in zijn donderdag gehouden vergadering besloten de vermakelijkheidsbelasting voor bioscoopvoorstellingen te verlagen van 25 tot 20 percent. B. en W. overwegen in de toekomst een vermakelijkheidsbelas ting te heffen op het houden van speel automaten. De Volkspartij voor Vrijheid en Demo crats, afdeling Velsen, heeft haar bestuur voor 1965 alsvolgt samengesteld: voorzitter, ir. W. Veldhuis te Driehuis; penningmees ter, drs. B. A. Bijl te Velsen; secretaresse, mevrouw M. H. Olthof-Prins te Santpoort; 'eden, mevrouw A. J. P. van Heel-Montijn, de heer T. C. v. Drimmelen, ir. G. A. Schoonkind en mr. J. H. Waller.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4