WIN A m mm A Telstar 2 krijgt Heracles reserves op bezoek Raad van Beverwijk akkoord met gemeentebegroting '65 REKENING COURANT Sleepbootbemanningen mogen geen alcohol gebruiken mm mm ederland Kapitein van „Manta" 4 maanden geschorst voor stranding bij Sjaellands Schip overgedragen W. Swarts (C.P.N.) trad uit raad van Beverwijk ASSURANTIËN - wanneer zij dienst hebben - CHU en AR Veisen denken over samensmelting van kiesverenigingen mum m Kapitein zes maanden bevoegdheid ontnomen Geen lagere prijzen voor grond voor woning wetwoningen in Velsen RE IS DEVIEZEN Belangrijke toeneming aantal kotters Stuurman vier maanden bevoegdheid ontnomen Na meer dan halve eeuw weer kermis in Heemskerk Gymnasium Felisenum viert derde jubileum Schip volgelopen bij Stavenisse Nog geen eind aan schorsing Horn 5 die 2-persoons droomreis naar Londen of..een geldprijs ÜNi VRIJDAG 19 FEBRUARI 1965 Aardgas Sociograaf Vierde T.H. UHUC HOOFDINSPECTEUR SCHEEPVAART: ii Kort nieuws Opvoering van Brittanicus Schaatsclub Velsen gaat naar Amsterdam Be raad van Beverwijk heeft donderdag met algemene stemmen zijn goedkeuring gegeven aan de gemeentebegroting voor 1965. Daaraan waren ruim twintig uur van intensieve besprekingen vooraf ge gaan. In de vergadering van gisteren zijn voornamelijk B. en W. aan het woord ge weest om in tweede instantie te reageren op velerlei vragen waarop de raadsleden naar hun mening nog geen bevredigend antwoord hadden gekregen. Zo zei wethouder Vessies onder meer dat het college vooralsnog geen behoefte had aan een advies inzake de verwerking van het stadsvuil door compostering of vuilverbranding. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat het zogenoemde Bosplan verder zal worden uitgebreid waarbij het afval voor de noodzakelijke ophoging ge bruikt kan worden. Verder deelde de heer Vessies mee dat overwogen wordt het strand tussen de IJmuidense noordpier en Wijk aan Zee meer te exploiteren. De bestaande slag aan het begin van de as faltweg in de duinen zal meer naar het noorden worden verlegd. Wethouder Gerritse antwoordde op de vraag waarom B. en W. geen overleg met de raad hadden gepleegd ten aanzien van de brief aan de minister, waarin de colleges van Beverwijk, Velsen en Heems kerk om een aandeel in de winst bij de verkoop van de Breedband-aandelen aan Hoogovens hadden gevraagd, dat Velsen op de meeste spoed bij de verzending van de brief had aangedrongen. Mevrouw S c h m o h 1-H e i j n e s (PvdA) die geïnformeerd had naar mogelijke voorzieningen in de nieuwbouw in verband met het gebruik van aardgas, kreeg ten antwoord dat hierover nog niets vast staat. Wel kon de wethouder zeggen dat de aanleg van de leidingen in de huizen voor rekening komt van de bedrijven. De uitvoering van de algemene bijstandswet ln Beverwijk verloopt tot dusver bijzon der naar wens. De gemeentelijke uitgaven vallen erg mee. Wethouder Hermes kwam nog •ven terug op de door de raad gewenste commissie van advies voor de kunst. De Advertentie •en unieke aktie voor ieder een... kopers van LUXAFLEX jaloezieën of niet! Kom bij ons in de winkel informeren WONINGINRICHTING IJMUIDEN. MARKTPLEIN 29. TEL. 75 41 Op 5 juni 1963 is het Nederlandse mo torvrachtschip „Manta" op reis van Fre- derikssund naar Gravesend bij Sjaellands aan de grond gelopen. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam heeft de ge zagvoerder gestraft door hem voor de tijd van vier maanden de bevoegdheid te ont nemen om als kapitein te varen op zee schepen. Medeschuldig aan deze stranding wordt de stuurman H. K. geacht: hij kreeg een berisping. De kapitein heeft bij het overgeven van de wacht aan de stuurman onvoldoende in structies gegeven en heeft nagelaten tijdig op de brug te komen vóór het aanlopen van Sjaellands, hoewel hij wist, dat de stuurman weinig ervaren was, en hij had kunnen begrijpen, dat de navigatie nabij Sjaellands voor K. een te zware opgaaf zou zijn; bovendien heeft de kapitein, toen hij weer op de brug kwam, verzuimd on middellijk de positie van de „Manta" door peilingen te bepalen, ten einde na te gaan of de stuurman zich op de juiste wijze van zijn opdracht had gekweten; had be trokkene dit gedaan, dan had het, zij het korte, tijdsverloop tussen zijn terugkomst op de brug en de stranding, te weten on geveer acht minuten, voldoende geweest om nog tijdig hard stuurboordroer te doen geven, waardoor de stranding ware verme den. Door voorschreven nalatigheden heeft de kapitein medeschuld aan de stranding. Zeer afkeurenswaardig acht de raad, dat na aankomst in de bestemmingshaven Gravesend betrokkene ter inspectie van het schip geen deskundige heeft geraad pleegd. (In de voorpiek zat een deuk, waardoor een beetje water door siepelde). De stuurman is ook medeschuldig: hij heeft onvoldoende zorg voor de navigatie betracht. instelling van deze commissie, zo beloofde de wetn ouder, kan spoedig tegemoet wor den gezien. De kunstcommissie zal onaf hankelijk van B. en W. en de raad moeten staan, zei de heer Hermes. Op een desbe treffende vraag gaf de wethouder als zijn mening de voorkeur te geven aan het gratificatiesysteem bij ambtenaren boven de verdienstebeloning, die volgens hem had afgedaan. Burgemeester Bruinsma kon nog geen uitsluitsel geven over de voorgenomen benoeming van een sociograaf. Het college beraadt zich al geruime tijd over vervulling van deze functie. Geen groot voorstander toonde de burgemees ter zich van de Bogaerswoning. Dit wo ningtype zal, naar zijn mening, in de praktijk minderwaardig aan de traditio nele woning blijken. Toch willen B. en W. een proef met enkele Bogaerswoningen in Beverwijk nemen. Bij de behandeling van de diverse hoofdstukken van de gemeentebegroging kwam nog even de stichting van de vierde Technische Hogeschool, die de gemeente Beverwijk graag binnen haar grenzen zou hebben, ter sprake. De heer Reijkers (KVP) merkte op dat hoe waardevol de vestiging van een T.H. op Beverwijks grondgebied ook mag zijn, men er geen statussymbool van moet maken. Advertentie Op de Noordzee heeft woensdagmiddag de heer G. J. Boele, directeur van Boele's Scheepswerven en Machinefabrieken N.V. te Bolnes, het op zijn werf gebouwde mo torvrachtschip Sarah Elizabeth overgedra gen. De heer H. Pepping nam het schip namens de opdrachtgeefster, de N.V. Mo torscheepvaartmaatschappij Sarah Eliza beth Curagao, in ontvangst. Het vracht schip, dat op Zuid-Amerika gaat varen, meet (over all^s) ruim 69 meter, de breedte is 10.25 en de hoogte tot het bovendek 6.10 m. Het schip is uitgerust met een 1200 pk Deutz dieselmotor. De tonnage van het schip bedraagt 499 brt. W. Swarts (CPN). De gemeenteraad van Beverwijk heeft donderdag afscheid genomen van de heer W. Swarts van de C.P.N.die wegens ge zondheidsredenen zijn raadszetel ter be schikking heeft gesteld. De heer Swarts wordt opgevolgd door de heer C. Berghuis die gisteren tot de raad is toegelaten na dat zijn geloofsbrieven in orde waren be vonden. De heer Swarts heeft tussen 1946 en 1953, van 1957 tot en met 1958 en sinds 1959 deel uitgemaakt van de Beverwijkse raad. Hij toonde zich in de debatten een scherp formuleerder van zijn standpunten. Hoe wel de sport zijn grootste belangstelling had was hij ook op andere terreinen goed georiënteerd. Namens het college van B. en W. heeft de voorzitter, burgemeester J. G. S. Bruinsma de heer Swarts dank ge bracht voor zijn aandeel in het raadswerk en zijn waardering uitgesproken over de wijze waarop hij als eenmansfractie zijn moeilijke taak heeft vervuld. Advertentie De hoofdinspecteur voor de scheepvaart J. Metz heeft gisteren een scherpe ver oordeling uitgesproken over het gebruik van alcoholhoudende dranken door de be manning van sleepboten in de tijd dat zij dienst heeft. Hij noemde het vastmaken- aan-te-slepen-schepen een uitermate ge vaarlijke zaak, waarbij honderd percent aandacht en honderd percent reactiever mogen vereist is. Door gebruik van alcohol gaat dit reactievermogen achteruit. Als een sleepbootkapitein en zijn mannen in actie moeten gaan moeten zij enkele uren voor het zover is vrij van alcohol zijn. Is dit niet het geval dan zijn ze onge schikt hun taak te vervullen, aldus de heer Metz. Hij zei dit bij de behandeling door de raad voor de scheepvaart in Amsterdam van het ongeluk, dat op 1 juni van het vorige jaar. binnen de pieren bij Hoek van Holland is gebeurd toen de motorsleepboot „Schouwenbank" bij het vastmaken aan de Engelse supertanker „Opalia" (32.000 Op de in IJmuiden gehouden jaarver gadering van de C.H.U.-kiesvereniging Velsen heeft de voorzitter, de heer J. J. J. Jansen, de goede verstandhouding in de protestantse raadsfractie van Velsen, onder leiding van de heer Lips gereleveerd, evenals de nauwe samenwerking tussen de gemeentecentrale Velsen en de C.H.TJ.- kiesvereniging Velsen Hij deelde mede, dat in beide kringen gedacht wordt over een samensmelting van de plaatselijke kies verenigingen in federatief verband Na de gebruikelijke jaarverslagen van de secretaris en penningmeester werd een bestuursverkiezing gehouden. Thans heb ben zitting in dit bestuur de heren: J. J. J. Jansen, voorzitter; B. W. Beskers, secre taris; J. Stólk jr., penningmeester; M. van Dongen, F Tijl, F. Walthuds, R. Wildschut, P. Groen, D. J. Slotboom en J. Schutte. In de discussie kwam ontevredenheid en bezorgdheid naar voren over de gang van zaken omtrent het te stichten interkerke lijk ziekenhuis te Velsen. Langdurig werd gediscussieerd over het NIPO-onderzoek, dat heeft aangetoond, dat circa 90 percent van de A.R.P.- en C.H.U.-kiezers één protestantse partij wensten. Tot slot werden als afgevaardigden naar de algemene vergadering van de C.H.U. te Zwolle benoemd de heren: F. Walthuis, J. Stolk jr., B. W. Beskers en J. J. J. Jansen. v.-.-.-:-.-.-.;- Bij de autotentoonstelling in Amster dam liepen gisteren jongelui, die propaganda tegen de auto maakten, zoals men kan opmaken uit de borden waarmee zij zich hadden behangen. Op de borden die niet op deze foto zijn te zien stond o.a.: „Ieder een auto: niemand ruimte!" en „Vier baansweg, achtbaansweg, Holland weg!" De raad voor de scheepvaart heeft een kapitein uit Groningen zes weken zijn be voegdheid ontnomen en een stuurman, eveneens uit Groningen, gestraft met een berisping. De raad acht hen beiden schul dig aan de stranding van het m.s. „Lenie" op de westkust van Wales nabij Glass Point op 18 maart 1964. De kapitein heeft blijk gegeven van on voldoende verantwoordelijkheidsbesef. Ook al bood voor hemzelf als ervaren kapitein de navigatie daar ter plaatse en onder de gegeven omstandigheden geen bijzondere moeilijkheden, het was onjuist te veron derstellen dat dit ook gold voor de stuur man die met dispensatie voer, aldus de raad. Juwelendief gepakt. Een 21-jarige los- werkman uit Den Haag is gisteravond in zijn woonplaats door 'n 24-jarige Hil versummer en een evenoude Rotter dammer aangehouden. De politie nam de tegenstribbelende Hagenaar, die gou den sieraden uit een étalage aan de Spuistraat had gestolen, aan de knevel ketting mee naar het bureau. Een lid van Velsens gemeenteraad vroeg bij het onderzoek van de begroting 1965, de mening van burgemeester en wethouders over een blijkbaar bij vele an dere gemeenten reeds bestaand systeem, waarbij de grondprijzen in een district zodanig worden vastgesteld, dat in die de len waar woningwetwoningen moeten wór den gebouwd, een lagere grondprijs wordt berekend dan in de delen, bestemd voor premie- en vrije bouw. Zulks met de be doeling om de kostprijs van de woning wetwoningen beneden de curveprijs te hou den. Het systeem om grondprijzen zodanig vast te stellen, dat voor de gronden waar woningwetwoningen zijn geprojecteerd, een lagere grondprijs wordt bedongen dan die, welke wordt berekend voor gronden, welke zijn bestemd voor in de premie sector en vrije sector te bouwen woningen, achten B. en W. van Velsen niet aan vaardbaar. Hoewel B. en W. het sociale karakter van de woningwetbouw volledig erkennen en deze bouw waar mogelijk voortdurend bevorderen, achten zij het niet rechtvaar dig om de bouwers van de laatstbedoel de woningen te belasten met een gedeel te van de kostprijs van de woningwet woningen. Velsens college staat op het standpunt, dat de gronden bestemd voor woningbouw op basis van de vergelijkba re waarde dienen te worden verkocht. Deze vergelijkbare waarde houdt in een verschil tussen de grondprijzen voor de bouw van bijvoorbeeld winkels, ééngezins woningen en étagewoningen. Advertentie In vijf jaar heeft de kotter visserij in ons land een spectaculaire ontwikkeling door gemaakt: het aantal kotters steeg tussen 1958 en 1963 van 372 tot 574 en de totale opbrengst van de vangst van 32 tot 58 mil joen gulden. De kottervisserij behoort thans tot de voornaamste takken van de Nederlandse visserij, aldus heeft de afde ling visserij van het Landbouw-Economisch Instituut becijferd. Van de totale opbrengst kwam meer dan de helft voor rekening van de tong. De strenge winter van 1962-1963 heeft de vangresultaten echter zeer nadelig be- invloed. Vrijwel de gehele vangst wordt uitgevoerd. De resultaten van de kleine zeevisserij waren in 1962 gunstig, in 1963 waren de besommingen echter aanzienlijk geringer door minder reisdagen, minder tongvang sten en lagere opbrengsten uit de haring vangst. Dit leidde hier en daar tot een gering exploitatietekort. Onder de klei ne zeevisserij wordt verstaan de vangst met kotters waarvan de schipper veelal tevens de eigenaar is van tong en schol en 's winters ten dele ook haring op onge veer 100 mijl uit de kust. ton) voor de boeg van dit schip kwam en bijna overvaren werd. De „Schouwenbank" werd door de Opelia aangevaren, maar kon juist voordat zij zou kapseizen uit de weg komen. Bij dit ongeluk sloegen drie bemanningsleden van de sleepboot over boord. De 64-jarige machinist Marinus van Roon uit Rotterdam en de twintigjarige matroos Frans van der Kuil uit Vlaardin- gen konden worden gered. De derde, de 21-jarige Marinus P. Hardeveld uit Bilt- hoven, kwam om het leven. Zijn stoffelijk overschot werd tien dagen later gevonden. De 51-jarige kapitein van de „Schouwen bank" uit Hoek van Holland had, voordat hij 's avonds om ongeveer acht uur uit voer, een paar glazen bier gedronken. Bij de behandeling van het ongeluk door de raad van de scheepvaart, waarbij de schuldvraag niet aan de orde kwam, ont kende hij aanvankelijk niet in staat te zijn geweest zijn taak te vervullen. Later gaf hij toe dat het ongeluk misschien voor komen had kunnen worden: „Ik had twee seconden eerder moeten reageren". Dit sloeg op het moment dat de „Schou wenbank" aan bakboordzijde aan de „Opalia" vast wilde maken en de tanker raakte, door de zuiging voor de boeg langs schoot en even vaart minderde in verband met de aanwezigheid van een tweede sle per, de „Steenbank" aan de andere kant van het schip. De bemanning van de Schouwenbank doet zeven dagen achtereen dienst, daarna is zij een week vrij. De hoofdinspecteur voor de scheepvaart merkte verder op dat wanneer zeeschepen te snel varen beter gewacht kan worden met het vastmaken door sleepboten. De „Opalia" had toen het ongeluk gebeurde een snelheid van ongeveer zes mijl. De ka pitein van de „Steenbank" noemde dit een fikse maar normale snelheid. De oud-sleepbootkapitein Adrianus Slijp uit Rotterdam, die als getuige-deskundige was opgeroepen zei dat de snelheid van zeeschepen onder Hoek van Holland over het algemeen veel te groot is. Rijksloods J. v. d. Klooster merkte echter op dat de snelheid waarmee de „Opalia" voer nood zakelijk is om binnen te kunnen lopen. De kapitein van de Steenbank zei: „Als we 't niet snel doen zijn ze in de Europoort voordat wij vast hebben kunnen maken". De raad voor de scheepvaart heeft een 27-jarige stuurman uit Eindhoven gestraft door hem voor de tijd van vier maanden de bevoegdheid te ontnemen als stuurman te varen op zeeschepen, omdat hij in ern stige mate schuldig wordt geacht aan de stranding van het m.s. „Leuvehaven", op 19 juni 1964 in de Oostzee. De raad ver wondert zich erover, dat betrokkene, die diploma's bezit van hogere rangorde dan is vereist voor een stuurman voor de kust vaart, ernstige navigatiefouten heeft kun nen maken. Door zijn achteloosheid heeft hij het schip, bemanning en lading aan grote gevaren blootgesteld. De raad ziet als enige verlichtende omstandigheid zijn nog jeugdige leeftijd. De kapitein van de „Leuvehaven," de heer A.B. te Den Haag, werd gestraft door het uitspreken van een berisping. In zijn uitspraak merkt de raad op, dat hij reeds herhaaldelijk heeft moeten vast stellen, dat scheepsrampen van kustvaar ders een gevolg zijn van onzorgvuldig over geven van de wacht door de kapitein aan de stuurman, met name door onvoldoende informatie en aanwijzingen en-of door on duidelijke orders met betrekking tot het waarschuwen van de kapitein. Kapiteins van kustvaarders menen dikwijls, dat hun stereotype vaste order „waarschuwen bij bijzonderheden" onaangename verrassin gen zal voorkomen. Zoals de ervaring heeft geleerd, ten onrechte, aldus de raad. Na 58 jaar keert dit jaar de kermis in Heemskerk terug. Donderdagavond heeft de gemeenteraad zich, met de stem van de heer Vos (Chr.) tegen, achter het voorstel van B. en W. geschaard om ieder jaar op de eerste woensdag, donderdag en vrijdag van de maand september, de bloemetjes eens buiten te zetten. De discussies over dit enige agendapunt hebben toch nog ruim een uur geduurd, voordat burgemeester H. Nielen de hamer kon laten vallen. De heer Boeree (KVP) opende de rij van sprekers en verklaarde namens zijn fractie, dat men verheugd was de verjaar dag van de koningin nu eens waarlijk op de juiste dag te kunnen vieren. Terwijl hij het als een winstpunt zag dat de volks feesten in september vervangen worden door een kermis, te meer daar in de ver huur der standplaatsen een financieel voordeel voor de gemeente zit. De heer Vos (Chr.) meende, dat Heems kerk erg vooruitstrevend was, maar door het willen instellen van een kermis zet men de klok terug. Vroeger was een ker mis een Germaans dankfeest voor de oogst, tot voor de tweede wereldoorlog zag men nog vele kermissen op het platteland. Maar de huidige generatie heeft toch waarlijk geen behoefte meer aan een kermis, men heeft afleiding en recreatie genoeg. De heer Vos had nog meer bezwaren. Zo zou de vrije zaterdag van het gemeenteperso- neel in het gedrang komen, want na drie dagen feesten moet de boel weer opge ruimd worden. Hij deed een suggestie aan de hand om met koninginnedag iets meer te doen en dan in september de traditio nele harddraverij te houden. Zijn partijgenoot de heer T. Wentink was een andere mening toegedaan. Hij voelde wel voor het voorstel van B. en W. De heer Nijdeken (P.v.d.A.) was ver heugd over de viering van koninginnedag, te meer daar het onderwijs er ook achter staat. Spreker vroeg zich alleen af, of de nieuwe Heemskerkers nu net zo verzot zullen zijn op een kermis als de oudere plaatsgenoten. „Maar het is te proberen; als het niet gaat, dan houden wij er mee op; en kunnen de kermisbenen de weelde wél dragen, dan maken we er misschien een week van!" Burgemeester Nielen beloofde de teugel* streng in handen te zullen houden. De raad ging hierna akkoord met het voorstel. Ter gelegenheid van de viering van het derde lustrum van het gemeentelijk gym nasium „Felisenum" te Velsen, zullen de leerlingen vrijdag 26 februari in de Stads schouwburg een feestvoorstelling geven. Opgevoerd wordt Jean Racine's treurspel „Britannicus", onder regie van dr. K. H. E. Schutter, conrector van het gymna sium. Tot dusver werden de jaarlijkse toneel voorstellingen steeds in de aula van het gymnasium gegeven, waarbij het aantal genodigden uiteraard steeds moest blijven beperkt. De stadsschouwburg biedt thans de gelegenheid meer bezoekers te ontvan gen, die op deze wijze wellicht een in druk kan worden gegeven van het school leven en de goede sfeer op dit gymna sium. Vandaar dat via de leerlingen en eventueel des avonds aan de kassa van de schouwburg een aantal kaarten voor deze voorstelling verkrijgbaar zal worden gesteld. Zaterdag 27 februari wordt het derde lustrum nog in de aula van het gymnasium gevierd in de intieme kring van leerlin gen, oud-leerlingen, docenten en ouders, welke feestavond met het traditionele bal zal worden besloten. De Telstar-reserves zijn de laatste tijd de kluts lelijk kwijt, getuige de drie ach tereenvolgende nederlagen. De oorzrak hiervan moet zowel bij de voorhoede als Vannacht is het Nederlandse motorschip „Leobert" vol water gelopen, nadat het in de Oosterschelde ter hoogte van Stavenis se aan de grond was geraakt. Het schip dat diep geladen was met zand, zat met de steven aanzienlijk hoger dan met het achterschip, zodat daar water begon toe te stromen toen de vloed opkwam. De schip per en zijn gezin zijn door een passeren de boot uit hun positie bevrijd. Aanstaande woensdagavond organiseert de schaatsvereniging „Velsen" weer een bustocht naar de Jaap Edenkunstijsbaan in Amsterdam. De liefhebbers van de schaatssport kun nen zich voor deze bustocht uitsluitend tus sen 18 en 19 uur aanstaande dinsdagavond opgeven bij de penningmeester J. Mooy, Van den Vondellaan 10 te Driehuis. De bus vertrekt om kwart voor zeven vanaf het Cultureel Centrum, terwijl om ongeveer zeven uur gestopt wordt op het Plein 1945. Advertentie Kennemerlaan 57 Telefoon: (02550) 21 66 bij de defensie gezocht worden. Was het in de eerste maanden van dit seizoen geen uitzondering, wanneer de aanvalslinie tot een score van drie of meer goals kwam, de laatste tijd komt men als regel niet ho ger dan een gemiddelde score van één doelpunt per wedstrijd. En daar de de fensie ook al in de malaise deelt 9 tegen- punten in de laatste 3 ontmoetingen be tekent dit, dat er sinds 3 januari j.l. geen winstpunten meer zijn binnengehaald. Zondag komt Heracles op bezoek. Op 11 oktober werd in Almelo van deze club met 10 verloren en hoewel deze oostelij ke voetballers de laatste tijd ook nogal eens een steek hebben laten vallen, ;i;n we er nog lang niet zeker van, dat de IJmuidenaren revanche zullen nemen. Ze komen uit met: Egner; Jager en Van Kam pen; Hendrikse. André en Daniels; Dik- staal, Van Wooning, Beke. Van Wijk en Swinkels. De stand in de Reserve le divisie is: Feijenoord 21 30 Volendam 19 20 MVV 19 25 Go Ahead 19 20 DWS 20 25 PSV 20 20 Telstar 20 22 Heracles 20 20 Ajax 21 22 Sparta 20 18 ADO 21 22 Enschede 19 16 Excelsior 20 21 NAC 19 14 SVV 20 "t Willem 2 20 2 De KNVB heeft nog geen beslissing ge nomen inzake de mogelijkheid om voetbal scheidsrechter Leo Horn een wedstrijd in Engeland te laten leiden bij het afscheid van Stanley Matthews. Aangenomen wordt dat een definitief besluit om de schorsing van Horn die tot 1 mei duurt (de wedstrijd is 28 april) vroeger te laten aflopen dan was bedoeld, is opgeschort hangende een rechtzaak, die tegen de Bentveldse scheidsrechter aanhangig is gemaakt. Horn is daarvoor gisteren voor de Zwolse politierechter verschenen. Wegens mishandeling van een arbeider, die hem voor kattemepper had uitgemaakt en die door Hom werd geslagen, werd de scheidsrechter veroordeeld tot een boete van tachtig gulden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5