Jolige Vlaming huppelt in Nederland van zuil feit de Proef maakt overal vrienden en tot zuil IN DE KOMENDE WEEK Een mier cf een krekel in de huiskamer? „Alleen heel hard werken houdt je aan de top" zegt Louis Neefs ZATERDAG 20 FEBRUARI 1965 Erbij PAGINA ZES vm/mim/ffi/m/nmii/iimmm 9 Henny Schoutt Grote artiesten" (Vervolg van pag. 1) al voldoende. Als de krekel het maar lekker warm heeft en als hij weg kan kruipen zal hij zich spoedig kip-, par don krekellekker, voelen. Het leukste is om er een klein kast je voor te bouwen met een laag zand en wat stenen, die men zo op elkaar moet zetten, dat er flinke openingen overblijven. Een verwarmingslampje is nuttig, maar men kan het geval ook wel op de schoorsteenmantel zetten. Vijfen twintig graden is een goede tempera tuur voor deze diertjes, die 's avonds wat af moeten koelen. Als de krekels zich lekker voelen, zullen ze in het rond gaan hollen. Zingen gaan ze ook, tenminste als de bakker (de enige, die u aan huiskrekels kan helpen) ook man netjes heeft bezorgd. Het voedsel is geen probleem: appels, brood, suiker de krekel lust het allemaal en als hij drinkt heeft hij graag een steentje in het waterbakje, zodat hij niet kan ver drinken. Een krekel of een mier, zoekt u het nu zelf maar uit! retje Notedop. 's Avonds om zeven uur het agrarisch journaal, om half acht een lachfilmpje en daarna het regionaal journaal en het nieuws. Om 20.20 uur „De opvolger", een toneelstuk van Reinhard Raffalt, opgevoerd door de toneelgroep Ensemble in de Tilburgse stadsschouwburg. In dit stuk stelt de schrijver de pausverkiezing aan de or de. In de rollen onder andere: Ko van Dijk, Alex van Roy en, Ton van Duin hoven, Otto Sterman e.v.a. Om elf uur wordt het laatste nieuws uitgezonden. Nederland 2. (NTS/VPRO). Om acht uur het nieuws, daarna een afleve ring van de serie Young people's con cert", waarin werken van Aaron Cope- land. Om tien voor negen in Atelierbe- zoek de Frans-Nederlandse schilder Kees van Dongen. In de serie Holly wood and the Stars: „Sex symbols", waarin o.m. Greta Garbo en Pola Ne gri. In Voetangels en Klemmen behan delt Paul Steenbergen jr. de dagelijkss problemen van de huisvrouw: Om tien uur het laatste onderdeel: het filmpje „Een kleine boodschap". heeft als thema de mentaliteit in Duits land. Het is een produktie van Wolf gang Staudte. Om half elf het laatste nieuws. Nederland 2 (NTS-VARA). Om acht uur het nieuws en daarna de Andy Grif fith-show. Om half negen een documen taire over de brand in de Amsterdam se stadsschouwburg, nu 75 jaar gele den. Een aflevering van het Dick Po well-theatre komt om negen uur: Na dat de moord opgelost is ten slotte om kwart voor tien nog Achter het Nieuws. VRIJDAG Nederland 1. (NTS/ NCRV). Na Ba rend de Beer om half acht, de Beverly Hillbillies. Om acht uur het nieuws en vervolgens weer een aflevering van „Memorandum van een dokter". Hoe wordt het nieuws gemaakt; hierover heeft Nico van Vliet een documentaire samengesteld. Hij verbindt u met ver schillende krantenredacties in Europe se landen. Om half elf zingt Mahali» Jackson; het laatste nieuws sluit de avond af. DINSDAG Nederland 1. (NTS-AVRO). Om twee uur 's middags de schooltelevisie-uit zending (NOT-NTS). 's Avonds om ze ven uur het Journaal voor gehoorge stoorden, gevolgd door de herhaling van de Engelse les 20 en de nieuwe les 21; aansluitend het nieuws en om 20.20 uur „De bezetting", een oorlogsdocumentai re over de hongerwinter door dr. L. de Jong. Om half tien een aflevering van de serie „De verdedigers", waarin een moordaanslagzaak moet worden be pleit. Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer komen met hun show om half elf. Om elf uur nog een Sportpanora- ma en tenslotte het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS-KRO). Na het nieuws van acht uur „Survival", waar in aandacht wordt geschonken aan de vulkaan de Ngoromgoro in Afrika. Om half negen de Bill Dana-show; gevolgd door het filmprogramma van Hans Kei ler en Bob Bertina. Op het solistenpo dium treden om half tien op: Barbara en Jan Polasek, gitaar en cello met werken van Boccherini en Mozart. On ze man in Keulen komt om kwart voor tien. Ten slotte de vierde aflevering van de voetreizen van Paulus (RKK). WOENSDAG Nederland 1. (NTS-VARA). Om vijf uur de Verrekijker en daarna de quiz ,,'t Is me een toer", 's Avonds om ze ven uur de Teleac (EHBO); om half acht de politieke rubriek Contrast, ge volgd door het nieuws en Achter het Nieuws. Om kwart voor negen Mies Bouman voor de tweede keer met An ders dan anderen. Verder een directe reportage van de wedstrijd DWSVa- sas. Een tweede persoonlijkheid om 21.45 uur op het scherm: Sophia Lo- ren, speciaal de problemen van haar huwelijk worden in deze documentaire belicht. Om half elf het laatste nieuws Een fragment uit de film „Kirmes": de vriendin van de deserteur in discussie met zijn moeder (maandag). IATERDAG Nederland 1. NTS-VARA). Evenals vorige week, is ook deze televisieweek begonnen met de herhalingen van de Teleac-uitzendingen en wel om tien uur (EHBO) en half elf (Didactiek). De middag wordt om drie uur ingezet met het weekjoumaal, daarna de avonturen van Rawhide. Een reportage over de in ternationale zwemwedstrijden in Bre men komt om kwart over vier op het scherm; na een uur gevolgd door Rats en Repel. Ten slotte om tien voor zes een Tsjechisch dierenfilmpje. Het avondprogramma wordt om half acht geopend met Top of Flop; om acht uur het Journaal, gevolgd door Achter het Nieuws en Reacties op Reacties. Rob de Nijs magazine Februari '65 is uit; het wordt u om tien voor negen gepre senteerd. Het satirische programma „Zo is hetbegint om half tien en wordt gevolgd door de Mickey Rooney- show. Om half elf het laatste nieuws. Nederland 2 (NTS). Om acht uur de minuut nieuws; daarna het detectivebu reau Lynx, dat een diefstal moet op lossen. Half negen „Acht plus Operet te" met als gasten Willy Caron en Hen- ny May. George Nordhoff en Dick van Ruler presenteren hun programma „Hoe bestaat het" om tien voor negen; hierna een optreden van het Engelse meisjeskoor The Orpington junior sin gers. „Wat zegt zo'n naam u nog": Johan Maurits van Nassau, wordt om half tien uitgezonden. Na de dagsluiting door Hans Tiemeyer ten slotte nog At tentie. ZONDAG Nederland 1. (NTS-KRO). De heilige Mis vanuit studio Irene komt om elf uur op het scherm (RKK). Om half vier een reportage van het Italiaanse Viareggio-carnaval. Weer een reportage uit Bremen (internationale zwemwed strijden) wordt om half vijf uitgezon den. Om half acht het programma „Opspraak" (CVK-IKOR), daarna het nieuws, Sport in Beeld en om half ne gen de Andy Williams-show met o.a. jazz-zangeres Peggy Lee. „Solo in Soho" is de titel van de eenacter van Peter Brook over het Londense nachtleven in Soho, waarnaar u om 21.20 uur kunt kijken. Het kunstmaandorkest concer- The voice of Africa Miriam Ma- keba (RCA Victor LPM 2.845). Miriam Makeba wordt wel genoemd „de vrouw met de duizend stemmen". Er zijn nu enkele langspeelplaten van haar uitge bracht. De laatste die van de persen kwam is „The voice of Africa". „Dui zend stemmen" kwalificeert de moge lijkheden die zij met haar stem kan bereiken; „the voice" indiceert dat zij de grootste vocale vertegenwoordigster van haar land is. We kunnen haar ver gelijken met Harry Belafonte. Dezelfde natuurlijke expressie, die enerzijds helt naar het inheemse en anderzijds naar het Westerse. Op de plaat staan twaalf liederen waarvan de meeste zijn gezon gen als dierbare herinnering aan hen die in Afrika muziek maken en aan al die mensen waarvoor de liederen zijn geschreven. We noemen: Nomthini, Willowsong, Langa more, Uyadela, Le fleuve, Come to glory, Mamoriri. Men ziet: ook een Engels en een Frans lied. Een beschrijving van de inhoud van de liederen staat achter op de hoes. The French Song Lucille Starr (London LDU 179.001). De eerste lang speelplaat van Lucille Starr is genoemd naar haar eerste succesplaat, waarmee ze nu nog bovenaan onze hitparade staat. Naast deze single is er nog een (Colinda-Crazy armsj, waarvajn beide nummers eveneens op de hit-parade staan. En dat zonder een groots opge zette reclamecampagne. Lucille Starr was er zomaar. Enkele van de songs op deze charmante l.p.: Dominique, La vie en rose, Wooden heart, Jolie Jacque line, My man, en natuurlijk de drie eer der genoemde liedjes. The latest and the greatest Chuck Berry (Chess Int. MGAR 9.223). Chuck Berry, die binnenkort met een eigen programma (KRO) vanuit Geleen komt, wordt wel een van de meest vermaar de persoonlijkheden uit de wereld van de Amerikaanse showbusiness genoemd. Hij maakt aan de lopende band platen, schrijft veel en talrijke van zijn (rhytm and blues) liedjes worden door bekende groepen als The Beatles, The Animals, The Rolling Stones, overgenomen en tot hit gezongen. In mei viert hij zijn 10- jarig jubileumhij begon met „May- belline" dat een oplaag van ruim twee miljoen exemplaren bereikte. Op zijn nieuwe l.p. staan veertien nieuwe songs waaronder veel eigen composities. En kele liedjes: Nadine, Bye bye Johnny, No particular place to go, Lonely all the time, Liverpool drive, Fraulein. The sound of Julie Rogers Julie Rogers (Mercury Rec. 20.048 MCL). Achter op de hoes van de nieuwe plaat van deze 21-jarige Engelse zan geres, schrijft een zekere John Franz: „Een van de mooiste dingen in de im mense wereld van de showbusiness is, dat dromen soms werkelijk uitkomen". Dit heeft betrekking op de carrière van Julie Rogers. Ook zij schoot -evenal» Lucille Starr als een komeet om hoog. Julie trad in Nederland op tij dens het Grand Gala du Disque popu- laire-1964 met „La novia". Ze produ ceert een zeer volwassen geluid; het moet voor het orkest een genoegen zijn geweest haar tijdens deze twaalf songs te begeleiden. Rest ons nog te vermelden dat alle platen in hun eigen genre zijn aan te bevelen. (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) We liepen hem bij toeval tegen het lijf, Louis Neefs, de jolige, zingende en acterende Vlaming, die nu al zes jaar bekend is binnen en buiten zijn eigen land. Eigenlijk geen puur toeval dat we hem zagen: Louis huppelt on versaagd in Nederland van de ene zuil naar de andere. Is hij niet aan de gang bij de NCRV met zijn program ma „Op Signoorke", dan maakt hij wel opnamen voor de KRO (O, heer lijke samenwerking, in de VARA- studio), of voor de AVRO. Bovendien: zo groot is Hilversum nu ook niet. Hij was wat warrig, die ochtend. „Ge begrijpt wel, ik heb hier veel vrienden en dan neemt men met zijn allen wel eens een pinteke bier". We begrijpen het. Hij geeuwt amechtig en zegt: „Zo, zo, ge wilt dus over mij schrij ven. Maar ik weet niets te zeggen". En hij kijkt ons met grote ogen aan. EN DAN, van de hak op de tak: „Ik heb gisteren uw Lureleicabaret ge zien. Dat is geweldig". Luid pratend, druk gebarend, schaterend van plezier brengt hij zijn hele programma in zijn eentje, om opeens uit te barsten in een spontaan gezang met een paar formi dabele uithalen. „Ge dacht dat lijkt gent van twee plaatselijke dorpskapel len, had andere plannen. Louis wilde advocaat worden; zijn vader wilde dat hij technisch tekenaar werd. Dat laat ste gebeurde dan ook wel, maar het kopen van een gitaar en het daarop leren spelen maakte aan die carrière een einde. Louis ging zijn eigen liedjes schrij ven, trad op in allerlei Antwerpse „Stamineekes" en begon zo „tussen de geuzelambiek en de genever" een nieuwe carrière, want in een van die cafeetjes werd hij „ontdekt" door Ké Riema, een bekend Belgisch liedjes schrijfster. Zij was het die hem intro duceerde bij een Brusselse platenmaat schappij. Het voorzingen werd een suc ces. Het resultaat was een driejarig platencontract en spoedig daarna kwam hij in Nederland en België te recht op de hit-parade met zijn liedje „Ein kleines Kompliment". Er volgden radio- en televisieopna men. Louis liet zich echter niet over donderen door het succes en nam zang- en balletlessen. Hij vindt terecht dat alleen hard werken iemand aan de top houdt. Niet alleen in ons land is hij een graag geziene gast, ook in Duitsland is hij verschillende keren opgetreden. Er zijn daar trouwens ook grammofoonplaten gemaakt. Voor de K.R.O. heeft hij een paar volksliedjes gezongen. ,Die zijn zo leuk", zegt hij, „zo ongecompliceerd, en er is nog zoveel voorraad van die boertige, leutige wijsjes. Ik zing ze graag, maar het is moeilijk werk". En dan ineens: „Zult ge werkelijk iets gaan schrijven over mij?, maar dat is toch malligheid. Goed, goed, wilt ge nog wat weten, ik zit morgen bij de A.V.R.O., ge zijt welkom". Zingend uithalen, verlaat hij de zaal. „Perry Como", roept hij ons nog toe en hij knipoogt. „In vertrouwde handen" tijdens een hartoperatie (vrijdag). „De Talisman", een satirische komedie: beide dames willen de geliefde jonge man gunsten bewijzen. Hij neemt van beiden de goede gaven aan (woensdag). en ten slotte weer een Teleac-uitzen- ding (didactiek). Nederland 2. (NTS-NCRV). Zoals ge woonlijk weer een minuut nieuws om acht uur, daarna de televisie-komedie „Der Talisman", die 125 jaar geleden werd geschreven door Johann Nestroy en het nog best doet. Om kwart voor negen het Litterair Kijkschrift, om tien over negen gevolgd door het tweede deel van Der Talisman. Om tien uur ten slotte Attentie. DONDERDAG Nederland 1. (NTS-KRO). Op het mid dagprogramma staan: In ogenschouw en een aantal films over het huwelijk in Canada en Afrika. Om vier uur Nar- Nederland 2. (NTS/VARA). Na het nieuws van acht uur komt Shirley in „Swing and sweet". In de ziekenhuis serie „Vertrouwde handen" ditmaal een hartoperatie. In Engeland heeft deze uitzending heel wat stof tot discussie veroorzaakt; velen bleken niet opgewas sen tegen het zien van een dergelijke operatie. Om negen uur het toneelstuk „Het Bacchusfeest" van Schnitzler. Het stuk speelt zich af aan het begini van de ze eeuw en heeft als thema een drie hoeksverhouding. De vrouw van een schrijver heeft terwijl haar man aan een nieuw boek werkt een verhou ding aangeknoopt met een rijk indus trieel. In de hoofdrollen: Ton Lensink, Lies Franken en Lou Steenbergen. Ten slotte om kwart voor tien de rubriek Achter het Nieuws. Perry Como, is het niet, maar dat kan die Louis ook". En tegen Jo Leemans (ze maakten samen een opname), die als een ziek, kouwelijk vogeltje in el kaar gedoken zit vanwege een opko mende griep, zoals zij verklaarde, zegt hij: „wat zit ge toch", en hij zingt ter opbeuring enkele romantische versre gels. „IK WOON IN Mechelen", zegt Louis ernstig. „Daar wonen alle grote ar tiesten", daagt hij ons uit. „Ik ben zes jaar zanger". Dat klopt, Louis Neefs (27) had eigenlijk geen zanger willen worden. Vader Neefs, onderwijzer in de 2400 inwoners tellende gemeente Gierle in de provincie Antwerpen, diri- teert vanaf kwart voor tien. Uitgevoerd wordt het eerste pianoconcert in e Id- van Chopin. Soliste is de Franse pianis te Jeanine Dacosta. Om half elf de epiloog en ten slotte het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS). Om half acht weer tijd voor Robinson Crusoë, daarna het nieuws en de Tom Ewell-show. „Liggend naakt" is de pikante titel van het televisiespel van Harry Kurnitz dat om half negen begint. En waar kan een „liggend naakt" al niet toe leiden! Om tien uur ten slotte de sportieve kant van het leven: Sport in Beeld. MAANDAG Nederland X. (NTS). Om half acht een comedy caper, daarna Openbaar kunstbezit, gevolgd door het nieuws, en de zendtijd politieke partijen. Om half negen het kinderfilmpje „Bosco lijdt schipbreuk". Om half negen een afle vering van Broadway goes Latin, waar in melodieën uit de musical „Carrou sel". De film voor deze avond, Kirmes, begint om negen uur. Deze speelfilm

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 18