Zieke verdachte wil niet naar ziekenhuis in Vught KVP wil op één zender alleen ontspanningsmuziek AGENDA 3 Rotterdam wil het rijk nog vijftig miljoen vragen en bondig GRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO „Ik loop er geregeld Duitse oorlogs misdadigers tegen het lijf' Onderzoek naar de dood van pater Smit Achtervolgde inbrekers vonden in schuilplaats twaalfduizend gulden Als Veronica zou verdwijnen Er komt geen uitverkoopvan gemeentelijke eigendommen Auto door trein meegesleurd; twee doden NVV wijst een discriminatie van de vrouw af Nieuw lid van de Raad van State Kou houdt aan s ZATERDAG 20 FEBRUARI 1965 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Critiek R.A.I.-STAND 18 Fa. FLINTERMAN BENTVELD Ml 1» fel •SS ï-c ■M weeks Een 64-jarige koopman, die voor het ge rechtshof in Amsterdam terechtstond we gens drie oplichtingen en die door de rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf was veroordeeld, maakte bezwaar tegen de suggestie van de procureur-generaal dat hij de gevangenisstraf zal kunnen onder gaan in het centrale ziekenhuis in Vught, waar hij voor een ernstige ziekte wordt verpleegd. „Op het ziekenhuis en de ge neesheren heb ik niets aan te merken, maar ik loop er geregeld oorlogsmisdadi gers, met wie ik in de oorlog ben gecon fronteerd, tegen het lijf", zei de verdachte, die Aus der Fünten en Fischer noemde. De koopman stroopte zijn broek op en wees de president op zijn knie. „Deze knie is versplinterd geweest. Dat heb ik aan Fischer te wijten", zei hij. De verdachte had twee vrouwen bewo gen tot afgifte van geld door hun trouw beloften te geven. Het derde slachtoffer was een machinebankwerker uit Haarlem die de koopman f 5000 had geleend na de toezegging dat hij het dubbele zou terug ontvangen. De verdachte had hun wijsgemaakt dat hij grote bedragen in het buitenland be zat en dat hij voor zijn aanstaande bruid een bungalow op Mallorca zou laten bou wen. Aan de Haarlemmer vertelde hij, in Baarle-Nassau een pand te bezitten dat een waarde van 30.000 had en dat hij van plan was daar een nachtclub te openen. De verdachte, die inmiddels failliet is ge gaan, had inderdaad een pand in dat plaatsje, maar de waarde zou lang geen f 30.000 bedragen. De verdediger, mr. J. A. B. Gomperts, verklaarde dat de verdachte in de oorlogs jaren vele ondergedoken joodse landgeno ten met gevaar voor eigen leven heeft ge holpen. Hij heeft ook enkele vermogens van onderduikers beheerd en deze na de bevrijding aan de bezitters teruggegeven zonder daarvoor enige beloning te vragen. Het gerechtshof zal 5 maart arrest wij zen. De procureur-generaal had bevestiging van het rechtbankvonnis gevorderd. Naar aanleiding van de verklaringen van de verdachte heeft het ministerie van Justitie meegedeeld dat de vier Duitse oor logsmisdadigers, die tot levenslange ge vangenisstraf zijn veroordeeld, nog steeds in de strafgevangenis te Breda zijn gede tineerd. Wanneer gedetineerden in een zie kenhuis moeten worden opgenomen, hetzij wegens ziekte hetzij voor observatie of om andere medische redenen, dan geschiedt dit in het centrale ziekenhuis van het ge vangeniswezen in Vught. Dit geldt ook voor de vier in Breda gedetineerde oor logsmisdadigers, aldus deze verklaring van het ministerie. Jhr. mr. E. O. van Suchtelen, ambassa deraad in Djakarta, is per vliegtuig naar West-Irian vertrokken om een ondenzoek in te stellen naar de dood van de Nederland se pater Smir. Deze is onlangs doodgescho ten omdat hij de republiek Indonesië zou hebben beledigd. Het wordt betwijfeld of de ambassaderaad de plaats van het inci dent kan bereiken, aangezien deze midden in een moerasgebied ligt. De twee inbrekers, die bij- een inbraak in de Utrechtse Augustinuskerk op heter daad werden betrapt blijken na de zes waarschuwingsschoten die de politie op hen afvuurde, een vlak bij de kerk gelegen Chinees restaurant via een raam te zijn binnengevlucht. Ze verstopten zich daar enige uren en vertrokken met medeneming van een geldkistje met ongeveer 12.000. Van onze correspondent) DEN HAAG In een pleidooi voor een doeltreffend televisiebeleid heeft de frac tievoorzitter van de K.V.P. in de Tweede Kamer, drs. W. K. N. Schmelzer, gezegd, dat ruimere kansen moeten worden gege ven aan gegadigden en kijkers. Bovendien moeten binnen de mogelijke termijnen al le technische mogelijkheden ten behoeve van alle zendgemachtigden worden aange-, wend, inclusief het verschaffen van vol doende beschikbare studioruimte. Wat de radio betreft pleitte drs. Schmelzer voor c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Het afgehou wen hoofd" van Iris Murdoch en J. B. Priestley. Regie: Henk Rigters. M.m.v. Ellen Vogel, Andrea Domburg, Guus Oster, Joan Remmelts e.a. Zondag 20 u.: Toneel groep Theater met „De avonturen van de brave soldaat Svejk" van Jaroslaf Hasek. Regie: Hans Croiset. M.m.v. Bernhard Droog, Riet Wieland-Los, Bé Schenk, Henk Schaar e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Vliegende duivels", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30, maandag 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Robin and the seven hoods", 14 j. Zondag 11 u.: „Grafin Mariza", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „La ronde", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „Tarzan in New York", a.l.; zon dag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Moord in galop", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Lift naar de misdaad", 14 j. Zondag 11 u.: „Flying clipper ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Dood aan de rondkoppen", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Fort ti", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Zondag 11 u.: „De roversymfonie", a.l. Monopole (Zandvoort): vandaag en zon dag 20 u.: „De charge van de Blauwe bri gade", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Salvo des doods", a.l. Overige dagen geen filmvoor stellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u, Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israels. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-?3.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Verzameling uit het Van Abbemuseum. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. „Chez nous" (Spaarnelaan 25): Expositie van aquarellen van Frans Funke. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Waagtaveerne (Spaarne): Expositie van schilderijen, gouaches en tekeningen van Floor Horninge en Rob Rijsterborgh. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 2-5 uur.' DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat)van daag van 20-01 u.: Cobi Schreijer. Gasten: Colin Wilkie en Shirley Hart. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété ZATERDAG 20 FEBRUARI City, 19 en 21.15 uur: „Hercules tegen de Moloch". Stadsschouwburg, 20 uur: „Vrouwen jagers". Herv. Jeugdgebouw, 20 uur: „De Gouden Kooi", toneelvoorstelling Gron. Ver. Mar tinitoren. Patronaatsgebouw, 20 uur: Show- en dansavond Klavierschippers. ZONDAG 21 FEBRUARI City, 14.30 uur: „Vogelvrij verklaard"; 19 en 21.15 uur: „Hercules tegen de Moloch". J sr; Stadsschouwburg, 15 u.: „Jongensranch" 20 uur' „Vrouwenjagers". Cult. Centrum, 10:30 uur: Bijeenkomst Humanistische Gemeenschap. MAANDAG 22 FEBRUARI City, geen film. Staddschouwburg, geen film. Piete Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wiistelaan, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. „De ZATERDAG 20 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Hofnar"; 23.30 u.: „Beat Girl". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Salomo en de Koningin van Sheba". W.B. Theater, 20 u.: „Escorte des doods" Kennemer Theater, 20 u.: Concert Be- verwijkse Harmoniekapel. Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. Oosterwijk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. ZONDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Tarzan en zijn vijanden"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De Hofnar". Luxor Theater, 14.15 u.: „Duel op de Apachen-Bron"; 16.30 u.: „Salomo en de Koningin van Sheba"; 19 en 21.30 u.: „Tom Jones". W.B. Theater, 14.30 u.: „Ontsnapping uit Zahrain"; 16.30 u.: „Escorte des doods"; 20 u.: „Vrouwen als koopwaar". MAANDAG 22 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De Hofnar". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Tom Jo nes". W.B.-Theater, 20 u.: „Vrouwen als koop waar". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70. geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. Tegen uitwassen. In Leiden is een commis sie ter bestrijding van uitwassen in de huizenhandel opgericht. Daarin hebben zitting genomen de chef van het Gemeen telijk Bureau voor Huisvesting te Leiden, de directeur van de Gemeentelijke So ciale Dienst te Leiden, een makelaar uit Oegstgeest en een rechtskundige te Leiden. een programma, dat de gehele dag ont spanningsmuziek uitzendt. De heer Schmel zer sprak gisteravond op de bijeenkomst van de K.V.P.-partijraad in Utrecht. Hij ging in op de vraag wat er moet gebeuren als Radio-Veronica verdwijnt en herinnerde aan berichten, dat de rege ring op het komende derde FM-net over wegend lichte muziek zou willen laten uit zenden. Op die manier zou tegemoetgeko men worden aan het honorabele verlangen van huisvrouwen, automobilisten, jongeren en werknemers in bedrijven om op een voudige wijze op een door hen gewenst moment ontspanningsmuziek te kunnen be luisteren. Maar het derde FM-net zal slechts op 50 a 60 pet. der radiotoestellen kunnen worden ontvangen. Drs. Schmelzer was ervoor, dat ieder die dit wenst op een van de Nederlandse stations geduren de de hele dag ontspanningsmuziek kan beluisteren. Sprekend over de verhouding tussen par lement en kabinet zei de heer Schmelzer dat de K.V.P.-fractie het in het afgelopen jaar nodig vond zich soms critisch of zeer critisch tegenover een aantal belangrijke onderdelen van het regeringsbeleid op te stellen. Overigens bleek zijns inziens uit de reacties van het kabinet op de stand punten van de Kamer dat de» Kamer nog wel wezenlijke invloed kan uitoefenen op het regeringsbeleid. Niettemin hoopte hij dat het parlement niet meer in die mate zoals in het jongste verleden als corrector en promotor zal behoeven op te-'-treden.: Hij sprak ook over het optreden van de socialistische oppositie. Hij bestempelde die als intelligent en actief maar :dat de oppositie voor de belangrijkste beleidson derdelen tot nu toe geen duidelijk aanspre kende en bruikbare alternatieven heeft ge boden. „Als het kabinet in versterkte ma te de wezenlijke structurele vraagstukken in onze samenleving aanpakt dan zullen wij aan het einde van deze parlementaire pe riode hopelijk kunnen zeggen: belangrijke onderdelen uit het K.V.P.-werkprogram konden worden verwezenlijkt" aldus drs. Schmelzer. Partijvoorzitter mr. P. J. M. Aalberse had in zijn openingswoord o.m. de voorzitter van de A.R.-partij en de tweede secretaris van de C.H.U. welkom geheten. De drie partijen hebben besloten elkaar op partijbijeenkomsten uit te no digen. ROTTERDAM De Rotterdamse ge meenteraad heeft met 33 tegen 9 stemmen een motie aangenomen waarin een ern stig beroep wordt gedaan op de regering Rotterdam alsnog 50 miljoen ter beschik king te stellen ter overbrugging van het financieringstekort voor dit jaar. Lukt dit niet of slechts ten dele dan wordt het college van B. en W. uitgenodigd voor stellen in te dienen om op andere wijze aan 50 miljoen te komen. Het investe ringsprogramma voor 1965 is vastgesteld op 426.101.000. In de wijze waarop B. en W. de beno digde 50 miljoen bijeen willen bren gen is het college geheel vrij. De frac tie van de P.v.d.A. was echter tegen verkoop van gemeentelijke eigendommen. De rechtse fracties hadden hiertegen geen bezwaren. Aan rijkswaterstaat zal worden ge vraagd voor grote projecten als het in dammen van de Maasvlakte een wat gun stiger financiële regeling voor Rotterdam te ontwerpen in plaats van de gebruike lijke 2/3 voor het rijk en 1/3 voor Rot terdam. Vrijdagmiddag is een personenauto op een met knipperlichten beveiligde spoor wegovergang in Maartensdijk door een trein ongeveer 100 meter meegesleurd. De inzittenden, de 68-jarige jonkvrouwe A. S. C. van Oosterwijk Bruyn-Van Rappard uit De Bilt en de 62-jarige jonkvrouwe G. Ch. Rutgers van Rozenburg uit Bilthoven kwamen om het leven. In Apeldoorn is de 21-jarige R. H. Sjol- lema om het leven gekomen. Hij wilde met zijn auto een vóór hem rijdende auto inhalen. Daarbij werd hij aangereden door een achter hem rijdende vrachtauto, waarvan de bestuurder eveneens aan het inhalen was. De personenauto werd tegen een boom geslingerd. De heer Sjollema was op slag dood. Zijn naast hem zittende 26-jarige zuster werd ernstig gewond. In Westzaan is de 66-jarige J. A. J. Roodenrijs uit Zaandam, toen hij op zijn bromfiets op de Peperstraat in Westzaan reed, aangereden door een zandauto die uit een zijstraat kwam. De bromfietser werd zwaar gewond en is later in een ziekenhuis overleden. In Franeker viel de 7-jarige Rudolf van der Velde tussen twee l'andbouwwagens die door een tractor werden getrokken. De jongen, die mocht meerijden, probeerde van de eerste op de tweede wagen te komen. Hij werd overreden en was op slag dood. In Slootdorp is gistermiddag de 55-jarige ongehuwde wielrijder N. Nap uit Wie- ringerwaard aangereden door een auto. De automobilist had de fietser niet gezien omdat hij verblind 'werd door de laag staande zon. De heer Nap werd ernstig ge wond en is later in een ziekenhuis in Alk maar overleden. In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overleed de 14-jarige Martin Hooyenga, die gistermiddag op het kruispunt Nieuwe Brugsteeg-Prins Hendrikkade door een be stelauto was aangereden. De jongen wilde achter een geparkeerde auto oversteken op het moment dat de snelrijdende bestel auto passeerde. Wethouder mej. mr. Zeelenberg v klaarde dat Rotterdam een uitverkoop gaat houden van eigendommen. Misschien is het mogelijk nog vóór de zomer 25 miljoen binnen te krijgen door afkoop of cessie voor een reeks van jaren varf pe riodiek aan de gemeente verschuldigde termijnen wegens huur of erfpacht. Ook is te overwegen of de gemeente haar aandelen in de Rotterdamse Koopmans beurs en in de n.v. Luchthaven Schiphol kan afstoten. Aan de verkoop van loodsen en kranen is ook gedacht. Bij de verkoop van onroerend goed zal zeer selectief te werk gegaan moeten worden om er later geen spijt van te hebben. Verkoop van het Dijkzigtziekenhuis is al leen te overwegen indien het rijk er een academisch ziekenhuis van zou maken. Komt er in de financiële toestand wat ruimte dan zal het college alles op alles zetten om de Metrowerken en het water- winwerk aan de Berenplaat voorrang te geven. De anderhalf percent-regeling bij de bouw van grote werken ten behoeve van beeldende kunstenaars wordt niet inge trokken, maar hier en daar wel uitgesteld, zodat een enkele kunstenaar is gedupeerd. Mej. Zeelenberg zei dat als de investerin gen met f 100 miljoen worden beperkt, er slachtoffers vallen, niet alleen ónder de kunstenaars, maar ook onder de aan nemers. Het NVV vindt het principieel onjuist als zowel in de primaire als secundaire arbeidsvoorwaarden onderscheid wordt gemaakt tussen mannen en vrouwen en daarbij voor mannon gunstiger voorwaar den zijn vastgesteld. In 1959 heeft het NVV zich in een uitvoerig rapport reeds op dit principiële standpunt gesteld en er zijn op de weg naar realisering van het principe de laatste jaren al goede vorde ringen gemaakt, maar het eindpunt is nog lang niet bereikt. Dit zei vanochtend de loonpolitieke se cretaris van het NVV, de heer A. de Boon op een in Utrecht gehouden bijeenkomst voor vrouwelijke leden van het NVV, waarin de rechten van de in loondienst werkende vrouwen aan de orde zijn ge steld. „Gelijke kansen voor man en vrouw?" was het motto van deze bijeen komst. Tot lid van de Raad van State is benoemd mr. S. J. baron van Tuyll van Seroos- kerken. Hem is in verband hiermee eervol ontslag verleend als secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, welke functie hij sedert 1952 heeft be kleed. Baron Van Tuyll was na zijn studie in Utrecht van 1932 tot 1935 advocaat in Nij megen. Daarna werd hij ambtenaar op het ministerie van Economische Zaken. In 1946 kwam hij in dienst bij het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Van 1947 tot 1949 was hij chef van de directie Eco nomische Zaken van dat ministerie. Daar na was hij tot hij secretaris-generaal werd, hoofd van de permanente missie van Nederland bij de toenmalige organisatie voor Europese Economische Samenwerking te Parijs. Osto-affaire. Opnieuw is een arrestatie verricht in de Osto-affaire, een gecom pliceerde oplichtingszaak in de Rotter damse haven. Een zestigjarige afde lingschef van een Rotterdams carga- doorsbedrijf, die vandaag voor de offi cier van justitie is geleid, is de 23ste verdachte in deze zaak. Grootste boer. Boer Koekoek, Tweede-Ka merlid en voorzitter van de boerenpar tij, wordt komende zaterdag, tijdens een feestavond van de carnavalsvereni ging „De platenpoetsers" uit Nijmegen, in hotel „Erica" (Berg en Dal) onder scheiden met orde van „De grootste boer". Boer Koekoek komt zelf de orde met de versierselen in ontvangst nemen, Verkeersstructuurplan gevraagd. De Ne derlandse wegverkeers- en vervoersfede- ratie heeft in zijn bijeenkomst in Am sterdam een resolutie aangenomen waar in er bij de regering op wordt aange drongen om een algemeen verkeers structuurplan te bevorderen en de ratio nele planning en de uitvoering daarvan technisch en financieel mogelijk te ma ken door instelling van een algemeen wegenfonds. Mishandeling. De rechtbank te Amster dam heeft een 46-jarige koopman uit Lei den wegens poging tot zware mishande ling veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. Hij had vorig jaar november bij een vechtpartij in de Sint Antonie-Breestraat in de hoofdstad de 21-jarige Octavia S. met een mes in de rug gestoken. De vrouw van K„ die Octavia met een knup pel had geslagen, werd wegens mishan deling veroordeeld tot een maand voor waardelijke gevangenisstraf en een boe te van honderd gulden. Advertentie JCooocoooco<>30ooocxxxxoooooooooooooc5ooooocxDooooocx50oooooa uit >ooooooooooocooooooooooooooocoooooooooooooooooooooooocoo Het K.N.M.I. deelt mee: Langs de zuidflank van een hogedruk- gebied, dat zich nog uitstrekt van IJsland via Zuid-Scandinavië tot diep in Rusland, bewegen zwakke storingsgebieden van "Po len over Duitsland in westelijke richting. Deze brengen in ons land nu en dan meer bewolking waaruit plaatselijk wat sneeuw valt, maar er komen ook tijdelijk opkla ringen voor. Ook morgen zal deze toe stand blijven voortduren bij overwegend matige oostelijke winden, welke tamelijk koude continentale lucht aanvoeren. Over dag lopen de temperaturen daarin op tot om het vriespunt. Het temperatuurver- loop 's nachts is sterk afhankelijk van het voorkomen van opklaringen. Verwacht wordt echter dat nergens meer dan lichte vorst zal optreden. WEERRAPPORTEN sa** 169. Terwijl de achtervolgers op het Fo rum verbaasd naar Brammetje zochten, die in de lucht leek te zijn opgelost, sloop Brammetje een paar meter onder hun voe ten door een geheime gang. .Misschien dat we nu het raadsel van de stadsklok zullen oplossen," zei hij op gewekt. En hij had gelijk. De lage gang, waardoorheen hij gebukt moest lopen, werd eensklaps hoger en langs een ladder tje kon Bram in de binnenkant van een pilaar naar boven klimmen, totdat hij vlakbij het uurwerk van de stadsklok stond. „Zo ging dat dus", begreep Brammetje eindelijk. „De man, die er net zo uitzag als ik, sloop door de onderaardse gang tot hij hier, op zijn gemak, de klok eer paar uur vooruit kon zetten." „Waarrrrrom?" vroeg Tutu. „Daar kom ik ook nog wel achter," zei Bram vol vertrouwen. „Hoofdzaak is, dat ik eerst mijn onschuld ga bewijzen. Dan gaan we die bedrieger opzoeken en Karo bevrijden." „Karrrro," zuchtte Tutu droevig, want hij miste zijn vriend, de scheepskat, heel erg. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland M i -2 ■ja 38 82 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo onbewolkt o sneeuw o zwaar bew. o half bew. o licht bew. o licht bew. o geheel bew. o motsneeuw o geheel bew. w ij zei w onbewolkt wnw Kopenhagen zwaar bew. no IK D6NK, DAT 06 MAST HIER HEX BEST6 2AU STAAN y 46 H6BT ER EEN 6060 GAT IN 6EZAA6D, PINGO - HET PAST PRECIES 1 DIEPER GAAT NIET HU STUIT ER6ENS OP IETS 9Y>° O 01 RIB EokWgen 1710-C. Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon motregen no motsneeuw n onbewolkt o geheel bew. o sneeuw ono geheel bew. no geheel bew. nw geheel bew. ono licht bew. nw geheel bew. nno zwaar bew. ono geheel bew. ono geheel bew. no geheel bew. nno onbewolkt o sneeuw n sneeuw w.stil sneeuw n onbewolkt nno onbewolkt no onbewolkt wnw licht bew. w.stil zwaar bew. w.stil onbewolkt nno 4 4 3 2 4 2 3 1 -5 -2 7 -1 7 5 4 3 -2 2 1 2 10 -0 -1 -2 -2 -0 7 -2 0 "I1 13 8 7 5 9 10 -0 -0 0 -3 -2 -2 -1 -2 -10 -7 -4 -2 4 1 -1 -2 -5 -3 -0 -3 1 -5 -3 -6 -4 -3 -7 -6 -10 -5 8 4 -1 -8 -1 1 Zondag 21 februari Zon op 7.44 uur, onder 18.05 uur. Maan op uur, onder 10.11 uur. Maandag 22 februari Zon op 7.41 uur, onder 18.07 uur. Maan op 1.06 uur, onder 10 30 uur. Maanstanden 23 februari 6.39 uur laatste kwartiel Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 20 februari Hoog water 6.54 uur en 19.11 uur. Laag water 2.30 uur en 14.53 uur. Zondag 21 februari Hoog water 7.35 uur en 19.51 uur. Laag water 3.04 uur en 15.29 uur. Maandag 22 februari Hoog water 8.13 uur en 20.30 uur. Laag water 3.41 uur en 16.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2