IJmuider Harmonie naar carnaval in Nice Regionale tv-reclame voor middenstanders nuttig VZV wil meer propaganda voor zwemmen en waterpolo ft ubbel Voordeel dubbel Voordeel ederland ederland Goede uitvoering van „Velsen" Cross van Suomi is afgelast Vijfduizendste in Zaandijk Motorrijder aangereden THUIS Donderdag - vrijdag - zaterdag Donderdag - vrijdag - zaterdag WOENSDAG 24 FEBRUARI 1965 Voorzitter R.-K. Middenstandsbond LUIDSPREKERS Losse boorden en manchetten originele pyjama-zak Bel-O-Fast herenoverhemd 9.95 IJzersterke spijkerbroek Trappelzakken Theedoek 1.10 2.00 5.80 katoenen damesslips 44 - 46 - 48 2.25 TEXTIELSPECIAALZAAK Marktplein 21 - IJmuiden Voor alle D.V.-aanbiedingen geldt zolang voorradig A s \- «ss SS?0?? SS®S* v v:-.: .V' De IJmuider Harmonie is geïnviteerd om zondag 28 februari over te komen naar Cannes, de bekende toeristenplaats aan de Franse Riviera, ten einde hier de beroemde jaarlijkse carnavalsoptocht muzikaal op te luisteren. Uiteraard heeft het bestuur deze bijzonder vererende uitnodiging gaarne geaccepteerd, zich wel bewust van de zeldzame onder- «cheiding welke de vereniging hiermee te beurt is gevallen. De IJmuider Har monie is namelijk de eerste Nederlandse amateur-muziekvereniging, welke voor medewerking aan dit wereldberoemde evenement in aanmerking komt. Het grote gezelschap maakt de reis met een voor deze gelegenheid speciaal ge charterd vliegtuig van Martin Air Charter, dat hiervoor reeds in de nacht van zater dag op zondag van Schiphol of een ander vliegveld zal vertrekken. Men keert dan zondagnacht weer naar Nederland terug. De harmonie wordt vergezeld door zes tien jongedames van het Nationaal Neder lands Marjoretten Peleton uit Bergen op Zoom, waarmee zondagmorgen eerst in Voor de gisteren In de Velsense Stads schouwburg gehouden uitvoering van de rooms-katholieke gymnastiekvereniging „Velsen", bestond een grote belangstel ling. Onder de deskundige leiding van mej. Th. Warmerdam en de heer H. Lammers werd de turnuitvoering een groot succes. Dat ook Velsen het met zijn jeugdgroe pen in de vrije expressie zoekt behoeft nauwelijks verwondering te wekken. Voor al bij kleuters doet deze ongedwongenheid het goed bij het vertederde publiek. Door de dames-junioren werd de muziek van de West-Side Story" gebruikt om een ritmische dans uit te voeren, hetgeen hen bijzonder goed afging. Bep van Scha- gen, Dory van de Ende, Margriet Hoog kamer, Marjo van de Pol en Corry We ber mochten in de Stadsschouwburg ieder solistisch hun favoriete vrije oefening ten tonele voeren. Ook de ritmische gymnastiek stond niet in het vergeetboekje van de technische leiding van Velsen. De synthese van bal let en turnen kwam tijdens het slotnum mer van het lange programma, de vrije oefening van de Velsense dames op mu ziek, tot groot enthousiasme van het pu bliek bijzonder goed tot zijn recht. Dui delijk bleek dat de Stadsschouwburg zich bijzonder leent voor deze gymnastiekuit- voeringen. Cannes een grote muzikale show voor de plaatselijke en andere autoriteiten zal wor den verzorgd. Des middags en des avonds wordt vervolgens deelgenomen aan de car navalsoptocht. Na de opmerkelijke successen op het wereldmuziekconcours in Kerkrade bete kent deze uitnodiging een nieuwe erken ning voor het werk van dirigent J. Groot en het orkest, die de naam van Velsen op muzikaal gebied reeds in diverse binnen- en buitenlandse steden hebben opgehou den. Er behoeft dan ook niet aan te wor den getwijfeld dat het optreden van de IJmuider Harmonie ook in Cannes met bewondering door een internationaal pu bliek zal worden gadegeslagen. Het bestuur van de atletiekvereniging SUOMI heeft moeten besluiten de op zon dag, 28 februari in „de Herenduinen" uit geschreven dertiende nationale cross-coun try af te gelasten. Reden hiervan is dat voor deze nationale wedstrijden de belang stelling onder de Nederlandse atleten dus danig gering is gebleken, dat het aantal Inschrijvingen voor de cross ver beneden het minimum is gebleven. „Het is voor te stellen dat men in de middenstand over het algemeen denkt, dat televisiereclame iets is voor de in dustrie en het grootbedrijf, die er de vruchten van zullen plukken, maar ik ben van mening dat wij het daarbij niet moe ten laten", aldus merkte dinsdagavond de voorzitter van de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond, de heer J. B. A. Hurkmans uit Breda op tijdens een regio nale bijeenkomst in restaurant Brink- mann te Haarlem op, toen hij sprak over de gevolgen van invoering van televisie reclame voor het midden- en kleinbedrijf. Volgens de heer Hurkmans moet de middenstand zijn krachten nu ook weer niet onderschatten. Wie in deze tijd bij de pakken gaat neerzitten en alles maar over zijn hoofd laat gaan, moet niet boos worden als hij terecht komt in het hoekje waar de slagen vallen. In het ver leden heeft de middenstand zijn kansen steeds gegrepen en de strijd met het grootbedrijf steeds weten te voeren. Daarom begreep spreker niet waarom nu over het algemeen zo lauw gereageerd wordt op de zaak van de televisierecla me. De heer Hurkmans herinnerde aan een studie van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf en één der conclusies was dat middenstanders een vruchtbaar gebruik kunnen maken van televisierecla me, als tenminste in de hele opzet, in het systeem van de exploitatie en de uitvoe ring van de televisiereclame daarvoor de mogelijkheden worden geschapen. Het scheppen is in de eerste plaats een zaak van de regering en de volksvertegenwoor diging. Spreker was van oordeel dat regionale reclame voor een groot aantal mid- denstandsbedrijven wel nuttig en zelfs noodzakelijk is. Natuurlijk zal dergelij ke reclame altijd wel duur zijn, maar dat betekent niet dat het te duur is. Als men de juiste mensen op de juiste manier be reikt dan komen de kosten er wel uit. Dat is in het buitenland reeds gebleken en spreker zou niet weten, waarom dat in Nederland anders zou zijn. De heer Hurkmans meende dat als eisen gesteld mogen worden te komen tot regio nale televisiereclame en de regering en de volksvertegenwoordiging mee te delen, dat zij de plicht hebben er voor te zorgen dat 't midden- en kleinbedrijf gelijke kan sen heeft en krijgt als het grootbedrijf. Deze vergadering in Haarlem en andere regionale bijeenkomsten zijn bedoeld om de mening van de leden in het land te pei len over het middenstandsbeleid. Welke punten onder meer in het middelpunt der belangstelling staan somde de algemeen secretaris van de bond, mr. R. J. Nelissen uit Voorburg op. De georganiseerden die veel contributie betalen zijn niet tevreden over de niet-georganiseerden, omdat zij dikwijls van de actie meeprofiteren. Spre ker was van oordeel dat de eerste groep vele voordelen geniet van de organisatie. De leden kunnen fiscale en juridische ad viezen inwinnen, gebruik maken van het voorlichtingswerk en deelnemen aan cur sussen en bijeenkomsten. Na meegedeeld te hebben wat de organisatie reeds bereikt heeft ten gunste van de middenstander vroeg hij aandacht voor de vestigingswet, de winkelsluitingswet, waaraan 't werktij denbesluit niet gekoppeld mag worden, de plannen van een vijfdaagse werkweek en het brengen van wijziging in het onder wijs voor aankomende middenstanders. De leden hebben bij de bestudering hiervan een taak te vervullen. Mr. Nelissen wierp ook een blik in de toekomst. Er verdwijnen regelmatig mid denstanders door 't vestigen van grote be drijven en door concentratie van kleine be drijven. In studie is op het ogenblik de stichting van een ontwikkelings- en sane ringsfonds, waarvan eventueel kunnen pro fiteren die middenstanders, wier bedrijven geen levensvatbaarheid hebben. Zij dienen op sociaal-aanvaardbare wijze een andere functie in het arbeidsproces 'te krijgen. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: M. J. de Zeeuw-Schik, d., Stephensonplein 19, IJmuiden; E. I. Vonk- Koolman, d., Schutterstraat 3, IJmuiden; T. E. Zwemmer-Huigen, z., van Leeuwen straat 70, IJmuiden; M. J. Donker-van Kaam, z., Moerbergplantsoen 81, IJmuiden; C. J. M. van den Berg-van Heusden, d., van Ostadestraat 9, IJmuiden-oost; J. T. Beentjes-Zijp, z., Guldewagenplantsoen 2, Velsen-noord; J. Groot-van Dorp, z., Pre sident Krugerstraat 16, IJmuiden; A. A. Lichtenbelt-Bletterman, d., Litslaan 15, Santpoort; S. M. Dekker-Nouris, z., Altena- straat 12, Haarlem; H. J. Wardenier-van Maaren, d., Orion weg 279, IJmuiden; C. van Lieshout-van Viersen, z., Johan van Vlietstraat 88, Haarlem; J. Bouwer-Okker- se, d., Lange Nieuwstraat 522, IJmuiden- oost; J. E. van Alem-van Erkelens, d., Dinkelstraat 16, IJmuiden; D. W. J. Heere- Handgraaf, z., Kromhoutstraat 72, IJmui den; W. de Quarted-Pijpstra, z., Binnen weg 132, Heemstede; M. E. van der Steeg- Vogelpoel, d., Wenckebachstraat 98, Vel sen-noord; J. A. Udo-Schellevisch, d., Grote Hout- of Koningsweg 20, Velsen- noord; C. M. de Man-Marchand, z., Gen. Joubertstraat 8, Haarlem; P. Zweiphennig- Kleijn, d., IJsselstraat 39, IJmuiden; M. A. Zwirs-Bontenbal, z., Planciusstraat 2, IJmuiden-oost; A. Rensen-Westra, z., Nieuwe Gracht 28, Haarlem; L. C. Wier- stra-Calafat, d. Oosterlaan 21, Heemstede F. H. Cappon-Kwast, d., Stuyvesantstr. 29, Santpoort; C. Nat-de Vries, z., Hercules- straat 37, IJmuiden; A. M. H. Ruijgvoorn- Schoorl, z., de Genestetlaan 38, Driehuis. OVERLEDEN: G. Huisman, 57 j., echt genote van R. H. IJpma, Grahamstraat 192, IJmuiden; K. Brouwer, 93 j., weduwnaar van M. Visser, Kanaalstraat 186, IJmuiden; M. V. de Vries, 78 j., weduwnaar van T. M. Gilberts, Vechtstraat 24, IJmuiden; IJ. de Graaf, 79 j., echtgenoot van A. Mooij, Prins Hendrikstraat 67, IJmuiden; J. Heer tjes, 71 j., echtgenoot van E. C. van der Leek, Brederoodseweg 90, Santpoort. Nog juist voor het einde van zijn dertig jarige ambtsperiode, die op 1 maart af loopt, heeft Zaandijks burgemeester A. H. van Gelderen de vijfduizendste inwoner van zijn gemeente kunnen begroeten. Gisteren werd namelijk Jeroen Schots geboren, die de vijfduizend vol maakte. Hij kreeg een spaarbankboekje, waarop het gemeentebestuur honderd gulden had gestort. Voor de belangrijke ledenvergadering van de Velser Zwem Vereniging in het Cultureel Centrum bestond gisteravond een behoorlijke belangstelling. Het belang rijkste agendapunt was de verhoging van de contributies met niet minder dan 50 percent! Penningmeester Wolthuizen had weinig moeite om de vergadering van de noodzakelijkheid van deze forse verhoging te overtuigen. De KNZB had immers de verenigingsbijdragen met 50 percent ver hoogd, terwijl de contributies 7 jaar lang ongewijzigd gebleven zijn. In zijn openingswoord kon praeses W. Hamers gewag maken van een gezonde groei van de aloude Velser Zwem Vereni ging. Een stabiel bestuursbeleid, het goed verzorgen van de training, het bevorderen Doordat een 38-jarige voorman uit IJ muiden dinsdagavond om elf uur op de t- splitsing van de Hoflaan-Staalhavenweg in Velsen-noord als bestuurder van een per sonenauto bij het linksaf slaan verzuimde vrije doorgang te verlenen aan een hem tegemoetkomende motorrijder, volgde een botsing. Ten gevolge hiervan moest een laatste, een 23-jarige havenarbeider uit Beverwijk, door de ambulance van Hoog ovens naar het Roode Kruisziekenhuis in Beverwijk worden overgebracht. Na hier aan een zwaar gekneusde rechter knie te zijn behandeld kon hij weer naar zijn wo ning worden vervoerd. van de elementaire zwemkunst, de zwem en waterpoloprestaties en het cluborgaan zijn zaken geweest, die in en buiten de VZV-kringen de aandacht trokken. Secretaresse mej. J. Ligthart belichtte in haar jaarverslag de hoogtepunten van de enige bij de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond aangesloten en erkende zwemvereniging in Velsen. De successen van de beste zwemmer, die Velsen ooit gekend heeft, Jelle Oortwijn werden met applaus onderstreept. De aftredende voorzitter, de heer W. Ha mers, werd bij acclamatie herkozen, ter wijl mej. E. van Dessel en de heer M. Vellinga de opengevallen plaatsen van de dames G. Drijver en M. de Jong innemen achter de VZV-bestuurstafel. De prestatiezuil van VZV komt dit jaar in het bezit van de jeugdige Liesje van Rooy vanwege haar schitterende presta ties op de schoolslag. De VZV-zuil werd toegekend aan de promotor van VZV's ele mentaire zwemcursus, de heer P. Hamers Jelle Oortwijn grossierde in KNZB-on- derscheidingen. Naast de zilveren medail le voor zijn internationale prestaties kreeg hij drie KNZB-diploma's voor zijn triom fen tijdens de kringwedstrijden. Liesje van Rooy, René Ouderkerk en Pim Honk kre gen ook een KNZB-jubileumdiploma. Nu de prestaties van het eerste heren team in de waterpolocompetitie zo de aan dacht trekken, wil VZV meer reclame maken voor deze tak van sport in Velsen door het bezoek aan de thuiswedstrijden te stimuleren. Bijzonder verheugend is het dat good-old Pum Swier de leiding van de waterpoloërs op zich genomen heeft, het geen aan de prestaties duidelijk te merken is. ©PIB COPfNHAGIN 2053 „Topsy. Jouw onderwijzeres zou graag zelf jouw temperatuur willen opnemen'. Erk. Rijschool „Centrum" geeft voor de laatste maahd 10 rijlessen k 60 min. voor 62,50, door gediplom. instr. in nieuwe leswagens (Opel, Renault R 8 Major). Alex. Bellstraat 19, tel. 6509. Autorijschool Wim Handgraaf Uw adres als u goed wilt leren autorijden. Meidoorn straat 16, tel. 6435. Nog enkele autorijders kun nen deelnemen a. d. A.N.W.B. cursus „Pech Onderweg", des avonds op 3, 10, 17 en 24 mrt., in de techn. school. Inl. bij P. Jongens, Vondellaan 47, Drieh., tel. 4387. Voor vrijdagmorgen werkster gevraagd in kl. gezin, 2 per uur. Mevr. Smit, Dr. Kuyper- laan 27, Velserbeek. Meisje gevraagd voor 1 of 2 ochtenden p. week. v. d Von dellaan 76. Wedn., even 60 j., zoekt huis houdster. Huwelijk niet uit gesloten. Br. L 1073. Xe Kapster gevr. Br. L 1043. Wij vragen een leerling-eta leur en een leerling-verkoper. De Ruyter, Woninginrichting, Marktplein 30, IJmuiden. Schoonmaakbedrijf A. v. d. Molen, Pleiadenplantsoen 86, vraagt 10 manl. krachten voor alle werkzaamheden. Worden gehaald en gebracht. Schoonmaakbedrijf, Pleiaden plantsoen 86, IJmuiden, vr. 5 vrouwen voor 's avonds. Kantoren schoonmaken. Wor den gehaald en gebracht. Gevraagd net winkelmeisje. M. Plokker, Planetenweg 30. Gevr. wakers voor wijkdienst en vaste posten voor Haarlem en IJmond. Schrift, of mond. sollic. bij Nachtveiligheids dienst en Controle, Maurits- straat 11, hoek Wilhelminastr. In gerenommeerd Automo bielbedrijf te H'lem is plaats voor een hulp of 2e monteur. Bij goede plichtsvervulling goede belon. winstdel.- regeling. Br. L 983. Woninginrichting en Kunst- nijverheidszaak C. Peereboom Zn., Hoofdstr. 177, S'poort, telef. 02560-8210, vraagt ten spoedigste winkelmeisje. 5-d. werkw. en goed loon. Gevr. voor japonnen- en rok kenatelier oplegsters, knip- sters en indeelsters. Aanm. Schagchelstr. 19 of 10, H'lem, tel. 02500-21954 of 19813 Net meisje b.z.a. voor jongste bediende op kantoor. Brieven L 1060. Gevr. voor japonnen- en rok kenatelier machinestiksters leerl., aank. stiksters en strijksters. Aanm. Schagchel- straat 19 of 10, H'lem, tele foon 02500-21954 of 19813. Wij vragen voor direct of evt later hulpverkoopster liefst met het vak bekend voor de zaterdagmidd. en event, ook andere middagen. Soil, na tel. afspr. of tussen 7-8 u. 's av. Damesmodehuis de Leeuwen, Gen. Cronjéstr. 59, tel. 52431. Te koop woon-winkelhuis, leeg te aanvaard., aan drukke verkeersweg. Br. L 1067. Aangeb. voor dame of wed boven de 65, zit- en slaapkam met huiselijk verkeer bij bej Heer. Br. L 1068. Woningruil. Aangb. 4 K. ben.- flat, Hazenvlak, hr. 100,40 p. m.: gevr. goedk. 4 k.-flat of vrij huis. Br. zo spoed. mog. onder L 1063. Ruilen. Boven-duplex voor groter, p.a. Velserduinw 270 IJmuiden. A.s. echtpaar, vrouw ver pleegster, zoekt woonruimte in IJmuiden of omgeving. Liefst tel. aanw. Br. L 1056. Net persoon zoekt net kost huis. Br. L 1059. Woningruil. Aangb. vrij ben.- huis, 2 kamers, 2 slaapk., keu ken, plaats en schuur, huur 15,-; gevr. 4 k.-flat, 3e et., L. Nieuwstr. of omgeving. Br. L 1044. Woningruil. Aangeb. vrij huis bev.: kamer, keuken, 3 sl.-k., zolder, douche, huur 16,- v. vrij huis met douche in IJm.- O., huur 18,-. Geelvinck- str. 70, Velsen-N. Moet H.O. zijn. Ruilen bovenduplex, IJssel straat 65 b voor 3 of 4 kamer flat. Te bevragen Maasstr. 27, IJmuiden. Woningruil. Agb. nieuwbouw flat te Zaandam; gevr won. te IJmuiden of omgeving, v. Duivenbode, Delftlaan 357-1, Haarlem, tel. 02500-53351. Ralston verf en beits ver krijgbaar bij Drog. en Verf handel Th. Ritskes, Fr. Nae- reboutstraat 66. Bando voor gebruikte ban den. Trompstraat 8, tel. 2555. Houdt uw voordeel in de gaten. Spaart onze waarde bonnen. U koopt beslist voor deliger bij C. Lodder, Drieh. Hollandia onderjurken en jupons zijn verkrijgbaar bij C. Lodder, Driehuis. Hypotheken beschikbaar tot 90 percent op woonhuizen, woon-winkelhuizen en be drijfspanden. Inl. J. Bais, Driehuizerkerkweg 100, Drie huis, tel. 02550-5686. Wij halen gratis uw auto wrakken weg. Metaalhandel A. Vrijhof, Middenhavenstr. 54, tel. 4932, 7326. Goede gebruikte wasmachi nes, geheel gereviseerd, v.a. 50,-. Radio A. Tol, Lange Nieuwstraat 5. Plastic golfplaten, 1ste soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 8,50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3, tel. 7543. 'n Geboortekaartje ontvan gen??? Wij hebben een over vloed van kleine en grote geschenken en zullen u graag deskundig adviseren, 't Kin derpaleis, Kennemerlaan 54, tel. 6405. Lederen kniestukken voor jongensbroeken, lederen elle boogstukken voor colberts en truien 95 ct. per paar. Wilms Floet, Kennemerlaan 65-69. Wij maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager, Kennemerlaan 77, tel. 5607. Keukens van 4 verschillende fabrieken leveren wij uit voorraad. „De Houthai" Ken nemerlaan 159. „Belofast" herenoverhemden in maten 36 t.m. 43 nu slechts voor 10,90 bij Glas, Lange Nieuwstr.-Marktpl., tel 5205, IJmuiden. Losse cols maar ook truitjes met col in vele kleuren en truitjes, vesten en twinsets in de nieuwste modellen en kleuren vindt u bij Glas, L. Nieuwstr.-Marktpl., tel. 5205, IJmuiden. Zojuist ontvangen een mooie collectie damesblouses met fijne kant. Komt u eens kij ken bij Glas, L. Nieuwstraat- Marktpl„ tel. 5205, IJmuiden. Dames- en herenparaplu's in grote keuze; steunstokken m. rubberdop, voor dames en heren 5,90. Ook reparaties aan paraplu's bij Glas, Lange Nieuwstr.-Marktpl., tel. 5^05, IJmuiden. Molton dekens in 8 maten voorradig; 1 pers. v.a. ƒ3,50; 2 pers. v.a. 5,90 bij Glas, L. Nieuwstr.-Marktpl., tel. 5205. IJmuiden. Maminette enorme sortering Aabe en Goodnight kinder dekens en plaids. Prijzen voor elke beurs. L. Nieuwstr. 415, IJmuiden, tel. 8078. Bij Hazenberg hoort hazel nootgebak. Bij hazelnootge bak hoort Hazenberg. Reeds 30 jaar. Wij hebben ook veel lekker njjen voor diabetici. Hazen berg, L. Nieuwstraat Heerlijke grote boterkoek, zuiver roomboter. Een trak tatie voor jong en oud. Neem er ook één in huis. Profiteer van de tijdelijk verlaagde pr. 1,95. Hazenberg, mm heerlijk Solex, Rap, Puch. Verkoop, koop, service, reparatie. Van Bugnum, Planetenweg 40-44, tel. 5290. Uw T.V. defect? Bel 7849 (ook 's av.) en wij komen direct. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, tel. 5307 (1 liter Fleuron cog nac 9,10. Tijdelijk een spel kaarten cadeau. Jongeman, 31 jaar, zoekt ken nismaking met meisje van 24-36 jaar, 1 of 2 kinderen geen bezwaar. Br. L 1046. Brood van Vermaat. Uw adr. v. goed brood, gebak, koek soorten en levensmiddelen. Specialiteit in fijn krenten brood. J. J. Vuyk, Pr. Steyn- straat 35. Weer beschikbaar, zeer voor delig, nieuwe exportkratten, 2 t.m. 4 m lang. Geschikt voor schotten en schuttingen. Zaanl. Houthandel, Kalver straat 1. Nu 2e T.V.-programma. Bil lijk, ant. converter 140; 2e net-antenne, compl. gepl 55. Ook voor alle andere antennes. Antenne Service Dienst, Rijnstr. 86, Haarlem- N., tel. 64973 of Eridanusstr. 32, IJmuiden. Veel geld voor uw gebruikte meubelen bij aankoop nieuwe rechtstreeks van fabriek. Enorme keuze, elke prijskl., eerste klas afwerking. Betal. in 6 maanden rentevrij. Vr. vrijblijvend catalogus. Post bus 538, Den Haag. Een T.V.-toestel huren is het voordeligst en gemakkelijkst. Huur een nieuwe T.V.-ontv. v.a. 25 p. mnd. en maak bij ons keus uit: Philips, Erres, Grundig en Aristona. Desgew. door huur in eigendom. On beperkte serv. Vr. verpl. inl. en demonstr. bij Hees Co., B. Kraaij, Stephenson- str. 61, IJm., tel. 4325. voor verstel-werk. Zonder veel moeite boord in nieuw punt model. 4 Alx D.V. boord of manchet 1 -99 Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21, IJmuiden. U heeft geen last meer van rondslingerende pyjama's, met deze In diverse grappige modellen, o.a. hond- kat-clown enz. Z A E Als D.V9»«Ï9 Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21, IJmuiden Stralend wit. Moderne boord. Strijkt zichzelf in de was. Boord en manchet extra versterkt. Als D.V Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21, IJmuiden. voor kleine en grotere jongens. Gemakke lijk te wassen. Prima afwerking. Als D.Vvanaf kleine stijging per maat 7.UU Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21, IJmuiden. Extra grote maat. Leuke kinder-dessins. Alleen in geel. Als EXTRA D.V2.9U Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21, IJmuiden. in een fris ruit-dessin. Royale maat. Gezoomd en gelust. Als D.V 2 stuks 4 stuks Alleen in onze Textielspeciaalzaak, Marktplein 21, IJmuiden Van prima kwaliteit en toch zo voordelig zijn onze Optisch wit. elastisch, vormhoudend, elegant. Als D.V. per 2 stuks 4 SE maat 38 -40-42 1 .79 Alleen in onze Textielspeciaalzaak. Marktplein 21, IJmuiden. N Uw was strijk- of kurkdroog met 'n Philips droogautomaat. Betaal 24 p. mnd. zonder vooruitbetaling met recht van koop. Vandaag besteld, mor gen in huis. Bel dan vóór 6 u. 020-249767 en 's av. 02964-18664 Voor uw bril naar Mr. Opti cien J. de Boer, L. Nieuw straat 789. Leverancier van alle ziekenfondsen. Ijzer- en metaalhandel. Fa. Veldman. Opslagplaats Vel- sen-Zuid, tel. 5609. Jubileumaanbieding. Wegens het 60-jarig bestaan van de Benzo Rijwielfabriek kunt u tijdelijk profiteren van onze Benzo sportrijwielen in de gewenste kleur, geheel compl. met lamp, jasbeschermer, slot en bagagedrager voor slechts 129,- netto. Nergens beter, nergens goedkoper. Vraag gr. prijscourant. Benzo Rijwiel- fabr., Vlaardingen, tel. 01898- 2474, 4244, 5686. Gebruikte dames-, heren- en kinderrtjwielen. Nu nog v.a. 35. In-, verkoop en verhuur (geen stalling). Wielders, Ro- zenstr. 63, Haarlem (winkel naast Rutecks) tel. 02500-21601 Inruilbromfietsen: Puch 275, 325, 380; Sparta 125, 200, 350; Batavus 125, 175, 300; Berini f 100, 200, f 350; Solex ƒ185, 225, ƒ275; div. Sports Benelli 250; Simplex 250; Ponnette 425 enz. enz. ïn-, verkoop en verhuur (geen stalling). Wielders, Ro- zenstr. 63, Haarlem (winkel naast Rutecks) tel. 02500-21601 Inruilmotoren en -scooters Vespa G.S. '59 450; Vespa G.S. '62 675; Lambretta '60 400, Motom 4-tact 250; Puch 375, 625. In-, ver koop, verhuur (geen stalling). Wielders, Rozenstr. 63. Haar lem (winkel naast Rutecks), tel. 02500-21601. Gevraagd kinderled., stalen kinderstoel en box. Zanders straat 10, IJmuiden. Ter overname gevr. kamer volière. Corantijstr. 6, Santp.- N., tel. 6250, 's av. na 7 uur. Te koop gevr. televisie-ant. voor le en 2e net. Moet prima zijn. v. Broekhuijsenstraat 2, IJmuiden. Ter overname wegens ver huizing: oliehaard; gashaard, 10 staafs; Miele wasmach. m. elektr. wringer; gasfornuis in combinatie met oliekachel en fietsstoeltje. Driehuizerkerk weg 47. Te koop 2 gotische clubs. Tas manstraat 9. Te koop Renault 4 met weg.- bel. en verz. Billijke prijs. Na 6 u. Willemsbeekweg 31, IJm. Te koop 2. C.V. bouwj. '60, km 65.000, t.e.a.b. Tel. 6577. Witte Eng. kind.-wagen. Sint, v. Leeuwenstr. 58, IJmuiden. Agb. Citroen 2 C.V.-bestel '61, 57.000 km, kl. blauw, i.z.g.st. 1000. Th. v. d. Boogaard, Bl'daalsestr.-weg 120, S'poort- Z., tel. 02560-8532. Te koop z.g.a.n. commode met dekje ƒ65; half Eng. k-wag. 40. Adres vern. bur. v. d. bl. Te koop Rap-brommer '62 i. pr. st. W. v. d. Maten, Korte- naarstraat 16. Te koop Erres wasmachine, oliebad, 40. E. Bakker, Meervlietstraat 24, Velsen. Aangeb. hoogtezon v. f 155 v. 80. Kievitlaan 21. Te koop z.g.a.n. electrisch orgel, merk Farfisa, pi ijs bill. Adres vern. bur. v. d. blad. Te koop jeugddrum en een Sparta kofferrek. Rutie, Dirk Hartogstraat 23. Te koop bromfiets H.M.W. 100; driewielbromfiets met laadbak 125. Eridanusstr. 32.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4