Frans chemicus bezat arsenaal en vele geheime documenten Schertsfiguur, gevaarlijke maniak of meesterspion koop JoAat nu seringen want... Winst Amro-Bank in 1965 mogelijk lager Benfica schakelde Real Madrid al vrijwel uit IJmond versterkte positie van afdeling Haarlem eerste klas HPC voerde de boventoon in zwemwedstrijden kring Haarlem 'n GEZELLIG ETENTJE in het feestelijke HOGE DUIN Fataal gevolg van verkeersfouten Vrouw vrijgesproken van gifmoord op haar man Eerste gecombineerde vergadering TV tweede helft Liverpool-Köln Nederlandse jeugd gelijk tegen en in Westfalen Zesdaagserecord voor de Belg Van Steenbergen Klein programma zaterdagvoetbal Kunstrijden op televisie Botwinnik voerde ook Donner naar een nederlaag Eén winnaar van de tototon CHRYSAL J DONDERDAG 25 FEBRUARI 1965 11 Niet verbaasd nu zijn ze mooi en... ze blij ven mooi dank zij Chrysal. Kweker en bloemist gaven ze een voorbehandeling met Chrysal. Dat betekent kwa liteit. Hoe U dit kunt zien? Iedere bos seringen is voor zien van een rood-wit-blauw Chrysal vlaggetje. Let daar op en... zet ze beslist zelf ook op Chrysal. VOEDSEL VOOR SNIJBLOEMEN Kerkelijk nieuws X3wul n®n restaurant van dux nde en tsen. nz® ra ,din9 eü>üs nu da^^s te .de WIJK aan ZEE Tel. 02517-322 ale I moot i ,rcoW°a nvies, U^enlS) TeC ten rïi.r.erS eeest ^eUjKdetLn9®n* -'et9ne^et _t(\odeTn lTe.l"U o.«.JÏScHTE* 't sprookje van de Noordzeekust Kort nieuws Veel te rood Militair elftal oefende tegen NAC Damwedstrijden om het Haarlems kampioenschap Zaalhandbalcompetitie loopt ten einde Ria Klaver en Riekje Bos spelen om tafeltennistitel Deze tijd vraagt een betrouwbare tijdmeter (Van ccorrespondent) PARIJS De Franse politie had van morgen haar definitieve keuze nog niet bepaald. Gevaarlijke maniak, een scherts- spion of de chef van een geheime ge wapende bende, die haar vertakkingen tot in het buitenland'wilde uitstrekken? In elk geval is de 21-jarige chemicus Paul Secre tin, die woensdag in zijn woning in Carvin in Noord-Frankrijk werd gearresteerd, geen figuur waarvan er dertien gaan in een dozijn. De aanleiding van de arrestatie was de diefstal van een gouden altaarvat uit de plaatselijke katholieke kerk, waarvan het koperen voetstuk enkele dagen later bij het raam van de jonge chemicus werd teruggevonden. Het spoor leidde zo nogal gemakkelijk naar zijn kamer, een kamer die een schat van verrassingen bood. De politie trof er een heel arsenaal van wapens, revolvers, projectielen, honderden granaten en andere exploisieven aan. die voor een deel door de chemicus eigen handig waren gefabriceerd. Maar een nog veel ontstellender vondst deed de politie in de klerenkast, waar zij stapels van de geheimste militaire documenten ontdekte. Er was. onder andere een plan voor de militaire verdediging van Noord-Frankrijk in geval van een aanval met kernbom men. Voorts lag er in de kast een rijtje maagdelijke paspoorten, waarmee een aardig netje spionnen in het buitenland had kunnen worden uitgerust. Ook beschik te Secretin over een verzameling geheime stempels van het Franse opperbevel. Paul Secretin was allerminst verbaasd over de verbazing van de inspecteurs. „Ik zie niet zo gauw in", verklaarde hij koel tjes „wat u mij eigenlijk verwijten wil. Maar ik ga natuurlijk graag met u mee." Met die verzoenende woorden stapte hij met de handboeien aan met twee robuuste inspecteurs in de auto die hen naar Rijsel voerde. Parallel met het verhoor van deze bui tenmodel arrestant wordt er nu een on derzoek ingesteld naar de bronnen van Secretin's „collectie". Men weet dat hij een jaar geleden in militaire dienst is ge weest, maar door zijn regiment is er geen enkele aangifte gedaan van de vermissing van wapens, stempels, of geheime stuk ken. Men vermoedt dus, dat Secretin over medewerkers beschikt. Zijn vreemdsoorti ge verzameling lijkt daarom minder on schuldig dan hij zelf poogt voor te stellen. De bewoners van Carvin herinneren zich nu alleen dat uit het raam van de .^chemicus soms nogal donkere rookpluimen ontsnapten en dat de buurt 's nachts ook wel door een explosie uit de slaap werd gewekt. Zijn vader noemde hem een wetenschappelijke kleptomaan, die altijd in leerboeken is verdiept en zich steeds omringt met chemische apparaten en vloeistoffen. Advertentie i^^^EI-P^endier^^V^aarder^^^^^/ In Delft is een 68-jarige fietser, die zon der een teken te geven plotseling naar links zwenkte, aangereden door een scoo ter. fietser kreeg een schedelbreuk en brak een arm en een been. Hij overleed later in een ziekenhuis. De scooter reed na de botsing een sloot in. De 25-jarige bestuurder en zijn 24- jarige duopassagier, beiden uit Vlaardingen, liepen een zware hersenschudding op. In Ridderkerk kwam de 7-jarige zoon van een tuinder onder een auto, toen hij, per fiets op weg naar school, plotseling een zijstraat inzwenkte. Hij was op slag dood. Het gerechtshof in Leeuwarden heeft een 46-jarige weduwe uit Veenoord we gens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Zij was ervan beschuldigd haar echtge noot met behulp van een landbouwvergif te hebben vermoord. Door de rechtbank in Assen was zij veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf, nadat de officier van Justitie levenslang tegen haar had geëist, De procureur-generaal bij het gerechts hof in Leeuwarden had vernietiging van het rechtbankvonnis en vrijspraak gevor derd. De vrouw is op vrije voeten gesteld. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Assen (vak. J. B. Weener) (toez.) J. W. Schipper te Rotterdam-Delfs- haven. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Arnhem J. Brons te Bun- •choten; voor Urk P. v. Zonneveld te Ben- bekom. \jen \jan nd i 0\i« deni \oW liQ9e tb*®' lipt -i ,K, "il -*> Op 27 september van dit jaar wor den de Europa-zegels uitgegeven, ditmaal naar een ontwerp van de IJslandse kunstenaar Hoerdur Karls- son. Het ontwerp toont een twijgje, waaraan drie blaadjes en een vrucht, die de samenstelling van de PTT- administraties in CEPT-verband symboliseert. Het gemeenschappelijk ontwerp is op 15 februari gekozen in Lissabon door de Commissie „Post" van de Conférence Européenne des Administrations des Postes et des Télécommunications. Afgebeeld is het IJslandse ontwerp. Sneeuw. In het zuiden en zuidoosten van Polen is de noodtoestand afgekondigd in verband met de zware sneeuwval. In tal van dorpen is de toestand kritiek als gevolg van de onmogelijkheid levensmid delen aan te voeren. Op sommige plaat sen ligt de sneeuw vier meter hoog. voorzitter van de SER De fusie tussen de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bank zal pas op langere termijn leiden tot de be oogde kostenbesparingen. Op kortere termijn brengt de fusie nog kosten met zich mee, zo werd meegedeeld in de gisteren onder voorzitterschap van öud- minister mr. J. W. Beyen gehouden jaar vergadering van de Amsterdam-Rotter dam Bank. In 1964 heeft de totale kostenstijging voor het bankconcern be dragen 20 min en het zou het bestuur niet verwonderen als de stijging dit jaar ongeveer in dezelfde orde van grootte zou komen te liggen. De vraag is, of deze stijging gecompenseerd zal kunnen worden. Hierover deelde de heer C. A. Klaasse, lid van de raad van bestuur mee niet te verwachten dat uit de rentebaten dit jaar een zodanig belangrijke stijging zal komen, dat de hogere kosten kunnen worden goed gemaakt. Wat de overige baten betreft, moet men er ernstig rekening mee hou den, dat de kostenstijging niet gecompen seerd kan worden door een evenredige toeneming der bruto baten. Het was de eerste maal dat de aandeel houders van beide banken in een gecom bineerde vergadering bijeen waren. Gezien de belangstelling werd de samenkomst dan ook gehouden in de grote dinerzaal van het Amstel Hotel in Amsterdam en wel onder presidium van de oud-minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen, als voorzitter van de raad van commissarissen van de Rotterdamsche Bank. Naast hem zat zijn collega van de Amsterdamsche Bank, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, oud Achter de groene tafel hadden plaats genomen niet minder dan 24 personen, le den van de raad van bestuur, van de raad van commissarissen en van de raad van advies, allen kopstukken uit het Ne derlandse bedrijfsleven. Uit de vergadering werden vele opmer kingen gemaakt en vragen gesteld. Zo vond men de kleur van het jaarverslag „veel ie rood" en achtte men het leden tal van de raad van advies veel te uit gebreid. „Juist een groot voordeel" zei de voorzitter, „want deze grote groep repre sentatieve Nederlanders kunnen wij te al len tijde mobiliseren om öfis van advies te dienen". Toen aan de orde kwam de benoeming van een lid van de raad van commissa rissen, waarvoor geen bindende voordracht was opgesteld, kwam een aandeelhouder, in casu 'de heer A. Vos, met een eigen voorstel. Hij bracht als kandidaat naar vo ren prof. dr. W. Hessel, hoogleraar eco nomie aan de technische hogeschool in Enschede, en tot voor enige weken direc teur van het wetenschappelijk bureau van het N.V.V. Volgens de heer Vos zou prof. Hessel zich-bereid hebben verklaard een eventuele benoeming te aanvaarden. Van de zijde van de bank werd als kan didaat naar -voren gebracht mr.^C. R. C. Wijckerheld Bisdom, thans lid van de raad van advies van de AMRO-bank. De voor zitter mr. J. W. Beyen merkte op, niet vooruit te willen lopen op de thans in hoogste instantie nog in studie zijnde kwes tie van de werknemerscommissarissen. Hij zou echter een schriftelijke stemming toe laten, als de heer Vos dit verlangde. De stemming werd gehouden en met grote meerderheid werd mr. Wijckerheid Bis dom tot commissaris gekozen. mnnnnnnnnnnnmn-i-irmr- Het stadion Da Luz, met noodtribunes uitgebreid tot een capaciteit van 90.000, beleefde woensdagnacht een voetbalcarna val zoals nooit eerder was vertoond. Het scheidsrechterlijke fluitsignaal dat het ein de aankondigde van de met spanning ver beide strijd tussen het populaire hoofdste delijke Benfica en het roemruchte Real uit Madrid, ging verloren in het onbe schrijfelijke tumult waarmee de record massa, waarvan men slechts 5000 sip ka kende Spanjaarden behoeft af te trekken, de onverwacht grote zege van de Lissa- bonse formatie begroette. De Spaanse trainer Munjoz, met spier wit vertrokken gezicht, dirigeerde zijn ge desillusioneerde sterrenploeg naar d'e kleed kamer, terwijl op het veld de dolgeluk kige Elek Schwartz zijn artiesten in de armen sloot. De Madrileense defensie speelde onzeker, ondanks het feit dat Munjoz de laatste we ken vrijwel zijn gehele training had ge richt op de afweermethodes tegen de ac ties van Eusebio, Coluna en Augusto, die op het filmdoek van het trainingscentrum Woensdag 3 maart zendt de N.T.S. van 21.30 tot 22.15 uur op Nederland 1 een rechtstreekse reportage uit van de tweede helft van de Europa-cupwedstrijd F C LiverpoolF C Köln, die in Liverpool wordt gespeeld. De reportage wordt voor afgegaan door een korte samenvatting van de eerste speelhelft. Commentator is Aad van Leeuwen. Het Nederlandse jeugdvoetbalelftal (met Cleeren van Telstar) heeft woensdag in Gelsenkirchen met 1-1 gelijkgespeeld te gen de jeugd-selectie van Westfalen. Al in de zesde minuut namen de Duitse junio ren de leiding doordat middenvoor Koep- fershofer een strafschop benutte. De ge lijkmaker werd in de 69ste minuut ge scoord door de Ajax-spéler Hulshof. Drie weken geleden zegevierde het Nederland se team in Arnhem met 1-0 over dezelf de tegenstander. Met deze wedstrijden be reidt het Oranje-team zich voor op het OEFA-jeugdtoernooi, dat in april gehou den wordt. In Breda speelde het Nederlands mili tair voetbalelftal een oefenwedstrijd tegen NAC. De strijd eindigde onbeslist: 2-2. De doelpunten werden achtereenvolgens ge maakt door Van Stippent (PSV) 0-1, Groe- newegen 1-1, Van Dijk (SW) 1-2 en Luy- ten 2-2. De Nederlands-Belgische combinatie Pe ter Post Rik van Steenbergen zegevier de woensdagavond in de zesdaagse van Essen voor de Duitsers Rudi Altig en Hans Junkermann. Voor Rik van Steenbergen betekende de zege zijn vierde overwinning in dit seizoen na Madrid, Bremen en Milaan. Daarmee bracht de 40-jarige Belg zijn totaal op 37 waardoor hij zich de zesdaagse-keizer mag noemen. Als ongekroonde koning gold tot dusver de Canadees Peden, die het tot 36 overwinningen had gebracht. van Real telkens opnieuw werden afge draaid. Had de film de Spanjaarden mis schien juist murw gemaakt? Hoe dan ook, Benfica speelde een van zijn beste wedstrijden en al na tien minu ten stelde Coluna met een op maat ge sneden voorzet Augusto in de gelegenheid de score te openen. Al twee minuten la ter maakte Eusebio er met een schitte rend schot 2-0 van en toen deze donkere linksbinnen de score na 23 minuten op 3-0 had gebracht, was Real kansloos. Wel verhoogden de Spanjaarden na rust het tempo en kwamen zij wat meer in de aanval, maar de stootkracht bleek gering en het uithoudingsvermogen niet groot ge noeg. Amanzio en Gento waren verreweg de beste spelers bij Real, maar zij onder vonden te weinig steun om de verdediging van Benfica uiteen te kunnen spelen. In de 13de pninuut van de tweede helft maakte Ruiz het tegendoelpunt, dat voor de Portugezen de prikkel vormde tot de inzet van een nieuw offensief, waarbij doelman Betancourt in een botsing met de paal een hoofdverwonding opliep. Simoes (in de 74ste) en Coluna (in de 86ste minuut) verhoogden de score in de fase, waarin een machteloos Real voor het geweld moest capituleren. Benfica zorgde niet alleen voor een over winning, die in de return van 17 maart wel heel moeilijk teniet gedaan zal kun nen worden, maar boekte bovendien mede door de televisierechten de re cordrecette van 900.000 gulden. Voor de clubs uit Haarlem en omgeving in het zaterdagvoetbal is geen enkele wed strijd vastgesteld. In de derde klasse wor den alleen de wedstrijden Nedloyd-DVS '33 en ADM-KMVZ gespeeld. Voor hekke- sluiter Kennemerland zijn deze ontmoetin gen van veel belang, want als Nedloyd en KMVZ tot de volle winst mochten komen, dan zal Kennemerland haast niet meer aan degradatie kunnen ontkomen. In de vierde klasse A zijn alle clubs vrijaf. Door Zandvoortmeeuwen, dat in die afdeling nog maar één puntje van het kampioenschap verwijderd is, wordt daarom zaterdagmid dag een vriendschappelijke thuiswedstrijd gespeeld tegen Kennemerland. Aanvang drie uur. De uitslagen van de derde ronde van het toernooi om de 'kampioenstitel van Haar lem en omstreken luiden: Hoofdklasse. C. P. Schelfhout remise met K. Jutten; G. Zeeuwe remise met A. G. de Zwart; H. J. Rozijn wint van H. van Leuffen; H. B. NobleJ. Warmerdam uitgesteld. Eerste klasse: J. de Groot wint van A. G. Hes- selman; A. Binder wint van G. J. v. d. Does; A. Meyer wint van K. Straver; G. Hesselman wint van P. G. de Haan. IJSHOCKEY. In Stockholm won de Zweedse ijshockeyploeg met 4—0 van het team dat Amerika naar Europa heeft ge zonden om volgende week deel te nemen aan het toernooi om de wereldtitel in het Finse Tampere. De tussenscores waren 2—0, 2—0, 0—0. De zaalhandbalcompetitie in de over gangsklassen en de distriktsklassen is vrij wel ten einde. De heren van De Blinkert wacht nog de inhaalwedstrijd tegen Niloc 2, maar deze wedstrijd is van geen enkel belang meer. We kunnen daarom rustig de verrichtingen van de verschillende ver enigingen uit Haarlem en omgeving aan een slotbeschouwing onderwerpen. Opval lend is het dat in de distrikts-tweede klas sen ploegen uit onze omgeving de toon aan gaven. Bij de dames werd immers Ymond overtuigend kampioen, terwijl Ra- piditas op een eervolle tweede plaats be slag wist te leggen, al was het verschil in spelkwaliteit nog te groot. Ook bij de heren was Ymond onbetwist de sterkste en de overmacht was nog gro ter dan bij de dames. Niet minder dan acht punten scheiden Ymond van Concor dia, dat de tweede plaats bezet. Deze pres taties krijgen nog meer reliëf, als men weet dat alle vier ploegen het vorig sei zoen uit de afdeling Haarlem promoveer den. Een duidelijk bewijs, dat Haarlem op handbalgebied ook een geducht woordje meespreekt. In de eerste klassen ging het minder naar wens. De Haarlemse vertegenwoor digers, Full Speed bij de dames en De Blinkert bij de heren, hadden grote moei te zich te handhaven, maar uiteindelijk is dit toch gelukt. Het volgend seizoen heeft de afdeling Haarlem dus vier ploegen in de eerste klasse, t.v. Full Speed en Ymond bij de dames en De Blinkert en Ymond bij de heren. In de Overgangsklasse A (dames) gebeurde precies wat verwacht werd. De Noordelijke en Oostelijke ploe gen werden „gewipt" aangezien de drie bestgeklasseerde ploegen van de Over gangsklasse naar de hoofdklasse promove ren. Hoewel de westelijke suprematie uit eindelijk toch minder groot is geworden dan aanvankelijk verwacht was, zullen de damesploegen van Zeeburg, Niloc en het Haarlemse de Blinkert tezamen met Swift Verburch en Quintus de nieuwe hoofdklas se gaan vormen. Het zal de kwaliteit van het tophandbal ongetwijfeld ten goede ko men. De kans dat Haarlem 't volgend seizoen in het district nog ruimer vertegenwoor digd zal zijn is niet denkbeeldig aangezien de afdelingskampioenen ADO (dames) en Rapiditas (heren) via promotiewedstrij den de districts-tweede klasse kunnen be reiken. In de sporthal Zuid in Amsterdam wor den zondag a.s. de districts-jeugdkam- pioenschappen gehouden. De juniorenkam pioenen uit Amsterdam, Alkmaar, Utrecht en Haarlem zullen hier tegen elkaar uit komen en de winnaars krijgen het recht om deel te nemen aan wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, die op 14 maart gehouden zullen worden. Evenals verleden jaar wordt de afdeling Haarlem vertegenwoordigd door de dames-junio ren van de Blinkert en de heren-junioren van Ymond. In de sporthal in Heemskerk worden zaterdag en zondag nog enkele be langrijke wedstrijden gespeeld, want in ve le klassen zijn de kampioenen nog niet be kend. Van de wereldkampioenschappen kunst- rijden, die in Colorado Springs in de Ver. Staten zullen worden gehouden, stelt de Amerikaanse televisie enkele beeldver slagen samen, die vervolgens naar Londen worden gevlogen en vandaar over het Eurovisienet worden gedistribueerd. De N.T.S. zendt de reportages, waarin de hoogtepunten van de diverse wedstrijden worden samengevat, via Nederland 1 op de volgende dagen uit: Vrijdag 5 maart van 19.00 tot 19.30 uur de strijd om de titel bij het paarrijden. Zaterdag 6 maart van 19.00 tot 19.30 uur vrije figuren voor dames. Maandag 8 maart van 19.00 tot 19.30 uur vrije figuren voor heren. Frans Hoekstra voorziet alle uitzendin gen van commentaar. j De hoofdschotel in de vierde ronde van het Daniel Noteboom herdenkingstoernooi in Noordwijk werd uiteraard het treffen tussen de grootmeester Botwinnik en Donner. Uit een Tarrasch-opstelling ont wikkelde zich een positioneel gevecht, dat een eerste hoogtepunt bereikte toen Bot winnik op de koningsvleugel de f-pion liet verdubbelen. Daarna drong hij op de 7de rij binnen, welker invasie de Nederlander echter redelijk kon keren. De partij werd afgebroken, 's Avonds voerde de Rus zijn partij tot winst. Van korte duur was de remise-partij Trifunovic-Flohr. een Caro-Kann, die langs overbekende wegen verliep. Larsen boekte de eerste volle winst, ten koste van v.d. Berg. Na vroegtijdige dameruil kwam de zwarte monarch vrij onbeschut te staan, terwijl zwart het ont wikkelingsvraagstuk evenmin afdoende kon oplossen. In hevige tijdnood leidde dit tot een debacle. Kort-Bobotsov was een open strijd, die vooral met tactische middelen werd ge voerd. Tegen het verstrijken van de speel tijd stonden beide koningen aan aanvallen bloot. In hoogste tijdnood greep Kort mis en kon direct opgeven. Latere analyses wezen uit, dat hij in plaats van te ver liezen een fraaie tussenzet had kunnen uitvoeren, die vrijwel zeker tot winst had geleid. Deze mogelijkheid was ook Bobot- sov ontgaan. Over het algemeen speelt de Leidenaar niet gelukkig in het laatste uur. Manco aan routine is duidelijk een han dicap. De stand luidt thans: 1. Botwinnik 4 2-3 Bobotsov, Flohr 2 Vz, 4-5 v.d.Berg, Tri- funovic 2, 6-7 Donner, Larsen 1 V2, 8. Kort 0. Ria Klaver uit Haarlem en Riekje Bos uit Castricum zijn de vertegenwoordigsters van de afdeling Kennemerland van de Ne derlandse Tafeltennis Bond in de strijd om het nationale kampioenschap voor da mes, dat op 4 april in Alphen aan de Rijn wordt gespeeld. Riekje Bos en Ria Klaver plaatsten zich voor die kampioensstrijd doordat zij in voorwedstrijden (vier acht- kampen met geselecteerde dames) in Utrecht bij de top behoorden. Met Ria Klaver en Riekje Bos plaatsten zich nog twaalf andere dames voor de eindstrijd, waarin ook Aukje Wynia, Ursula Stule- meijer-Artz, Ria Bogmans en Ilse Tessen- sohn uitkomen. Zij waren vrijgesteld van de voorwedstrijden. Zestien dames spelen dus om het kampioenschap. Advertentie m Niets onprettiger als een slecht lopend horloge. Het maakt U humeurig, en Uw afspraken lopen vast. Wij hebben voor U zeer goede tijdmeters, waar U op rekenen mag. o.a. - CERTINA - PRISMA INDUS - REMOVA en ZENTRA U weet 't adviseert U goed. grote houtstraat 49 het huis met het carillon telefoon 2 00 49 De Sporttoto van het afgelopen weekein de heeft voor één van de 716.824 deelne mers weer het maximale bedrag van 100.000 opgeleverd. De winnaar van de toto-ton ontvangt 117.647,06 bruto. Er was in totaal 342.870 aan prijzengeld be schikbaar, waarvan 188.578,50 voor de eerste prijs. Nu slechts één deelnemer alle 13 uitslagen goed heeft voorspeld, kwam voor de tweede prijs 150.148,62 beschik baar. Hiervoor zijn 27 gegadigden met 12 punten, die dus ieder bruto 5561 ontvan gen. Het bedrag van ƒ75.074,32 dat voor de derde prijs beschikbaar is, wordt gedeeld door 314 deelnemers met de eerste acht uitslagen goed. Zij ontvangen ieder 239. Voor de winnaars in de goal-tips waaraan 165.379 mensen deelnamen, was 54.081 beschikbaar. Er waren geen meldingen met zes punten, zodat de tweede en derde prijs elk met de helft van het voor de eerste prijs beschikbare bedrag van 18.027 werden vergroot. Vijf deelnemers met ieder vijf punten mogen de 27.040,50 de len en krijgen ieder 5408. De 255 deelne mers (van wie twee met twee kolommen), die voor de derde prijs in aanmerking ko men, delen eveneens 27.040,50 en krijgen dus per kolom 105. De derde ontmoeting van de zwem- competitie van de kring Haarlem KNZB is gisteravond in Stoops Bod in Overveen afgewerkt. Over het algemeen voerde HPC weer de boventoon. Bij de 100 meter vrije slag heren verscheen Theo Schouten (HVGB) met grootse voornemens aan de start, maar hij was te laat weg en ein digde na Wim Geurtsen (HPC) op de tweede plaats. De voornaamste uitslagen zijn: 25 meter rugslag meisjes 8 en 9 jaar: 1. M. Beider, HPC 24.8 sec.; 2. Yvonne Moisson, Haar lem 26.5 sec.; 3. L. Koenekoop, Njord 29 sec. 25 meter rugslag jongens 8 en 9 jaar: 1. B. Smallegange, HPC 20.8 sec.; 2. Jan Roomeijer, Njord 24.1 see.; 3. Govert Hendrikse, Haarlem 25 sec. 50 meter schoolslag meisjes 10 en 11 jaar: 1. L. Balm, DWT 47.6 sec.; 2. Rita Bloos, Njord 48.2 sec.; 3. K. Koop, HPC 48.4 sec. 50 meter schoolslag jongens 10 en 11 jaar: 1. P. van Elsas, HPC 49 sec.; 2. Daan Kramer, Njord 49.9 sec.; 3. J. v. d. Booren, DWR 51,6 sec.. 100 meter vlinderslag meisjes 16 en 17 jaar: 1. N. Neuteboom, HPC 1 min. 25.1 sec.; 2. S. Schmidhamer, HPC 1 min. 31 sec.; 3. L. Ruyg- rok, HPC 1 min. 33 sec. 100 meter schoolslag jongens 16 en 17 jaar; 1. M. Groenveld, HPC 1 min. 24 sec.; 2. R. Grup- pelaar, Njord 1 min. 28 sec.; 3. J. van Ommeren, HVGB 1 min. 29.9 sec. 50 meter vlinderslag meisjes 12 en 13 jaar; 1. Y. Kuilenburg, HPC 38 sec.; 2. M. Janus, HPC 38.8 sec.; 3. P. Nicolai, DWR 41.9 sec. 50 meter rugslag jongens 12 en 13 jaar: 1. D. van Elsas, HPC 37.8 sec.; 2. G. Reukers, NV A 38.1 sec.; 3. L,. Bos, HPC 38.2 sec. 50 meter schoolslag meisjes 34 en 15 jaar: 1. M. Graal, HPC 42 sec.; 2, J. Sieverding, NVA 43.4 sec.; 3. I. Boutelier, NVA 44.1 sec. 50 meter vlinderslag jongens 14 en 15 jaar: 1. H. Wilschut, HPC 31.5 sec.; 2. A. v. d. Veen, HPC 32.8 sec.; R. Bosson, HPC 34 sec. 100 meter rugslag dames 18 jaar en ouder: 1. M. Bernink, DWT 1 min. 29.9 sec.; 2. N. Dix, HPC 1 min. 30.2 sec.; 3. L. Bijkerk, HPC 1 min. 33.2 sec. 100 meter vrije slag heren 18 jaar en ouder: I. W. Geurtsen, HPC 1 min. 1.9 sec.; 2. Th. Schouten, HVGB 1 min. 3 see.; 3. M. van Goor, Haarlem 1 min. 4 sec. 50 me'ter rugslag meisje 16 en 17 jaar; 1. N. Neuteboom, HPC 38.1 sec.; 2. L. van Dam, NVA 39.2 sec.; 3. M. Dirkse, DWT 39.5 sec. 100 meter vrije slag jongens 16 en 17 jaar: 1. K. L. van Eick van Voorthuisen, HPC 1 min. 6.2 sec.: 2. K. Mantje, HPC 1 min. 6.6 sec.; 3. R. Gruppelaar, Njord 1 min. 6.8 sec. 5 x 50 meter schoolslag estafette meisjes 12 tot en met 17 jaar: 1. HPC I 3 min. 37.2 sec.; 2. NVA 3 min. 44.8 sec.; 3. DWT 3 min. 51.5 sec. 5 x 50 meter schoolslag estafette jongens 12 tot en met 17 jaar: 1. HPC I 3 min. 16.6 sec.; 2. HPC II 3 min. 33.5 sec.; 3. DWT 3 min. 34.2 sec.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11