Nieuw landbouwbeleid AGENDA Kort en Mr. Van Hall onthulde in Israel een replica van „De Dokwerker" BRAMMETJE FOK l POLLE, PELLI EN PINGO Burgerdienstplicht bij noodsituaties MinisteBiesheuvel zet in de Kamer de noodzaak van structuurwijziging uiteen Voorlichting Kon. Huis Kamerleden vragen SER-advies gevraagd over verhoging kinderbijslag Geldschieterswet nog niet gewijzigd Interpellatie over gelijk loon voor mannen en vrouwen Commercial Cable en Western Union gaan sluiten Wisselend bewolkt DONDERDAG 25 FEBRUARI 196 5 Kamer akkoord met regeringsvoorstel Garantieprijzen niet hoger Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk VROUWELIJKE KANTOORBÉ-DSE^t NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ n.v. Tweede Kamer stelt een bijzondere commissie in Drie keer brand in drie weken Telex verdringt telegraaf WEEERAPPORTEN s ij t ï'C (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Kamer is gistermiddag alleen de P.S.P. en de C.P.N. waren ertegen akkoord gegaan met het voorstel van de regering om in tijden van oorlog, oorlogsgevaar of daar mee verbandhoudende buitengewone omstandigheden een burgerdienstplicht voor alle Nederlanders van 18 tot 65 jaar in te stellen. Het voorstel maakte deel uit van de Noodwet Arbeidsvoorziening, die thans bij het parlement in behan deling is. Behalve de invoering van een burger dienstplicht geeft deze wet de regering bepaalde bevoegdheden op het gebied van de arbeidsverhoudingen, de tewerkstel ling van werknemers in bepaalde bedrij ven en de regeling van arbeidsduur en veiligheidsvoorschriften in en buiten de on dernemingen. Van al deze bevoegdheden kan de regering in noodsituaties gebruik maken. Dè bedoeling van de Noodwet-Arbeids voorziening is de regering de bevoegdheid te geven om in noodsituaties de economie draaiende te houden en een zo doeltref fend mogelijk gebruik te kunnen maken van de beschikbare arbeidskrachten. De Nederlandse burgers zullen, als deze wet In tijden van oorlog wordt afgekondigd, ondermeer verplicht kunnen worden tot het verstrekken vap inlichtingen aan be paalde bevoegde instanties. Ook het ver strekken van bescheiden op verzoek van de overheid kan dan worden geëist. De burgerdienstplicht wordt gezien als een uiterste maatregel. Deze zal alleen worden ingevoerd als op geen andere ma nier voorzien kan worden in de perso neelsbehoefte van vitale diensten of be drijven. Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. stijgingen in Toekomstige kosten de landbouw zullen niet meer door verhoging van de garantie prijzen moeten worden opgevangen maar door bedrijfsvergroting, samen werking tussen bedrijven en door andere maatregelen ter bevordering van de pro- duktiviteit. Minister Biesheuvel van Landbouw is van mening dat de ruimte voor prijsverhogingen nu zeer klein is geworden, nu binnen de E.E.G. een ge meenschappelijk prijsbeleid op gang komt en nu bovendien blijkt dat de con sument voor bepaalde landbouwprbduk- ten, zoals zuivel en rundvlees, niet van plan is meer te gaan betalen. De kostenstijgingen van de laatste twee jaren (15 a 20 percent) konden tot nu toe meer dan gecompenseerd worden door op trekking van het garantieprijsniveau (20 a 25 percent), terwijl door de produktivi- teitsverhoging binnen de bestaande be drijfsstructuur de verdiensten in de land bouw verhoogd konden worden. Minister Biesheuvel kondigde gisteren bij de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer het einde van deze ont wikkelingsgang aan. Op de bestaande be drijven is nu wel alles gedaan wat er ge daan kon worden aan de produktiviteit. Alleen door structuurverandering en maat regelen als kwaliteitsverbetering en verbe tering van het verwerkings- en handelsap paraat kan er nog wat ruimte worden ge maakt. Dit alles zal gepaard moeten gaan met een verdere ontvolking van de land bouw. Men dient te beseffen dat dit pro ces veel gezinnen op het platteland voor grote problemen stelt, aldus de minister. In dit structuurbeleid is geen plaats voor verdere verhoging van de garantieprijzen. Minister Biesheuvel liet gisteren de Ka mer dan ook duidelijk weten dat hij de voorstellen van het Landbouwschap in za ke de zuivel en de rundvleesprijzen te op timistisch vindt. Hij zaf niet op de voor stellen ingaan maar zelf andere voorstel len formulieren, die hjj binnenkort aan de Tweede Kamer zal voorleggen. In de Kamer werd gisteren nogal gepleit voor enige verhoging, maar de minister gaf de pleiters, de heren Mellema (.CH.) en Tuijnman (V.V.D.) niet veel hoop. Ook voor de kooltelers, die te kampen hebben met een bedorven markt waardoor dagelijks 200 wagens kool doordraaien, had minister Biesheuvel geen verheugend nieuws. De mogelijkheden voor directe hulp zijn zeer beperkt. Hij beloofde de kwestie met de landbouworganisaties te zullen bespreken en kondigde inmiddels een soepele toepassing aan van de zelf standigenregeling van het ministerie van Maatschappelijk Werk, waarmee de tuin ders al eens eerder geholpen zijn. De heer Koekoek heeft reeds aangekondigd dat hij tegen de begroting zal stemmen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur Toneelgroep Studio met „De kale zange res" van Eugène Ionesco en „De droom van Amerika" van Edward Albee. Regie: Kees van Iersel. M.M.v. Loudi Nijhoff, Marlies van Alcmaer, Bram v. d. Vlugt, Lex Goudsmit e.v.a. Concertgebouw, vandaag 20 uurJu bileumconcert door de Koninklijke Lieder tafel Zang en Vriendschap Dirigent: Jan Laarveld. M.m.v. het N.Ph.O. en de Chris telijke Oratoriumvereniging Door Zang Vriendschap. Solisten: Corry Bijster (so praan), Wim Koopman (tenor), Herman Scheij (bas), Nelly Wagenaar (piano) en Ans Bouter (piano). Vrijdag 19.45 uur: Provinciaal jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Mariëtte van Wijk (piano) en Henri Gouder de Beaure gard (hobo). BIOSCOPEN „Spel Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: met vuur", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.lf uur: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „O.S.S. 117 in Bangkok", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Heer van gezelschap", 18 j. Minerva, 20.15 uur: „De hofnar", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Politie post Reeperbahn", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Met een voet in de hel", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wat be treft de vrouwen", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u, Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israels. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Cishal (Grote Markt): Verzameling uit het Van Abbemuseum. Tot 1 maart, Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u, „Chez nous" (Spaamelaan 25): Expositie van aquarellen van Frans Funke. Tot maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Waagtaveerne (Spaarne): Expositie van achilderijen, gouaches en tekeningen van Fioor Horninge en Rob Rijsterborgh. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 14-17 our DIVERSEN Raadhuis Heemstede, vandaag 20 Cemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 19 februari). DONDERDAG 25 FEBRUARI City, 20 uur: „08/15" (derde deel). Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Hotel Royal, 20 uur: Bijeenkomst Veiser Middenstandscentrale; lezing door A. B. Dijkstra „Velsen, hoe het was en hoe 't is". Cultureel Centrum, 20 uur: Bijeenkomst Succulenta"; lezing door N. Muyen over Ongedierte bij onze planten". VRIJDAG 26 FEBRUARI City, 20 uur: „Tom Jones". Stadsschouwburg, 20 uur: Viering derde lustrum Gymnasium Felisenum, opvoering van „Britannicus". Zaal Zomerlust, Santpoort, 20 uur: Con cert „Soli Deo Gloria"; bal na. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; ffiliaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort-Zuid1, wijkcentrum „De Duinpan": 16 tot 18 u. (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 u. (in Santpoort ook voor r.-k. bibliotheek). DONDERDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liever geen bloemen". Statenhuis, Velserweg, 19.30 uur: Stich ting huish. en gezinsvoorlichting. Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat no. 70, geopend van 15-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, r.-k. leeszaal, geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. VRIJDAG 26 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Zoeloe". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liever nog geen bloemen". W.B. Theater, 20 uur: „Waar revolvers regeren". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat no. 70, geopend van 15-21 uur. Advertentie Op ons hoofdkantoor te HAARLEM is plaats voor een leeftijd 17 tot en met 25 jaar. ULO- en type-diploma vereist. Goede beloning en prima sociale voorzieningen. Vrijvervoer op het gehele lijnennet. Onze afdeling Personeelszaken zal u gaarne alle inlichtingen verstrekken LEIDSEVAART 396 HAARLEM TELEFOON 18460 DEN HAAG De tweede Kamer heeft besloten een bijzondere commissie in te stellen, die verslag moet uitbrengen over de voorlichting van het koninklijk huis. De Tweede Kamer heeft indertijd besloten bij de behandeling van de begroting van Algemene Zaken, dit belangrijke beleids aspect voorlopig nog te laten rusten. Ka mervoorzitter mr. Van Thiel stelde gister middag voor, voor dit onderwerp een bij zondere commissie in te stellen. De Ka mer ging daarmee akkoord. Alleen dr. Vondeling, de fractieleider van de P.v.d.A., had bezwaren, omdat naar zijn mening de ze aangelegenheid al voldoende is voorbe reid. Vanmiddag om één uur is in Amsterdam op het Jonas Daniël Meyerplein, bij het beeld van de dokwerker, de februarista king van 1941 herdacht. Op hetzelfde tijd stip onthulde Amsterdams burgemeester, mr. Van Hall, op de „Heuvel der Marte laren" bij Jeruzalem een replica van dit beeld. De burgemeester vertrok gisteren van Schiphol naar Israël. Hij mist daardoor de herdenking in Amsterdam, het afscheid van de burgemeester van Rotterdam, mr. Van Walsum, die met pensioen gaat, en dat van mr. G. C. van der Willigen, bur gemeester van Haarlemmermeer, die deze gemeente vaarwel zegt omdat hij in Lei den tot burgemeester is benoemd. Een groep inwoners van Amsterdam heeft de replica van „De Dokwerker" aan geboden aan Israël ter herinnering aan de februari-staking. De replica is eveneens vervaardigd door de beeldhouwer Mari An- driessen. Voor zijn vertrek naar Israël zei burgemeester Van Hall: „Ik beschouw het plaatsen van „De Dokwerker" op -de „Heu vel der Martelaren" in Israël eigenlijk In Eindhoven heeft voor de derde keer in drie weken brand gewoed in een pand aan de Dommelstraat, waarin een fietsen winkel is gevestigd. Het vuur breidde zich snel uit tot de zolder en de bovenverdieping van een be lendende kruidenierszaak. De brandweer kon de benedenverdieping behouden. Evenmin als van beide voorgaande bran den kon van deze brand de oorzaak vast gesteld worden. als een eerbetoon van Israel aan de bevol king van Amsterdam uit de oorlog, die, zoals ik in een radio-uitzending voor Israel heb beluisterd, de enige ter wereld is ge weest die als stad in haar geheel een actie tegen pogroms of razzia's op jood se bewoners heeft ondernomen. Ik vind dit een grote eer voor onze stad en ik heb daarom gemeend er goed aan te doen als burgemeester bij de onthulling aanwezig te zijn om de dankbaarheid van Amster dam voor deze geste te vertolken". Mr. Van Hall heeft in Israël ook een boom geplant in de herdenkingsallee voor de gevallenen. De replica van „De Dok werker" is twee maanden geleden per vliegtuig naar Israël gebracht. De Tweede Kamerleden Beernink (C.H.U.) en Moorman (K.V.P.) hebben de minister van Defensie gevraagd of het rijk de reiskosten kan vergoeden voor oud-mili tairen die op 10 mei herdenkingsbij een komsten willen meemaken. De heer Bode (C.H.U.) heeft de minister van Binnen landse Zaken gevraagd te bevorderen dat op korte termijn een beslissing wordt ge nomen over een gemeentelijke indeling van Oostelijk Flevoland. De heer Tilanus (C.H.U.) heeft aan dezelfde minister ge vraagd om een andere procedure bij de herkeuring van noodwachters. De heren Van Bennekom en Walburg (A.R.) hebben de minister van Defensie gevraagd of hij bereid is schadeloosstelling te verstrek ken aan Nederlandse militaire kleermake rijen, die zijn gedupeerd door de plaatsing van een order voor confectie-uniformen in Duitsland voor afgestudeerde vaandrigs van diverse militaire opleidingsinstituten, Minister Veldkamp van Sociale Zaken heeft aan de Sociaal-Economische Raad advies gevraagd over de omvang en het tijdstip van ingang van een verhoging van de kinderbijslag. Deze verhoging heeft de regering toegezegd in de verklaring van 10 december 1964 van de Stichting van de Ar beid en van minister Veldkamp over de loonpolitieke uitgangspunten voor het jaar 1965, omdat door de belastingaanpassing per 1 juli een aanvullende voorziening van de kinderbijslag wenselijk blijkt. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gistermiddag tegen de verwachting in besloten de ver dere behandeling van de wijziging van de Geldschieterswet te schorsen. Aanleiding tot dit besluit was meningsverschil over een amendement van de heer Schoemaker (K.V.P.) waarin wordt voorgesteld om bij faillissement van een spaarkredietinstel ling de spaarders een preferentie te ge ven. Dit amendement, zei minister Schol ten van Justitie, 'betekent eigenlijk een aanzienlijke verandering ip ons burgerlijk recht. Hij' vroeg de Kamer met klem „Maak van ons nieuwe Burgerlijk Wetboek geen schiettent". De critiek van de minister bleek nogal wat indruk gemaakt te hebben op de Ka mercommissie voor Justitie. Haar voor zitter, mr. Van Rijckevorsel (K.V.P.) stel de voor het amendement nog eens in een commissie te bekijken. Een deel van de Kamer had daar bezwaren tegen, zodat er over gestemd moest worden. Het bleek dat 59 leden vóór schorsing waren, zodat de Kamer besloot de behandeling van het wetsontwerp pas voort te zetten na bestu dering van de consequenties van het amen dement-Schoemaker. Op 10 maart zal het Tweede Kamerlid mevrouw Singer-Dekker (P.v.d.A.) de mi nister van Sociale Zaken interpelleren over de gelijke beloning van mannen en vrou wen. Zij houdt deze interpellatie naar aanleiding van de beslissing van het Col lege van Rijksbemiddelaars dat onlangs een c.a.o. voor de suikerwerkindustrie heeft goedgekeurd waarin geen rekening is gehouden rhet het Europese verdrag inzake de gelijke beloning van mannelijke en vrouwelijke werknemers die hetzelfde werk doen. Baby uit het Binnen-lJ opgehaald. Uit het water van het Binnen-IJ te Amsterdam is ter hoogte van de N.D.S.M. het stoffe lijk overschot opgehaald van een meisje, dat ongeveer tien dagen in het water heeft gelegen. Volgens een kinderarts van het Binnengasthuis was het kindje tenminste vier en ten hoogste zeven maanden oud. Scholieren pleegden inbraken. De Haagse politie heeft vijf volwassenen en vier minderjarige scholieren uit Den Haag en Wassenaar aangehouden in verband met een inbraak, die begin van deze maand in een Haags warenhuis aan de Stede is gepleegd. Bij de inbraak ver dwenen driehonderd pakjes sigaretten en zestig horloges met een waarde van veertig gulden per stuk. Ambassadeurs. Dr. R. H. van Gulik, am bassadeur te Tokio, is tevens benoemd tot ambassadeur in de republiek Korea. Het gezantschap in de republiek Panama met zetel te San José, is verheven tot de rang van ambassade. Mr. H. C. Schoch, tot dusver gezant, is benoemd tot am bassadeur. Hygiëne. Met ingang van 2 maart zal in de trein- en stationstoiletten een grap pige door Dick Bruna getekende toiletjuffrouw de reizigers aansporen tot hygiënisch gedrag. Deze actie geschiedt in samenwerking tussen de Nederlandse Spoorwegen en de Stichting ter Bevor dering van Hygiënische Gewoonten in Den Haag. De Stichting wil hierdoor het talrijke treinreizigerspubliek in haar al gemene voorlichting betrekken. Ook het belang van de N.S. is gediend bij deze actie. Vooral op de druk bezette trajec ten is het schoonhouden van de trein- toiletten een zware taak. Burgemeester. Tot burgemeester van Nieuwkoop is benoemd de heer A. H. van Montfoort, sinds 1957 secretaris der gemeente Uithoorn. Hij is 47 jaar en lid van de K.V.P. 173. De waakzaamheid van Bram ver slapte eventjes door de geweldige ontdek king dat hij de man had gevangen, die hem zoveel narigheid had bezorgd. Te laat merkte hij daardoor, dat de man nen uit de andere strandtentjes op het ru moer waren naderbijgekomen. Voor Bram het wist hadden zij zich als één man op hem gestort. Tegen die overmacht kon zelfs de dappere zeeman niet op. Tutu pro beerde hem te helpen, maar werd zelf'in de vlucht gegrepen en gebonden. „Mensen, luister toch naar me," zei Brammetje Fok. „Deze man is de schurk, die de stadsklok steeds vooruit zette. Ik heb de bewijzen daarvoor." „Maar dat weten we allang," schaterde één van de anderen. „Daar hadden we allemaal voordeel van." „Hoezo?" stamelde Brammetje. Bij het zien van zijn verblufte gezicht werd er nog veel harder gelachen. „Dat is toch duidelijk," ginnegapte de zelfde man opnieuw. „Doordat de stads klok steeds een paar uur voorliep, hielden de mensen eerder op met werken.als de zon nog volop scheen. Ze kwamen na tuurlijk gauw naar het strand toe, en om dat ze er uren langer waren verdienden we veel meer geld in onze tentjes." Nu begreep Bram pas goed, waarom de klok steeds vooruit was gezet. Verslagen liet hij zich voortduwen tot in de ballen gooi-tent. En de eerste die hij zag, was. Karo, de verdwenen scheepskat, vastgebon den aan de wand. EN AUEAMAU IWET EÉN HAND HOPLA, 40N6£N$,DE1NEE-' DE MAST MOET VOORAAN KOM EENS feAUW KIJKEN, WAT MtCHEU ALLEMAAL 6EMAAKT HÊEPT 1 De Commercial Cable Company (Rotter dam) en de Western Union Telegraph Company (Amsterdam), twee illustere na men uit de geschiedenis van het telegraaf- verkeer, zullen met ingang van 31 maart hun activiteiten in Nederland staken. Met ingang van die datum zal hun aandeel in het Transatlantische telegraafverkeer wor den overgenomen door de P.T.T. De em ployés van de op te heffen bijkantoren (in Amsterdam ongeveer 40, in Rotterdam iets minder) zullen merendeels een nieu we werkkring krijgen bij de P.T.T, Advertentie RED BAND- ROOSENDAAL Ulllllillllllllllllllllllllll!l!lllll»ll!IIIIIIHIIIIIIIIlllillllllllllllll!!lllliaii!lilli!!IIH Tussen het hogedrukgebied bij IJsland en een tamelijk diepe depressie boven d» Finse Golf staat een noordelijke stroming van polaire lucht. Na het passeren van een rug van hoge luchtdruk stroomt in ons land lucht van de Noordzee binnen. In de polaire lucht komen opklaringen voor en ook enkele regen- sneeuw- of hagelbuitjes. De komende nacht zal het in het binnen land weer enkele graden vriezen. Overdag komen de temperaturen enkele graden boven het vriespunt. In vrijwel geheel Europa vriest het nog, behalve in Enge land en in het Middellandsezee-gebied. Maximum- en minimum nn .0, c g temperaturen G G binnen- en buitenland ■G o Den Helder licht bew. nnw 2 0 Ypenburg regen nnw 3 - 2 Vlissingen geheel bew. wnw 4 - 1 Eelde zwaar bew. wnw 1 - 3 De Bilt half bew. wnw 3 - 3 Twente geheel bew. wnw 2 - 2 Eindhoven motsneeuw wzw 4 - 2 Z.-Limburg sneeuw wzw 5 - 3 Helsinki zwaar bew. n -4 -14 Stockholm onbewolkt nw -2 - 9 Oslo licht bew. nnw 2 - 6 Kopenhagen onbewolkt nw 0 - 5 Aberdeen sneeuwbui n 5 1 Londen zwaar bew. w 6 - 3 Amsterdam onbewolkt nw 2 - 3 Brussel zwaar bew. verand. 6 - 2 Luxemburg zwaar bew. n 2 - 3 Parijs geheel bew. nno 6 - 1 Bordeaux mist w.stil 13 - 2 Grenoble onbewolkt w.stil 8 - 5 Nice onbewolkt nnw 10 3 Berlijn sneeuw nnw 1 - 3 Frankfort half bew. nw 3 - 5 München onbewolkt zw -2 -11 Zürich mist w.stil 2 -13 Genève mist w.stil 5 - 8 Locamo onbewolkt w.stil 7 - 6 Wenen geheel bew. wnw -1 - 7 Innsbruck mist w.stil 4 -15 Belgrado geheel bew. nno 2 - 5 Athene zwaar bew. z 13 Rome mist w.stil 11 2 Barcelona onbewolkt nw 12 4 Madrid geheel bew. w.stil 6 2 Mallorca onbewolkt w.stil 14 1 Lissabon regen no 15 Vrijdag 26 februari Zon op 7.33 uur, onder 18.14 uur. Maan op 5.25 uur, onder 12.48 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 25 februari Hoog water 11,11 uur en 23.55 uur. Laag water 6.09 uur en 18.59 uur. Vrijdag 26 februari Hoog water 12.46 uur en uur. Laag water 7 38 uur en 20.28 uur Het hoog en laag water te Zandvoort 1* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2