vitamol Tyfoon heeft na volleybalzege weer goede vooruitzichten FAILLISSEMENTEN „Weet je nog wel, oudje?" Speldjes voor de carillon-actie LANGS SLUIZEN EN HAVENS Ary Scheffer GS keuren aardgas- kredieten goed Groesbeekse tehuizen carillon actie de velsergemeenschap TV-smokkelaars aangehouden Havenberichten i DONDERDAG 25 FEBRUARI 1965 DROGISTERIJ „DE CEDER' Cederstraat 31 - tel. 5610 Planetenweg 68 - tel. 8107 Arie van der Veer Silo koelkast: de béste koelkast! reeds 132 I. koelkast voor 268.— LOENDERSLOOT Ned. Ver. van Huisvrouwen Een politieman vertelt Kort IJmond-nieuws IN HET JAAR 1904 werd in Rotterdam opgericht de N.V. Havre Stoomvaart Maatschappij voor heen Cornelis Balgue- rie Zoon, die met een stoomschip een weekdienst onderhield tussen Rotterdam en Le Havre voor passagiers en goederen. De naam van dat stoomschip luidde „Ary Scheffer", het werd in 1904 afgeleverd door de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij in Rotterdam. De foto hierbij werd zestig jaar gele den gemaakt toen het schip nieuw in de vaart kwam. De „Ary Scheffer" was groot 642 bruto reg. ton, de lengte bedroeg 54,86 m, de breedte 8,76 m, de holte 3,99 m en de diepgang 4,35 m. Tot 1938 was het schip een bekende ver schijning op de route Rotterdam-Le Havre v.v. Het schip was bijna 35 jaar oud toen het in 1938 werd verkocht aan jhr. J. M. Elias van Castricum in Londen. De naam onder ging geen grote wijziging, alleen Scheffer werd weggelaten en als „Ary" ging het een nieuwe toekomst tegemoet. De N.V. Havre Stoomvaart Maatschap pij, welke naam later gewijzigd werd in van het stoomschip in het bezit van een nieuwe coaster, die gebouv 1 was door de Industrieële Mij. De Noord in Alblasser- dam en die in 1938 in de vaart kwam on der de naam „Ary Scheffer". Het was voor de jaren dertig een modern vrachtmotor schip van het shelterdecktype, groot 375 bruto reg. ton en 525 ton draagvermogen, lengte over alles 53 m, breedte 8,60 m, holte 2,50 m en diepgang 3,00 m. De 575 pk Deutz motor gaf het vaartuig een snel heid van 10 knopen. Die „Ary Scheffer" is jaren achtereen het enige schip van de C.V. Havreboot geweest, totdat in 1953 er een tweede schip bij kwam: de shelterdecker „Jongkind", die nieuw afgeleverd werd door de werf Holland-Nautic in Haarlem en die 499 bru to reg. ton meet en uitgerust is met een 800 pk Deutz motor. De „Jongkind" is thans nog het enige schip van de C.V. Havreboot en vaart onder beheer van J. Vermaas' Scheepvaart Bedrijf in Rotter dam. De „Ary Scheffer" werd in 1955 van de hand gedaan en vond nieuw emplooi in de kustvaart bij F. Alberts V. C. de Jongh te Rotterdam, die hun bezit de naam „Lijnbaan" gaf. De nieuwe eigenaren hebben het schip evenwel in 1963 weer ver kocht en toen werd het van de Nederland se handelsvloot afgevoerd. Tegenwoordig Advertentie l/ltaminen». een weldaad voor de huid Jièt succes van Vitamol bewijst de noodzaak van vitamine-huidverzorging. Vitamol cremes dringen snel en diep in de huid door, stimu leren de bloedcirculatie, vernieuwen en ver tierken de huidcellen, en het natuurlijke vochtgehalte houdt uw huid jong en gezond! C£ SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Voedingscreme groene tube) verzorgt uw huid nachts, Dagcreme (blauwe tube) beschermt uw huid overdag. Tube 'f 4,75 heeft het schip Piraeus als thuishaven; het heet nu „Agia Thalassa" en Nicolas Demenegis en George Valakas zijn de eigenaars. Het oude stoomschip „Ary Scheffer", waar de rederij in T904 mee begon, was na de verkoop in 1938 blijven varen. In de oorlogsjaren kwam het schip, in 1938, in Britse marinedienst als wreck dispersal vessel" onder het nummer 4.48. In april 1946 zat deze taak er op en kwam de „Ary", bij het Ministry of Transport en in exploitatie van Monroe Bros Ld in Bristol. Kort daarna werd de Britse vlag vervan gen voor die van Panama maar het schip bleef in de vaart tussen Engelse havens. In februari 1947 is het schip echter ge- De „Ary Scheffer", die 8 februari 1947 ten onder erin». zonken. De „Ary" was 8 februari van Port Talbot naar Waterford vertrokken. Kapi tein L. K. L. Catlander, de gezagvoerder van de „Ary", was voor deze reis afge lost door een plaatsvervanger, de Estland se kapitein E. Kelk. Toen het schip op 12 februari nog niet te Waterford was aan gekomen, werd het officieel als vermist op gegeven. Volgens de enige te Dungarvon bij Waterford aan land gekomen overle vende, de Poolse zeeman Jan Bourski, was het schip reeds op 8 februari 1947 gezon ken. De bemanning heeft beide redding boten te water kunnen brengen en heeft daarmee het schip verlaten. Slechts één boot is later gevonden, waarvan de inzit tenden, met uitzondering van de twintigja rige geredde zeeman, door honger en uit putting om het leven zijn gekomen. Dit was het laatste bericht van de oude „Ary Scheffer". De dames van De Kennemers, uitkomend in de overgangsklasse van de volleybal competitie, hebben in de wedstrijd tegen HBC moeilijkheden gekend met de scheids rechter. Het wedstrijdverloop werd er ongunstig door beïnvloed. De Kennemers verloor de wedstrijd uiteindelijk. Tyfoon haalde belangrijke punten uit de wedstrijd tegen OVRA. Dat was in een strijd voor de overgangsklasse heren. In de afgelopen week behaalde het damesteam van Tyfoon het kampioenschap in de tweede klasse van de afdeling IJmond. In de eerste set gingen De Kennemers- dames in de wedstrijd tegen HBC fel van start en met goede aanvallen die gelan ceerd werden door hoge set-ups, was de stand al gauw 10-4 voor De Kennemers. HBC kwam door enige tegenaanvallen terug tot 10-9. Doordat de scheidsrecnter alleen maar floot voor uit- en netbailen kreeg de wedstrijd een rommelig^ verloop. De set eindigde in een zege van 15-10 or De Kennemers. De tweede set ging goed voor De Ken nemers en de voorsprong werd 11-6 de or harde opslagen van Aly Nymeyer. Het publiek ging steeds meer over tot opmer kingen aan de scheidsrechter en deze be gon nu de teugels aan te trekken, maar helaas alleen aan één kant. HBC maakte hiervan gebruik en won de set met 15 i2. Onder de druk hiervan speelde De Kenne mers toen al een verloren wedstrijd, maar gaf toch kranig partij. Vooral Hanny Vcet smashte keer op keer door de verdediging heen. Het werd echter opnieuw een HBC- setwinst (15-12). Bij een voorsprong van 10-4 in de vierde set liep Toos Bosman een enkelblessure op. Deze tegenslag brak het moreel totaal en alles met elkaar ging de wedstrijd uit als een nachtkaars. De setstanden waren: 10-15, 15-12, 15-12 en 15-13. Eindstand 3-1 voor HBC. In een wedstrijd waarin serveerballen de meeste punten veroorzaakten, heeft Tyfoon weer moed en vertrouwen gekregen voor de nog resterende wedstrijden. In de eerste set wilde het tegen OVRA nog niet erg vlotten bij Tyfoon met het opvangen van de serves, maar aangemoedigd door het talrijke publiek bracht Tyfoon de tweede en derde set op zijn naam, zodat men vol goede moed aan de vierde set be gon. OVRA gaf zich niet zo gauw gewon nen en beheerste met harde opslagen het verdere verloop van deze set, zodat de stand 2-2 werd en een beslissende set nodig was. Tyfoon begreep wat deze set waard was en mede door het goede spel van de herstelde Dirk Kleyne behaalde zij verdiend deze set-overwinning en de wedstrijd. Setstanden waren: 6-15, 15-4, 15-3 en 15-6. Eindstand 3-2 voor Tyfoon. Door een knappe zege op de dames van DEM 3 behaalde Tyfoon 1 het kampioen schap in de tweede klasse en promoveerde hiermede naar de eerste klasse. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 23 februari 1965 in staat van faillissement verklaard: L. Speelman, aannemer, wonende in Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmer meer, Kerkstraat 41. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. Jan- tonius, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 23 februari 1965 opgeheven het faillisse ment van: Cornelis Plaizier, wonende in Haarlem, Harmenjansweg 92, uitgesproken op 26 januari 1965. Rechter-Commissaris: mr. J. Ph. Mullemeister. Curator: mr. W. Ch. A. Klaufus, advocaat en procureur in Haar lem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 20 februari 1965 geëindigd het faillissement van: Ernst Gerardus Bouwer, h.o.n. Bouwer's Verkoop- en Reclamekantoor, Goudsbloem plein no. 6 in Aerdenhout, gem. Bloemen- daal, uitgesproken op 2 oktober 1956. Rech ter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Cu rator: mr. H. Luijken, advocaat en procu reur in Haarlem. De Kennemers 2 speelde één van haar slechtste wedstrijden tegen Odin 1. D;t team heeft in dit competitie-seizoen ver beneden zijn kunnen gespeeld en zal alle zeilen bij moeten zetten om de plaats in de eerste klasse te kunnen handhaven. De Kennemers 3 deed het beter en behaalde een royale overwinning op Odin 2. VCK 1 verloor van de kampioen DEM-dames. VCIJ 1 behaalde de overwinning op DEM 2, maar gemakkelijk is dat niet gegaan. Tenslotte speelde Tyfoon 2 gelijk tegen DEM 4, wat wel de juiste verhouding wss in deze wedstrijd. Bij de heren speelde Tyfoon 3 gelijk tegen VCIJ 3 in een weer enorm lang durige wedstrijd. Drie sets eindigden in een minimum-verschil, behalve de laatste die Tyfoon won met 15-2. De Kennemers 3 gaf goed partij tegen Schorpioen 2 maar kon het toch net niet tot een gelijk spel brengen. De Kennemers 1 behaalde een ruime overwinning op De Kennemers 2. Tyfoon 2 toonde aan dat 't niet voor niets kanshebber was voor de bovenste plaats en versloeg VCIJ 2 met ruim verschil. DEM speelde niet in zijn sterkste opstel ling en moest een punt laten aan Odin 1. Vooral in de eerste twee sets speelde Odin goed volleybal. Uitslagen waren Dames: DEM 4Tyfoon 2 2-2; DEM 3 Tyfoon 1 1-3; DEM 2—VCIJ 1 1-3; De Kennemers 2Odin 1 0-3; De Kennemers 3—Odin 2 3-0; VCK 1—DEM 1 0-3. Heren: Tyfoon 3—VCIJ 3 2-2; De Ken nemers 3—^Schorpioen 2 1-3; De Kenne mers 2De Kennemers 1 0-3; Tyfoon 2 VCIJ 2 3-0; DEM 1—Odin 1 2-2; Tyfoon 1 —OVRA 1 3-2. WEDSTRIJDEN VOOR VRIJDAG Dames: 19.15 Tyfoon 1DEM 3; 20.15 Odin 1DEM 2 en VCK 1De Kenne mers 2; 21.15 DEM 1—VCIJ 1 en De Ken nemers 1Die Raeckse 2. Heren: 19.15 Schorpioen 1Odin 2 en Schorpioen 2—VCIJ 3; 20.15 VCK 1 DEM 1 en Tyfoon 3De Kennemers 2; 21.15 Odin 1Tyfoon 2. Overgangsklasse: De KennemersDie Raeckse én TyfoonSmash. Advertentie MET 5 JAAR GARANTIE. LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 IJMUIDEN - TELEFOON 4654 In de woensdag gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noord Holland heeft de heer W. A. van der Donk meegedeeld dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland de besluiten van gemeen teraden, waarbij kredieten werden be schikbaar gesteld welke nodig zijn voor het voorbereiden van de komst van het aardgas en de omschakeling, hebben goed gekeurd. Gedeputeerde Staten hebben daarbij overwogen dat er overeenstemming is bereikt tussen de Gasunie en Hoog ovens over het beëindigen van contracten voor de levering van gas. Deze week eens een her innering aan Oud-Beverwijk door middel van 'n foto van de Breestraat (toen nog Breedstraat genoemd), wel ke afbeelding uit omstreeks 1890 dateert. Dit kan name lijk worden afgeleid uit de nog even zichtbare rails van de stoomtram, die van 1882 tot 1892 de verbinding tus sen Beverwijk en Wijk aan Zee onderhield. Deze werd daarop vervangen door een paardetram, hetgeen zelfs voor die dagen een weinig vooruitstrevend besluit moet hebben betekend. Toch slaagde dit ouderwetse ver voermiddel erin zich tot 1924 te handhaven. Ook is grappig even te vermelden dat het begrip „maximum snelheid" aller minst uit de twintigste eeuw dateert, want deze was in 1890 voor Beverwijk reeds vastgesteld op10 km. per uur. In Wijk aan Zee en Duin moest het zelfs nog langzamer, omdat hier een limiet van 7i/z km. gold. In het open veld was het echter toegestaan zich op de een of andere manier met een snel heid van 15 km. voort te be wegen. Typerend voor die tijd is ook het, volgende krantebe- richt van juli 1917: „Op een dag liep de tram uit de rails in de Zeestraat, waarbij het tuinhek en een paar bomen van een der be woners het moesten ontgel den. De paarden liepen toen zulke wonden op, dat er een heele bloedplas lag. De volgende dag was het weer mis. Ongeveer elf uur braken de strengen van de paarden, ter hoogte van hel huis van den burgemeester van Beverwijk. De arme paarden schrikten en sloe gen op hol; ze liepen tegen een schuurtje en vielen daar neer. Het wordt daarom hoog tijd op deezen toestand eens het zoeklicht te laten schij nen. Misschien helpt het. De bezoekers van Wijk aan Zee, Gij doet het beste er Uw hachje niet aan te wa gen. Loop liever!" Het programma van de af deling Velsen-IJmuiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen vermeldt voor de komende weken de volgende activiteiten: vrij dag 5 maart: voorlichtings middag van de Balamundi- fabrieken uit Huizen; dins dag 23 maart: een kienmid- dag en maandag 5 april: een modeshow. Deze bijeenkom sten worden alle gehouden in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen. Voor het departement Vel sen-IJmuiden van de Maat schappij tot Nut van 't Al gemeen komt de heer W. A. Tieman, hoofdinspecteur chef van de Utrechtse re cherche en zedenpolitie b.d. woensdag 3 maart naar de Petrazaal aan de Spaame- straat, waar hij een causerie zal houden over de vele er varingen welke hij in zijn functie heeft opgedaan. Hij noemt zijn lezing dan ook „Humor en tragiek in het politiebureau". Het bestuur van de zogenaamde „Groesbeekse Tehuizen" schreef ons het volgende: „Iedere dag wendt men zich tot de Nederlandse Centrale voor Practische Hulpverlening (Groesbeekse Tehuizen) met het verzoek een kind of volwassene op te nemen in een van de veertien tehuizen en gezinspaviljoens, die door deze pro testantse instelling wordt beheerd. Kinderen die de veilige beschutting van het ouderlijk huis moeten ontberen; volwas senen die in sociaal opzicht, of naar lichaam en geest zijn gehandicapt en langdurig zieken, die dikwijls al jaren aan hun ziekbed zijn gekluisterd en voor wie thuis een passende verpleging niet langer mogelijk is. Zij allen vinden in de Groesbeekse Tehuizen rust. werk en naar wij hopen enig geluk. Helaas moet van de ongeveer 350 aanvragen per jaar altijd een groot deel wegens plaatsgebrek worden afgewezen. Daarom wil men de arbeid in Groesbeek een ruimere financiële basis geven, zodat meer patiënten en hulpbehoevenden in de paviljoenen kunnen worden opge nomen. Daarom wordt ook in Velsen van maandag 1 tot en met zaterdag 6 maart een openbare inzameling gehouden, welke gaarne in de algemene belangstelling wordt aanbevo len. Veel is er nodig, geeft dus met gulle hand!" De reeds eerder door ons aangekon digde speldjes, die ten bate van de actie voor een carillon voor het nieuwe stadhuis zullen wor den verkocht, zijn inmiddels door d'e fabrikant afgeleverd. Zij zullen voorlopig tegen een prijs van vijftig cent per stuk alleen nog verkrijg baar zijn bij het bureau van de Vel ser Gemeenschap aan het Moerberg plantsoen, of bij het verkeershuis van de V.V.V.-Velsen- IJmuiden op het Marktplein. Er zijn twee soorten speld jes, respectievelijk met afbeeldingen van het stadhuis en het carillon. Tot dusver heeft het actiecomité de volgende bijdra gen nog ontvangen P. Witkop en Zoon 100; Federatie P.v.d.A. Velsen 25 N.V. Glas- en Verfindustrie Krug ƒ50; S. de Weers ƒ100; N.V. Plaatwerkerij v/h Bammer ƒ50; Firma Frans Perquin ƒ25; G. BoermaBosschen ƒ5; P. Bos en Zonen ƒ100; Par- kaplex ƒ25; Vermande Zonen ƒ200; Ingenieursbureau MABEG ƒ500; Technisch Bureau Soeét ƒ200; N.V. Fabriek en Handelsbureau Nederland ƒ250; J. Zonneveld, Lisse 10. Giften, groot en klein, blijven uiteraard van harte welkom. Zij kunnen worden overgemaakt op de speciale rekeningen van het carillon-fonds bij de Rotterdamse Bank, Kennemer- laan, IJmuiden en de Ned. Middenstandsbank, Plein 1945, IJmuiden-Oost, ofwel op gironummer 270475 t.n.v. Penning meester Velser Gemeenschap, IJmuiden, onder vermelding „carillon-fonds". Ook kunnen bijdragen worden bezorgd bij het bureau van de Velser Gemeenschap, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. Sterk vergroot model van een der speldjes, die ten ba te van het carillon zullen worden verkocht. m -m -w v nrr -w -w -m Ï_T -W r /N lx /X M 4 /X lx 4" /X Met de arrestatie van een 42-jarige ra dio- en tv-handelaar uit Almelo, die de grote man achter de schermen bleek te zijn, is een eind gekomen aan een omvang rijke smokkelaffaire van tv-toestellen van Duitsland naar Twente, van waaruit de toestellen over het hele land werden ge distribueerd. Meer dan 1100 televisietoestellen heeft de justitie al kunnen achterhalen. Het gaat om een bedrag van ongeveer een half miljoen aan gesmokkelde toestellen, waarbij in totaal ongeveer honderdvijftig duizend gulden (acht percent invoerrecht ten en achttien percent omzetbelasting) is ontdoken. GROENTEVEILING IN BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: spinazie 106-120, rabarber 60-85, witlof 41-63,/spruiten 79, prei 32-66, boerenkool 18-53, rodekool 7-18, groene- kool 15-33, uiten 30-38, waspeen 12-27, breekpeen 5-9,5. Zo is Italië. „De Klavierschippers" van IJmuiden hebben woensdagavond de leden van de Algemene Bond van Bejaar den te Beverwijk voor de zoveelste keer een gezellige avond bezorgd. Zang en mu ziek wisselden elkander af en conferen cier Cor de Boer liet de mensen hartelijk lachen. Die bejaarden, die om de een of andere reden nog nooit in Italië zijn ge weest, weten nu hoe het daar uitziet en toegaat: op het toneel was de Rialtobrug gebouwd, gondels lagen klaar en de Kla vierschippers waren aangekleed als gon deliers, met hoed en al. WowFelison organiseert een ten toonstelling, welke de bezoekers in de expositiezaal aan de IJmuidense Heide- straat van 12 maart tot 4 april aanstaande iets zeer bijzonders zal bieden. Deze expo sitie draagt de titel „Wow Ipitsu" en bevat werken van een aantal houtsnijders uit het Asmat-gebied in Nieuw-Guinea. Geen spreekuur. Geen van de leden van het college van burgemeester en wet houders te Velsen houdt in de week van 28 februari 1965 tot en met 6 maart 1965 speekuur. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Norfolk Trader, van Felixstowe; Vela, Rotterdam; Noroit, Le Havre; Hermes, Anvers; Harglen, Ipswich; Corinthis, Londen, Velsen; Sonny, Gent; Geertje Buisman, Rotterdam; Swift, Lon den; Jan Margarethe, Antwerpen, Haarlem; Bram, Dagenham; Lauriergracht, Mantyluoto; Hero, Swansea; Senior, Londen; Buka, Londen; Helga Dehde, Hamburg; Verchtborg, Scrabro, IJmuiden; Nerlandia, Gothenburg; Gronitas, Huil; Rhein, Nakskov; Skaumor, Pepel, IJmui den. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Mithras, naar Malta; Ilse Fritzen, Monrovia, IJmuiden; Neutron, Londen, IJmuiden; Korsnes, Simons- vik, IJmuiden; San Spyridon, Hamburg; Fram, Rochester, Zaandam; Elsa Essberger, Hamburg; Klaus Oldendorff, New York; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Marie Boettger, Duinkerken; Gvar- deisk, Gent; Ostrobotnia, Rotterdam; Egret, Rotterdam; Willem Barendsz, Waterford; Nor folk Trader, Felixstowe; Deborah, Londen; Marathon, Hamburg; Stavos, Helsinki; Max Siegholt, Savona, IJmuiden; Lauwersborg, Sim- rishamn, IJmuiden; Temar, Boston, Koog a. d. Zaan; Hada 2, Hamburg; Sam Ratulangie, Hamburg; Leonidas, Rotterdam; Theano, Rot terdam; Vera Berwick, IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Cesca Corrado, van Bahia Blanca; Pinega, Ala; Res Nova, Boston, IJmuiden; Kolymales, Hoorsens; Bartenstein, Antwerpen; Hendrik Holwerda, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Aeneas, naar Rotterdam; Francesca, Narvik; Mutter- segen, Malmb; Germania, Kiel; Nestor, Rotter dam; Noroit, Le Havre; Algol, Antwerpen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7