Post maakte Duitser Kemper tot achtervolgings-figurant Tune van ploeg v. Steenbergen luidt: „O, mein Papa... Hilversum kan RCH wedstrijd tegen Feijenoord ontnemen Okker enige Nederlander bij laatste vier in Zuidlaren Rik van Steenbergen en Peter Post vol lof over eikaars kwaliteiten VROEGER WAREN DE JACHTEN LANGER In Essen koppelgenoten, nu weer tegenstanders Zesdaagse-spektakel in Antwerpen begonnen Liptak speelt in Alkmaar niet voor Telstar Kans voor Xanthos in Februari-prijs Wereldrecord voor Kathie Wainwright Negentien sporten in Mexico City Donner en Kort beïnvloed door vrije toernooidag Ook clubarts bij Go Ahead weg ZATERDAG 27 FEBRUARI 1965 13 Dè trekpleister Deelnemers Europees kampioenschap driebanden Maliepaard ziek Ideaal Uit de pijp Doorgaan In beweging Jan Dassen IIIMMMnMMMMMWMMMMMAMMMMMWWNUMMMMMMMMUWMMMMMUMMMMMAM Van onze sportredacteur) Peter Post heeft zichzelf ruim duizend gulden rijker en de Duitser Kemper een illusie armer gemaakt in het Antwerpse Sportpaleis, waar gisteravond het zes daagse spektakel is begonnen. Voordat het startschot werd gelost voor het grote sluitstuk van het zesdaagse-seizoen de „Antwerpse Zesdagen" is de meest lucra tieve van de twaalf, die er dit jaar ge reden zijn was er een stuk vuurwerk gepland in de vorm van een achtervol gingsrace tussen de ongekroonde koning van de winterbanen en poursuite-specia- Iist Peter Post en de ontdekking op ach- tervolgingsgebied van dit winterseizoen, de Duitser Dieter Kemper. Het werd een gro te desillusie voor Kemper, die toch vak lieden als Ludo Janssens en Hugo Sera- yen kansloos had gemaakt. Peter Post liep direct weg, op jacht naar zijn tegenstan der. Het was snel duidelijk: de Amstel- vener vloog zuinig langs de kant van de baan in sierlijke stijl: Kemper wrikte en wrong met zijn lichaam. Post kreeg de Duitser al vlug vlak voor zich. Hij wacht te even om Kemper de tijd te geven nog iets terug te doen. Maar toen bleek, dat hij geen macht meer had nu hij de adem van Post in de hals voelde, vloog de Ne derlander als een valk op zijn prooi af, vóór de laatste ronde. Post perste er nog een snelle laatste ronde uit en hij stopte na een tijd van 6.01, „de vierde beste tijd" ooit in het Sportpaleis gemaakt. Wanneer Kemper heftiger tegenstand ge boden had, was het baanrecord beslist verbeterd. Nu nam Post genoegen met de winstpremie van ruim duizend gulden en de „armband". Er wachten Post nog drukke dagen, want behalve het normale zware zesdaag se werk krijgt hij het maandag in de ach tervolging op te nemen tegen de wereld kampioen Ferdinand Bracke. Zondagmid dag wordt de zesdaagse Stil gelegd om de Amstelvener de gelegenheid te geven het wereldrecord op het nummer „een uur achter de derny", dat nog op naam van de overleden Stan Ockers staat, te verbeteren. Men ziet het: Post is de grote trekpleis ter van deze zesdaagse in Antwerpen. En er komt publiek naar hem kijken. Gister- Henk Cornelisse:,, ik heb nog nooit een zesdaagse gezien". avond kon de familie De Winter, die het sportpaleis regeert, breeduit lachen, want het huis zat behoorlijk vol. Overigens geldt het koppel Post-Janssen-Bugdahl niet als het favoriete trio in Antwerpen bestaan de formaties uit drie renners om de strijd nog attractiever te maken wel Van Steenbergen-Lykke-Eugen. De Sinjo- ren hopen en ze laten dat duidelijk aan de immens grote toog op het middenter rein van het sportpaleis ook hQren, dat de grote Rik hier zijn achtendertigste zes- daagse-zege gaat behalen en daardoor aan de kop van de ranglijst komt te staan. Toen de ploeg-Van Steenbergen dan ook werd voorgesteld, terwijl de „hymne" O mein- Papa werd gespeeld door het schet terende Tiroler orkest op het middenplein, klonk er een geestdriftig applaus van de RCH is de enige club uit Kenne- merland, die nog in de strijd gewik keld is van het toernooi om de KNVB-beker. De kans, dat de Racing in dit toernooi de kwartfinale^ zal berei ken is niet gering, aangezien alleen de tegenstander van morgen, Hilver sum, de weg tot die kwart finales nog kan versperren. Hilversum heeft zich overigens verras send goed gehouden in de bekerstrijd en zal er in Heemstede alles op zetten om de volgende ronde te bereiken. Die volgende ronde is daarom zo interessant aangezien vermoedelijk Feijenoord daarin tegenstan der zal zijn. De Rotterdamse eredivisie- Telstar speelt zondag in Alkmaar een vriendschappelijke wedstrijd tegen de eer ste divisieclub uit de Kaasstad. Telstar komt in het veld met bijna hetzelfde elf tal, dat vorige week nog voor de competi tie uitkwam. Op één plaats is een wijzi ging aangebracht. Liptak speelt niet, hij heeft een lichte blessure opgelopen en wil daarvan volledig genezen. Vervanger van de Hongaarse rechtsback is Theo van Kam pen. De opstelling van Telstar is: Stuy; Van Kampen, Kort, Althof en Pirovano; Brom en Van Egmond; Marijt, Van der Kuil, De Vries en Kleef. De deelnemers aan het Europees kam pioenschap driebanden, dat van 17 tot en met 21 maart in Wenen wordt gehouden zijn Cees van Oosterhout (Ned.), Ceule- mans (Belg.) Hanoun (Fr.), Rudolp (Did.) Munte (Spanje), Scherz (Oost.), Viera (Port.) en Christensen (Denem.). IJSHOCKEY. De ijshockey wedstrijd voor de landelijke competitie tussen Til burg en Amstel Tijgers, die vrijdagavond in Tilburg werd gespeeld, is geëindigd in een 93 zege voor de Tilburgers. De tus- •enstanden waren: 41/20 en 32. boorden van de baan. Dat „O mein Pa pa" is het erelied voor de équipe Van Steenbergen, zoals elke ploeg zijn eigen tune heeft. Het „Hand in hand kamera den" vergezelt de triomfen van Post-Jans- sen-Bugdahl; het Nederlandse drietal dat met nummer dertien op de rug voor het eerst in de zesdaagse start: Oudkerk-Van der Lans-Cornelisse doet het met „Tulpen uit Amsterdam"; een trio Belgen, dat uit de provincie komt, heeft als lijfslied „Zij zijn van de buiten, zij zijn van' de boer". Het aantal Nederlanders in deze Zes daagse is teruggelopen tot acht. Bas Ma liepaard heeft n.l. last van bronchitis en verscheen niet aan de start. Zijn plaats in de formatie met De Haan en Nijdam wordt nu ingenomen door de Belg Nol mans, hetgeen voor Leo van Dongen een grote teleurstelling was, aangezien hij als eerste reserve op de lijst stond. Nolmans moest gistermiddag opgetrommeld worden. Hij verscheen in de cabine bij zijn Neder landse collega's met wielen en banden, maar het duurt een dag voordat de ban den goed op de wielen zijn geplakt. Me canicien Hulshof moest daarom wielen gaan lenen. Voor Cornelisse, Van der Lans en Oud- kerk is dit de eerste zesdaagse. Het ging in hun cabine allemaal nog wat improvi serend toe. Maliepaard had zijn privé- mechanicien uitgeleend, „oude rot" Jan Heil houdt als adviseur een oogje in het zeil. Hun mecanicien Jan Willemsen is overspannen geraakt, zoals Piet Lie- brechts. de verzorger van Post, zich te veel had ingespannen. Maar Liebrechts was er nu weer, tot grote opluchting van Peter. Voor Cornelisse wordt deze zesdaagse helemaal een avontuur. De jonge Amster damse prof heeft nog nooit een zesdaagse gezien, laat staan gereden. Hij zag er niet tegen op. En op de eerste avond bliezen Cornelisse en zijn strijdmakkers hun par tijtje goed mee. Opnieuw zondagmiddag in Hilversum een belangrijk nummer, dat onder de naam Grote Februari-prijs door een elftal paarden bestreden zal worden. Drie hier van vallen onmiddellijk op en wel Astya- nax, Xanthos Narciso en Walter Hollan- dia. Indien de crack Walter Hollandia zijn laatste verrichting herhaalt bestaat er geen twijfel over het resultaat, doch daar de snelle ruin nog wel eens foutjes wil maken verschijnt de Beverwijker Pools met Xanthos niet zonder enige hoop aan de start. In het zevende onderdeel van het Amateur Winterkampioenschap gaat het meeste vertrouwen naar Binky, vóór de weer opkomende Zilvertip en Anita. Cle mentina Lee is een mogelijk outsider. Een nummer voor fijnproevers is het sprinternummer, waarin Martin Vergay met All Prise zijn tweede zege kan boe ken. Xeres en Anna Scotch zijn de tra ditionele concurrenten. Zombro mag hier in niet worden onderschat, vooral op zwa re baan. Stal Geersen kan de hattrick sco ren met Boyke Hollandia, die in de auto- startkoers direct aan de leiding kan ko men en deze niet meer behoeft af te staan aan Binky en Caroline. De outsi- dersrol is voor Bergens Glorie. Van de 19 deelnemers in Cotillon-prijs kan Billy Boy met de beste verwachtingen van start gaan. Interessant zal zijn of Arrow Ax worthy in grote vorm zijn handicap op deze koploper kan goedmaken. Voor de derde plaats komt in aanmerking Beloma F. Outsiders in dit nummer Brahmapoe- tra en Büermann B. Voor Ysbrandine, die vorige week met-een hoofdlengte werd ge klopt, ligt er een kans op revanche in de eerste afdeling van de Mirleton-prijs. Boy van Quick en Zigane kunnen op de plaat sen eindigen. De tweede afdeling kan moeilijk ontgaan aan Zeester, die zich in eenzelfde gezelschap al eens eerder de sterkere toonde, o.a. over Cherie Spencer en Boarnster. Tijdens de zwemkampioenschappen van Nieuw Zuid Wales in het 55 yards-bad van Sydney heeft de Australische Kathie Wainwright het wereldrecord op de 880 yards vrije slag verbeterd. Zij won deze afstand in 9 min 48,7 sec. Ook de tweede aankomende Nan Duncan bleef met 9.49,5 beneden het wereldrecord, dat sinds eind september van het vorig jaar op naam stond van de Canadese Jane Hughes (9.57,1). Het wereldrecord op de verge lijkbare 800 meter staat aanzienlijk scher per. Het is met 9.36,9 in handen van de Amerikaanse Sharon Finneran. Van de twee tennisspecialisten, die Ne derland rijk is, heeft alleen Tom Okker zich weten te plaatsen voor de halve fina les van het indoortoernooi in Zuidlaren. De Haarlemmer had de eenvoudigste opgave: de 42-jarige Jaroslav Drobny, elf jaar ge leden Wimbledonkampioen, maar on danks een gewichtsverlies van 15 kg in de verre nadagen van zijn carrière (6-2, 6-4). De tweede, de Eindhovense he-man Jan Hajer, werd uitgescoord. Letterlijk uitgescoord in een partij vol scheidsrech terlijke dwalingen tegen Allan Mills, vijf de op de Britse ranglijst en waarschijnlijk de derde speler van Albion op indoorge- bied. De uitslag: 2-6, 6-1, 5-7 na een 4-2 voorsprong van Hajer in de derde set. Op het moment dat de Australiëganger dacht nu doordrukken, werd een arbitrale ingreep hem noodlottig. Bij 40-15 op Hajers service schoot een official toe om de incon sequente scheidsrechter bij te staan. Prompt scoorde deze Hajers opslag twee maal fout (deuce). Toegegeven, de bal kwam net buiten het service-vlak. Maar dat was tevoren al zo vele malen gebeurd zowel bij Hajer als bij Mills, zonder dat de scheidsrechter gereageerd had, dat de spe lers zich er op hadden ingesteld. Nu werd Hajer echter plotseling uit zijn spel ge haald en verloor. Tom Okker is de enige Nederlandse ver tegenwoordiger, die het nog op kan nemen tegen het voornamelijk Britse geweld. Ook Generaal José de Jesus Clarck Flores, lid van het organisatie comité van de Olym pische Spelen 1968, heeft maandag een 1ste plan bekendgemaakt voor de Spelen, die zullen worden gehouden van 12 tot en met, 27 oktober. Qp het programma staan 19 takken van sport: atletiek, basketbal, bok sen, kano, wielrennen, paardesport, scher men voetbal, gymnastiek, hockey, ge wichtheffen, worstelen, zwemmen, moder ne vijf kamp, roeien, schieten, volleybal, waterpolo en zeilen. Met uitzondering van het zeilen, dat in de vermaarde luxe badplaats Acapulco wordt afgewerkt, en het kanoën en roeien, waarvoor de Wedstrijden worden gehouden in Xochimilco (15 kilometer ten zuiden van de hoofdstad) is voor alle sporten in Mexi co City het toneel van de strijd. Buitenlandse waarnemers, die momen teel in Mexico vertoeven, toonden zich zeer enthousiast over het werk dat tot dusver is verricht. voor hem lijkt echter het einde in zicht: de Nederlandse kampioen moet in de hal ve finales aantreden tegen Bobby Wilson, internationaal kampioen van Frankrijk en finalist in Duitsland. Een opgave, die hoogstwaarschijnlijk zijn krachten te bo ven zal gaan. De andere halve finale gaat tussen de Britten Taylor en Mills. Bij de dames krijgt men de volgende halve eindstrijden: Ann JonesVirginia Wade en Pat McClenaghan tegen Fay Toyne. Daarmee is een Brits-Australische finale verzekerd. De rol van de Nederland se dames was op de tweede dag uitge speeld. Het is nauwelijks te verwonderen met de drie sterkste speelsters in de Ver enigde Staten en de vierde (Anja Lepou- tre) op dokters advies langs de kant. Zoals in een schaaktoernooi veelal blijkt is het onderbreken van de elke-dag-spelen cyclus een onzekere factor. Weliswaar wor den krachten op een rustdag opgedaan, doch de onderbreking van de concentratie heeft tevens een negatieve uitwerking. Aan het bord van Donner en Kort is dit gisteren in het Daniël Noteboom herden- kingstoernooi in Noordwijk overduidelijk aan de dag getreden. Beiden hebben diver se kansen gemist en wederzijds zelfs „win sten" achterwege gelaten. Na een reeks ups en downs trok de grootmeester aan het langste eind. Binnen twee uren waren zowel de ont moeting Flohr—Botwinnik als Van de BergTrifunovic in remise geëindigd. De prognoses wezen in de ochtenduren reeds feilloos in die richting. Het vreemde duel van de Nederlanders had de aandacht van BobotsovLarsen af geleid, ofschoon hier schaaktechnisch het meest viel te genieten. De partij werd afgebroken in een vierpaarden-eindspel, wel één van de moeilijkste onderdelen van de schaakkunst. Zwart had een pluspion reden om ste vig door te spelen doch zijn sterkste troef was ongetwijfeld het feit, dat de wit te koning practisch mat stond. Larsen zette de partij in tweede zitting in winst om. De stand luidt na de vijfde ronde: 1. Botwinnik 4'/2 pnt.; 2. Flohr 3; 3. Bobot sov 2V2 1 afg.; 4/6 Van de Berg, Don ner en Trifunovic 2V2; '7. Larsen IV2 1 afg. -/At* tf# club dient overigens om het zover te laten komen morgen van Veendam te winnen, maar aan een dergelijke zege twijfelt nie mand. Hilversum is niet alleen in de beker strijd tegenstander van RCH. De ploeg uit t Gooi :s dat al eerder geweest in compe titiewedstrijden. In Heemstede won RCH met 3-1, in Hilversum met 3-0. RCH speelt morgen in de volgende op stelling: Van de Meeren; Blokker en Ho- nout; Van Doesselaar, Mussche en Euwes, Hendriks, Dahrs, Maslo, Van Weerlee en Meijer. Deze samenstelling heeft RCH al enige weken voor de competitiewedstrijden. Hilversum zal pas zondag over de opstel een beslissing nemen. De clubarts van Go-Ahead, Strikwerda, heeft het bestuur van de Deventer ere divisieclub medegedeeld, dat hij aan het einde van dit seizoen zijn functie neer legt. De heer Strikwerda is dan 4 seizoe nen aan Go-Ahead verbonden geweest. Hij heeft destijds de functie aanvaard, omdat hij in de wijze van opbouw en op leiding bij Go-Ahead de moderne sport ge demonstreerd zag. Hij wilde daaraan graag meewerken en heeft dan ook nooit enig bezwaar gevoeld in de wijze waarop de afgelopen dinsdag de ontslagen ma nager Wim Beltman de club leidde. De heer Strikwerda zal wel clubarts van DOS blijven, waar hij zich met ingang van het volgende seizoen geheel aan kan wijden. In het Go Ahead-elftal dat zondag voor de bekerontmoeting tegen Roda JC voor de eerste maal in de betaalde voetbalge schiedenis van de Deventer eredivisieclub samengesteld is door trainer dr. Franz Fahdronc, zijn de spelers Goedhart (aan voerder, spil en in vaste dienst van de vereniging), Lefering (rechtsbuiten) en But ter (halfspeler) niet opgenomen. Dit is het besluit van het stichtingsbestuur dat sinds het ontslag van manager Wim Beltman de clubtouwtjes in handen heeft genomen. De drie niet-opgestelde spelers hadden een dezer dagen een bemiddelingspoging ge daan om Beltman en stichtingsbestuur we derom bij elkaar te brengen. Aanvoerder Goedhart verklaarde gisteravond dat hij en zijn beide ploeggenoten tot deze stap waren gekomen, uit de overtuiging dat manager Beltman toch ook zijn goede zij de voor de vereniging heeft laten zien. In Deventer wordt aangenomen dat op korte termijn nog meer officials zullen vertrek ken nu ook clubarts Strikwerda besloten heeft Go Ahead te verlaten. Intussen heeft de heer Beltman nog geen toekomstplannen bekendgemaakt. ANTWERPEN. „Met hem als ploegmaat was die zesdaagse in Essen voor m(j een spel. Die man vormt een klasse apart. Zo te kunnen rijden als je al veertig bent, dat is nog nooit voorgekomen. Het zal ook wel nooit meer gebeuren. Zoiets zal ik nooit kunnen opbrengen". Als zo'n loftuiting wordt uitgesproken door Peter Post, dan moet de man over wie hij spreekt wel zeer bijzonder zijn. Die man is Rik van Steenbergen. Voor het eerst in beider carrière reden die twee winterbanencracks als koppel in een zesdaagse. Die dagen draaiden ze voortdurend glimlachend hun rondjes, genietend van hun macht. Hier in de piste van Antwerpen beloeren ze elkaar weer als tegen standers, als concurrenten die echter diep respect hebben voor elkaar. „Dit is mijn 123ste zesdaagse", vertelt de veertigjarige gentleman-coureur in de cabine langs de Antwerpse latjes, een ca bine die hij nu niet met Peter Post, maar met het Deense duo Eugen-Lykke deelt. „Vanzelfsprekend hoop ik hier voor eigen publiek het beroemde record van de Ca nadees Peden te breken. Die heeft in Amerika 37 zesdagen gewonnen. Essen was voor mij ook de 37ste. Het ging mak kelijk met Post. Zo'n ploegmaat heb ik nog nooit gehad. We hebben beiden ge vraagd aan de heer Den Winter, de direc teur van de baan hier, of we deze zes dógen ook samen mochten rijden, maar hij weigerde, omdat hij het een sterk duo vond. Hoe kunt ge dat zeggen tegen een man van veertig jaar, heb ik geantwoord. Maar hij was niet om te praten. Ik heb een goede kans om hier in Antwerpen toch dat record te breken. In de eerste plaats omdat ik in een beste vorm steek. Essen is voor mij in feite een prachtige voorbereiding geweest voor nu. In de tweede plaats, omdat mijn grootste con current, Peter Post, een minder sterk koppel naast zich heeft dan ik. Jan Jans sen is een puike wegrenner, maar geen pistier. Hij mist de ervaring op de baan en de routine van de zesdaagse. De der de man van Peter's ploeg is Bugdahl- omdat Pfenningers vaste koppelgenoot drie minuten na de start van de zesdaag se in Essen zo ongelukkig kwam te val len, dat hij een sleutelbeen brak". „Klaus Bugdahl is voor Post niet de ideale partner. In Essen heb ik ge merkt, dat wij beiden, Post en ik, in feite het ideale zesdagen-duo vormden. We zijn van gelijke grootte, wat heel be langrijk is bij het aflossen. We heb ben een rijstijl, die heel goed bij el kaar past. We hebben dezelfde serieuze opvatting van ons beroep. Over dat af lossen nog even: Post en ik losten elkaar zo af, vingen elkaar zo op, dat we het minimum aan kracht gebruikten en toch ook een minimum aan snelheid verloren. Past je koppelgenoot qua lichaamsbouw, qua spurtkracht en qua rijstijl niet goed bij je, dan verlies je zoveel snelheid, zo veel energie bij het elkaar aflossen, dat je niet de goesting meer hebt om te demar reren. Met Peter in Essen was het zo, dat wij als er een uurtje gejaagd was en de anderen „kapot" begonnen te zitten, wij nog rustig een uurtje door hadden kunnen jagen". Rik van Steenbergen volgt even de langs ons spurtende Post, op het kleine stukje baan, dat vanuit de cabine te zien is. De twee glimlachen even tegen elkaar. „Ja, die laatste zesdaagse was wel het tegenovergestelde van mijn eerste zes- dagse", vervolgt de populaire Belgische coureur. „Ik weet nog goed. Die eerste zesdaagse reed ik ook hier in Antwerpen. Dat was in '47-'48. Ik had toen als koppel genoot Marcel Kint, een goede wegrenner in die tijd, maar op de baan niet zo g'oed. Die zesdaagse is voor mij de moeilijkste uit mijn loopbaan geweest. Ik heb foen goed, zdals wij dat hier in België zeggen, uit mijn pijp moeten komen. Die zesdagen waren toen ook heel anders. De jachten waren heel w'at langer. In feite wist je wel wanneer zo'n jacht begon, maar niet wanneer die ophield. Het publiek wist ook eigenlijk nooit wanneer er iets bijzonders kon gebeuren. Nu zijn de zesdaagsen meer georganiseerd, zijn er allerlei soor ten wedstrijden ingevoegd. Krijgt het pu bliek een bepaald programma voorgescho teld, waardoor de mensen weten wat ze kunnen verwachten. Nu zijn er jachten van bijvoorbeeld tien tot elf uur, daama klassementssprints, of andere kortere wedstrijdjes en dan weer een uur achter derny-motoren. Hier in Antwerpen wordt bijvoorbeeld zondagmiddag om vijf uur de strijd een uur geneutraliseerd, om Post de gelegenheid te geven een aanval te doen op het uurrecord achter dernies." „Het is voor de mensen nu veel interes santer geworden. En voor de renners ook. ïn de cabihe, aïs de strijd in Essen even geneutraliseerd was, had het koningskoppel Van Steenbergen-Post steeds de grootste leut, omdat die wedstrijd de gemakkelijkste uit hun loopbaan was. Voor mij ook. Daarom is het zo moeilijk er mee op te houden. Vooral als je voelt dat je nog lang geen loopjongen bent. Men heeft mij wel eens gevraagd, of het niet tijd wordt te stoppen. Ik vraag me dat zelf ook vaak af, vooral op momenten, dat ik alles uit de kas heb moeten rijden. Na tuurlijk is het niet alleen dat record van Peden, dat mij op de fiets heeft gehouden, maar simpel het feit, dat ik de sfeer, het circus, de sport niet kan missen. Ik merk dat mijn conditie nog steeds puik is, steeds beter wordt hoe meer ik rij.' Dat is echt een kwestie van leeftijd, als je een poosje niet rijdt, de vorm snel terugvalt. Daar om moet ik doorgaan. En waarom zou ik niet. Er worden tegenwoordig zesdaagsen genoeg gehouden, men zegt zelfs dat er het volgend winterseizoen vijftien zullen zijn, omdat men ook in Hannover er een gaat houden. Dat betekent realiseer je dat eens goed dat je drie maanden van dertig dagen op de fiets moet zitten. Drie maanden in de winterperiode...!" „Als me dat te gek wordt, stop ik ermee. Vergeet niet, dat ik nu al 26 jaar in be weging ben. In 1939 ben ik op de weg begonnen als veertienjarige knaap. Toe komstplannen heb ik nog niet gemaakt. Al leen weet ik zeker, dat ik de eerste jaren zal trachten zoveel mogelijk van het leven te gaan profiteren, al die dingen genie ten, die ik me al die jaren heb moeten ontzeggen. Ik meen, dat dat de basis is geweest van mijn lange, succesvolle mag ik toch wel zeggen carrière als cou reur: dat ik me dingen wist te ontzeggen, dat ik er alles voor over had- om aan de top te komen en te blijven. Dat is meen ik ook de reden geweest, dat ik zowel overwinningen op de weg als op de baan behaalde, 's zomers en 's winters reed. Drie keer ben ik wereldkampioen op de weg geweest, drie keer wegkam- pioen van België. Twee etappes in de Tour de France gewonnen, Ronde van Italië en andere klassiekers, zesdaagsen op de baan en andere belangrijke wedstrijden gewon nen. Zesentwintig jaar ben ik nu al in beweging Op het dak van de cabine begint een wekkertje te ratelen. Direct springt Van Steenbergen op, trekt zijn handschoentjes met afgeknipte vingers aan, grijpt zijn val helm en stapt op de fiets die de „me- kanieker" voor hem rijvaardig houdt. Hij zet kalm aan, kijkt waar de jagende meu te is, spurt even en laat zich in de meute duwen door Palle Lyke, z'n Deense schoon zoon. Als die atletische knaap vermoeid op het bed in de cabine valt, de soigneur zijn benen invet om hem te masseren, dé mekanieker direct zijn fiets omkeert én zijn handen langs de bandjes laat glijden, komt Peter Post aandrentelen. „Fantastisch hè, die kerel. Na Essen ben ik hem nog meer gaan waarderen dan ik al deed. Goed Schulte heeft tot zijn vier- en-veertigste jaar doorgereden, maar die reed hoofdzakelijk 's winters op de baan. Rik heeft zowel op de weg als op de baan enorme successen gehaald. Dat verbetert nooit iemand hem meer. Zo eentje wordt er niet meer geboren.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13