Dusty Springfield: EEN MEISJE DAT ALLEEN CARRIERS WILDE MAKEN Hollywood* populairste gezin DE LEWIS* FAMILIE ZATERDAG 27 FEBRUARI 1965 Erbij PAGINA ZES donker „Alieen" en met succes ÜS De muziek in *üi „MISS SPRINGFIELD, ik heb u nodig!" De chef van het warenhuis aan Londens Tottenham Court Road was ongeduldig en opgewonden. Het meisje dat htf had ge roepen kwam achter haar knopenbakken vandaan. Ze was donderblond en had groene ogen en zag er heel aardig uit, maar dat interesseerde hem niet. H(j had alleen maar iemand nodig voor de afdeling huishoudelijke artikelen. „Miss Springfield", zei hjj, „er is iemand ziek geworden en u gaat naar de afdeling huishoudelijke artikelen!" Dusty Springfield klapte in de handen. „Heerlijk", zei ze, „eindelijk geen knopen meer!" De chef keer haar verwijtend aan. „Huishoudelijke artikelen is een moeilijk vak", zei hij, „miss Winters zal het u wel leren. „Hoef ik dan niet meer naar de knopen terug?", vroeg het meisje hoopvol. De chef moest nu toch glimlachen over dit kinderlijk enthousiasme. „Nee", zei hij, „als het goed gaat met de huishoudelijke artikelen hoeft u niet naar de knopen terug!" I Het blonde meisje kwam bij huis houdelijke artikelen. Opgeleid door Miss Winters verkocht ze al spoe dig met even veel bekwaamheid plastic emmers, vuilnisemmers en andere dingen op huishoudelijk ge bied als een bekwame verkoopster. Miss Winters, die nooit erg gesteld was op „die moderne jeugd" vond Dusty een leuk kind, altijd klaar om te helpen en niet altijd de eerste die naar de deur holde als het slui tingstijd was. VOOR Kerstmis dolle boel in het warenhuis. Er waren zoveel klanten dat men handen tekort kwam. Dus ty werkte hard en deed haar best, tot er een klant kwam voor een elek trische modelspoortrein. Zij demon streerde een trein, maar de klant wilde een ander merk zien. Dusty liet het hem zien, maar de man wilde de trein zien rijden, dus zette Dusty de lokomotief op de baan. Er gebeurde niets. Dusty begon stek kers los té trekken en andere ver bindingen te maken onder de de monstratietafel. De klant wachtte vol verwachting of de lokomotief van zijn keuze nu zou gaan rijden. WAT ER GEBEURDE overtrof echter al zijn verwachtingen. Er klonk een klap en het hele waren huis zat in het donker. Dusty moest wel ergens iets verkeerd hebben ge daan. Niet alleen het hele waren huis stond in het donker, maar ook de neonlichten aan de gevel gingen uit. En dat twee dagen voor Kerst mis. Het warenhuis liep leeg; veel men sen „vergaten" te betalen of vulden in het donker hun aankopen aan zon der te betalen. Er waren mensen die gilden en er waren er die lach ten. Het bleek onmogelijk de storing die avond nog te herstellen; pas op kerstavond was het defekt hersteld. De chef had gauw genoeg ontdekt wie de daderes was. Hij had maar één vonnis waarbij geen beroep mo gelijk was; onmiddellijk ontslag voor Dusty Springfield! en had meer succes dan ze had dur ven verwachten. Voor Fontana maak te zij een aantal grammofoonplaten en ze werd door Nat King Cole met haar mede-Lana-zuster uitgenodigd voor een tournee door Engeland. In 1958 maakte zij haar debuut voor de BBC-televisie en een jaar daarna kwam ze in het befaamde radioprogramma „Zaterdagavond Club". Intussen had haar broer sa men met Tim Feild een combinatie gevormd, Dusty erbij om er een trio van te maken. DAT TRIO WERD de befaamde Springfields, dat snel omhoog klom naar de bovenste sporten van de faam. Philips maakte er een aantal grammofoonplaten van met num mers als „Breakaway" en „Bambi no" en later in Amerika met „Is lands of Dreams" en „Silver threads and golden needles". De Springfields met broer Tom links en aanvankelijk Tim Feild rechts (hij werd later vervangen door Mike Pickworth) deden het steeds beter. Ze verschenen in alle belangrijke radio- en televisieshows en traden op in het Londense Pal ladium Theatre, de top voor alle ar tiesten. Zij maakten twee films („Just for fun" en „lts all over town") die in Nashville (Tennessee) werden opgenomen. Ze maakten verschillende langspeelplaten. Een hoogtepunt in de carrière van Dusty was wel de Royal Command Per formance van 1.963 toen ze voor de Britse vorstelijke familie moest op treden. Vorig jaar besloot Dusty Spring field voortaan alléén te gaan optre den. Na drie jaar de top te hebben gedeeld met haar broer en een vriend, wilde Dusty de Springfields nu verlaten. Het was al spoedig geen geheim meer dat ze voortaan alleen wilde optreden. Voor de En gelse reklametelevisie had zij al twee shows alleen gedaan en het bleek zo'n succes, dat iedereen er van overtuigd was dat Dusty best op eigen benen kon staan. Na de eerste verrassing wachtte men vol spanning op haar eerste grammofoonplaten. Deze plaat (on der meer „I only want to be with vou") behoorde al gauw tot de bes te twintig platen in Engeland. Dusty Springfield heeft een zwak voor folklore. Ze heeft liedjes gezon gen uit vele landen in negen talen, waaronder Russisch, Hebreeuws en Grieks. In vele opzichten is Dusty Spring field anders dan vele teenagerster ren; ze kan muziek lezen. Haar va der heeft erop gestaan, toen hij hoorde dat ze in de muziek verder wilde gaan,, dat ze noten leerde lezen. „Je moet weten wat je gaat doen", zei hij, „vakkennis is altijd belang rijk!" Dusty die gewend was in 'n groep op te treden, was vastbesloten om ook als soliste te slagen. Ze heeft geen spijt gehad van haar besluit de groep te verlaten, maar wel zegt zij; „Het is een beetje vreemd om op te treden zonder een jongeman aan elke kant...!" met Robin Hood en om 16.05 met Lui paard op Schoot. Dan het T.V.-labo- ratorium; om vijf uur de Treinreis naar de Toekomst en als slot van het middagprogramma De kleine Camera. Het eerste avondprogramma: Combo; Jos Brink presenteert daarin de Ma- nuela-show. Om acht uur het nieuws en vervolgens Toon Hermans met zijn one man-show. Toon Hermans heeft beschikking over de zendtijd tot ruim elf uur waarin hij zijn talent dus ruim schoots kan laten zien. Zijn optreden wordt slechts een kwartier onderbro ken door een filmpje. Om 23.10 uur tenslotte nog het laatste nieuws. Nederland 2. (KRO). Na het nieuws van acht uur de serie Rendez-vous met Europa, waarin een optreden van de „Maigret op kamers": inspecteur Lucas, commissaris Maigret en inspecteur Le- pointe (zondag). Oosten. Om tien uur tenslotte de epi loog. ZONDAG Nederland I. (NTS/VARA), 's Mid dags om half vier een herhaling van „De Hongerwinter" in de reeks „De bezetting". Om vijf uur een kerkdienst vanuit de gereformeerde kerk in Gor- kum; de voorganger is ds. W. Schee- res. 's Avonds om half acht een docu mentaire over de studenten van de universiteit Todai in Tokio. Daarna volgen het nieuws. Sport in Beeld en Tel uit je winst. Om negen uur De wereld van Vandaag door dr. L. de Jong. Het woord is om 21.15 uur aan Maigret (op kamers). Wie schoot er dit keer, zo maar, midden op de dag? Maigret gaat op kamers wonen, tegen over het schuttershol, om daarachter te komen. Om half elf dan nog het laatste nieuws. MAANDAG Nederland 1. NTS). Om half acht de kerkelijke uitzendingen „Woord voor Woord" en „Kenmerk". Om acht uur het nieuws, waarna de politieke zendtijd en een aflevering van Look at Life. Tien minuten beelden van het Britse schip de Queen Elisabeth. Dan weer een do cumentaire over de Rotterdamse metro en om negen uur de hoofdfilm: Sea fury, met Stanley Baker, Victor Mc- Laglen en Luciana Paluzzi. Het the ma: twee zeebonken „vechten" om een knap meisje. Om half elf nog het laat ste nieuws. Nederland 2. (NTS/AVRO). Na het nieuws van acht uur Het gesprek van de dag. In het T.V.-magazine behandelt Ageeth Scherphuis weer een aantal te levisie-wetenswaardigheden, als het ge bruik van televisie bij universitair on onderwijs en de vervaardiging van het journaal. In Jazz scène U.S.A., om half tien, presenteert Oscar Brown jr. het Curtis Amy sextet. Om 21.50 uur is het tijd om sterren te kijken onder leiding van Gerton van Wageningen. Dit keer een directe reportage over Mars. DINSDAG Nederland 1 (NTS/VPRO). Om twee uur 's middags de schooltelevisie. Dan 's avonds om zeven uur het journaal voor gehoorgestoorden, gevolgd door Connie en Walter met de lessen 21 en 22, waarna het nieuws en de serie Patrouillewagen 54. Om kwart voor negen een documentaire over Algerije en het werk van de Stichting Oecume nische Hulpverlening aldaar. Kwart over negen: jazz door het trio Louis van Dijk. Na de laatste accoorden komt dr. Van Swol met zijn rubriek „Ziek zijnbeter worden". Om half elf tenslotte het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/VARA). Na het nieuws om acht uur brengen Sonja Bernd en Jaap Frank een programma van internationale liedjes in het décor van de Efteling. Om half negen Perry Mason: hulp aan een vrouw die bang is een moord te gaan plegen. Om 21.15 uur het Filmvenster, waarvoor een half uur is uitgetrokken, daarna Ach ter het Nieuws. Om 22.10 tenslotte de vijfde aflevering van de documentaire over de reizen van Paulus. WOENSDAG Nederland I. (NTS/AVRO). Om vijf uur De verrekijker, daarna Koning Vol- lebol. Veilig Verkeer en Buffalo Bill. Het avondprogramma wordt om zeven uur geopend door de Teleac (EHBO), daarna mr. Magoo, de Dick van Dyke- show, het nieuws en sportpanorama. Om 20.50 uur de Danny Kaye-show met als gasten de Engelse acteur John Mills en zijn dochtertje Hayley. Dan Televizier en een documentaire over de nog niet bereikte eenheid binnen de E.E.G. Na het laatste nieuws tenslotte nog de Teleac (didaktiek). (Nederland 2. (NTS/KRO). Na het nieuws Theater '65 Hierin snijdt Hans Keiler de problemen van het Nederland se theaterleven aan en vervolgens heeft hij een gesprek met de Engelse dé corontwerper Sean Kenny. Vervolgens is het woord aan de Parijse correspon dent. Om kwart voor negen de hoofd film, de thriller „39 Stappen" met Ken neth More en Taina Elg. De hoofdper soon raakt betrokken in een spionage- geschiedenis. Hij probeert misteries op te lossen en wordt daardoor verdacht van moord. In een Londense schouw burg vindt het verhaal zijn ontknoping. DONDERDAG Nederland 1. (NTS/VARA). In het middagprogramma Vrouwelijkheden, dat om drie uur begint, o.m. de mode, de schrijfster Betje Wolff, en de ac teur Piet Romer. Om vier uur Het kleine leven voor de kleintjes. Om ze ven uur het agrarisch nieuws, gevolgd door Chucklehead het regionaal Jour naal, het nieuws en Achter het Nieuws. In het magazine „Uit" aandacht voor het Amerikaanse Living Theatre, Si- In de hal van het Artis-aquarium speelt het trio Louis van Dijk (dinsdag). mon Vinkenoog en zijn medewerkers waren aanwezig bij een „happening" in Carré. Om 21.10 uur komt het toneel spel „De bouwers van het rijk" door de toneelgroep Studio. Het stuk is ge schreven door Boris Vian, over wie Ernst van Altena een documentaire sa menstelde en vorige week in „Rand figuren" presenteerde. Nederland 2. (NTS/NCRV). De avond wordt om acht uur geopend met de mi nuut nieuws. Daarna tijd voor Lucille Ball: Lucy leert judo. Om half negen een Hootenanny-show m.m.v. de Phoe nix singers, Milly Scott en Oscar Brand. Jan van Hillo heeft een docu mentaire gemaakt over de langdurige zieken; deze wordt om 20.45 uur uitge zonden. Tegen half tien een Franse bal- letproduktie met leden van het ballet van de Parijse opera. Na de dagslui ting nog de rubriek Attentie. VRIJDAG Nederland 1. (NTS/KRO). 's Morgens om elf uur is er een schooltelevisie uitzending. Om zeven uur 's avonds re portages van de wereldkampioenschap pen kunstrijden voor paren in Colorado Springs. Om half acht Barend de Beer, daarna de Flintstones, het nieuws en Brandpunt. „Duel", de sportieve strijd tussen twee generaties, begint om 20.50 uur. Om half tien de Luchtmachtkapel, gevolgd door een Duitse documentaire DE man van de televisieweek: Toon Hermans. Hij is vanavond twee en half uur op het scherm. over de verhouding Kerk-Staat in Po len. Om half elf het laatste nieuws en tenslotte Socutera. Nederland 2. (NTS/AVRO). Om acht uur het nieuws en daarna het populair- wetenschappelijke programma „Zonder formules", gewijd aan het K.N.M.I. Om half negen The Saint; na zijn helpende hand vervolgens een reportage over het militaire centrum De Harskamp, waar duizenden jonge militairen een vuurdoop ondergaan. Tenslotte eindigt drs. Ferry Hoogendijk met de Parle mentaire spiegel. kennismaking te schijven kon ze die wereld niet vergeten. Tenslotte had zij ook mu zikale ideeën. DUSTY SPRINGFIELD werd op 16 april 1940 geboren in het Londen se stadsdeel Hampstead. Haar ou ders waren van Schotse en Ierse af komst. Ze waren niet rijk en niet arm; ze konden het meisje naar goe de scholen sturen. Soms met haar broer Tom, die la ter de Springfieldgroep vormde, maakte Dusty al muziek van de dag waarop ze boven de keukentafel kon uitkijken. Hun instrumenten waren een koekepan en een sigarenkistje met knikkers. Maar toen zij wat groter waren kon Tom al piano en gitaar spelen, Dusty zong erbij. Op de school werd eens een grammo foonplaat van Dusty gemaakt. Dusty besloot na haar intrede in de witwasserij een engagement te zoeken in de wereld van de muziek. Ze werd een van de Lana Sisters I w HOLLYWOOD De komiek Jer ry Lewis heeft het Amerikaanse antwoord op de Beatles gegeven. Het heet: „Gary Lewis and his Playboys". Behalve dan dat hij de vader is van de 19-jarige Gary heeft de beroemde filmster er wei nig mee te maken, dat Gary en zijn combo de grootste tieneridolen in de V.S. zijn geworden. Op 15 december van het vorig jaar is van „This diamond ring" door Gary (drum mer) en zijn groep een grammo foonplaat opgenomen; tegen Kerst mis stond de song op de vijfde plaats van de lijst van best sellers. Deze week is hij nummer één ge worden. „Paps wist niet eens dat we het lied hadden laten opnemen," zegt Gary. „Mams is onze manager en heeft alle kosten betaald." Hoeveel platen precies zijn verkocht is nog niet bekend, maar volgens de plaats op de lijst moeten het er meer dan een miljoen zijn. Toen Lewis sr. de plaat met de voor tie- die je in dit bedrijf nog kunt toe- ners aantrekkelijke rock 'n 'roll me lodie hoorde, zei hij: „Is dit mu ziek?" Maar de jongelui, die de meeste platen kopen, vinden van wel. Het succes is voor Gary, de oud ste van de zes zonen van Lewis, niet hals over kop gekomen. Ver leden jaar zomer is hij met zijn groep naar Disneyland gegaan voor een auditie. Hij kreeg een engage ment voor de weekeinden geduren de de zomer. Bovendien nam Ed Sullivan hem op in zijn tv-program- ma en weldra werd hij door andere maatschappijen geëngageerd. Thans treedt de band op als de voornaam ste attractie van een rock 'n 'roll- show in een reeks voorstellingen, die altijd zijn uitverkocht. De Engelse tv heeft hen geënga geerd voor een optreden van een maand. „Pa wil me laten gaan op één voorwaarde," zegt Gary, „we moeten gewoon ons haar laten knip pen, onze nagels schoonhouden en onze kleren normaal laten persen. Hij zegt dat dit de enige foef is, passen." Gary vertelde, dat aan zijn verse populariteit twee angstwekkende dingen zijn verbonden. „Het ene is de stormachtige geestdrift van tie nermeisjes. In het begin leek me dat wel leuk tot een stel me in San Francisco bij de polsen greep en probeerde me over een balustrade heen te sleuren. Een van de gitaris ten hield me bij mijn benen vast, anders hadden ze me verslonden. „Het andere is, dat iemand je soms vertelt hoe goed hij je vindt en dan vraagt of je hem een foto van je pa wilt bezorgen." Vader Jerry echter heeft hetzelf de probleem. Toen eens een tv-me- dewerker bij hem dineerde, zei deze na afloop van het diner: „Mijn tie ner-dochters zullen me vermoorden als ik..." Jerry was al overeind om de man zijn foto met handtekening te geven, toen deze zijn zin afmaak te".. thuis zou komen zonder een foto met handtekening van Gary." i

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 20