A Scholte had Spaanse veel verrassing moeite met T ortosa DE OPSTELLINGEN Binnenkort in Frankrijk weer gemeenteraadsverkiezingen Volgende week uitspraak in jury-proces tegen Rajakowitsj Schoten-Ripperda kan derby met veel spanning worden Israëlische en Deense gegevens over nog te straffen nazimisdaden EEG-tolken in Brussel staken voor hoger loon President Lübke wint strijd om rechter Creifeld Zweedse regering wil subsidie aan de pers geven Vijfdaagse bij NS- goederenvervoer Anti-semitisme in DDR neemt toe Werd Portugees vóór zijn uitwijzing verdoofd? Studentenverzet in Madrid Arts vermaakt vermogen aan geboorteplaats Jongen pleegde meer dan 100 inbraken Nederlander met Johann Scherz aan de leiding ZATERDAG 27 FEBRUARI 1965 9 Vliegtuigbotsing boven Atlantische Oceaan Hallstein-doctrine op Tanzanië toegepast Dynamiet-explosie bij Rio de Janeiro eist 11 levens Politiecommissaris van Kiel beschuldigd Kamerlid vraagt: (Van onze correspondent) PARIJS Gistermorgen is officieel de campagne gestart voor de gemeenteraads verkiezingen die op de zondagen van 14 en 21 maart a.s. zullen worden gehouden. Ofschoon generaal De Gaulle weinig be langstelling voor dit soort manifestaties heeft, hebben toch vier ministers zich voor diverse gemeenteraden kandidaat gesteld. De naam van premier Georges Pompidou prijkt op de lijst van een dorpje in het centrum van het land waar hij enige tijd geleden een oude boerderij kocht. Van nature bescheiden heeft Pompidou zijn naam echter helemaal onder op de kandidatenlijst laten schrijven, waar hij de dertiende plaats bezet. De Gaullisten verschuilen zich over het algemeen op lijsten die officieel geen politieke pro gramma's maar slechts gemeentebelangen verdedigen. In de grote steden met meer dan 30.000 inwoners hebben de communis ten met de socialisten nogal wat volks frontcoalities gesloten. Niettemin verkeren de gemeenschappe lijke lijsten van de centrumpartijen waar toe dan als het zo uit komt ook de socia listen zich rekenen, toch in de meerder heid. Door al de politieke camouflages zal het zeker niet gemakkelijk zijn volgende maand een glashelder inzicht over de ac tuele politieke krachtsverhoudingen aan de stembusuitslagen te ontlenen. OMAHA (Reuter) Een straalbommen- werper van de Amerikaanse luchtmacht, op weg terug van een oefening in Spanje, is gisteren boven de Atlantische oceaan in botsing gekomen met een Amerikaans straaltankvliegtuig van het type KC-135. Het ongeluk gebeurde toen de bommen werper vanuit het tankvliegtuig van brand stof werd voorzien. Elk vliegtuig had vier bemanningsleden aan boord. Het ongeluk werd gezien dcor de bemanning van een B-47 toestel. Zij rapporteerden dat het tankvliegtuig in de lucht explodeerde. Het zoeken naar overlevenden heeft nog geen resultaat opgeleverd. DAR ES SALAAM (AP) Het West duitse militair personeel is vanmorgen uit Tanzania teruggetrokken nadat de re gering in Bonn gisteravond had bekend gemaakt, dat de militaire bijstand zou worden beëindigd. Meer dan 40 man van de groep advi seurs van de Westduitse luchtmacht en zeven instructeurs van de marine ver trokken in een B-707 van de Lufthansa. Op de vraag, of het Westduitse vredes corps zou worden teruggetrokken, ant woordde een woordvoerder van de ambas gade, dat hierover nog geen beslissing is genomen. BONN (DPA) Het plaatsvervangend hoofd van de Israëlische missie in West- Duitsland, Leo Savir, heeft op het minis terie van Buitenlandse Zaken in Bonn een „zwartboek" overhandigd over de moor den op joden in de oorlog. Israel reageerde daarmee op het beroep dat de Westduitse regering vorig jaar op de hele wereld deed, de Westduitse justitie gegevens ter beschikking te stellen over nazimisdaden. Het boek is uitgegeven door het Israëlische documentatiecentrum Jad- Wa-Schem. Het bevat een lijst van 34.000 plaatsen in Europa, waarin voor de oorlog joden woonden, en bijzonderheden over deportaties en moorden. Ook het Deense ministerie van Justitie heeft een dossier opgesteld, waarin een endertig Duitsers worden genoemd, die zich in de periode '40-'45 in Denemarken schuldig hebben gemaakt aan oorlogsmis daden. Een deel van de beschuldigden be vindt zich, naar in Denemarken wordt vermoed, in de Bondsrepubliek. (Van onze correspondent) BRUSSEL Er heerst onder het perso neel van de diensten van de Europese ge meenschappen, dat toch naar nationale verhoudingen gezien, nogal hoge salarissen voor vaak niet al te inspannend werk ver dient, nog steeds ontevredenheid over de onlangs toegestane salarisverhogingen. Men eiste acht percent, maar kreeg voor lopig niet meer dan 2V2 percent toegewe zen. Als eersten zijn gisteren de tolken die in dienst staan van het Europese par lement, uit protest in staking gegaan, De landbouwcommissie van het parlement die gisterochtend in Brussel vergaderde in aanwezigheid van dr. Mansholt, een van de vice-voorzitters van de Europese uit voerende commissie, heeft prompt om elf uur haar werkzaamheden moeten staken omdat de tolken niet verder wilden ver talen. Het is wel tekenend voor de beperktheid van de kennis van de leden van die com missie dat men zonder tolken niet kan wer ken. De tolkenstaking was een onderdeel van het in Luxemburg gedetacheerde deel van het personeel van de instellingen van de Europese gemeenschappen die ook een staking waren begonnen. Daar hebben na melijk alle ambtenaren van de Europese Gemeenschap van Kolen en Staal (EGKS) van de diensten van het Europese parle ment en dergelijke, het werk voor de rest van de dag neergelegd. Veel verwarring heeft die staking er ove rigens niet gesticht. In het algemeen wordt bij de gemeenschappen de vrijdag be schouwd als de dag waarop men zich voor bereidt op het lange weekeinde dat als re gel van vrijdagmiddag tot en met maan dagmiddag duurt. Van meer dan plaatselijk belang is daar entegen echter stellig de strijd waarin de burgemeester van Marseille en de linkse kandidaat voor het presidentsschap Gas ton Defferre momenteel is gewikkeld met een gaullistische en een volksfrontlij st, waarop naast communisten ook socialisten figureren. Men is algemeen wel van oordeel dat Defferre zich als kandidaat-staatshoofd en voornaamste concurrent van generaal De Gaulle uit de competitie terug zal moeten trekken, als hij in Marseille zijn burge meesterszetel mocht verliezen. Iets wat zeker mogelijk is. RIO DE JANEIRO,(Reuter) Minstens elf arbeiders zijn in Brazilië om het leven gekomen en vijftien ernstig gewond, door dat gisteren de bliksem in een voorraad dynamiet sloeg d'ie gebruikt moest w>rden voor de aanleg van een tunnel in de om geving van Rio de Janeiro. Negen arbei ders worden nog vermist. Men vreest dat zij bedolven zijn onder stukken rots die in het eerste stuk van de tunnel naar be neden kwamen. KIEL, (AFP) De autoriteiten van de Westduitse deelstaat Sleeswijk-Holstein hebben vrijdag bekendgemaakt, dat de voormalige politiecommissaris in Kiel, Werner Meyer, is aangeklaagd wegens medeplichtigheid aan moord op minstens vijftig joden in de periode van juli tot ok tober 1943 in het gebied van Gomel in de Sovjet-Unie. Meyer werd onlangs in zijn functie geschorst. Voorts wordt een on derzoek ingesteld naar de activiteit van een hoge ambtenaar, Heinz Richter, en een ingenieur uit flamburg, Hans Hasse, die zouden heben deelgenomen aan het dood schieten van joden in het gebied van Moghilev. BERLIJN (Reuter) Het hoofd van de afdeling strafwetten van het ministerie van Justitie in West-Berlijn, Carl Creifeld, heeft om „gezondheidsredenen", vervroegd pensioen gevraagd. Hij wilde rechter wor den bij het Federale Hof in Karlsruhe, doch president Lübke weigerde zijn hand tekening te zetten onder de brief waarin Creifeld voor deze post werd aanbevo len. Zijn weigering was gebaseerd op het verleden van Creifeld onder het nazi-be wind, dat niet zo sneeuwwit bleek te zijn als hij zelf had voorgegeven. Een andere Westduitse rechter, Hein rich Jagusch, is donderdag om „gezond heidsredenen" met pensioen gestuurd Het ministerie van Justitie schorste deze rech ter vorige maand, omdat er beschuldigin gen tegen hem waren ingebracht die be trekking hadden op zijn werkzaamheden in de nazi-tijd. Een disciplinair onderzoek is nog gaande. STOCKHOLM (AFP) In Zweden is ru moer ontstaan over een wetsvoorstel om via de politieke partijen overheidssteun te geven aan de gehele pers. Het plan, dat nu door een parlementscommissie wordt bestudeerd, is volgens de oppositie er al leen op gericht met geld van de staat, of beter gezegd van de belastingbetalers de tekorten van de sociaal-democratische (regerings)-bladen te dekken. Het is een feit dat het voorstel zijn oor zaak vindt in- de omstandigheid dat de so ciaal-democratische pers waarvan de 25 bladen in handen zijn van het centra le vakverbond in moeilijkheden ver keert. „Stockholms Tidningen", lijdt bij voorbeeld jaarlijks een verlies van ruim een miljoen gulden. De sociaal-democraten vinden dat de staat steun moet verlenen aan alle bladen ter bevordering van een vrije voorlichting. Indirecte ondersteuning in de vorm van advertentiecontracten met grote industrieën achten zij onjuist, om dat hierdoor de onafhankelijkheid van de bladen gevaar loopt. De tegenstanders van het plan vinden dat juist het beginsel van overheidssteun in strijd is met de onafhankelijkheid van een democratische pers. Ook hebben zij becijferd dat van de voorgestelde twee mil joen gulden subsidie bij een verdeling over de bladen naar rato van het aantal be haalde stemmen bij de verkiezingen 48 percent naar de sociaal-democratische pers zal gaan, hoewel deze bladen slechts 23 percent van alle bladen uitmaken. De liberalen, die bij de verkiezingen 17 percent van de stemmen kregen, beschik ken over 46 percent van alle bladen. Bij de conservatieven, die 14 percent van de stemmen kregen, is het aandeel in de to tale pers 22 percent. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft goedgekeurd, dat ook ten aanzien van het wagenladingverkeer voor de Nederlandse Spoorwegen op zaterdagen in het algemeen geen verplichtingen meer zullen gelden. Dit betekent dat voor het goederenvervoer van N.S. de vijfdaagse werkweek theoretisch een feit is geworden. In 1962 bepaalde de minister reeds, dat voor het aannemen, vervoeren en afleve ren van stuk-goederen de zaterdagen ge lijkgesteld zouden worden met zondagen. Deze bepaling werd toen evenwel nog niet toegepast voor wagenladingen, omdat de zaterdag nog niet algemeen als vrije dag gold. De nieuwe ministeriële bepaling zal ver moedelijk begin april ingaan. Als daaraan echter behoefte mocht bestaan zal N.S. evenwel ook op zaterdagen wagenladingen blijven aannemen en vervoeren. BERLIJN (AP) De antisemitische propaganda in Oost-Duitsland is merkbaar toegenomen sinds Walter Ulbricht zijn be zoek aan Egypte brengt. Dit heeft een woordvoerder voor de Westberlijnse jood se gemeenten gisteren meegedeeld. De oostduitse publicisten maakten tevo ren verschil tussen joden in het algemeen en Israel in het bijzonder als zij propa ganda aanvallen op dat land in het Na bije oosten deden. Sedert zijn grandioze ontvangst door president Nasser van de V.A.R. worden de joden weer afgebeeld op de stereotiepe manier, behorend tot een internationale kliek van Wall Street „plutocraten wier doel is de onderwerping van ontwikkelingslanden en landen van het socialistische blok". De campagne begint te lijken op de voormalige nazi propa ganda, aldus de woordvoerder. WENEN (AP) In het proces tegen de voormalige SS-officier Erich Rajako witsj is een einde gekomen aan het getui genverhoor en is de zaak voorgelegd aan de jury. Deze zal moeten beslissen of Rajakowitsj al dan niet schuldig is aan medeplichtigheid aan de moord op 82 Nederlandse joden die in 1942 naar nazi kampen zijn overgebracht. Het Eerste Kamerlid de heer Van der Spek (P.S.P.) heeft de minister van Justi tie en de staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid gevraagd of het waar is dat aan de Portugees Da Silva Franco, voordat hij naar het K.L.M.-vlieg- tuig werd gebracht dat hem naar Portugal moest terugbrengen, verdovende middelen zouden zijn toegediend. Als dit inderdaad het geval is dan wil het Kamerlid weten of dit door een arts is geschied en of de Portugees gedurende de periode van ver doving onder diens controle is gebleven. Is Da Silva verdoofd omdat hij geeste lijk gestoord zou zijn?" zo informeert de heer Van der Spek, die, als deze vraag bevestigend wordt beantwoord, ook graag wil horen waarom de gevangenispsychia ter hem dan sinds zijn berechting nooit heeft gezien, zoals deze zou hebben ver klaard. Da Silva Franco werd eind 1962 veroor deeld voor een in Nederland begaan mis drijf. Hem werd te kennen gegeven, dat hij na het uitzitten van zijn straf naar Portugal zou worden uitgewezen. Da Silva protesteerde daar heftig tegen omdat hij naar zijn zeggen, in zijn land als politieke vluchteling zou worden gevangen gezet. Op 15 februari van dit jaar werd hij naar Schiphol gebracht. Hij verzette zich echter zo hevig dat de gezagvoerder van het K.L.M.-vliegtuig hem niet wilde mee nemen. Da Silva is daarop teruggebracht naar het Huis van Bewaring in Haarlem vanwaar hij later werd overgebracht naar het Huis van Bewaring in Amsterdam. De heer Van der Spek heeft de minister gevraagd Da Silva niet uit te wijzen, maar hem een verblijfsvergunning te ver lenen met verpleging in een psychiatri sche inrichting of vrijheid van beweging met periodieke meldingsplicht bij de po litie. MADRID (AFP) Gisteren waren op nieuw enkele duizenden studenten van uni versiteiten in Madrid in een protestverga dering bijeen. Aan de stakingsoproep is vrij algemeen gevolg gegeven. De mei te hoogleraren staan achter de eisen van de studenten, die zich verenig hebben on der de naam „Vrij Verbond van Studen ten". Ze verlangen onder meer vrijheid van organisatie en hervorming van de univer siteiten. Een dertigtal woensdag gearres teerde studenten is gisteren in vrijheid ge steld. Vier leden van een Britse televisie ploeg, die in Madrid opnamen maakten van de relletjes die zich daar in de afgelopen dagen voordeden, werden gearresteerd. Zij kregen na enkele uren hun vrijheid terug maar de films die zij hadden gemaakt wer den in beslag genomen. Het Spaanse ministerie van Voorlichting heeft de perskaart ingetrokken van de Spaanse journalist Jose Antonio Novais, de correspondent van het Franse blad „Le Monde". Hij zou onjuiste berichten over de studenten-demonstraties hebben verspreid De jury zal vermoedelijk haar beslis sing dinsdag of woensdag bekend maken nadat eerst op maandag de openbare aan klager en de verdediging hun slotplei- dooien zullen houden. Als de zestigjarige Oostenrijkse advo aat schuldig wordt bevonden kan hij ver oordeeld worden tot maximaal levens lange gevangenisstraf. Als de jury Raja kowitsj niet medeplichtig aan de moorden vindt zal zij een beslissing moeten nemen over twee alternatieve vragen: Is Rajokowitsj schuldig aan: met voor bedachte ra-de een situatie te hebben ge schapen waardoor levensgevaar ontstond voor bepaalde mensen en heeft dit levens gevaar de dood van deze mensen ten ge volge gehad? of „Is Rajakowitsj schuldig aan mede plichtigheid in tweede instantie?" Indien schuldig aan de eerste beschul diging kan Rajakowitsj eveneens tot levenslange gevangenisstraf worden ver oordeeld, indien schuldig bevonden aan de laatste kan hij maximaal twintig jaar krijgen. Hierbij de afbeeldingen van de drie bijzondere frankeerzegels die op 6 april uitkomen ter herdenking van het verzet gedurende de jaren 1940 1945, ontworpen door de Amsterdam se kunstenaar Otto Treumann. Op de 7 cent (lichtgrijs, rood en zwart) het monument „Gevallenen" te Waal wijk van John Raedecker. Achter grond: Zadkine's beeld in Rotterdam. Op de 15 cent (geelbruin en zwart) het monument „De Dokwerker" te Amsterdam van Mari Andriessen. Achtergrond: Raedeckers beeld te Waalwijk. Op de 40 cent (donkerrood en zwart) „De verwoeste stad" te Rotterdam van Osip Zadkine. Achter grond: het beeld van Andriessen te Amsterdam. De zegels zijn verkrijg baar tot en met 10 mei 1965. Ze zijn gedrukt door Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting n.v., Haarlem. De burgemeester van de Betuwse ge meente Varik, de heer E. R. Westerbeek van Eerten, heeft de gemeenteraad mee gedeeld, dat dr. D. M. van Londen, die vele jaren in Rotterdam als zenuwarts heeft gewerkt, zijn gehele vermogen heeft vermaakt aan de bevolking van zijn ge boorteplaats Varik. Hoewel over de om vang van het vermogen officieel niets be kend geworden is, spreekt de bevolking over een miljoenen-erfenis. Er zal een stichting worden gevormd voor de besteding van het geld. Het ver mogen zal worden beheerd door drie per sonen, waarvan er één door dr. Van Lon den werd aangewezen. De gemeenteraad benoemde de gemeentesecretaris als twee de en de derde persoon zal worden aan gewezen door de Commissaris der Konin gin in Gelderland. Ruim de helft van het batig saldo kan door de raad worden bestemd voor een maatschappelijk doel in de dorpen Varik en Heesselt. Dr. van Londen had reeds rekening gehouden met de herindeling van de gemeenten, een aangelegenheid die nog binnenskamers wordt behandeld. In het testament is uitdrukkelijk bepaald, dat al leen de thans bestaande dorpen Varik en Heesselt van de stichting zullen mogen profiteren. In één klap heeft de recherche in Rotter dam honderd inbraken opgelost, die ge pleegd zijn in het laatste halfjaar van 1964 door zeven knapen met een leeftijd van 16 tot 19 jaar. Hun werkterrein lag voorna melijk aan de rechtermaasoever. De mees te jongens hadden een baantje als los- werkman. Ze hebben onder andere ver scheidene inbraken in loodsen en fabrie ken en inbraken op plezierjachten op hun conto staan. De buit was meestal geld en gereedschappen. Ook hebben de jongemannen zich schul dig gemaakt aan oplichting. Verschillende malen hebben ze aan de verzekering opge geven dat hun bromfiets gestolen was en dan het geld opgestreken. De tweede verdachte van de moord op de extremistische negerleider Malcolm X, op het politiebureau in New York. Het is de 26-iariae Nor man Butler. (Foto boven). „Ik zal de plaats van mijn vermoorde broer in nemen", heeft intussen de zuster van Malcolm X, Ella Mae Collins, ver klaard. 1 Henk Scholte, die in Thionville op zijn derde Europese biljarttitel van dit seizoen mikt, na reeds in Heerlen en in Valencia te zijn gekroond als kampioen in resp het anker kader 47/2 en het libre, heeft vrjj- dag in het toernooi om het Europese kam pioenschap in het anker kader 71/2 zijn beurswaarde doen stijgen. Dat geschiedde niet alleen door zijn ruime overwinning op de Duitser Siegfried Spielmann en een be nauwde zege op de Spanjaard Tortosa, het was mede door de soms hoge kwali teit van zijn spel, dat de Fransen er toe bracht onze landgenoot hun vertrouwen te schenken. Het is na vier ronden reeds duidelijk, dat de strijd om het kampioen schap zal worden uitgevochten door de Nederlander en de Oostenrijker Johann Scherz, die zich eveneens weer deed gel den met een overwinning in 10 beurten op de Zwitser Burgener en in 13 beurten op de Franse veteraan Galmiche. In de wedloop tussen Scholte en Scherz kon de Belg Van Hassel, die als „de derde man" ongeslagen de eerste dag had afge sloten, niet meekomen. De Belgische kam pioen miste geheel en al de greep op de ballen. „Ik kan er niet mee spelen", gaf hij onomwonden toe. Uit zijn 23 beurten maakte hij slechts 184 punten. De jonge Spaanse ingenieur Tortosa profiteerde van Van Hassels falen en behaalde, zonder echter tot groots spel te komen, zijn twee de overwinning waarmee hij zijn landge noot en Europese titelhouder Jose Galvez ver in de schaduw stelde. Want Galvez kon ook in zijn derde partij niet tot winst komen, ondanks een serie van 102, waar door hij dicht bij de zege kwam (289). De Fransman Galmiche had echter nog vol doende reserves en bleek bovendien over de langste adem te beschikken, want in zijn repliek trok hij 64 caramboles uit zijn keu en daarmee was de partij uit. Henk Scholte heeft op dezelfde tafel, Uitslagen: Bungerner (Zwits.) 84 10 Scherz (Oostenrijk) 300 10 Galmiche (Fr.) 300 27 Galvez (Spanje) 289 27 Van Hassel (België) 184 23 Tortosa (Spanje) 300 23 Scholte (Ned.) 300 11 Spielmann (Did.)136 11 Scherz 300 13 Galmiche 254 13 Burgemer 300 13 Galvez134 13 Van Hassel59 13 Spielmann 300 13 Tortosa 237 16 Scholte 300 16 27 80 64 102 39 45 106 69 79 163 48 23 95 50 75 8.40 30.— 11.11 10.70 8. 13.04 27.27 12.36 23.07 19.53 23.07 10.30 4.53 23.07 14.81 18.75 Na de tweede dag luidt de stand 1. Scherz 8 137 27.27 2. Scholte 8 106 24.48 3. Spielmann 4 113 17.24 4. Tortosa4 50 14.73 5. Van Hassel.. 4 64 11.70 6. Burgener 2 163 13.39 7. Galmiche 2 79 12.32 8. Galvez 0 102 12.45 waarop hij zijn openingspartij de dag te voren in niet mis te verstane bewoordin gen zijn kritiek uitte bij vlagen nu voor treffelijk spel laten zien, dat resulteerde in series van o.a. 74, 106, 55 en 38 tot slot. In zijn derde beurt van zijn partij tegen Spielmann reeds zette hij met een knappe serie van 74 waarin het kaderspel flonker de als diamantjes, Spielmann ver achter uit. Johann Scherz maakte vrijdagavond een moeilijk uurtje door tegen de Franse vete raan Jean Galmiche. Uit bijna kansloze positie (227-81 na zes beurten) zette de Fransman een aanval in op de stellingen van Scherz. Met series van 79 en 52 drong hij ver op en toen de elfde beurt werd af gesloten, leidde Galmiche met negen pun ten: 245-254. Voor beiden was de volgende gang naar het biljart vruchteloos, maar toen Scherz via een serie driebandstoten de ballen in positie kreeg, liep Hij meteen door naar de eindstreep. Galmiche had zijn krachten verbruikt. Uit de nastoot haalde hij geen enkel punt meer. Voor een verrassing zorgde op de andere tafel Andre Burgener, die met een serie van 163 Galvez alle uitzicht op diens eerste zege benam. Evenals Johan Scherz had ook Henk Scholte het vrijdagavond niet gemakke lijk. Het duurde zelfs tot een uur na mid dernacht voor hij winnaar was van zijn partij tégen de Spanjaard Tortosa, die al dadelijk goed begon met een serie van 50 van acquit. Weliswaar antwoordde Schol te hierop in zijn tweede beurt met een reeks van 53. Toch duurde het tot de zevende beurt, eer de Eindhovenaar zich met een serie van 75 kon losmaken (97— 175). In de volgende beurt vergrootte Scholte zijn voorsprong tot 100 punten. Daarna echter viel hij aan een grote in zinking ten prooi waardoor Tortosa vrij wel gelijk met onze landgenoot kon ko men (230-238) na vijftien beurten. Met een serie van 43 sloeg Scholte echter weder om een bres en deze was beslissend. Van Hassel viel nog verder terug door zijn tweede nederlaag, die hij ditmaal leed tegen de sterk spelende Spielmann. Met series van 75, 95 en 88 legde de Duit ser een proeve van bekwaamheid af. Voor het amateurvoetbal is zondag een inhaalprogramma vastgesteld en daarbij zijn ook weer enkele clubs uit Haarlem en naaste omgeving betrokken. Vooral de plaatselijke ontmoeting tussen Schoten en Ripperda belooft in de derde klasse een spannende aangelegenheid te worden. Voorts spelen ook Van Nispen en Onze Gezellen thuiswedstrijden. HFC, Zand- voortmeeuwen, HBC en ETO moeten el ders aan de slag. Hillegom, TYBB, Reno- va, Bloemendaal, Hoofddorp Boys en Concordia zijn vrijaf. In de tweede klasse B van west I gaat HFC in Utrecht op bezoek bij Celeritudo en moet daarvan winnen om niet verder bij het leidende UW achterop te raken. Zelf moet UW voor eigen publiek de strijd aanbinden met Zandvoortmeeuwen, dat de eerste keer met een score van 3-1 zegevierde en er zich op mag beroemen de enige ploeg te zijn die de UVV-ers in deze competitie heeft weten te kloppen. Ook nu weer zullen de geel-blauwen de beide winstpunten dienen te bemachtigen om in de staartgroep wat meer „lucht" te krijgen. HBC trekt naar Amersfoort om Quick A. te bekampen. De gecombi- neerden uit Heemstede mogen geen enkel puntje meer verspelen, want anders wordt het degradatiegevaar vrijwel onafwend baar. Het eerste treffen leverde 'n be scheiden 1-0 zege op voor Quick A. Het programma wordt gecompleteerd met de wedstrijd Ultrajectum-BVC. Voor Zand voortmeeuwen, HBC en TYBB is het ge wenst, dat de gastheren deze ontmoeting verliezen. Het in de derde klasse C van west 1 leidende ETO liet afgelopen zondag een steek vallen en kreeg het ook nu weer zwaar te verduren in de uitwedstrijd te gen hekkesluiter Uithoorn. In Haarlem- Noord treden de plaatselijke rivalen Scho ten en Ripperda tegen elkaar in het veld. Het belooft een spannende derby te wor den en vooral Schoten heeft heel veel be lang bij de beide winstpunten. De positie van de geel-zwarten op de ranglijst is verre van rooskleurig. Destijds op Schalk wijk bleef Ripperda met een 4-0 score aan de winnende hand. Van Nispen treedt in de derde klasse B van west 2 als gast heer op van Excelsior '20 en moet van dit treffen een winstpuntje over kunnen houden. In de vierde klasse C van west 1 wordt alleen de wedstrijd Onze Gezellen-Vliegen de Hollanders gespeeld en daarbij heeft de thuisclub de beste winstkansen. HFC (uit tegen Celeritudo): Van Bu- chem; E. Thole en Van Baasbank; Wijkhuizen, Tekelenburg en P. Thole; Lindeman, Molenaar, Bouwman, Van Schouwenburg en G. Koenders. Zandvoortmeeuwen (uit tegen UW): Vlug; Van der Mije en Jansen; Kramer, Keur en Koster; S. Stobbelaar, Zwem mer, Bruynzeel, Paap en Peters. HBC (uit tegen Quick A.): Warmer dam; Van der Eem en Hageman; Böhm, Brouwer en Joh. Duindam; Rotteveel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duindam en De Graaf. ETO (uit tegen Uithoorn): Lammers; De Kommer en Kuyer; Sodekamp, Van de Starre en Rietveld; Van Wieringen, Barendregt, Oldenburg, Alewijn en De Koning. Schoten (thuis tegen Ripperda): Heemskerk; Buter en Dinkel'berg; De Ridder, Van Elk en Van der Horst; Kollaard, Kops, Flader, Blom en Van Straaten. Ripperda (uit tegen Schoten): Hoo ning; De Laat en Joon; Jansen, Kors en Van Noort; De Vries, Visser, Van Poecke, Kroonsberg en Van der Pol. Van Nispen (thuis tegen Excelsior '20): Van Ruiten; J. Hoogkamer en J. van Maris; L. v. d. Linden, Meeuwen oord en F. Hoogkamer; Vermin, C. van Maris, J. v. d. Linden, Nederstigt en Glas. Onze Gezellen (thuis tegen Vliegende Hollanders): Van der Pol; Miezenbeek en Henneguin; P. Blom, Van Bourgonje en Van der Putten; Vergeest, Klaver. Geels, J. Blom en Overtoom.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9