1 HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Somberste winter van de laatste acht jaar C AGENDA KAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Prinses Beatrix bezocht Saba en St. Eustatius Buurman van juwelier greep inbreker Lentemaand begint met koudegolf Indonesische ambassadeur in Nederland Jong gezin door brand dakloos Dokter zette hand van inbreker klem tussen deur Man van Brandaris overboord geslagen Doden in het verkeer Automobilist rijdt in op voetgangers VN-commissie voor vredesoperaties opgericht Jongetje in IJmuiden door auto overreden Koudegolf af es MAANDAG 1 MAART 1965 2 Vandaag naar Paramaribo MOLENDIJK Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Oostduitse invitatie voor president Nasser Spanjaard door trein aangereden Kerkelijk nieuws WEERRAPPORTEN -ï SABA (ANP) Dat de laatste loodjes het zwaarst wegen, heeft prinses Beatrix op de laatste dag van haar officiële be zoek aan de Nederlandse Antillen onder vonden, toen tochten naar St. Eustatius en Saba op het programma stonden. Zaterdag bracht zij een bezoek aan St. Eustatius, vroeger een handelscentrum van de Westindische Compagnie met tal van ruïnes, die daaraan nog herinneren. Bij de aankomst in Oranjestad was een bijzonder aardig moment de „Donkey cavalcade", een stoet die geopend werd door een wagen met drie ezels er voor. Op een rondrit werd gestopt op de Hey- ligerweg voor de oudste inwoonster van de Antillen, de 104-jarige Angelique Daws. Bij haar bezoek aan het historische fort Oranje kreeg zij na een zanghulde en steelbandmuziek een steelbandtrommel aangeboden. Tijdens de tocht onthulde zij de naam van het „Prinses Beatrix zieken huis". Na een vaartocht van ongeveer ander half uur met het in de Nederlandse Antil len gestationeerde fregat hr. ms. van Am- stel arriveerde de prinses op Saba. Men moet daar in een sloep op het strand landen, waarbij Sabaanse roeiers de boot uit het water trekken. Met het fregat voer de prinses na afloop van het bezoek naar Sint Maarten Zondag woonde zij de ochtenddienst bij in de methodistenkerk. Vandaag is zij met een vliegtuig van de A.L.M. rechtstreeks van Sint Maarten naar Suriname gevlogen. Een 63-jarige Amsterdammer is na een inbraak in een juwelierszaak in de Kal- verstraat door de buurman van de juwe lier gepakt. De inbreker, die onder invloed van alcohol verkeerde, sloeg met een stuk steen de ruit van de deur van de juwe lierszaak in. Hij stapte door het gat naar binnen en sloeg daar de ruit, die de etala ge van de winkelruimte scheidt, stuk en wilde zich met acht horloges ter waarde van f 13.000 uit de voeten maken. De heer D. Visser, die naast de juwe lierszaak woont, hoorde dat de alarmin stallatie van de winkel in werking trad. Terwijl zijn vrouw de politie waarschuw de snelde hij naar de winkel en zag kans de inbreker vast te houden tot de politie arriveerde. De man, een goede bekende van de politie, was op 29 januari voor waardelijk in vrijheid gesteld. Advertentie Een grof en toch stevig kapsel, met S O U P L I N G Haute Coiffure - Salon de Beauté Santpoorterpl, 1 - H'lem - Tel. 60643 - bus 2 Advertentie DG.ÜAVJE A»NO 1755 (Van onze weerkundige medewerker) De lentemaand maart begint met een koudegolf, die met een krachtige noord oostenwind uit Scandinavië ons land bin nen drong achter een kleine sneeuwdepres sie. De temperatuur blijft overdag bene den het vriespunt en in de komende nacht is 6 tot 8 graden vorst waarschijnlijk. Dinsdag wordt het wat zonniger bij een iets afnemende wind. Maar deze eerste dagen van maart zullen met die tussen Kerst en Oudejaar tot de koudste van de- ze overigens vrij normale winter gaan be horen. In Zweden vriest het ruim 20 gra den en in Denemarken werd vanmorgen 15 graden vorst gemeten. Het K.N.M.I. deelt mee dat de gemid delde temperatuur van de afgelopen drie wintermaanden december, januari en fe bruari, in De Bilt 2,4 graden Celsius was tegen 2,2 graden Celsius normaal. In dit opzicht zou men dus van een normale win ter kunnen spreken. Van de 90 dagen, die de drie wintermaanden telden, waren er 46 aan de warme kant. In De Bilt heeft het op 45 dagen gevroren tegen 41 dagen normaal. Februari was ditmaal de koud De eerste Indonesische ambassadeur die na het Nieuw Guineaconflict in Nederland Indonesië zal vertegenwoordigen, de heer Soedjarwo Tjondronegoro, is vanochtend op Schiphol aangekomen. Hij was tot dus verre in Djakarta onderminister van Bui tenlandse Zaken. Hij werd verwelkomd door de heer Moh. Sjarif, die tot dusverre zaakgelastigde van Indonesië in Den Haag was, en door talrijke landgenoten. Me vrouw Sjarif hing hem een krans van bloe men om de hals. Namens de demissionaire Nederlandse re gering was alleen, een referendaris, yan hét ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. D. J. M. van Thiel Cooveld, van de Di- :ctie Kabinet erj, E^pjogpl,aanwezig.,,, Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: Neder lands Dans Theater. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Spel met vuur", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „O.S.S. 117 in Bangkok", 14 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: „Heer van ge zelschap", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „De hofnar", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Politie post Reeperbahn", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De held van de steppe", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Wat be treft de vrouwen", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte HoutsT""^ Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-iö u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, teke ningen en aquarellen van kunstkring „De Acht". Tot 28 maart. Bootzaal: „100 am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. „Chez nous" (Spaarnelaan 25): Expositie van aquarellen van Frans Funke. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Waagtaveerne (Spaarne): Expositie van schilderijen, gouaches en tekeningen van Floor Horninge en Rob Rijsterborgh. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 14-17 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 26 februari). MAANDAG 1 MAART City, geen bioscoopvoorstelling. Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Raadhuis Velsen, 14 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering begin begrotings behandeling; 19.30 u. voortzetting begro tingsbehandeling. DINSDAG 2 MAART City, 20 u.: „De Zwarte Panter". Stadsschouwburg, geen film. Raadhuis Velsen, 19.30 u.: voortzetting begrotingsbehandeling. DINSDAG 2 MAART MAANDAG 1 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zoe loe". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Liever nog geen bloemen". W.B. Theater, 20 u.: „Verrader in op dracht". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, geopend van 19.30—21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 u. Oosterwjjk, r.k. leeszaal, geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. DINSDAG 2 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zoeloe". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liever nog geen bloemen". V erenigingsgebouw, Parmentierstraat, 19.30 uur: Stichting Huish.- en Gezins- voorliohting. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat no. 70, geopend van 15-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oostenrijk, r.-k. leeszaal, geopend van 14-21 uur: openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal van 19-21 uur. Een kachel, die niet goed afgesloten werd en daardoor roodgloeiend ging staan, was de oorzaak van een felle, nachtelijke brand in een huis in de Sligtestraat in Almelo, bewoond door de 21-jarige heer G. Th. J. Kok met zijn vrouw en hun vier weken oude baby. Er waren luiers om de kachel gehangen, die vlam vatten. Door een raam moest het jonge gezin, dat de woning pas voor f 20.000,had ge kocht, zich in veiligheid stellen. Van de nieuwe inboedel, die een waarde v«n f 10.000,had, kon niets worden gered. De woning brandde geheel uit. Het ge/in was echter tegen brandschade verzekerd. ste maand van de winter, januari de minst koude. Hoewel februari overal in het land be langrijk te droog is geweest, was de win ter als geheel toch overal te nat, vooral in Zeeland. Daar is gemiddeld ruim 25 percent te veel neerslag gevallen. Gemid deld over het gehele land is in de drie win termaanden totaal ruim 195 mm. neerslag gemeten tegen 174 mm. normaal. In De Bilt viel op achttien dagen sneeuw, het geen tien dagen meer is dan normaal. De sneeuwval had evenwel niet veel te bete kenen. Het aantal uren zonneschijn was in vDe Bilt 145 tegen 167 normaal. Daarmee was deze winter de somberste van de laatste acht jaar. Vocral in januari was het vaak somber weer. Een 64-jarige Utrechtse arts heeft een inbreker aan de politie overgeleverd, na dat hij de man een half uur in bedwang had gehouden, door diens hand tussen de deur van zijn spreekkamer te klemmen. De 34-jarige inbreker was met een col lega het doktershuis binnengedrongen door een openstaand slaapkamerraam op de tweede etage na een klimpartij door de dakgoot. De arts en zijn vrouw kwamen 's nachts om halfeen thuis. De dokter, die zijn spreekkamer binnen ging, zag daar tot zijn verbazing lang zaam de verbindingsdeur met de wacht kamer opengaan. Toen er daarna een hand om de deurpost gestoken werd aar zelde de dokter geen moment. Hij drukte de deur zo stevig dicht dat de inbreker met zijn hand klem kwam te zitten. Een half uur later, toen de inmiddels door de doktersvrouw gewaarschuwde politie arri veerde, kon de inbreker worden ingere kend, De tweede inbreker was ontvlucht. Tftcl^faf; bleek dat hy, ziel? in de „slaap- kamer had bevonden. Beide inbrekers hadden nog geen kans gezien iets weg te htemen. K LONDEN (AP) Het 473 ton metende Nederlandse schip Brandaris heeft zondag bericht dat een van de leden van haar bemanning nabij Dungeness in Schotland overboord is geslagen. De reddingsboot van Dungeness is uitgevaren om naar de man te zoeken. De zee was kalm en het weer helder. De naam van de vermiste matroos werd niet bekend gemaakt. Op de rijksweg tussen Nijmegen en Ub- bergen zijn vannacht bij een aanrijding twee jonge mensen omgekomen en een der de ernstig gewond. De bestuurder van de auto is na het ongeluk doorgereden. De slachtoffers zijn de dertigjarige heer O. Vroeger en zijn 32-jarige verloofde me juf- frouw W. Gerrits. De 36-jarige mejuffrouw J. Gerrits werd ernstig gewond. Allen zijn afkomstig uit de Ooy bij Nijmegen. Zaterdagmiddag is de 42-jarige vertegen woordiger A. Martens uit Herten overleden ten gevolge van de verwondingen, die hij bij een verkeersongeluk had opgelopen. De heer Martens was vrijdagnacht met zijn auto op de Eindhovenseweg bij Weert na een slippartij frontaal tegen een te gemoetkomende auto gebotst. Zaterdagmiddag is de bijna vierjarige Joortje Paalman, toen zij plotseling de Rijssenseweg te Holten overstak, door een personenauto aangereden. Zij werd daarbij zo ernstig gewond dat zij 's nachts aan de gevolgen van deze aanrijding in het zieken huis te Deventer is overleden. Bij een botsing tussen een bestelwagen en een tankauto in Lekkerkerk is gister avond een inzittende van de bestelwagen om het leven gekomen en zijn drie personen gewond, van wie twee zeer ernstig. De tankauto stondvoor het vertrek gereed, toen de bestelwagen, geladen met zuivel- produkten, tegen de achterzijde botste. Het slachtoffer was de negentienjarige mejuf frouw A. van der V. uit Lekkerkerk. Een 45-jarige Amsterdammer is in de nacht van zaterdag op zondag gearres teerd, nadat hij in de Lange Niezel met zijn auto op vier voetgangers was ingere den. Twee van hen zagen kans op tijd weg te springen. De 45-jarige Amsterdammer M. werd tegen het wegdek geslingerd en kwam met een van zijn benen onder de wagen terecht. Hij moest in een zieken huis worden opgenomen. De 23-jarige P. J. M„ eveneens uit de hoofdstad, „werd door de auto geschept. Hij kwam op de motorkap terecht en werd enkele meters meegesleurd, maar kwam met de schrik vrij. CAIRO (AFP),—- De Qqsftdyitsie,Iqjdfï, Walter Ulbricht heeft president Nasser voor een bezoek aan Oost-Duitsland uitge nodigd. Het is niet bekend of Nasser de uitnodiging heeft aanvaard. Van officiële Egyptische zijde is mede gedeeld, dat de Oostduitse delegatie heelt aangeboden de Oostduitse lening op lange termijn van vijftig miljoen gulden te ver hogen tot 250 miljoen gulden. Voorts heeft Oost-Duitsland aan Egypte een nieuwe le ning met korte looptijd verstrekt van 110 miljoen gulden, bestemd voor de financie ring van industriële projecten. Ulbricht en Nasser zullen vanavond in Cairo een gezamenlijk communiqué teke nen. Morgen keert Ulbricht via Port Said naar huis terug. Vanmorgen omstreeks half negen is langs de spoorlijn Eindhoven-Venlo bij America het stoffelijk overschot gevonden van de 24-jarige ongehuwde Spanjaard Antonio Moran Carracedo. De man, die bij Philips in Eindhoven werkte en die woon de in een kamp in America, is waar schijnlijk 's nachts door een trein aange reden. Advertentie ms RED BAND ROOSENDAAL NEW YORK (AFP) Een speciale commissie van de Verenigde Naties zal een onderzoek instellen naar alle facet ten van de V.N.-operaties tot handhaving van de vrede. Getracht zal worden een op lossing te vinden voor de financiële moeilijkheden, waarin de wereldorganisa tie is komen te verkeren. De commissie werd in het leven geroe pen door de voorzitter van de Algemene -Vergadering van de Verenigde Naties, de Ghanees Alex Quayson Sackey. Leden fWë^Jf AjEity3ftps7(A.ziatisrhe Japden, vijf Latijns-Amerikaanse, tien Westerse landen en zes communistische landen. Sackey zal zelf het voorzitterschap op zich nemen. In de President Krugerstraat in IJmui den is zaterdagmiddag een driejarig jon getje door een personenauto overreden Het kind stak van achter een stilstaande auto langs plotseling de rijweg over. Het kreeg het linker voorwiel van de auto over zich heen. Het jongetje is met verwondin gen in het Antoniusziekenhuis opgenomen 176. Ontzettend waren de gevolgen van die ene uitroep van Tutu. De geweldig groeiende Orak deed de schutting versplin teren en de touwen, waarmee hij was vast gebonden, knappen alsof het dunne draad jes waren. Met zijn grote vuisten sloeg Orak de rest van de schutting tot lucifershoutjes. „Kom nou maar op" riep hij driftig. en het zag er even naar uit, dat het een fikse vechtpartij zou worden tussen de zeemen en de mannen van het strand. Maar eensklaps weerklonk een signaal. en daar stroomden de soldaten al naar binnen om alle vijanden van Brammetje Fok te overmeesteren. „Hoe konden jullie zo gauw hier zijn7" vroeg Bram verbaasd, zodra hij van zijn boeien was bevrijd. „Dacht je nu werkelijk, dat we je zo maar zouden loslaten?" vroeg de hoofd man van de soldaten. „We hebben je ge volgd en waren dus steeds in de buurt. We dachten, dat er nog wel eens iets kon ge beuren, zie je De gevangenen werden weggevoerd en Bram drukte hartelijk de hand van de aan voerder van de soldaten. Maar een uitno diging om te blijven eten sloeg hij af. Hoe eerder hij uit dit vreemde land icon ver trekken, hoe liever het hem was. EINDE VAN DIT VERHAAL Kandidaat-lid. Gambia, de voormalige Britse kolonie aan de westkust van Afrika, heeft het lidmaatschap van de Verenigde Naties aangevraagd. Als het verzoek wordt ingewilligd, telt de volke renorganisatie weer 115 leden. Vuurwerk. In de haven van New York is een vrachtauto, geladen met uit een Ja pans schip gelost vuurwerk, ontploft, waardoor één man werd gedood en tien werden gewond. Verzoek. Volgens het Westduitse ministe rie van Buitenlandse Zaken in Bonn heb ben 25.000 Russische burgers van Duitse afkomst om toestemming verzocht zich bij hun verwanten in West-Duitsland te voegen. A-griep. In Finland neemt de griep een epidemische vorm aan hoewel de toe stand niet zo slecht is als bij de Azia- tische-griep-epidemie in 1957. Gemid deld vier percent van de werknemers in Helsinki is ziek. Kosmos-85. In de Sovjet-Unie is vrijdag opnieuw een „kosmos"-kunstmaan in een baan om de aarde gebracht. Het is de 85 in deze serie waarmee de Sovjet- Unie op 16 maart 1962 is begonnen. Ambassadeur Soedjarwo komt maandag. Dr. Soedjarwo Tjondronegoro, die Indo nesië als ambassadeur in Nederland zal vertegenwoordigen, wordt maandag ochtend om kwart voor tien op Schiphol verwacht. Ongeveer een week later zal de tijdelijk zaakgelastigde van Indonesië in Der Haag, drs. Moh. Sjarif, Nederland na een verblijf van ongeveer elf maan den verlaten. Koninklijke onderscheiding. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd ir. E. Smit Fzn. te Voorburg, scheepsbouwkundig adviseur bij de scheepvaartinspectie. Gasvergiftiging. De 28-jarige G- J. Koops te Oldenzaal is om het leven gekomen door gasvergiftiging. Zijn zwager en een kennis zijn in zorgwekkende toestand opgenomen in een ziekenhuis. De drie mannen hadden, omdat het bij een feest je wat laat geworden was, de nacht doorgebracht in de huiskamer. Daar brandde een gaskachel, waarvan de ver brandingsgassen waarschijnlijk onvol doende werden afgevoerd. Afscheid burgemeester. De heer A. H. van Gelderen, die op drie weken na 30 jaar burgemeester van Zaandijk is geweest, is met pensioen gegaan. De heer Van Gelderen is door de gemeenteraad van Zaandijk tot ereburger benoemd. Hij wordt opgevolgd door de heer G. Oos- terbaan, die zaterdag wordt geïnstal leerd. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oud- en Roodkerk F. v. d. Heijden te Lochem. Bedankt voor Vaassen (toez.) F. J. Veld man te Drachten. Hët KiN.M.T. deelt mee: Tijdens het weekeinde is in heel West-Europa de lucht druk belangrijk gedaald. Een lagedrukge bied, daf zaterdag voor de Noorse kust lag, trok over de Noordzee naar het zuiden en bereikte vanmorgen onze omgeving. Tege lijkertijd verplaatste een in diepte toene mende depressie zich van de Azoren naar Spanje en breidde daarbij haar invloed tot ver over Frankrijk uit. Daar boven het zuiden van Noorwegen een klein gebied van hoge luchtdruk tot ontwikkeling kwam stak op een groot deel van de Noordzee een krachtige tot harde oostelijke wind op, waardoor zeer koude lucht in de richting van Schotland en Engeland werd getrans porteerd. Vanochtend drong de koude lucht ook onze noordelijke provincies bin nen. Morgen zal het hele land zich in de koude lucht bevinden. De temperatuur komt dan ook overdag nauwelijks boven het vriespunt. ,EN IK Wil/ NU NIET MEER AF SCHEID N6 WEN1. WAAR HUIL JE NU OM, POLLE? 20DAT HIJ VAN DAARAF ONS KAN NAWUIVEN, ALS WE WEÖVAREM»»» OEHOE-HOE-HOE»,,, B166ET4E VISSER BOUWT EEN 8RU6 „.EN IK VIND HET 20 DROEVKb OAA VAARWEL TE WUIVEN COPENHAGEN JA, DAT IS ECHT DROEV16, IK TAL MAAR EEN BEETJE MEEHUILEN! Maximum- en minimum m t 5 temperaturen binnen- ea buitenland Ja 3 73 ti max. temp. Den Helder sneeuwbui O 5 Ypenburg mist w.stil 5 -4 Vlissingen zwaar bew. w.stil 4 1 Eelde sneeuw no 5 -2 De Bilt mist w.stil 5 -4 Twente geheel bew. w.stil 4 -2 Eindhoven mist w.stil 3 -1 Z.-Limburg sneeuw zzw 3 -0 Helsinki onbewolkt w -12 -27 Stockholm onbewolkt w -5 -20 Oslo onbewolkt n -7 -15 Kopenhagen half bew. ono -6 -8 Londen geheel bew. ozo 6 1 Amsterdam mist w.stil 5 -3 Brussel geheel bew. w.stil 4 -0 Luxemburg geheel bew. zzo 3 -3 Parijs zwaar bew. ono 5 -1 Bordeaux regen nnw 8 3 Grenoble geheel bew. nno 5 2 Nice geheel bew. nnw 12 7 Berlijn sneeuw z 1 -1 Frankfort zwaar bew. w.stil 15 -2 München geheel bew. z 2 -5 Zurich sneeuwbui w.stil 3 -1 Genève geheel bew. zw 4 2 Locarno regen w.stil 9 1 Wenen zwaar bew. zo -0 -4 Innsbruck licht bew. w 5 -4 Belgrado zwaar bew. zo 3 -10 Rome zwaar bew. zzo 14 7 Barcelona regen w.stil 14 9 Madrid regen z 11 7 Mallorca geheel bew- w.stil 16 10 Lissabon regen w 15 9 Dinsdag 2 maart Zon op 7.24 uur, onder 18.21 uur. Maan op 7.39 uur, onder 17.09 uur. Maanstanden 3 maart 10.56 uur nieuwe maan. 10 maart 18.52 uur eerste kwartier. 17 maart 12.24 uur volle maan. 25 maart 2.37 uur laatste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Maandag 1 maart Hoog water 3.01 uur en 15.14 uur. Laag water 10.46 uur en 23.09 uur. Dinsdag 2 maart Hoog water 3.39 uur en 15.49 uur. Laag water 11.26 uur en 23.47 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2