Eu dit is dam Courrèöes! SI r MAANDAG 1 MAART 1965 .j&JL '/WA Dambord-strandpakje van rood en wit gepailleteerde badstof Een gekke vondst is de witte plastic zonnebril. Een lijnig wit jurkje, vér boven de knie met details: de witte laarsjes en de cowboy-achtige hoed. ODE M ET ZWIER uit de duizenden modellen, die de Franse modehuizen lieten zien. De wervelende roklijn stempelt voorjaar '65 tot het seizoen van de zwierige èn plezierige mode. Boven links en rechts: Rood, wit en blauw genopt wollen pakje van Dior met wijd uitwaaiende plooirok en kort jasje, waaronder een blauwe shantung blouse. Gabardine mantel met lage taille en dansende rók, waarop v-vormige stiksels van Pierre Cardin. Een breton van zwart lakstro met brede opgeslagen randen diende als hoofdbedekking. Midden links en rechts: beige wollen mantel met ronde schouders, geen kraag en a-symmetrische sluiting van Dior. Het „notedopje" op het hoofd is geïnspireerd op India. Een lage taille, wijd klokkende rok en lang smal lijfje heeft deze bleekblauwe wollen crêpe mantel van Nina Ricci. Onder van links naar rechts: Mantel met fladderende losse overpanden op kokerjapon in dezelfde beige en rose grove ruit van Jeanne Lanvin. Zijden cocktailjaponnetje van Jacques Heim met lage uitspringende plooien en heel korte rok. De witte zijden band van de grote hoed wordt onder de kin geknoopt zoals in de tijd van de eerste automobielen. Sluike japon met geometrische stiksels op het lijfje en de rok In de taille een strik. Model: Guy Laroche. Geplisseerd jurkje van Carven met deux-pièces-effect. De hals heeft een diepe split. Het materiaal is mousseline tergal. De kleuren zijn blauw, groen en paars. Zacht oranje pakje van Pierre Cardin met klokkend banenrokje en jasje met triangelvormige knoopsluiting. Tl

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6