Scheidsrechter Tientjes liep een klap op bij Xerxes-DFC Racing moest voorsprong in laatste kwartier prijs geven Hilversum versperde RCH de weg naar begeerde bekerduel tegen Feijenoord (1-2) Vanavond vergadert Telstar over vertrek trainer Mansell Toon v. d. Enden zou wel weer terug willen komen Veendam heeft Feijenoord geen problemen kunnen bezorgen r Telstar was met 2-0 sterker dan Alkmaar SPORTIEF BEZIEN J Engelsman kreeg aanbod van Rotherham Un RCH had weer geen schutters WÈmÊÊM»* 1 MAANDAG 1 MAART 1965 9 GOOISE CLUB SPEELDE VAAK VEEL TE HARD STRAFSCHOP WAS NIET VOLDOENDE Kijker bij NAC niet in carnavalsstemming V. aSi Si liiifel *•••'- 7 1 rf t-m fmiti v - t: innsa - 1 De zondag in Rotterdam gespeelde wedstrijd XerxesDFC, een duel tussen twee runners-up in de tweede divisie B, heeft een rumoerig slot gekregen. Toen de normale speeltijd reeds met acht of negen minuten was overschreden arbiter Tientjes liet langer spelen aangezien de strijd enkele malen was onderbroken voor blessures kende de arbiter de thuisclub een vrije trap toe, waaruit de bal hard in de muur van spelers, die DFC voor het doel had opgetrokken, werd geschoten. De heer Tientjes floot opnieuw, naar men aannam wegens buitenspel, maar kende vervolgens tot ver bazing van iedereen Xerxes een strafschop toe, aangezien een DFC'er de bal tegen zijn arm zou hebben gekregen. Vanaf de elfmeterstip schoot Kriesch raak, waardoor Xerxes de belangrijke wedstrijd met 10 wón. Vrijwel onmiddellijk daarop weer klonk het eindsignaal. Een heethoofdige toeschouwer, vermoedelijk een Dordtse supporter, was zo ver bolgen over de ontwikkeling van de wedstrijd in de laatste minuten, dat hij de scheidsrechter een klap gaf, toen deze op weg was naar de kleedkamer. De heer Tientjes verklaarde later proces-verbaal te zullen laten opmaken. jv*^wvww%^wwvwwww»#wwwwvwvww* rvwwwwwwwifvwwwifiiwvwwwifwwifvinfl Telstar had tot gisteren nog nimmer een penalty toegekend gekregen. In de vriend schappelijke wedstrijd, die in en tegen Alkmaar werd gespeeld, is daarin veran dering gekomen. In de tweede minuut van deze wedstrijd namelijk liepen Hughes en Kesselaar De Vries met forse kracht te gen de Alkmaar-grasmat en het gevolg daarvan was een strafschop. Tjeerd Kort belastte zich met de taak om vanaf elf meter raak te schieten. Kort was bij VSV, voor de fusie, ook de aangewezen man voor de strafschoppen. De 1-0 voorsprong is voor Telstar voor rust niet in gevaar geweest. In de tweede helft toen bij Telstar Stuy en Brom vervan gen waren door Nieuwenhuis en Van Wijk kreeg Alkmaar meer gelegenheid in de aanval te komen. Amara, Buys en Wim Visser schoten ieder een maal tegen de paal of lat. Doelpunten kwamen er niet door dit overwicht. Zeven minuten voor het laatste fluitsig naal kwam niet Alkmaar, maar Telstar aan een doelpunt toe. Marijt scoorde na een pass van Van Wijk. De Alkmaarse keeper Dronkers reageerde te laat op het schot van Marijt. Een supporter van Blauw Wit begreep niets van de carnavaleske stemming op de tribune bij NACBlauw Wit (voor de be ker). Veel NAC-aanhangers hadden de tra ditionele boerenkiel aan. De Amsterdam mer maakte wat zure opmerkingen over NAC en het carnaval. Het werd een rel en de man werd door twee Bredase agen ten van het veld gezet (of waren het als agenten verklede Bredanaars?) Inmiddels speelden NAC en Blauw Wit niet zo best voetbal. De Brabanders konden zich ten slotte als overwinnaars in het feestgewoel storten. De uitslag werd 1-0. Het beslissende doelpunt viel drie minu ten voor het einde. Een combinatie tussen Vermeulen en Luyten mondde uit in een schietkans voor Graumans I. De Breda- naar vuurde en De Graaf dook over de bal. Muskee uit Heemskerk viel bij Blauw Wit in voor Stapper. Er komen en gaan in Nederland nogal wat buitenlandse voetbaltrainers. Over het algemeen zijn het serieuze vaklieden, die er niet zo maar een slag naar slaan. Goed, ze komen naar Nederland, omdat men hier stevige salarissen in het vooruitzicht stelt. Ze hebben gelijk als ze die kans grij pen. Voor de Nederlandse oefenmeesters blijft dat altijd een zure appel. De Neder landse trainers hebben een gedegen theo retische en practische scholing achter de rug, wanneer ze het groot-oefenmeesters- diploma in hun bezit hebben. Ook op dit gebied geldt echter: wat je van ver haalt is lekker. Ajax trok Vic Buckingham aan, maar hij verdween nadat het seizoen pas gerin ge tijd op dreef was. En nu is er mister Mansell, die zijn ontslag bij Telstar heeft aangevraagd. We hebben Mansell in de korte tijd, dat hij hier is, leren kennen als een hardwerkende, serieuze trainer. Hij is ook een correct man. Hij zal begrijpen, dat Telstar hem in ieder geval tot het einde van het seizoen, dachten we zal willen vasthouden. Een trainerswisse ling tijdens het seizoen is nooit bevorde- lijk voor de rust in een ploeg. Wanneer Telstar in veilige haven is, is het een an der geval. Voor de clubs is het een leer Als men een Engelse trainer aantrekt is men er nooit zeker van, dat hij ook een seizoen blijft. (Van onze sportredacteur) Met een enorme sprong begroette aanvoerder Akkermans van Hilversum het laatste fluitsignaal van de veel be- critiseerde scheidsrechter Mulders. Hil versum, twee keer duidelijk verslagen in de competitie, had RCH afgehouden van het eer en duiten in de la brengende bekerduel tegen Feijenoord. Voor de Haarlemmers was het moeilijk te ver werken. Ze hadden eigenlijk al gerekend op de wedstrijd tegen de Rotterdamse sterrenformatie. Zeker toen RCH door een strafschop in de tweede helft voor kwam te staan. Akkermans had die pe nalty veroorzaakt door te hardhandig optreden tegen Hendriks en Dahrs nam de elfmeterschop goed, hoewel de Hilversummers om heen scharrelden en kletsten om hem uit balans te bren gen. De Cooiers hadden er zelf ook wei nig fiducie meer in. Ze waren geprik keld en begonnen fel te spelen, te fel vaak. Dat lokte natuurlijk represailles uit, waardoor de strijd nu en dan in het betere gooi- en smijtwerk ontaardde. Hilversum begreep, dat het beter was rustiger te voetballen. En inderdaad kwam er plotseling voor de gasten een ongedroomd resultaat. Eerst schoot in valler Oudendijk raak en vervolgens joeg De Haan de bal langs de goed spelende doelman Van der Meeren. Hilversum stond met 1—2 voor. Natuurlijk ont ketende RCH een geweldig offensief, maar het ging allemaal te paniekerig en onbesuisd. En langzaam ebde bij RCH de hoop weg. De Racing was gewipt. RCH was sterk begonnen. Het viel di rect aan en de achterhoede van Hilversum bleek daardoor wat ujt het lood geslagen. Maar de Haarlemmers bleken als het er op aan kwam niet doortastend ge- piiiisiipsi i.::" (Van onze sportredacteur) al een gesprek gehad met de Engelse vereniging. Het verzoek van Mansell ivo: vanavond behandeld in de be- stui. vergadering van Telstar. Man sell zou zó vlug mogelijk bij Rother ham United willen beginnen, maar hij heeft een contract van twee jaar. Tel star zal hem daarvan moeten ontslaan. Het ligt niet voor de hand, zo zei men ons, dat Mansell tijdens dit lopende seizoen zal vertrekken. doet en ik heb daar alle respect voor. Er zou best een oplossing voor gevon den kunnen worden, als men er iets voor zou voelen, dat ik weer zou gaan trainen. Nogmaals, de omstandigheden zijn veranderd. Ook bij mij. Ik had in de jaren, dat ik bij VSV en Telstar was steeds met grote spanning te maken. Dat pakt je aan. En ik moest wel eens een poosje rustig aan doen. Daar heb ik het met dokter Rompu over gehad. Ik was bovendien al jaren van plan om mijn café-biljart om te schakelen in een bar-dancing. Dat is nu gebeurd. Het is Jack Mansell Jack Mansell, de trainer van Tel star, heeft bij het bestuur van de Vel- sense club een verzoek ingediend om van zijn contract met de vereniging ontheven te worden. De Engelsman heeft een aantrekkelijk aanbod ge kregen van Rotherham United, een club, die in de Engelse tweede divisie uitkomt. De trainer van Rotherham, Williams, is vertrokken en dus zoekt men een nieuwe man. Mansell heeft Het zou voor Telstar een geduchte tegenvaller zijn als Mansell snel zou weggaan, maar zover is het nog niet", aldus een bestuurslid. Mansell kwam gelijktijdig met Vic Buckingham naar Nederland. Ze waren resp. trainer en manager van Sheffield Wednesday, dat dit jaar in het nieuws kwam in verband met een omkopings affaire door enkele spelers. Bucking ham had een contract met Ajax, maar verdween al heel snel in dit seizoen naar Fulham. Rinus Michels volgde hem op. Wanneer Mansell „tussentijds" zou vertrekken is er nog een Nederlandse oefenmeester vrij, een bekende van Telstar: Toon van de Enden. Wij heb ben contact met hem opgenomen en hij vertelde ons het volgende: „Of ik terug zou willen komen, als men mij dat vraagt? Ja, ik geloof het wel. De omstandigheden zijn sinds mijn vertrek bij Telstar, eind vorig seizoen, anders geworden. Ik geloof, dat we indertijd wat langs elkaar heen hebben gepraat. Kijk, na een fusie wil men direct goed voetbal. 'Maar dan moet je goed mate riaal hebben en dat was er toen niet. We moesten roeien met de riemen die we hadden. En dan willen de mensen ineens topvoetbal zien. Dat gaat niet. Toch voetbalden we vrij aanvallend vanuit een gesloten verdediging". „Luister eens", aldus Van de Enden, „ik vind dat Telstar het dit jaar knap van een derderangszaak een first class- gelegenheid geworden. Daar heb ik nu geen zorgen meer over. Ik ben weer helemaal vrij van zorgen en plannen makerij. Er is zeker wel een oplossing met Telstar te vinden ,als men daar iets voor voelt". Dit is het voorspel van de strafschop, die RCH kreeg. Akkerman (links) heeft bij een charge hardhandig de nek van Hendriks (zie foto onder) be werkt. Maslo (RCH), Looman en de scheidsrechter steken allen de hand uit naar Akkerman, zij het allen met een andere bedoeling. Natuurlijk werd er druk gediscussieerd over de strafschop. Maar er was geen sprake van „gratie". Dahrs schoot raak. Toon van de Enden. noeg. Zo kreeg rechtsbuiten Hendriks en kele goede kansen, maar hij wachtte te lang, zodat de Hilversummers zich konden herstellen. Hilversum maakte wellicht door nervositeit een wat geprikkelde in druk en Akkermans kreeg het met scheids rechter Mulders aan de stok. Dat kwam de rust in de ploeg niet ten goede. Weer skreeg ^endriks eerip beste-" .kans, nu door een misser van Looman. De Haarlemmer Vuurde, Nifteiipen Jljtyfysums beêtï ver anderde de bal van richting. RCH viel maar aan. Maar het bracht niets op, om dat er geen schutter te vinden was. Een keer was de kleine Meijer in het na deel tegen de grote verdedigers van de Gooise, club gevaarlijk. Hij zette uitste kend voor en Hendriks kopte goed in. Doel man Van Maren bleef evenwel meester op zijn terrein. De Hilversummers moesten het hebben van wat schaarse uitvallen. Ook dat zette geen zoden aan de dijk. Na de pauze werd de strijd feller en spectaculairder. Hilversum ging zich nu meer op de aanval toeleggen. Het werd gevaarlijk toen de handige Van Ekeren een goede combinatie met een net-overzoe- vend schot besloot. Maar ineens was er de deceptie voor de Gooiers. Nadat een aan val van RCH afgeslagen was, raakte spil Akkermans Hendriks met zijn vuisten. Scheidsrechter Mulders wees naar de stip. De Hilversummers protesteerden luid keels, maar de bal bleef op de stip. De groenwitten gingen hun tactiek nu wijzi gen en hun aandacht op de strafschopne- mer Dahrs richten. Maar de Haarlemmer bleef onbewogen en schoot raak, 1-0. Hilversum was teleurgesteld en liet dat blijken door hardhandig te gaan optreden, wat natuurlijk tegenaanvallen uitlokte. Het werd nu en dan al te. fors en de heer Mulders, die veel te lankmoedig optrad, rende van de een naar de ander om ver maningen uit te delen. Daarbij kwam, dat er maar steeds met de bal gegoocheld werd. Steeds verscheen er een nieuwe bal in het veld, die dan weer door de scheids rechter werd afgekeurd».-«r> tfn 4 9' Enfin, hèt was een rommelig strijdg^ woel, waarin de> heer Muldgrs op een ge geven moment De Zeeuw hij dë nek greep om te voorkomen, dat hij zich op een RCH-er zou werpen. Gelukkig koelden de gemoederen wat af. Hilversum deed dat het meeste goed. Ineens werd met productief. In de dertig ste minuut werkte de jonge Oudendijk ingevallen voor de geblesseerde Vermeu len de bal langs Van der Meeren, 1-1, en zeven minuten later hoorde de gewond- neervallende Westbroek het vreugdegejubel van zijn clubgenoten, want De Haan joeg de bal hard tussen de palen, 1-2. RCH trachtte nog een verlenging uit het vuur te slepen en scheen daar vlak bij te zijn, toen Akkermans volgens veler en ook onze waarneming de bal met de vuisten wegsloeg. Maar de heer Mulders verklaarde, dat het een kopbal was en er kwam dus geen strafschop. Hilversum hield daarna de defensie gesloten, hoe ver woed RCH ook aanviel. --««SSSSSSS Zoals natuurlijk te verwachten was, heeft Veendam Feijenoord geen moeilijk heden in de weg kunnen leggen in de be kerwedstrijd, welke in het Rotterdamse stadion werd gespeeld. De Rotterdammers die met het volledige eerste elftal op het veld kwamen, wonnen met 4-0; 19.000 kij kers volgden de eenzijdige strijd. Veendam beperkte zich hoofdzakelijk tot verdedigen en het deed dat niet eens on aardig. Maar tegen geroutineerde spelers als Moulijn, Bergholtz, Kruiver, Venneker en Groot moesten de noorderlingen het na tuurlijk nogal eens afleggen. Uittenbosch kreeg het met Moulijn aan de stok. Zijn aanvoerder Soetebier was daarop zo ver standig om Uittenbosch niet meer op de rechtsback-plaats te laten spelen. Hij nam zelf die moeilijke plaats over. Bergholtz was in de zestiende minuut Venneker van Feijenoord schiet de bal langs doelman Roosies. niet te houden en hij hielp Feijenoord aan het eerste doelpünt. Venneker volgde in de zesendertigste minuut zijn voorbeeld, zodat de rust met 2-0 kon ingaan. Berg holtz vergrootte de voorsprong tot 3-0. En nauwelijks waren de Veendammers van de schrik bekomen of Henk Groot depo neerde de ba', achter de dappere doelman Roosies, 4-0. Henk Groot kreeg de kans om de stand op 5-0 te brengen, maar hij miste. Feijenoord gaat kennelijk op de „dubbel" mikken zowel de landstitel als de beker winnen. Het heeft in de kwart finale Hilversum als tegenstander gekre gen en ook dat levert geen moeilijkheden op.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9