Verdediger van Rajakowitsj wil vrijpraak voor verdachte In Groot-Brittannië woedt complete alcohol-oorlog KNGV gaat selecteren voor de turn-gymnaestrada in Wenen Treinramp in in Soedan? Ontslagen bij de Wegenbouw Kosygin bekort bezoek aan Oost-Duitsland SPOP Bezwaren tegen bouwpolitiek Man steekt zijn vrouw dood in Maastricht Voetballer voor leven geschorst Nieuw-Zeeland in juli bij R en W Bridgecompetitie Koersen Hilversum nu op woensdag Hl DINSDAG 2 MAART 1965 9 Onberispelijk Ministerieel rondschrijven over voorlopige hechtenis Kort nieuws EEG-comité Lady Churchill gaat voor een week naar Barbados Afrikaanse organisatie wil algehele sancties tegen Zuid-Afrika nemen Ringspoorbaan en metro voor Amsterdam Supermarkt-whiskey ruim drie gulden goedkoper Amsterdam heeft ruim 24.000 ambtenaren Extra trein gecharterd voor duizend Nederlanders Kerkelijk nieuws „MLF-plannen sluiten de deur naar een Duitse hereniging" Stalen buizen Topcricket in Haarlem (Van onze correspondent WENEN Algemeen was men maandag in de zaal van het Weense Landesgericht, waar het proces tegen dr. Erich Rajako witsj wordt gevoerd, van mening, dat de openbare aanklager, dr. Ernst Kovacs, een goed requisitoir had gehouden. Hij wees de acht leden van de jury erop, dat de ge hele wereld dit rechtsgeding volgt, in het bijzonder echter Nederland dat zich altqd solidair heeft verklaard met de vervolgde joden. Dr. Kovacs schilderde de gruwelen die aan de joden zijn bedreven. „Nooit" zei hij, „zijn er in zo korte tijd zoveel onschuldige mensen om het leven ge> bracht". Hij stelde daarom dat een man als Rajakowitsj, die hierbij een belang rijke rol heeft gespeeld, niet in de maat schappij mag terugkeren. De aanklager somde nog eens de ar gumenten op: Rajakowitsj heeft het be ruchte telegram van twaalf augustus 1942 opgesteld en daarmee het sein gegeven tot de deportatie en de ondergang van 82 Nederlandse joden. Hij had geen aparte juridische taak, maar werkte in het „Son derreferat für Juden", waar hij een voor aanstaande positie bekleedde. Daarom stond hem elke week een coupé van een slaap wagen ter beschikking op zijn reizen van en naar Berlijn. Hij werkte zó goed, dat Eichmann hem prees als een man „met een onberispelijke nationaal-socialistisch houding en een bewust en vastberaden op treden". De jury zal vandaag moeten antwoor den op de vraag, of Rajakowitsj recht streeks moord heeft uitgelokt. Wordt hier op bevestigend geantwoord, dan staat hem wellicht een levenslange gevangenisstraf te wachten. Luidt de beslissing van de gezworenen ontkennend, dan moeten zij zich erover uitspreken of de verdachte met zijn telexboodschap het leven van 83 mensen ernstig in gevaar heeft gebracht waardoor 82 hunner het leven verloren Zo ja, dan kan de op te leggen gevan genisstraf zowel veel als weinig jaren om vatten. Menen de juryleden van niet, dan wordt hun de vraag gesteld of Rajako witsj in afgeleide zin medeplichtig is aan moord. Hierop staat slechts een gevan genisstraf van een paar jaar. Het was merkwaardig, dat de aankla ger aan het einde van zijn somstijds ge passioneerde requisitoir twee punten op noemde, die als verzachtende omstandig heid kunnen dienen: 1. Het feit dat Raja kowitj in 1943 vrijwillig naar het front is gegaan; 2. dat hij zich in 1962 uit eigen beweging ter beschikking heeft gesteld van de Oostenrijkse politie. Dr. Kovacs heeft deze week gekozen, om dat hij wist dat de jury nooit het levens lang zal uitspreken. Tegen deze straf be staat in Oostenrijk een sterke antipathie, Liever zal men het dan nog op vrijspraak laten aankomen. De aanklager gaf dus de juryleden gelegenheid een milder vonnis te vellen, dat echter in ieder geval een straf inhoudt en geen vrijspraak. De verdediger, dr. Karl Böck, pleitte voor vrijspraak op alle punten. Volgens hem is niet bewezen, dat Rajakowitsj de bewuste telexboodschap heeft opgesteld. En wanneer dit wèl het geval is geweest, kon hij daarmee toch onmogelijk het sein hebben gegeven tot de algemene vervol ging van joden, omdat reeds vóór die De minister van Justitie, mr. Y. Schol ten, heeft in een rondschrijven aan het openbaar ministerie gezegd het van het grootste belang te achten dat men zich bij het beleid ten aanzien van de toepassing van de voorlopige hechtenis voortdurend bewust is van de noodzaak om zowel de frequentie als de duur van dit strafproces suele dwangmiddel tot een minimum be perkt te houden. Het rondschrijven is ge dateerd op 17 februari. De minister heeft in de circulaire ge zegd dat de gevoelens van ongerustheid over de toepassing van preventieve hechte nis onder meer kunnen worden verklaard door het relatief grote aantal preventief gedetineerden in de strafgestichten. Hun aantal is tussen veertig tot vijftig percent van het totaal. Na een vroeger ministerieel rondschrij ven, namelijk in 1953, is, aldus de minis ter, een daling in het aantal gevallen van preventieve hechtenis geconstateerd. Na dien is het wel weer gestegen al is het aantal duidelijk beneden het niveau van 1952 en voorgaande jaren gebleven. Resoluties. Het bestuur van de Internatio nale Unie van Socialistische Jongeren heeft resoluties goedgekeurd waarin on der andere de groeiende bemoeienis van zowel Moskou als Peking als van Euro pese en Amerikaanse kapitalistische be langen in Afrika wordt veroordeeld Voorts worden onderhandelingen in Viet nam voorgesteld. Bij de unie zijn 140 organisaties in 75 landen aangesloten. Zweeds. De Australische minister voor het Leger dr. Alexander J. Forbes heeft be kendgemaakt dat het Australische leger het Zweedse 84 mm Carl-Gustaf M2 anti tank wapen zal kopen. Onderscheidingen. Tot ridder in def orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd mr. F. Haverschmidt, president van het Hof van Justitie in Suriname; tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau E. de Vries, directeur van de Surinaamse Bank n.v. en F. C. Hage, secretaris der direc tie van het Provinciaal Elektriciteitsbe drijf van Noord-Holland; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau C. H. J. Sta- venuiter, directeur van de gevangenis en het Huis van Bewaring te Arnhem, H. Melsert, hoofdambtenaar bij 's rijks munt te Utrecht, R. Mansholt te Sloot- dorp, vice-voorzitter van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting in de Wierin- germeer en F. H. J. Slangen te Roer mond, directeur van een coöperatieve melkinrichting. Ongeval in Spanje. Twee Nederlandse ar tiesten, de broers Johnnie en Charles Recourt uit Amsterdam zijn in ernstige toestand opgenomen in een ziekenhuis in Tarragona na een auto-ongeval. De twee broers waren na hun optreden in een theater in het nabijgelegen Reus met hun wagen in botsing gekomen met een vrachtwagen. twaalfde augustus een bevel was uitge vaardigd over de deportatie van joden in het buitenland, Dr. Böck ging zover de ob jectiviteit van de Nederlandse getuige de heer Sijes als deskundige in twijfel te trekken.è Het monetair comité van de EEG, waar in directeuren van de nationale banken en hoge nationale functionarissen zitting heb ben, is van mening dat de verdere inflatie- bestrijding in Nederland voornamelijk op het gebied van de begrotingspolitiek en door afremming van de vraag in de bouw sector moet worden gevoerd. De bouwsec tor vormt een „centrale besmettingshaard", zo verklaart het comité in het aan Neder land gewijde hoofdstuk van zijn zevende jaarverslag aan de EEG-ministerraad. Het comité, dat wordt gepresideerd door de thesaurier-generaal jonkheer mr. E. van Lennep, verwacht voor Nederland in 1965 aanhoudend sterke spanning op de arbeids markt, een gemiddelde loonsverhoging van minstens zeven percent, verdere prijsstij gingen, doch minder sterk dan vorig jaar en een stijging van het reële bruto natio nale produkt met 3,5 percent. Een 47-jarige inwoonster van Maas tricht is tijdens een echtelijke ruzie door haar man met een broodmes om het le ven gebracht. De ruzie ontstond thuis na dat het tweetal carnaval had gevierd, waarbij beiden nogal wat drank tot zich hadden genomen. De man, die postbode is, heeft zich na de moord bij de politie gemeld. Enkele uren later werd in de Boschstraat een andere inwoner van Maastricht in een vechtpartij eveneens met een broodmes gestoken. Het slachtoffer verkeert in le vensgevaar. Op de binnenplaats van een café had deie man ruzie gekregen met een twintigjarige inwoner van Maastricht. De ze verklaarde later dat hij zich door het slachtoffer bedreigd had gevoeld. Hij was naar de keuken gegaan, had daar het broodmes gepakt en er de ander een steek mee in de longen toegebracht. NEW YORK (Reuter) Lady Churchill is gisteren aan boord van de oceaanstomer Queen Mary" in New York aangekomen Zij zal vandaag naar Barbados vertrekken, waar zij een week bij vrienden zal ver blijven. Zij wordt vergezeld door haar dochter Mary en haar schoonzoon, Chris topher Soames. Zij is miss platteland 1965 van Frank rijk geworden, deze lieftallige Mu- guette Mallet uit Franche-Comté Haar maten zijn niet bekendgemaakt. Wel haar beroep: steno-typiste. NAIROBI (Reuter) De politieke com missie van de ministerraad van de Orga nisatie voor Afrikaanse Eenheid heeft gisteren eenstemmig vastgesteld dat er algehele militaire en economische sancties tegen Zuid-Afrika moeten worden «re- nomen. Aan de commissie is een rapport van de ministers van Buitenlandse Zaken van Liberia, Madagascar, Sierra Leone en Tunesië voorgelegd. De commissie van deskundigen, inge steld door de Veiligheidsraad om de moge lijkheid van sancties tegen Zuid-Afrika te onderzoeken om dit land van zijn apart heidspolitiek af te brengen, is tot de slot som gekomen, dat de Zuidafrikaanse econorfiie wellicht nadelen zal ondervinden van een algeheel embargo op handels- en ander gebied, maar niet in een mate die voor dit land fataal zou kunnen zijn. In de commissie hebben zitting ver tegenwoordigers van Bolivië, Brazilië, de Sovjet-Unie, Tsjechoslowakije, Ivoorkust, Marokko, de Verenigde Staten, Engeland, nationalistisch China, Noorwegen en Frankrijk. In technische zin zijn vrijwel alle pro blemen met betrekking tot de aanleg van een ringspoorbaan rond Amsterdam opge lost. Het vraagstuk is nu bij de regering aanhangig gemaakt en wordt door het ministerie van Verkeer en Waterstaat be studeerd. Zowel de Nederlandse Spoorwe gen als het college van B. en W. van Am sterdam is van mening dat de voltooiing van de ringspoorbaan voor het goederen verkeer geen langer uitstel gedoogt. Het gemeentelijke bureau „Stadsspoor weg" zal dit jaar een voorstel doen voor de aanleg van één van de lijnen van de deels ondergrondse, deels bovengrondse metro in Amsterdam. (Van onze correspondent) LONDEN. Dank zjj het einde van de prijsbinding voor detailzaken is de whis ky in Groot-Brittannië tot nu 22 gulden per fles in sommige supermarkten thans 3,50 gulden goedkoper geworden. Ook de prijs van een fles jenever of wodka ver minderde met ongeveer een zelfde be drag. Het is te begrijpen dat de mensen er op afvliegen. De omzet in sommige za ken is met tien percent toegenomen. Het publiek heeft het gevoel dat deze meeval ler niet lang kan duren. Sommige winkels waren na deze „rush" dan ook snel uit verkocht. Het zijn waarschijnlijk echter alleen de supermarkten, met hun enorme omzetten, die werkelijk zullen kunnen concurreren nu dan iedereen vrij is een eigen prijs te berekenen. Maar er zijn slechts enkele supermarkten die sterke drank mogen verkopen. De kasteleins en wijnkelders zien dit alles met lede ogen aan, want hun klanten kunnen elders goedkoper te recht. Het kost een distilleerderij niet veel meer dan 3,50 gulden, om een fles whis ky te produceren. De prijs van meer dan 20 gulden is het gevolg van de hoge ac cijns in Groot-Brittannië. De supermark ten kunnen door massale inkoop hun prij zen verlagen. De kleine winkeliers daar entegen kunnen moeilijk mee in de prij zenoorlog die ook op andere gebieden ontbranden. Zij zullen het waarschijnlijk alleen kunnen redden door betere en meer persoonlijke service. De nationale unie van kleine winkeliers zegt in een protesttelegram aan de rege ring dat deze prijsverlagingen van alco holhoudende drank dwars ingaat tegen de overheidspropaganda voor een drankvrij verkeer. Officieel eindigt de prijsbinding pas op 30 april. Maar men is er op voor uitgelopen. Het is de conservatieve regering ge weest die de prijsbinding voor detailbe- drijven heeft afgeschaft. Daardoor joegen de Tories nogal wat kleine winkeliers te gen zich in het harnas. Maar bij de nade ring van de verkiezingen gaf destijds voor de conservatieven het massale consumen tenbelang de doorslag. Uitzonderingen op het prijsverbod kunnen worden toege staan. Voor sommige artikelen zal een minimum prijs worden gehandhaafd. De afschaffing van de prijsbinding wordt vooral ook gezien als een aansporing voor de fabrikanten om doelmatiger te produ ceren. Advertentie Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT De gemeente Amsterdam had op 1 januari van dit jaar 24.115 ambtenaren in dienst. Eén jaar eerder was dit aantal 23.654. Totaal had de gemeente op 1 januari 27.972 personen in dienst. In 1964 verlieten 30 vakbekwame arbeiders, die geheel of gedeeltelijk in gemeentedienst waren op geleid, deze dienst. Dit kwam de gemeente op ongeveer 162.000 te staan, zo antwoor den B. en W. van de hoofdstad op vragen die in de raad naar aanleiding van de ontwerp-begroting 1965 zijn gesteld. WASHINGTON (AP) Vrijdag zouden bij een spoorwegongeluk in Soedan meer dan honderd mensenlevens verloren zijn gegaan. Er zouden 124 reizigers in de trein hebben gezeten. Dit is maandagavond in Washington in diplomatieke kringen be kend geworden. In de sector weg- spoor- en waterbouw (W.S.W.) neemt de werkloosheid geleide lijk toe. Gemeenten en andere overheids instellingen kampen met geldnood. Weg en waterbouw worden daarvan duidelijk de dupe. Een wegenbouwbedrijf in Zwol lerkerspel b.v. heeft van zijn vaste kern van 200 man sinds november 25 moeten ontslaan en van zijn 200 lasarbeiders ge leidelijk ongeveer 100. Sinds november is het aantal werklozen in de W.S.W. sec tor in Overijssel elke maand met 300 gestegen. In november waren dit er in to taal 381, eind december 651 en eind ja nuari 934. Geref. Kerken. Beroepen te Vlaardingen J. Hengeveld te Gouda. Aangenomen naar Middelburg (4e pred. pl.) P. Joosse te Barendrecht. Be dankt voor Werkendam (vak. H. Moll) W. C. v. d. Brink te Renkum-Heelsum. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rijnsburg B. Bijleveld te Bussum en W. Heerma te Nunspeet; te Ermelo M. Vlietstra te IJmuiden en G. de Vries te 's-Gravendeel; Beroepen te Drach ten Th. Brienen te Apeldoorn-Z.; te West- zaan M. S. Roos te 's-Gravenzande; Be dankt voor Vianen C. Smits te Sliedrecht. Geref. Gemeenten Beroepen te Lisse C. Harinck te Utrecht. (Van onze turnmedewerker) Ruim 12.000 turnsters en turners uit al le werelddelen zullen op de vierde Gym- naestrada van 20 tot 25 juli in Wenen meer dan 35 naties vertegenwoordigen. Het wordt een turnevenement van enorme omvang, waarop in vijf dagen meer dan 300 demonstraties worden gegeven van vrijwel alle vormen van lichaamsoefenin gen in de wereld. Geen toernooi dus met individuele top prestaties, met felle strijd om de over winning en zegevierende winnaars op hët erepodium, maar een feest waarop demon straties van bewegingsvormen in grote veelzijdigheid de toeschouwers zullen boei en door het ritme van het ensemble en de schoonheid der bewegingscompositie. Een sportfeest, dat niet bestemd is voor de weinige topmensen die doorgaans hun bonden vertegenwoordigen op wedstrijden in het buiteniand, maar voor de gewone turnsters en turners, die voor hun plezier en gezondheid turnen en voldoening vin den in het uitvoeren van allerlei bewe- gingvormen in groepsverband. Als die massa's deze zomer naar Wenen vertrekken, staat er geen administrateur van hun vereniging aan het station die kosteloos reisbiljetten uitreikt, zoals in de wedstrijdsport gebruikelijk is. De deel nemers betalen reis- en verblijfkos ten zelf. met ten hoogste een kleine bij drage van de bond. Dat geldt natuurlijk LEIPZIG (Reuter en AFP) De Rus sische premier Kosygin heeft onverwacht zijn bezoek aan Oost-Duitsland met een dag bekort. Kosygin vertrok gisteravond iaat uit de jaarbeursstad naar Oost-Ber- lijn en zal vandaag naar Moskou terug keren. Hij was eerst van plan pas van avond naar Oost-Berlijn te reizen en mor gen naar zijn land terug te keren. Nu is een ontmoeting tussen het Oostduitse staatshoofd Walter Ulbricht, die zich nog in Egypte bevindt, en de Russische pre mier uitgesloten. Kosygin bevestigde gisteren tegenover verslaggevers zijn voornemen voor een be zoek aan Londen. In een redevoering keurde hij de pogin gen van de „militaristen in Bonn", om kernwapens te verkrijgen, af. Wanneer dat plan zou slagen zou dat de ernstigste gevolgen voor het behoud van de wereld vrede en de veiligheid in Europa hebben, zei hij. De deur naar hereniging van bei de Duitse staten zou er in feite door wor den gesloten. Kosygin zei dat de Westduitse leiders geen concessies van de Sovjet-Unie mogen verwachten wanneer de wraakzuchtigen daar voordeel van zouden hebben. De toestand in Zuidoost-Azië noemde de Russische premier zeer gevaarlijk. De Amerikaanse imperialisten zijn de weg van gevaarlijke provocaties opgegaan, die het hele socialistische kamp raken. „De regering van de Sovjet-Unie heeft de Ame rikaanse regering ondubbelzinnig laten we ten dat zij een grote fout begaat wanneer zij denkt dat agressie tegen een socialis tische staat ongestraft kan blijven," aldus Kosygin. Kosygin toonde zich sceptisch ten aan zien van de mogelijkheid met West-Duits- land onderhandelingen te beginnen om te komen tot het sluiten van een nieuw han delsverdrag met West-Duitsland. Voor de ze onderhandelingen acht de Russische premier een klimaat van vertrouwen no- dig. Volgens hem bestaat dat op het ogen blik niet. Hij zag in de Bondsrepubliek niet „een economische bondgenoot waar men op aan kan". „De Sovjet-Unie heeft nimmer een ge sloten overeenkomst verbroken terwijl West-Duitsland zijn verplichtingen voor de levering van grote buizen niet is nageko men, toen de Sovjet-Unie ze hard nodig had". Een gesprek van twintig minuten tus sen de Westduitse groot-industrieel Mom- sen en de Russische premier had zondag avond al sterk de aandacht getrokken. Momsen is directeur van de „Phoenix Rhein Ruhr", die indertijd heeft gewei gerd de Sovjet-Unie stalen buizen van zeer grote doorsnee te leveren. (Deze bui zen worden nu door de Sovjet-Unie zelf vervaardigd en zijn tentoongesteld op de jaarbeurs). De strafcommissie van de afdeling Noord-Brabant van de K.N.V.B. heeft de 23-jarige J. Snijders van de voetbalclub Dijkse Boys uit Deume voor levenslang geschorst. De strafcommissie nam het de ze speler bijzonder kwalijk, dat deze als aanvoerder de scheidsrechter M. van Leu ken heeft mishandeld, terwijl van hem ver wacht mocht worden, dat hij als aanvoer der juist het goede voorbeeld zou geven. Het gedrag van deze speler was er de oor zaak van, dat de wedstrijd Dijkse Boys tegen Odilia Peel op 7 januari j.l. in een ware veldslag eindigde. Een andere speler van de Dijkse Boys werd voor de tijd van 10 jaar geschorst. Willen de Dijkse Boys blijven meedoen aan de voetbalcompetitie, dan zal er een ander bestuur moeten ko men, zo is de eis gesteld. Voorts is deze club 2 punten in mindering gebracht we gens het staken van de wedstrijd en zal zij bovendien wanneer zich binnen vijf jaar nogmaals een ernstig incident voordoet uit de competitie worden genomen. niet voor de landen met staatsamateurs, waar de sport geheel andere omstandig heden wordt beoefend. In de meeste gevallen echter hebben de deelnemers een persoonlijk offer graag voor hun sport over, zodat in het deelne men aafi de Gymnaestrada hoe vreemd het in deze tijd van commerciële sport ook moge klinken nog een flink stuk idealisme zit. Over enkele weken houdt het KNGV een selectie van de verenigingen die zich voor het deelnemen aan de Gymnaestrada hebben aangemeld. Die selectie zal scherp zijn, omdat op dit turnevenement uitslui tend turnsport wordt gedemonstreerd die op hoog peil staat en een afspiegeling be- oogt te vormen van het turnpeil in het be- treffende land. Het wordt een keurcollec- tie van lichaamsoefeningen, zoals die overal ter wereld in grote verscheidenheid worden bedreven. Nu reeds zijn er Nederlandse vereni gingen, die maandenlang aan de voorbe reiding van de oefeningen voor de Gym naestrada hebben gewerkt om bij de se lectie een redelijke kans te maken naar Wenen te kunnen gaan. Het zijn turnver enigingen uit alle hoeken van ons land, maar ook een flinke groep Rotterdamse huismoeders, die daar voor de Raad voor de Lichamelijke Oefening de huisvrouwen gymnastiek gaan demonstreren zoals die in de Maasstad wordt beoefend. Ook een groep vrouwelijke studenten van de Haag se Academie voor Lichamelijke Opvoe ding, gaat naar Wenen voor een demon stratie ritmische gymnastiek. Dat een deelnemerstal van rond 12.000 méér dan op de Olympische Spelen in Tokio de organisatoren voor enorme problemen stelt, is begrijpelijk. Huisves ting, voeding, vervoer en recreatie voor al die duizendtallen vragen de aandacht, naast de gigantische technische voorberei ding van de meer dan driehonderd de monstraties. Regering en stedelijke over heid verlenen alle medewerking, waar door de voornaamste manifestaties in een aantal representatieve en zelfs historische gebouwen kunnen plaats vinden. In één hiervan wordt een galademon stratie gegeven, die wel principieel af wijkt van het wezen der Gymnaestrada, maar die een geweldige aantrekkings kracht zal uitoefenen op het talrijke pu bliek, vooral voor de fijnproevers op het gebied van de turnsport. De organisatoren zijn er namelijk in ge slaagd voor deze bijzondere avond vrijwel alle keurturners en -turnsters, die op de Olympische Spelen in Tokio gouden me- daljes hebben gewonnen, naar Wenen te laten komen. Daardoor kan naast de ge varieerde turndemonstraties ook worden getoond wat er door talentvolle en gespe cialiseerde krachten individueel op turn- gebied te bereiken valt. Het KNGV heeft een opvallende maat regel genomen voor het vervoer van deel nemers en supporters naar de Gymnae strada in Wenen. Er zal een speciale trein rijden die dit gehele gezelschap heen en terug rijdt. In ons land bestaat grote belangstelling voor dit internationale turnfeest, dat op Nederlands initiatief is ontworpen en voor de eerste maal in 1953 in Rotterdam werd gehouden. Daarom wordt het waar schijnlijk geacht, dat in juli zeker duizend Nederlanders aanwezig zullen zijn om dat vierjaarlijkse evenement bij te wonen. VAN OVKRAL VOETBAL. In een wedstrijd voor afde ling drie van groep vijftien van de voor ronden van het wereldkampioenschap heeft Honduras zondag met 01 verloren van Mexico. VOETBAL. Suriname heeft in Parama ribo ook de returnwedstrijd voor de voor ronden van het wereldkampioenschap voetbal tegen Costa Rica verloren (13). CRICKET. Nieuw-Zeeland scoorde op de derde dag van de eerste testmatch tegen India in Madras 283 runs voor het verlies van negen wickets. India maakte 397 runs in de eerste innings. Het Nederlands cricketelftal, dat aan het slot van het vorig seizoen zo'n opmerke lijk hoog niveau bereikte tegen de Austra lische topspelers, komt de komende zomer wederom uit tegen een testside, het elftal van Nieuw-Zeeland. Dit keer wordt het een heel weekeinde want Nieuw-Zeeland heeft toegezegd een tweedaagse (eventueel te vervangen door twee ééndaagse wedstrijden) te komen spelen op 24 en 25 juli. Dat gebeurt dan op het veld van Rood en Wit aan de Span jaardslaan in Haarlem. De match kan al in de loop van het seizoen worden gespeeld omdat Nieuw-Zeeland een halve tour maakt in Engeland, dat in de tweede helft van de zomer bezoek krijgt van de cricke ters uit Zuid-Afrika. De ontmoeting van het Nederlands cricketelftal tegen de Free Foresters wordt dit jaar bij HCC in Den Haag gespeeld op 14 en 15 augustus. In de vierde zitting van de dames-paren competitie bridge van het district Kenne- merland, wisten in de hoofdklasse Vnn Eckelt-Thoden v. Velsen hun leidende po sitie te handhaven. Zij hebben nu 187V-2 pnt op de voet gevolgd door Stoorvogel-Wulf met I8U/2 pnt. Pesch-Schreiner zagen kans Den Hartog-De Vries van de derde plaats te verdringen. In de eerste klasse duikelden Van der Horst-Van Wijk van de le naar de 3e plaats. Aan de leiding staan nu Burmeis- ter-Van Maanen met 191V2 pnt. Barth- Overtoom nemen met 177V2 pnt de 2e plaats in. Eerstgenoemde dames hebben een dergelijk grote voorsprong dat daar uit valt af te leiden, dat het kampioen schap zeer zeker bij hen terecht komt. In de tweede klasse zijn de dames Vis ser-De Wijs met een totaal van 253V2 pnt resoluut naar de bovenste plaats geklom men. Zij hebben een voorsprong van 15'/« pnt op Hoogestein-Emmer en daardoor het kampioenschap voor het grijpen. Op de derde plaats staan Kerkman-Spoelder met 234% pnt. Dinsdag 9 maart worden de wedstrij den voortgezet. In verband met de Grand Prix d'Hiver, die dinsdagmiddag op de Brusselse baan Sterrebeek wordt gelopen en waaraan Attilla met J. Wagenaar jr. en Myster du Bocage et A. G. Heskes zullen deelnemen, is de avondmeeting draverijen in het sport park Hilversum verschoven naar woens dagavond. De serie-draverij is deze keer voor d« goede klasse uitgeschreven, een klasse waarin thans ook Zevenklapper i9 door gedrongen. In zijn serie heeft hij de meeste tegenstand te verwachten van zijn trai- ningsgenoot Zoon van Kievit, die hem echter moeilijk veertig meter voorgift kan geven. In de finale kan de sterkere Zoon van Kievit wellicht de rollen omdraaien. De tweede serie wordt beheerst door Bruno, zij het dat stal Geersen ook hierin met Zeeadelaar een gevaarlijk paard heeft. De derde gegadigde is A Reine Kinley. Al met al een groot aantal kanshebbers, die zowel de series als de finale tot boeiende koersen kunnen maken. Veel groots ver schijnt er dan niet meer in de baan, dan alleen in de Luipaardprijs. Hierin kan Boy van Quick na zijn minder fortuinlijk op treden zijn revanche nemen en met glans winnen van Baltimore en Adua Scotch. Outsider is Zippy Erebus. Een tweede zege kan Wagenaar boeken met Brahmapoetra S.. die grote vorderingen heeft gemaakt. Hij kan in deze vorm Benjo Kinley en Aphrodite achter zich houden. Met een goede leerling kan Arminius het derde nummer winnen van Corna M,,gevolgd door Alarik en Baronet. De 3-jarige Dar- lin' Jill wordt als de favoriet gezien in de Beer-prijs, waarin Belle Hanover en C Damascus B als de andere mogelijkheden worden gesignaleerd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9