Eerste Kamer doet nu alleen niet-politieke zaken af AGENDA GALOP A en BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO B. en W. van Amsterdam tegen stopverboden Voorlichting over eerste hulp bij verkeersongelukken Recordwoningbouw in Zaandam Opgebaggerde mijn onschadelijk gemaakt Eisen van tien en zes jaar voor inbraken Solidariteit met Spaanse studenten licht en geurig RITMEESTER Gravure voor nieuw stadhuis in Alblasserdam Groot alarm in Groningen Auto voor kassier die overval verhinderde Italiaanse Starfighters overgedragen Sinds 1947 eerste ijsdag in maart Aanhoudend koud WOENSDAG 3 MAART 1965 2 Haarlem V elsen-IJmuiden Kort nieuws Ook voor Gorkum aanvaardbaar Turijn-Leeuwarden in 66 minuten Beverwijk aSBHb» *i ■s§ Drukkerij kreeg opdracht Turkse rijbewijzen te maken leiueN is eiaeNuuK niet eens ueux fit' eten is eem B. en W. van Amsterdam vinden een ïtopverbod van 8 tot 18 uur in de stra ten en langs de grachten te ingrijpend Zij zeggen dit in antwoord op een door raadsleden gestelde vraag of het mogelijk is door stopverboden doorstroming van het vaak door lossende en ladende auto': belemmerde verkeer te bevorderen. B. en W. Wijzen erop dat bevoorrading van winkelbedrijven ook in smalle en zeer drukke straten noodzakelijk is. Verschui ving van de bevoorrading naar de late avond of de vroege morgen zou een aan zienlijke verschuiving van werkuren voor veel mensen betekenen. Een systeem van aan- en afvoer per boot van stukgoede ren voor in de binnenstad gelegen bestem mingen wordt technisch onuitvoerbaar ge acht. B. en W. merken echter wel op dat het binnenkort noodzakelijk zal zijn de beperkende bepalingen wat lengte en breedte van vrachtauto's en opleggers be treft uit te breiden. DEN HAAG Jaarlijks overlijden er in Nederland ongeveer 2.000 mensen ten ge volge van een verkeersongeval. Dit aan tal zou met 20 percent kunnen dalen, als er onmiddellijk na het ongeluk goede eer ste hulp geboden zou worden. Om dit te bereiken heeft de Koninklijke Nationale Bond voor Reddingwezen en EHBO „Het Oranje Kruis" het initiatief genomen om in samenwerking met de rijkspolitie en de A.N.W.B. voorlichting te geven over datge ne wat in voorkomende gevallen door de leek kan worden gedaan in afwachting van de komst van deskundigen. Hoewel deze voorlichting niet beperkt zal blijven tot één bepaalde categorie is in de eerste plaats gedacht aan beroeps chauffeurs. Op 16 maart begint het Oranje Kruis in Den Bosch met de eerste serie van vier voorlichtingsavonden voor de chauffeurs van een levensmiddelenbedrijf. De voorlichting omvat een verkeerstech nisch en een medisch gedeelte. Het ver keerstechnische gedeelte, waaraan één avond wordt besteed, omvat het markeren van de plaats van het ongeluk, het parke ren van de eigen wagen en het alarme ren van de politie, het meenemen van hulp middelen als rode lampen en vlaggen en dergelijk materiaal. Met de voorlichting op medisch gebied zijn drie avonden ge moeid. Onder meer zullen de mond-op- mond beademing en het spalken van arm- of beenbreuken worden behandeld en ook zal duidelijk worden gemaakt wat men wel en wat men beslist niet moet doen. Het „Oranje Kruis" hoopt met deze voor lichtingsavonden die gemiddeld twee uur zullen duren, 80.000 Nederlandse beroeps vervoerders te bereiken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer zal de volgende week dinsdag een voorstel in be handeling nemen om zich als senaat tot de Westduitse Bondsdag te richten met het verzoek te bevorderen dat de vervol ging van Duitse oorlogsmisdadigers op 8 mei niet verjaart. Het voorstel is gister middag aangekondigd door de heer Van der Spek (P.S.P.). In verband met het aftreden van de re gering besloot de Kamer de begroting van Justitie van de agenda af te voeren om zich te kunnen beraden op hetgeen in de komende weken wél en niet aan de orde kan worden gesteld. Op voorstel van voorzitter Jonkman zul len alleen de wetsontwerpen met uitge sproken administratief karakter in behan deling worden genomen. Die met een poli tiek accent zullen voorlopig blijven liggen. Voordat een wetsontwerp in behandeling komt zal eerst overleg worden gepleegd met de betrokken demissionaire minister. Mr. Jonkman zei dat aan het verzoek van de minister-president, slechts de za ken te behandelen die geen uitstel gedo gen, een ruime uitleg mag worden gege ven, gezien de koninklijke opdracht aan het demissionaire kabinet alles te doen wat in het belang is van het koninkrijk. Minister Scholten van Justitie, die in de Kamer was verschenen, bevestigde deze interpretatie. De Kamer nam vervolgens zonder dis- Omstreeks 1 juli zullen in Zaandam 2.821 woningen in aanbouw zijn, alsmede 68 winkels. Dit is het grootste aantal, dat Zaandam ooit heeft gehad. Zaandams bouwvolume is zo hoog gestegen, doordat men het volume heeft gekregen van ande re Noordhollandse gemeenten, die niet be- I rechtstreekse verbinding tussen Beverwijk neden de curveprijs konden blijven of niet cussie enkele wetsontwerpen aan, o.m. de wijziging van de grenzen van de Gronin ger gemeenten Loppersum, Slochteren en Ten Boer. Bij het begin van de vergade ring herdacht mr. Jonkman de overleden Oostenrijkse president, dr. Adolf Scharf Minister Scholten, die zich namens de re gering bij de woorden van mr.^Jonkman aansloot, noemde dr. Scharf een groot democraat, die een belangrijk aandeel heeft gehad in de grote politieke en soci ale veranderingen in Oostenrijk. Hij roemde de strijdvaardigheid, plichtsbe trachting en beginselvastheid van de over leden president, die geen gemakkelijk le ven heeft gehad, maar voor land en volk van Oostenrijk van grote betekenis is ge weest. In Noordzeekanaal Omstreeks zes uur heeft de mijnoprui- mingsdienst van de Koninklijke Marine gisteravond de mijn onschadelijk gemaakt, die bij de Arosa Sun te IJmuiden uit het Noordzeekanaal was gevist. Sinds kwart voor vijf was de scheep vaart op het Noordzeekanaal voor de twee de keer stilgelegd. Een ploeg van de mijnopruimingsdienst hield eerst een in spectie aan boord van de baggermolen JPB 1, waarop de magnetische mijn was gelegd. Het bleek dat de mijn flink bescha digd was, kennelijk door een klap van een baggerbak, vandaar dat de bombuis niet zonder meer kon worden verwijderd, maar moest worden uitgehakt, een karwei van verschillende uren. De baggermolen werd versleept tot oos telijk van Beverwijk en de Wijkermeerweg werd voor alle verkeer gesloten zodat de tijdig plannen gereed hadden. De officier van justitie bij de Zwolse rechtbank heeft tegen een 35-jarige machi nebankwerker uit Amsterdam tien jaar en tegen een 36-jarige timmerman uit Am sterdam zes jaar gevangenisstraf geëist. Hun was ten laste gelegd samen inbraken te hebben gepleegd in Hoorn, Amersfoort en Zwolle. c Minervatheater (Heemstede): donderdag 20.15 u.: Huldigingsconcert Max van Eg- mond (bas-bariton) en Meinaard Kraak (bariton). M.m.v. Hans Broekman (piano) en Thom Bollen (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, i9 en 21.15 u.: ,Spel met vuur", 18 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „Porgy and Bess", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „O.S.S 117 in Bangkok", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Heer van gezelschap", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Father Goose", 14 j. Minerva, vandaag en donderdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u. „Politiepost Reeperbahn", 18 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Topkapi", 18 j Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De held van de steppe", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zwaardvechter van Castilië", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u-: „Wat betreft de vrouwen", 18 j. Van don derdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De verloren zoon", 14 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, teke ningen en aquarellen van kunstkring „De Acht". Tot 28 maart. Bootzaal: „100 am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. „Chez nous" (Spaarnelaan 25): Expositie van aquarellen van Frans Funke. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Waagtaveerne (Spaarne): Expositie van schilderijen, gouaches en tekeningen van Floor Horninge en Rob Rijsterborgh. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 14-17 uur. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer, WOENSDAG 3 MAART City, 20 u.: „De Zwarte Panter". Stadsschouwburg, geen film. Raadhuis Velsen, 19.30 u.: voortzetting begrotingsbehandeling. Petrazaal, 20 u.: 't Nut. „Humor en tra giek in het politiebureau", door W.A. Tie- man, chef van de recherche en zedenpolitie te Utrecht. N.V.V.- Jongerencentrum, Snelliusstraat 41, 20 u.: vakantie-oriëntatiebijeenkomst. DONDERDAG 4 MAART City, 20 uur: „Gisteren, vandaag e morgen". Stadsschouwburg, geen film. Raadhuis Velsen, 19.30 u.: voortzetting begrotingsbehandeling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. en Buitenhuizen tijdelijk buiten gebruik kwam. De opgebaggerde mijn, die 's mor gens om elf uur in het kanaal bij IJmui den boven water was gekomen, was een Engelse parachutemijn, waarvan er vol gens verhalen vier zouden zijn afgewor pen in de meidagen van 1940. Vorig jaar werd ongeveer op dezelfde plaats ook zo'n mijn opgebaggerd. Of de andfere twee er nu nog liggen is niet zeker, omdat volgens een niet meer te controleren verhaal een van de mijnen destijds zou zijn geëxplo deerd, toen daar een schip passeerde. Het bestuur van de Nederlandse Studen tenraad heeft telegrammen gezonden aan de rector magnificus van de universiteit van Madrid en aan de Spaanse minister van Onderwijs. Hierin wordt scherp gepro testeerd tegen beperking van de universi taire vrijheden en de gevangenneming van hoogleraren en studenten en wordt hun on middellijke vrijlating gevraagd. In een brief aan de leden heeft het be stuur voorgesteld in alle universiteitsste den op 24 maart een „solidariteitsdag" te houden. De Vrije Universiteit in Amster dam zal dit reeds op 4 maart doen. Valse weegbriefjes. De papierfabriek Van Gelder Zonen in Renkum is door fraude bij de levering van kolengruis benadeeld voor 10.000. Een chauffeur en een bij rijder vervalsten, in samenwerking met een Amersfoorter, de weegbriefjes. Het drietal is ter beschikking van de justitie gesteld. Advertentie Mr. J. Klaasesz. commissaris der ko ningin in Zuid-Holland, heeft bij de ope ning van het nieuwe stadhuis in Alblasser dam grote hilariteit verwerkt, toen hij voor een groot gehoor van onder meer ve le burgemeesters uit Zuid-Holland, waaronder de burgemeester van Gorkum, mr. L. R. J. Ridder van Rappard een grafisch werk voor het nieuwe stadhuis aanbood. Mr. Klaasesz vermeldde er namelijk bij, dat de gravure was gekozen uit werken van de reizende tentoonstelling, samenge steld door de Zuidhollandse kunststichting. „Het waren werken over vogels, bloemen en schelpen, kortom het was een tentoon stelling, die zelfs in Gorkum zou kunnen worden geopend". Nadat het gelach was weggeëbd stak mr. Klaasesz de gravure omhoog en zei: ik zal haar wat hoger houden, dan kan Van Rappard het zien". Sinds 1940, toen het oude raadhuis werd gebombardeerd, vergaderden de vroede vaderen van Alblasserdam in een grote villa. Het nieuwe raadhuis is ontworpen door ir. J. F. Hondius van het architec ten- en ingenieursbureau Berghoef, Hondi us en Lamers et Aalsmeer. Na wegzakken gasdruk In het gasbedrijf te Groningen is in de afgelopen nacht gedurende een paar minu ten een regulateur uitgevallen met als ge volg dat de druk op het stadsgas enige ogenblikken heel laag is geweest. Het ge vaar bestond dat waakvlammen van gei sers en gaskachels zouden doven en daar om was het groot alarm bij politie en brandweer om de bewoners te alarmeren. Toen de gasdruk zich herstelde, bestond het gevaar dat gas vrij in kamers en keu kens van een groot deel van de stad Gro ningen, te weten de gehele binnenstad en de noordelijke en oostelijke buitenwijken zou stromen. De hele nacht zijn de poli tie en de brandweer in de weer geweest om de bewoners te waarschuwen. Elf po litiewagens zijn uitgerukt met omroepin stallaties en sirenes, alsmede twee wagens van de brandweer. Voorts zijn zoveel mo gelijk mensen telefonisch gewaarschuwd. Van ongelukken is nog geen melding ge maakt. De heer W. Huting, kassier van de boe renleenbank in Gieten, die op 25 januari een overval op deze bank wist te verhin deren, heeft uit dank voor zijn optreden een auto gekregen van de centrale boe renleenbank in Utrecht. De heer Huting, die bij de overval een schot aan het hoofd opliep, was het middelpunt van een recep tie in Gieten. Jhr. mr. J. G. Greven, onderdirecteur van de bank, zei dat wel is gezegd dat het personeel bij een overval maar het beste doet de indringers het verlangde gewillig ter hand te stellen. Hij is het hier niet mee eens. Toch mag men ook weer niet van het personeel verlangen dat het per soonlijke risico's neemt, aldus jhr. Greven. „De houding die de heer Huting heeft aangenomen gaat uit boven hetgeen ver wacht mag worden van iemand die in de situatie wordt gesteld, waarin hij heeft verkeerd." De dader van de overval op de boe renleenbank in Gieten, die door het op treden van de kassier werd afgeschrikt, is tot dusver niet aangehouden. De demissionaire staatssecretaris van Defensie, de heer W. den Toom, heeft in een met Nederlandse en Italiaanse vlag gen versierde hangar op het vliegveld van Turijn de eerste van 25 voor de Konink lijke Luchtmacht door de Fiatfabrieken ge bouwde „Starfighters" overgenomen. Met de 95 die Fokker voor de Koninklijke Luchtmacht heeft gebouwd, zal ons land te zijner tijd de beschikking hebben over totaal 120 toestellen van dit type. Staats secretaris Den Toom gewaagde in een in het Frans uitgesproken rede van de goede samenwerking tussen de vliegtuigindu strieën die betrokken zijn bij het Star- fighter-project. Het weer was zo slecht, dat er niet met de nieuwe aanwinsten kon worden gedemonstreerd. Daarom konden kapitein W. A. Jansen en eerste luitenant J. A. Tijl gisteren niet met de eerste twee „Italiaanse" Starfighters naar Ne derland vliegen, zoals de bedoeling was. De twee toestellen kunnen in één uur en zes minuten van Turijn naar de vliegba sis Leeuwarden vliegen, waar .zij zullen worden gestationeerd. Voorspellen van crimineel gedrag. Prof. mr. W. H. Nagel heeft aan minister Scholten van Justitie zijn studie aange boden over „Het voorspellen van crimi neel gedrag". Prof. Nagel heeft enige jaren geleden opdracht ontvangen tot het schrijven van deze studie nadat voor al in de Verenigde Staten grote belang stelling voor dit onderwerp bleek te be staan. Het belang van voorspellingen wordt groot geacht voor de rechter bij het bepalen van soort en maat van zijn straf. Ringenroof. De rechtbank te Amsterdam heeft een 30-jarige kermisreiziger en een 23-jarige portier, beiden uit Nijme gen, wegens inbraak bij een Hilversum- se juwelier ieder veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf. Zij stalen 191 gouden ringen met een totale waarde van 12.000, maar werden een dag later gearresteerd toen zij de gouden ringen in Amsterdam op straat probeerden te verkopen. Drie maanden cel. De rechtbank te Zwolle heeft een 32-jarige inwoner van Oss ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden en intrekking van de rijbe voegdheid voor vijf jaar. Op 19 oktober wilde hij op een brug tussen Zwolle en Meppel met zijn auto een bestelauto en een trekker met oplegger passeren, toen op de brug plotseling een tegenligger op doemde. De bestuurster, een 27-jarige dame uit Groningen, wilde uitwijken maar haar auto slipte en botste tegen de trekker. Haar moeder kwam daarbij om het leven. (Van onze weerkundige medewerker) Het kwam in de afgelopen nacht tot strenge vorst. De Bilt noteerde 10, het vliegveld Soesterberg 13 graden Celsius. Na 8 maart 1947 was in De Bilt de grens van strenge vorst in maart niet meer overschreden. Het bleef gisteren in het he le land licht vriezen, een zo genoemde ijs dag. In het grootste deel van ons land vroor het vanmorgen 6 tot 9 graden en lag er weer ijs op plassen, sloten en ijsbanen. In de komende nacht is er iets minder vorst te verwachten doordat een stormde- pressie bij Schotland de zuidenwind wat in kracht doet toenemen. In Limburg lag van morgen 2 tot 3 centimeter sneeuw. In Noordwest-Duitsland vroor het 11, in Dene marken 16 graden. Deze gehele eerste week van de lentemaand zal nog een winters karakter behouden. Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht heeft het in ons land bij helder weer en weinig wind flink gevroren. Op sommige plaatsen werd zelfs meer dan 10 graden vorst gemeten. In En geland kwamen ongeveer even lage tem peraturen voor. In Scandinavië bleef ds vorst zeer streng. Uit Duitsland en Frank rijk werd matige vorst gemeld. Het af nemen van wind en bewolking in ons land hing samen met een rug van hoge druk, die vanmorgen ons land bereikte. Bij West-Schotland is een diepe depressie aan. gekomen, die 'n zuidoostelijke koers volgt. Zij wordt morgen boven het Engelse Ka naal verwacht. Dit heeft tot gevolg dat de wind in ons land opnieuw oostelijk wordt en weer gaat toenemen. Er moet daarom op aanhouden van het koude weer worden gerekend. Omdat voor vannacht enige toe neming van de bewolking en meer wind wordt verwacht, zal het iets minder hard vriezen dan de afgelopen nacht. Het bij de depressie behorende neergeslaggebied zal ons land waarschijnlijk niet bereiken. WEERRAPPORTEN WOENSDAG 3 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zoeloe", Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Liever nog geen bloemen". Stadskantoor, Plesmanweg: Europadag. Kennemer Theater, 20 uur: Concert Noord Holl. Philharmonisch Orkest. Ver. gebouw, Plesmanweg, Vergadering N.V.V.-vrouwen, 20 uur. „Parkzicht", 20 u.: Klaverjasavond Ken nemer Motor- en Auto Club. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat no. 70, geopend van 15-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal, geopend van 14-21 uur: openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal van 19-21 uur. DONDERDAG 4 MAART Kennemer Theater, geen filmvoorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie in volle vaart". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelgroep Ensemble" voor Comité Abonnements voorstellingen. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend 19-21 uur. j-.....•'x. -si-A* -V-S"* Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland j a Se BH BS 178. Om Karo en Tutu niet bang te ma ken sloeg Bram gauw een bladzij om van het boek met de gekleurde platen. „Zie je?" wees hij aan, „hier staat nóg een plaat van de Zingende Zeemeermin. Zó I lokte zij de zeelieden de afgrond in, maar aan de baarden en de kleding kun je wel I zien, dat het een hele tijd geleden is. Nee, er is niets om nu bang voor te zijn" „Gelukkig maar", zuchtte Karo, en Tutu, die sip zijn vlerken had laten han gen, fleurde er helemaal vn op. Dikker werd de mist, die het goede schip Kokanje omringde. Bram legde zijn boek weg, want een goed zeeman moet in de mist dubbel op zijn hoede zijn. Aan dachtig luisterde hij naar de geluiden, die uit de nevel op hem af kwamen. Mocht er een groot schip op hem afkomen, dan wilde hij daar niet door verrast worden. begon verbre- „Hè, ik houd niet van mist" Karo, om de drukkende stilte te ken. „Ik heb altijd „Stil!" zei Bram, met opgeheven vinger. „Ik geloof, dat ik wat hoor". Nu luisterde ook Karo aandachtig, en zijn katte-oren vingen het geluid nog scherper op dan Brammetje. Maar maar maar daar zingt iemand!" zei hij stamelend. Tutu liet zijn vlerken weer hangen. Den Helder onbewolkt zzw -0 -7 Ypenburg onbewolkt w.stil -1 -8 Vlissingen onbewolkt no -1 -4 Eelde onbewolkt nw -1 -9 De Bilt onbewolkt w.stil -1 -10 Twente licht bew. nno -2 -8 Eindhoven licht bew. n -1 -8 Z.-Limburg zwaar bew. nw -2 -9 Helsinki licht bew. no -7 -19 Stockholm onbewolkt w.stil -3 -19 Oslo onbewolkt nnw 0 -16 Kopenhagen zwaar bew. no -2 Aberdeen zwaar bew. z 0 -4 Londen onbewolkt w.stil 1 -7 Amsterdam onbewolkt w.stil -0 -9 Brussel onbewolkt no -2 -6 Luxemburg geheel bew. nnw 6 Parijs half bew. nw 1 -7 Bordeaux onbewolkt w.stil 5 -6 Grenoble sneeuw nw 4 -2 Nice onbewolkt wzw 11 1 Berlijn sneeuw n -2 -3 Frankfort sneeuw nw -1 -4 München sneeuw wnw -3 -4 Zürich geheel bew. w 1 -4 Genève zwaar bew. zzw 1 -4 Locarno geheel bew. nnw 1 -0 Wenen sneeuw wnw 7 0 Innsbruck geheel bew. O -2 Athene zwaar bew. z' 15 13 Rome hagelbui zzw 16 7 Barcelona licht bew. w.stil 13 3 Madrid licht bew. w.stil 7 -1 Mallorca zwaar bew. wzw 14 6 Lissabon onbewolkt wzw 12 4 Donderdag 4 maart De vreemdelingendienst van de Amster- I damse politie heeft in de hoofdstad twee circa 35-jarige Turken gearresteerd, die bij een drukkerij aan de Prinsengracht een proeforder hadden geplaatst voor het drukken van wat na onderzoek bleek Turkse rijbewijzen. De twee Turken zijn afkomstig uit Duits- I land, waar zij reeds een paar jaar wer ken. De centrale recherche, afdeling zwen del en oplichting heeft de zaak in onder- zoek. HET 1$ AU t6N D&FT166 BOOT, Hèij MISSCHIEN MAK6N wtfoCH KUE1N TOCHT46 NfctN) PANNEVCOÈKeW 1719-D. Zon op 7.20 uur, onder 18.25 uur. Maan op 8.15 uur, onder 19.35 uur. Maanstanden 3 maart 10 maart 17 maart 25 maart 10.56 uur 18.52 uur 12.24 uur 2.37 uur nieuwe maan. eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 3 maart Hoog water 4.12 uur en 16.20 uur. Laag water 12.05 uur en uur. Donderdag 4 maart Hoog water 4.42 uur en 16.53 uur. Laag water 0.22 uur en 12.43 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2