Glasgow Rangers won met 1-0, maar werd toch uitgeschakeld Record van aantal kijkers in het Sportpaleis gebroken Vasas Eto niet best op dreef in duel met sparring-partner Gé Peters leidt weer profs en amateurs in wielerkoersen h Inter Milaan in de halve finales Europa-cup Inter startte weifelend Schenk derde op sprint en 5 km in Fagernes W. v. d. Broek overleden Oude glorie van EDO tegen oud- Haarlem-sterren VANAVOND SLOT VAN ZESDAAGSE Nog geen contract voor Geldermans Duitser Frenger traint turnploeg Den Hartog zesde in Sardinië Badmintonploeg naar Duitsland Watervliet krijgt ZKC op bezoek FC Köln iee< 20.000 schade door afgelasten Liverpool-Köln Weer wereldrecord voor Ron Clarke KNZB-trainer met pupil naar V.S. Petra Burka leidt bij kunstrijden om wereldtitel «K* DONDERDAG 4 MAART 1965 19 Europese beker voor bekerwinnaars Twee spelers van het veld bij Atletico-FC Luik Ronde van Nederland aJi: Ondanks een in Glasgow geleden neder laag van 1-0 tegen de Glasgow Rangers heeft Jnternazionale Milaan zich woens dagavond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Italianen had den namelijk de eerste ontmoeting met 3-1 in hun voordeel beslist, zodat hun doelgemiddelde over de twee duels samen beter is. Doelman Sarti van Inter slaat een aanval van Glasgow Rangers af. De furieuze start van de Rangers bracht de in afweerslagen geharde Inter- ploeg aanvankelijk in grote moeilijkheden. Gesteund door 80.000 supporters raasden de Schotse aanvallers keer op keer in de richting van doelman Sarti en reeds na zes minuten viel de openingstreffer, die een orkaan van geestdrift door het Ibroxpark joeg. Normaal zou er niets gebeurd zijn, want een schot, zoals Roger Hynd dat op hem afvuurde, pleegt de spectaculai re doelman Sarti meestal moeiteloos te stoppen. Maar op het gladde, sneeuwvrij gemaakte veld het was tot in de mid daguren onzeker gebleven of het duel wel kon doorgaan omdat de sneeuw maar bleef vallen liet de Italiaanse laatste man de bal glippen en dat bood midden voor Jimmy Forrest de gelegenheid zijn reputatie als kansenbenutter waar te ma ken. Daarmee was de voorsprong van twee goals, die Inter na de thuiswedstrijd in Milaan had, gekrompen tot één enkel puntje verschil en alles leek weer moge lijk. Maar de pupillen van Helenio Herrera, hoe geschokt zij op dat moment ook ge weest moeten zijn, herstelden zich. Sar ti maakte nadien zijn fout meer dan goed. De uitblinkende stopper Guarneri gaf For rest nu zelfs geen halve meter vrijheid meer en schakelde daardoor de hoop van Rangers totaal uit, terwijl linksback Fac- chetti op welhaast magistrale wijze veel al alleen de gevaarlijke rechtervleugel van de Schotten in bedwang hield. De tactiek van Intemazionale bleek juist. De ploeg uit Glasgow werd steeds minder gevaarlijk en zelfs kwam de thuisclub herhaaldelijk in gevaar bij rappe tegen stoten, vooral als Mazzola en Suarez daar de hand in hadden. Hoe sneu het ook voor de Rangers was, het tweede doelpunt bleef uit en daarmee werd Inter dan de eerste club, die de halve finales van het bekertoernooi bereikte. mmmm 'm «A..s /v. ...j—.-Mr SW.v Ard Schenk is woensdagavond tijdens internationale schaatswedstrijden, die bij een temperatuur van 14 graden onder nul te Fagernes zijn gehouden, op een gedeelde derde plaats geëindigd op de 500 meter. Winnaar werd de Noor Willy Haugen in 41.7 vóór zijn landgenoot Hroar Elvenes, die 41.8 liet noteren. Met Ard Schenk kwa men de Noren Svein Erik Stiansen en Bjoern Tveter uit op 42.3 sec., welke tijd goed was voor de derde plaats. Zesde was Aamodt in 42.4. Ook op de 5000 meter bezette Ard Schenk de derde plaats. De sterke Noorse stayer Fred A. Maier was met een tijd van 7 min. 37,7 sec., waarmee hij slechts 4,5 sec. boven het op naam van de Zweed Jonny Nilsson staande wereldrecord bleef, veruit su perieur op de 5000 meter. Zijn landgenoot Willy Granlund bezette met 7.54,8 de tweede plaats, terwijl Schenk zich met 7.56,6 derde plaatste. Bjoern Tveter was vierde met 8.03,3. Na de 500 en 5000 meter leidt Maier in het klassement met 89,870 punten, op de tweede plaats gevolgd door Schenk met 89,960 punten, terwijl Tveter derde staat met 90,630 punten. Er werd eveneens een 1500 meter ge reden, die werd gewonnen door Stiansen in 2 min. 8,3 sec., vóór Haugen met 2.14,1. In het klassement over de 500 en 1500 me ter bezet Stiansen de eerste plaats met 85,067 punten, gevolgd door Haugen met 86,400 punten. De oude gloriën van EDO en Haarlem, die elkaar zouden treffen in 'n voetbalwed strijd, voor de bekerontmoeting EDO-Feij- enoord, die op 6 december 1964 werd ge speeld, maar die wedstrijd zagen afgelast, spelen komende zondag toch tegen elkaar. Als voorwedstrijd voor de wedstrijd EDO- Haarlem staat namelijk de wedstrijd EDO (kampioensteam 1947/48) tegen Haarlem (1947/48) op het programma. De wed strijd begint om half een. München 1860 heeft woensdag te War schau voor 5000 toeschouwers de eerste wedstrijd tegen Legia in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor nationale bekerwinnaars gewonnen met 4-0. De eerste wedstrijd tussen Torino en Dynamo Zagreb voor de kwartfinales van dit toernooi, die woensdagavond te Turijn is gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 1-1. Vlak voor het einde van de ontmoeting Atletico MadridFC Luik voor de kwart finales van de jaarbeursbeker, werden woensdag twee spelers van Luik van bet veld gestuurd. Atletico won met 2-0. Daar aan had de Spaanse ploeg juist voldoende om zich te kwalificeren voor de halve fina les, want de eerste ontmoeting was met 1-0 door FC Luik gewonnen. Beide doelpun ten werden gescoord door rechtsbuiten Ufarte in de 42ste (strafschop) en 47ste minuut. (Van onze sportredactie) De directie van het Sportpaleis in Ant werpen verkeerde gisteravond in feest stemming, want het toeschouwersrecord voor de zesdaagse dat sedert 1947 op 125.000 stond is gebroken. Er zijn al zoveel kijkers het wieler-mekka binnengekomen, dat het eindtotaal zeker de 135.000 gaat overtref- gen. Waaraan ligt dat? We hebben het gevraagd aan directeur De Winter. Hij wist niet waar het aan lag. „Misschien aan het feit, dat we opnieuw voor een gro te afwisseling hebben kunnen zorgen. Vol gend jaar gaan we weer naar een ande re formule zoeken. Het is zaak de zes daagse levendig te houden". Toen we de namen noemden van Post en Sercu haakte hij daar prompt op in: „ja, natuurlijk. Post heeft veel extra mensen naar het sportpaleis gehaald met zijn drie speciale races. En in Sercu hebben de Belgen hun nieuwe vedette gevonden. Ook dat heeft publiek getrokken." We hebben een gesprek met Peter Post gehad over die drie races: twee achtervol gingen (tegen Kemper en Bracke) en de verbetering van het uurrecord achter derny „Tja," zei Post, „toen ik er voor stond heb ik er eigenlijk niet bij nagedacht. Maar nu naderhand heb ik zo bij mezelf gezegd: Peter, het is wel wat veel ge weest". En soigneur Librechts viel onmid dellijk bij: „Post heeft er toch wel veel voor moeten geven. We hebben besloten tot drie massages per dag in plaats van twee, zoals normaal. Peter beschouwt deze zesdaagse met de wedstrijden erbij toch wel als een van de toppen uit zijn car rière. En wat Janssen betreft. Ik heb zel den een renner gezien, die zich zo snel aanpaste. Het is pas zijn tweede zesdaag se". Librechts heeft het druk. Maar er zijn er meer in het Sportpaleis die moeten sjouwen. Zoals de familie Vermeilen. Va- De deelname van Ab Geldermans aan de Ronde van Nederland, die van 12 tot 16 mei verreden wordt, is nog altijd niet zeker. De ploegbaas van Geldermans' ex tra sportieve merk, waarvan de belangen in Zuid-Frankrijk en Spanje liggen, heeft totaal geen interesse in de Nederlandse ronde en wil de Beverwij ker dan ook mee nemen in een ploeg naar de Ronde van Spanje (29 april-16 mei), die samenvalt met de Ronde van Nederland. De wielermanager Ton Visschers, die de zakelijke belangen van de Ronde van Nederland voor organisator accufabrikant Vyth behandelt, zal tijdens Parijs-Nice (9-16 maart) een onderhoud hebben met de ploegbaas van Geldermans. Zondag rijdt Geldermans per auto met Visschers mee naar Parijs. der en zonen zijn de koks van het renners kwartier. Ze doen dat al vanaf 1947 in Antwerpen en Brussel. Vroeger stelden de renners zelf hun menu vast, maar de Ver- meilens hebben zoveel ervaring opgedaan, dat ze nu zelf bepalen wat er gegeten wordt. Dat zijn hoofdzakelijk vis-en vlees gerechten. 's Morgens om negen uur is de eerste maaltijd en dan gaat men door tot half drie 's nachts. Dat laatste maal bestaat uit pannekoeken met kandij en honing. De gehele dag zijn er zo'n 24 man in touw in de keuken. Voor een zesdaagse worden een 1000 eieren, 700 kippen en 600 kg. vlees ingeslagen voor de renners en soigneurs. Bijna was Theo Verschueren gisteravond laat „uit de voeding verdwenen", want tijdens een americaine over 75 km, waar voor alle coureurs op de baan kwamen, kwamen Verschueren en zijn ploegmak- ker Sercu te vallen. Sercu kon direct door rijden, maar Verschueren moest voor on derzoek naar het ziekenhuis. Gelukkig mankeerde hij niets ernstigs en hij kwam dan ook weer terug. Die americaine werd gewonnen door het trio Sercu, gevolgd door Van Steenbergen, De Roo en Post. Leo Proost had daarvoor een demy-race gewonnen met Van Steenbergen als twee de en Aerenhouts als derde. De middag sprints bezorgden de zwakkere broeders wat punten. Zo won Nijdam twee keer, en Comelisse, Cooreman en Darrigade ieder een keer. Aan het eind van de avond lagen de drie top-koppels samen aan de leiding: Van Steenbergen-Lykke-Eugen, Sercu-Ver- schueren-Severeyns en Post-Bugdahl-Jans- sen. Vanavond is de laatste avond. Het spectaculaire slot wordt gevormd door een aflossingskoers achter derny over een uur. Het keurkorps van het KNGV krijgt niet de Luxemburger Josy Stoffel als trainer naast de Nederlander Klaas Boot, maar de Duitser Hardi Frenger. Stoffel heeft in Tokio een achillespees gescheurd en die blessure is hardnekkiger gebleken dan verwacht was. Frenger is ook trainer van de Duitse keurturnploeg. A.s. zondag is de eerste training van Frenger. Vasas Eto, de club uit Gyoer en de te genstander van DWS in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, heeft woensdag in het kader van de voorbereidingen voor de tweede wedstrijd tegen de Amsterdam mers, die volgende week woensdag in Gyoer wordt gehouden, een oefenwedstrijd gespeeld tegen de mijnwerkersclub Orosz- lanyi Banyasz, uitkomende in de eerste klasse B van de Hongaarse competitie. Bij Vasas ontbraken Kiss en Orban, bei den uit de verdediging, die in de wedstrijd te Amsterdam (1-1) geblesseerd zijn ge raakt en onder behandeling staan van een gereputeerde specialist te Bratislava. Kiss is reeds in zoverre hersteld, dat hij de training heeft kunnen hervatten. Ook de genezing van Orbans blessure verloopt voorspoedig en vrijdag zal Orban eveneens weer aan de oefeningen kunnen deelnemen. D« verwachting bestaat, dat beiden volgen de week tegen DWS zullen kunnen spelen evenals linksbinnen Korsos, die tegen Oroszlanyi alleen in de eerste helft van de partij was. Vasas Eto won de wedstrijd met 3-0 door doelpunten in de tweede helft van Gyoerffy (2) en Orosz. Het was echter geen overwinning om over te juichen, want het spel van de Hongaarse cupfighters was alles behalve groots. Vooral in de eerste helft was het spel ronduit slecht en trainer Hidegkuti gaf dat onomwonden toe. „Er is de komende dagen veel te doen om de on volkomenheden weg te werken, willen we tegen DWS niet in het zand bijten," aldus Hidegkuti, die zich zaterdag met zijn ploeg terugtrekt in een sporthotel aan de oever van de Donau. Zondag zal Vasas nog een trainingswedstrijd spelen, waarin als spar ring partners zullen fungeren Elektromos uit Gyoer en Fertoed, twee laag geplaatste clubs, die elk 45 minuten spelen. Daarna gaat Vasas Eto tot woensdag terug naar zijn bivak op de Donau-oever. o j Ook in de tweede rit was het weer bij zonder ongunstig. Sneeuw voor de start ging weliswaar over in regen tijdens de rit, maar door de harde wind bleef het wielrennen een minder prettige bezigheid. Het peloton bezat renners, die juist onder deze omstandigheden strijd zochten. Leider Rik van Looy en zijn ploeggenoten van de tot dusver dominerende soloformatie bij voorbeeld, maar ook mannen als Jacques Anquetil, diens landgenoot Jean Graczyk en onze eigen Arie den Hartog, daags te voren door pech zover achter geraakt. Den Hartog en Graczyk waren van de partij toen een veertigtal kilometers vóór het einde een aanval werd gelanceerd op het wat eerder uit'tiet peloton ontsnapte kwartet Sels-Durante-Plankaert-Zandegu. Met Vittorio Adomi als derde man bij zich brachten zij 25 km voor het einde de aan sluiting tot stand. In de sprint te Olbia bleef de door Van Looy ter verdediging meegestuurde Ward Seis gesteund door zijn ploegmakker Planckaert vrij eenvou dig de Italianen de baas. Bijna zes minuten na het peloton, dat ook reeds een achterstand van meer dan twee minuten op de winnaar had, arri veerde een groepje met o.a. Cees Lute. Deze werd als 42ste geklasseerd. Zijn ach terstand bedroeg welgeteld 8 minuten en 23 seconden. De etappe-uitslag was: 1. Seis (België) 3.38.49 over de 133 km van Nuoro naar Olbia; 2. Durante (It.); 3. Graczyk (Fr.); 4. Zandegu (It.); 5. Adomi (It.); 6. Den Har tog (Ned.); 7. Planckaert (Belg.), allen in dezelfde tijd als de winnaar; 8. Poggiali (It.) op 2 min. 14 sec.; 9. Baffi (It.) op 2 min. 2 sec.; 10. Vicentini (It.) op 2 min 32 sec.; 42. Lute op 8 min. 23 sec. Na de tweede etappe luidt het algemeen klassement: 1. Van Looy (Belg.) 10.58.43; 2. Venturelli (It.) z.t.; 3. Seis (Belg.) op 2.48 4. Poggiali (It.) op 6.04; 5. Desmet (Belg.) op 6.05; 6. Cribiori (It.) z.t.; Taccone (It.) z.t.; 8. Pambianco (It.) z.t.; 9. Anquetil (Fr.) z.t.; 10. Moser (It.) op 6.07; 18. Den Hartog (Ned.) op 13.51; 46. Lute (Ned.) op 43.18. In Santpoort is dinsdagmiddag op 56- jarige leeftijd plotseling overleden de heer W. E. van den Broek, bekend tennisleraar en eigenaar van 't tennispark „Brederode" in Santpoort. „Puck" van den Broek, die twee jaar geleden het feit herdacht dat hij 25 jaar als trainer werkaam was, genoot in het district Haarlem als trainer grote waardering en was een gezien figuur. Velen hebben geprofiteerd van zijn grote kennis van het tennis, waaronder Tom Okker, die van d'e overledene het eerste onderricht ontving. Van den Broek verzorgde de jeugddistrictstraining en be hoorde tot de organisators en animators van het internationale tennistoernooi van Brederode. De tennisclub „Brederode", waarvan de overledene erelid was, verliest in hem een stuwende kracht. De over ledene worcft zaterdag om half elf be graven op de begraafplaats- Westerveld in Driehuis. Een Nederlandse badmintonploeg neemt het komende weekeinde deel aan de in ternationale badmintonkampioenschappen van Duitsland, die vrijdag, zaterdag en zon dag gehouden worden in Bochum. De vijf dames, die deelnemen zijn Imre Rietveld, Agnes Geene, Felice de Nooijer, Marjan de Ridder en Tony Paddemans. De Ne derlandse badmintonspelers, die in Bochum spelen zijn Herman Leidelmeyer, Henk Weijs, Leendert Boele, Jos Woltmans, Hu bert en Ruud van Ginneken. Imre Rietveld, Agnes Geene en Her man Leidelmeijer en Henk Weijs nemen ook deel aan de All England, de officieuze wereldkampioenschappen, die van 24 tot en met 28 maart worden gehouden. Zaterdagmiddag krijgt korfbal eerste klasser Watervliet bezoek van Z.K.C., het zal de thuisclub veel moeite kosten om 1 of 2 winstpunten, die het heel hard nodig heeft, rijker te worden. Oosterkwartier moet de reis naar Utrecht ondernemen om aldaar Vogel te bestrijden. Ook hier zal veel spanning heersen, want Vogel is op eigen terrein steeds een lastige tegenstan der. Voor Animo Ready is een uitwedstrijd tegen B.F.C. ingelast, dat de laatste weken volkomen uit vorm is. Daarom zijn de be zoekers zeker niet kansloos. Haarlem speelt in het Pim Muliersportpark tegen M.E.O., waarvan in Amsterdam met 3-2 werd ver loren. Terreinvoordeel zal de balans nu wel in het voordeel van de thuisclub doen doorslaan. Neptunus kan weer twee winstpunten rijker worden, want K.V.D. 2 is vrij zwak. Aurora krijgt bezoek van Excelsior, dat momenteel aan de kop gaat. Onverslaan baar is deze ploeg niet, want j.l. zondag verloor het met 3-2 van S.K.V. Wij zien dus een spannende ontmoeting tegemoet, waarvan de uitslag niet ver van een ge lijk spel zal liggen. De tweede wedstrijd tussen Liver pool en FC Köln voor de kwartfina les van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, die woensdagavond te Liverpool zou worden gespeeld, is in verband met zware sneeuwval uitgesteld. De be slissing werd vlak voor 't aanvangs- tijdstip genomen door de Deense scheidsrechter Hansen. Het stadion aan de Anfield Road was met 55.000 toeschouwers geheel uitverkocht. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen, gespeeld in Keulen ein digde in een gelijkspel: 00. Twee uur voor het vastgestelde tijdstip was het te Liverpool gaan sneeuwen, maar desondanks kwamen de tien duizenden naar het stadion, waar het personeel, zo goed en zo kwaad als dat ging, het veld bespeelbaar pro beerde te houden. De liinen waren echter enkele minuten nadat ze sneeuwvrij waren gemaakt, alweer aan het oog onttrokken. De Deense scheidsrechter verschoof het aan- vangstijdstip van 20.30 naar 20.45 uur in de hoop dat de sneeuwbui zou overtrekken. Om kwart voor negen lag er een laag sneeuw van vijftien centimeter dik op het veld en de heer Hansen achtte het onder deze om standigheden onverantwoord te spe len. Hij besloot toen de wedstrijd uit te stellen. Slechts langzaam verlieten de 55.000 toeschouwers, onder wie 1000 teleurgestelde supporters van de Duitse kampioensploeg, die een deel van hun carnaval hadden opgeofferd om de tijdrovende en kostbare reis naar Liverpool te maken, het stadion, nedat zij de verzekering hadden ge kregen, dat zij hun entreegeld kun nen terugkrijgen. Voor de FC Köln betekent het afgelasten van de wed strijd, die nu mogelijk zal worden gespeeld op 17 maart, de oorspron kelijk voor een eventuele beslissings wedstrijd te Rotterdam vastgestelde datum een strop van ongeveer 20.000 gulden. Enkele Duitse officials suggereer den dat de Liverpool-manager Shankley de scheidsrechter onder druk had gezet, over welke beschul diging de Engelsman woedend werd Trainer George Knoepfle van de FC Köln: „Jammer, dat de wedstrijd moest worden afgelast. Wij zouden ook bij deze sneeuwstorm hebben ge speeld, maar ik moet zeggen, dat ik nog nimmer tevoren bij een voetbal wedstrijd zo'n sneeuwstorm heb meegemaakt. Vandaag zullen wij niet over een nieuwe datum onderhande len. Donderdag vliegen we terug naar Keulen". Liverpools manager Bill Shank ley: „Scheidsrechter Hansen heeft juist gehandeld. Onder deze omstan digheden was het niet alleen voor de gezondheid van de spelers onverant woordelijk om te spelen, maar bo vendien zou het aeen normale krachtmeting zijn geworden". Scheidsrechter Hansen: ..Het viel me moeilijk deze beslissing te nemen, want ik weet, welke voorbereiding zo'n wedstrijd met zich meebrengt Reeds uit gezondheidsoverwegingen meende ik echter het ..neen" te moe ten laten horen". (Van onze sportredactie) Acht sterke jonge amateurs en acht profs van de „tweede categorie" hebben een plaats gevonden in de ploegen van een Nederlands extra sportief merk, in de wielersport. Ploegleider daarvan is de Haarlemse oud-wielrenner Gé Peters; technisch organisator Frans v. d. Enden uit Santpoort. In de ploegen van een sigarettenfabriek, die deze twee samen stellen hebben ook dit jaar weer Henk Peters en Ted Blom (bij de amateurs) en Piet Steenvoorden (bij de profs) een plaats gekregen. Henk Peters en Ted Blom hebben veel van hun ploegmaten van vorig jaar zien vertrekken. Slechts Gabi Minneboo is met hen bij de Caballeroformatie gebleven. Van de overigen stopten Jacques Schou ten uit Wognum en Coen Visser uit Sant poort met de wielersport, ging Wim de Ja ger uit Den Haag naar de rijen der profes sionals over, evenals de Amsterdammer Wim van Smirren, die overigens komend wielerseizoen toch nog voor het zelfde merk zal rijden, dan echter bij de profs, en kwam André Middelkoop terecht in een specifiek Rotterdamse ploeg, waar toe onder meer ook amateurkampioen 1964 Evert Dolman behoort. De nieuwe ploeggenoten van Peters en Blom zijn Hans den Hartog uit Utrecht, Cees Brugel uit Zevenbergen, Peter Hey- nig uit Rotterdam, Gabi Minneboo uit Heenvliet, Peter Kisner uit Amersfoort en Jan van Veen uit Werkendam, die vorig jaar militair kampioen op de weg werd. Piet Steenvoorden heeft wederom een contract gekregen in de ploeg van profes sionals. Voor die categorie zijn de omstan digheden wat royaler dan in vorige sei zoenen. Weliswaar is de steun nog niet te vergelijken met de buitenlandse ploegen of met die van de ploeg van Pellenaars, maar toch is er een verruiming in de fi nanciën te constateren. Dat geldt vooral ten aanzien van het rijden in Belgische koersen. Caballero heeft in België belan gen gekregen en wil de reclame ook daar door middel van de wielerploeg bevorde ren. Met Piet Steenvoorden profiteert daar van Joop van der Putten, de Hagenaar, die ook vorig jaar deel uitmaakte van de ze ploeg. Uit de ploeg zijn verdwenen: Solaro, Breure, Biemans en Sijthof. Vorig jaar waren ook Arie den Hartog en Cees Lute gecontracteerd, maar die werden spoedig afgestaan aan beter betalende wielerba- zen in Frankrijk. Nieuwelingen in de profploeg van Ge rard Peters (dit jaar niet naar Marokko met een amateurploeg) zijn: Piet van der Lans (tegenwoordig in Scheveningen wo nende), Jos Linders (Roosendaal), Henk de Jong (St. Willibrord), Piet Buuts (Kei donk), Wim van Smirren (Amsterdam) en Cees van Amsterdam (Breda). Zowel voor de amateurploeg als voor de profploeg staan dit jaar alle belangrijke criteria, klassiekers en étappewedstrijden op het programma. Als masseur van de rijders zal optreden de Haarlemmer Frans Kok, als mecanicien de oud Beverwijker Ton Hofland, die tegenwoordig in Roosen daal een café heeft. Komend seizoen wordt het achtste waar in Caballero een amateurploeg actief in de wielersport heeft; voor de profs is het de vierde maal, dat er een formatie is ge vormd. Henk Peters. De Australiër Ron Clarke, die zich in Tokio slechts tevreden moest stellen met een bronzen medaille op de 10 km en twee negende plaatsen op de 5000 meter en de marathon, verbeterde woensdag in een tijdsbestek van 14 maanden voor de vijfde maal een wereldrecord. In een race over tien mijl noteerde Clark 47 min. 12.8 sec. en dat betekende een verbetering van het record met niet minder dan 14 seconden. Het oude record stond op naam van de Brit Mel Batty, die in april 1964 in Hur- lingham tot 47 min. 26.8 sec. kwam. Ron Clarke is momenteel wereldrecordhouder op de 5000 en 10.000 meter en 3, 6 en 10 mijl. De 15-jarige Haagse zwemmer Ronnie Verroen is vanmiddag om één uur vanaf Schiphol vertrokken voor de reis naar Amerika, waar hij in Santa Clara (Cali- fornië) een maand in het trainingskamp van de zwemtrainer George Haynes zal verblijven. Ronnie Verroen is in gezel schap van de trainer van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond, Rob Kerkhoven, die de trainingstijd zal meemaken. De uit zending van de zwemmer en zwemtrainer is mogelijk gemaakt door het Leo van der Kar-sportfonds. George Haynes is de Amerikaanse trai ner, die de Olympische damesploeg van de Verenigde Staten onder zijn hoede had. Hij zal Ronnie Verroen en Rob Kerkhoven een maand trainen. Wanneer zij in Neder land zullen terugkeren is nog niet bekend. Petra Burka, de Canadese favoriete voor het wereldkampioenschap kunstrijden da mes, heeft bij de verplichte figuren een hechte basis gelegd voor de door Sjoukje Dijkstra vakant gegeven wereldtitel. Na de zes verplichte figuren leidt de 18-jarige Canadese en daar haar grootste kracht ligt in het vrije rijden, mag verwacht worden, dat zij de nieuwe wereldkampioene zal worden. De stand na de verplichte figuren luidt: 1. Petra Burka (Canada), plaatscijfer 15 1256,4 pnt., 2. Christine Haigler (V.S.), 16,5 1255.4 pnt., 3. Regine Heitzer (Oost.) 22,5 1239.5 pnt. De Russen Ludmilla Belousova en Oleg Protopopov, die onlangs in Moskou de Europese titel veroverden, hebben woens dagavond de wereldtitel paarrijden op hun naam gebracht. Het echtpaar behaal de in 1964 de Olympische titel, maar werd toén bij de wereldkampioenschappen in Dortmund met gering verschil door het Duitse paar Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler van de eerste plaats verdrongen. Het Amerikaanse paar Vivian en Ro nald Joseph eindigde op de tweede plaats, terwijl de derde plaats aan het Russische team Alaksander Georglick en Tatiana Zhuk ten deel viel. Bij het ijsdansen hebben de Tsjechische broer en zus Pavel Roman en Eva Ro- manova na de laatste twee verplichte fi guren de leiding stevig in handen. De we reldkampioenen sloten de verplichte fi guren af met het plaatscijfer 7.0 en 154.1 [punten, voor het Engelse paar David Hickinbottom en Janet Sawbridge.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19