Weduwen gebaat bij nieuwe pensioenwet Invalide ambtenaar krijgt kans op „herplaatsing Getuige B. Sijes acht de straf voor Rajakowitsj te laag Breuk in het kabinet zal moeilijk zijn te helen AGENDA 3 Man gedood in Zundert K2r Kort en bondig B1AMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO „Veroordeling principieel van belang" Er zijn punten waarover geen compromis mogelijk is" morgen bij Uw drogist Ga naar Uw drogist: Hij heeft't beslist. Protesten tegen verjaring van oorlogsmisdaden Vorst houdt aan CZlSZl) DONDERDAG 4 MAART 1965 mm .99 VOORZITTER A.R. PARTIJ MEENT: Demissionaire pose van minister Luns op Schiphol Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Voor Uw tanden: de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSON badzeep En tegen vlekken: BETROUWBAAR W. G. TWEEHUYSEN WEERRAPPORTEN SS si ZE dan! (Vervolg van pagina 1) Het ontwerp komt met de nieuwe fi guur van de „herplaatsbaar verklaarde ambtenaar". Dit is de ambtenaar, die be neden de vijftigjarige leeftijd wordt afge keurd voor zijn betrekking, maar die nog alleszins geschikt blijkt voor een andere volledige betrekking. Het pensioen uit hoof de van invaliditeit van een dergelijke amb tenaar gaat pas in vijf jaar nadat de fonds directie hem voor zijn oude functie onge schikt heeft verklaard. Indien herplaat sing niet gelukt, zal hij bij ontslag vijf jaar recht op wachtgeld moeten verkrij gen. De wachtgelder blijft voor de duur van het wachtgeld ambtenaar in de zin van de pensioenwet. Het pensioen wordt berekend, aldus het ontwerp, naar het gemiddelde van het ambtelijk inkomen van de laatste drie jaar. Het invaliditeitspensioen zal tenminste het naar de volbrachte diensttijd bereken de pensioen bedragen. Hierop wordt tot het 65e jaar een aanvulling verleend naar de mate van de invaliditeit. Het weduwnaarspensioen is ingevoerd voor de invalide echtgenoot van een over leden ambtenares die voor hem kostwin ner was. Nieuw is ook dat een hertrouwde weduwe haar weduwenpensioen zal behou den, althans voorzover dit betrekking heeft op de werkelijke diensttijd van haar echtgenoot. Verder is de mogelijkheid ge opend van pensioen voor een weduwe die met een wegens invaliditeit ontslagen amb tenaar na zijn ontslag maar voor zijn 65- ste jaar is gehuwd. Ook voorziet het ont werp in „een bijzonder weduwenpensioen" voor de gescheiden echtgenote van de amb tenaar. Dit geschiedt in de vorm van ver deling van het pensioen. Advertentie MEESTO WETENSCHAPPELIJK 'VERANTWOORD Het gedeelte, dat het weduwenpensioen bedraagt van het reële of potentiële amb- tenarenpensioen, is op vijfzevende gesteld. Het wezenpensioen bedraagt een zevende van het ambtenarenpensioen. Weduwen- en wezenpensioen mogen samen niet meer bedragen dan het ambtenarenpensioen waarvan ze zijn afgeleid. Bij overlijden van een gepensioneerd ambtenaar zal aan de weduwe nog twee maanden pensioen extra worden uitge keerd naast het weduwenpensioen. hem op dringende wijze verzocht Rajako- witsch van zijn voetstuk af te halen.' Daarop verzocht de officier mij als ge tuige op te treden en dus niet als deskun dige. Dat heb ik geweigerd met het argu ment dat een historicus zich belachelijk maakt, als hij een verhaaltje vertelt zon- ,Naar ons Nederlandse rechtsgevoel I documenten aan te voeren die de juist- 'ft Raiakowitsoh een veel te oCvmce JIk werd vervolgens Welwillend als steeds heeft minister Luns gistermiddag bij zijn terugkomst uit We nen voor een aanzienlijk aantal persfoto grafen in de Vip-kamer van Schiphol ge poseerd. „Hoe wilt u mij hebben, heren?" vroeg hij, „zittend of staand?" Onder algemene instemming poseerde I hij ten slotte in wat genoemd werd een „demissionaire houding", die overigens niet verschilde van een staande houding. Minister Luns heeft in Wenen een week- eind-bijeenkomst bijgewoond van de chris- icuiiutcvueii^u t - ten-democratische partijleiders en -politici heeft Rajakowitsch een veel te o-erinw t?aaJva,n staven. Ik werd vervolgens uit de zes E.E.G.-landen, alsmede Oosten- CT,l.L„w> n f a -g g als getuige-deskundige aanvaard. Het ging rijk en Zwitserland. Hij verwachtte niet V Sekregen Uat is de mening van erom met documenten aan te tonen dat zelf veel besprekingen te zullen moeten c'e 'leer B. A. Sijes van het Rijksinstituut Raiakowitsch leugens vertelde en boven- voeren over de kabinetscrisis, de zevende voor Oorlogsdocumentatie, toen hij gis- »m,?nha.ng van, dez®.leugens te uit zijn carrière als minister van Buiten- h-^rmi^orr 5 c u- i 1 1 i ontrafelen. De eis van de officier noem landse Zaken. U te" I [ermiddag op Schiphol terugkeerde van de de heer Sijes beslist te laag. Eind deze week reist de minister naar 4 Proces-Rajakowitsch, dat in Wenen °P een vraag of de officier wel be- Rome voor de driemaandelijkse vergade- is gevoerd. „Ik vind het echter van prin- gekend was voor zijn taak, antwoordde de ring van de zeven ministers van Buiten- cipieel belang dat de kwestie van de ^.1J0S ^vestigend. „Een andere vraag landse Zaken van de Westeuropese Unie. deportatie strafbaar ie cmS" S 6Chtfr °f dr' K?v«* opgewassen was aeportatie strafbaar is gesteld tegen de sluwe Rajakowitsch. De officier r. is een zeer intelligent mens van hoge be- De heer Sijes was naar Wenen gereisd schaving die probeerde de menselijkheid om het proces als waarnemer bij te wo- in deze zaak te brengen. In zijn requisi- nen. „Zoals ook in Nederland is bekend toir, dat ik heerlijk fel vond, sloeg hij het P. f.e,n b®g?n. het Proces als een farce, nationaal socialisme gewoon kapot. Maar Verdachte Rajakowitsch nam al gauw de hij sprak voor zijn opvatting; het is geen leiding in handen en wurgde iedere vraag. vechter". Ieder verhoor werd daardoor een onmo gelijke zaak. Ik ben toen naar de officier van justitie, dr. Kovacs, gegaan en heb Advertentie De voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij, dr. W. P. Berghuis, heeft in een hoofdartikel in „Nederlandse Gedachten", het weekblad van de partij, verklaard .dat het moeilijk is zich voor te stellen dat het zou lukken de breuk in het kabinet te helen, nu het 't kabinet, dat toch echt niet regeringsmoe was, in weken van zeer intensief beraad niet is gelukt het eens te worden". „Er zitten" zo schrijft dr. Berg huis verder, „in deze materie punten waaromtrent naar onze mening geen com promis mogelijk is. Men zou dan moeten toegeven en de mening van de meerder heid accepteren". Dr. Berghuis acht nu in ieder geval een kabinet nodig dat op zo kort mogelijke termijn het radio- en televisieprobleem uit de wereld helpt en in 1965 de zaak een wettelijke regeling incluis oplost. Anders wordt het politieke bedrijf er voortdurend door vertroebeld. Naar zijn mening kan dat ook best met een duidelijke meerderheid op de wezenlijke punten. Dr. Berghuis spreekt tenslotte de hoop uit dat althans de christelijke partijen bijelkaar blijven. De voorzitter van de Partij van de Ar- c Minerva Theater (Heemstede): vandaag 20.15 u.: Huldigingsconcert Max van Eg- mond (bas-bariton) en Meinard Kraak (ba riton). M.m.v. Hans Broekman (piano) en Thom Bollen (piano). Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Studio met „De rechtvaardigen", van Albert Camus. Regie: Kees van Iersel. M.m.v. Liesbeth Struppert, Ingeborg Uyt den Bogaard, Joop Admiraal, Jurg Mole naar e.a. Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: N.Ph.O o.l.v. Henri Arends. Solist: Theo Bruins (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Porgy and Bess", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind" 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Father Goose" 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Vrijdag 20.15 u.: „Allez France", a.l Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Topkapi 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Politiepost Reeperbahn", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De verloren zoon", 14 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u Prentenkabinet: Expositie van tekeningen aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u, en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, teke^ ningen en aquarellen van kunstkring „De Acht". Tot 28 maart. Bootzaal: „100 am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge> opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge «loten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. „Chez nous" (Spaarnelaan 25): Expositie van aquarellen van Frans Funke. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Waagtaveerne (Spaarne): Expositie van schilderijen, gouaches en tekeningen van Floor Horninge en Rob Rijsterborgh. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 14-17 uur. DIVERSEN Krelagehuis (Leidsevaart): Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. Tot 13 mrt. Dagelijks van 10-17 uur en van 19-23 uur. 4 MAART t, DONDERDAG „Gisteren, vandaag en mor- City, 20 u.: gen". Stadsschouwburg, geen film. Raadhuis Velsen, 19.30 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering, voortzetting be grotingsbehandeling. VRIJDAG 5 MAART „Gisteren, vandaag en mor „Meisjes, mam City, 20 u.: gen",- Stadsschouwburg, 20 u.: bo's en whisky". Cultureel Centrum, 20 u.: Jaarvergade ring NIVON. Raadhuis Velsen, 19.30 u.: eventuele voortzetting openbare begrotingsbehande ling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei' Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort-Zuid, wijkcentrum ..De Duinpan": 16 tot 18 u. (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 u. (in Santpoort ook voor r.-k. bibliotheek). DONDERDAG 4 MAART Theater, geen filmvoorstel- Kennemer ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie in volle vaart". Kennemer Theater, 14 u.: Openbare ver koping. Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond voor abonnementsvoorstelllngen. Gebouw „Grapy", 20 u.: Vergadering „Kindergenot". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat no. 70, geopend van 15-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal, geopend van 14-21 uur: openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal van 19-21 uur. VRIJDAG 5 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De hel van Saidan". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie in volle vaart". W.B. Theater, 20 u.: „Dood aan de rood koppen". Prinsessenlaankerk, 20 u.: Vrouwen- Wereldgebedsdag 1965. Irenekapel, 20 u.: Vrouwen-Wereldge bedsdag 1965. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30—21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. beid, de heer J. G. Suurhoff, zei op het congres van de Vrouwenbond van deze par tij over de kabinetscrisis: „Ik heb sterk de indruk, dat men tevoren heeft afgespro ken niets over de kabinetscrisis te zeggen. Als men gezegd had waar de breekpun ten lagen zou „lijmen" moeilijker worden. De V.V.D. wenst naast het bestaande om roepbestel een losstaande commerciële zuil, die uit eigen reclame wordt gefinan cierd. De Partij van de Arbeid wijst deze oplossing van de V.V.D. volstrekt van de hand aldus de heer Suurhoff. Hij wist niet hoe de kabinetscrisis tot een oplossing zal worden gebracht, maar vermoedde dat ge probeerd zou worden de breuk te „lijmen". Op het erf van zijn boerderij in de Rut- venstraat te Zundert is gistermorgen het I stoffelijk overschot gevonden van de 31-ja- rige landbouwer M. Ch. van Hasselt. De man, vader van vijf kinderen, was door geweld om het leven gebracht. De rijkspolitie heeft een 31-jarige inwo ner van Zundert voor verhoor aangehou den. Deze zou de avond ervoor in gezel schap van de heer Van Hasselt zijn ge weest. Mevrouw Van Hasselt vond has? Siefl gistermorgen om kwart over zes bij de zijdeur van de woning, toen ze qp Weg was om de koeien te melken. H#t slacht offer had ernstige hoofdwonden. Vast is komen te staan dat hij met een zwaar voorwerp op het hoofd was geslagen. Het onderzoek van de rijkspolitie heeft uitgewezen dat het misdrijf in de eerste uren van woensdag is gepleegd. De heer Van Haselt was dinsdagavond naar het dorp geweest en waarschijnlijk ook in Ant werpen, waar hij een café zou hebben be zocht. Na sluitingstijd is hij per auto naar huis teruggekeerd. Op zijn erf moet hij toen zijn overvallen. Het motief voor de overval is vooralsnog onduidelijk. Het slachtoffer was niet beroofd. Het voorwerp waarmee de misdaad is gepleegd, is nog niet teruggevonden. KIESH Blend-a-med voorkomt én geneest bloedend tandvlees. f1.95" En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 zorgt ervoor, dat Uw huid Jong en fris blijft. fl.95 Heerlijk fris en intensief reinigend. f 1.45 Bloemenzeep v.a. f0. 85 (ook in geschenkverpakking) de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f0.9S Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. De heer Sijes uitte kritiek op de inhoud van de aanklacht, die volgens hem anders had moeten zijn: „Rajakowitsch werd ten I laste gelegd, dat hij door het verzenden van een telegram schuldig was aan de dood van 83 Nederlandse joden in België en Frankrijk. Wat naar mijn mening ten laste gelegd had moeten worden was, dat hij door dat telegram DE Nederlandse joden in België en Frankrijk in levens- gevaar had gebracht." In Krasnapolsky te Amsterdam is gis- I teravond een protestvergadering gehouden tegen een mogelijke beslissing van de I Westduitse regering de oorlogsmisdaden I te doen verjaren. De vergadering was belegd door een comité van leden van de Algemene Studenten Vereniging Amster dam (ASVA), van Joodse jeugdorganisa- I ties en de Nederlandse zionistische studen- ten organisatie. Verscheidene sprekers voerden het I woord. Opperrabbijn E. Berlinger zei on der meer: „Elke poging om mild en cle ment te zijn jegens oorlogsmisdadigers beschouw ik als een wreedheid ten aan zien van de miljoen slachtoffers". Spreker uitte zijn verontwaardiging dat juist van Duitse zijde de moord op zes miljoen jo- den ongestraft wordt gelaten. De heer H. M. van Randwijk trok de in tegriteit van de rechters, die thans oor logsmisdadigers vervolgen, in twijfel. Voorts uitte hij kritiek op de Nederlandse regering, die volgens hem had verzuimd om de uitlevering te vragen van Rajakor witsch, toen Simon Wiesen thai deze in Milaan -had- opgespoordr Pater J. van Kilsdonk S.J. zei meer: „We worden koud van verbijstering bij de gedachte dat in Duitsland door sim pele verjaring niet alleen de ontelbare kleine, maar ook de grote misdadigers straffeloos zouden worden". Pater Kils donk meent dat de komende generaties I in Duitsland het recht hebben te verne men wat er in het verleden is geschied. Nederlander vermist. Het departement van de sheriff van Kern County (Cali- fornië) heeft zijn bezorgdheid uitge sproken over het lot van de Nederlandse toerist Simon van Es uit Rotterdam, die op 22 februari uit een bus te Lebec stapte en sedertdien spoorloos is ver dwenen. Drie maal 35. De actie „Drie maal vijfen dertig" voor het Diakonessenhuis in Pa ramaribo heeft reeds twee ton aan giften opgeleverd. De directie van dit Suri naamse ziekenhuis wordt daardoor in staat gesteld arme patiënten uit de stad en uit het bosland gratis medische hulp te verlenen. Afscheid. Prof. dr. G. H. Heringa is afge treden als voorzitter van de stichting Het Nederlands Studentensanatorium. Hij was een van de leiders van het me disch verzet. Vanuit het studentenverzet kwam bij hem de gedachte op een sana torium op te richten uitsluitend bestemd voor de verpleging van tuberculeuze studenten en afgestudeerden. Nederland en Nigeria. De Nederlandse re gering en de Nigeriaanse federale rege ring hebben volledige overeenstemming bereikt over de wijze waarop Nederland zijn bijdrage zal leveren aan het Nigeri aanse ontwikkelingsplan voor de jaren 1962 tot en met 1968, aldus is woensdag te Lagos door beide partijen bekendge maakt. Herdenking Woeste Hoeve. Bij het monu ment op de Woeste Hoeve tussen Arnhem en Apeldoorn zullen op 8 maart 's mid dags om drie uur de 117 verzetsstrijders worden herdacht, die daar twintig jaar geleden door de Duitsers werden gefu silleerd. De voorzitter van de Vereniging van Oud-illegalë Werkers te Apeldoorn, de heer M. Buitenhuis, de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, hofpredikant ds. J. F. Berkel en de heer J. E. H. van Renswoude zullen het woord voeren. Advertentie RIJDEN RIJDEN Bloemendaalseweg 200 - Overveen Zoekt u een goede Volvo-occasion Belt n ons even: Tel. 55602 Het KNMI deelt mee: De organisatoren maakten na afloop van de vergadering bekend, dat zij don derdag aan de Duitse ambassade te Den Haag een petitie zullen aanbieden, die is bestemd voor de Duitse regering en het parlement. In de petitie worden hun be zwaren tegen een eventuele verjaring uit- I eengezet. 179. Stevig hield Karo het roer nog vast, terwijl het goede schip Kokanje in de rich ting voer van de stem in de mist. „Je hebt gelijk," zei Brammetje. „Ik hoor nu ook duidelijk zingen. En het is een vrouwenstem. Zou het....?" Hij maakte zijn zin niet af. „Zou het vroeg Tutu. Maar ook hij durfde niet uitspreken, wat hij vreesde. Het was Karo, die onder woorden bracht, wat ze allemaal dachten. „Zou het de Zingende Zeemeermin zijn? Die alle zeelui naar de afgrond lokt?" „Onzin", zei Bram dadelijk, maar in zijn hart was hij er niet zo zeker van. Vele anderen zouden in zijn plaats zijn omgekeerd, maar nieuwsgierigheid dreef de dappere zeeman verder. Uit de grauwe grijsheid van de mist maakte zich langzamerhand een donkere vorm los, die ze eensklaps allemaal her kenden. Het was geen Zingende Zeemeermin, maar een reusachtige oude grammofoon- op-een-vlot, die uit een grote hoorn de lokkende klanken uitstootte, waaraan zo veel zeelui al geen weerstand hadden kun nen bieden. In grote gebieden van Europa hield het koude weer onverminderd aan. In ons land kwam in het algemeen vijf tot tien graden vorst voor. In Denemarken en ook in Oost-Frankrijk vroor het plaatselijk ze ventien graden. In West-Engeland viel veel sneeuw door een depressie die over Ier land naar het zuiden trok. Vanmorgen lag deze depressie voor de ingang van het Engelse Kanaal. De sneeuwzone reikte tot de Frans-Belgische grens, maar breidde zich niet belangrijk in noordelijke rich ting uit. De depressie zal over Frankrijk naar het Alpengebied trekken. Daardoor zal de wind in ons land weer uit oost tot noordoost gaan waaien, waardoor de aan voer van koude lucht onverminderd door gaat. Oojk in de komende nacht moet daar om op lichte tot matige vorst worden ge rekend. De kans op sneeuw blijft klein. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland M .5 O SS c MtCHEL MOET OOK EEN PAAB. PANNE" koeken HEBBEN, HU HEEFT ONS ZO FUN 6EH0LPEN Al/LE MENSEN, WAT MOET DIE EEN j OA, HUTAST WEI/TOE 1 ZO, DAT V EN HU ZAL WEU WAREN VöENOeö HEBBEN HONGER HEBBEN 000?. Po O O One Den Helder half bew. zo 1 -4 Ypenburg licht bew. 0 0 -8 Vlissingen onbewolkt ozo 1 -3 Eelde licht bew. w.stil 1 -10 De Bilt licht bew. O 0 -8 Twente onbewolkt w.stil -0 -9 Eindhoven onbewolkt zo 1 -8 Z.-Limburg zwaar bew. zo -1 -7 Helsinki geheel bew. nno -7 Stockholm licht bew. nno -3 -10 Oslo zwaar bew. w.stil -0 -11 Kopenhagen geheel bew. n -2 -8 Aberdeen onbewolkt O 1 -2 Londen sneeuw 0 3 -2 Amsterdam licht bew. ozo 0 -8 Brussel licht bew- ozo -1 -5 Luxemburg geheel bew. ozo -2 -10 Parijs sneeuw zo 2 -3 Bordeaux sneeuwbui wzw 7 3 Grenoble geheel bew. 0 -3 -7 Nice licht bew. nnw 7 0 Berlijn sneeuw w -2 -6 Frankfort geheel bew. w.stil -2 -9 München zwaar bew. z -3 -9 Zürich mist n -2 -17 Genève zwaar bew. O -1 -13 Locarno onbewolkt w.stil 7 -8 Wenen half bew. wnw 3 -3 Innsbruck licht bew. w.stil 2 -10 Rome half bew. w.stil 1 Barcelona onbewolkt wzw 11 4 Madrid zwaar bew. zzw 8 3 Mallorca licht bew. wzw 12 8 Lissabon onbewolkt wzw 12 Vrijdag 5 maart Zon op 7.18 uur, onder 18.27 uur. Maan op 8.31 uur, onder 20.50 uur- Maanstanden 10 maart 18.52 uur 17 maart 12.24 uur 25 maart 2.37 uur eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 4 maart Hoog water 4.42 uur en 16.53 uur. Laag water 0.22 uur en 12.43 uur. Vrydag 5 maart Hoog water 5.13 uur en 17.23 uur. Laag water 0.56 uur en 13.15 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2