Velsense begrotingsbehandeling wellicht van lange duur 4lMf „DE CEDER" BROMFIETS RIJDERS COR 0LY ƒ7185.- G. INIA Vijf IJmuidense zeevissers voor de politierechter sa Gemeenteraad repliceerde uitvoerig op de betogen van het college vitamol Expositie De Groep in Beverwijk Gemeentebibliotheek in Velsen Wilt u ƒ100.- tot ƒ150.- verdienen LANGS SLUIZEN EN HAVENS Duitse stoom trawlers Wandeltochten door Velsen Havenberichten DONDERDAG 4 MAART 1965 4 Interkerkelijk ziekenhuis „Smerige propaganda Twee moties Cederstraat 31 Telefoon 5610 Planetenweg 68 Telefoon 8107 Velsenaren gaven bijna 5 mille aan „Heygraeff" Koopt dan nu een BROMFIETS bij BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Grand Vraag proefrit bij KENNEMER GARAGE Arie van der Veer Faillissementen De gemeenteraad van Velsen is woensdagavond met frisse moed begonnen aan de vierde zitting voor de begrotingsbehandeling, waarop de vertegenwoordigers der verschillende raadsfracties weer ruim drieëneenhalf uur aan het woord zijn geweest. Desondanks kwamen zij niet verder dan met hun replieken op de betogen van het college, waar de vorige avond al geheel aan was opgegaan. Aldus is vrijwel de hoop vervlogen van hen, die erop hadden gerekend de serie ver gaderingen nog donderdagavond te kunnen beëindigen, omdat het er op deze manier thans naar is gaan uitzien dat de begrotingsbehandeling pas vrijdag in het traditionele gezellig samenzijn kan worden omgezet. Zoals kon worden Ver wacht heeft deze vergadering weinig nieuwe gezichtspunten meer opgeleverd, omdat bijna geen enkele spreker nog originele argumenten tot zijn beschikking had. Men viel de leden van het college dus af, of bij, om daarnaast de reeds eerder te berde gebrachte inzichten en wensen nog eens te persisteren. Zo drong de heer Lips (Prot. Chr.) aan op een nauwlettend toezicht op de water en luchtverontreiniging, omdat het welzijn niet aan de welvaart mag worden opgeof ferd en vroeg hij waarom het concept van de havenplannen eerst naar Amsterdam moet worden opgezonden, alvorens de raad van Velsen deze in behandeling kan ne men. Voorts verheugde spreker zich er over, dat het samenspel tussen de IJmond- gemeenten kennelijk weer enigszins op gang is gekomen en bleef hij zich verzet ten tegen het voortbestaan van de zelfwas- serij. Volgens spreker hebben zich gedu rende de laatste twee jaar immers geen nieuwe mogelijkheden voorgedaan, waar door hij zijn eenmaal ingenomen standpunt zou herzien. naars bereiken dat de tarieven zullen wor den verhoogd tot de kostprijs, echter zoda nig gedifferentieerd, dat het sociale as peet niet in het geding zal kunnen komen. En wat de petrochemische industrie be treft merkte spreker op, dat de regering ongetwijfeld alle voor- en nadelen nauw keurig heeft overwogen, zodat hij zich be reid verklaarde zich hierbij neer te leg gen. „Wie ben ik, om dit dan nog te be strijden!" riep mr. Van Roozendaal ten slotte uit. De laatste sprekers voor deze avond wa ren de heer Schotman (V.V.D.), die er onder meer op aandrong dat wethouder Een deel van de raadsfractie van de P.v.d.A., met geheel rechts de woord voerder, de heer J. van Os van den Abeelen. Verder v.l.n.r. J. van Eyk, W. D. Wiljouw, mevrouw G. Knigge en K. H. Marks. Voorts was het logisch dat de heer Lips opnieuw aandrong op de bouw van een in terkerkelijk ziekenhuis en hij herinnerde eraan, dat de toenmalige minister van So ciale Zaken zich in 1953 reeds in beginsel met 120 bedden akkoord verklaarde. Hg bleef dan ook van mening dat er meer behoefte aan kleinere ziekenhuizen bestaat dan aan grote en er was volgens spreker dus geen enkel bezwaar ook voor IJmuiden in het klein te beginnen. Tenslotte toonde de heer Lips zich weinig enthousiast over de eventuele invoering van een vrije schoolzaterdag, omdat er bij een dergelijk besluit alleen maar van mag worden uit gegaan, wat voor de kinderen het beste is. De heer T a n i s (Prot. Chr.) bleek dit maal aan een kortere spreektijd voldoende te hebben om de aandacht van het college te vestigen op het feit, dat bij de even tuele aanleg van een nieuwe haven voor binnenvaartuigen waarschijnlijk ook een bevrachtingskantoor wenselijk zal zijn Voorts gaf hij te kennen de stortings- en ophaaldienst volkomen uit de tijd te ach ten en sociaal evenmin nog van enig be lang. De heer Kruisman (C.P.N.j meende te weten, dat de garanties ten opzichte van de petrochemische industrie slechts onder druk van de openbare mening kon den worden afgedwongen en hij drong er met klem op aan dat deze er ook werke lijk moeten zijn, alvorens met de bouw een aanvang wordt gemaakt. „Anders kan men in deze omgeving rekenen op dezelfde ver giftigde atmosfeer als in Pernis". Daarnaast bleef spreker kritisch ge stemd ten opzichte van de toewijzing van woningen in Velsen, omdat hij op één dag in een plaatselijk blad advertenties had aangetroffen, waarmee vierentwintig hui zen te koop werden aangeboden, waarvan er tien leeg waren te aanvaarden. Aan het slot van zijn betoog mocht de heer Kruisman zich nog verzekerd weten van de algemene ontstemming van de raad, toen hij verklaarde het te hebben meegemaakt dat in een katholiek zieken huis „smerige propaganda werd gemaakt, waardoor zelfs gezonde mensen ziek zijn geworden". De voorzitter, burgemeester J. C. Biihrmann protesteerde onmiddellijk te gen een dergelijke onhoffelijke uitlating, waarna de heer Kruisman hier als toelich ting op liet volgen, dat het een tegen Chi na gerichte propaganda is geweest. Mevrouw Hoe kF e e n s t r a (P.S.P.) begon haar repliek met een betuiging van spijt, omdat het was gebleken dat haar fractie blijkbaar de enige is die zich te gen het vlaggen op de verjaardag van prinses Irene blijft verzetten. Wat de vestiging van de petrochemische Industrie betreft moest spreekster consta teren, dat de overheid op alle mogelijke manieren tekort is geschoten. De industrie komt in de eerste en de mens in de twee de plaats, zodat het een nationale zaak is geworden, welke ook op nationaal niveau moet worden bekeken. Hoogst typerend was het verder volgens mevrouw Hoek, dat de regering wel be reid is gebleken de kosten van de olie leiding voor haar rekening te nemen en zij daarnaast verzuimt voor een leiding met goed drinkwater naar Rotterdam te zorgen. Ook was mevrouw Hoek weinig te spre ken over de voorgenomen rioolbelasting, omdat zij het niet juist achtte dat een ge meente nieuwe belastingen creëert in een tijd, dat naar verlaging van de rijksbelas tingen wordt gestreefd. Zij verzocht het college dan ook er nogmaals bij de rege ring op aan te dringen, dat de bijdrage voor de gemeente spoedig zal worden ver hoogd. De heer Van Os van den Abee len (P.v.d.A.) gaf de raad eerst een les je in parlementaire historie over het al of niet falen van socialistische regeringen, om vervolgens vast te stellen dat de sa menwerking tussen college en raad bij de nieuwe ontwikkelingen en omstandighe den dient te worden aangepast. Het ver heugde hem daarom bijzonder dat de raad eerst in de gelegenheid zal worden ge- •teld zich volledig over de bestemming van „Beeckesteyn" uit te spreken en niet, na dat het college deze al in bindende vorm in een voorstel heeft samengevat. Verder meende de heer Van Os het te moeten betwijfelen, dat de petrochemische industrie voor Amsterdam een oplossing sou zijn. Daarnaast bleef hij diep bezorgd voor de gevolgen bij hen, die zich straks niet kunnen veroorloven uit deze omgeving te verhuizen. Een andere moeilijke kwestie is die met het interkerkelijk ziekenhuis, omdat het gemeentebestuur nimmer mag en kan ver zuimen ook garanties te verlenen aan hen. die menen te moeten streven naar een niet- confessionele inrichting. Daarnaast had spreker echter ook een open oog voor de historie, omdat wat Velsen betreft bepaal de mensen destijds voor de inbreng van een ziekenhuis hebben gezorgd. De spreektijd van de P.v.d.A.-fractie werd hierna rond gemaakt door de heer Ockeloen, die hiervan voornamelijk gebruik maakte om de K.V.P.-leden te ver wijten, dat zij het sociale nut van de zelf- wasserij bleven onderkennen. Hier sloeg mr. Van Roozendaal (K.V.P.) weer op aan met te zeggen, dat door zijn fractie een motie zal worden in gediend, met de bedoeling de raad zich te laten uitspreken over sluiting en liqui datie op 1 januari 1966. „Hoe deze beslis sing dan ook verder zal uitvallen, mij zal de raad bij mijn leven niet meer over de zelf wasserij kwestie horen" beloofde spreker. Later werd door de heer A 1 g r a (Prot.-Chr.) aan deze motie nog een amen dement toegevoegd. Daarnaast werd door mr. Van Roozen daal een tweede motie in het vooruitzicht gesteld en wel over de stortings- en op haaldienst. Hiermee willen de onderteke- Advertentie Vitaminen... een weldaad voor de huid Het succes van Vitamol bewijst de noodzaak van vitamine-huidverzorging. Vitamol crimes dringen snel en diep in de huid door, stimu leren de bloedcirculatie, vernieuwen en ver sterken de huidcellenen het natuurlijke vochtgehalte houdt uw huid 'jong en gezond DE SUCCESVOLLE VJTAMINE.HUIDVERZORGINQ Vocdingscreme groene tube) verzorgt uw huid s nachts. Dagereme blauwe tubebeschermt uw huid overdag. Tube f4.75 DROGISTERIJ In de Galerie Boumans in de Breestraat 122 in Beverwijk wordt van 6 maart tot en met 15 april een tentoonstelling gehou den van werk van leden van het Haar lemse schildersgenootschap „De Groep". De expositie wordt vrijdagavond 5 maart om 20.30 uur geopend door drs. Harry Prenen, leraar kunstgeschiedenis aan het Mendelcollege in Haarlem. De tentoonstelling vindt plaats onder auspiciën van de Stichting Tentoonstellin gen Beverwijk i.o. en de Culturele Raad Noord-Holland. Zij is dagelijks te bezgeken van 9 tot 18 uur, behalve op zondag en dinsdagmid- De Boer enige feitelijke gegevens zou ver strekken, over hetgeen hij met betrek king tot de Mobil Oil had opgemerkt en de heer Visser (Prot.-Chr.), die na het wo ningprobleem nog even ter sprake te heb ben gebracht, wethouder De Boer advi seerde niet teveel te offeren op het altaar van het betaalde voetbal, omdat zijn „evangelisatie-arbeid" wellicht beter voor belangrijker zaken kan worden bestemd. Hedenavond om half acht volgt dan de vijfde begrotingsvergadering. -Nieuwe aanwinsten in de tienerafdeling van de Gemeentebibliotheek te Velsen zijn de volgende boeken. Nederlandse romans: Eemlandt; Van Eemlandt omnibus; Jansonius, Els redt het wel; Knudsen, De ondergang van Pom peji; Levin, Eva; Luipen-Bronwasser, Het gaat altijd anders; Pothast-Gimberg, Een man spant zijn boog; Romijn, Voorgoed begonnen. Studieboeken: Reichen, Geschiedenis der sterrenkunde; Jong, Vogels van wad en slik; Nes, De eieren en nesten van onze vogels; Diekmann, Wie zei dat we schoon zijn? Caracciola, Mijn leven als coureur; Kart en Karter 1964; De trein hoort erbij; Veenendaal, Ze vlogen als vogels; Schwarzler, De radio-amateur aan het werk; Rooy, Gijsbrecht van Amstel en zijn strijd om Amsterdam; Kennedy, The wit of president Kennedy De inzamelingsactie voor de „Heygraeff' de inrichting voor de verpleging van gees telijk en lichamelijk gehandicapte kinderen in Woudenberg, die kort geleden in Velsen werd gehouden, heeft een uitstekend re sulfaat gehad. Er werd voornamelijk met intekenlijsten huis aan huis en door collecteren op de pont een bedrag opgehaald van 4.884. De organisatoren, verenigd in de ouder commissie „In Veilige Haven", zijn met de opbrengst, die meer dan f 1.300, hoger was dan vorig jaar, buitengewoon tevre den en danken allen, die tot het bereiken van dit resultaat hebben bijgedragen. Advertentie De Duitsers hebben diverse stoomtraw lers die na de tweede wereldoorlog wer den gebouwd naar het buitenland of voor de sloop verkocht. Sommige vonden een nieuw emplooi in Italië of Griekenland; de meeste van deze vaartuigen waren tien of twaalf jaar oud, toen ze door de Duitse rederijen werden afgestoten. Ook in de jaren twintig zijn Duitse stoomtrawlers, in de leeftijd van tien tot vijftien jaar, naar het buitenland ver kocht. Zo kwam ook IJmuiden, in 1929, aan enkele voormalige Duitse stoomtrawlers. Zij waren gebouwd door G. Seebeck A.G. in Wesermünde, een der grootste werven in West-Duitsland, die tegenwoordig zeer grote hektrawlers bouwt. De Hsika, Gebke en Fenna, gebouwd in 1906-1907, kwamen in IJmuiden bij een nieuwe rederij, de N.V. Scheepsexploitatie Mij. De Riviermonden. Als Rijnmond IJM. 137, Maasmond IJM. 138 en Scheldemond IJM. 139 hebben zij tot 1933 gevaren. Tot 1936, toen zij werden gesloopt, hebben zij in de Haringhaven gelegen. De Nationale Stoomvisscherij van de Firma Groen kocht in 1929 de Nahe en de Saaie en een zusterrederij, de Stoom visscherij Mij. Hilda kwam in het bezit van de Lahn. De twee eerstgenoemde wer den herdoopt in Eveline IJM. 115 en Sil- vain IJM. 116 en nummer drie werd de Donald IJM. 117. De schepen waren van 1912 en ook afkomstig van Seebeck. Schip per op de Eveline werd L. de Groot; op de Silvain Alb. de Groot en W. Gravema- ker kreeg de Donald. Behorende aan andere maatschappijen, maar wel onder directie van de Firma Groen, waren er toen ook al de Liesbeth Betty IJM. 183, schipper E. de Groot, de Eendracht I IJM. 130, schipper K. Zwart, en de Jhr. Carel Herman van den Bran- deler, schipper M. van der Niet. Laatst genoemd schip was ook drijfnetvissers vaartuig. De Eveline en de Silvain hadden een inhoud van 202 bruto reg. ton, een lengte van 38,04 m„ breedte van 6,88 m. en een holte van 2,57 m. Later zijn er nog enkele voormalige Duitse stoomtrawlers aan het IJmuider trawlerbedrijf toegevoegd, waarvan er en kele na de tweede wereldoorlog nog in de vaart waren. De Eveline en de Silvain waren daar helaas niet bij. De Silvain was de eerste IJmuidense stoomtrawler die in de twee de wereldoorlog als vermist werd opgege ven, terwijl wij nog neutraal waren en dus niet bij de oorlog waren betrokken. Van de reis, die op 24 november 1939 van uit IJmuiden aanving is het schip met 'n bemanning niet teruggekeerd en er is nooit meer iets van vernomen. Het zusterschip Eveline bereikte na mei 1940 Engeland en kwam als FY. 756 onder dezelfde naam in Britse marinedienst. De ze trawler zonk op 27 januari 1942, na een aanvaring met een tot mijnenveger omge bouwde walvisjager, maar kon na verloop van tijd geborgen worden. Ze kwam weer als stoomtrawler in bedrijf. De Boston Deep Sea Fishing Company heeft de vroe- Advertentie Kennemerlaan 224 - 226 IJmuiden. Tel. 4324-6238 ijf IJmuidense zeevissers zijn deze en de vorige maand met politie en justitie in aanraking gekomen. Vier van hen, omdat zij ervan verdacht werden zo ge noemde visborden te hebben gestolen en een, omdat hij met een wachtmeester van de rijkspolitie te water op de vuist geweest zou zijn. De beide zaken werden gistermiddag voor de Haarlemse politierechter afzonderlijk behandeld. De vier IJmuidense vissers, die visborden van een in de haven van IJmuiden liggende kotter voor eigen gebruik hadden aangewend, stonden gistermiddag als eersten terecht. „Wat zijn eigenlijk visborden" wilde de de politie dan ook toegezegd een van zijn politierechter, mr. Vink weten. De oudste bij de diefstal betrokken vissers naar het van het viertal, een 36-jarige schipper leg- i bureau te zullen sturen. Dat was gebeurd, de uit dat dat houten schotten zijn, die in Groot was dan ook zijn verbazing toen hij de tijd van de kabeljauwvangst, op een bij zijn schip kwam en daar een wacht- bepaalde wijze aan netten verbonden, over meester van de rijkspolitie te water aan- de zeebodem getrokken worden. „Waarom trof. Deze vroeg hem of hij soms een ge- heeft u deze borden van een u niet toe- zochte verdachte van de diefstal was. In behorend schip genomen?" informeerde de zijn geagiteerdheid hij had de verdachte politierechter. „Die waren toch niet van immers juist zelf naar het bureau ge ul'bracht? beantwoordde hij de vraag be- De schipper vertelde dat het viertal zeker vestigend. „Dan moet u mee naar het bu niet de bedoeling had gehad om de visbor- reau" zei de politiemani „Daar heb ik geen den te stelen. Zij hadden de borden, die tijd voor. dat komt later wel eens, ik moet een gezamenlijke waarde van negenhon- nu werken" zei de schipper. De politieman derd gulden vertegenwoordigen, van een liep daarop op hem toe en vroeg de man schip gehaald had dat al enkele maanden nogmaals of zijn naam die was van een niet gebruikt wordt, ..dat wordt wel vaker van de verdachten van de diefstal van de gedaan, edelachtbare, zo verklaarde hij, visborden. Weer antwoordde de schipper „na de vangst hadden we de borden di- bevestigend. „Dan moet ik u arresteren" reet weer teruggelegd." zei de agent en hij trachtte de schipper te „Ik vraag me af waarom u dan de re- bewegen met hem mee te gaan. Hierdoor gistratienummers van de borden heeft over ontstond een handgemeen waarbij geschilderd en er uw eigen nummers op de schipper volgens het proces-verbaal de heeft aangebracht" bracht de politierech- politieman rake klappen zou hebben uit- ter in het midden. gedeeld en de politieman hem volgens De officier van justitie, mr. Bredius, zei de verklaring van de schipper voor de po- zich te kunnen voorstellen dat het in de litierechter met een gummistok gesla- IJmuidense vissersgemeenschap gemoede- gen zou hebben. lijk toegaat, maar in dit geval was hij van „Waarom gaf u zich eigenlijk uit voor mening dat het viertal misbruik van deze iemand anders, terwijl u wist dat die gemoedelijkheid had gemaakt. Hij eiste andere al op het bureau zat om verhoord tegen ieder van hen een boete van twee- te worden" zo vroeg de politierechter. De honderd gulden subsidiair twintig dagen verdachte wist het niet meer. Wel wist hij hechtenis en een voorwaardelijke gevan- nog dat hij niet als eerste geslagen had, genisstraf van twee maanden met een maar dat de rijkspolitieman op hem was proeftijd van drie jaar. begonnen in te slaan. De politierechter was van mening dat de In het proces-verbaal werd hem tevens schipper door zijn grotere verantwoorde- ten laste gelegd dat hij de politieman be- lijkheid een grotere schuld had dan de ledigd had en dat hij hem toege- andere drie. Hij veroordeelde de schipper voegd zou hebben: „Ik krijg je nog wel tot een boete van honderd gulden en een eens te pakken en dan zal ik je rot slaan" voorwaardelijke gevangenisstraf van een maar dergelijke dreigementen ontkende de maand. De drie andere vissers kregen een verdachte. boete van vijfenzeventig gulden en een De officier van justitie vond het een er- voorwaardelijke gevangenisstraf van twee gerlijk geval. Hij was van mening dat van weken. jjgj handgemeen niets gekomen zou zijn Een andere schipper, een 34-jarige zee- indien de verdachte direct gezegd had dat visser uit IJmuiden had met de diefstal I hij de gezochte niet was. Hij had nu al- mets te maken, maar enkele van de be-1 les min of meer zelf uitgelokt, trokkenen voeren op zijn schip. Hij had De officier eiste vijf maanden gevange- De IJM 116 een van de Duitse stoom trawlers, die naar IJmuiden werden verkocht. gere Eveline nog een aantal jaren in de vaart gehad onder de naam Honora Eve lyn FD. 12. Een nieuwe Eveline, gemerkt IJM. 116, kwam in januari 1950 in bedrijf. Dit was een motortrawler van de zo genoemde „Burg" klasse, die hier te lande als mij nenveger was gebouwd in opdracht van de bezetter. Het vaartuig kwam op augustus 1947 in IJmuiden en werd later aan de Nationale Stoomvisscherij toegewe zen. Deze rederij heeft het schip echter in mei 1958 naar Noorwegen verkocht, waar het schip nu Heröytral heet. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 2 maart 1965 in staat van faillissement verklaard: J. Keevel, aannemer, wonende in Zandvoort, De Ruyterstraat 2 Flat IV. Rechter-Commissaris: mr. J. G. L. M. Bij nen. Curator: mr. L. S. Römelingh, advo caat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag 2 maart 1965 opgeheven het faillissement van: K. A. Teulings, zaakdoende onder de naam Autorijschool „Weltevreden", wo nende in Zandvoort, De Ruyterstraat 42, uitgesproken op 24 november 1964. Rech ter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Cu rator: mr. V. J. Nolet, advocaat en procu reur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 26 februari 1965 geëindigd het faillissement van: J. de Haas, wonende in Haarlem, Leidsestraat 30 zwart, voorheen caféhouder in Haarlem, wonende aan de Bakenessergracht 105 en te Amsterdam zaakdrijvende aan de Ro zenstraat 105, uitgesproken op 3 maart 1953. Rechter-Commissaris: mr. H. J M. Co- kart. Curator: mr. C. Blankevoort, advo caat en procureur in Haarlem. nisstraf met aftrek van het voorarrest met een maand voorwaardelijk met een I proeftijd van drie jaar. De verdediger mr. Kalbfleisch betoogde I dat tegenover de verklaring van de ver dachte alleen de getuigenis van de betrok ken politieman stond. „De politie is er niet in geslaagd meer getuigen op te tromme len" aldus de verdediger, en dat terwijl de vechtpartij op klaarlichte dag op een bepaald niet afgelegen punt van de IJmui- dense haven is gebeurd!" Hij achtte de verklaringen van de poli- I tieman dan ook aanvechtbaar en vroeg in eerste instantie vrijspraak wegens gebrek aan wettig en overtuigend bewijs. De politierechter achtte het ten laste ge legde wel wettig en overtuigend bewezen maar hij was bereid, mede in het belang van de van verdachte afhankelijke vissers en zijn gezin, de straf te verminderen. Hij veroordeelde de schipper tot een gevange nisstraf van vier maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Op ad vies van zijn raadsman legde de ver dachte zich 'bij het vonnis neer. Een 56-jarige vertegenwoordiger in mar kiezen uit Heemskerk werd na een eis van 250,- boete en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee maanden conform veroordeeld, omdat hij via vervalste ver koopbonnen een hogere provisie van zijn werkgever had weten te innen dan hem toekwam. „Ik had nog geld van mijn pa troon tegoed en ik probeerde het op deza De Noordhollandse Wandelsportbond or- I manier te krijgen" zo verklaarde de ver- ganiseert voor zondag 7 maart wandel- dachte voor de Haarlemse politierechter, tochten, over 10 en 20 kilometer. De start Een boekhouder uit Alkmaar had een is tussen 10 en 12.30 uur, vanaf Hotel aut0 bestuurd terwijl hem de bevoegdheid Kennemerhof aan de Kennemerlaan in '°t het besturen van een motorvoertuig IJmuiden. Men kan zich laten inschrijven was ontzegd. Op 24 november van het vo- bij de heer H. C. Smit, Lange Nieuwstraat riSe Jaar veroorzaakte hij in Heemskerk 408, en bij W. Huyer, Spaarnestraat 29, in een aanrijding waarbij kwam vast te staan IJmuiden. Voorts kan men zich nog laten bat hij een auto had bestuurd op een mo- inschrijven aan de start. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Willow- bank, van Antwerpen: Hugin, Kramfors, voor ment dat hem dat verboden was. De po litierechter liet het door de bijzonder» omstandigheden waarin de verdachte ver keerde bij een gevangenisstraf van veertien dagen. De officier van justitie w_.f had daarboven nog een ontzegging voor de Velsen; Triumph, Dagenham; Emsland, FeÜx- I tijd van een half jaar gevraagd. themfAritwerperf; Gu^Ko^L "len egafkust veroordeeMtot h^TïT VelS6n Antwerpen; Temar, Boston, Koog a. d. zaan; I veroordeeld tot het betalen van een geld- Argion, Londen; schoonebeek, santander, ij- boete van honderd gulden wegens het ont- muiden; Vechtborg, Scarborough, IJmuiden; vreemden van twee Dakips vIpps uit ppn Pionier, Hamburg; Swift, Londen; Koserow, 7P]foPXnin^ „iX„l v-f. Ir Wismar; Dependance, Londen; Buka, Londen; zeubeaieningswinkel in Velsen. Het vonnis Helga Dehde, Hamburg; Res Nova, Kingslynn! Iwas conform de eis. IJmuiden: Carasso, Rouaan, IJmuiden; Indal, Zeven dagen gevangenisstraf an pon Rendsburg, IJmuiden; Tankfjord, Rotterdam; de het vonnis tegen een 37-jarige machi- Neriandia, Gothenburg. nist uit Velsen, die, nadat hij een flink Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Mogilev, aantal borrels pn ppn plas hipr cfpHrrmb-or. naar Gefle; vectis Isle, Leith, van IJmuiden; a °orreis en een glas bier gedronken Atlantic, Salerno, IJmuiden; Marie Schwinge, naa' met zl-'n bromfiets tegen een stil- Elsfleth; Tankfjord, Rotterdam; Bara, Bremen; staande auto was gereden De verdachte Zwaantiena, Plymouth, IJmuiden; Sinceret, had zelf bii de nnlitip vprkiaarR- Tb- Takoradi; Columbia, Houston; Korle Lagoon TTr„„„, J pomif verklaard„Ik was Londen; Deborah, Londen; Vega, Felixstowe; dronken als een kanon Meeuw, Ierland; Spray, Aalborg, Wormerveer; „Hoe dronken is dat?" wilde de politie- Emsland, Felixstowe; Clangula, Rotterdam; rechter weten. „Nou ja, edelachtbare" zei Amstelborg, Londonderry; Zeus 2, Londonderry; tb- r eueiacmoarezei Margrit Angelika, Gdynia; Emile Delmas, Ant- verdachte ,.lk had dertien uur achter werpen; Pinega, Gent; viking, Rotterdam; Herm een nachtdienst gehad en had daarna wat Schoenning, Londen, IJmuiden; Schonebeek, gedronken, vijf of zes borrels misschien Mantyluoto, IJmuiden: Gert Sibum, Waterford; maar ik was er-o- mop R„ i--i 7 u 1 Helicon, Bremen. maar ik was erg moe en dan lijkt het Donderdag kwam in IJmuiden aan: Madison gauwer dan het is". Lloyd, van Rotterdam. De verdachte toonde zich bereid de vlif- naDa°nR^^Lm-rtwiUok:nbank, iSu^gTd^ N *ulden van de benadeelde borg, Heisingborg, IJmuiden; san spyridon, automobiliste te betalen. Hij vroeg de po- I litierechter of de week Hevancenisstraf vanVrkomst o'f besfemmmrg^n^ade're11^ miss.chien in een voorwaardelijke straf kon duiding volgt, betekent dit, dat het schip van worden omgezet, maar mr. Bredius ging of naar Amsterdam is gegaan). daar niet op in.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4