Een volk snakt naar vrede Twintig jaar reeds oorlog lang woedt in Vietnam Waarom rijdt deze auto zo prettig? ij ii i n p r i n n niHTdbknnHir i CRISIS NU: PRACHTIGE SPAAR-AANBIEDING Handel in heroïne in Verenigde Staten Brits 1 verkeer eiste meer slachtoffers Initiatief-ontwerp van SPD over oorlogsmisdaden? DONDERDAG 4 MAART 1965 7 1946-1950 1951-1954 THANS HOE GROOTZUN VIETNAM, IAOS EN CAMBODJA Vredesbeweging Gewoon omdat deze automobilist zich meer fit voelt dan andere. En zijn geheim schuilt in het dashboardkastjeDaar ligt altijd een rol King. Heerlijk frisse King pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Natuurzuivere King hoort in uw wagen als uw papieren. ,Niet getekend Geld „Aap komt steeds meer uit mouw in hertenreservaat". Vraag uw winkelier CAMBODJA Saigon0 Doorkommunishen beheerst" gebied INDO-CHINA OP EUROPA GEPROJEKTEERD „Het zal uiteraard een welkome ontwikkeling zijn als de communisten in Zuidoost-Azië zich houden aan de akkoorden van Genève. Maar president John son heeft geen machtiging tot enigerlei onderhandelingen gegeven. Wij over wegen generlei onderhandelingen". Dit verklaarde dezer dagen de perssecretaris van het Witte Huis, George E. Reedy. De vierde serie luchtaanvallen op Noord- Vietnam van 2 maart jongstleden heeft een bevestiging gegeven van een hardere Amerikaanse politiek in Zuidoost-Azië. De gebeurtenissen in dit gebied worden voortdurend herleid tot de conferentie van Genève in 1954. Op haar beurt is deze zogenaamde negenlandenconferentie verbonden met de ontwikke lingen sinds 1945, na afloop dus van de tweede wereldoorlog. Japan was ver- STAP VOOR STAP VOORWAARTS co.20JAAR STR'JD IN INDO-CHINA slagen. In Frans Indo-China tegenwoordig de vier Zuidoostazia- tische gebieden Cambodja, Laos, Noord- en Zuid- Vietnam procla meerde Ho Tsji- Minh op 2 septem ber 1945 de onaf hankelijkheid van Vietnam. Keizer Bao Dai, die korte tijd aan het hoofd van een in naam onafhankelijk be stuur in Indo- China had gestaan, en die benoemd was door de Ja panners, werd tot aftreden gedwon gen. „Hij die schittert", luidt de vertaling van de naam Ho Tsji- Minh. En inder daad, deze veel zijdige rebel, die 'n opleiding kreeg aan het Karl Marx-Lenin Insti tuut in Moskou is een schitterende figuur, een man met een bijzonder Intellect, die grote verering geniet bij zijn landgenoten. De fotograaf - to- ïeelspeler - auteur guerrillaleider Ho Tsji-Minh, wiens eigenlijke naam Ngujen Ai Quoc is, was geen legenpartij voorde uxueus, Westers- opgevoede Bao Dai, die er de voorkeur aan gaf aan de Franse Riviera te wonen. Ho sloot als leider van de Vietminh de Liga voor de onafhankelijkheid van Vietnam een overeenkomst met de Fran se regering, en bezocht in 1946 Parijs, waar hij op vorstelijke wijze werd ontvangen. Na dit bezoek verkoelde de verhouding met de Fransen. November 1946 bombardeerden de Fran sen het Vietnamese stadsdeel van Haifong. Er vielen zesduizend slachtoffers. Het ant woord van de Vietminh was een opstand In Hanoi, waar vele Fransen werden ver moord. In de noordelijke gebieden van Vietnam, Tonkin en Annam, breidde het verzet zich spoedig uit. De Franse poging een tegenwicht te vormen tegen Ho Tsji-Minh's invloed, door keizer Bao Dai als staatshoofd te benoe men werd een enorm fiasco. Tal van anti communisten in het land durfden tegen de bijzonder geliefde Ho Tsji-Minh geen stel ling te nemen. „Voor de Vietnamezen is hij als een Lincoln en een Washington tegelijk," zo omschreef een Amerikaan hem destijds. Van 1947 tot 1954 ging het in steeds «nelier tempo bergafwaarts met de Fran se invloed in Indo-China. De Vietminh rukte stap voor stap op. Vooral na het succes van de Chinese communistische troepen onder Mao Tse-Toeng in 1949 breidden de activiteiten van Vietminh- guerrillastrijders zich enorm uit. Het tegenwoordige Noord-Vietnam kwam vrij wel geheel onder controle van de troepen van Vietminh-generaal Vo Ngujen-Giap. IN FRANKRIJK wisselden de ministe ries elkaar in hoog tempo op. De premiers Pléven (1951), Faure en Pinay ('52), Mayer en Laniel ('53), om slechts enkele namen te noemen vonden geen oplossing voor het Indochinese koloniale vraagstuk. Op 8 mei 1954 begonnen in Genève be sprekingen om tot een vreedzame oplos sing te komen. Negen delegaties namen aan de conferentie deel: die van Frank rijk, de Verenigde Staten, China, Cam bodja, Laos, Vietnam en de Vietminh, on der voorzitterschap van Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie. Eén dag tevoren was de Franse vesting Dien Bien Phoe geval- Helsinki Stockholm 0 LAOS o Moskou N VIETNAM Londen o ■Hamburg oWarschau Keulen Parijs CAMBODJA] München US.S.R Japan Venehé Indo- Z.-VIETNAM Marseille Belgrado Barcelona De afgelopen maanden gaven de volgen- I de ontwikkeling te zien: augustus 1964: Na het „incident van Tonkin" bombarderen vliegtuigen van de Amerikaanse zevende vloot torpedo- bootbases in Noord-Vietnam. 7 februari 1965: De aanslag van Viet- cong op de basis Pleikoe wordt beant woord met Amerikaans-Zuidvietnamese represaille-acties: Dong Hoi gebombar deerd. Een tweede Vietcong-aanslag, ditmaal op de vliegbasis Soc Trang werd gevolgd door een luchtaanval een dag later. De aanvallen gebeuren tij dens het bezoek van de Russische pre mier Kosygin aan Hanoi. 11 februari 1965: Bomaanslag van de Vietcong tegen een Amerikaanse kazer ne in Qui Nhon. Het antwoord is een derde luchtaanval van de Amerikaanse en Zuidvietnamese luchtmacht. 2 maart 1965: „De ontdekking dat mas sale hoeveelheden wapens en munitie uit Noord-Vietnam naar de Vietcong- strijdmachten worden gesmokkeld" heeft een vierde bombardement tot ge volg ditmaal gericht tegen de Noord- vietnamese havenstad Qoeang Khe. Waar dit alles heen leidt, weet niemand I precies. Het lijkt er op dat in het Witte Huis door de Amerikaanse regering een beslissing is genomen dat de luchtoorlog tegen Noord-Vietnam zal worden voortge zet, ondanks recente Frans-Russische po- I gingen om de kwestie-Vietnam opnieuw achter de conferentietafel tot een oplos- I sing te brengen. HET ZUIDVIETNAMESE volk is de oor- I log, die nu al twintig jaar heeft geduurd moe. Dat komt wel heel duidelijk tot uit drukking in de boodschap van de Zuid Vietnamese beweging ter bescherming van de vrede en het geluk van het volk. In de boodschap ondertekend door de boeddhisti sche opperpriester Titsj Kwang-Lien staat te lezen „De oplossing van het geschil moet wor I den overgelaten aan het volk van Zuid- Vietnam, dat geen satelliet wenst te wor den van de Sovjet-Unie, noch van het Westers imperialisme of van communis tisch China. Daarom doet een groep ver standige mannen, waaruit de vredesbe weging bestaat, een beroep op de re geringen van Hanoi en Saigon om de oor log te eindigen en zodoende tienduizenden levens te redden." Wij verzoeken de Vietcong zich achter I de 17-de breedtegraad terug te trekken. Aan de Amerikanen vragen wij het land te verlaten. Op China en de Sovjet-Unie doen wij een beroep hun adviseurs uit Noord-Vietnam terug te trekken. WASHINGTON (Reuter) In de Ver enigde Staten wordt jaarlijks voor 100 miljoen gulden heroïne onwettig verhan deld. Dat is de mening van een subcom missie uit de Amerikaanse Senaat nadat zij een onderzoek had ingesteld naar hel aandeel van de georganiseerde misdaad in de illegale handel in verdovende mid delen. Een van de belangrijkste organisa ties wordt de maffia genoemd, die ge weldige winsten bij deze handel maakt. In het rapport van de subcommissie, dat vooral is gebaseerd op verklaringen van Joe Valachi die in 1963 de maffia de rug toekeerde, wordt gewezen op verbindin gen, waarlangs de verdovende middelen uit het Nabije en Verre Oosten en La tijns Amerika in handen worden gespeeld van de verslaafden in de V.S., die ge middeld jaarlijks ongeveer 18.000 gulden voor narcotica uitgeven. De subcommissie doet een aantal aan bevelingen voor de bestrijding van de or ganisaties die in narcotica handelen. Zo zouden er wetsbepalingen moeten komen, die getuigen dwingen verklaringen af te leggen zonder dat zij gevaar lopen zelf te worden vervolgd. Ook zou moeten wor den voorkomen dat zij door intimidatie worden weerhouden van het afleggen van een verklaring. Voorts zou het lidmaat schap van organisaties als de maffia strafbaar moeten worden gesteld. Tenslot te pleit de subcommissie voor instelling van een nationale commissie van onder zoek naar de georganiseerde misdaad. LONDEN. In 1964 werden bij ver keersongelukken in Groot-Brittannië meer dan 100.000 mensen gedood of zwaar ge wond. Dat is acht percent meer dan in 1963. Het aantal doden op de weg be droeg 7.280. Dat is een toeneming van dertien percent. Het aantal zwaar gewon den 95.460, dat is een stijging van negen percent. 282.219 mensen liepen lichte verwondin- gen op, dat is acht percent meer dan het voorgaande jaar. Geschat wordt, dat het verkeer in 1964 met elf percent is toege nomen en het aantal afgelegde kilometers met twaalf percent. Hoewel in 1964 het aantal door motor fietsen afgelegde afstanden met één per cent verminderde, steeg het aantal gedode of gewonde motorrijders met elf percent. Hierbij kan nog worden opgemerkt, dat het Britse verkeer, dat gehandicapt wordt door smalle, kronkelende wegen, overzich telijker is dan bij ons, door het zo goed als ontbreken van fietsers, bromfietsers en scooters. Advertentie len en de Franse generaal de Castries ge- i - TI -• vangen genomen. Dit maakte diepe indruk "u ri?ft"dl°VOLKSKRANT op het Franse volk. Mendes-France, de te> schrijft de VOLKSKRANT. nieuwe socialistische premier, die Laniel „Een minister-president, die er voor op 17 juni 1954 opvolgde beloofde zijn land spek en bonen bij zit, slaat een dwaas vrede te geven in Indo-China, of anders figuur. BONN (AP) De Westduitse Sociaal Democratische Partij zou op het ogenblik een wetsvoorstel in voorbereiding hebben dat erop gericht zou zijn het mogelijke te maken om rechtsvervolgingen te begin nen tegen van moorden verdachte ex-na ri's na acht mei aanstaande. Volgens het initiatief-wetsontwerp zou de verjaringstermijn voor moorden door na zi's gepleegd worden opgeheven voor alle moorden van 1 januari 1933 af en voor onbepaalde tijd. Hoe zouden we deze dagen een knipsel- I krant kunnen maken zonder over de ka binetscrisis te spreken? Over de merkwaar dige kamerzitting, waarin de minister-pre- vóór 20 juli af te treden. Hij had met andere woorden ruim één maand de tijd.. Op 21 juli precies werden de akkoorden te Genève getekend door de negen delega- En de slottirade van het commentaar luidde: ,Als men een echte levende democratie wil, moeten alle kansen worden aangegre- ties. De voornaamste punten uit deze ver- pen om de belangstellende burgers dui dragen inzake Vietnam zijn: delijic te maken waar het in een zaak als deze om gaat. In plaats daarvan heeft Vietnam wordt gedeeld in Noord- en I kijkend Nederland nu een parlement ge- Zuid-Vietnam. De grens tussen de twee zien, waarvan een deel zei dat het onvol- gebieden valt vrijwel samen met de doende wist en een ander deel zei dat het 17-de breedtegraad. Alle vijandelijkhe- voldoende wist maar niet zei wat het wist den moeten gestaakt worden. De Franse troepen zullen zich geleide lijk terugtrekken. en verder was er nog een minister-presi dent die helemaal niets zei. Op die manier moet men er zich niet over verwonderen dat de mensen teleur- Er mogen geen buitenlandse bases gesteld het hoofd schudden en het gevoel worden opgericht. Toezicht zal worden gehouden door: 1) een Internationale commissie van I toezicht (met Canada, India en Polen als leden). 2) een gemengde controlecommissie. Vóór 20 juli 1956 zullen in geheel Viet- I nam algemene verkiezingen worden ge- houden. krijgen dat op hun medeleven met het po litieke gebeuren weinig of geen prijs wordt gesteld." Trouwens, ook in de rubriek Parlemen- taria besteedt het blad veel aandacht aan de zaak. En fragment dat weinig politiek belang heeft, maar toch menigeen zal inte resseren: Ze zagen er keurig uit allemaal die frac tie-leiders gistermiddag. Ditmaal was het niet de aanwezigheid van de tv-camera's, die daarvoor had gezorgd. De fractie-lei ders zaten netjes in het pak, omdat zij IN EEN AFZONDERLIJKE verklaring I bij de koningin verwacht werden. Volgens van de Verenigde Staten stond dat dit het getuigenis van een vrouwelijk Kamer- land elke vernieuwing van de vijandelijk- lid waren enkelen van hen kennelijk nog heden ernstig zou opvatten en dat het zou I even vlug naar de kapper geweest. Het trachten eenheid tot stand te brengen voor oordeel van de dames in het parlement alle verdeelde landen via vrije verkiezin- over de politieke voormannen bevatte nu gen onder auspiciën van de Verenigde nog enkele kritische elementen. Naties. Zo schijnt in de christelijk-historische Begin 1956 vertrokken de laatste Franse fractie de gedachte te zijn gerezen om troepen uit Vietnam. Op verzoek van mi- CHU-voorzitter Beernink bij zijn volgende nister-president Ngo Dinh-Diem van Zuid- verjaardag (pas op 2 februari) een nieu- Vietnam beginnen Amerikaanse adviseurs tee das te geven om te voorkomen, dat hij aan de training en de organisatie van het bij een volgende crisis weer de witte das Zuidvietnamese leger. I met blokken draagt, die hij gisteren op Juli 1955 antwoordde Diem op herhaalde Huis ten Bosch om de hals had. Het zwar- verzoeken van de Noordvietnamese re- te jasje en de streepjesbroek van boer gering, dat hij de akkoorden van Genève Koekoek werden bekritiseerd als te ouder- niet had ondertekend: „Hoewel wij vrije wets en te oberachtig. En van de heer verkiezingen niet van de hand wijzen, is Smallenbroek (ARP) werd gevreesd, dat het onmogelijk deze in Zuid-Vietnam te hij wel weer veel as op zijn revers ge- organiseren gezien de voortdurende druk morst zou hebben tegen de tijd, dat hij die de Vietminh op ons uitoefent." bij de koningin aankwam. Oktober 1955 werd de republiek Zuid- Vietnam geproclameerd. President werd Alles fout Ngo Dinh-Diem. Hij kreeg te maken met alles aan gelegen moet zijn één front te maken met de katholieke en protestantse partijen, manoeuvreerde hij zich tweemaal in een positie, dat hij zich tegenover de christen-democratische fracties moest op stellen. En ten tweede male in zijn car rière werd de heer Geertsema effectief bestreden met een geluidsbandje. En hij citeert de volgende discussie op het Binnenhof: „Ik heb Beel gezien vanochtend. Hij ziet er uit alsof hij al aan het formeren is." Antwoord: „Neen, zo ziet hij er altijd uit." Zeer fel is de FRIESE KOERIER: „Het ging niet meer om mooie, dierbare dingen als „openheid in het bestel," wat dat ook moge wezen, of om de de „rijkge schakeerde geestelijke fundering van het Nederlandse volk". Het ging om geld. De breuk bleek gelukkig onvermijdelijk, toen duidelijk werd dat de liberale minis ters niets anders wilden dan zuiver com merciële televisie. Zij waren daarbij niet uit op de verster king van de volkskracht, op de verrijking van ieders cultuurbesef, op verruiming van de vrijheid om te leven. Zij waren uit op verruiming van de vrijheid om aan de televisie te verdienen." groeiend verzet van communistische guer rilla's, de Vietcong en met de oppositie der boeddhisten. Na zijn val in november 1963 Diem werd vermoord heeft een In deze rubriek gaat Wandelganger mr. Geertsema nog al eens te lijf. Zo ook hier: In feite veel zieliger was de heer Geert sema. Hoewel het op een hetze kan gaan reeks van regeringen, zowel militaire als lijken, mag toch niet onvermeld worden burgerlijke gefaald enige lijn in het Zuid- gelaten, dat hij alle dingen die hij fout Vietnamese beleid te brengen. Doeong I kon doen gisteren ook inderdaad fout heeft Van-Minh, Ngoejen Khanh, Tran Thien- gedaan. Toen het alleen nog maar ging Kiem, Pham Ngoc-Thao, het zijn namen over de vraag of mr. Marijnen zou toor van mannen die kwamen en weer gingen, den gevraagd te komen, zei de heer Geert- INTUSSEN GROEIT de Amerikaanse sema training van het Zuidvietnamese leger uit „Ik begrijp dat het er om gaat, dat de tot vrijwel volledige militaire steun. Dat heer Vondeling inlichtingen wil hebben' de luchtaanvallen op Noord-Vietnam door Terwijl honderdduizenden tv-kijkers toe Amerikaanse piloten in Amerikaanse vliegtuigen zijn gedaan is vorige week voor het eerst officieel door Amerikaanse autoriteiten toegegeven. keken, zei voorzitter Van Thiel bestraf fend: „Neen, daar ging het nu juist niet om." Terwijl de heer Geertsema er politiek der." Het DEVENTER DAGBLAD vraagt om een nieuw begin: „Men kan echter naar onze mening niet konsekwent genoeg in de door ons aan geduide richting van een totaal nieuwe omroep-omzet denken. Een zo schoon mo gelijke lei. En een zo schoon mogelijke mi nisteriële schrijftafel. En natuurlijk: veel respect voor hetgeen onze politiek-wereld- beschouwelijke, eertijds uit thans voorbije strijd geboren omroepverenigingen in het verleden hebben gedaan en betekend. Maar niettemin: durf om tot een werkelijk nationaal omroepbestel te komen, zoals minister Van der Leeuw, onze eerste na oorlogse man aan OKW, dit had kunnen verwezenlijken, wanneer men hem de kans had gegeven en wanneer hij in leven ware gebleven." Scholten In de TELEGRAAF wordt minister Scholten geroemd: „Minister Scholten was de man van de anti-REM-wet. Hij is daarvoor, terecht ernstig gekritiseerd. Zijn nodeloze bezorgdheid over het ont stane rechtsvacuüm heeft „T.V. Noord zee" voortijdig het zwijgen opgelegd. Wan neer „T.V. Noordzee" nu nog had kunnen zenden, was de druk om tot een werkelijk open bestel op het land te komen, groter geweest. Maar in ieder geval heeft mr. Y. Scholten nu laten blijken dat het hem ernst is met het open bestel en is hij daarmee het odium ontlopen slechts de geschiedenis in te gaan als de REM-do- Het ALGEMEEN DAGBLAD het kabinet gebrek aan durf: ,,Het moet voor de ongetwijfeld talrijke burgers, die het kamerdebat over de tele visie hebben gevolgd, onbegrijpelijk zijn geweest waarom de kamermeerderheid te genhield dat er iets meer werd geopen baard over de oorzaken van de val van het kabinet. Er is geen regel in ons ge schreven of ongeschreven staatsrecht, wel ke een demissionaire minister-president verbiedt enkele inlichtingen te verschaf fen. Het debat had eenvoudig voorkomen kunnen worden met enkele zinnen, waar mee overigens niet anders dan een beves tiging zou zijn gegeven van wat er reeds in de openbaarheid was gebracht. Des te noodzakelijker was een officiële medede ling geweest nadat bekend was geworden dat aan de partijraad van de VVD de breekpunten waren meegedeeld. De vraag rijst waarom het kabinet dit niet heeft aangedurfd. Het had dan niet slechts de oppositie bij voorbaat de wind uit de zei len genomen, maar bovendien nog mr Marijnen de pijnlijke ervaring bespaard om voor de ogen van vele duizenden kij kers als de zielige, zwijgende, eenzame figuur achter de lege regeringstafel te fun geren." Playhouse Mogen we nog even op de VOLKS KRANT terugkomen? In de t.v.-rubriek stond het volgende: (Dit zijn barre dagen voor de jongens van het t.v.-amusement, Johnny en Rijk mogen dan nóg zo'n paar apart zijfi, zij slagen er niet in de straten schoon te vegen, de cafés en bioscopen te ontvol ken. Producers en regisseurd van shows en aanverwante verstrooiingsprogramma's moeten de laatste dagen steeds ver drietig vaststellen, dat t.v.-vermaak nau welijks een kwestie is van decors, came rakunst, ideeën en effecten. Nederland is alleen aan de buis te nagelen met cup voetbal en rotlachertjes van Toon. De „sli dings" van Schrijvers en de „passes" van Geurtsen jagen veel meer kijkers op de kast dan de zoetste keelgeluiden van de Corries en Connies. En gisteren konden we weer tweemaal vaststellen, dat geen show het haalt bij die uit het „Parlia ment Playhouse". Wim Kan DE TELEGRAAF betrok Wim Kan bij de berichtgeving, H. van der Meijden ver telde het in zijn bekende stijl: Ik vroeg hem zijn visie over de gebeur tenisen van gisteren, die hij via het t.v. scherm gevolgd had. Hij gaf me zijn oor deel en het was Wim Kan op zijn best Want het was een verrassend gesprek dat we gisteravond laat hadden over het geen er gisteren in Den Haag gebeurde een gesprek dat een wel heel eigen licht werpt op de problemen in Den Haag. Dit was mijn gesprek met de autoriteit op het gebied van regeringsmoeilijkheden en crisissen, Wim Kan. Wat was Kans visie? ne te blijven doen wat hij in het belang acht van ons koninkrijk. Ik vermoed dus dat hij een tijdje op vakantie gaat. Voo 1 Luns is het geloof ik de zevende 'crisis die hij meemaakt. Dat wordt langzamer hand als de Vierde van Beethoven." verwijt „Nou, dat wordt weer lijmen, Marijnen. Hij heeft nu de koningin beloofd al datge- Pijnlijk HET VRIJE VOLK critiseert de rege ringspartijen: „Zij hebben met meerderheid van stem men besloten dat de Tweede Kamer niei om nadere inlichtingen over de kabinets crisis zou vragen. Daardoor zullen de op positiepartijen dus geen informatie krij gen. Dat het parlement zichzelf zoiets aandoet is ons een raadsel. En dat de minister president blijft zwijgen als alle oppositie partijen om informatie vragen, is ons een raadsel te meer. Wat een pijnlijke vertoning!" Gat in de kas De LEEUWARDER COURANT oordeelt: De beide sleutelfiguren in deze kwestie: premier Marijnen en minister Bot, heb ben iedereen tevreden willen stellen en dat opportunistisch gedoe leidt er nu toe, dat de V.V.D. kan doen alsof de regeringspar tijen de allereerste vraag al hadden be antwoord en ülsof de dlskussie daarover beëindigd was. Maar die vraag staat door de val van het kabinet weer volledig open. Zij luidt: moeten de inkomsten van de tele visiereclame en de kijkgelden geheel voor de programma's worden gebruikt of voor een belangrijk deel naar bestaande, com merciële ondernemingen vloeien? Met an dere woorden: is het kenmerk van een open bestel een gat in de kas? Maar genoeg over de kabinetscrisis voor deze keer, nog wat kleine dingen: Sigarenkistjes Mogen we ook weer even citeren uit een muziekrecensie in HET VRIJE VOLK over het N.Ph.O.? „Eerstens was het orkest „stimlisch" slecht gedisponeerd. Het hout was zeer ontstemd, het koper weinig genuanceerd van klank en de strijkinstrumenten klon ken soms als sigarenkistjes met snaren." Kraamheren En dit fragment uit een order van de districtsraad van de vakbonden in Rostow aan de Don is ook aardig: „Hoewel er herhaaldelijk op gewezen is dat het absoluut ontoelaatbaar is om man nen naar het rusthuis voor zwangere vrou wen te sturen gaan tal van vakorganisa ties daar toch mee door. De districtsraad waarschuwt u dat de directie van het be doelde rusthuis geen mannen meer zal op nemen, die zich daar vervoegen met bil jetten voor een zwangere vrouw. De kos ten van een dergelijke poetjowka zullen verhaald worden op de personen, die deze biljetten verstrekt hebben." Een interessante onthulling, een soort aap-uit-de-mouw zou men kunnen zeggen. Juist zoals die in DE TIJD: bij een stukje over opmerkingen van Apeldooms burge meester: Advertentie

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7