Bijlmermeer voor tien jaar bij Amsterdam AGENDA bondig P.v.d.A. wil vernieuwing van het omroepbestel BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGOi en W etsontwerpen thans ingediend Op zebrapad doodgereden Vijfdaagse week voor slagers voorlichting nieuwste vloerbedekkingsoorten n.v. van duivenboden Commerciële TV wordt volstrekt verworpen Klein overschot aan stuurlui Politie maakt met gummistok einde aan schoolfuif Nog koude nacht ZATERDAG 6 MAART 1965 Haarlem Velsen-IJmuiden Omdat het zo bijzonder moeilijk is om een vloerbedekking te kiezen daarom organiseert woninginrichting CONGRES IN AMSTERDAM Beverwijk Antilliaanse arbeiders Bindingen ft Sü 'il -ï De minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus, heeft thans twee wetsont werpen bij de Tweede Kamer ingediend ter vervanging van het oorspronkelijke wetsontwerp over de Bijlmermeer. Het ene wetsontwerp beoogt de opheffing van de gemeenten Ankeveen, 's-Graveland en Kortenhoef en de vorming van een nieuwe gemeente 's-Graveland en voorts wijzi ging van de grenzen van de gemeenten Hilversum, Naarden, Weesp en Weesper- karspel. Het andere wetsontwerp houdt in de opheffing van de gemeente Weesper karspel en de voorlopige toevoeging van het gebied van deze gemeente met een deel van de gemeente Ouder-Amstel aan de gemeente Amsterdam en later aan de gemeente Diemen. Volgens dit wetsontwerp wordt de inde ling bij Amsterdam beëindigd op de eer ste dinsdag van september 1974. Dan komt het betrokken gebied bij Diemen. Deze datum is gekozen om te voorkomen, dat de kiezers in Amsterdam en Diemen in één jaar tweemaal naar de stembus zouden moeten gaan. Wat de verdere toe komst betreft zegt de minister dat de drie elkaar aanvullende gebieden in Die men, Weesperkarspel en Ouder-Amstel, zodra zij tot een structueel „stedebouw kundig" geheel zullen zijn samengegroeid, ook bestuurlijk zullen worden samenge smolten. Wanneer de woningbouw in Diemen in de tijdelijk aan Amsterdam toe te voegen gebieden volgens de verwachtingen zal verlopen, zal in 1974 aan de dan waar schijnlijk 25.000 inwoners tellende gemeen te Diemen een gebied met naar schatting 80.000 inwoners worden toegevoegd. De uitbreiding van een gemeente met een gebied, waarvan het inwonertal dat der gemeente ruim driemaal overtreft, is een ongebruikelijke figuur. De minister meent evenwel, dat het de voorkeur ver dient om in plaats van een nieuwe ge meente te vormen, de gemeente Diemen uit te breiden, omdat het van belang is, dat in 1974 een gemeente Diemen bestaan zal, die tijdig tevoren maatregelen heeft kunnen treffen om de overgang zo soepel mogelijk te laten verlopen. De mogelijkheid het einde van de inde ling bij Amsterdam te stellen op een da tum waarop een agglomeratieregeling zal gaan functioneren, acht de minister niet te verwezenlijken, omdat nu niet kan wor den beoordeeld of en in hoeverre de ko mende agglomeratieregeling in voldoende mate de behartiging van de belangen zal verzekeren die thans met de indeling bij Amsterdam worden veiliggesteld. In de memorie van toelichting zijn de meningen van de betrokken gemeentera den en van Gedeputeerde Staten opgeno men. De Amsterdamse raad is niet ge lukkig met het feit, dat in het wetsont werp reeds een toekomstige regeling met vaste datum is opgenomen. Hoofdzaak is echter dat de voortgang van de woning bouw veilig wordt gesteld. De gemeente Diemen stemt zonder voorbehoud met de voorgestelde oplossing in. De gemeente Ouder-Amstel heeft ern stig bezwaar tegen de afstand van het dorp Duivendrecht en omgeving. De raad van de gemeente Weesperkarspel, die des tijds met opheffing van de gemeente en vorming van een gemeente Bijlmermeer instemde, heeft zich thans uitgesproken voor handhaving van een verkleinde ge meente Weesperkarspel. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland onderschrijven de bezwaren, die Ouder-Amstel koestert tegen aantasting van de levenskracht van de gemeente. Zij achten echter een wette lijke regeling op zo kort mogelijke ter mijn noodzakelijk. Bom opgevist. Het vissersvaartuig Texel 2 heeft op zee een projectiel opgevist, waarschijnlijk een vliegtuigbom. Op de rede van Den Helder heeft een demon- tageploeg van de marine het projectiel onschadelijk gemaakt. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haagse Comedie met „Candida" van G. B. Shaw. Regie: Bob de Lange. M.m.v. Lies Franken, Ingeborg Elzevier, Bob de Lange, Pim Dik kers e.a. Zondag 20 u.: „De methode Riba dier" van Georges Feydeau. Regie: Bob de Lange. M.m.v. Do van Stek, Anne-Wil Blankers, Bob de Lange, Bas ten Baten burg e.a. Teylers Museum (Spaarne), zondag 15 u, Orgelconcert door Haite van der Schaaf, BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Porgy and Bess", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u zondag 14. 16.30, 19 en 21.15 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j Lido, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Zondag 11 u.: „Op het altaar der liefde", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Father Goose", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Tarza, de wolfshond", a.l Zondag 19 en 21.15 u. en overige dagen 20.15 u.: „Allez France", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Topkapi", 14 j. Zondag 11 u. „Flying clipper ahoy!", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Politiepost Reeper- bahn", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14 16.15, 19 en 21.15 u.: „De verloren zoon", 14 j. Zondag 11 u.: „Jungle-cat", a.l. Monopole (Zandvoort): vandaag en zon dag 20 u.: „P.T. 109 op nachtpatrouille", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Het schot in de rug" a.l. Overige dagen geen filmvoorstellingen TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israels. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, teke ningen en aquarellen van kunstkring „De Acht". Tot 28 maart. Bootzaal: „100 am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge- zloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- «n feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. „Chez nous" (Spaarnelaan 25): Expositie van aquarellen van Frans Funke. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Waagtaveerne (Spaarne): Expositie van schilderijen, gouaches en tekeningen van Floor Horninge en Rob Rijsterborgh. Tot 8 maart. Dagelijks geopend van 14-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van daag van 20-01 u.: Cobi Schreijer. Gast: Boudewijn de Groot (Nederlandse cabaret liedjes). Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds va riété. Vishal (Grote Markt): vandaag 20.30 u.: Haarlems Jeugdorkest en causerie door Godfried Bomans (Theater Teisterbant). Concertgebouw, vandaag 20-24 u.: Euro- pamarkt. Krelagehuis (Leidsevaart)Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. Tot 13 mrt. Dagelijks van 10-17 uur en van 19-23 uur. ZATERDAG 6 MAART City, 19 en 21.30 u.: „Gisteren, vandaag en morgen" Stadsschouwburg, 20 u.: „Meisjes mam- bo's en whisky". Patronaatsgebouw, 20 uur: Opvoering van de operette „Goudhaartje en de trou badour", kinderkoor „De Jonge Stem". ZONDAG 7 MAART City, 14.30 uur: „Degens, dolken en doodsgevaar"; 19 en 21.30 uur: „Gisteren, vandaag en morgen". Stadsschouwburg, 15 uur: Stan Laurel en Oliver Hardy in „Wonderland"; 20 uur „Meisjes, mambo's en whisky". „Du Commerce", 20 uur: Dansavond D.O.V. op muziek van de „The Bandits' MAANDAG 8 MAART City, 20 u.: „Gisteren, vandaag en mor gen" Stadsschouwburg, geen film. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur ffiliaal Wüstelaan, Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur In Alphen a. d. Rijn, is de 8-jarige scho lier Anton Wolswijk vrijdagmiddag, toen hij op een zebrapad een weg wilde over steken, door een zandauto aangereden. Hij was op slag dood. In het Limburgse plaatsje Nederweert werd vrijdagavond een man aangereden die zonder licht fietste. Toen hij op straat lag werd hij door een auto overreden. Het slachtoffer kon niet worden geïden tificeerd. De man is naar schatting tussen de 20 en 30 jaar oud. Tot vanmorgen was er bij de politie in Nederweert nog geen aangifte gedaan van een vermissing. Werkgevers en werknemers in het sla- gersbedrijf hebben bij het overleg over de nieuwe CAO overeenstemming bereikt over de invoering van de vijfdaagse werk week. De plaatselijke commissies voor het slagersbedrijf of andere organen van plaatselijke overleg tussen werkgevers en werknemers moeten voor 1 september aan de landelijke commissie laten weten met ingang van welke datum en op welke wij ze de 5-daagse werkweek ter plaatse of in het betreffende rayon tot stand is ge bracht. Indien plaatselijk niet aan de af spraak kan worden voldaan, zal de lande lijke commissie met ingang van 1 okto ber een 5-daagse werktijdregeling opleg gen. Advertentie 4 dagen voorlichting in hotel rest, lion a'or kruisweg, haarlem met grootse inzendingen van gerenommeerde fabrikanten o.a. kvt desso barwick linol. krommenie bruinzeel finélux etc. op a.s. dinsdag woensa donderdag vrijdag v.a. 's middags 3.00 uur tot 's avonds 10.00 uur ZATERDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De hel van Saipan"; 23.30 u.: „Het mysterie van de mismaakte vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie in volle vaart". W.B. Theater, 20 u.: „Dood aan de rood koppen". Herv. Ver. Gebouw, De Schans, 20 u.: Filmavond door de Chr. Film Actie. Galerie Boumans, Tentoonstelling wer ken van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 u. Oosterwjjk, r.k. leeszaal geopend van 1421 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, Openbare leeszaal geopend van 1921 u.; r.k. leeszaal geopend van 19—21 u. ZONDAG 7 MAART Kennemer Theater, 14.30 u.: „De snert soldaat"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes in verkeerde handen". Luxor Theater, 14.15 u.: „Mariandel"; 16.30 u.: „Eddie in volle vaart"; 19 en 21.30 u.: „De nacht van de Leguaan". W.B. Theater, 14.30 u.: „De wraak der Apachen"; 16.30 u.: „Dood aan de rood koppen"; 20 u.: „Vertigo, de vrouw die tweemaal leefde". MAANDAG 8 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Meis jes in verkeerde handen". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De nacht van de Leguaan". W.B. Theater, 20 u.: „Vertigo, de vrouw die tweemaal leefde". Galerie Boumans, Expositie werken van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 918 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. Een grootscheepse migratie van Antil liaanse arbeiders naar Nederland valt niet te verwachten, zo heeft het ministe rie van Sociale Zaken en Volksgezondheid meegedeeld. Tot dusver zijn ruim 400 An tilliaanse arbeiders in Nederland te werk gesteld. Opvang en begeleiding geschiedt in eerste instantie door de betrokken bedrij ven, die hierin worden bijgestaan door een daartoe speciaal door het kabinet van de gevolmachigde minister aangestelde func tionaris. (Van onze parlementaire redactie) AMSTERDAM. - De Partij van Arbeid wil een ingrijpende hervor ming en vernieuwing van het omroep bestel, waarin naast oude en nieuwe omroepverenigingen een ruime plaats wordt ingeruimd voor een nieuw overkoepelend orgaan, met een eigen programmastaf, waarin aan de ge dachte van een nationale omroep ge- talte kan worden gegeven. Deze wensen zijn vervat in een resolutie, die gisteren met grote meerderheid door het congres van de partij is aan vaard. Volgens de heer J. 3. Voogd, lid van de Tweede Kamer, die de resolutie verdedig de, moet het nieuwe orgaan een eigen pro gramma krijgen, te verzorgen door éen eigen staf, onder toezicht van een pro grammaraad. In die raad zou de gedach te van verbondenheid jegens elkaar tot uitdrukking moeten komen. Her orgaan zou tevens voor de coördinatie van alle programma's moeten zorgen. In het open bestel, zoals de Partij van de Arbeid zich dat voorstelt, dienen de huidige omroepen te worden gehandhaafd met daarnaast de mogelijkheid voor nieu we gegadigden om toe te treden, mits zij beschikken over een organisatorische aan hang van tenminste één percent van het aantal kijkers en luisteraars. Voorts dient voor alle maatschappelijke organisaties, die zich met hun doelstellingen willen presenteren, zendtijd te worden gecreëerd. Daarvoor wil de partij een „pot" van zend uren maken, door de minister te verdelen, onder controle van het parlement. Commerciële televisie wordt door de P.v.d.A. volstrekt verworpen. Verdeling van de reclameopbrengst naar luister dichtheid, zoals de V.V.D. voorstaat, werd bestempeld als een verkapte vorm van commerciële televisie en daarom afgewe zen. Wel wil de partij reclame, onder voor waarde dat hiervoor niet te veel zend tijd wordt ingeruimd en dat de reclame boodschappen duidelijk herkenbaar blij ven. Er mag geen invloed van uitgaan op de overige programma's. Met de belangen van de dagbladpers wil de partij ernstig rekening houden. Voor het verlies aan advertentie-inkomsten moet voor de dagbladpers een vorm van compensatie worden gevonden. Volgens de heer Voogd moeten nieuwe gegadigden een faire kans krijgen tot een volwaardige omroeporganisatie uit te groei en. Daarom dient de toelatingseis in aan loop beperkt te blijven tot een half percent van het aantal kijkers en luisteraars. Bo vendien dienen zij de beschikking te krij gen over programmagegevens van de an dere omroepen, teneinde een programma blad te kunnen uitgeven. „De Partij van de Arbeid heeft het be ginsel van de geleide loonpolitiek laten va ren. In de huidige ontwikkeling zijn voor het voeren van een centraal loonbeleid geen mogelijkheden meer", zei voorzitter J. G. Suurhoff gisteren op het congres. „We zullen het loonoverleg moeten over laten aan de organisaties van werkgevers en werknemers". Voor een uitspraak van de partij over het plan van de vakcentrales van invoe ring van vermogensaanwasdeling vond de heer Suurhoff de tijd nog niet rijp. In zijn openingswoord had de heer Suur hoff o.m. gezegd, dat voor het socialisme nog altijd een taak is weggelegd, die gro ter en moeilijker is dan het werk dat tot dusver werd voltooid. „Dat met voltooiing van een stelsel van sociale voorzieningen de socialistische strijd een groot deel van haar elan, van haar betekenis heeft ver loren, is gezichtsbedrog" zei hij. Hij ver klaarde dat de doorbraak toch heeft door gewerkt en thans in menig opzicht aan de dag treedt. Het socialisme in Nederland is bezig zich te verjongen, niet alleen wat zijn doelstellingen betreft maar ook wat zijn werkwijze en zijn kadervorming aangaat. Hij achtte de tijd rijp voor de jongeren het werk van de pioniers op moderne wij ze voort te zetten. De partijvoorzitter ontkende dat er in de leidende organen van de Partij van de Arbeid een discussie aan de gang zou zijn over het afstoten van bindingen tussen N.V.V. en P.v.d.A. Die bindingen bestaan trouwens niet, zei hij, omdat het zelfstan dige organisaties zijn met een eigen taak, werkterrein en verantwoordelijkheid. Hij zag geen reden de houding van de partij ten opzichte van het communisme te her zien. Wel vond hij het zaak de contacten met instellingen en mensen achter het IJzeren Gordijn te verbeteren. Naar de heer Suurhoff zei was bij het afgetreden kabinet-Marijnen de toekomst van het volk niet veilig, ook al zijn er op het terrein van de sociale voorzieningen en woningbouw goede dingen gedaan. Het beleid van het partijbestuur en van de Kamerfracties werd door het congres met meerderheid van stemmen goedge keurd. Het congres keurde een statutenwij ziging goed en benoemde een aantal jon geren in het partijbestuur. Blijkens de gegevens van het Geweste lijk Arbeidsbureau in Rotterdam, dat te vens het centrale punt is voor arbeidsbe middeling in de koopvaardij, is er een klein overschot aan koopvaardij-officieren, met name jonge stuurlieden. Wat precies de oorzaak is dat deze categorie er Kind verdronken. De driejarige Querinus Schouw uit Poeldijk (gemeente Monster) is gistermiddag bij het spelen in een sloot bij het huis van zijn ouders gevallen en verdronken, bracht. Rechter. Tot rechter in de rechtbank te Leeuwarden is benoemd jhr. mr. J. M. van Rijckevorsel, public relations-advi- seur bij Shell Nederland n.v., wonende te Leusden. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse poli tie heeft gisteravond met de gummistok de toneelzaal van Krasnapolsky moeten ontruimen, waar een feestavond van een huishoudschool werd gehouden.' Ruim 500 meisjesleerlingen hadden een vriendje mo gen meenemen naar de toneelavond. Maar de jongelui waren kennelijk niet erg ge boeid door de amateurtoneelvoorstelling. Zij werden baldadig en bekogelden de to neelspelers met lege bierflesjes. De direc teur van Krasnapolsky, die de tieners van het toneel af tot kalmte wilde manen, moest eveneens ijlings een goed heenko men zoeken. Hij waarschuwde de politie die met hantering van de gummistok de zaal ontruimde. Op straat bleef een aantal jongelui nog wat herrieschoppen. Toen zij een surveil lancewagen van de politie wilden omgooi en moest weer de gummistok er aan te pas komen. Advertentie VEZENO ZAANDAM WESTZIJDE 212 - TEL 6 3441 ll!lllllllllllllllllllllllllilillllllllU!ll!lllllllllii!iliilëiiillK!lllllllllllll!lli!lllll!U Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie activiteit op de oceaan is toegenomen. Zo wel nabij IJsland als op het midden van de oceaan bevinden zich tamelijk diepe de pressies, die hun invloed langzaam naar het oosten uitbreiden. Voor de depressies uit bevindt zich een langgerekt gebied van hoge luchtdruk, dat zich uitstrekt van de Azoren naar Scandinavië. De kern van dit hogedrukgebied lag vanmorgen op het noordelijke deel van de Noordzee. Het ge bied zal in de loop van zondag in zuidwes telijke richting wegtrekken. Aanvankelijk brengt dit nog weinig wind en opklaringen mee, zodat voor de komen- od nac'1^ no® °P lichte tot matige vorst de overigens nog steeds overspannen ar- moet gorden gerekend. Later zal er wat beidsmarkt, uitspringt, is moeilijk vast te Lni.eJl' stellen. Wel is natuurlijk van invloed ge weest dat enkele grote passagiersschepen voor Nederland verloren gingen, waardoor de doorstroming van officieren bij twee grote rederijen wat stagneert. Er staat tegenover dat de koopvaardij nog steeds kampt met een tekort aan werktuigkundigen. De temperatuur komt dan het vriespunt. overal boven WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- c 181. Hoeveel tegenstand Brammetje Fok ook bood, de strijd was tóch te ongelijk. Zijn hele lichaam verlangde er naar de muziek te volgen. Alle kracht scheen weg te vloeien uit de vingers, waarmee hij zich aan de mast vastklemde. Nooit zou hij later precies kunnen ver tellen, hoe hij het goede schip Kokanje verlaten had. Hij had een gevoel, alsof hij zweefde. Alsof hij door de zachte, tedere muziek werd gedragen naar de hoorn van de grammofoon-op-het-vlot. Nóg spreidde hij zijn armen uit om zich tegen te houden, in een laatste restje angst voor wat hem gebeuren kon. Maar de hoorn slokte hem op, zoals even tevoren Karo en Tutu erin verdwenen waren. De mist trok als bij toverslag op. Bij het vlot dobberde de Kokanje stuur loos rond, ten prooi aan wind en golven. I En de geheimzinnige muziek danste weer over 't water, op zoek naar nieuwe slacht offers, die in de hoorn zouden moeten ver- dwijnen. temperaturen 1 -3 TJ A binnen- en buitenland «I c a Den Helder geheel bew. no 1 Ypenburg geheel bew. no 2 -4 Vlissingen geheel bew. w.stil 3 -1 Eelde sneeuw ono 0 -1 De Bilt geheel bew. nno 2 -1 Twente mist O 1 -5 Eindhoven onbewolkt nno 2 -5 Z.-Limburg licht bew. n 2 -6 Helsinki onbewolkt nnw -4 -12 Stockholm zwaar bew. n -1 -6 Oslo onbewolkt wnw 2 -13 Kopenhagen zwaar bew. no -1 -4 Aberdeen licht bew. w.stil 3 -7 Londen mist wnw 3 -4 Amsterdam geheel bew. nno 2 -2 Brussel zwaar bew. nno 3 -2 Luxemburg geheel bew. nno 2 -3 Parijs half bew. nnw 4 -2 Bordeaux zwaar bew. nnw 7 4 Grenoble licht bew. w.stil 6 -3 Berlijn motsneeuw nno 1 -3 Frankfort zwaar bew. no 3 -1 München sneeuw n -0 -2 Zürich sneeuw w.stil 1 Genève half bew. w.stil 3 -10 Locarno half bew. O 4 -4 Wenen sneeuw nw 3 -2 Innsbruck sneeuw w.stil 4 -3 Rome regen zzw 13 5 Barcelona onbewolkt w.stil 15 4 Madrid onbewolkt w.stil 10 -0 Mallorca licht bew. nnw 15 4 Lissabon zwaar bew. nw 15 6 PlNèO, ALLES ZIT "ZO IN ci vano I J IA, DAT LUKT WED BLUF DAAR ROVEN HANGEN, TOT WE WETEN, HOE WE 46 HET BESTE ELKAARJ 's_y JE MOET HET KOORD ALLEEN OkA DE MAST BINDEN PAS OP, DAT JE NIET NAAR BENEDEN VALT 1 REDDEN I ©PIB COKIMUSÏlj 1722-8. Zondag 7 maart Zon op 7.13 uur, onder 18.30 uur. Maan op 9.03 uur, onder 23.24 uur. Maandag 8 maart Zon op 7.11 uur, onder 18.32 uur. Maan op 9.22 uur, onder uur. Maanstanden 10 maart 18.52 uur eerste kwartier, 17 maart T2.24 uur volle maan. 25 maart 2.37 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 6 maart Hoog water 5 43 uur en 17.57 uur. Laag water 1.25 uur en 13.47 uur. Zondag 7 maart Hoog water 6.17 uur en 18.32 uur. Laag water 1.56 uur en 14.18 uur. Maandag 8 maart Hoog water 6.53 uur en 19.10 uur. Laag water 2.29 uur en 14.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2