Gemeenteraad van Velsen akkoord met invoeren van rioolbelasting In IJmond geen ontspanning op de arbeidsmarkt Goedkeuring begroting alleen door de P.S.P. onthouden NIVON boekte een aanzienlijke stijging van ledental In de Vishal en op zee Havenberichten Veel bloemen voor heel veel geld op Beverwijkse veiling Restant wintergroenten onverwacht duurder in Beverwijk Ondanks automatisering van bedrijven Irma Spruit uitstekend op dreef in haar voorjaarscollectie ZATERDAG 6 MAART 1965 Moties verworpen Rioolbelasting Ijsbaan weer geopend Kort nieuws De gemeenteraad van Velsen heeft vrijdagavond aan het slot van de zesde, aan de behandeling daarvan gewijde zitting de begroting voor 1965 goedge keurd. Echter niet met algemene stemmen, daar mevrouw Hoek—Feenstra na mens de P.S.P. te kennen gaf niet met de begroting akkoord te zullen gaan. Zij motiveerde dit besluit met de verklaring, dat ondanks de inspanningen0van het college de woning-, scholen- en wegenbouw toch op bestaande behoefte zijn achtergebleven. Sterker nog, met de mogelijkheden welke door het rijk aan het gemeentebestuur worden geboden, kan geen beleid worden gevoerd dat op de toekomst is gericht. Vooral met het oog op de voor dit gebied in het vooruit zicht gestelde industriële ontwikkeling moet dit desastreuze gevolgen hebben En omdat dit alles in deze begroting is neergelegd en bepaalde fracties dit beleid hier en in de Kamers aanvaarden en bevorderen met een vanzelfsprekendheid waar de P.S.P.-fractie zich van wil distantiëren, stemde mevrouw Hoek namens deze tegen. Mevrouw Hoek was aan het begin van deze vergadering ook al even aan 't woord geweest, omdat zij de terechtwijzing wel ke de burgemeester de vorige avond tot haar had gericht, niet zonder meer over haar kant wilde laten gaan. Zij ontkende hierbij met grote beslistheid het woord „staken" te hebben gebruikt en noemde het verder haar goed recht van mening te verschillen met het college, wanneer dit zijn plicht wil blijven doen met minder in komsten. Spreekster kon zich dan ook niet voorstellen dat iemand voor een afwijken' de mening voor de raad zou moeten be- danken. Evenmin verklaarde mevrouw Hoek zich bereid de tweede terechtwijzing te aanvaarden, waarbij haar werd ver weten, dat zij zich een zetel in het college zou hebben aangematigd. Op zijn beurt verklaarde de voorzitter, burgemeester rar. J. C. Bührmann zich evenmin geneigd een woord terug te ne men van wat hij heeft gezegd. Spreker had in het betoog van mevrouw Hoek de strekking beluisterd van „Hou er maar mee op" en een dergelijke opvatting kan hij nu eenmaal van geen enkel raadslid accepteren. Ook bleef de burgemeester van mening dat mevrouw Hoek zich met de taken van het college bemoeit, als zij bij de bespre king van de havenplannen te kennen geeft, Voor de algemene ledenvergadering van de afdeling Velsen van het Nederlands In stituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk bestond vrijdagavond in het Cultureel Centrum een behoorlijke belang stelling. De waarnemend voorzitter, de heer B. Kingma, die in het afgelopen ver enigingsjaar de plaats van de heer Fenne- ma innam, kon in zijn openingswoord ge wag maken van een aanzienlijke ledenstij ging. Het NIVON telt nu 211 leden in de gemeente Velsen. Bijzonder veel waarde hecht de heer Kingma aan een eigen home voor de jeugd groep van het NIVON. Deze bijzonder ac tieve groep ziet zich in haar activiteiten dikwijls beperkt door het ontberen van een eigen tehuis. De samenwerking met de Maatschappij tot Nut van het Alge meen en met de Volksuniversiteit Velsen leidde tot een gezamenlijke organisatie van een drietal avonden. In het jaarver slag besteedde de secretaris, de heer P. H. Richter, veel aandacht aan deze jeugd groep. Ook de bijzonder aktieve fotogroep deed in het afgelopen jaar veel van zich spreken. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren J. Notenboom en J. Beintema bij ac clamatie herkozen, terwijl de heer B. King ma nu officieel de nieuwe voorzitter van het NIVON werd. Penningmeester Beintema sloot zijn boe ken in 1964 met een batig saldo van 865,88. Aan ontvangsten had het NIVON een bedrag van 3.760,53 getoucheerd, waarvan 1.079 aan gemeentelijke subsi dies. De voorzitter van de fotogroep van het NIVON, de heer J. Visser, overhandigde de jaarprijzen (zilveren asbakken) in de drie afdelingen. In de hoofdklasse won de heer Visser zelf voor de derde maal de wisselprijs, die hem door de heer J. Veg- ter overhandigd werd. Bij de gevorder den (B-klasse) eindigden de heren C. Tim mermans en J. Weidema (beiden (met 40'/t punt) op de eerste plaats. Bij de begin ners zegevierde de heer P. Clots met een ruime voorsprong. Het volgend jaar mag hij zijn geluk in de B-klasse zoeken. Na afloop van de jaarvergadering wer den er onder auspiciën van de fotogroep van het NIVON door de leden vervaar digde films vertoond en daarna werd er gezellig gekiend. Vrijdag In IJ muiden werden vrijdag 6950 kisten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 158 kisten tong en tarbot, 1272 schol, 25 schar, 38 bot, 1345 haring, 2910 makreel, 145 schelvis, 205 wijting, 655 kabeljauw en gul, 11 leng, 6 haai, 5 poon, 140 koolvis, 34 di versen, 240 kg exportgarnalen en 1 heilbot. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 6.50-6, gr. tong 6,39-6,25, gir.- m. tong 6.73-6.35, kl.m. tong 6.86-7.50, kl. tong I 972-870, kl tong II 9.88-8.80, tarbot I 7.60-5.60, garnalen (export) 4.63. Per 50 kilogram: gr. schol 33-28, gr.m. schol 31-28, kl.m. schol 40-28, kL schol I 46-36, kl. schol II 40-23, schar 45-29, bot 6-4.60, verse haring 25,20-18, makreel 30- 11.50, poontjes 40-33, kl. koolvis zw. 31-25, kl.m. schelvis 83, kl. schelvis I 98-86, kl. schelvis II 69-35, wijting 45-30, gr. gul 77- 60, midd. gul 44-37, kl. gul 34-24, kl. leng 32, kl. haai 34. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 244-90, gr. koolvis zw. 67-55, gr. leng 114-87. Vrijdag werden in IJmuiden de volgen de besommingen in guldens gemaakt: KW 101 24.500, KW 159 22.340, KW 173 11.020, KW 180 11.960, KW 34 8140, IJM 18 11.740, IJM 54 9470, SCH 117 4960, Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond za terdagmorgen uit: 750 kisten spanharing, 220 schol, 100 varia en 1500 kilogram txjng. stemmen aanvaard. Tegen waren alleen mevrouw Hoek (P.S.P.): „De kosten die voor de inning moeten worden gemaakt I zullen nog groter zijn dan de opbrengst" en de heer Kruisman (C.P.N.): „Ik ben tegen de uitbreiding van gemeente-belas tingen, want het eind is ervan zoek". Beide leden wensten ook nog in de notulen te zien vastgelegd, dat zij tegen de uitgaven I voor de dienst Bescherming Burgerbevol king zijn Hierna kon door de voorzitter de vijf- I daagse begrotingsmarathon voor beëindigd worden verklaard en ging de raad tot een besloten zitting over, waar de leden met I de structuurplannen bekend zouden worden gemaakt. Vr(jdag kwamen in IJmuiden aan: Nabob van Antwerpen: Herm Kiepe, Gothenburg; Blanken stein, Antwerpen; Oosterburgh, Antwerpen; Jean E., Londen; Pra River, Bremen; Thames- wood, Dordrecht; Sylt. Hamburg; star Billa- dat B. en W. hierbij geen staD buiten dp bong- Antwerpen; Confid, Londen; Ludwigs- raad om mogen doen. DU mXn wfj wei ^^n--A^?EpenJ.Donau Kariskrona; spafr- uit, mevrouw en niet u" Bührmann zijn repliek. besloot mr. naborg, IJsselmonde, voor IJmuiden; Eros, Rot terdam; Pulp Trader, Pila, Velsen; Marie Boet- ger, Rouen: Schokland, Dordrecht, IJmuiden; Germania, Hamburg; Gertrud, Uddevalla; Ga- bonkust, Hamburg. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Calchas naar Valencia; Swift, Harlingen; Iberian Coast, Lon- den, van IJmuiden; Suederlv,Halmstad; Prins Doordat de leden vervolgens om beurten der Nederlanden, Southampton; Triumph, Lon- verklaarden dat er op de vorige vergade £en' Hm"iden; Indal, Bilbao van IJmuiden; ringen al vnlHnarHa vorige ergade Owerri, Hamburg; Madison Lloyd, Hamburg; ringen al voldoende was gesproken over de Ariel, Helsingford: Bernard Howaldt, Middles- onderwerpen zelfwasserij en stortings- en brought- IJmuiden; Dinteiborg, Delfzijl, zaan- ophaaldienst, konden de hierover ineedien- dami Bern, Belfast; Hoorneboeg, Helsinki; Ram de moties vrii snnedig - mgealfn soe, Gdansk: Hugin, Dagenham. Velsen; Buka, ae moties vrij spoedig in Stemming worden Londen: Hongkong Exporter, Antwerpen; Hek- gebracht. Zij werden echter allen verwor- tos> Lubeck; Oosterburgh, Stockholm; Neerlan- pen, zodat beide diensten voorlODig hlii- Gothenburg; Peter Frese, Malmö; Minos, ven gehandhaafd rio s J Aboe; Wasaland, Hamburg, Velsen; Tankfjord. wëJlifw motie van mevrouw Gothenburg; Balkan, Hamburg; Wonosari, Lissa- flOeK-Ü eenstra, waarmee werd beoogd er bon; Leliegracht, Rotterdam; La Paloma, Poole, bij de regering op aan te dringen de fi- IJmuiden: Arusa, Aaiborg, IJmuiden; caltex hogen lewebriddogor T fTT!" 'a»ndeG^heepsnaam en de haven nogen, wera aoor geen enkele andere frac- I van herkomst of bestemming geen nadere aan- tie ondersteund, zodat deze niet in behan- duidinê volgt, betekent dit, dat het schip van deling kon worden genomen. of naar Amsterdam is gegaan) Zoals mocht worden verwacht werd daar op het voorstel tot invoering van een riool belasting met een grote meerderheid Op de Beverwijkse bloemenveiling heeft men de gehele week de vrij grote aan voer van bloemen voor hoge prijzen kun nen verkopen. Er was een zeer grote be langstelling van koperszijde, waarbij kleinhandel, straathandel en exporteurs grote partijen afnamen voor prijzen die veel hoger lagen dan men de afgelopen weken gewend was. De winter, die over heel Europa heerst en vele bloementeeltgebieden heeft uitge schakeld, heeft de Nederlandse export doen toenemen. Van alle kanten kwamen de exporteurs naar de Beverwijkse vei ling. Bij de bolbloemen waren het vooral de tulpen die tot ver boven de twee gulden per bos in prijs opliepen; het sortiment is hier nu zeer groot. Ook de narcissen profiteerden van deze grotere vraag en grote partijen narcis sen uit de rolkassen verwisselden van eigenaar voor een prijs van 75 tot 125 cent per bos. Irissen er waren enige grote partijen van de soort Wedgewood kwamen tot 3 per bos. Hyacinten lagen tussen de 15 en 30 cent per stuk. Fresia's, waarvan duizenden bosjes werden aangevoerd, kwamen tot ver bo ven de gulden per bosje. Voor de anjers bestond in het begin der week iets meer vraag dan later, maar ook toen werd er nog boven de 44 cent per stuk betaald. Gerbera's komen ruimer aan de markt en brachten het tot 72 cent per stuk. Ro zen, tot nu toe nog schaars, kwamen tot 103 cent per stuk, dat is dan 20,60 per bos!!! Voor de anemoon The Caen werd tot 1,20 per bosje betaald. Groot was de vraag naar de lelies; hiervoor werd tot 1,90 per tak gegeven. Ook de blauwe druifjes gingen vrij vlot van de hand. De aanvoer van potplanten is nog schaars, maar hier komt nu spoedig verandering in. De vorst heeft ook zijn stempel op de Eind februari was de arbeidsreserve in Beverwijkse groenteveiling gezet, want de Alkmaar 234 (239), in Haarlem 303 (383), restanten van de winterprodukten gingen in Zaandam 152 (181) en in IJmond 157 onverwacht in prijs omhoog, waarbij voor 065). In het gewest IJmond stonden daar- sommige artikelen de prijzen eens zo hoog euboven nog 50 mannen ingeschreven, waren als enige weken terug. niet werkloos, die middels de diensten Uiteraard waren ook de, nog schaarse van G.A.B. een andere werkkring voorjaarsprodukten flink aan de prijs. I trachten te vinden. De spinazie van goede kwaliteitTiep in prijs op tot 1,35 per kilo. Door de koude gaan vele tuinders er al toe over hun spi nazie te oogsten, daar de kwaliteit er an ders niet beter op wordt. Voor sla, ex- gebouw van het G.A.B. IJmond, Prins Bernhardlaan 5, een tentoonstelling in te richten, welke geheel gericht is op de mogelijkheden voor een vakopleiding op de onder de directie voor de Arbeidsvoorzie ning ressorterende centra voor vakoplei ding. Nog altijd bestaat er omtrent deze vak opleidingsmogelijkheden te weinig bekend heid. Sinds 1945 verlieten meer dan 60.000 cursisten na een voltooide opleiding deze centra en eind februari war ener op de 24 centra in Nederland meer dan 2700 cur sisten in opleiding. Een goede loondervingsvergoeding (bij Het aantal ingeschreven vrouwelijke - - werkzoekenden bedroeg eind februari in voorbeeld voor kostwinners en gehuwden IJmond 59 (63), waarvan 32 niet werkloos van 23 jaar en °uder van plm. 110 gulden Het aantal openstaande aanvragen van per week) maakt, dat eigenlijk iedereen, portkwaliteit, werd van 23 tot* 28 cent nër I werkgevers om personeel bedroeg eind fe- di.® ,een vak wil leren of een ander vak krop betaald. Er was al een partij van ruim 5ruari 1232 mannen. waarvan 211 jonger ^1+k,1®zen' klertoe in de gelegenheid wordt zeshonderd kisten jaar en 367 vrouwen, waarvan 89 zonder grote persoonlijke offers. Wasoeen beeint'schaar* te u:„. jonger dan 19 jaar. Vooral ook omdat de vakman in de toe lagen de prijzen tussen de 28 en 37 cem Er iS in het gewest IJmond §6en sprake kom^ meer bestaanszekerheid heeft te ver per kilo. van enige ontspanning op de arbeidsmarkt. wachteP ,dan de ongeschoolde, wordt de- Prei profiteerde zeer van dp inuevallon Dit wordt duidelijk gedemonstreerd door 'e 0Pleklmgsmogelijkheid nogmaals onder winterde ingevallen het felt dat een 30.tal werknemers die de aandacht van allen gebracht. tïi JTiïïS SÜÏS.™ I dot>'. mechlniserins v,„ de „pparatuir In I «'"<>««8= inlichtingen zijn tijdens de wëkm UidTdrh?k!ÏkzoWd"01 k°m ™d" ëm SÏSëtetel enwecd 'nu f^'Ste^frs^ SS| rtznir e Aangezien de komende weken een aan- Ook de spruitenhandel leefde weer hele- vang gemaakt wordt met voorbereidende maal op een kist geschoonde spruiten werkzaamheden gericht op de bemiddeling kwam tot 1,85 per kilo en voor de onge- van de leerlingen van de L.T.S.-en kan een schoonde spruiten lag de prijs rond de gul- vrij sterke stijging van de vraag den per kilo. De aanvoer van boerenkool jeugdigen worden verwacht, is gering, bovendien is de kwaliteit er min der op geworden; er werd tot 60 cent per Naast de bijzondere aandacht voor de I kilo voor betaald. De prijs van de groene L.T.S. leerlingen zal wellicht dit jaar meer kool, voorzover deze dan ook nog „groen" dan voorheen voorlichting gegeven worden was, ging tot 46 cent per kilo; ook de rode aan de U.L.O. scholieren. De berichten, kool liep op, tot 20 cent per kilo. Voor de binnenkomen en recente onderzoekin- nog altijd behoorlijke aanbieding van peen I Sen elders in het land wijzen uit, dat de uren van openstelling op reaus te verkrijgen. alle arbeidsbu- (Van onze moderedactrice) Irma Spruit is voor zover ik weet de enige vrouwelijke couturier in Neder land. Dit kennelijk bij uitstek mannelijke beroep wordt door haar met veel suc ces beoefend: naast haar Haarlemse modehuisje drijft ze sinds twee jaar ook in de hoojfdstad een eigen boutique. Dat betekent, dat ze ook in beide steden haar collecties laat zien. Gisteren was dat het geval met haar lenteshow, die 's mid dags zijn premiere beleefde in de Amsterdamse P. C. Hooftstraat, 's avonds nog eens werd. overgedaan in de Haarlemse Hildebrandzaal. De ontwerpster blijkt dit voorjaar bij zonder goed op dreef te zijn. Ze heeft een zeer persoonlijke stijl, waarop Parijs een enkele uitzondering daargelaten niet van invloed is. Haar mantels zijn onmiddellijk te herkennen. Ze zijn van het type redin gote met smalle raglanmouwen en sjaal kraag en hebben een opvallende sluiting; brede bolle knopen, die door lusjes zijn ge haald. Ze zijn uitgevoerd in prachtige los geweven tweeds. Ook bij de tailleurs duikt die aparte knoop- en lussluiting weer op Irma Spruit doet niet mee aan de plooi rokken-waterval, die Parijs over ons heen heeft laten komen. Haar rokken zijn recht of licht gérend. Op de band van de rok, die op de heupen begint, zit een breed strik- ceintuurtje uit hetzelfde materiaal als de blouse, waardoor de suggestie van een ja Gemêleerd tweed tailleur met knoop- en lussluiting en doorgestikt matro- zenhoedje. Model Irma Spruit. pon wordt gewekt. Een ander soort tailleu is langs de kraag en de zoom van het jasji afgezet met een gehaakt picotje. Jammer, dat de kleuren van deze pak jes wat neutraal ware grijs en crème zul len maar heel weinig vrouwen staan. Heel wat zonniger tinten gebruikte Irma Spruit voor haar japonnen, die heel vin dingrijk en geslaagd waren. Ze heeft in deze collectie drie typen modellen. Type een: robe-manteaux met lange smalle dub bele knopenrij, die tot aan de zoom door loopt. Type twee: japonnen met losse, wapperende overpanden. Type drie: sluike jongemeisjes-jurkjes met doorgestikte hals en armsgaten. Type vier: japonnen in prachtige satijn-katoenen streepdessins, waarvan de banen heel speciaal zijn be werkt. Soms vormen ze een stel vierkan ten, dan weer bestaan ze uit diagonalen. Minder geslaagd vond ik de „kasuifel"- overgooiers van grijze flanel met op de zijnaad vastgeknoopte wapperende over- rok. De blouses met sjabot of herendasje konden daar weinig aan goed maken. Bij een strandensemble een gek grap je: de v-vormige inzet van de jurk liet een miniem stukje bloot zien. Dat correspon deerde dan met een strandpakje eronder, dat niets om het middenrif had. Van de boutique-colleetie, die aan de eigen ontwerpen van Irma Spruit vooraf ging, blijft mij vooral bij de beeldige pak jes van losgeweven tweed. Deze dure con fectie was door de ontwerpster vooral bij Italiaanse fabrikanten weggehaald. Door een late surprise van koning Win ter kunnen de Velsense schaatsliefhebbers dit weekeinde hun sport bedrijven op de ijsbaan nabij de zuidelijke ingang van de Velsertunnel. De baan zal iedere dag van af 10 uur 's ochtends geopend zijn tot s avonds 17 uur. De leden van de Schaatsvereniging „Vel sen", die samen met de Velser Sport Stich ting deze ijsbanen beheert, hebben er voor gezorgd dat de route-aanduiding, schoon maakmaterialen en banken het verblijven op deze ijsbaan tot een plezier zullen ma ken. In samenwerking met de wedstrijd- en technische commissie van de Schaatsver eniging „Velsen" zal getracht worden om een dezer dagen nog een kortebaan-wed- strijd te organiseren op de Velsense ijs baan. Wellicht zal dit reeds zondagmiddag het geval zijn. Militair overleg. .De Belgische en Neder landse minister van Defensie, de heren P. W. Segers en L. de Jong, zullen maandag m Oostende besprekingen voe ren als onderdeel van het periodieke overleg tussen beide landen op militair terrein. Onlangs is overeengekomen in Oostende de opleidingen voor de mijnen- dienst van de Belgische en Nederlandse marine te coördineren. KERKDIENSTEN werd tot 12'/2 cent per kilo betaald. De noteringen waren: spinazie 86135, sla 23'A28, rabrber 80-120, waspeen 28- 37, prei 52—97, knollen 1232, witlof 75— 108, spruiten 75—185, boerenkool 3060, groene kool 18—37, rode kool 820, uien 3342, breekpeen 512'/2- „Even proberen of het ijs al houdt" denkt prinses Mahnaz, terwijl ze op een plas springt voor de ingang van het vliegveld in Londen. Het zes jarige prinsesje is de kleindochter van de Sjah van Perzië en een doch ter van de Iraanse ambassadeur in Londen, die getrouwd is met een dochter van de Sjah uit diens eerste huwelijk met Fanzia, een zuster van ex-koning Farouk van Egypte. Het wachten op haar grootvader, die in Londen zou aankomen duurde de kleine Mahnaz kennelijk te lang. aanpassing in het arbeidsproces en het vin den van de juiste arbeidsplaats voor de U.L.O. scholier steeds moeilijker wordt. Vooral de mechanisatie in de administra tieve sector speelt hierbij een grote rol. Er zal dan ook meer aandacht dienen te I worden gegeven aan de mogelijkheden in technische richting. Gedurende de maand februari werden door 't Gewestelijk Arbeidsbureau IJmond 214 mannen en 63 vrouwen ingeschreven als werkzoekend. Er werden in dezelfde) maand 125 mannen en 44 vrouwen ge plaatst. Werkgevers in het gewest dienden 1265 nieuwe aanvragen voor mannen en 357 voor vrouwen in. Er kon aan 186 aanvragen voor mannen en aan 75 voor vrouwen wer den voldaan. Het ligt in de bedoeling in de periode van 29 maart tot en met 2 april in het ZONDAG 7 MAART 1965 IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 en 17 uur: ds. H. van Niel; Bethlehemkerk, 9.30 uur: ds. J. H. H. van Beem; 19 uur: ds. H. van Niel. Jeugdkapel, 9.30 uur: J. Schotvanger. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Dieper- sloot; Petrakerk, 10 uur: ds. W. Dieper- sloot; 17 uur: ds. G. Assies. Woensdag, bidstond voor maatschappelijke noden, in de Petrakerk, 7.30 uur: ds. W. Dieper- sloot; Ichthuskerk, 7.30 u.: ds. G. Assies. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17.00 uur: ds. D. Nieuwen- huis. Chr. Geref. Kerk (tijdelijk wegens ver bouwing aan het kerkgebouw aan de Marconistraat in de Bethlehemkerk aan het Gijzenveldtplantsoen), 11 en 17 uur: ds. M. Vlietstra. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 uur; Petruskerk, loo, 8.00, 9.30, 10.30 en 17.00 uur. Oud-Katholieke Kerk, 8.00 uur: vroeg mis; 10.00 uur: hoogmis; 19.00 uur: oecu menische dienst; woensdag 09.00 uur: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10.00 uur: Hèiligingsdienst; 19.15 uur: Open bare samenkomst; 20.00 uur: Openbare samenkomst (Edisonstraat 14). Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10.00 bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10.00 en 17.00 uur: leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst, zie onder Santpoort. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum, 10 uur: D. P. Hartendorp; 19 uur: Miss B. Massie. Onafh. Baptisten Gem., Helmstraat, 10 en 16 uur: ds. J. A. Visser. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 I uur: ds. Dickhout; 19 uur: jeugddienst, ds. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. Assies; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, I Vareniusstraat 1, 10.00 uur: ds. G. van 't Wout; 12.00 uur: zondagschool; 19.001 uur: ds. G. van 't Wout; 20.00 uur: jeugd dienst. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, I Willemsbeekweg; heilige mis 7.15, 8.30, 9.45, 11.15, 12.30, 18.00 uur. Anthonius Ziekenhuis, 15.45 uur: ds. Gerritsen. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel-1 serduinweg 248, 18.30 uur: Openbare lezing; 19.30 uur: Wachttorenstudie. Vrij dag 9.15 uur: Theocratische school; 20.15 uur: Dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter-I straat 73, 10.00 uur: Verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 19.30 uur: Bijbelbespreking. Ver. van Vrjjz. Herv., Abelenstraat 1,1 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. S. E. Wesbonk; I 17 uur: ds. A. C. van Nood. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, I 10 en 19 uur: ds. N. van den Akker (Open Deurdienst); 19 uur: ds. L. Brink. DRIEHUIS: R.-k. Kerk, St. Engelmundus, heilige I missen 7.00, 8.15, 9.45 en 11.30 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Re-1 mijn; 19 uur: ds. G. Zonneberg; De Hoek steen 10 uur: ds. J. van de Graaff; HEEMSKERK- Jeugdkapel, 10 uur: P. A. I. Hart. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkerk, Pastorieweg, 10 uur: ds. L. Floor sr.; 17 uur: ds. J. C. Maris. Volle Evang. Gemeente, Hoofdstraat 117, 10 uur: R. A. de Graaf; 19.30 uur: J. E. van den Brink. Doopsgezinde Gemeente, Hoofdstraat 117, 9.45 uur: ds. P. J. van Schayck. HAARLEM; Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 2.30 p.m. BEVERWIJK: R.-k. Kerk, St. Agatha, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kinder mis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uui en 12.15 uur; avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; Regina Caeli, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoog mis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmis sen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur en 10.30 uur (hoog mis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmis sen om 16 30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur; St. Jozef, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 15.30 uur, 16.30 uur en 17.30 uur. Evang. Luth. Gem., Koningstraat 119, 10.30 uur: de heer J. L. J. Meiners. Volle Evang. Gem. Groenelaan 74, dienst om 10.00 uur. Vrije Evang. Gem., Van Riemsdijklaan hoek Hoogdorperweg, 10.00 uur: ds. H. Raven; 18.30 uur: ds. H. Raven. Nieuw Apost. Gem., Groenelaan 74, dienst om 10.00 uur en 16.00 uur. Vrtfz. Herv. Kerk, Prinsessenlaan, 10.00 uur: prof. C. J. Bleeker. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10.00 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: Jeugd dienst in „De Opgang"; Irenekapel, 10.00 uur: ds. G. van Schuppen; Eerste Lijdens- zor.dag; 19.15 uur: Jeugddienst in „De Opgang"; „De Opgang", 10.00 uur: ds. Th. van Sprang; 19.15 uur: ds. Oskamp, Jeugddienst; Jeugdkapel, 10.00 uur: de heer J. Vlietstra. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moensplein diensten om 9.30 uur, 10.30 uur en 17.30 uur; Verenigingsgebouw, Parmentier- straat, 10 uur: Dienst. Baptisten Gem., Plesmanweg, hoek Van Riemsdijklaan, 10 uur: zondagschool; 17 uur: ds. G. van 't Wout. Doopsgez. Gem. Meerstraat 90, 10.00 uur: ds. H. Luikinga. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, 9 en 14.30 uur: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Prinsessen- laankerk, dienst om 8.30 uur en 17.00 uur. Leger des Heils, Handels- en Praktijk school „De Hanze", Laan der Nederlan den 122, diensten om 10.00 uur en 18.00 u. Ned. Herv. Kerk. Kerkplein, 10.00 uur: ds. M. Wendte, Doopdienst; 11.30 uur: Kinderkerk; 19.00 uur: ds. Th. van Sprang. Prinssenlaankerk, 10.00 uur: prof. C. J. Bleeker. „De Zandkraai", 10.00 uur: Dienst; „De Opgang", 10.00 uur: de heer J. Vlietstra, Jeugddienst. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- genstraat, 9.30 uur: Dienst en 17.00 uur: Dienst. Vrljz. Chr. Kerk. „De Zandkraai", Ingen- houszstraat, 11.15 uur: dienst; Bloem- lust, dienst om 10.00 uur en 16.00 uur. Doopsgez. Kerk. „De Zandkraai", geen dienst. R.-k. Kerk. St. Laurentius, diensten om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur. H. Maagd Maria, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.13 uur: avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur. Oosterwjik-Meerestein, Chr. L.T.S., Lu xemburglaan, 10.00 uur: dienst. WIJK AAN ZEE: Ncd. Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. J. Borg- hardt, Heilige Doop R.-k. Kerk, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8 15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18 15 uur. Apostelkerk, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4