Vasas ETO Gyoer gaat vandaag het stadion sneeuwvrij maken Feijenoord dankt aan Moulijn overwinning op Sparta (3-1) Telstar viel verwoed aan, maar DOS ging met treffers en de zege strijken Voorhoede van DWS tegen Enschede niet op dreef Alarmklok luidt voor Go Ahead Vasas oefende v.j Glad ijs 63.500 kijkers bij grote derby SPOR TIEF BEZIEN Tonny van der Linden was ook deze keer weer de gevaarlijkste man in de Utrechtse voorhoede NAC had geen geluk tegen PSV MAANDAG 8 MAART 1965 11 EXPEDiT^^^W. HENK HENTZEN ROT Zinkend schip Noor bij Blauw Wit De Munck op de vuist Fransen geblesseerd bij GVAV-Heracles Westduits B-team tegen Jong Oranje Geen doelpunten in Limburgse derby Vandaag gaat men in Gyoer met man en macht het st„dion(netje) van Va- sas ETO sneeuwvrij maken. Er ligt een laag van vijftien centimeter. Men hoopt nu maar, dat er geen nieuw pak sneeuw valt, want men wil DWS dins dagmiddag de gelegenheid geven te trai nen in het knusse sportpark van de club. Het vriest stevig in Hongarije. Men heeft de Amsterdammers dan ook aangeraden stevige winterkleding aan te trekken. DWS gaat op stap met het elftal dat gisteren tegen SC Enschede speelde plus vier reserves. Het zijn: Jongbloed, Flin- kevleugel, Pijlman, Israel, Schrijvers, Burgers, Roode, Vonhof, Temming, Aarts, Geurtsen, Heeres, Dijkstra, Hol lander en Lenz. Ondanks het doelpunt loos gelijkspel tegen SC Enschede is de stemming bij DWS toch wel goed. „De jongens speelden met de ge dachten bij het Europa-cup-duel op woensdag met een wat matiger inzet dan anders" aldus voorzitter Solleveld. Bij Telstar-DOS hoorden wij weer een bijzondere oproep via de mikrofoon. „Wil de heer Bakker zich zo spoedig mogelijk van het veld naar het zinken de schip bij de Noorderpier begeven?" We dachten even, dat de microfonist de Telstar-speler Bakker uit het veld wilde halen. Maar dat bleek niet het ge val. Trouwens, Bakker leek zich toen al op een door DOS tot zinken gebracht schip te bevinden. In Eindhoven werd Roel Wiersma vóór de wedstrijd PSV-NAC gehuldigd, omdat hij zijn vierhonderdste officiële wedstrijd in het eerste elftal van PSV speelde. Wiersma, die in de Hilversum- se club Donar zijn international-car rière begon en toen snel naar PSV overstapte, is voor zijn Eindhovense club van groot nut geweest. Wiersma is een bijzonder actief man. Hij stu deert nog steeds, hij heeft leraar-be voegdheid voor een LTS, hij traint als serieuze semi-prof-voetballer en hij is daarbij nog conditie-trainer van de wa- terpoloploeg van PSV. Bij Blauw Wit gaat volgend seizoen de Noorse international Finn Seemann spelen, bekend van de wedstrijden tus sen Ski Og Lyn en DWS. Seemann bleek een knap technicus te zijn. Hij was ook de man, die het enige doel punt tegen DWS (in Oslo) kon maken. Seemann tekende dit weekeinde 't con tract met Blauw Wit. Hij speelt nor maal linksbuiten in zijn club. Seemann is pas uit militaire dienst en gaat in juni zijn studie aan een economische school beëindigen. De Noor krijgt een baan in Amsterdam. Hij is hier niet helemaal alleen in Nederland, want zijn zus woont in ons land Seemann vond de wedstrijd Blauw Wit-Volendam heel aardig. Zoals men weet heroverde Blauw Wit in deze wedstrijd de leiding van de eerste divisie door een zege van 2-1. De topwedstrijd in de tweede divisie A tussen Wageningen en Cambuur, ove rigens door beide clubs sportief ge speeld, heeft toch een tweetal inciden ten gekend, die de politie noopten pro ces-verbaal op te maken. Het eerste voorval vond plaats 15 minuten na de rust, toen Cambuur-doelman Frans de Munck, die zich juist bij de scheids rechter had beklaagd over het gedrag van het publiek achter zijn doel, in eens een toeschouwer dreigend op zich af zag komen. De „Zwarte panter", voor geen kleintje vervaard, wachtte niet op een eventuele afstraffing en gaf de man, een 46-jarige Renkumer, enige rake klappen. De supporter werd daar op door de politie van het terrein ver wijderd. Daarmee was de zaak nog niet helemaal afgedaan, want na afloop drongen enkele toeschouwers opnieuw dreigend op in de richting van De Munck. Daarbij werd iemand, die ken nelijk geen boze bedoelingen had, tegen de doelman geduwd, waarop deze, in de mening verkerend dat hij werd aan- De Noor Finn Seemann tekende een contract voor Blauw Wit. Links dr. Thoolen, voorzitter van de stichting Blauw Wit-betaald voetbal. gevallen, opnieuw op de vuist ging. Ook Cambuurtrainer^Jan Bens mengde zich in het strijdgewoel. Met enkele for se klappen vernielde hij o.a. het kunst gebit van de man, die tegen De Munck was opgevallen. De politie zoekt de zaak nu verder uit. Voor Go Ahead gaat de alarmklok toch zo langzamerhand wel luiden. In de zon dag gespeelde ontmoeting tegen het even eens niet hoog geplaatste ADO verloor de Deventer ploeg met 0-1 en de wijze waarop Go Ahead voor de Hagenaars moest buigen was veelbetekend. Zonder dat ADO tot imponerend spel kwam bleef Go Ahead kansloos. In de eerste helft van de zeer matige wedstrijd kon de ongeïnspireerde thuis club de snelle ADO-aanvallers nog wel de baas, maar in de tweede minuut na de hervatting boekte ADO succes, toen rechts back Wamas een duel van Heijnen verloor, die daarop Houwaart in staat stelde te scoren. Vasas ETO, dat zich voorbereidt voor de aanstaande woensdag op eigen terrein te gen DWS te spelen returnmatch in de kwartfinales van het Europacuptoernooi, heeft gisteren in een oefenwedstrijd van 90 minuten tegen twee tegenstanders ge voetbald. Vasas won met 5-0. Tegen Gyoeri Elektromos uit de tweede divisie maakte Vasas in de eerste helft van de wedstrijd 2 doelpunten. In de twee de helft werd gespeeld tegen de tweede divisieclub Fertoed. Deze wedstrijd eindig de met een 3-0 zege voor Vasas. De doelpunten werden gemaakt door linksbuiten Povazsai (3), linksbinnen Kor- sos (1) en midvoor Orosz (1). De twee spelers van het eerste elftal, die gewond werden toen in Amsterdam met 1-1 gelijk gespeeld werd tegen DWS, speel den weer mee. Het waren linksback Kiss en spil Orban. Het winstpunt dat GVAV door een ge lijkspel (0-0) tegen Heracles veroverde bracht voor de Groningers bijzonder wei nig vreugde met zich mee. Het forse spel van de Almeloërs kostte GVAV twee spe lers. Drie minuten na de rust behandel de Borghuis Fransen zo stevig dat de in ternational met een ernstige knieblessure de strijd moest staken en wellicht niet hersteld zal zijn voor de wedstrijd tegen Noord-Ierland. Kort voor het einde raak te Pettersson bij een overtreding van Vrielink dermate geprikkeld, dat hij na trapte en scheidsrechter Schalks hem een officiële waarschuwing gaf. Dat waren de belangrijkste gebeurtenissenvan een wed strijd die in de eerste helft uitermate mat verliep, maar na de rust van Groningse zijde opleefde. Bondstrainer Helmut Schoen heeft zon dag het Westduitse B-team voetbal, dat woensdag 10 maart in het Niedersachsen- stadion van Hannover tegen Jong Oranje zal uitkomen, bekendgemaakt. Het Duitse team is als volgt samengesteld: doel: Manglitz (Meidericher); achter: Blusch (Eintracht Frankfort) en Redder (Borussia Dortmund); midden: Luttrop (München 1860), Wilden (FC Köln) en Schmidt (Eintracht Braunschweig); voor: Nafziger (Bayem München), Ulsass (Ein tracht Braunschweig), Rodekamp (Hanno ver '96), Netzer (Borussia Mönchen-Glad- bach) en Zebrowski (Werder Bremen). De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond bevindt zich nogal eens op glad ijs. Dat is figuurlijk niet zo vreemd, maar letterlijk niet zo best. De KNSB heeft zich in de loop der jaren vaak on derscheiden door negatief in het nieuws te komen: schorsingen wegens overtreding van amateurbepalingen, die later weer werden opgeheven; geen acte de pre sence geven bij belangrijke gebeurtenissen op schaatsgebied, moeilijkheden met coa ches enz. Ook deze winter kwam de KNSB weer in het nieuws. Stien Kaiser werd „verge ten", toen ze derde werd bij de wereld kampioenschappen. De herenploeg, die na zijn successen terugkeerde uit Scandina vië, vond geen hoofdbestuurslid ter ont vangst in Nederland. „We wisten de da tum van aankomst niet precies" zei de voorzitter. Maar het TC-lid, dat op Schip hol was, wist het wel. Dat is dus geen argument. En nu zijn er weer moeilijk heden geweest bij de huldiging in Deven ter. Liebrechts nam het voor zijn coaches op, die niet met name werden genoemd. Nu is de manier, waarop de schaatser Lie brechts dat heeft gedaan natuurlijk niet elegant. Het is wel te begrijpen. Het is de eigen schuld van de KNSB zouden we haast zeggen, dat ze zo pijnlijk is neer gezet. De KNSB doet er goed aan te be denken, dat zij zeker ook representatief verplichtingen heeft. Het streekduel tussen Fortuna '54 en MVV (0-0) heeft de twintigduizend kijkers niet gebracht wat zij er van verwachtten. Het spelpeil was maar matig en zelfs de ouderwetse sfeer en spanning bleek (enke le dagen na het carnaval) niet aanwezig te zijn. Fortuna was voor rust met Bart Garlier als uitblinker de bétere ploeg. In de tweede helft kwam MVV er wat beter in maar ook toen werden de schaarse sco ringskansen aan beide zijden niet benut. Feijenoord mag Moulijn, die ditmaal sterker speelt dan ooit tevoren, eens te meer dankbaar zijn na de derby tegen Sparta. Niet alleen omdat de frêle linksbuiten een schot van Bergholtz effectief corrigeerde en na de rust ook Groot en Venneker tot scoren in staat stelde, maar vooral omdat na rust door zijn activiteiten Sparta's middenlinie grotendeels tot verdedigen werd ge dwongen. Het aantal kansen van de gasten bleef daarom beperkter dan in de eerste helft, die met een gelijke stand juist was gewaardeerd. Sparta had in die periode aanvankelijk het initiatief genomen, maar werd later teruggedrongen. Met uitzondering van Moulijn en Venneker, die eveneens goed speelde, was Feijenoords aanval echter niet zo op dreef, want Kruiver, Bergholtz en in mindere mate Groot speelden bene den hun kunnen. Toch had een voorsprong toen al tot de mogelijkheden behoord, maar Sparta's doelman Pim Doesburg verrichtte enkele miraculeuze reddingen. In de drieëntwintigste minuut loste Berg- Het eerste doelpunt van Feijenoord. Bergholz (op de achtergrond) heeft geschoten en Moulijn middenheeft de bal dusdanig van richting veran derd, dat de Sparta-defensie ver slagen is. hand werd er beter gespeeld, maar op nieuw bleek de schutterij verkeerd te mikken. Schoten van Marijt, Bakker (een enorme dreun) en De Vries belandden in de tribunes. Een keer scheen een doel punt heel dichtbij. Een door Liptak inge leide schitterende aanval werd afgerond door een goede kopbal van Marijt. Maar Rooders kon er net tussen komen. Stuy moest de razendsnelle Wery op moedige wijze tot staan brengen. de de bal voor de voeten van Visser, die uiteraard „dank je wel" zei, 1-4. Telstar vocht nog voor een eervoller uitslag, maar slaagde daarin niet. Westphaal kon lachend een duim opsteken naar de en thousiaste DOS-supporters op de tribune. holtz een schot, dat dreigde voorlangs te gaan. Moulijn snelde toe en joeg de bal langs Doesburg 1-0. De aanhangers van Sparta onder de 63.500 kijkers hadden tij dens de pauze reden tot tevredenheid, want Van Miert bracht de partijen een minuut voor de rust op gelijke voet, 1-1. Tien minuten moesten de Feijenoorders wachten, voordat ze door hun gejuich de Maasstad konden laten blijken dat de stadionclub weer de leiding genomen had. Moulijn zette voor en bij een corner kopte Groot voortreffelijk in, 2-1. Pas acht minuten voor het einde van de strijd werd het Feijenoord-overwicht met een derde treffer gehonoreerd. Weer lever de een door Moulijn aangegeven bal (dit maal een dieptepass) een doelpunt op. De ze keer was Venneker de maker, 3-1. Veldhoen en Bouman moesten zich voor de rust laten vervangen door resp. Romeijn en Verhoeven. Ze kwamen met elkaar in botsing, wat hun op een blessure kwam te staan. Voetbal. Ajax zal op zondag 14 maart in Amsterdam een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Kaiserlautern, die de ex-Ajaxied C Prins in de gelederen, heeft. Afgaande op het spel tegen sportclub Enschede is er voor DWS bepaald geen reden de komende tweede wedstrijd tegen Vasas ETO in Gyoer in het toernooi om de Europa-Cup met optimisme tegemoet te zien. Evenals in de recente ontmoeting met de Hongaren bleek de hoofdstedelijke voorhoede, waarin Aarts de plaats van Lenz innam, ook tegen Enschede bijzonder onproduktief. Er werd slordig geplaatst en van vlotte combinaties was nagenoeg geen sprake. Na een povere eerste helft kregen de evenmin imponerende oostelijken na de rust een overwicht. Verder dan een schot van Ten Donkelaar, waaruit de bal via de vuisten van Jongbloed en de onderkant van de lat weer het veld insprong, kwamen zij echter ook niet. Aan de andere kant bedwongen de na het uitvallen van Nemes weer op zijn vroegere spilplaats teruggekeerde De Vries en de uit stekende doelman Warringa elke Amsterdamse poging, zodat de eindstand 0-0 werd. DOS sloeg Telstar snel na de pauze uit zijn evenwicht. Marijt werd geblesseerd door de nu en dan wel erg harde char ges van de Utrechters. DOS buitte het spelersoverwicht uit. Van der Linden schoof de bal naar Visser, die niet talm de, 1-2. Vijf minuten later lag de bal weer achter Stuy. Nu had Van der Lin den het leer voor de voeten van Achter berg gedeponeerd, 1-3. (Van onze sportredacteur) Steeds maar weer viel Telstar aan en ■teeds maar weer sloeg DOS alle storm lopen af. Althof zwaaide wanhopig met de handen, telkens als er weer een goed schot van hem werd gestopt of gekeerd. Brom schudde mistroostig het hoofd. Nog nooit had Telstar op eigen terrein zo'n grote nederlaag geleden: 1—4. En dat terwijl de Velsenaren meer in het offensief waren geweest dan de Utrechters. Het verschil was alleen: bij DOS ge bruikte men in de voorhoede het hoofd en hield men de zenuwen in bedwang. Elke kans, die werd geboden, werd aan gegrepen. Bovendien speelde bij DOS Van der Linden mee en men weet, dat hij van enorme waarde is voor zijn club. Ook nu weer ontwapende hij de defen sie van Telstar met zijn listige passes en voetbewegingen. Die achterhoede van Telstar bleek trouwens niet zo best op dreef. Kort speelde in de tweede helft nonchalant en Stuy aarzelde enkele keren met ingrijpen. De supporters van DOS aanvankelijk wat timide kregen na de achtste mi nuut in de tweede helft het hoogste woord op Schoonenberg. Terecht, want DOS was binnen vijf minuten ineens van 1-1 op 1-3 gekomen, waardoor het duel voor Telstar met deze voorhoede vrij uitzichtloos was geworden. DOS speelde listiger. Het bouw de snelle (Wery en Fahrenhorst) en ge vaarlijke (van der Linden, Visser en Achterberg) uitvallen op vanuit een ge sloten defensie, waarin spil Rooders een opvallende rol vervulde. In de eerste minuten had DOS het wel benauwd, want enkele malen dook linksbuiten Marijt gevaarlijk voor doel man Ruitenbeek op. Maar in zijn enthou siasme verloor de Telstar-linksbuiten steeds weer de richting uit het oog. Dat was vooral pijnlijk, toen op een gegeven moment het doel van DOS volkomen leeg voor hem lag. Dan deed DOS het beter. Telstar heeft zeer heftig aangevallen tegen DOS, maar doelman Ruiten beek was steeds op zijn post, zoals ook hier bij een schot van De Vries. Op de voorgrond Van Egmond en Ockhuyzen. Door een aantal fouten stond Van der Lin den na een pass van Achterberg, een soms al te fel vechtertje plotseling al leen voor Stuy. Deze werd kundig om speeld en met een klein tikje (niet met een harde knal, zoals meestal in zo'n si tuatie) verdween de bal tussen de palen, 0-1. Telstar bundelde de krachten en in de tweeëntwintigste minuut was het raak. De hard werkende Van Egmond besloot een combinatie met de zwoegende Van der Kuil met een schot, dat vlak naast de paal doel trof, 1-1. Deze treffer bracht eindelijk wat meer rust en zelfvertrou wen in de Velser formatie. Langzamer- Pover voetbal, dat geen moment het eredivisieniveau bereikte, heeft in de Brabantse derby tussen de aloude rivalen PSV en NAC het Eindhovense team een ietwat fortuinlijke 1-0 zege opgeleverd. Over het geheel genomen waren de strijd lustige Bredanaars het meest in de aan val. Mede doordat zij het gedurende de laatste 42 minuten zonder de gebles seerde Ab Graaumans moesten stellen ont brak het de voorhoede echter aan voldoen de stootkracht om de na 34 minuten spe len opgelopen achterstand ongedaan te maken. Het beslissende doelpunt was ontstaan uit een fel schot van PSV-midvoor Van der Kuylen, waarbij doelman Korebrits de bal uit zijn handen liet glippen. Het was zowat het enige wapenfeit van betekenis in deze spannende, maar oninteressante krachtmeting, die de NAC-ers minder gaf dan zij qua prestaties en dapper volhou den verdienden. NAC-linksbinnen Ad Graaumans bleek in de derde minuut van de tweede helft een been gebroken te hebben, waarna de Bre danaars met tien man de strijd moesten voortzettn. Telstar joeg alle manschappen naar vo ren onder het motto: alles of niets. Dat het niets werd was natuurlijk spijtig voor de Velsenaren, maar ze sneuvelden nu tenminste eervol. Vooral Althof, Brom en Liptak probeerden van alles om de opeen hoping van DOS-spelers te doorbreken. Maar het zat er niet in. Doelman Ruiten beek bleek bovendien een bekwaam vak man. Zo stopte hij een knap schot van Althof voortreffelijk. Tijdens al dit ge weld sloeg een uitval van DOS opnieuw een bres in de Telstar-muur. Kort speel-

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11