„Nu is opeens veel duidelijk' zegt studievriend W. Dutilh Studenten kwamen gisteren pas achter het geheim Verloving was al bekend in Paramaribo Pieter van Vollenhoven en zijn voorouders Vader Van Vollenhoven speelde met leeuwtjes Geestelijk reveil in Amsterdam r HOE IS HET ONTSTAAN? x Reuze hartelijke kerel Bekendmaking in Nederland is hierdoor een dag vervroegd Uitnodiging voor meisjesstudenten Griep spelbreker bij manoeuvres Minerva-personeel was verrast Morgen rijtoer verloofd paar Een gezin van dierenvrienden WOENSDAG 10 MAART 1965 X Stamboom van Margriets verloofde Vaderszijde Moederszijde Dit woord: ADRES AFTAKELEN Dit woord: SIP BEKAAID (Van onze correspondent) LEIDEN. „Het was in de kring van jaargenoten ongelooflijk moeilijk om de hartelijke betrekkingen met prinses Mar griet verborgen te houden. Ik kan niet anders zeggen, dan dat zijn toneelspel schitterend is geweest". Dit zegt met brede glimlach de 24-jarige juridisch stu dent W. F. Dutilh, boezemvriend en studiegenoot van Pieter van Vollen- hoven. Hij was hogelijk verbaasd, dat reeds vandaag de verloving officieel zou worden aangekondigd. „Gisteren had Van Vollenhoven in de jaarclub „Chimaera" ons verteld, dat de verloving aanstaande was, maar aanvanke lijk zou dat heuglijk feit pas morgen be kend worden gemaakt, zo had ik begrepen. Het was een nogal gehandicapte Van Vollenhoven: kortgeleden heeft hij tijdens het skiën in Zwitserland een enkel op verscheidene plaatsen gebroken. De heer Van Vollenhoven deed zijn mededeling op de sociëteit in de hechte vriendenkring van deze jaarclub, en pas toen werd ons de quintessens van een heleboel geheimzin nige opmerkingen duidelijk", aldus de heer Dutilh. „Vaak kregen wij geen, of een ont wijkend antwoord, als we hem vroegen of hij die avond met ons zou dinerenHij had kennelijk een beter adres gevonden". „Of hij dan geen vermoeden had van het aanstaand heuglijk gebeuren?" Op die vraag antwoordt de vriend van Pieter van Vollenhoven niet al te direct. „Ja, ver moedenHelemaal uit een blauwe hemel is het bericht kennelijk toch niet komen vallen. Wanneer het allemaal be gonnen is? „Dat zal wel tijdens het Wage- ningse lustrum zijn geweest, in oktober 1963. Van Vollenhoven zat toen in het col legium van het Leids studentencorps en prinses Margriet was er ook. Eigenlijk had hij een jaar naar Amerika willen gaan, om daar een studie te wijden aan het verschil in opzet en werkwijze van de Amerikaanse en de Nederlandse politie, maar dat is er toen niet van gekomen. In plaats daarvan werd hij lid van het collegium". De beide studenten kennen elkaar al van de tijd van het Montessorilyceum in Rot terdam. De heer Van Vollenhoven zat toen een klas hoger dan de heer Dutilh, maar later zou hij een klas doubleren en sinds dien zijn ze zeer nauw met elkaar opge trokken. Hoe was de verloofde van prinses Mar griet in de vriendenkring „Hij was sterk „Piet van Vollenhoven is een reuze har telijke en fijne kerel. Hij werkt hard en heeft belangstelling voor allerlei zaken," zegt drs. van Dijk, rector van het Mon tessorilyceum in Rotterdam. In het schoolleven hij was een rede lijk leerling speelde hij een actieve rol, zonder opvallend haantje de voorste te zijn. „Een gewone, fijne jongen," aldus drs. van Dijk. Op het lyceum zat hij in een jazz-combo, die bijzonder veel succes oogstte. Piet is een voortreffelijk jazz-pia- nist. Wie men uit 't schoolleven van Piet van Vollenhoven ook spreekt, van concierge tot onderwijzer en rector, men spreekt bijzonder hartelijk over hem en men ver heugt zich over de verloving. „Piet?? of we hem kennen, nou.en dan met het binnenpretje er achter aan: „Die Piet. „Ik begrijp dat uw gedachten en ge voelens op deze ochtend wel allemaal in een andere richting gaan, maar aangezien u zult begrijpen dat ik hierover niets kan zeggen vóór mijn ouders dit vanmiddag hebben gedaan, zou ik u willen verzoeken u met uw vragen te beperken tot mijn reis". Dat zei vanmorgen prinses Beatrix aan het begin van een korte persconferen tie. die zij op Schiphol hield na haar te rugkeer van haar reis naar de West. Zij doelde daarmee op de verloving van haar zuster, prinses Margriet, waarvan zij reeds in Paramaribo op de hoogte was ge steld. In de Surinaamse hoofdstad, zo be richt onze reisredacteur, mr. H. L. Leffe- laar, wist men sinds het begin van deze week al iets van een belangrijke gebeurte nis aan het Nederlandse hpf. Prinses Bea trix was namelijk door haar moeder tele fonisch daarvan op de hoogte gesteld. Het gerucht dat een verloving van prin ses Margriet ophanden was, heeft ertoe bijgedragen dat het nieuws voor de ver loving één dag eerder bekend is gemaakt dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Het hof had namelijk nog tot donderdag wijlen wachten met de officiële bekend making. Prinses Beatrix zei dat haar reis van 18 dagen een heerlijke belevenis is ge weest. „Mijn diepste indruk is de harte lijkheid van de mensen geweest," zei zij. „Komen jullie morgenavond op Soestdijk, dan heb ik een verrassing voor jullie". Met deze geheimzinnige mededeling inviteerde prinses Margriet gisteravond haar beste vriendinnen in Leiden, en daarmee begon nen in de kringen van de Leidse meisjes studenten de gissingen. Gissingen, die van ochtend bewaarheid werden. De leden van de Vereniging van Vrouwe lijke Studenten te Leiden (V.V.S.L.) zijn het er algemeen over eens, dat de prinses haar geheim goed heeft weten te bewaren. Be halve een kleine kring van ingewijden was Inderdaad niemand op de hoogte. Wel had het deze week in studentenkringen ver wondering gewekt, dat de prinses niet was ingegaan op een aanbod om bestuurslid te worden van het meisjesstudententoneel. „Margriet was altijd geweldig enthousiast voor toneel. Wij hebben ons gisteren de hele dag afgevraagd waarom ze dit had afge zegd. Achteraf begrijpen we het natuur lijk", vertelde een bestuurslid. STOCKHOLM (AP) Een grote Zweed se legermanoeuvre is dinsdag afgelast na dat ongeveer duizend van de 4.500 mili tairen die daaraan zouden deelnemen door griep uitgeschakeld werden. Er doen veel geruchten de ronde over sabotage. Luitenant kolonel Hugo Fors gren, de dirigerend officier van gezond heid van de manoeuvre, heeft gezegd: „Wij beschouwen sabotage als zeer on waarschijnlijk, maar tegelijkertijd kan de mogelijkheid niet helemaal uitgesloten worden dat er hier iets gaande is dat wij niet weten, zoals proeven met tamelijk onschuldige middelen van bacteriologische oorlogvoering om na te gaan hoe kwets baar onze regimenten bij een griepepide mie zijn". De prinses is zeven jaar geleden voor het eerst in de West geweest. „Zowel Su riname als de Nederlandse Antillen heb ben" zich sindsdien enorm ontwikkeld. Met ernst en enthousiasme wordt daar aan de opbouw gewerkt. Ik heb sinds die eerste reis veel van de wereld gezien en sta nu wat rijper tegenover de dingen. Het is bij zonder plezierig geweest de vroegere con tacten te vernieuwen." De prinses was met een via New York naar Nederland terugkerende K.L.M.-lijn- toestel om 8 uur op Schiphol aangekomen. Tien minuten tevoren was koningin Julia na naar de luchthaven gekomen om haar dochter af te halen. Onder aan de vlieg tuigtrap omhelsde prinses Beatrix haar moeder en drukte vervolgens enkele tien tallen „afhalers" de hand, o.w. minister Biesheuvel, dr. Einaar, de gevolmachtig de minister van Suriname in Nederland, staatssecretaris Den Toom en een aantal jeugdige vrienden en kennissen van de prinses. geconcentreerd op de vijftien man van zijn jaarclub. Wij hadden geen geheimen voor elkaar. Afgezien van dat ene grote geheim uiteraard. Wij hebben buitengewoon veel plezier gehad". De heer Dutilh wijst naar de deur. Hij heeft een jaar in de achterkamer hier aan de Nieuwe Rijn gewoond, daarna was het beter voor onze studie, dat wij apart gin gen wonen. Hij is toen naar de Witte Sin gel verhuisd. Een echte collegeloper is de heer Van Vollenhoven nooit geweest. Het eerste jaar kwam er van studie in het algemeen niet zoveel terecht. Men mag misschien wel zeggen, dat dionysische trekjes hem niet vreemd waren. „Als u het zo stelt, heb ik er geen bezwaar tegen", knikt met in stemmende glimlach zijn studievriend. „Wat betreft het studentenleven is hij wonderlijk ingesteld. Aan de ene kant ouderwets, u weet wel, zoals je je een Leids student voorstelt, aan de andere kant toch wel erg modern, met een open oog voor structuurveranderingen. Hij zei vaak, dat de student niet meer buiten de grotere maatschappij kon staan." De oudste gegevens van het geslacht Van Vollenhoven komen voor in de admi nistratie van Schiedam van de jaren rond 1600. Hieronder enkele gegevens overgeno men uit „Nederlands patriciaat 1926" (Rotterdamse geslachten). Zesde generatie: Cornelis van Vollenho ven 1690-1768, koopman in vlas, geboren te Schiedam, overleden te Rotterdam, Zevende generatie: Jan van Vollenhoven 1723-1770, koopman en touwslager, gebo ren te Rotterdam, overleden te Rotterdam. Achtste generatie: Franpois van Vol lenhoven 1756-1842, olieslager en zeepfabri kant, geboren te Rotterdam, overleden te Rotterdam, Negende generatie: Jacob van Vollenho ven 1788-1855, olieslager en zeepfabrikant, kantonrechter, geboren te Rotterdam, overleden te Rotterdam. Tiende generatie: Pieter van Vollenho ven 1828-1896, wijnkoper, geboren te Rot terdam, overleden te Rotterdam. Elfde generatie: Willem Jan van Vollen hoven 1862-1920, graanfactor, lid firma Bingham en Co, geboren te Rotterdam, overleden te Rotterdam, in 1897 gehuwd met Auguste Philippine Buck uit welk hu welijk op 27 november 1897 te Rotterdam werd geboren: Twaalfde generatie: Pieter van Vollen hoven. De oudste gegevens van het geslacht De Lange komen voor in de administratie van Delft van de jaren rond 1600. Hieronder enkele gegevens overgenomen uit „Neder lands patriciaat 1955". Derde generatie: Pieter de Lange 1626- 1668, opperchirurgijn, opperkoopman, ge boren te Delft, overleden op Ceylon. Vierde generatie: Pieter de Lange, 1660- 1727, kerkmeester, regent burgerweeshuis Alkmaar, geboren in Oost-Indië, overleden te Alkmaar, Vijfde generatie: Dr Geldolph Stuylingh de Lange 1706-1758, medisch doctor, presi- „Ontzettend leuk", „ontzettend leuk". Het was de eerste reactie van het perso neel van de studentensociëteit Minerva" bij het vernemen van het verlovingsbe- richt. Gistermiddag heeft de verloofde van de prinses nog de lunch in de sociëteit ge bruikt. De heer Van Vollenhoven komt van tijd tot tijd in de sociëteit, waar het personeel hem heeft leren kennen als een rustig en opgeruimd man, correct in al zijn doen en laten. Zoals voor iedereen kwam het bericht van de verloving ook voor het societeitspersoneel als een volkomen ver rassing. „Ik weet echt niets.... ik weet echt niets". Mevrouw J. DelfosVaneck was vanmorgen een beetje beduusd van de enorme belangstelling, die het Leidse studentenhuis aan de Witte- singel 11, waar de heer Van Vollen hoven woont, plotseling heeft over vallen. Het nieuws van de verloving had fotografen en verslaggevevers uit het hele land op de been gebracht en zij zorgden voor een drukke och tend in het 3 verdiepinaen tellende pand. Veel kregen zij niet los. Colle ga-studenten waren niet thuis of deden niet open en mevrouw Delfos- Vaneck vertelde weinig. „Ik hoorde het ook pas vanmorgen", vertelde zij. „Neen, meneer Van Vollenhoven is niet thuis, hij is gisteren vertrokken". Het enige dat zij verder nog wilde vertellen: „Hij woont al vier jaar in dit huis". dent-schepen Alkmaar, geboren te Alk maar, overleden te Alkmaar. Zesde generatie: Pieter de Lange 1738- 1784, notaris-procureur, geboren te Alk maar, overleden te Alkmaar. Zevende generatie: Adrianus Petrus de Lange 1775-1855, procureur-notaris, raads lid, wethouder, oprichter firma De Lange en De Moraaz, bankiers, geboren te Alk maar. overleden te Alkmaar. Achtste generatie: Hendrik de Lange 1822-1903, notaris, lid fa. De Lange en De Moraaz, geboren te Alkmaar, overleden te Alkmaar. Negende generatie: Mr. Antonius Mat thias de Lange 1862-1921, advocaat en pro cureur, rechter-plaatsvervanger, kanton- rechter-plaatsvervanger lid fa. De Lange en De Moraaz, geboren te Alkmaar, over leden te Alkmaar, in 1903 gehuwd met Amalia Anna Jacoba Kann, uit welk huwe lijk op 12 mei 1906 werd geboren: Tiende generatie: Jacoba Gijsbertha de Lange. Pieter van Vollenhoven (twaalfde gene ratie), directeur van de n.v. Bingham en Co te Rotterdam, huwde in 1934 te Alk maar met Jacoba Gijsbertha de Lange (tiende generatie). Uit dit huwelijk werden twee kinderen geboren: Willem Jan, ge boren 1934, procuratiehouder N.V. Bingham en Co en Pieter, geboren 30 april 1939, stu dent te Leiden. De eerste officiële daad van prinses Margriet: Op 14 juni 1955 legde zij de eerste steen voor het Canadese ambassadegebouw in Den Haag. Het verloofde paar zal morgen met de koningin en prins Bernhard een rijtoer door Den Haag maken. Volgens het voorlopig programma zullen de koningin en prins Bernhard omstreeks 11.15 uur met het jonge paar van het huis Ten Bosch af in een open auto of calèche naar het Catshuis rijden. De route, die gevolgd zal worden, zal nog later bekend gemaakt worden. Omstreeks 11.30 uur zal het gezelschap aankomen bij het Catshuis, waar de ko ningin en de prins het jonge paar zullen voorstellen aan de ministers en staatsse cretarissen met hun echtgenoten. Om ongeveer kwart over twaalf zullen de hoge gasten van het Catshuis ver trekken. Via een korte rit door de Haag se binnenstad zullen zij naar het gebouw van de Eerste Kamer gaan, waar zij om ongeveer kwart voor een zullen aankomen. In de Eerste Kamer zal het jonge paar voorgesteld worden aan de voorzitters en delegaties van beide Kamers der Staten- generaal. Om ongeveer kwart over een vertrekken zij uit het gebouw van de Eerste Kamer en zullen zij weer naar huis Ten Bosch terugkeren. Over de verloofde van prinses Mar griet kan één ding met zekerheid worden vastgesteld: hij houdt van dieren. Dat heeft hij van zijn vader, de heer Pieter van Vollenhoven, directeur van de dek- kledenfabriek en zeilmakerij Bingham en Co. te Schiedam, die vooral bekendheid geniet als dierenkenner en -liefhebber. De heer Van Vollenhoven sr. is een der commissarissen van de diergaarde Blij- dorp in Rotterdam, maar wat misschien nog meer zegt: achter zijn huis, aan de Burgemeester Knappertlaan 128 in Schie dam staat een uniek vogelhuis, waarin vogels van diverse pluimage de lof zingen van een voorjaar zonder einde. De zoon is niet zo'n dierenliefhebber bij uitstek als zijn vader. Jaren geleden for muleerde mevrouw Van Vollenhoven het zo: „Ook ik en mijn beide zoons houden van dieren, we vinden het leuk een hond, een kat of een vogel. Maar zoals mijn man nee. Hij kan er maar niet genoeg van krijgen, om allerlei dieren te observeren, te verzorgen en op te kweken. Steeds weer komt hij met andere beesten aandragen, vooral vogels Voor de heer Van Vollenhoven sr. is het gemakkelijk te verklaren. Zijn vader was ook een groot dierenliefhebber en als be stuurslid van diergaarde Blijdorp zorgde deze er voor, dat Pieter van Vollenhoven sr. als kind midden in het volle dieren leven kwam te staan. Het jongetje speelde met jonge leeuwtjes en al wat zijn vader aan dieren binnen zijn bereik bracht. Dat spelen en optrekken met dieren heeft Pieter sr. nooit kunnen laten. In de jaren 1929-1930 rekende hij in de diergaar de Blijdorp een panter, een wolf en enkele wilde honden tot zijn beste vrienden en in 1956-'57 huisde er een vosje in de dieren tuin, dat speciaal tegenover de heer Van Vollenhoven de aanhankelijkheid van een hond toonde en meer dan eens een week end mee op stap ging in de auto, naar buiten in het vrije veld. Iets van die dierenverering van zijn va der heeft de verloofde van prinses Mar griet wel meegekregen, maar een vogel huis, zoals zijn vader heeft, zal hij wel Kinderen achtergelaten. Een 34-jarige vrouw uit Den Haag is tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk veroor deeld wegens het achterlaten van vier minderjarige kinderen. De vrouw, die 9 kinderen heeft, was door haar man in de steek gelaten. Zij kon uiteindelijk niet meer tegen de moeilijkheden op en liep het huis uit, vier kinderen achterlatend. nooit gaan houden. Veel exotische vogels, groot en klein, verblijven daar in een meters hoge en brede kooi, met bomen en struiken, die de natuur buiten zeer na bij komt. Vogels uit Brazilië, Azië, Zuid- Amerika, China en Afrika voelen zich er zo thuis dat zij tot broeden komen en jongen grootbrengen. De heer Van Vollenhoven sr. weet pre cies wat hij met deze dieren aanmoet. In de broedtijd komt hij met piepkleine vo geltjes uit zijn volière in de huiskamer om ze op te voeden en een op het strand gevonden meeuw wil er ook nog wel eens rondlopen. Neen, zo „erg" als zijn vader zal Pieter van Vollenhoven jr. het wel niet maken. Op 13 en 14 maart wordt in Krasnapolsky te Amsterdam het tiende congres „Geeste» lijk Réveil" gehouden, een ontmoeting en gemeenschappelijke bezinning van mensen uit meer dan 25 verschillende geestelijke, humanitaire en andere idealistische be- wegingen. Als onderwerp is -gekozen „Op weg naar bewustwording", waarbij de be wustwording ditmaal in het bijzonder wordt gezien als een weg van „levens vulling" naar „levens-vervulling". Sprekers zullen zijn: prof. dr. A. H- Wapstra, kernfysicus, prof. dr. A. Quispel, bioloog, dr. R. Fentener van Vlissingen, psychiater, mevr. Tine Kaayk, arts, prof. dr. H. M. J. Oldewelt .filosofie, dr. Kwee Swan-Liat, oosterse wijsbegeerte, drs. H. Redeker, kunstredacteur, ir. A. J. H. van Leeuwen, voorzitter Theosofische Vereni ging, mevr. A. Bruijn-v. Leeuwen, Huma nistisch Verbond, pater J. Reuten, directeur Stichting Opbouw, ds. E. Frater Smid, voorganger Vrije Gemeente, S. Lubienski, ant'hroposoof, mevr. drs. W. Khan-de Ko- ningh, Soefi-beweging, en ir. H. W. Dunne, wolt, voorzitter van de organisatie-com missie. De opening geschiedt door mevr. H. F. Calkoen-v. Thienen van het World Congress of Faiths, gevolgd door een toe spraak door dr. J. de Marquette, voorzitter van de World Spiritual Council. De cantor van de Liberaal Joodse Gemeente zingt enkele geestelijke liederen. Dit Geestelijk Réveil wil in een zo ruim mogelijke zin de aandacht richten op het moreel, sociaal en geestelijk levensbesef in de mens, dat hem stuwt naar harmonie en inzicht, en tot. bewuste levensvervulling, Hierbij wordt gesteld dat dit de openstel ling en de inzet vraagt van het gehéle mens-zijn, met alle vermogens naar lichaam, ziel en geest; vooal ook de open heid voor de inzichten en ideeën van an deren, wil de mensheid rijpen tot meer universeel bewustzijn. Ook de verbinding tussen de inzichten van de wetenschap, en die der wijsbe geerte en religie staat hierbij sterk in de belangstelling. Slechts wanneer de mens met een open en positieve instelling de uitdaging van het leven aandurft, zullen de levenservaringen niet leiden tot teleur stelling en verbittering, maar tot voller ontplooiing. Dan komen diepere levens- mogelijkheiden tot uiting in steeds zui verder vormen van beleving en vervulling. De toespraken worden afgewisseld met muzikale bijdragen door verschillende medewerkers. Op de zaterdagavond zal een programma worden geboden van oosterse expressie in muziek en dans. Een groot aantal verenigingen zal aan boekentafels lectuur en inlichtingen verstrekken. Te- zijnertijd zal een boekje worden uitgege ven met de inhoud van de toespraken. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van het Geestelijk Réveil, postbus 144, Amsterdam. Het woord adres is een vrij jonge ontlening aan het Franse woord a d r e s s e. Dat het woord bij ons on zijdig is, is waarschijnlijk een gevolg van de invloed die het woord op schrift er op heeft uitgeoefend. Dat woord kwam in de 17de eeuw en later nog in de betekenis adres voor. Het Franse adresse betekent: handig heid, beleid, adres, aanbevelingsbrief. Het werkwoord a-d r e s s e r betekent: mettre droit; adresse is dus eigenlijk: richting, maar ook: de kwaliteit van hem die recht op zijn doel afgaat. Dezelfde betekenisovergang vindt men in het ho gerop verwante Latijnse d i r e c t u s: richting, waarvan het werkwoord a d- directiare luidde. De eigenlijke be tekenis is dus: de aanwijzing van de persoon tot wie men zich richt. Het Nederlands kent drie samenstel lingen met takelen: toetakelen, ont takelen en aftakelen. Alleen letterlijk wordt het tweede gebruikt. Toetakelen wordt gezegd van iemand die zich op smakeloze wijze „optuigt" en aftakelen, letterlijk: een schip van zijn takelage ontdoen, wordt meestal gebezigd voor: achteruitgaan zowel in lichaamskrach ten als in geestvermogens, ten gevolge van ziekte of ouderdom. Vroeger ge bruikte men het woord ook voor: zich bekrimpen, matiger en eenvoudiger gaan leven. Het woord takel, dat het grond woord van deze samenstellingen is, is verwant met tak en met een oud werkwoord dat trekken, grijpen betekende en dat nog voortleeft in het Engelse to take. In Deventer schijnt men het woord sip te gebruiken in de betekenis: dron ken, maar verder bezigt men het voor: mismoedig, bedrukt in het bijzonder wanneer die stemming op het gezicht te lezen staat. Wij zeggen: toe, kijk niet zo sip! Reeds in de 17de eeuw komt sip voor in de vorm sips (vergelijk pips), een afleiding van het werkwoord sippen dat voorkomt in de betekenissen als: proe ven, slurpen, de mondhoeken omlaag trekken, huilerig kijken. Dit werkwoord sippen is weer verwant met sijpelen: druppelen, druipen. Men zou kunnen zeggen dat wie sip kijkt „druiperig' kijkt. Er bekaaid afkomen wil zeg gen: teleurgesteld worden, minder krij gen dan men verwachtte, zijn deel niet ontvangen. Er is over het woord bekaaid heel wat geschreven. Als eerste betekenis van het thans in onbruik geraakte werkwoord bekaaien neemt men aan: flauw vallen, op sterven liggen Men sprak van bekaaide vis voor vis die niet vers meer is en dat heeft de gedachte doen opperen dat bekaaid zou zijn: op de kaai of kade liggende Maar bekaaien betekende ook: be vuilen en bekaaide vis zou dus volgens anderen bedorven vis zijn. Ook is bekaaid in verband gebracht met het Zweedse woord b e k a j a d dat betekent: behept, slecht er aan toe. In Duitse zeemanstaal is ein bekait Schiff een schip waarvan de naden door de hitte zijn gebarsten. De samenhang tus sen deze woorden is onduidelijk.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3