IJmuidense hektrawlers spelen de hoofdrol in visserij film VIISKER m VCIJ verbeterde positie door fraaie zege op De Blinkert Dames van Haarlem konden het ook tegen HPC niet redden Vaste gages IJmuidense visserij 8.3 pet hoger Jan Schefer maakte een knappe rolprent voor Eurotrawlers Havenberichten NCVB Velsen-N. zal zieken op „Henri Dunant" adopteren Overtreding van het rijtijdenbesluit Mishandeling of zelfverdediging Havenverkeer van Amsterdam Verenigingsgebouw voor Oosterwijk Overtuigende zege van Njord op VZV Akkoord met reders Straatverlichting in Beverwijk moet verbeterd LTB Beverwijk kreeg advies tijdig te moderniseren Orgel voor „De Opgang" in Beverwijk TSC-leden Beverwijk op excursie naar Aalsmeer Bermbrandje J. C. Bührmann als Eerste-Kamerlid geïnstalleerd UIT DE ZAKENWERELD WOENSDAG 10 MAART 1965 WASAUTOMATEN COÖP. BOERENLEENBANK De (spaar)bank voor iedereen AL UW BANKZAKEN Turnlust heeft bijna zeshonderd leden Op drie wielen uit tunnel OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY .NIEUWS. Bijzonder transport van 100 tons kraan Opnieuw communistische wereldconferentie In opdracht van Eurotrawlers n.v., een dochtermaatschappij van scheepswerf gebr. Pot in Bolnes, heeft de cineast Jan Schefer een film van ongeveer een half uur gemaakt over de bouw van en het vissen met hektrawlers. De film, die de titel „Bouwnummer 550" kreeg beleefde dinsdagmiddag voor een aantal genodig den, onder wie leden van de raad van bestuur van Hoogovens, haar eerste ver toning in de directielunchkamer van Hoog ovens in IJmuiden. Aan de vervaardiging van de rolprent ligt een in hoofdzaak commercieel doel ten grondslag, namelijk belanghebbenden in kringen van reders, scheepsbouwers en zeevissers te laten kennis maken met de hektrawlvisserij. Dat neemt niet weg dat Schefer ook van de artistieke en filmtech nische kant bezien een knap stuk werk heeft afgeleverd. De film geeft een uit stekend- zo nu en dan zelfs boeiend-beeld van de uitrusting van de hektrawler, de techniek van het vissen met dit type vis sersvaartuig ep. van de verdere behande ling van de gevangen vis aan boord. In „Bouwnummer 550" spelen twee IJ muidense hektrawlers de „hoofdrol". Het zijn achtereenvolgens de IJM 25 Julie Streiff met schipper Jan Blok op de brug en de IJM 5 Maria Elizabeth onder be vel van schipper Cor Zwart. Beide sche pen blijken hun dag te hebben: hun boor devolle netten zullen iedere rechtgeaarde visser en reder doen likkebaarden. Duidelijk laat de film ook zien hoe de vislier op deze hektrawlers zo is gecon strueerd dat het achterdek geheel vrij blijft. De slipway is zover over het ach terschip heengebouwd dat het vistuig niet in aanraking kan komen met het roer en de schroef. De behandeling van de gevangen vis aan de lopende band geschiedt geheel tus- dendeks zodat de bemanning niet meer is bloot gesteld aan allerlei weersinvloe den. Het geluid bij de filmbeelden is even eens van goed gehalte. De sfeertekening aan boord vaart er wel bij. Tussen de visbedrijvigheden krijgt men ook een kijkje op de scheepswerf van gebr. Pot in Bolnes, die voor Fishery Products in St. Johns, Canada, vier hek trawlers bouwde, waarvan er al drie zijn opgeleverd. De vierde komt begin mei van dit jaar gereed. Na de vertoning heeft ir. T. J. Tienstra, directeur-generaal van de visserij bij het ministerie van Landbouw en Visserij, zijn grote waardering over de film uitgespro ken. „Zowel uit artistiek als uit commer cieel oogpunt gezien is hier een voortref- De cineast Jan Schefer, die de visse renfilm „Bouwnummer 550" maakte, waarvan dinsdagmiddag bij Hoog ovens de première ging. Naast hem zijn vrouw. Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: G. van LeeuwenVerdikt, z., Eikenstraat 5, IJmuiden-Oost; S. I. MoensKneefel, z., De Noostraat 86, IJmuiden-Oost; A. M. T. Oosterhoffde Weerd, d., Huis te Wissenlaan 42, Sant poort. E. M. JoustraScharrelmann, z., Santpoortse Dreef 62, Santpoort. J. Ver woerdVerkerk, z., Kennemerlaan 166, IJmuiden; S. HaasnootWassenaar, d., Planetenweg 150, IJmuiden. G. Aalders Hooijer, d., Jacobijnestraat 9 rd., Haar lem. J. J. KlompeBrouwer, z., Dennen straat 20, IJmuiden-Oost. C. J. Hanekroot de Haan, z., Burg. Weertsplantsoen 76, Santpoort. J. M. HeiligDonker, z., Ko ningin Wilhelminakade 85 rd, IJmuiden. H. van LeuvenBossen, z., Gijsbrecht van Aemstelstraat 141, Haarlem. R. B. van de PietermanThöne, z. Biallosterskilaan 31, Santpoort. OVERLEDEN: J. Post, 73 jr., echtgenoot van E. Bais, Bassingracht 68. Den Helder. W. Bakker, 66 jr, echtgenoot van E. van Alfen, De Genestetlaan 22, Driehuis. J. Nijssen, 73 jr., echtgenoot van C. A. Stol wijk, Melklaan 55, Velsen-Noord. H. M. Cohen, 62 jr., echtgenoot van R. Cohen, Theophile de Bockstraat 19 II, Amsterdam. C. Menke, 73 jr., echtgenote van B. Jen- ninga, Irissenstraat 10, Santpoort. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Prinsen beek, van Helsinki; Calvijn, Stockholm; Froste, Londen, voor IJmuiden; Congokust, Antwerpen; Res Nova, Yarmouth; Saint Marc, Bremen; Atlas, Santander; Theano, Le Havre; Wedlooper, Kotka; Herm. Schoening, Londen, IJmuiden; Deborah, Londen; Thalassa, Toulon, IJmuiden; Tarfala, Bacanal; Nesshorn, Bremen; Hoogland, Stettin, Velsen; Angolakust, Rotterdam; Frieda Buss, Poole; Wodan, Vlissingen, IJmuiden; Dina, Rotterdam, IJmuiden; Jan Gprdes, Drammen; Gronnebek, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Froste, naar Stockholm, van IJmuiden; Advent, Little Hampton, IJmuiden; Strabo, Aarhus; Daphnis, Kopenhagen; Deo Gratias, Londen; Gazelle, Boston, Zaandam; August Leonhard, Boca Grande; Hontestroom, Goole, IJmuiden; Blan- kenstein, Bremen; Bismarckstein, Dagenham; Delfzijl, Rotterdam; Batavier 3, Rotterdam; Dela, Dordrecht; Ubbergen, Klaipeda; Heriot, Grangemouth; Rahel, Antwerpen; Ida D., New castle; Jans, Londen; Nordstern, Goole; Rollo, Vlissingen; Hoe Vinces, Londen; Lizard, Rot terdam, Zaandam; Waverstroom, Cork; Buchen- atein, Antwerpen; Gabonkust, Hamburg; Hada 2, Liverpool; Eildon, Gateshead; Pra River, Stet tin; Koserow, Vlaardingen; Andrea, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Togo, van Rotterdam; Ladon, Antwerpen; Tilly, Dor drecht, voor Zaandam; Weissenburg, Rotter dam; Emsland, Harlingen; Spaarnestroom, Huil; Draco, Drammen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hugo "Oldendorff, naar Emden; Amstelstroom, Vlis- ■ingen; Njoerd, Kirkeness; Cantick Head, Leith; Noordborg, Kingslynn, van IJmuiden; Egret, Rotterdam; Skauvann, Gravesend, IJmuiden; Herm. Schoening, Londen, IJmuiden; Ludwig- hafen, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van oX naar Amsterdam is gegaan). felijke prestatie geleverd", aldus ir. Tien stra. Dat scheepswerf gebr. Pot zijn spo ren op scheepsbouwgebied allang heeft verdiend is nog eens onderstreept, met het nieuwe hospitaalkerkschip De Hoop, dat bij deze werf van stapel liep. De directeur-generaal van de visserij sprak de wens uit dat het nieuwe subsi diebeleid van de regering ten aanzien van de visserij in versneld tempo ten uit voer zal worden gebracht. Op deze wijze kan het bedrijfsleven op gezonde wijze gestimuleerd worden. De instelling van een slooppremie voor oude vleetloggers kan daar als een begin van worden be schouwd. In Eurotrawlers n.v. heeft enkele jaren geleden de samenwerking van werf (ge br. Pot) en rederij (de Marezaten in IJmuiden) gestalte gekregen. Daarbij is gebruik gemaakt van de rijke ervaring die ir. W. Polderman als ontwerper van hek trawlers bezit. De nieuwe combinatie boek te haar eerste succes met een Canadese order van vier hektrawlers, de Zeeland, de Zonnemaire, de Zürich en de Zaandam. De hoofdafmetingen van deze schepen zijn lengte 43 meter, breedte 9 meter en holte De afdeling Velsen-Noord van de Neder landse Christen Vrouwenbond zal maan dag 15 maart haar gebruikelijke jaarfeest houden, ditmaal niet in het gemeentelijk wijkcentrum doch in het Hervormd wijk- gebouw aan de Dijckmansstraat. Tijdens dit jaarfeest zal ook aandacht worden besteed aan de ontvangst van het m.s. „Henri Dunant" het Roode-Kruis- schip, dat met een groot aantal patiënten aan boord binnenkort IJmuiden zal aan doen. Voor dit keer heeft de afdeling Vel sen-Noord van de NCVB de patiënten ge adopteerd en zal hun een ontvangst berei den, waartoe nu reeds voorbereidingen worden getroffen. De Velsense politie heeft dinsdag proces verbaal opgemaakt tegen tien chauffeurs, die het rijtijdenbesluit hadden overtreden. Ook was het betreffende boekje niet naar behoren door hen ingevuld. De Velsense politie heeft dinsdagmiddag om twaalf uur bij een der oversteekplaat sen van de Schulpweg een dertienjarige jongen aangetroffen, die huilend verklaar de door een man te zijn geslagen, nadat hij een meisje had willen tegenhouden, dat ondanks het verbod van een verkeers- brigadiertje toch had getracht de weg over te steken. Het gelukte de politie deze man spoedig te achterhalen. Deze vertelde op zijn beurt dat hij in de mening verkeerde dat het meisje werd geplaagd en tegen haar zin vastgehouden. Op zijn interventie was hij daarop door de jongen uitgescholden en zelfs geslagen. De politie tracht thans de ware toedracht te achterhalen. In de week van 28 februari tot en met 6 maart zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 138 schepen (328.344 brt.) en vertrokken 134 zeeschepen (338.016 brt.). Advertentie te Santpoort, Hagelingerweg 69, tel. 8173 Bijk.: IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 4. tel. 2556 Bankgiro l'/t Spaarrente tot 4>/i Vreemde valuta Effekten en gunstige openstellingsuren (ook des avonds) voor 6,75 meter. De inhoud van het visruim, dat in tweeën verdeeld kan worden, is on geveer 400 kubieke meter. Ze hebben 1200 pk Werkspoor-hoofdmotor. De hektrawlers van dit type kunnen van een diepvriesinstallatie worden voorzien. Het bestuur van A O Oosterwijk heeft het gemeentebestuur van Beverwijk verzocht orr^ subsidie in de kosten voor een semi-permanent verenigingsgebouw in het stadsdeel Oosterwijk. Dit verenigings gebouw zou ook voor Heemskerk van be lang zijn, zodat het billijk wordt geacht, dat zowel Beverwijk als Heemskerk bijdra gen in de kosten, die op f 50.000 worden geraamd. Naar B. en W. van Beverwijk menen, moet dit bedrag worden verhoogd met 4.800, zijnde het bedrag, dat door zelfwerkzaamheid van de leden bespaard wordt op arbeidslonen. Beverwijk zou een subsidie kunnen verlenen groot 32.115. De raad zal morgen hierover beslissen. De gymnastiekvereniging „Turnlust" heeft gisteren een goed bezochte jaarver gadering gehouden, die voor de eerste maal onder voorzitterschap stond van de heer W. Schipper. Hij stond in zijn ope ningswoord stil bij de snelle groei van het ledental, ook mogelijk doordat in Ooster wijk een nieuwe afdeling is begonnen die werkelijk in een behoefte voorziet. Ten aanzien van het technische pro gramma kon worden medegedeeld dat men wederom medewerking zal verlenen aan de sportweek en de Bondswandeldag terwijl de jeugd weer deel zal nemen aan het KNGV kamp in Beekbergen. Met be langstelling luisterden de leden naar de jaarverslagen, waaruit bleek dat het ledental groeiende is en men binnenkort het zeshonderdste lid hoopt in te schrijven. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden mej. L. Hendrik- se en mevrouw Steinvoord Zijp en de heren J. Bast en W. Schipper herkozen. Men nam gisteren tevens afscheid van mej. J. Rol die sinds 1954 als leidster was aangesteld. Met ingang van 1 septem ber komt mej. T. Stadegaard de openge vallen leidsterplaats innemen. Mej. Sta degaard komt van de vereniging Turnlust uit Alkmaar. De dames-volleybalploeg van De Ken- nemers uit Beverwijk heeft in Leiden goed partij gegeven aan een van de leidende ploege' uit haar afdeling: Kangeroes. Het werd een verbeten strijd van twee ploegen, die elkaar niets toegaven, al was het begin voor De Kennemers moeilijk omdat met een gewijzigde ploeg aan deze wedstrijd was begonnen. De prima wedstrijd onder goede leiding leverde de volgende setstan den op: 15-13, 10-15, 16-14, 15-13 en dus een krappe overwinning voor Kangeroes. Tyfoons-herenteam verzamelde donkere wolken boven de positie in de overgangs klasse door tegen SVL uit Leiden met 3-0 kansloos te verilezen. Er zal nog een won der moeten gebeuren willen de Beverwij- kers degradatie ontkomen. VCIJ daarentegen haalde de volle winst binnen in de wedstrijd tegen De Blinkert. Een geruststellend resultaat na een ang stig voorgevoelen, want de vele wijzigin gen, die VCIJ genoodzaakt was aan te brengen deden weinig goeds omtrent het eindresultaat verwachten. Maar VCIJ loochende de pessimistische verwachtingen Vier waterpolo wedstrijden werden zater dagavond door HPC in het Sportfondsen- bad Haarlem gespeeld. De dames boekten winst, maar de heren moesten het loodje leggen. Na de jongenswedstrijd DWT- Njord '59, die op een overtuigende wijze door DWT gewonnen werd (9-0), bond het reserve-damesteam van HPC de strijd aan tegen Hillegom. Deze club trok meteen flink van leer. De dames Beukenveld en Hartog zorgden voor een 0-2 ruststand. Na de pauze werkten Hetty Bakker en Lies- beth Ruygrok de HPC-achterstand weg. Door Marja Bruseker nam Hillegom een 3-2 voorsprong, waarna Luci Oudshoorn de ploegen naast elkaar bracht (3-3). In IJmuiden speelde Njord tegen VZV. Het werd een 7-2 overwinning voor de Haar lemse dames. De stand van de tweede klasse dames luidt: HPC26 3 3 0 9 21—10 DWT25 3 2 0 8 17—. 4 Hillegom 5 2.1 2 5 12—17 Njord '59 5 2 0 3 4 15— 9 VZV5 0 0 5 0 3—28 De eerste klasse wedstrijd Haarlem HPC had een nogal verrassend slot, daar Haarlem met een voorsprong begon. Door twee doelpunten van Theo Hölsken stond Haarlem vóór. Hennie Vlaanderen en Els Blokker speelden de ploegen naast elkaar Met de Vereeniging van Vissersvaar tuigen in IJmuiden is een akkoord be reikt over een verbetering van de ar beidsvoorwaarden per 1 januari. Zo gaan de vaste gages met 8 1/3 percent om hoog, terwijl de compensatie van de AOW/OWW-premie 8.6 percent wordt van ten hoogste 12.000 of wel 1.032 maximaal. De nieuwe maandgages zijn: stuurman f 336,40, eerste machinist f 357,30, tweede machinist 350,50, matroos 324,80, ma troos O.G. f 287,20, derde machinist 324,80, olieman 324,80, handlanger 276,60, kok (20 jaar of ouder) f 293, kok beneden de 20 jaar f 293, jongen 130 tot 189,60. Het percentage blijft gehand haafd. De nieuwe wallonen zijn: schipper f 162,50, stuurman 144,20, eerste machinist f 153,20, tweede machinist 135,10, derde machinist 121,10, matroos 121,10, Olie man 121,10, kok f 121,10, handlanger 121,10. In de hiervoor genoemde bedragen zijn niet opgenomen de huurcompensaties 1957, In verband met de financiële positie van de gemeente Beverwijk is na 1960 bij de electrificatie van de straatverlichting al leen de zo genoemde nachtgeschakelde verlichting aangebracht. Hierdoor voldoet de verlichting van de straten die deze be perkte verlichting hebben niet aan de eisen welke heden aan de openbare verlichting moeten worden gesteld: bij de huidige ver keersintensiteit en de vele geparkeerde auto's zijn onderlinge afstanden tussen de lichtpunten van 50 tot 60 meter zeer ge vaarlijk. Daarom hebben B. en W. de ge meenteraad voorgesteld de electrificatie van de straatverlichting te voltooien voor de Baanstraat, Kerkstraat, Romerkerkweg Prins Bemhardlaan, Moensplein, Munni- kenweg, Duinwijklaan en Oranjebuurt en de omgeving van die openbare verkeerswe gen. De kosten worden geraamd op 67.510. Morgen zal dè raad hierover heb ben te beslissen. Dinsdagmorgen kwam uit de westbuis van de Velsertunnel een Volkswagenbusje op drie wielen de weg weer op. Het bleek dat het linkerachterwiel was losgeraakt en in de tunnel achtergebleven. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voor gedaan. 1960, 1962 en 1964 en de compensatie AOW- AWW-premie. Met de hiervoor genoemde verbeteringen zijn de mogelijkheden voor 1965 volledig benut; hoewel een vergelijking met de ver beteringen in de Zuid als gevolg van het grote verschil in het loonsysteem niet mo gelijk is, kan worden gesteld dat de be tekenis van de wijzigingen overeenkomt met de eveneens per 1 januari 1965 in de Zuid van kracht geworden verbeteringen. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4880 Agrarisch Kennemerland moet zich aan passen; een moderner bedrijfsvoering is eerste vereiste en de kans om nog tijdig de bakens te verzetten presenteert zich nu de ruilverkaveling voor de tuinbouw een feit gaat worden, aldus de voorzitter de heer P. Westgeest, tijdens de in Bever wijk gehouden jaarvergadering van de Land- en Tuinbouw Bond. Veehouders en akkerbouwers hebben een redelijk jaar gehad; bij de bloembol lenkwekers werden zeer goede maar ook minder gunstige resultaten geboekt. Het zijn vooral de groentekwekers die op hun zaak moeten letten. Wanneeer de ruilver kaveling is voltooid en men niet tijdig de koers heeft verzet, dan zullen de droevige gevolgen niet uitblijven. Dat de rolkassen zouden hebben afgedaan werd door spre ker bestreden; in elk geval zijn de kassen voor deze streek een uitkomst gebleken. De achterstand in de groenteteelt zal ze ker zijn in te halen, indien men welover wogen tewerk gaat en nu eens werkelijk gaat tonen wat men waard is. Ten aanzien van de bloementeelt zei de heer Westgeest, dat de produktie steeds meer wordt opgevoerd, maar dat het voor hem een raadsel was, waar al deze bloe men dan wel blijven. Misschien blijft 80 percent in het binnenland. Bij de huidige welvaart lijkt het raadzaam het ook eens te proberen met artikelen die tot dusver elders geproduceerd worden. Het ledental is gelijk gebleven; de afde ling heeft 92 leden, die 400 hectaren grond hebben, waarop vee staat en bloembollen, groenten en bloemen worden gekweekt. De aftredende heren P. Westgeest en J. Verduin werden respectievelijk als voor zitter en bestuurslid herkozen. zodat met de stand 2-2 gewisseld werd. Hetzelfde Heemsteedse duo bezorgde toen HPC een 4-2 voorsprong, welke Nel Goedhart tot 3-4 reduceerde. Hennie Vlaanderen en Els Blokker brachten ten slotte de HPC-overwinning op 6-3. HPC heeft nu 6 punten uit 5 wedstrijden. Haar lem heeft er eveneens 5 gespeeld maar nog geen winst geboekt. In de derdeklasse-wedstrijd HPC 3Hil legom waren de Hillegommers goed op schot. De Ruiter, v. d Akker en Van Brug gen hadden Hillegom reeds op 3-0 ge bracht, toen Grimmon voor HPC tegen- scoorde. Na de stand 1-4 klonk het eind signaal. De stand van de derde klasse heren luidt: D W R 2 5 4 0 1 8 14— 8 D W T 2 5 3 0 2 6 15—10 HVGB35 3 0 2 6 8—14 Hillegom 5 2 0 3 4 129 HPC34 0 0 4 0 5—13 Haarlem 1 trok voor de tweede klasse ten strijde tegen de HPC-reserves. Haarlem zag zich twee doelpunten de neus voorbij gaan wegens opstellen voor de ballijn bin nen het 2 meter-gebied. Niettemin werd het 5-4 voor Haarlem. In IJmuiden waren de HVGB-reserves zondagmiddag de gast van VZV. Rol (2), Hogeland (2) en Joep van Ommeren zorg den voor 5 HVGB-doelpunten, waartegen over Jelle Oortwijn en Stapper een tegen doelpunt stelden, zodat de punten naar Haarlem gingen. De stand luidt: H V G B 2 5 5 0 0 10 33—10 Haarlem 6 4 0 1 8 3623 HPC25 2 0 3 4 22—27 VZV5 2 0 3 4 17—23 N V A5 0 0 5 0 12—37 De Nederlands hervormde kerk „De Op gang" aan de Zonnebloemlaan te Bever wijk doet het al ruim 5 jaar zonder orgel. De kerkzang wordt tot nu toe begeleid door een harmonium. Al vijf jaar spaart de gemeente voor een orgel en men heeft aldus reeds een som geld bijeen gebracht. De hervormde vrouuwenverenigiing van Wijk 3 houdt donderdagmiddag 11 maart een verkoopmiddag in De Opgang, die om halfdrie begint. Er zullen allerlei fraaie en nuttige handwerken, vele zelf vervaardigd, worden verkocht. Bovendien zijn er ver schillende attracties voor jong en oud. De vrouwenvereniging hoopt hiermede een laatste stootje te kunnen geven voor het orgelfonds, opdat dit jaar nog het kerk orgel er zal komen. Leden van de Beverwijkse Tuinbouw Studie Club hebben dinsdag een bezoek gebracht aan de Aalsmeerse veiling Bloemlust. Vervolgens ging het gezelschap naar het grote anjer- en fresia-selectie- bedrijf van de firma Van Staveren, waar men 8 hectaren onder glas heeft staan. Onder deskundige leiding werd men hier rondgeleid door de kassen met anjerstek- ken, waarna men ook de prachtige nieuwe fresiasoorten, waaronder de dubbele fre sia te zien kreeg. Het grote fresia-prepa- ratiebedrijf werd eveneens bezocht. 's Middags ging men naar de proefboer- derij Groot Kantwijk in Vreeland. Dit is een' proefboerderij met 26 hectaren weiland van de UT-veevoederfabrieken in Maars- sen. Na een korte inleiding werd het moder ne veehöudersbedrijf bezichtigd. Prachtige stallen met rundvee, waaronder stamboek melkkoeien. De varkensstallen en de pluimvee-afdelingen hadden eveneens de belangstelling van de bezoekers uit Be verwijk. VAN DE IJMOND Shoe-bar Wilms Floet. Modernisering, mechanisatie en zelfbediening is tegen woordig het parool. Dit is ook het geval met het sohoenreparatiebedrijf annex fournituren van de Fa. Wilms Floet aan de Kennemerlaan in IJmuiden. Het interieur is volledig veranderd Oude machines hebben plaats gemaakt voor zeer moderne. Sneller, beter en mooier en „klaar terwijl u wacht" is nu mogelijk. Met trots toonden de heren Wilms Floet dinsdagmiddag hun nieuwe inrichting aan familie en genodig den. met redelijk volleybal en kwam dus aan de voll winst toe (3-1). In de laatste fase van de competitiestrijd van de afdeling IJmond kwamen nog enkele verrassende uitslagen voor. Tyfoon 2 dat met een sterk gewijzigd team speelde kon het niet verder brengen dan 2-2 tegen VCIJ 2. Odin 2 speelde ver dienstelijk gelijk tegen VCIJ 3. DEM 2 had niet veel oei te met De Kennemers 3. De Kennemers 2 speelde tegen Tyfoon 3 een goede wedstrijd, hoewel er soms wel gauw paniek uitbrak terwijl 't geheel niet nodig was. De Kennemers 1 verspeelde z'n kans op de overwinning tegen Schorpioen Hoe wel de wedstrijd op zich zelf heel ver dienstelijk was. Bij de dames speelde VCK een goede wedstrijd tegen VCIJ 1 en won verdiend. De Kennemers 3 haalde wel de winst bin nen, maar was niet compleet dus dat zijn twee verliespunten extra. Tyfoon 2 bond Odin 2 aan de zegekar. Uitslagen van gespeelde wedstrijden VCIJ 2—Tyfoon 2 2-2, VCIJ 1—De Blin kert 3-1, Odin 2—VCIJ 3 2-2, DEM 2—De Kennemers 3 3-0, Odin 1DEM 1 2-2, De Kennemers 2Tyfoon 3 0-3, De Kenne mers 1Schorpioen 2 1-3, De Kennemers 2—VCIJ 3 0-3, De Kennemers 3—DEM 3 3-1, VCK 1—VCIJ 1 3-0, Odin 2—Tyfoon 2 1-3, Kangeroes 1De Kennemers 1 3-1, SVL 1—Tyfoon 3-0. Wedstrijden voor vrijdag a.s.: Heren: 19.15 uur: Schorpioen 2DEM 2 en VCIJ 3Odin 2; 20.15 uur: VCIJ 3De Kennemers 1 en Schorpioen 1De Ken nemers 2; 21.15 uur: De Kennemers 3 VCIJ 3 en Tyfoon 3Odin 2. Dames: 19.15 uur: VCIJ 1DEM 2 en DEM 4De Kennemers 3; 20.15 uur: De Kennemers 1SVL 1 en DEM 1De Ken nemers 1. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Johannes E. G., z. v. H. E. Adrichem en E. M. Vonk; Amanda J. C., d. v. P. J. Adrichem en H. A. M. Tekamp; Deborah, d. v. J. H. Polman en G. J. W. Kup; Marcel, z. v. J. G. de Graaf en A. Nol; Antonia, d. v. J. Veltkamp en G. Bothof; Agatha C., d. v. C. J. Rodenburg en A. H. Verduin; Petra G., d. v. J. van der Knaap en N. Greving; Marcellius H. P., z. v. H. P. Castricum en C. H. Joosten; Geeske, d. v. R. Jansen en G. H. ter Welle; Frank, z. v. H. J. de Vries en H. Gemink; Marco, z. v. C. Berghuis en T. Venema; Stella, d. v. P. van den Outenaar en G. M. C. Vel; Gilia M., d. v. J. H. A. Sanders en J. M. Kuif; Ingrid M„ d. v. J. J. M van der Putten en H C. Hogeland; Jacobus M., z. v. J. Wes- terborg en M. A. S. van Baarsen; Johannes Th. A., z. v. J. H. A. de oBer en H. C. M. Bakker; Angela M., d. v. F. A. Duineveld en G. M. F. Timmer. GETROUWD: K. Mandemaker en H. M. van Asch. OVERLEDEN: H. Kamphorst, 67 jr. Tussen de Velser Tunnelweg en de spoorwegtunnel is dinsdagmiddag om half vier op een stuk grond ongeveer twaalf honderd vierkante meter helm verbrand. De jongeman, die hiervoor verantwoorde lijk werd geacht, verklaarde tegenover de politie dat hij op last van zijn patroon een stapeltje oud hooi moest verbranden, waarbij hij het vuur echter niet voor uit breiding wist te behoeden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Uit Rotterdam is een bijzonder trans port naar Denemarken vertrokken. Het gaat om een grote dubbelarmswipkraan met een hefvermogen van 100 ton, die bij de machinefabriek Hensen in Rotterdam is gebouwd voor de scheepswerf Lindo in Odense. Het transport van de goeddeels afgebouwde kraan geschiedt met een pon ton van Van den Taks Bergingsbedrijf, die zal worden gesleept door de „Ierse Zee" van L. Smit en Co's internationale sleep dienst. Het transport gaat via het Kielerka- naal, dat met zijn twee stel sluizen en zijn drie bruggen beperkingen aan de omvang van het transport stelt. Op de ponton is een railbaan gemonteerd, waarop de kraan staat. Bij aankomst in Odense zal de kraan via deze rails op eigen kracht op de kraanbaan van de werf rijden. Het transport van Rotterdam naar Oden se vraagt ongeveer 78 uur. De voltooiing van de kraan vergt dan nog twee weken. De economische voordelen van deze wijze van transport zijn en voor de bouwer en voor de afnemer van de kraan groot. Tot dusverre werden de kraandelen met kust vaarders vervoerd en nam het in elkaar zet ten van de kraan veel meer tijd. De voorzitter van de Eerste Kamer heeft gistermiddag de heer J. C. Bührmann ge ïnstalleerd als lid van de senaat voor d« Christelijk Historische Unie. De heer Bührmann is burgemeester van Velsen. Hij volgt mr. R. Pollema op, die onlangs is overleden. De installatie werd bijgewoond door de vier wethouders van de gemeente Velsen. Ook mevrouw Bührmann en haar dochter waren aanwezig. ROME (AP) De communistische par tijen die in Moskou bijeen zijn geweest, hebben besloten op te roepen tot een nieu we communistische wereldconferentie over het ideologisch geschil tussen de Sovjet- Unie en China. De communistische topconferentie zal moeten worden voorafgegaan door een voorlopige bijeenkomst van alle 81 com munistische partijen in de wereld. Deze bijeenkomst zou worden voorbereid via overleg tussen de verschillende partijen. Er werden geen data genoemd voor de ver schillende bijeenkomsten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5