Pieter Vollenhoven Prinses Margriet 9 WOENSDAG 10 MAART 1965 wmmm*»»» Uit het leven van de verloofden De verloofde van prinses Margriet, de heer P. van Vollenhoven, werd geboren op 30 april 1939 te Schiedam. Hij is de zoon van de heer Pieter van Vollenhoven en mevrouw Jacoba Gijsbertha van Vollenhoven - geboren De Lange. Naast Pieter telt het gezin Van Vollen hoven nog een oudere zoon Willem Jan van Vollenhoven, geboren 8 december 1934 en gehuwd met mejuffrouw L. van Ommeren. De heer Van Vollenhoven sr. is direc teur van de N.V. Bingham en Co te Schie dam. De N.V. Bingham is een bedrijf met een weinig voorkomende specialisatie. Zij houdt zich in hoofdzaak bezig met de zeilmakerij. De oudste zoon, W. J. van Vollenhoven, is procuratie-houder in het bedrijf van zijn vader. Pieter van Vollenhoven jr. studeert sinds 1959 rechten aan de universiteit van Leiden. Hij bezocht achtereenvolgens te Rotterdam de Rotterdamse Schoolvereni ging (lagere school) en het Montessorily- ceum (gymnasium Bèta). In 1959 slaagde hij voor zijn eindexamen. Hij studeert Ne derlands recht, privaatrechtelijke richting, met keuzevakken die tot onderwerp heb ben: „De wenselijkheid van de P.B.O. (pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie) in het bedrijfsleven" en „de Nederlandse politie organisatie". Met dit laatste is hij than» bezig. Het eerste deel van zijn doctoraal examen heeft hij deze maand afgelegd. Corpslid Na zijn aankomst in Leiden werd hij lid van het Leidse studentencorps. Hij sloot zich verder aan bij het gezelschap „Schie- danum". Ook werd hij lid van het gezel schap .Rotterodanum". Toen in 1960 de Leidse universiteit haar 77ste lustrum vierde, werd hij lid van de technische commissie van het Leidse stu dentencorps. Na de brand van de studen ten sociëteit „Minerva" werd hij lid van het comité „Herstel Minerva", dat geld inzamelde voor de bouw van een nieuwe sociëteit. In 1963 werd hij praeses van dit comité. In datzelfde jaar werd hij te vens gekozen tot lid van het collegium, waarin hij de functie vervulde van asses sor secundus. Als zodanig werd hij eveneens president van de Nederlandse studentensportstich ting, een overkoepelend lichaam dat all» studenten omvat, die aangesloten zijn bij een sportvereniging van een universiteit of hogeschool hier te landen. Het doel van de Nederlandse studentensportstichting is het uitzenden van studenten-equipes naar studenten-sportwedstrijden in het buiten land, het bevorderen van de sport onder de studenten en het organiseren van de Nederlandse studentenkampioenschappen. Als president van deze organisatie woon de hij in 1963 de zomerspelen „Univer- siade" bij te Porto Alegre in Brazilië en en 1964 ook de winterspelen, die in dat jaar in Tsjecno-Slowakije werden gehou den. De heer Van Vollenhoven heeft tijden» zijn schooljaren veel aan tennis en hoc key gedaan. In Leiden was het voorna melijk roeien en judo. In deze laatst» sport behaalde hij de groene band. Zijn favoriete sport echter is de rallye- sport, die hi] in zijn studententijd het meest heeft beoefend. Hij deed mee aan verschillende ritten van de KNAC en van de RAC (de Regionale Automobiel Club). Tijdens deze ritten, waarbij hij werd ge secondeerd door studentenvirenden als kaartlezers, behaalde hij verschillend» prijzen, onder andere in 1964, toen hij de eerste prijs won in de Scheveningen-Lu- xemburg-Scheveningen-rallye in de 1100 cc klasse sport, rijdend met een Volks wagen. De heer Van Vollenhoven houdt even als prinses Margriet van de wintersport. Tijdens zijn laatste wintersportvakantie in Leysin (Zwitserland) in februari van dit jaar brak de heer Van Vollenhoven tijdens het skiën een enkel, waardoor hij thans nog met een been in het gips loopt Jazzmuziek Tot zijn liefhebberijen behoort onder an dere het beoefenen van jazzmuziek. Hij speelt zelf piano. Tijdens zijn gymnasium tijd vormde hij een eigen orkestje „Th» Dixieland Society", dat in de AVRO-jazz- competitie in de Haagse dierentuinzaal in maart 1955 een derde prijs behaalde. Hij heeft ook meegedaan aan de AVRO-jeugd uitzendingen „Minjon". In maart 1961 slaagde hij voor zijn kandidaatsexamen. Hij hoopt in het na jaar van dit jaar af te studeren. Na af loop van zijn studie zal hij zijn militair» dienst vervullen. Hij is ingedeeld bij d» Koninklijke Luchtmacht. Belijdenis Sedert enige tijd volgt de heer Van Vol lenhoven een belijdenis-catechisatie van de Nederlands Hervormde Kerk. Hij hoopt in mei van dit jaar zijn belijdenis te doen. De heer Van Vollenhoven woont in Leiden in een studentenhuis. De verloof de van prinses Margriet heeft veel belang stelling voor internationale politieke vraag stukken. Een vraag, waarin hij zich voor al bij zijn studie heeft verdiept, is d» noodzaak van een Internationale politie macht. De eerste contacten van de jong-ver- loofden dateren van de lustrumviering van het Wageningse studentencorps in 1963. Zij zien vooralsnog als het belang rijkste het beëindigen van hun studie en hopen dat zij daartoe de nodige rust zul len krijgen. Prinses Margriet Francisca der Neder landen werd op 19 januari 1943 in Otta wa geboren als derde dochter van prin ses Juliana en prins Bemhard. De in ballingschap geboren prinses aanschouw de het levenslicht in een tot ex-territo riaal gebied verklaarde vleugel van het civic hospital. Als gevolg van dit feit kreeg de prinses uitsluitend de Neder landse nationaliteit. „De ouders besloten", aldus koningin Wilhelmina in haar boek „Eenzaam maar niet alleen", „het kind Margriet, voluit Margriet Francisca, te noemen naar de margriet, die wij als verzetsteken droegen en onze koopvaardijvloot uit te nodigen als haar peet op te treden. Later ver zocht de koopvaardij de margriet als on derscheidingsteken te mogen dragen. Op 21 januari 1943 gaf ik voor de radio een toelichting op de keus van de naam Mar griet: „het is de bedoeling der ouders, door de keus van deze naam een band voor het gehele leven te leggen tussen ons zo zwaar beproefde volk in de bezet te delen des rijks en de jonggeborene". Op 29 juni d.a.v. werd de prinses ge doopt door ds. Winfield Burggraaff, een Canadees van Nederlandse afkomst, in de Presbyterian Church St. Andrew te Otta wa. De peten waren president Roosevelt, koningin Mary van Engeland en de graaf van Athlone, toen gouverneur-generaal van Canada en echtgenoot van prinses Alice, oen nicht van koningin Wilhelmina. In Nederland In augustus 1945 zette prinses Margriet voor het eerst voet op Nederlandse bodem, toen zij met haar moeder en zusjes uit Canada in Nederland aankwam. Haar schoolopleiding begon op de nieu we Baarnse school, waar zij lager onder wijs genoot; daarna kreeg de prinses haar middelbare opleiding op het Baams ly ceum, waar zij op 3 juni 1961 haar eind examen gymnasium A aflegde. Op 5 juni 1960 werd de prinses beves- tigdt als lidmaat van de Nederlandse Her vormde Kerk. In september 1961 zette zij haar studie voort in de oude Franse universiteitsstad Montpellier, waar zij gedurende een jaar colleges volgde in de Franse letteren, ge- •chiedenis en kunstgeschiedenis. Naar Leiden In september 1962 ging zij studeren aan de rijksuniversiteit te Leiden. De prinses zette hiermede een oude Oranje-traditie voort. Na de stichting van de rijksuniver siteit in 1574 door Willem de Zwijger als beloning voor moedig gedrag van de stad tijdens het beleg door de Spanjaarden, hebben vele Oranjetelgen in Leiden gestu deerd, onder anderen haar moeder en haar oudste zuster. Het studieprogramma van de prinses bepaalt zich tot een inleiding van het recht, en daarna in het bijzonder tot de hoofdzaken van het staatsrecht, het internationale recht en de sociologie. Verpleeghulp Zoals vele Leidse studenten woont prin ces Margriet op kamers. Zij is lid van de vereniging voor vrouwelijke studenten te Leiden, een gezelligheidsvereniging, in welk verband zij ook gedurende enige tijd als vrijwillige verpleeghulp in Leidse zie kenhuizen heeft gewerkt. Prinses Margriet heeft veel talent voor toneelspelen, hetgeen zich reeds Jong ma nifesteerde. In 1963 vervulde zij een rol in de V.V.S.L.-musical „The boyfriend". Evenals haar zusters vervult zij ver schillende officiële plichten. Haar eerste officiële optreden alleen vond plaats op 14 juni 1955, toen zij de eerste steen legde voor de nieuwe kanselarij van de ambas sade van Canada in Den Haag. De prinses is zeer sportief. Al jong stond zij op de ski's. Ook zwemmen en paard rijden behoren tot haar favoriete sporten. In 1955 kreeg zij na de doop en tewater lating van de „Mohamed Reza Sjah" tij dens het staatsbezoek van de Sjah van Perzië een zeilboot ten geschenke, beho rende tot de Vrijheidsklasse. Prinses Mar griet haalde op achttienjarige leeftijd haar rijbewijs en bestuurt sedertdien haar eigen auto. De Koninklijke Nederlandsche Reeders- vereeniging bood prinses Margriet namens de Nederlandse koopvaardij op 25 april 1964 een luisterrijk bal aan op het s.s. ^Rotterdam" ter viering van haar 21e Verjaardag. Tweede in de lijn Prinses Margriet is de tweede in de lijn Voor de Nederlandse troonopvolging. Vanmiddag is de verloving van prinses Margriet met de heer P. van Vollenhoven, Juridisch kandidaat te Leiden bekend ge- ttiaakt. De koningin en de prins der Ne derlanden stelden toen in een directe uit zending voor radio en televisie het jong» paar aan het Nederlandse volk voor. Prinses Margriet in 1950 tijdens vakantie in Sankt Anton, huiswerk ging voor. Pieter van Vollenhoven, drie jaar oud, een zonovergoten dag aan het strand. Geen hindernis te hoog. Met Koralle op de zesde plaats in de RAI in 1958. Snel en met vaste hand stuurde hij zijn wagen gedurende menige autorally. Studententijd, niet alleen ernst en toewijding, Leiden is een mooie en blije stad. Judoka Van Vollenhoven tijdens wedstrijden in zijn Leidse groentijd in 1962. In '61: voor het eerst bij de troonrede. Als verloofd paar gaan zij nu een gezamenlijke toekomst tegemoet. Op een sportcongres in Brazilië.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9