Westduitse Bondsdag wil geen verjaring van oorlogsmisdaden Juridische commissie moet voorstellen bestuderen supralux Neöi-DAMPÖ President Nasser van Egypte dreigt Bonn met naasting Linkervleugel van Labour is ongerust over Vietnam-aanpak Stichting eindelijk aan Het Dorp" kan nu bouw beginnen Akkoord met „Kleuterzorg over aankoop terreinen Reacties op de rassenstrijd in Alabama COLLECTIE LEESER: Afrikaanse staten niet eensgezind Oostenrijkers gaan president kiezen 400 personen Twee-en-een-half jaar voor diefstal met geweldpleging Doden in het verkeer VERF EN LAK DONDERDAG 11 MAART 1965 13 Begintermijn Hoogtepunt Minister Scheel: „Hulp nog niet stopgezet yy Heel jong en heel Frans (Van onze correspondent) BONN Na een debat dat de hele dag In beslag nam, bleken de meeste West duitse Bondsdagleden het er woensdag over eens te zijn, dat in de Hitlertijd be gane moorden niet op acht mei mogen verjaren. In de avonduren werd het pro bleem overgedragen aan de juridische commissie van de Bondsdag, die zo spoe dig mogelijk een advies moet uitbrengen, waarin alle tijdens het debat gedane voor stellen zullen zijn verwerkt. Aan de vooravond van het debat bleek in de fractievergaderingen van CDU en de SPD steeds meer de neiging te ont staan het tijdstip waarop de verjaring moet ingaan niet te verschuiven, maar het gehele instituut van de verjaring af te schaffen. Een dergelijke regeling brengt minder juridische problemen met zich mee. De socialisten stellen voor artikel 102 van de grondwet luidende: „de doodstraf is afgeschaft", uit te breiden met de woor den: „strafvervolging van moord en ge nocide verjaart niet". Volgens andere voorstellen moet de verjaring voortaan niet gelden voor „moord uit nationale en religieuze overwegingen en om het ras." De CDU-afgevaardigde Ernst Benda, die een der eerste binnen zijn partij was om protest tegen de verjaring aan te tekenen en die een groep van vijftig medestanders kreeg, was er aanvankelijk voor de ver jaringstermijn van twintig op dertig jaar te brengen. Tijdens het debat verklaarde ook hij echter zijn standpunt ten gunste van een algehele afschaffing te hebben ge wijzigd. Andere voorstellen, zoals die van oud kanselier Konrad Adenauer om de verja ringstermijn te laten beginnen op zeven september 1949 de dag waarop de Bondsrepubliek werd opgericht en het voorstel als begintermijn het jaar 1955 te stellen toen de Bondsrepubliek soeve reine rechten kreeg kwamen in het debat niet meer ter sprake. Het hoogtepunt in het debat, dat de dik wijls bekritiseerde Bondsdag tot eer ge strekt heeft en zijn aanzien wellicht wat heeft opgevijzeld, was het pleidooi van de socialist en halfjood dr. Adolf Arndt. De ze met de schilder Kokoschka en andere bekende kunstenaars bevriende kroonju- rist van de S.P-D. deed een poging voor een muisstille zaal een waardebepaling van zijn eigen geweten en dat van alle Duit sers te geven. Tevens deed hij als eerste in de Bondsdag een hartstochtelijke aan val op de ultrarechtse „Soldatenzeitung", waarvan hij de samenstellers en geestver wanten „de potentiële moordenaars van morgen" noemde. Voor deze vaststelling werd hij na afloop van zijn rede door Bondsdagvoorzitter Eugen Gerstenmaier onder bijna algemene bijval uitzonde ringen bij de F.D.P. gecomplimenteerd. In een interview met het Westduitse weekblad „Der Spiegel" had de in Zwit serland wonende Duitse philosoof Karl Jas pers begin deze week verklaard: „Ik hoop dat in deze grote zitting van het parle ment politici zo zullen spreken dat Duit sers zichzelf weer zullen herkennen." In hetzelfde interview had Jaspers verklaard het debat „met grote zorg" tegemoet te zien. Deze zorg bleek ongegrond. Waarschijn lijk beleefde het Westduitse parlement gis teren de grootste dag van zijn korte his torie. Een kleine smet vormde de houding van een aantal vrije democraten, die zich naar buiten met bravoure op de grondwet telijke argumenten beroepen in de strijd tegen de verlenging. De partij telt een aan tal leden in haar leiding met een nazis tisch verleden. Een van haar in de Bonds- Advertentie NAIROBI (Reuter AFP) De bijeen komst van de raad van ministers van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid in Nairobi, die twaalf dagen heeft geduurd, is dinsdag geëindigd. Afvaardigingen van 35 onafhankelijke Afrikaanse landen, meestal onder leiding van hun minister van Buitenlandse Zaken, behandelden de vraagstukken van het Afrikaanse continent. 33 uren werden be steed aan de Kongo. Premier Tsjombe woonde de conferentie bij. Over Kongo werden twee resoluties in gediend. Geen van beide haalde de vereis te meerderheid van achttien stemmen. Volgens conferentiekringen werd in de re soluties voorgesteld een Afrikaanse politie macht naar Kongo te sturen teneinde de regering behulpzaam te zijn bij de hand having van het gezag, nadat de blanke huurlingen het land zouden hebben verla ten. De minister van Buitenlandse Zaken van Kenia, Moeroembi, zei dat besloten was het gehele Kongolese vraagstuk in handen te leggen van de Afrikaanse staatshoof den, die in september in Accra bijeenko- men. Alle leden van de organisatie werd verzocht zich te onthouden van elke actie die de toestand in Kongo zou kunnen ver slechteren. dag uitnemendste woordvoerders, Siegfried Zoglmann, bekleedde een hoge functie in de Hitlerjugend. Hij meldde zich tijdens het verjaringsdebat niet als spreker aan. Volgens het opiniepeilingsinstituut Tübin- gen zou 63 percent van het Duitse volk tegen verlenging of opheffing van de ver jaring zijn. Het ziet er echter duidelijk naar uit, dat de volksvertegenwoordiging binnenkort een andere beslissing gaat ne men. Het debat werd geopend door de minis ter van Justitie, Ewald Bucher, een felle voorstander van een ingaan van de ver jaring. Hij herhaalde zijn standpunt, dat een verlenging in strijd zou zijn met de grondwet. Hij doelde daarbij op de be proefde rechtsregel, die ook in de West duitse grondwet voorkomt, dat een daad alleen bestraft kan worden, wanneer de strafbaarheid wettelijk al is vastgelegd vóór de daad is gepleegd. Bovendien be riep minister Bucher zich nog eens op het praktische argument, dat het feitelijk on mogelijk wordt nog betrouwbare getuigen voor de strafprocessen tegen nazimisda- digers te vinden. De minister is lid van de Vrije Democratische Partij, die zich op twee van haar leden na tegen de verlenging van de verjaring verzet. Een grote dag was het voor de Berlijnse advocaat Ernst Benda (C.D.U.). Zijn ver dediging van het door hem opgesteld wets ontwerp ter opheffing van de verjaring kreeg de bijval van de socialisten en van de meeste van zijn partijgenoten. Ook oud kanselier Adenauer, die zelden openlijk blijk geeft de debatten van zijn plaats op de eerste rij af ook werkelijk bewust te volgen, applaudiseerde na afloop van Ben- da's betoog. Tijdens het debat in de Bondsdag de Westduitse Tweede Kamer over de verjaring van Duitse oorlogsmis daden; van beneden naar boven: de voormalige bondskanselier Adenauer, de Christendemocratische leiders Ras- ner en Barzel en bondskanselier Erhard. 9 Advertentie (Van onze correspondent) WENEN De twee grote coalitiepar tijen in Oostenrijk, socialisten en rooms- katholieke Volkspartij, hebben besloten dat de verkiezing van een nieuwe staats president op 23 mei zal plaatshebben. Het is een algemene verkiezing waaraan alle stemgerechtigde Oostenrijkers moeten deelnemen. De Volkspartij heeft haar kan didaat reeds bekend gemaakt, dr. Alfons Gorbach, de vroegere kanselier, die vorig jaar door dr. Klaus werd vervangen. Als opvolger van Raab, was Gorbach van 1961 af tot aan april 1964 bondskanselier. De socialisten hebben hun kandidaat nog niet aangewezen. Algemeen wordt aange nomen dat het de tegenwoordige burge meester van Wenen, Franz Jonas, zal zijn. Nadat van 1945 onafgebroken een socialist tot president was gekozen, is het niet uit gesloten dat de Volkspartij met dr. Gor bach nu voor de eerste keer een goede kans maakt. BEIROET (Reuter en AP) President Nasser van de Verenigde Arabische Repu bliek heeft gisteravond opnieuw gedreigd, dat hij de diplomatieke betrekkingen met West-Duitsland zal verbreken en Oost- Duitsland zal erkennen als West-Duits- land Israel erkent. Ook zal Egypte de Westduitse fondsen in Egypte bevriezen. Nasser dreigde voorts alle Westduitse scholen in Egypte in beslag te nemen in geval van voortgezette Westduitse steun aan Israel. Er zijn verschillende West duitse technische scholen in Egypte. Nasser hield zijn rede in Skbin Elkom. „De Bondsrepubliek heeft zich thans doen kennen als een imperialistische mo gendheid en wij moeten alle imperialis tische mogendheden straffen," aldus Nas ser. De Egyptische staatsman was vergezeld van Cuba's minister van Nijverheid, Er nesto Guevara, die de enthousiaste menig te vertelde, dat Egypte en Cuba „vooraan staan in de strijd tegen het imperialisme. Wij moeten klaar staan voor de strijd. Onze vijanden zijn nabij. En als de ver wachte agressie een feit wordt, zullen wij als één man aan uw zijde staan." Guevara voegde aan deze belofte toe: „Wij zullen misschien niet in staat zijn u militaire hulp te verlenen, maar u zult in (Van onze correspondent) LONDEN Wilson heeft na zijn terug keer uit Bonn duidelijk gemaakt dat er waarschijnlijk wel meer over Vietnam kan worden gezegd na het bezoek dat Gromyko, de Russische minister van Bui tenlandse Zaken, volgende week aan Lon den brengt. Op het ogenblik polst Londen achter de schermen zowel de Russen als de Amerikanen over eventuele vredespo gingen. Wilson had slechts een schamper woord over voor zijn 49 linkse partijgenoten in het Lagerhuis, die in een motie proteste ren, dat de Britse regering in de kwestie- Vietnam volledig achter de Verenigde Staten staat. Wilson zei dat terwijl zij moties formuleren, de regering aan de te lefoon zit om het zelfde doel te bereiken, dat zij propageren, 'namelijk dat van vre de. Dank zij de enorme Britse troepenmacht in Maleisië, beschouwt de Britse regering zich als een gelijkwaardige partner van de Verenigde Staten, waardoor zij de no dige invloed kan uitoefenen om de even tueel al te ambitieuze Amerikanen te be dwingen. Door Wilson's weigering om een halfslachtige houding aan te nemen, ten aanzien van Vietnam is ook de Britse po- ARNHEM. De stichting „Het Dorp" kan eindelijk haar plannen verwezen lijken. Bijna tweeëneenhalf jaar na de bekende marathonactie voor de televisie, die op 26 en 27 november 1962 heel Nederland in haar ban hield, zijn de grootste moeilijkheden waar „Het Dorp" mee te kampen had uit de weg geruimd. Met de vereniging Kleuterzorg is thans overeenstemming bereikt over de aan koop van het terrein en de gebouwen van deze vereniging aan de Amster- damseweg. Kleuterzorg zal zich vestigen op het ter rein van de villa Heijenoord, dat ten zui den van de Johanna-stichting is gelegen. Deze grond is eind vorig jaar door Het Dorp aangekocht. De totale oppervlakte, waar de stichting „Het Dorp" nu over kan beschikken, bedraagt negentien hec tare. Dat is aanzienlijk meer dan men had verwacht. Enkele andere grondaanko pen hebben de onzekere toestand, waar de stichting op het gebied van terreinen in verkeerde, volledig uit de wereld gehol pen. Al voor de grote t.v.-actie in november 1962 was met de vereniging Kleuterzorg overeenstemming bereikt wat betreft de aankoop van het terrein van deze vereni ging. De grote moeilijkheid was echter, waar Kleuterzorg naar toe zou moeten. Deze grondkwestie heeft de bestuurderen van „Het Dorp" en van Kleuterzorg ruim twee jaar beziggehouden. Verschillende terreinen bleken ongeschikt te zijn, en toen men eindelijk een terrein had gevon den dat zich wel leende voor het doel dat Kleuterzorg beoogde, mocht er niet ge bouwd worden, omdat dit perceel voor de recreatie bestemd moest blijven. Gelukkige oplossing De nu gevonden oplossing kan een ge lukkige genoemd worden, omdat de ver eniging nu onmiddellijk weer de beschik king krijgt over een gebouw, namelijk de villa Heijenoord. Hier kan men de afdelin gen onderbrengen, die nodig zijn om het werk van Kleuterzorg niet te laten stag neren. De vereniging Kleuterzorg zal overigens binnen twee en een half jaar de gehele bouw van haar verhuizing op het nieuwe terrein moeten hebben gerea liseerd. In die tijd zal Het Dorp echter wel op het voormalige terrein van Kleuterzorg kunnen bouwen, mits zij echter de ac tiviteiten van de vereniging niet zal be lemmeren. Er is daarom al een regeling ontworpen die de continuïteit in de bouw van Het Dorp en de werkzaamheden van Kleuterzorg waarborgt, zodat dit ook geen moeilijkheden zal opleveren Het Christine Baden-huis, het vroegere bestuurscentrum van de vereniging Kleu terzorg en de opstal op het vroegere ter rein van deze vereniging, zijn ook door de stichting „Het Dorp" aangekocht. Het Christine Baden-huis zal vermoedelijk het bestuurcentrum van He Dorp worden. Het ligt namelijk in de bedoeling dat de be woners van Het Dorp een grote mate van zelfbestuur zullen krijgen. Het andere ge deelte van het buitengoed Heijenoord, dat aan de oostzijde van de Heijenoordse weg ligt, wordt bij het terrein van Het Dorp getrokken. Verder heeft men nog een aan tal percelen grond aangekocht en in totaal beschikt de stichting nu over negentien hectare. Eén geheel Ondanks het feit, dat men dus van het prille begin af over een stuk grond be schikte, kon er niet worden gebouwd. Juist omdat men hier met een bijzonder dorp te doen had, dat een compositorisch ge heel moest vormen, heeft het beken de Rotterdamse architectenbureau Van der Broek en Bakema nooit een defini tief plan kunnen maken. Dit plan was im mers volkomen afhankelijk van de terrein- omstandigheden. De mogelijkheid bleef altijd bestaan, dat voor Kleuterzorg geen geschikt stuk terrein zou kunnen worden gevonden en dan zou men moeten uitzien naar een ander stuk grond, waar Het Dorp zou kunnen worden gebouwd. Wel ontwierp Van der Broek en Bake ma de wooneenheden en maakten zij voor lopige plannen. Om echter op een wille keurige plaats een woonruimte te bouwen, die later niet in het geheel zou passen, was een te groot risico. Nu pas kan het architectenbureau definitief plannen op stellen. Eén ding staat vast, Het Dorp krijgt een speciaal karakter, want er bestaat een groot terreinverval tussen de verschillen de percelen. Over deze brede vallei zul len verschillende „luchtwegen" moeten worden aangelegd. De vallei zelf is niet voor bebouwing geschikt, maar wel kan men er diverse recreatieprojecten in ver- i wezenlijken. In Het Dorp is plaats voor vierhon derd personen en aan volstrekt spon tane aanmeldingen zijn er tot nu toe vijfhonderd binnen gekomen. Dat wil niet zeggen dat ook inderdaad hier uit de betrokken personen zullen worden geselecteerd. De stichting houdt opzettelijk de aanmeldings ter mijn open, om ook anderen de ge legenheid te geven zich op te geven. Wanneer blijkt dat Het Dorp als idee een oplossing is voor het gehandicap tenprobleem, dan ligt het op de weg van de stichting „Het Dorp" mee te werken aan de oprichting van meer dere dorpen. „Wij zullen niet als de kip op de gouden eieren blijven zit ten", zei directeur W. P. Bijleveld, „en daarom heeft men een principe besluit genomen met betrekking tot de financiële gang van zaken". Mocht er geld overblijven dan weet men wat men er mee zal gaan doen. Al de gulle gevers, die zich hebben uitge sloofd op 26 en 27 november 1962 en er voor zorgden dat er miljoenen bij een werden vergaard, kunnen weer gerust zijn. sitie tegenover Indonesië versterkt. Groot- Brittannië heeft hierbij Amerika's poli tieke en diplomatieke steun nodig. Wilson heeft ter wille van de partijeen heid een aantal linkse figuren in het ka binet genomen maar de interne spannin gen nemen toe naarmate president John son in Vietnam vermeteler wordt. Wilson weet echter dat links niet de eigen rege ring ten val zal durven brengen. Bovendien is hij ervan overtuigd dat Johnson's poli tiek in Zuid-Vietnam, ondanks alle daar aan verbonden risico's tot doel heeft de vrede af te dwingen. Wilson zal met Gromyko trachten na te gaan of Engeland en de Sovjet-Unie, de ge meenschappelijke voorzitters van de Indo- China-conferentie van 1954 in Genève, sa men nog iets kunnen uitrichten. Londen blijft hierover in nauw contact met Wash ington dat vermoedelijk pas tot vredes overleg bereid zal zijn als de Amerikaan se positie in Vietnam is verbeterd. Ook zal nog moeten worden nagegaan of Chi na bereid is zich achter de tafel te scha ren met de Verenigde Staten. Het gerechtshof in Den Haag heeft een dertigjarige monteur uit Amsterdam ver oordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Op 29 november 1963 werd in Amster dam een Engelsman door vier personen neergeslagen en beroofd van ongeveer honderd pond. Hierin zou de monteur de hand hebben gehad. Ook zou hij hebben geholpen bij het openen van een brandkast, die uit een kantoor in Amersfoort was ge stolen en naar Amsterdam was gevoerd De buit bedroeg toen slechts een hoeveel heid spaarzegels. uw rechtvaardige strijd ons achter u weten." De Jordaanse regering heeft besloten de invoer van goederen uit West-Duitsland voorlopig stop te zetten. Ook de Jemeni- tische regering heeft besloten de diploma tieke en economische banden met West- Duitsland te verbreken, als Israel erkend zou worden. West-Duitsland heeft een am bassade in Jemen en Duitse deskundigen leiden Jemenieten op voor de moderne landbouwmethoden. ,De Westduitse regering laat zich door niemand onder druk zetten." Met deze woorden reageerden woensdagavond in Bonn Westduitse regeringskringen op de nieuwste dreigementen van Nasser. Men wil eerst de verdere ontwikkelingen af wachten, alvorens zich op tegenmaatrege len te bezinnen. De minister voor Ontwikkelingshulp van West-Duitsland, Walter Scheel, heeft gis teren gezegd dat West-Duitsland zijn eco nomische hulp aan Egypte niet heeft ge staakt. KOPENHAGEN (AP) Woedend over het optreden van de politie tegen de vrij heidsmarsen van de negers in Selma (Ala bama), heeft de jazztrompettist Louis Armstrong gisteren gezegd: „zij zouden Jezus slaan als hij zwart was en mar cheerde". Armstrong, die met een vlieg tuig uit New York in Kopenhagen aan kwam, scheen eraan te twijfelen of hij zijn passiviteit in de rassenstrijd die hij tot nog toe gehandhaafd heeft zal kunnen volhouden. Tot de Deense verslaggevers zei hij met een vermoeide, trieste uitdrukking op zijn gewoonlijk glimlachende gezicht: „Nou moet u mij eens zeggen, hoe het mogelijk is dat menselijke wezens elkaar op zo'n manier behandelen. Hitler is al lang dood, is 't niet?" De woede van de trompettist scheen zelfs zijn vrouw Lucielle te verbazen. Over de communistische landen die hij gaat bezoe ken zei hij: „IJzeren gordijnen zijn din gen die uitgevonden zijn door de kranten en politici. Ik speel voor de hele wereld". De episkopaalse bisschop van Califor- nië, James A. Pike, heeft gisteren gezegd, dat de geestelijkheid van Amerika in actie behoort te komen, als de Amerikaanse re gering de beste wapens die zij heeft, niet naar Alabama brengt. „Ik ben helemaal geen pacifist", merkte de bisschop op. Maar wanneer er een groot kwaad bestaat moet je daartegen zo krachtig mogelijk optre den." Hij stelde voor, dat de bijna 400.000 pre dikanten, priesters en rabbijnen van Ame rika in Selma dienen samen te komen om ongewapend naar de staatspolitie op te marcheren, indien de federale regering voordien geen maatregelen treft. De Republikeinse Partij heeft gisteren de eis gesteld,- dat de regering de negers nog voor de volgend jaar te houden Con gres-verkiezingen wettelijk het stemrecht verleent. Harry Bridges, voorzitter van het Ame rikaanse Vakverbond ILWU, heeft giste ren een boycot van de staat Alabama voor gesteld. Op een massabijeenkomst van 1.500 mensen werd gejuicht toen Bridges zei, „dat de vakvereniginsleden zullen weige ren goederen of koopwaar uit Alabama, die de havens of pakhuizen moeten passeren, te behandelen totdat de rechten van alle mensen in Alabama erkend en volledig beschermd zijn." Van onze moderedactrice Jeugdig, heel Frans en uiterst verzorgd. Dat waren de indrukken, die de voor* jaarsshow van de firma Leeser dinsdag in het Amsterdamse Apollopaviljoen achterlieten. Dit was confectie op haar best, geïnspireerd op Parijs en overal vandaan gehaald, De 65-jarige wielrijder D. Smies uit Apeldoorn is gistermorgen om het leven gekomen bij een verkeersongeluk. Ver moedelijk is hij plotseling uitgeweken naar links toen een auto hem inhaalde. Naar de juiste oorzaak van het ongeluk stelt de politie een onderzoek in. De vijftienjarige fabrieksarbeider T. Jordens uit Vollenhove is met zijn brom fiets in volle vaart tegen een hem passe rende autobus gebotst. Hij werd daarbij zo zwaar gewond, dat hij korte tijd later in een ziekenhuis is overleden. In het ziekenhuis te Hoogeveen is gis termorgen overleden de achttienjarige Jo hannes Karsten uit Meppel, die zondag avond ernstig gewond raakte bij een auto ongeluk op de Oudeweg onder Pesse bij Hoogeveen. In het Gasthuis te Delft is overleden de twintigjarige Voorburgenaar J. F. Smeenk, die zondagavond met een auto op de Brasserskade te Delft na het nemen van een bocht in botsing was gekomen met een geparkeerde vrachtauto. Hij werd daarbij uit de wagen geslingerd en zwaar gewond. De kostelijke strandpakjes, waarmee de collectie werd geopend, kwamen van de Franse Riviera. En al zomert het dan nog lang niet, onder zoveel zonnigs kan geen mens koud blijven. Het waren trois- pièces; bikini's met bijbehorende shifts. De laatste modellen van ragfijn materiaal als mousseline of steviger van katoen of piqué. Witte piqué is een materiaal waar Leeser kennelijk mee dweept deze len te. Er zijn een heel stel leuke heupbroe ken van gemaakt met geschulpte omsla gen. Ook kleine hoogzomerse manteltjes waren uit deze stof gesneden. Veel aandacht was besteed aan de spor tieve vrouw: of ze nu fietst of achter het stuur zit. Voor automobilistes waren er vlotte camelpakken met een pantalon in plaats van een rok en met jasjes met die pe splitten. Fietsen is tegenwoordig ook weer „in". Daarom waren er voor piep jonge vrouwtjes ruige tweedbroeken, met smalle pijpen. Het nieuwtje is de blazermantel met bijpassende rok. Het zijn marineblauwe flannel jassen met steekzakjes in de na den onder de buste. Die zakjes werden herhaald in de rok. In het meer geklede genre waren er beel dige tailleurs. Zonder uitzondering met plooirok Vooral de gestreepte pakjes naar Dior met hun zijden cravates waren een succes. De collectie Leeser zou niet compleet zijn geweest zonder de onovertroffen Cha- nel-tailleurs. Kopiëen uiteraard, maar voortreffelijk nagemaakt. De mantels ken merkten zich door een vage taillering en een losse pand achter in de rok. Opval lend in de collectie was deze keer het veelvuldig gebruik van wit. Daarnaast het marineblauw en pasteltinten. Stralend wit waren ook de coctailjurkjes, waarmee de show werd besloten; zoom en hals waren daarbij afgezet met stras en pareltjes. Marineblauwe „blazerjas" van fla nel met bijpassende rok. De hoge steekzakken op de rok herhalen zich in de mantel. Collectie Leeser.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13