Mij. Nederland plukte vruchten van samenwerking met Lloyd Exploitatiesaldo steeg tot f 24.9min. Arch-curator erkende al f 10 min. aan vorderingen lipp NU: PRACHTIGE SPAAR-AANBIEDING Boekwinst op m.s. Oranje f 8.9 miljoen Tuschinski ziet nog wat in bioscopen Regering VS verkoopt aandelen General Aniline Preanger Rubber Japanse concurrent voor Friendship Aandeelhouders van HAL in een stichting Zweedse bouwvakker verdient veertien gulden per uur Sikkens draagt belang over aan Billiton Verf export steeg met ruim 20 pet Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN Schmucker wil Europese valuta Verzending van zeepost h ft* n i .a Igl DONDERDAG 11 MAART 1965 19 Bestelling V oorschotten CA O-Bouwbedrijf Gisteren op het Damrak WALL STREET: KLM op recordhoogte Vraag uw winkelier De exploitatierekening over 1964 van de n.v. Stoomvaart Maatschappij „Neder land" (S.M.N.) vertoont een voordelig saldo van 24,9 min tegen 23,2 min in 1963. Op de verkoop van het m.s. Oranje werd een boekwinst gemaakt van 8,9 min. Op de vloot en etablissementen werd afgeschreven 24 (v.j. 22) min. Hiervan is 19,4 min geboekt als af schrijving op de oorspronkelijke kost prijs der bedrijfsmiddelen, terwijl 4,6 min werd toegevoegd aan de reserve voor vernieuwing vloot en etablissemen ten. De totale afschrijving is hoger dan in 1963 doordat vijf vrachtschepen aan de vloot zijn toegevoegd. De rekening interest en dividend laat een voordelig saldo zien van 4,1 (v.j. 4,08) min. Voor belastingen werd ge reserveerd 5,9 min. Voor gratificaties personeel is uitgetrokken 2,03 min. Na deze afschrijvingen en voorzieningen blijft ter verdeling 6,4 (v.j. 5,9) min. Voorge steld wordt, zoals gemeld, het dividend te verhogen van 8 tot 87b percent in con tanten. Het kapitaal bleef gehandhaafd op ƒ59,8 min. Het eigen vermogen (kapitaal en reserves) is groot 274,2 (v.j. 268,9) min. De aanschaffingswaarde der schepen be draagt 404,2 min. Hierop werd tot eind december 1964 afgeschreven 162,5 min., zodat de boekwaarde wordt aangegeven met 241,7 min. De vervangingswaarde van alle schepen tezamen bedraagt f 300,9 min., hun assurantiewaarde 432,2 min. Per ultimo 1964 was in de beide pensioen stichtingen tezamen een vermogen aanwe zig van 85 min., dat geheel buiten de maatschappij is belegd. In verband met een verbetering van pensioenen werd aan de reserve voor diverse belangen 2 min. onttrokken. Blijkens de geconsolideerde verlies- en winstrekening is het exploitatieresultaat bruto groot f 35,3 (v.j. f 30,7 min.), en het winstsaldo f 6,94 (v.j. 6,41 min.). Per ultimo 1964 bestond de S.M.N.-vloot uit 38 vrachtschepen, één tanker en twee bulkcarriers, tezamen 367.403 brt. en 477.927 ton draagvermogen. De samenwerking met de Rotterdamse Lloyd, die in 1963 bevestigd werd in de gezamenlijke oprichting van de N.V. Ned- Uoyd-lijnen, werd in 1964 verder geconsoli deerd. Het vertrouwen, dat de directie in het vorige verslag reeds uitsprak, dat de bedrijfsresultaten van de S.M.N. door deze nieuwe constructie gunstig zouden worden beïnvloed, is geenszins beschaamd. Door gezamenlijke inspanning is een ontwerp tot stand gekomen voor een modern snel vrachtschip, waarvan elk der maatschap pijen in december 1964 een tweetal heeft besteld. De verkoop van het m.s. Oranje heeft tot een aanzienlijke boekwinst geleid, hetgeen echter een hogere reservering voor belastingen over dit boekjaar nood zakelijk maakte. Over het vrachtvervoer der Nedlloyd- „Ondanks de t.v. bewijst de ontwikke ling van de resultaten dat in het bio scoopbedrijf ook onder de huidige om standigheden interessante mogelijkheden schuilen. We zijn er van overtuigd dat dit blijvend het geval zal zijn". Dit zegt het bestuur van Tuschinski in het pros pectus waarin een uiteenzetting wordt gegeven over de overneming van de Nederlandse Bioscoop Theaters (NBT). De holding Matubel waarin alle onder het Tuschinski-concern ressorterende be langen z(jn ondergebracht stelt over het afgelopen boekjaar een dividend voor van tien peroent. Tuschinski heeft over 1964 een winst geboekt van f 1.186.493. Het concern doet als bekend een aanbod ter verwisseling van de gewone aandelen NBT in aandelen aan toonder Matubel van gelijke nominale waarden. Voorts doet Ma tubel een aanbod tot overneming van de 7 percent cum. pref. winstd. aandelen NBT tegen 400 percent, of verwisseling daarvan in aandelen aan toonder Matubel in ver houding van nom. 1000 7 percent cum. pref. winstd. aandelen NBT tegen nomi naal 1.500 aandelen Matubel. Uiterlijk woensdag 24 maart moeten hou ders van aandelen NBT die van het bod gebruik willen maken, hun stukken In leveren. Uiterlijk vrijdag 26 maart zal wor den bekendgemaakt, of het aanbod gestand wordt gedaan. Beursnotering van de aan delen Matubel zal worden aangevraagd. Matubel, opgericht in 1956, heeft zich verzekerd van het bezit van alle geplaatste aandelen (nom. 2.999.000) van Tuschinski. Deze exploiteert in totaal 17 bioscoopthea ters, waarvan de gezamenlijke omzet circa 1/6 vertegenwoordigt van de totale omzet Van het Nederlandse bioscoopbedrijf lijnen zegt het verslag o.a.: Europalijnen: in de diensten op het Verre Oosten ver toonde het vervoerscijfer een lichte stij ging. De rationalisering van de afvaarten naar en van Nieuw-Zeeland heeft de resul taten van deze diensten gunstig beïnvloed. Amerika-lijnen: dit net vervult de directie nog steeds met zorg, niet alleen wegens de vlagdiscriminatie maar vooral door het voortdurend stijgende kostenniveau in de V.S., waarvoor de S.M.N. onvoldoende compensatie in de vrachten kan vinden. De resultaten van het aanlopen van Indo nesische havens in de dienst naar de grote meren waren niet onbevredigend. Dochterondernemingen: de activiteiten van de N.V. Hollandsche Stoomboot Maat schappij zijn thans geheel gericht op de korte lijnvaart. Het resultaat bleef teleur stellend, zodat geen dividend kan worden uitgekeerd. Samen met Van Ommeren en buitenlandse belanghebbenden werd beslo ten voor gezamenlijke rekening twee z.g. „roll on- roll off" schepen te exploiteren in het verkeer tussen Nederland en Enge land. De bouwopdracht is verstrekt, het eerste schip zal in november 1965 in dienst worden gesteld. De N.V. Reederij „Am sterdam" zag haar inkomsten over 1964 niet onaanzienlijk stijgen. Zij kon daar door haar dividend verhogen van 12 tot 17 percent. Het resultaat van de Van Swieten- groep liet een vooruitgang zien ten opzich te van 1963. Volgens globale berekeningen heeft de curator in het faillissement Arch n.v. voor een bedrag van rond 10 min aan vorderingen voorlopig erkend. Hiervan heeft ongeveer 800.000 betrekking op (preferente) belastingvorderingen, zo blijkt uit de thans ter inzage gelegde lijst van voorlopig erkende schuldvor deringen van Arch in Wassenaar. Van de Arch-dochterondernemingen, de eveneens failliet verklaarde Artivo n.v. en Gamma n.v., belopen de voorlopig erkende schuldvorderingen in totaal elk ruim 200.000. Hierbij is ten laste van Artivo een kleine 100.000 aan belastingschuld en voor Gamma ruim 20.000. De failliete moedermaatschappij heeft nog een concur rente vordering op Gamma van 117.000 voorlopig erkend gekregen. De belangrijkste schuldeisers van Arch zijn vanzelfsprekend de financieringsmaat schappijen en de trustee van de twee obligatieleningen ten laste van Arch. De financieringsinstellingen dienden in totaal voor ruim f 5 miljoen aan vorderingen in. Een deel van dit bedrag is gedekt door huurkoopcontracten, die echter nog niet zijn gerealiseerd. Eind 1964 is reeds de ver wachting uitgesproken dat uit realisering van deze contracten ongeveer 2,5 miljoen ter gedeeltelijke dekking van deze vorde ringen zal vrijkomen. Hierin zijn begrepen de contracten, die dienen als dekking van de 5 percent obligatielening Arch van 1 miljoen. De trustee van deze lening, de effectenmaatschappij „Nederlandsehe Be legging" n.v., heeft hiervoor een .vordering van 1,03 miljoen (inclusief rente) inge diend. Gisteren is een perceel bouwgrond, waarop Arch een nieuwe fabriek voor haar dochteronderneming Artivo had willen bouwen, voor 94.000 in andere handen overgegaan. Op dit térrein in Voor- De Amerikaanse regering heeft gisteren 11.1 miljoen aandelen General Aniline verkocht voor 329.141.926 dollar of 29.476 dollar per aandeel. Van de opbrengst ls een deel bestemd voor Interhandel, een Zwitserse bankinstelling. De aandelen zijn verkocht aan een syndicaat onder leiding van Blyth and Company in New York en de First Boston Corporation. De verkoop maakt een einde aan een 22 jaar oud geschil over de aandelen. Toen deze in de oorlog in beslag werden geno men, werd Interhandel, de moedermaat schappij van General Analine, een „dek mantel" genoemd voor de I. G. Farben, het Duitse chemische concern. Interhan del bleef volhouden dat zij een Zwitserse maatschappij was en geen bindingen had met IG Farben. De juridische strijd hier over duurde tot 1964. De aandelen zullen aan het publiek wor den verkocht waardoor General Aniline, die sedert de oorlog onder toezicht van de Amerikaanse regering heeft gestaan, weer een particuliere onderneming zal worden. Blijkens de verlies- en winstrekening heeft de n.v. Preanger Rubber Maat schappij over 1964 een winst op verkochte effecten behaald van f 50.298 (nihil). Aan interest werd ontvangen 20.413 17.024). De onkosten Amsterdam bedroeg 14.073 14.153). Er resteert een voordelig saldo van 56.638 2.871), welk bedrag wordt toegevoegd aan de rekening „reserve voor diverse belangen". De door de vennootschap bij hét bureau schadeclaims Indonesië in 1963 ingediende claim werd door dit bureau erkend en ge registreerd. De looncommissie van de „Stichting van de Arbeid" heeft de materiële inhoud van de collectieve arbeidsovereenkomst voor het bouwbedrijf goedgekeurd. Over de redactie van enkele artikelen zal nog overleg met partijen worden gehouden. schoten waren de funderingen voor een nieuwe fabriekshal reeds gelegd. Van het onroerend-goedbezit van Arch zullen alleen nog een woon- en winkelhuis in Oud-Gastel en een kantoor/villa van het Haagse Emmapark onder de hamer komen. Toch is het voor deskundigen al duidelijk dat de totale opbrengst van de veilingen waarschijnlijk zal liggen onder het bedrag, waarvoor hypothecaire kredieten aan Arch zijn verstrekt. NAGOYA, (Rtr) Japan zal binnen kort een nieuw passagiersvliegtuig met schroefturbinemotoren op de markt bren gen, dat veel overeenkomst vertoont met de Fokker „Friendship". Dit is verklaard door een woordvoerder van het Japanse Mitsubishi-concern dat de machine assem bleert. De Ys-11, zoals de machine wordt genoemd, kost ongeveer 2.5 miljoen en kan geleverd worden in twee versies: voor 52 of voor 60 passagiers. De kruissnelheid bedraagt 478 kilometer per uur. Het vlieg tuig kan 5725 kilo betalende lading ver voeren. De al jarenlang tussen een groep aan deelhouders en het bestuur van de Holland Amerika L(jn (HAL) bestaande controverse over de geringe informatie over de gang van zaken in het bedrijf schijnt naar een climax te groeien nu een aantal aandeel houders eep stichting heeft opgericht die hun belangen zal gaan behartigen. De groep vertegenwoordigt 2 miljoen van het geplaatste aandelenkapitaal van f 66 miljoen. In het bestuur van de Stichting hebben onder meer zitting de heren W. C. Posthumus Meijes en Taams van de Ver eniging voor Effectenbescherming. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend In Amsterdam luiden: Engelse pond 10.01—10.11: Amerikaanse dollar 3.58l/i—3.62'/i; Canadese dollar 3.29—3.34; Franse frank (100) 73.30—13.80; Belgische frank (100) 7.21'/«—7.26'/i; Zwitserse frank (100) 82.8083.30; Duitse mark (100) 90.20—90.70; Noorse kroon (100) 49.60—50.60; Deense kroon (100) 51.55—52.55; Zweedse kroon (100) 69.45—70.45; Italiaanse lire (10.000) 56.50—58.50; Oostenrijkse schilling (100) 13.91—14.01; Portugese escudo (100) 12.37'/i— 12.52Vt en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92— 6.07. Vergeleken bij de lonen die in de Zweedse industrie worden betaald, ver dient de bouwvakker in Zweden relatief bijzonder veel. Een geschoold metselaar of timmerman bijvoorbeeld, heeft in Stockholm een uurloon van ongeveer twin tig kronen (veertien gulden). Dit vertelde gisteren prof. Lennart Ronnmark, directeur van het technolo gisch instituut van de Universiteit van Gothenburg, op de voorjaarsbeurs in Utrecht. Hij hield daar een rede op een bijeenkomst die was belegd in het kader van de Zweedse deelneming aan de beurs. Ondanks de goede beloning is er in de bouwsector niet voldoende aanbod van ar beiders. Volgens prof. Ronnmark prefe reert de moderne Zweedse jeugd de indu strie en de dienstverlenende beroepen. Dit heeft ertoe geleid, dat er in Zweden een sterke tendens bestaat in de richting van industriële vervaardiging van geprefabri ceerde eenheden en naar mechanisatie van het gehele bouwproces. De Billiton maatschappij, als houdster van vrijwel het gehele aandelenkapitaal van N.V. Chemische Fabriek v.h. Dr. A. Haagen te Roermond, en de Sikkens groep (dochtermaatschappij van KZK) als enige aandeelhoudster van Remmert Holland N.V., delen mee, dat zij tot de overtuiging zijn gekomen dat een concentratie van de activiteiten van beide fabrieken van anor ganische en organische pigmenten uit het oogpunt van efficiency zeer gewenst is. Besloten is daarom de activiteiten van bei de maatschappijen te concentreren bij de Billiton. De Sikkens groep zal haar volledig be lang in Remmert Holland overdragen aan Billiton. In ruil geeft Billiton aan Sikkens groep 700 aandelen 2de rubriek van nomi naal f 1.000 in het kapitaal van Billiton, voor het eerst delende in de winst van Billiton over het jaar 1965. Deze 700 aan delen zullen het geplaatste kapitaal van Billiton van 31,5 millioen tot 32,2 mil- lioen verhogen. De Nederlandse verfexport steeg in 1964, ten opzichte van 1963 met ruim 20 percent. De totale export van bij de exportgroep Verf van de Vereniging van Vernis- en Verf fabrikanten in Nederland aangesloten bedrijven, bedroeg in 1964 26 miljoen kg, ter waarde van ruim f 70 miljoen. Sinds 1958 betekent dit een verdubbeling. Van de totale produktie van de Nederlandse verfindustrie werd 23 percent geëxpor teerd. De Britse vennootschap Top Rank Motor Inns and Motorway Services Division Ltd. in Londen, een onderdeel van de grote Rank-organisatie, heeft een Nederlandse dochteronderneming ge sticht onder de naam Top Rank Motor Inns (Nederland) N.V. in Den Haag, zo blijkt uit de Staatscourant. De nieuwe n.v. zai zich kunnen bezighouden met allerlei vormen van dienst verlening aan automobilisten, via o.m. motels, restaurants, service-stations en garages. De heer K. Barendrecht, sociaal-economisch redacteur van het dagblad „Trouw", zal op 1 Juli in dienst treden bij het Christelijk Nationaal Vakverbond, belast met de voorlichtingsaange legenheden. Het Amsterdams boüwvakcomité heeft de aanvankelijk vandaag vastgestelde middag staking en protestvergadering uitgesteld tot donderdag 18 maart. In een op maandag 22 maart te houden bui tengewone vergadering van de N.V. Beton- fabriek „De Meteoor" zal een wijziging van de statuten worden voorgesteld, strekkende uit sluitend tot een verhoging van het maatschappe lijk kapitaal. De raad van bestuur van de maatschappij Van Berkei's Patent N.V. heeft met ingang van 1 mei lr. P. F, A. Wulff benoemd tot directeur van de vennootschap. Abbekerk 10 ten anker rede Dubai. Achilles 12 te Le Havre. Adrastus 10 te Port Said. Aegis 11 te Marcaibo. Alamak 10 v. Karachi n. Djibouti. Alblasserdljk 11 te New Orleans. Algorab 11 te Rio de Janeiro Alkes 10 v. New Orleans n. New York. Alnati 10 te Las Palmas verw. Alnitak 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Amerskerk 10 v. Bugo n. Singapore. Ammon 10 v. New Orleans n. Curasao. Amstelkroon 9 V. Mojl. Amstelland 10 v. Bahia n. Amsterdam. Annenkerk 11 te Bombay. Argos 10 v. Istanbul n. Izmir. Aristoteles 10 v. Philadelphia n. New York. Asterope 9 v. Avonmouth n. Golf v. Mexico. Avedrecht 10 v. Thameshaven n. Port Said. Batjan 11 v. Kobe n. Yokohama. Batu 11 te Iqulque verw. Bengalen 10 ten anker Khorramshar. Bennekom 10 v. Hamburg n. Bremen. Billiton 10 v. Chalna n. Penang. Bintang 11 te New York verw. Breda 10 te Rotterdam. Caltex Pernis 10 ten anker Balikpapan. Camphuys 11 te Dar es Salaam verw. Celebes 10 rede Das Eiland. Chiron 10 v. Paramaribo n. Amsterdam. Diogenes 10 te Callao. Dorestad 10 v. Port de Bouc n. La Spezia. Eenhoorn 10 v. Cavalla n. Saloniki. Eos 10 v. Rotterdam n. Bremen. Esso Rotterdam 11 te Rastanura. Flna Nederland 12 te Kandia verw. Forest Town 10 V. Abadan n. Japan. Ganesella 10 ten anker Balikpapan. Oanymedes 10 v. La Ceiba n. Hamburg. Geertje Buisman 11 te Rotterdam. Goeree 11 te Singapore verw. Gooiland 11 te Santos. Graveland pass. 10 Kaap Verdische Eilanden n. Amsterdam. Grebbedljk 10 v. Savannah n. Miami. Gulf Hansa 10 ten anker Mena al Ahmadi. Gulf Italian 11 te Bandar Mashur verw. Gülf Swede 10 v. Nynaeshamn n. Rotterdam. Hathor 10 v. Tarragona. Hercules 11 v. Puerto Limon n. Tampa. Hoogland 10 v. Velsen n. Stettin. Japara 10 rede Alleppy. Karlmata 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Kelletla pass. 10 Casquets n. Antalya. Kerkedijk 11 te Antwerpen. Kermia 11 v. Punta Cardon n. Curagao. Kieldrecht pass. 10 Messina n. Port Said. Kinderdijk 10 ten anker Weser n. Bremen. Kloosterdijk 11 te Tampa. Korenia 10 te Suez. Kosicia 10 v. Abadan n. Colombo. Kreon 10 v. Baharona n. Puerto Limon. Kryptos 12 te Yokohama verw. Laertes 11 te Suez verw. Lelykerk 11 te Suez verw. Leto 10 v. Norfolk n. Engeland. Maaskerk 10 v. Marseille n. Antwerpen. Madison Lloyd 10 v. Fredericla n. Hamburg. Mariekerk 10 te Rotterdam. Mataram 10 v. Philadelphia n. New York. Mentor 10 v. Malta n. Bremen. Mississippi Lloyd 10 v. Tripoli n. Beyrouth. Mijdrecht 11 te Constanza verw. Neder Eems 9 te Noumea verw. Neder Rhone 11 te Djibouti verw. Neder Rijn pass. 10 Socotra n. Aden. Ondina 9 v. Port Said n. Isle of Grain. Ossendrecht 10 te Skudenesfjord. Ouwerkerk 10 te Kaapstad verw. Overijsel 10 v. Suez n. Penang. Palamedes 10 te Puerto Cabelio verw. Parthenon 11 te Paramaribo. P. G. Thulin 10 v. Amuaybay n. Cristobal. Pieter S. 10 te Rotterdam. Prins Maurits lo v. Alexandrlë n. Messina. Prins Willem-2 10 ten anker rede Lattakla. Radja 11 te Calcutta verw. Res Nova 10 v. Willemstad n. Punta Delgada. Roepat pass. 10 Sicilië n. Tarragona. Rondo 11 te Tripoli verw. Sambas 12 te Hongkong verw. Schelde Lloyd 11 te Djibouti verw. Schiedijk 10 v. Boston n. New York. Schlekerk 11 v. Rotterdam n. Port Said. Seine Lloyd 11 te Marseille verw. Stnoutskerk 10 v. Manilla n. Hongkong. Sirrah 10 v. Willemstad. Sloterkerk 10 te Kaapstad. Solon 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. Spaarnekerk 10 v. Genua n. Marseille. Stad Amsterdam 10 te Rotterdam. Stad Kampen 10 v. Brake n. Conakry. Stad Zwolle 10 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Statendam 11 v. St. Thomas n. Hamilton. Straat Bali 11 v. Hongkong n. Singapore. Straat Mozambique 10 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Straat Van Diemen 10 v. Hongkong n.' Yawata. Streefkerk 10 v. Fremantle n. Adelaide. Theano 10 te Rotterdam. Togokust 10 v. Freetown n. Monrovia. Van Heemskerck 10 v. Contenou n. Tema. Zeeland 10 v. Balboa n. Papeete. V» T-Jf7 Stiel 'b >3 siimtwtis 6 UV7 '/fe 4 30** 30^— V* m. AVL. M. fmUGnWo, asv-v 7H «iuW'Ii- 32VS WoytteKtilf ifc f.v. wet.) nc. ,5 7S0 KLM EN CENTRALE SUIKER GEVRAAGD De stemming ter beurze heeft zich gis teren gekenmerkt door een feestelijk ka rakter. Er werd gevlagd. Dit niet vanwege de koersen, maar door het bericht over de verloving van prinses Margriet. Op de lichte terugslag van gisteren voor aandelen KLM heeft Beursplein 5 gerea geerd met een vaste stemming voor deze stukken. Gedaan werd circa 130, tegen dinsdag als slotprijs 126. Het koersverloop voor KLM is dinsdag in Wall Street nogal grillig geweest. Uiteindelijk sloot het fonds toch nog hoger. Dinsdagavond werd als laagste koers in Amsterdam voor KLM 122 gedaan. De belangstelling voor deze aandelen kwam vandaag hoofdzakelijk van lokale speculatieve zijde. Aandelen Cen trale Suiker Maatschappij werden, na lange afwezigheid, weer eens in een open hoek verhandeld. Het fonds steeg circa tien pun ten tot 449. De handel was echter gering. Van de overige hoofdfondsen lag Kon. Olie wederom lager in de markt op 153,70 155,10). Ook Unilever daalde en wel tot f 134,60 135,30). AKU was aan de flauwe kant door lokaal aanbod op circa 522 (528/4). Hoogovens nauwelijks prijshoudend op 5457b. Philips lag gunstig in de markt met een koerswinst van zeventig cent bij een notering op f 157,50. VERHANDELDE FONDSEN 10 maart 9 maart Totaal 427 425 Hoger 162 (37,9»/o) 174(40,90/0) Lager 161 (37,77o) 157 (36,9%) Gelijk 104 (24,4%) 93 (22,2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie152,40-153,00 Philips 157,10-157,40 - Unilever 134,50 gb-134,80 K.L.M. 131,00—136,00 Stemming: Ongeanimeerd. Alleen KLM vast. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv A.K.U519 gb 5217b Hoogovens 546 Kon. Olie152,60-152,80 152,50 Philips 157,30-157,70 157,30 Unilever 134,50-134,60 134,30 K.L.M136,00-138,50 141,00 Slot- koersen 10 maart Slot- koersen 10 maart A.K.U. i 521% 546% 157,40 Unilever 134,70 Kon. Petroleum 153,65 Amsterd. Rubber 110 H.V.A 147% 119,40 Holl.-Am. Lijn 1157/s K.N.S.M 139% Van Ommeren 245% Ned. Sch Unie 137% 3% Invest, cert. 3'/j% Staff ell. 1947 5V48 Ned 1964 II Alg. Bank Ned... 312 Amro Bank 67,70 Holl. Bank Unie 2427* Nat.-Nederlan den 775 R.V.S 805 235 212,— 499,50 Albert Heijn 699 248 gb 445 Bredero Brocades-Stheem. 936 Bührm.-Tetterode 888 Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Ford 975 Van Gelder Zn 1587* Gist- en Spir.fabr. 372 505 Holec 326% Hollandsche Beton 404 Internatio 315 Kon Ned. Papier 293 Kon. Zout-Ketjen 984 Lindeteves-Jacob. 160 MeNeBa 490 Mülier Co 346 Naarden 615 Ned Kabelfabr. 355 Nee3 Scheepsb. Mij 118 gb Nijverdal-ten Cate 160 Ogem 110 gb Rottt i Droogdok Scholten Foxhol Ex Stokvis Zonen 215 Texoprint 235 Thomassen en Dr 660 gb Ver. Machinefabr 182 gb Vredestein Rubber 261 Wilton-Fijenoord 194V4 De Wit's Textiel 224 gb Ex Wyers 52474 gl Zwanenberg-Org. 193 Aluminium Ltd. 3174 American Motors 14% Anaconda 63% Bethlehem Steel. 367e Cities Service 7778 General Motors. 9874 Kennecott Copper 104 Republic Steel 437/s Shell Oil 60% 52% Boeke Huidek. 260 Figée 235 Spaamestad 1100 v. Waveren Gr.h. 115 Nefo 108,50 Dordtse Petr. 695 9 maart 10 maart Atch. Topeka 33Vs 337* Baltimore 3674 b 367* Can. Pacific...... 62% 627* Illinois Cent 497. 497s N.Y. Centr 57Vs 577» Pennsylvania 4678 48 38 3878 417e 407s Allied Chem 5674 567s 427* 42% A.C.F. Ind 80 84 Am. Smelding. 567s 567* 6678 6672 Am. Tobacco 3674 377s 6378 6478 3672 3672 Boeing 6774 677* Chrysler 537/s 537t City Bank 5674 5672 Cons. Edison 45»/* 46 Dougl. Aircr. 387s 38 Dup. de Nem 238 2347b Eastm. Kodak 1537t 15378 Gen. Electr 997a Ex 997b Gen. Motors 987s 98 Goodyear T 527* 52 9 maart 10 maart Amer. Motors 137a 137» Int. Harvester.... 847/s 83 Ex 827* 82',. Int. T. and T 60»/* 61V* 104 103 387/s 3878 32'/* 327s Ex 437/b 43 Roy 1 Dutch 437b 42% 1307t 1317* Shell Oil 607i 607/s Soc. Vacum. 817/b 8278 Stand. Br 80 807/s Stan OU N.J. 78 77"/* Studebaker 7 67/s Texac 76% 757* Un Aircraft 69 697b 87* 87* Un. Fruit 167* 167* 647* 637* 527* 517* 487a 497a Woolworth 29'/* 26»/* 537b 53 K.L.M. 407/b 437/» Bij een bescheiden handel is Wall Street gisteren aan het slot onregelmatig lager afgekomen. Du Pont drukte 't gemiddelde door een verlies van vier dollar. KLM ver heugde zich wederom in een grote belang stelling. Een nieuwe aankoopgolf bracht de koers drie dollar hoger tot de record- prijs van 437/s dollar. De speculatiezucht in het fonds heeft nog steeds niet opgehou den. De oorzaak is nog steeds dat baisse- Woensdag: Omzet 5.100.000. speculanten elke dag weer gedwongen worden hun aankopen te doen om hun leveringsplichten te kunnen voldoen. Van de 1370 verhandelde fondsen waren er 554 lagre en 532 hoger. De omzet beleip 5.11 miljoen shares tegen 5.21 miljoen share» dinsdag. De Dow Jones-indices: industrie 892.31 1.68), sporen 211.10 0.10) en open bare nutsbedrijven 160.83 (—0.43). PARIJS (Reuter) Na besprekingen met de Franse minister van Financiën, Valery Giscard d'Estaing, heeft de West- duitse minister van Economische Zaken, Kurt Schucker, verklaard voorstander te zijn van een gemeenschappelijke Euro pese Valuta die zou moeten dienen als mid del voor effening van internatior ale be talingen en die dezelfde status zou moeten hebben als de dollar en het pond sterling. Minister Schumcker stelde ook een over eenkomst voor, waarbij alle onderteke naars zich zouden verplichten een beleid van evenwicht op de betalingsbalans te voeren. Deze oplossing, die al door West- Duitsland wordt nagestreefd, zou een ein de maken aan het probleem van de dollar. D# staalproduktie van Groot-Brittannië heeft ih februari met 560.700 ton een nieuw hoogtepunt bereikt. De 542.000 ton van november 1964 vormden het oude record. De februari-produktie was 8Vi percent hoger dan die van dezelfde maand in 1964. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop d» correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Antonio" (17 maart) en ms „Coracero" (20 maart); Au stralië: ms „Port Huon" (17 maart); Bra zilië: ms „Cap San Antonio" (17 maart); Chili: ts „Leverkusen" (14 maart); Ned. Antillen: ms „Osiris" (17 maart); Surina me: ms „Oranjestad" (16 maart); Verenigd» Staten: ss „Maasdam" (18 maart); Z.-Afri ka (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Stirling Castle" (14 maart) en ms „Loosdrecht" (17 maart). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. De Nederlandse Ford Automobielfabriek itelt aandeelhouders voor het dividend over het boek jaar 1964 te bepalen op 26 percent, waarvaa op 29 december 1964 reeds 10 percent werd uit gekeerd als een interimdividend (onveranderd). Advertentie

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19