Werk van drs. Schmelzer nu in beslissend stadium? en AGENDA D Beste man krijgt in leger betere kans BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO 'n GEZELLIG ETENTJE m hef feestelijke Het HOGE DUIN Kanker neemt toe bij kernbomslachtoffers Weg en brug gereed Ontsnapte arrestant aangehouden in Ottersum Dr. Prinsen curator universiteit van Amsterdam Zwolle moet het tien percent zuiniger doen Den Haag gaat zwerfkatten opruimen Centrale op eiland in het IJsselmeer Dit jaar al een voorpromotie99 Sleepboot gezonken Schorsing opgeheven Twee jaar geëist voor verduistering Schraal weer DONDERDAG 11 MAART 1965 restaurant van -Wodet" iTEiTj WIJK aan ZEE Tel. 02517-322 't sprookje van de Noordzeekust „DE ORIENT" verschepingsbericht ZOJUIST GELOST Prachtige partij PERZISCHE KUSSENS en KLEEDJES Haarlem I elsen*lJmuiden Kerkelijk nieuws Tbc in Noordoostpolder WEERRAPPORTEN Beverwijk £■5 3ë hetschipzieter mastkoord; funk Advertentie (Vervolg van pag. 1) ïn zijn uitlatingen is mr. Geertsema gisteren vaag gebleven. Hij zei het radio- en t.v.-beleid als een totaliteit te beschou wen. Over details en bepaalde breekpun ten wilde hij niet spreken. „Er zijn nog vele wegen voor oplossingen mogelijk. Je kunt steeds weer nieuwe wegen vinden om er uit te komen," aldus de heer Geert sema. Mr. Beernink verklaarde gisteren dat ook hij de informateur nog iets nieuws had verteld: nieuwe gedachten. Waar die ge- dachten uit bestonden wilde de heer Beer nink echter niet zeggen. In antwoord op de vraag of de nieuwe wegen van mr. Geertsema misschien de zelfde waren als de nieuwe gedachten van de C.H.U. antwoordde mr. Beernink: „De liberale gedachten ken ik niet." Over een bericht van het A.N.P. van gisteravond waarin gesuggereerd werd, dat alle vier de fracties optimistisch wa ren, wond de heer Smallenbroek zich nog zei °hij "Dat bericht is volksverlakkerij wAi5HINGT0N (AP) °nder de over levenden van de kernbommen op Hiro- sjima en Nagasaki is een belangrijke toe- "f van kanker in de schildklieren ge constateerd. Dat heeft de Amerikaanse HeiMb'etreftV00r ^energie meegSd Het betreft mensen die minder dan 1800 meter verwijderd waren van de nlaats waar de bommen explodeerden De com- 100 000 ^aakt een sP®eiale studie, waarbij 100.000 personen zijn onderzocht. „?f' laatste traject van de zogenoemde Holland-autobahn, dat over 28 km lengte tussen Hamminkeln en Emmerich loopt tnL r1fg 17 april met Westelijk ver toon worden geopend. Dat betekent dat Amsterdsm tof Bazel zonder on derbreking een autoweg zal kunnen volgen fal van verkeer Seebohm m j i ele opening waarbii van Star sanKeevzerde staatsse- rkhten wordt verwacht - ver- *°V-Seuptember van dit jaar zal de nieu we Rijnbrug tussen het Hazepad in Ne derland en de Duitse autobaan aan de an- wnrrif V3n Rljn v00r het verkeer heid vin^lf teid' °e °P^ingsplech«g- het officiële gezVschfp^^aa^^Emmlrik autoriteiten>ntVanSSt de Door het bezoek van prinses Margriet en haar verloofde aan Den Haag lag het informatiewerk vanmorgen een beetje stil. Toch bestaat vrij algemeen het gevoel dat het beslissende stadium nu wel is bereikt. Drs. Schmelzer zal nu óf snel de lijmpot moeten pakken en de brokken tegen elkaar zetten óf het kabinet als verloren goed op de politieke rommelzolder moeten bijzet ten. Een twintigjarige militair uit Mook, die gistermiddag uit het gebouw van de krijgs raad te velde west aan de Nieuwe Uitleg in Den Haag was ontsnapt, Is vannacht aangehouden. Hij hield zich verscholen in een wagen op een tweedehands-voertui- I genpark in Ottersum. De koninklijke marechaussee had, na het verhoo" door de officier-commissaris, een kwartier tevergeefs zitten wachten op de van bromfietsdiefstal verdachte militair, die het gebouw ongezien had weten te ver laten. Dr. M. J. Prinsen te Overveen Is be noemd tot lid van het college van curato ren van de universiteit van Amsterdam. Dr. Prinsen, die vorig jaar de pensioen gerechtigde leeftijd bereikte, was voor dien commissaris der koningin in de pro- V - Q 0 - Financiële zorgen hebben de Zwolse wet houder van Financiën genoopt de hoofden van alle gemeentelijke diensten bijeen te roepen en hun op te dragen de begroting 1966 over de hele linie met 10 percent te besnoeien, al zal het tekort aan middelen daardoor waarschijnlijk niet kunnen wor den gedekt. Aan de diensthoofden is mee gedeeld dat ook de stijgingen van lonen en kosten die zich in de loop van dit jaar zul len voordoen dienen te worden opgevan gen. De toestand is thans zo dat bij enige diensten, vooral bij Openbare Werken, werkloosheid dreigt, omdat verschillende werken bij gebrek aan geld niet kunnen worden uitgevoerd of zijn uitgesteld. Bij verloop van personeel worden geen nieu we krachten aangesteld. Het is niet onmo gelijk, dat binnenkort personeelsleden moeten worden ontslagen. Advertentie P. C. VAN EIF - Paarlaarsteeg 8 Tel. 14615 - Jansweg 30 - Haarlem c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Ne derlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee. M.m v. Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg, Will van Seist en Hans Boswin kei. Concertgebouw, vrijdag 16.15 en 19.30 u.: Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Mari- nus Adam. (Kunstcommissie voor voort gezet onderwijs). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Porgy and Bess", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Anna", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: „Voor wie de klok luidt". 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Topkapi", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Revolvers kennen geen genade", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Freud", 18 j Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van Isaac Israëls. Tot 5 april. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Hans Mulder. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen, teke ningen en aquarellen van kunstkring „De Acht". Tot 28 maart. Bootzaal: „100 am- Dachten van Jan Luyken. Dagelijks ge- opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon- «n feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Vishal (Grote Markt): vandaag 20.30 u.: Lezing over muziek door Paul Christiaan van Wetering. Goochelen door John Elfe rink m.m.v. George en Thea van Herwaar den. Kunstverkoping. (Theater Teister- bant). Krelagehuis (Leids«vaart): Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw. Tot 13 mrt. Dagelijks van 10-17 uur en van 19-23 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 maart). DONDERDAG 11 MAART City, geen film. Stadsschou burg, 20 u.: Nieuw Rotter dams toneel met „Kiss me Kate", voor Vel- ser Kunstkring. VRIJDAG 12 MAART City, 20 u.: „De man van Rico". Stadsschouwburg, 20 u.: „Sam van hier naast. Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, van 12 maart tot 4 april: tentoonstelling van houtsnijwerk uit Nieuw-Guinea. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan": 16 tot 18 u. (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 u. (in Santpoort ook voor r.k. bibliotheek). Het probleem van de zwerfkatten is ner- gens zo groot als in Den Haag. Er lopen meer dan duizend van deze beesten rond Bovendien is vastgesteld, dat nergens on der katten zoveel schurft voorkomt als in de residentie. Deze mening is de vereni ging tot bescherming van dieren toege- daan. Het gemeentebestuur heeft de ver eniging, de plantsoenendienst en de poli tie opdracht gegeven het probleem op te lossen. Daartoe wordt een actie ondernomen. Deze zal enige maanden duren. De kat ten worden met een stukje vis in een kooi gelokt, waarvan dan de klep dichtvalt. Hiervoor zijn twintig kooien beschikbaar. De vangkooien worden na zonsondergang geplaatst in tuinen, parken, bossen en plantsoenen. De katten worden in een asiel afgemaakt. LELYSTAD Op een kunstmatig eiland van bijna vier hectare, dat door een brug van 130 meter lengte verbonden zal wor den met Oostelijk Flevoland, wordt een electrische centrale gebouwd van de Pro vinciale Gelderse Elektriciteits Maatschap pij. Een jaar geleden is met het werk begonnen. Over een oppervlakte van 350 bij 325 meter werd de modder weggebag- gerd. Daarvoor in de plaats kwam een stevige zandlaag. Met zinkstukken, keien en leem werd een eiland aangelegd. In ok tober werden grote betonnen palen inge heid dio op de zandlaag rusten. De brug, die het krachtcentrale-eiland met de vaste wal moet verbinden is in januari opgeleverd. De centrale krijgt een vermogen van 360.000 kilowatt. Er zijn reeds plannen om in de toekomst een centrale te bouwen die anderhalf miljoen kilowatt kan leveren. Daarvoor zal het eiland vergroot moeten I worden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bruinisse (toez.) J. v. Win terswijk te Zevenbergen te Ee (Fr.) J. Roe- bers te Dorkwerd. Aangenomen naar Hengelo (Gld.) (toez.) M. Jansen te Altforst c.a. Bedankt voor Waddinxveen (3e pred.pl.) (toez.) P. J. Bos te Sprang. Examens. Aan de Theologische Hoge school te Kampen slaagde voor het kand.- examen de heer K. J. Kapteyn te Gronin gen. Minister de Jong wil mits hij poli tiek gezien tijd van leven krijgt in het leger een open carrièrebeleid invoeren. Jeugdige, excellerende officieren zullen, als zij de bekwaamheid voor commando functies duidelijk hebben gedemonstreerd, sneller promotie gaan maken. Met name voor de bevordering tot de rang van ma joor en luitenant-kolonel zal reeds bij de promotiegolf van deze zomer meer op all round geschiktheid dan op het getal der dienstjaren worden gelet. Nu de Koninklijke Landmacht in snel tempo wordt gemotoriseerd en gemecha niseerd en daarmee gecompliceerd en kwetsbaar materieel de legerplaatsen be gint binnen te stromen wil de minister het leger veel meer als een technisch bedrijf gaan zien. Een zakelijker beleid ten aan zien van het personeel moet op deze om wenteling in de materiële sector aanslui ten. Daartoe dient op de sleutelfuncties en in het bijzonder op de commanderende plaatsen jeugdig voor zijn taak berekend personeel te worden ingezet, dat de ver antwoordelijkheid, die deze functies met zich meebrengen, kan dragen. Op een conferentie van stafofficieren, „Oefening informatio" genaamd, heeft de opper-officier personeel van het leger, lui De havensleepboot „Trinitas" uit Schie dam is vanmorgen rond negen uur onge veer zeventig meter uit de Noordwal nabij de: Wilhélminhhavëri in Schiedam' gekap seisd en gezonken. De twee opvarenden kwamen ermeteen nat pak'af, doordat zij tijdig in het water sprongen en snel opge pikt konden worden. De sleepboot, die bij baggerwerk be trokken is, sleepte een bak en is kennelijk omgetrokken. Het scheepje ligt voor de scheepvaart nogal ongelukkig en zal zo spoedig mogelijk gelicht worden. De schorsing van ds. P. G. A. van de Wiel, Nederlands Hervormd predikant in Elburg, is opgeheven. Zondagmiddag om half drie zal ds. van de Wiel de dienst in de hervormde kerk leiden. Van dinsdag 16 maart af zal hij de catechisatiebijeen komsten weer voorzitten. tenant-generaal J. G. Smit, namens de mi nister in het vooruitzicht gesteld dat zeer goede officieren dit jaar en het volgende voor-promotie zullen maken. Voor goede officieren blijft de normale promotie-mo gelijkheid gehandhaafd, maar goede, doch „beperkt inzetbare" officieren zullen daar tegenover dan ook beslist later aan de beurt komen. Uitgangspunt hierbij is dat de beste officieren zowel in het belang van de dienst als in hun persoonlijk be lang op een qua leeftijd nog verantwoord tijdstip de hcofdofficiersrangen moeten kunnen bereiken. Een poging om auto's en gros te huren en en gros te verkopen, die na het vier de geval is stukgelopen, is voor een 35- jarige timmerman uit Amsterdam voor de rechtbank te Amsterdam uitgelopen op een eis van twee jaar gevangenisstraf. De auto's werden op een door de tim merman vervalst rijbewijs gehuurd door een 25-jarige Amsterdammer, die zich hiervoor het kostuum van een officier ter koopvaardij had aangeschaft. Dat rijbe wijs was afkomstig van diefstal, dan wel van een mysterieuze figuur „Henkie". De auto's zouden worden verkocht door een 31-jarige monteur uit Alkmaar. Tegen de „koopvaardij-officier" eiste de officier van justitie een jaar gevangenis straf waarvan twee maanden voorwaarde lijk en ondertoezichtstelling. De Alkmaar der hoorde de officier ter zake van een ..gemene, infame en onbehoorlijke poging de echtgenote van de timmerman voor 500 gulden op te lichten", acht maanden tegen zich eisen. Met he,t geld, dat hij overigens niet loskreeg, zou hij verdwe nen kentekenbewijzen terug hebben kun nen kopen. Dit zou nodig geweest zijn om de schuld af te wentelen van de timmer man, die ondertussen was gearresteerd. De Alkmaarder werd ter zitting gevangen genomen. De uitspraak werd bepaald op 24 maart. Het nader onderzoek op tbc in de Noordoostpolder heeft drie nieuwe ge vallen van deze ziekte aan het licht ge bracht. Daardoor is het aantal tot veertien gestegen, namelijk dertien kinderen en een volwassen vrouw. De zieken komen uit drie gezinnen die bij Emmeloord wonen. Uit één gezin zijn zes kinderen in het sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk opgenomen. Kolendampvergiftiging. De 65-jarige mevrouw N„ wonende aan de Verwers- dijk te Delft, is als gevolg van kolen dampvergiftiging overleden. Zij had in de kachel verkeerde kolen gestookt, waardoor zich kolendamp vormde. Oplichter krjjgt 3'/i jaar. De rechtbank in Amsterdam heeft 'n 54-jarige chauffeur huisbediende uit Bussum wegens oplich ting veroordeeld tot drie en half jaar gevangenisstraf. De man had een 50- jarige Amsterdamse lerares 50.000 en een vrouw uit Schiedam f 30.000 afhan dig gemaakt, zogenaamd om zijn zaak uit te breiden. Het geld vergokte hij ech ter in Amsterdam en in het buitenland. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeente Vledder (Dr.) is benoemd de heer J. van Julsingha. De heer Van Jul- singha, die 37 jaar is, is adjunct-commies eerste klasse ter secretarie van de ge meente Markelo. Hij is Nederlands Her vormd en niet bij een politieke partij aangesloten. Vier jaar. Het Haagse gerechtshof heeft een 25-jarige Rotterdamse schoonmaker, die op 21 mei zijn 25-jarige echtgenote levensgevaarlijk heeft verwond met een stilettomes, tot vier jaar veroordeeld. De man was door zijn vrouw aan de kant gezet omdat zij een minnaar had. De man had haar neergestoken met een op die dag gekocht stilettomes. De vrouw overleefde de aanslag. T.V.-bewaking. In Rijswijk wordt maan dag een nieuw hoofdbureau van politit in gebruik genomen, waar televisie camera's zullen waken over het gedrag van de arrestanten op de luchtplaats en in de gang. Ook de dienstingang wordt geobserveerd. Geen klinkerwegen meer. Het provinciaal bestuur van Utrecht vindt dat klinker bestratingen in deze tijd niet meer vol doen voor wegen met doorgaand verkeer. Men heeft daarom besloten bij de aanleg en reconstructie van provinciale wegen uitsluitend asfaltverhardingen toe te passen. Sociologisch instituut in liquidatie. Het be stuur van het sociologisch instituut van het convent der christelijk-sociale orga nisaties is tot liquidatie van het insti tuut overgegaan. De onmogelijkheid de subsidies te verhogen en de noodzake lijkheid ervan, voortspruitend uit de enorme verhogingen van salarissen en andere kosten gedurende het tienjarig bestaan van het instituut, zijn de oor zaak van dit besluit. Novum. In New York kan men een soort Russische bontmuts kopen met een in gebouwde transistor-radio. De prijs is ruim 70 gulden. Verbindingssatelliet. Vanaf de luchtmacht basis Vandenberg is de verbindingssatel liet „Oscar" gelanceerd, bestemd voor het verkeer tussen radioamateurs in dertig landen. Het initiatief tot de lan cering werd genomen door een groep ra dioamateurs op het Foothill college in Los Altos Hills, Californië. Het K.N.M.I. deelt mee: Het continenta le hogedrukgebied verplaatst zich verder naar de Balkan terwijl de luchtdruk aan de Atlantische kust laag blijft. Daardoor handhaaft zich in onze omgeving een zuid oostelijke stroming van droge continentale lucht, waarin vrijwel geen bewolking voor komt. De temperatuur wordt elke dag iets hoger. De vorstgrens liep vanmorgen van het Nauw van Calais tot in het Rhonedal. Morgen kunnen de temperaturen bij zon nig weer op verschillende plaatsen tot bo ven 10 graden C. oplopen, maar door de sterke uitstraling daalt het kwik 's nachts nog tot even onder het vriespunt. Op de oceaan koersen nieuwe storingen langs de Azoren naar het zeegebied voor Portugal. DONDERDAG 11 MAART Kennemer Theater, géén filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De zeven de dageraad". Stadskantoor, 19.30 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering. Jozefzaal, 20 u.: Dia-avond kath. Vrou wengilde. Kennemer Theater, 20 u.: Filmavond door de Mij. tot Nut v. h. Algemeen. „De Opgang" 14.3017.30 u.: Verkoop middag t.b.v. het Orgelfonds. Ver. Geb. Plesmanweg, 14 u.: cursus handenarbeid St. Huish- en Gezinsvoor lichting. Galerie Boumans, expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, r.k. leeszaal, geopend van 1421 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 u.; r.k. leeszaal geopend van 19—21 u. VRIJDAG 12 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zondebok". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De zeven de dageraad". W.B. Theater, 20 u.: „De eerste mensen in de maan". Regina Caeli, 19.30 u.: Jongerenconferen- tie, Dekenale Jeugdraad. Galerie Boumans, Expositie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 u. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 u. Oosterwjjk, r.k. leeszaal geopend van 1421 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 u.; r.k. leeszaal geopend van 19—21 u. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland 185. Vrolijke zeemansliedjes spelend, kwam, het eigenaardige draaiorgel snel naderbij. Vlakbij onze drie vrienden stop te het instrument en meteen hield de mu ziek op. „Vrreemd" zei Tutu, die van die ge heimzinnigheid niets moest hebben. En ook Karo liep argwanend langs het pierement, dat zo vanzelf op hen af was gereden. Natuurlijk had Brammetje wijzer moe ten zijn en door moeten lopen. Maar van kindsbeen af had hij er al naar verlangd eens een draaiorgel te mogen bespelen. Dat wilde hij net zo graag als zeeman worden. En matroos was hij geworden, maar het grote wiel van het pierement had hij nog nooit mogen aanraken. Dat lieten de orgeldraaiers nooit toe. de Nu was er geen orgeldraaier in buurt. „Pas op" waarschuwde Karo nog, maar Brammetje had het wiel al te pakken en bracht het met een flinke slag in bewe ging. Muziek kwam er niet uit. Maar de beeld jes op dat wonderlijke instrument grepen eensklaps toe en in een snelle greep had den ze Bram, Karo en Tutu te pakken! Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam I Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bew. mist half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. regenbui M J,5 v-s SB zo O O zo zo zo zo zo z w.stil w w.stil wzw z zo zo zzo O O zo z nnw zo ono S3 6 7 6 4 7 5 7 6 -4 5 S3 8 8 7 7 5 8 15 12 11 5 5 o 1 w.stil 2 zw 3 w.stil verand. 2 w.stil 5 wnw 5 w.stil 13 w nno ono zw 9 12 7 -2 -3 -2 -10 -6 -2 -0 6 -3 3 -6 -5 -13 -9 -9 -2 -7 10 2 -2 3 18 13 1 EN DAT ZUN t>e VOORNAAMSTE I ZAKEN eu \N6N0IN66M MICHED HEEFT ERAVEEM <bE MAAKT1 AU HEEV ANDERS UIT MET NU IS HET SCHIP KVAAR, WE MOETEN AUEEN NOóEEN ROER HEBBEN HET IS WERKE VUKEEN JONGETJE T726F- - Vrijdag 12 maart Zon op 7.02 uur, onder 18.39 uur. Maan op 11.59 uur, onder 4.30 uur. Maanstanden 17 maart 12.24 uur volle maan. 25 maart 2.37 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 11 maart Hoog water 9.11 uur en 21.52 uur. Laag water 4.26 uur en 17.05 uur. Vrjjdag 12 maart Hoog water 10.33 uur en 23.27 uur. Laag water 5.34 uur en 18.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is I 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiderv

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2