MORGEN RIPOLIN de stadsorganist preludeert Bob Peters, theaterman ($t- MET 12 ••IBS Nieuwe kunstzaal „Floret" broederlijk gehuisvest bij cabaret „Tingel Tangel" SCHILDEREN „De Groep" exposeert in Vos' Woninginrichting Matthaus Passion op 12 en 13 april VARA contra homofilie-. sketches van „Lurelei" Johannes Passion op vrijdag 19 maart Acht miljoen mensen passeerden grens bij Venlo DINSDAG 16 MAART 1965 10 Bob Buys Albert de Klerk Eric Herfst: „Vrij pikant" Elizabeth II verzoent zich met de Windsors Heemsteedse Kunstkring Peter Diamand gepolst over directeurschap &pgig|P- ZORG DAT U ALTIJD ZO WEER OPGEKNAPT BENT! De radio geeft woensdag HILVERSUM H. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. T elevisieprogramma Correspondent van A.N.P. en A.F.P. in Djakarta SINDS ZATERDAG j.l. heeft Amster dam er een kunstzaal bij. Theater Tingel Tangel „verloofde" zich bij zijn achtste verjaardag met Kabinet Floret, zoals Ho ving het zei bij de opening. Cabarettiers hebben het over mensen en hun maat schappij. Dan valt te verwachten dat het in hetzelfde gebouw gevestigde kabinet louter figuratieve kunst zal laten zien. De leiding van het kabinet, in handen van de schilders Harry op de Laak, Hans van Norden en Nicolaas Wijnberg, stond daar al borg voor. De twee laatsten waren ver scheidene jaren geleden immers mede de gangmakers van de tentoonstelling van de „Realisten", die toen in het Stedelijk Mu seum een demonstratie wilde zijn voor fi guratieve kunst. Bepaalde museummen sen was dat weinig welgevallig. Diezelfde realisten werkten later nog voor belang rijke tentoonstellingen van monumentale kunst. Daar was het dat ik het werk van Op de Laak leerde kennen. Hier, in Ka binet Floret, zag ik voor het eerst schil derijtjes van hem: een paar hartverwar mende landschappen. En hartverwarmend is het dat deze figuren blijven opkomen voor bepaalde waarden, die te weinig aan het daglicht komen. WERK VAN HEN EN andere op deze eerste tentoonstelling vertegenwoordigden is wel te vinden in sommige kunsthandels Het wordt daar echter maar weinig ge- exposeerd omdat hun werk de handelaren te weinig winst opbrengt om het bedrijf goed lopende te houden. Floret wil een echte kunsthandel zijn, die in die leemte voorziet. De bezoekers van Tingel-Tangel kunnen er 's avonds tussen 8 en 11 uur te recht (behalve op maandag). Zaterdags is men van 11 tot 17 uur open voor iedere belangstellende. Men wil geen z.g. een- mans-tentoonstellingen, maar voor wie wil is het mogelijk nader kennis te maken met meer werk van één kunstenaar. Men kan verzoeken uitgenodigd te worden voor der gelijke „shows" en belle daartoe 020-64695 het nummer van Tingel-Tangel op. Een eigen telefoon is aangevraagd. „Wij brengen gewoon wat wij fijn vin den," zei Van Norden mij. Dat zijn weinig demonstratieve werkstukken, maar plezie rige schilderijen, aquarellen en tekeningen om thuis aan de wand te hebben. Was het eenvoudige werk van Op de Laak mij al een verrassing, er is meer waarvan ik nog niet wist. De als lithograaf meer be kende Metten Koornstra is na lange tijd weer gaan schilderen en doet dat op ge lukkige wijze. Jaap Hillenius blijkt ook een plezierig schilder. Een indringende teke naar is Herman Gordijn. De door mij on langs besproken Herman Berserik is met grafiek vertegenwoordigd en regelmatig zullen we ook een en ander zien van zijn stadgenoot, de Haagse schilder Kees An drea. We ontmoeten werk van mensen, die „In 't Goede Uur" exposeerden: van Theo Heynes, Arie Kater en Henk Pander. De picturale voorkeuren van de leiders liggen A dVP'rfPV.tip DONDERDAG 18 MAART zal's mid dags om 5 uur, door mr. dr. G. C. J. J. van den Bergh, lid van de commissie beeldende kunsten voor de raad der ge meente Haarlem, een expositie geopend worden van werk van leden van de Haar lemse vereniging van beeldende kunste naars „De Groep". Het bijzondere van deze tentoonstelling is dat zij wordt ge houden in het uitgebreide en gemoderni seerde bedrijf Vos' Woninginrichting aan de Amsterdamstraat in Haarlem. De ex positie duurt van 19 tot 27 maart en is dagelijks (behalve zondag 21 maart) ge opend van 9-21 uur. DE WAARNEMEND wethouder van kunstzaken, de heer P. W. Voskuilen, wijst in een uitstekende inleiding op de achter grond van deze expositie: waar men vroe ger dacht dat het publiek naar de kunst gebracht moest worden om gewend te ra ken aan kunst, is in onze tijd het inzicht gegroeid dat kunst ook naar het publiek gebracht kan worden. In plaats van één- richtings- dus tweerichtingsverkeer, waar bij kunst niet alleen in musea en kunst handels te vinden is, maar ook op plaatsen waar mensen in hun dagelijkse leefwijze plegen te komen, bijvoorbeeld winkels. Tegen die achtergrond is het initiatief van de heer Vos zeer zinvol en wethouder Vos kuilen spreekt er dan ook zijn vreugde over uit. Hij hoopt dat andere vertegenwoor digers van het bedrijfsleven dit voorbeeld zullen volgen. Het Comité van aanbeveling bestaat uit de heren M. Eek (algemeen voorzitter van de Ondememerscentrale), drs. W. Hazevoet (directeur van de dienst Sociale Zaken), W. C. M. Holt (vice-voor- zitter Kamer van Koophandel), drs. P. Mourik (directeur dienst van Economische Zaken en Statistiek), D. Schwagermann (adjunct-directeur Frans Halsmuseum) en Jacq. van Velsen (architect B.N.A.). Er wordt werk geëxposeerd van Cor van Baren, Jacques Clay, Poppe Damave, Frans Funke, Cor Hak, Kees Hak, Piet van Heer den, Roelof Klein, Ab Loots, Hans Mulder, Theo Mulder, Kees Okx, Hannes Postma, Wim Snitker, Wim Steyn, Levinus Tolle naar en Frans Verpoorten. Kim Novak getrouwd De 32-jarige Amerikaanse filmster Kim Novak is maandag te Aspen (Colorado) in het huwelijk getreden met de 37-jarige Britse acteur Richard Johnson. Dit is het tweede huwelijk van Johnson en het eerste van mejuffrouw Novak. Zij leerden el kaar kennen, toen zij hoofdrollen speel den in de film „The Adventures of Moll Flanders." misschien nu toch wel op een breder vlak dan voorheen, want ook Melle en Carel Willink werden gevraagd. De overige ver tegenwoordigden bij dit begin zijn Hans Engelman, Hans Bayens, Paul Hugo ten Hoopen, Theo Kurpershoek, Jutta Metzger, Ro Mogendorff en Peter Vos, wier namen wel meer in mijn verslagen met waarde ring werden genoemd. Daarom aan Tin gel-Tangel mijn hartelijke gelukwensen met deze „verloving". De Christelijke Oratorium Vereniging geeft, onder leiding van George Robert, haar traditionele uitvoeringen van de Matthaus Passion dit jaar op maandag 12 en dinsdag 13 april (19.30 uur). De medewerkenden zijn de sopraan Rig- gina Beekman, de alt Watty Knap, de tenor Arjan Blanken (evangelist), de tenor Paul Hameleers, de bas Herman Schey, de bas Arie de Rijk (Christuspartij), de bas Otto Ottens, de gambist Piet Lentz, de organist Klaas Bolt, het N.Ph.O. en het jongenskoor van de kathedrale basiliek. De 23-jarige Argentijnse pianiste Martha Argerich heeft in de Poolse hoofdstad Warschau het zevende in ternationale Chopin-pianistencon- cours gewonnen. De foto toont de pianiste tijdens de vertolking van een der verplichte werken. Het is de eerste maal, dat het Chopin-con- cours door een niet-Europese pianist is gewonnen. Mejuffrouw Argerich, die in Genève woont, kreeg behalve de eerste prijs van 40.000 zloty (onge veer 5.750 gld.) een prijs van 10.000 zloty van de Poolse radio voor de beste vertolking van Mazurka's Voorts kreeg zij een kristallen vaas van het Chopin-genootschap, een schilderij van de stad Warschau en een reis naar Montreal, aangeboden door het Canadese conservatorium. Arthur Moreira-Lima uit Brazilië en Martha Sosinka uit Polen wonnen respectievelijk de tweede en derde prijs. Er waren in totaal 77 kandi daten uit negenentwintig landen. IN DEZE RUBRIEK geven de stads- organisten Albert de Klerk en Piet Kee inleidingen op door hen uit te voeren orogramma's. Vandaag schrijft Albert de Klerk over het concert, waarmee hij morgen het winterseizoen zal besluiten. WOENSDAGAVOND zal het laatste or gelconcert van dit winterseizoen in de Con certzaal plaats hebben. Het heeft, door het verscheiden van de grote Nederlandse or ganist en componist Anthon van der Horst, een enigszins elegisch karakter. Het con cert vangt aan met een kort, doch karakte ristiek fragment uit Van der Horst's Parti ta over Psalm 8 „O Nostre Dieu, et Seig neur amiable", waarmee we de componist willen herdenken. In het volgende werk, de Preludio Fughetta van Hendrik Andriessen, wor den we getroffen door de verstilde medita tie, die mij doet terugdenken aan de tijd dat hij zo heerlijk improviseerde op het orgel van de Sint Josephkerk. Deze compo sitie ontstond in 1917 en werd veertig jaar later, als „Interlude" in Engeland uitge geven. De Preludio is ingrijpend veran derd; de slot-episode werd ontleend aan de inleidingsmaten. Op het orgelconcert van a.s. woensdag kunt u echter de oor spronkelijke versie uit 1917 beluisteren. Aan dit concert zal meewerken de mez. zo-sopraan Corry van Beckum, in het bij zonder bekend als vertolkster van het Franse lied. Eerst zal ze de aangrijpende cyclus „Miroir de Peine" van Hendrik An driessen voordragen. Op teksten van Hen ri Ghéon, bezingt de componist vijf mo menten uit het lijdensverhaal van Chris tus, de doodsangst in de hof van olijven, de geseling, de doomenkroning, de kruis draging en de dood. Geïnspireerd op het werk van André Caplet, schreef Andries sen in 1923 deze ontroerende „Poèmes1 HET PROGRAMMA VERVOLGT met Prélude en Sicilienne van Maurice Duru- flé. Over de componist hier nog enige ge gevens. Geboren in Louviers 1902, ont ving hij als koorknaap aan de kathedraal van Rouen zijn eerste muzikale indruk ken. Hij volgde de lessen in orgelspel aan het Parijse Conservatorium bij Tournemi- re en Vieme, tevens verving hij deze gro te organisten op de orgels van St. Clothil- de en Notre Dame. Compositielessen ge noot hij o.a. bij Paul Dukas, aan wie hij de, op dit concert te spelen Prélude en Sicilienne opdroeg. Ik zal U de vele eerste prijzen besparen, die Duruflé na zijn stu dies behaalde. Hij werd benoemd als or ganist aan de kerk van St. Etienne-du- Mont en werd leraar voor harmonie aan het Conservatorium te Parijs. Van zijn composities zijn het meest bekend de Va riaties over het „Veni Creator" en het Requiem voor koor, solisten en orkest, dat in Haarlem reeds enige keren een grote indruk heeft gemaakt. De Prélude en Si cilienne zijn genomen uit zijn Suite opus 5. Het eerste deel van dit orgelconcert wordt besloten met een improvisatie over een opgewekt mixolydisch thema, dat An thon van der Horst mij in 1952 verstrekte, en dat naar ik hoop een „Hommage" aan de onvergetelijke meester zal worden. CORRY VAN BECKUM opent het twee de gedeelte van dit programma met de Trois Prières van André Caplet, het Onze Vader, Wees gegroet en de Geloofbelijde nis. In Caplet's composities vinden we twee karakteristieken, een grote liefde voor het gregoriaans en een diepe bewon dering voor Debussy en zijn stijl. De eerste karakteristiek kan het resultaat zijn van zijn veelvuldige bezoeken aan het bekende klooster van de Benedictijnen te Solesmes, de belangrijke vernieuwers en propagandisten van het gregoriaans, het tweede vindt zijn oorzaak in de grote vriendschap met Claude Debussy. In het gregoriaans leerde Caplet het vrije ritme, de fijne modaliteiten en de voorbeeldige vokale schrijfwijze, van Debussy zijn har monieën en orkestraal palet. Het concert wordt besloten met het laat ste werk van de meester van St. Clothilde, le père Franck, waarmee dan tevens ons Cavaillé Coll-orgel voor de laatste maal geklonken heeft met de verouderde speel- mechaniek. Het instrument gaat nu vcor enige tijd zwijgen, doch we hopen het U weer in het najaar, betrouwbaar en met meer registratie-mogelijkheden, te laten horen. Zoals wij gisteren al meldden komt het Lurelei-cabaret vanavond niet op de tele visie. De VARA achtte twee nummers, die het cabaret zou brengen, n iet geschikt voor een groot publiek. Deze nummers gingen beiden over homofilie. De VARA had twee bezwaren: de teksten zijn te pikant en twee nummers over homofilie in één programma is wel wat te veel. Men is er bij de VARA bang voor, dat de homosexualiteit te veel op deze ma nier in de lachsfeer wordt getrokken. Er is door de VARA-leiding nog gevraagd of Lurelei z'n programma wilde wijzigen maar leider Eric Herfst kon aan dit ver zoek niet voldoen. „Door het schrappen van die nummers zou ons hele program ma door elkaar worden gegooid. Het was artistiek niet meer verantwoord nog op het scherm te komen". Volgens Eric Herfst was het eerste nummer over de homofilie „vrij pikant". Het was een persiflage op gespreksgroe pen waarin men mensen met een tegen gestelde mening of overtuiging met elkaar laat praten. Zo hadden wij een gespreks- groepje gemaakt met hetero- en homo- sexuelen. In het andere nummer over de homofilie kwam geen onvertogen of pi kant woord voor", aldus Eric Herfst. „Dat ging voornamelijk over het geroddel over de homosexualiteit. Dat nummer was te vens het slot van het programma." Naar de mening van Eric Herfst is het vooral het onderwerp, dat de VARA heeft doen besluiten de twee nummers van het programma te voeren. Eerder in de vori ge week had de VARA Bezwaren gemaakt tegen een scènetje, waarin Lurelei-lid Syl via de Leur „een van de meisjes van Jan Cremer" zou spelen. De leiding van Lurelei had hier wel begrip voor en besloot dit nummer te vervangen. De Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging geeft vrijdag 19 maart, 's avonds 8 uur, in het Concertgebouw te Haarlem een uitvoering van de Johannes Passion van Joh. Seb. Bach. Onder leiding van Jan Pasveer verlenen aan deze uitvoering medewerking de so praan Annette de la Bije, de alt Martha van Kerkhoff, de tenor Jan Waayer (evan gelist), de tenor Simon van der Geest, de bas Peter de Vos (Christuspartij), de bas Rom Kalma, de gambiste Corry Jansen Reder, de organist Simon C. Jansen en het N.Ph.O. LONDEN (AP) De betrekkingen tus sen koningin Elizabeth II van Groot-Brit- tannië en de hertog en de, hertogin van Windsor zijn maandag beter geworden na een ontmoeting waarbij een breuk van 28 jaar geheeld werd. Maandagavond reed Elizabeth door de re gen naar de Londense kliniek om de in de Verenigde Staten geboren hertogin te ontmoeten. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee vrouwen sedert Edward VIII afstand van de troon deed om de Amerikaanse gescheiden mevrouw Wallis Warfield Simpson te kunnen huwen, „de vrouw die ik liefheb". De ontmoeting vond plaats in de schaars verlichte grijs behangen suite in de kliniek, waar de zeventigjarige hertog herstellende is van een operatie aan een van zijn ogen. Men neemt aan dat de koningin geheel zal breken met het verleden en de hertog en de hertogin zal uitnodigen op haar kas teel in Windsor te komen. Concert op 22 maart Op maandag 22 maart zullen voor leden van de Heemsteedse Kunstkring vocale en instrumentale werken uit de Barok ten gehore worden gebracht in de Hervormde Kerk Wïlhelminapleinte Heemstede; aanvang 20.15 uur. De uitvoerenden zijn de sopraan Gonne Poirrié, de fluitist Edo Wilod Versprille, de hoboïst Hans Knijff, de cellist Wim Straesser en de clavecinist Louk Nelissen. Het programma vermeldt werken van Te- lemann, De Fesch, Monteverdi, Quantz, Bach, Alessandro Besozzi, Alessandro Scar latti en Baldassare Galupi. Edinburgh Festival Peter Diamand, de 51-jarige directeur van het Holland Festival, heeft maandag een gesprek gehad met functionarissen van het internationale Edinburgh Festival over het directeurschap van deze cultuurmani- festatie. Deze functie is vacant sinds het aftreden van lord Harewood. Het is een vriend schappelijk gesprek geweest, zo is bekend gemaakt. Op 30 maart zal een tweede on derhoud volgen. Groene Kruis. Tot nieuwe leden van het dagelijks bestuur van Het Groene Kruis zijn benoemd dr. W. J. Lojenga (Bergen NH), mr. J. H. J. Daniëls (Horn) en G. H. Post Cleveringa (Scheemda). Dr. Lojenga zal de plaats innemen van dr. C. E. Lindenbergh (Bloemendaal), die zich niet meer herkiesbaar stelde. „Haring zonder uitjes" is het verhaal dat Simon Carmiggelt vanavond zal lezen voor de VARA-televisie (20.45 uur). Bob Peters, producer van de musical „No, no Nanette" in Carré in Amsterdam is 64 jaar oud. Al 45 jaar is hij in het theaterbedrijf. „Ik heb die tijd alles gedaan, behalve opera's gezongen en films verhuurd", pleegt hij te zeggen. De levensgeschiede nis van Bob Peters zou een dik boek kunnen vullen. Hij moet een van de eerste werk studenten zijn geweest, want terwijl hij in Amsterdam rechten studeerde, figureerde hij in toneelstukken voor twee kwartjes of een gulden per avond. Hij maakte kennis met Louis Bouwmeester en speelde 500 voorstellingen achtereen Lancelot in „De Koop man van Venetië". Peters besloot geen jurist maar theaterman te worden, 's Winters reisde hij met Bouwmeester, 's zomers organiseerde hij kindervoorstellingen in Carré, hij stelde toneel- en operettegroepen samen, hij speelde in de stomme film. HIJ WAS een paar jaar schouwburgdi recteur. hij richtte de Nationale Revue op, waarin elf jaar achtereen Lou Bandy als topster optrad en maakte de eerste ijs- revue in Nederland. „Heleentje Burka heeft enige malen bij mij geschaatst. De laatste maal had zij een lief dochtertje, Petra. Die was drie jaar, toen haar moe der in de Apollohal in Amsterdam in de show stond. Dezelfde Petra is nu wereld kampioene". „Als Meijer Hamel op houdt met z'n hoofd stadoperette. of René Sleeswijk zijn revue staakt, komt er ver moedelijk niets meer voor in de plaats", zegt Bob Peters. „Zij zijn net als ik, beze ten van 't theatervak. Dat zij hebben leren kennen op 'n manier, die bij de jongelui van tegenwoordig ondenkbaar is. Ik heb 't allemaal zien groeien. Ik heb nog op de planken gestaan bij petroleum- en gas licht. Wij moesten vroeger werken als Advertentie Last van reumatische pijnen, spit, verkoudheid, hoofd- en zenuwpijnen of andere pijnen? Dan Togal! Helpt snel en goed. Met Togal is uw stemming altijd zonnig. Weer of geen weer. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Grammo- foonmuziek. 7.25 Van de voorpagina. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.13 Uitgeslapen: licht programma. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Ste reo: Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Romantische muziek (gr.). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Accordeonspel: amusementsmuziek. 11.58 Stereo: Ritmisch strijkorkest. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen t. b. v. land- en tuinbouw. 12.30 Concertorgelspel: lichte muziek. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kalender. 13.20 Pianotrio. 1 .45 Gesproken portret, radiobiografie. 14.00 Arbeiderszangvereniging en Noordhol lands filharmonisch orkest: klassieke mu ziek. 14.30 Kamerorkest: moderne muziek. 14.50 Kamerpraat, lezing. 15.00 Voor de jeugd. (Om 16.00 Nieuws). 16.50 Voor de zieken. 17.20 Radiokamerorkest en omroep- kamerkoor: moderne muziek. 17.50 Over heidsvoorlichting: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Pacifistisch Socialistische Partij. 18.30 Amusementsmuziek (opn.). 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Stereo: Kinderkoor. 19.30 Ar tistieke Staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Ste reo: Kinderkoor. 19.30 Artistieke Staal kaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Dansor- kest en zangsolisten. 20.40 Voetbalreporta ge Noord IerlandNederland. 22.35 Gram mofoonmuziek. 22.40 Nieuws. 22.50 Sopraan en piano: moderne liederen. 23.25 Jazzma- gazine. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Pianoreci tal: klassieke muziek (gr.). 7.30 Nieuws en SOS-berichten. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte grammofoonmuziek. 8.15 Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Oude kamer- Oude kamermuziek (gr.). 11.15 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Twaalf uurtje, cabaret. 12.05 Lichte orkestmuziek (opn.) 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Variant: Lichte muziek en reportages. 13.30 Vocaal ensem ble en instrumentaal kwartet (opn.). 14.00 Boeren en Burgers in Buitenveen, hoorspel. 14.25 Oude kamermuziek (gr.). 14.50 Lon- dens Symfonie-orkest: moderne werken (gr.). 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Lichte grammo foonmuziek. 18.05 Koorzang: geestelijke liederen (opn.). 18.30 Het Spektrum: nieuws uit de prot. christelijke organisa ties. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Leger des Heilskwartier. 19.45 Op de man af, praatje. 19.50 Lichte orkestmu ziek (opn.). 20.25 Gewijde muziek (opn.). 21.55 Sport in 't kort. 22.05 Passiedienst. 22.30 Nieuws. 22.40 Nederlands Strijkkwar tet: klassieke muziek. 23.10 Evangeliever kondiging in wereldperspectief, lezing. 23.25 Stereo: lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek (12.25 Weerbe richt en mededelingen voor de schippers). 12.50 Beursberichten en programmaover zicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 14.20 Jeugdkoorzang (Om 14.30 Voor de teen agers). 15.00 Nieuws 15.03 Gevarieerde muziek. 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Amusementsmuziek. 16.45 Koorzang. 17.00 Nieuws en mededelingen. 17.15 Top hits voor de teenagers. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en -filosofie. 18.50 Sportkroniek. 18.54 Gram mofoonmuziek. 19.00 Nieuws en radiokro niek. 19.40 Avondstemming. 20.00 Casino- muziek. 20.50 Grammofoonmuziek. 21.00 Kamermuziek. 21.30 Japanse muziek. 21.50 Pedagogische uitzending. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.45 De zeven kunsten 23.00 Nieuws. 23.05 Feiten en muziekjes uit voorbije jaren. 23.30 Amusementsmuziek. muziek (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NEDERLAND I. NOT/NTS: 14.05-14.30 Schooltelevisie. NTS: 17.50-18.25 Eurovisie: Wielrennen: Laatste etappe v. d. wedstrijd Parijs-Nice. 19.00 Nws. 19.01 Barend de Beer, film voor de kleuters. 19.06 Weekjoumaal voor ge hoorgestoorden. 19.33 Engelse les. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voordracht 20.55 Tel uit je winst, quiz. 21.30 Spreken met schrijvers. 22.05 Lucille Ball-show. 22.35 Actueel Humanis me. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Do cumentaire over de fabrikage van de Rolls Royce. 20.20 Station Petticoat, TV- film. NCRV: 20.45 De grote wereldgods diensten: Hindoeïsme, documentaire. 21.25 Dzjes Zien: jazzmuziek. 21.50 At tentie. CVK/IKOR: 22.10-22.35 Program ma gewijd aan de Deense denker Sören Kierkegaard. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I AVRO: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NT 19.00 Nieuws. 19.01 Barend de Beer, TV- film voor de kinderen. 19.06 Teleac: Tele visie-academie. KRO: 19.35 De Flintstones, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. KRO: 20.20 Brandpunt. NTS: 20.40 Voorronde voetballen om wereldkampioen- V2V2.ÜZ vastenepiloog. NTS: 22.40 Journaal. 22.45-23.15 Teleac: Televisie-academie. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 Confrontatie Engeland in de spie gel, documentaire. 20.45-22.15 Kleren ma ken de man, film. Philips kleurentelevisie: 20.30 Koloriet een kleurentelevisiemagazine. paarden. Dat is tegenwoordig met het ge subsidieerde toneel niet meer nodig. Dt prikkel is weg. EVENALS HAMEL en Sleeswijk verzet Peters zich heftig tegen het subsidiebeleid in de Nederlandse theaterwereld. „Als vrije ondernemer moet je zorgen dat je produktie zakelijk verantwoord is. De Ne derlandse Comedie, of de Nederlandse Opera kunnen bijvoorbeeld een kostbaar decor bouwen voor een paar voorstellin gen, wij moeten altijd zeker kunnen zijn van lange series. Ik ben niet tegen subsi die, maar deze zal moeten worden gebruikt voor experimenteel toneel of voor produc ties, die niet zakelijk, maar dan beslist wel cultureel verantwoord zijn". Het vrije theater wordt volgens Peters uitgebuit. „Soms haal ik bijvoorbeeld een groep dansers naar Nederland en huur ik daarvoor de Apollohal. Aan gages en zaal- huur en reclame moet ik dan zo'n 10.000 gulden per dag opbrengen. Als ik dan na een week 100.000 gulden aan recette heb gebeurd, moet ik daarvan 25.000 gulden aan vermakelijkheidsbelasting en omzetbe lasting afstaan. Nergens in de wereld zijn die lasten zo hoog. Buitenlandse artiesten snappen er niets van. Ze denken, dat wij ze bestelen. Het geld dat ik voor de over heid verdien wordt weer gegeven aan ge subsidieerde toneelgroepen, die mij «'.aar- door kunnen beconcurreren met onder an dere lage toegangsprijzen. Dat is nog een krankzinnig toestand. Ik heb de afgelopen 45 jaar aan Amsterdam zoveel vermake lijkheidbelasting afgedragen, dat men voor het bedrag reeds twee theaters had kun nen bouwen en als men dit nu maar had gedaan had ik al die jaren met plezier betaald. Het Algemeen Nederlandsch Persbureau A.N.P. en het Franse persbureau A.F.P. hebben besloten als gemeenschappelijk correspondent in Indonesië, met als stand plaats Djakarta, aan te stellen de heer Frank de Jong. De heer De Jong is 34 jaar. Hij begon zijn journalistieke carrière in 1952. Voordien was hij vier jaar werk zaam bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij zal de eerste Nederlandse cor respondent in vast dienstverband te Dja karta zijn na het herstel in 1963 van de diplomatieke betrekkingen tussen Neder land en Indonesië. Volgens Duitse cijfers hebben in het af gelopen jaar circa acht miljoen personen onze landsgrens gepasseerd via de door laatposten bij Venlo. Alleen al via het NS-station in Venlo passeerden er 588.000 reizigers. De „Keulse barrière" spande de kroon met 3,4 miljoen passanten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 10