Johnny Crossan meent dat Noord-Ierland man van veel bravour gebleven oranje-ploeg zal verslaan 1 George Best, de Ierse Moulijn, grote gevaar voor Nederland Van Coningsloo greep ritzege in een massale eindsprint Eerste klasser HBC bezorgde kampioen DSB ruime nederlaag Stadionveld in Belfast staat vol met plassen Anquetil gaat Parijs-Nice winnen Voetballer in de kou Leeds United naast Chelsea Damesturnploeg tegen Roemenië Draverij-tips TYBB door zege minder in 't nauw Rudie Lubbers bokste fraai Schaakclub Weenink greep kampioenschap mmm TV-visite? DFpSTE pastilles altijd welkom! DINSDAG 16 MAART 1965 15 Zo goed mogelijk "fr Populair Leeds United speelt hier drie wedstrijden Pouwels-Windsma snelste in Pijlenrit Jan Dassen Gezelschapgreis? DROSTE pastilles altijd welkom! Belgisch hockeyteam HPG ingedeeld in waterpolocompetitie Zwollenaar verbeterde schoolslagrecord 100 m lUUWmUIAAAAmKIAWWAAAAfUUUmiUÜIIUIAAAAAMaaaaaaaff/yyy^^im^^yjmj. UUWMmumWMIIimMKMMUUUimüllWMAIWMaaMaaaMMMaafify^nifljuyyyyyyimmmymni^ MANCHESTER, 12 maart. „We kloppen Holland woensdag in het Windsor- park. Ik ken de Hollandse speelwijze. Natuurlijk doet Coen Moulijn mee. Hij is de beste linksbuiten van Europa. Okay, we stoppen Moulijn en leggen daarmee de hele Hollandse aanval lam. Wij hebben ook een Moulijn. Hij heet George Best. Speelt hier ook in Manchester. Bij United. Met hem samen maak ik een paar goals. Staat Pieters Graafland nog in doel? Okay, maken we er eentje minder. Maar winnen doen we woensdag in Belfast". Luid lachend zegt Johnny Crossan die woorden. Met dezelfde bravoure, die vele Rotterdammers nog uit zijn Sparta-tijd herinneren. De stevige Ierse jongen met zijn Beatle-kuif kan weer bravoure tonen. Na zijn minder glanzende rol in het Sparta- team en zijn weinig opvallende spel bij Standard Luik ging Crossan twee seizoenen geleden terug naar het Engelse voetbal, waar hij meehielp Sunderland te promoveren naar de eerste divisie. Dit seizoen kreeg de in dit Engelse voetbal goed draaiende Crossan een aantrekkelijke transfer naar Manchester City. In het donkere, lege stadion van die club trof ik hem na de dagelijkse training. „Zondag moet ik nog voor City spelen in de league. Maandagmorgen trainen we voor het eerst samen met het Noordierse elftal. Dit keer is het hele team gevormd uit Ierse jongens die in de Engelse league spelen. Terry Neil van Arsenal staat op de spilplaats. Voor hem moest Albert Campbell, de enige die in de Noordierse league speelt, in de Belfast Crusaders het veld ruimen. Dat Neil meedoet is een ge duchte versterking. Jammer voor Kerk- hoffs. Die doet toch mee, hè? Of hebben jullie een andere middenvoor. Kruiver? Speelt Wiersma ook mee? Als ik hem uitleg, dat hij echt wel enkele jaren achter loopt met zijn kennis van het Nederlands voetbal en hem de namen noem van de tegenwoordige kandidaten voor het Nederlands elftal, herhaalt hij verbaasd enkele namen „Schrijvers Daar moet ik vroeger In Sparta toch wel eens tegen gespeeld Coach Bert Peacock resultaten hebben, maar kennen doe ik hem niet. Geurtsen? Wie is dat? Is die beter dan Moulijn? Dan kan Holland winnen, want Moulijn is de beste Zijn bravoure is verdwenen. Veel min der luid zegt hij: „Jammer, dat bij ons McCullough van Arsenal niet meespeelt als linkshalf. We hebben er dit keer ook een debutant in Dave Clements. Linksbin- nen. Twintig jaar. Ken hem niet. Maandag zal ik hem wel zien. Dat is onze handicap, dat wij elkaar niet goed kennen. Ik heb België op Wembley tegen Engeland' zien spelen. Wonderful. Die knapen spelen wekelijks met elkaar. Zaten acht of negen Anderlecht-jongens in. Die vinden elkaar blindelings. Zo'n nationaal team is ideaal. Een kern van acht, negen, van vijf spelers desnoods. Wij zien elkaar twee ochtenden voor een interland, trainen twee ochtenden en moeten dan de wei in als nationaal team „We hebben ons zo goed mogelijk op deze wedstrijden in de voorronden van de wereldkampioenschappen voorbereid. Het zou wat betekenen otn als klein land, als Noord-Ierland mee te doen met de grote broers als die kampioenschappen volgend jaar hier in Engeland gehouden worden. Voor ons zou dat heel veel betekenen. Mis schien voelen jullie dat niet zo sterk als wij, Noord-Ieren. Voor ons is het meer dan alleen maar een klein land zijn. Dat is Holland ook. Voor ons betekent het erkenning. Voor ons is het meer dan een sportieve prestatie, meer dan sport We hebben ons zo goed mogelijk voor bereid. Toen twee jaar geleden Bert Pea cock als coach werd aangesteld, heeft hij getracht zoveel mogelijk interlands voor ons te plannen. Daar moeten de Engelse Leider Jacques Anquetil is in de zeven de en voorlaatste etappe van Parijs-Nice geen moment bedreigd geweest. Het leek er veel op, dat de favorieten reeds genoe gen hadden genomen met de klasseringen van het ogenblik en daarom de kleintjes rustig een avontuur toestonden. De Franse neo-prof Desiré Letort profi teerde daarvan door na 35 km het peloton te ontvluchten en een voorsprong te ne men, die tot bijna acht minuten uitgroei de. Daarna liep het verschil langzaam maar zeker terug en zelfs de steun van Jo van der Vleuten, die na 155 km weg sprong en binnen korte tijd de leider be reikte, mocht niet baten. Eerst werd Le tort achterhaald en meteen gelost door het peloton, daarna haalde Michel Dancelli Van der Vleuten terug. De Italiaan meen de onmiddellijk daarop zelf weg te kun nen springen, doch toen nam Van der Vleuten wraak door op zijn beurt deze po ging te verijdelen. Hoewel zich kort voor het einde nog even een sterke kopgroep vormde met alle favo- Een speler van de voetbalvereniging Bad Oldesloe in Sleeswijk Holstein heeft het afgelopen weekeinde een kil avon tuur beleefd. Hij was als onderdeel van zijn conditietraining in zijn eentje een sauna in het clubgebouw gaan nemen. Toen hij na het stoombad in adamskos tuum wat oefeningen buiten in de sneeuw had gedaan bleek de deur in het slot te zijn gevallen. Hij heeft toen bij een temperatuur van 12 graden on der nul een halfuur lang tandenklappe rend om het gebouwtje heen gerend en heeft zich tenslotte met grote moeite door een ventilatieluikje gewrongen om, half bevroren, de kachel weer op te stoken. Bad Oldesloe verloor zon dag. rieten liep het tenslotte toch op een mas sasprint uit, waarbij Georges van Co ningsloo zijn ploegleider Gaston Plaud on danks het mislukken van Letorts vlucht toch een etappezege bezorgde. De uitslag was: 1. Van Coningsloo (B.); 2. Dancelli (It.)3. Zilioli (It.); 4. Bocklandt (B.); 5. Haast (Ned.); 6. Wolfshohl (D.); 7. Jan Janssen (Ned.); 8. An quetil (Fr.); 9. Balmanion (It.); 10. Motta (It.); 12. Den Hartog (evenals rest van petoton zelfde tijd als de winnaar). Het algemeen klassement: 1. Anquetil (Fr.) 32.29.08 2. Altig (D.) 32.31.26; 3. Zilioli (It.) 32.32.04; 4. Poulidor (Fr.) 32.32.59; 5. Jan Janssen (Ned.) 32.33.18; 6. Den Hartog (Ned.) 32.33.27 7. Junkermann (Did.) 32.34.05; 8. Motta (It.) 32.34.21; 9. Nedelec (Fr.) 32.35.32; 10 Haast (Ned.) 32.36.06; 15. Van der Vleuten (Ned.) 32.38.13; 22. Schuuring (Ned.) 32.43.13; 26. Lute (Ned.) 32.45.28; 27. Van Espen (Ned.) 32.45.29; 29. Maliepaard (Ned.) 32.45.39; 37. Wouters (Ned.) 32.49.39; 38. Van Dongen (Ned.) 32.51.12; 40. Gel dermans (Ned.) 32.53.18; 50. Groeneweg (Ned.) 33.00.35; 60. Nijdam (Ned.) 33.07.35; 63. De Haan (Ned. 33.10.10. profclubs, waar wij ons brood in verdie' nen, vrij voor geven als het maar even kan. Meer dan drie dagen krijgen we geen verlof. Door zoveel mogelijk wedstrijden te spelen probeerden we elkaar te leren ken nen in het team. Het eerste jaar, vorig seizoen, boekten we mooie resultaten Wonnen van Wales, Uruguay en Schotland. Door die goede resultaten verlengde de bond het contract van Peacock. Dit sei zoen hebben we nog al eens verloren Hij slingert zijn tas over de rug, loopt een paar passen van me weg en roept, ineens weer vol bravoure, over zijn schou der: „Maar woensdag verliezen we niet In Windsor-park, op eigen grond zijn we haast niet te kloppen „Dat is'm," wijst Johnny in Dave's Pub, waar we elkaar in de late namiddag weer ontmoeten. Hij heeft een afspraak voor me versierd met de Noordierse „Moulijn", George Best. Een magere jon gen met een zwarte kuif wuift terug als Johnny roept. Hij probeert langs de dichte mensenkluwen, die tegen de bar plakt, te lopen. Ze houden hem op, spreken hem aan, duwen hem sodawater in de hand. „Georgie is hier in Manchester enorm po pulair," verontschuldigt Johnny. Hij is een van de nieuwe sterren, die Matt Busby na de vliegtuigramp, op kweekte. Busby ontdekte hem toen-ie 15 jaar was en zette hem in de „ground- staff". Doen ze met heel wat jonge jon gens, stadiongangen vegen, kleedkamers schoonhouden, zo wat geld verdienen en verder trainen, elke dag. Georgie ging na twee dagen al weer terug naar Belfast. Had geen zin in dat slavenbestaan. Zijn vader praatte hem om en Georgie ging terug naar Manchester. Nu verdient-ie als profspeler minstens f 1.000,- per week, heeft een auto, een kleintje. Want Georgie is een echte Ier. Zuinig, oppassend. Stuurt elke week het grootste deel van zijn sala ris naar huis. Fijn voetballertje. Schiet even makkelijk met twee benen. Enorme balcontrole. Ziet er niet robuust uit, hè, De positie van Chelsea, dat bovenaan staat in de Engelse eerste divisie, is er na maandag niet fraaier op geworden. Leeds United kwam gelijk met de Londe- naren door een duidelijke 5-1 overwinning op Burnley en het in prachtige vorm spe lende Manchester United behaalde twee dagen na de 4-0 zege op Chelsea wederom een duidelijk succes. Nu werd Fulham op Old Trafford met 4-1 geklopt. Door dit re sultaat neemt Manchester United de der de plaats in met één punt achterstand op Chelsea en Leeds United. Voorts won in de eerste divisie Sheffield Wednesday met 3-1 van Aston Villa en versloeg Wolver hampton Wanderers op eigen veld West Bromwich Albion met 3-2. Advertentie Niet alleen het Nederlandse A-elftal zal, zoals eerder werd gemeld, begin mei te gen de ploeg van Leeds United uitkomen, ook Jong Oranje en PSV zullen de Engel se eerste-divisieclub, die duidelijke kam pioensaspiraties heeft, ontmoeten. De wedstrijd Nederland - Leeds United wordt woensdag 5 mei in het Feijenoord- stadion gespeeld. Een dag later komt Jong Oranje in de Goffert te Nijmegen tegen de Engelsen uit. De ontmoeting PSV - Leeds United, die uiteraard in Eindhoven wordt gespeeld, is vastgelegd op dinsdag 11 mei. De wedstrijd Nederland West-Duits- land amateurs is voorts enkele weken uit gesteld. De ploegen ontmoeten elkaar niet 16 mei, doch pas woensdag 2 junL De combinatie Pouwels-Windsma (Hei- loo-Muiderberg) is winnaar geworden van de Polenrit van de RAC-Oost, die dit weekeinde werd gereden. Start en finish van deze eerste van de vijf ritten, tellend voor de Nederlandse kampioenschappen betrouwbaarheidsritten van de KNAC, waren in Vierhouten. In de B-klasse ze gevierde de équipe Wanders-Van Unen. VOETBAL Het Surinaamse voetbalelf tal heeft zondag in Paramaribo met 6-1 ge wonnen van Trinidad De wedstrijd gold als laatste ontmoeting in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap, maar was van geen enkel belang meer omdat in deze poule Costa Rica reeds als eerste was geëindigd. Het Noordierse elftal, dat woensdag tegen ons oranjeteam in het veld zal treden. Vijfde van links (met de bal voor de voeten) de 18-jarige linksbui ten George Best, de Noordierse „Moulijn". Geheel links: oud-Sparta speler Johnny Crossan. maar pas op. Hij is hard als een kei. Durft z'n body te gebruiken. Dat leer je trouwens wel in de league hier Hello, Georgie, Hij komt aan ons tafeltje zitten. Vanaf dat moment is het voeren van een gesprek onmogelijk. Het wordt gevoerd door steeds weer tussen ons inhangende fans, die hem een „pale" willen opdringen, die over de laatste en de komende wedstrijd van Man chester United met hem willen praten. Hij kent het Nederlands voetbal nauwelijks, heeft van anderen gehoord, dat we twee keer van Albanië gewonnen hebben. Vindt dat een mooie prestatie, hoewel hij nooit tegen een team als Albanië heeft gespeeld, dat soort voetbal niet kent. Defensief? De Zwitsers speelden in Belfast ook sterk defensief. Hij hoopt dat Holland dat woens dag niet zal doen. Dat vermoordt elke wedstrijd Die opmerkingen plaatst hij onder armen door en langs lijven van tus sen ons inhangende voetbalfans. Hij weigert elk glas bier dat hem aan geboden wordt. Johnny niet. Johnny drinkt wel-, een gpale:'* v.;*-"-••• p Als Georgie Best weggaat, schreeuwt Johnny: „Ik heb hem gezegd, dat we de Hollanders woensdag in Belfast zullen kloppen Georgie glimlacht, groet en zegt nauwe lijks hoorbaar in de stampij van de pub: „We'll see Advertentie Voor het eerst m de geschiedenis van de Nederlandse turnsport zal de nationale damesploeg een uitwedstrijd turnen tegen 't Roemeense team. De Roemeense dames- ploeg geldt als een der sterkste in Europa. Bij de Olympische Spelen van Tokio be zette Roemenië de zesde plaats in het lan- denklassement. De wedstrijd wordt 19 juni gehouden, waarschijnlijk in Boekarest. Het Belgische hockey-elftal dat zondag 21 maart in het Wagenerstadion te Amstel veen tegen het Nederlands elftal uitkomt, is als volgt samengesteld: doel: J. Buisseret; achter: D. Mussiaux en A. Muschs; midden: G. Vanderulst, J. Ie Clercq en Y. Bernaert; voor: Cl. Ravinet, M. Bernaert, J. Gilles, J. Roersch en M. Muschs. Dj tips voor de draverijen op dinsdag 16 maart (avondmeeting) zijn: 1. Voetbal-prijs, le serie, 7 uur, 2000 meters 1. Arrow Axworthy; 2. Btirmann B.; 3. Bea, outsider: Zoon van Quinta. 2. Voetbal-prijs, 2e serie, 7.30 uur: 1. Baron Heny; 2. Brahmapoetra S.; 3. Charles H., out sider: Bergleeuwerik S. 3. Volleybal-prijs, 8 uur, 2000 meter: 1. Buziau Norton; 2. Alice van Hagheweyde; 3. Bertha P., outsider: Anastasia Hanover. 4. Hockey-prijs, 8.30 uur, 2040 meter: 1. Duin pieper S.; 2. Crack Hollandia; 3. C. van Rood en Noot, outsider: Checkmate. 5. Rugby-prijs, 9 uur, 2000 meter: 1. Bubby Six; 2. Boyke Hollandia; 3. Anja Kitty, outsider: Adua Scotch B. 6. Badminton-prijs, 9.30 uur, 2000 meter: 1. Win ston Hanover; 2. A Reine Kinley; 3. Bravour S., outsider: Alkestis van E. Voor de hoofdklasse en de eerste klasse heren van de KNZB heeft de waterpolo- commissie reeds de indeling bekend ge maakt. In de eerste klasse A is HPC 1 in gedeeld met: DJK 1, het Gooi 1, GZC 1, PSV 1, RZC '90 1 en UZSC 1. In de overgangsklasse van de tafelten- nis-competitie heeft TYBB de verwachte zege op Hotac geboekt en kan zich dus nog redden. Togido had met SVP geen moeite en won vorstelijk met 9-1. Bij de eerste klassers verloor kampioen DSB van HBC, dat zich sinds korte tijd de rol van reuzen- doder heeft aangemeten. Onderaan kwam GTTC 2 vrijwel in veiligheid door een op vallend gelijkspel tegen TYBB 2. In groep A ging Doko met grote cijfers ten onder en is hierdoor niet meer te redden. TYBB had met Hotac niet al te veel moeite. Schoof won drie maal, Van Veenen daal en Van Neste zorgden beiden voor twee overwinningen en dat betekende dus winst met 7-3. Togido deed het nog stevi ger bij SVP en won met 9-1. Luining en v. d. Beng bleven ongeslagen en de enige verliespartij kwam van invaller Wijnands, die aldus twee punten noteerde. De stand is nu als volgt: SVE 18-32, AMVJ 3 17-30, Togido 17-23, SVP 18-22, Victory '55 2 17-21, TTB 17-16, UTC 17-16, VVGA 3 18-13, Smash 4 17-9, TYBB 17-7, Hotac 17-1. In 1 B dus een verrassende zege voor HBC tegen kampioen DSB. Janmaat deed verdienstelijk werk met drie overwinnin gen. Loeffen verloor voorts alleen van Theo Vermolen en Tol bracht diens broer Gijs zijn derde nederlaag toe. GTTC 2 was tegen TYBB 2 prima op dreef. Dijkzeul en Van Wieringen wonnen twee maal en Van Houten won van Nelis, wat er dus 5-5 van (naakte. Heemskerk miste zijn laatste kans van de negende plaats te komen door met 6-4 van VTC te verliezen. Bij de Vel- senaren was Hes weer eens ongenaakbaar en behoefde Koster alleen aan Keet een punt af te staan. Prowano won voorts met 10-0 en Togido 3 kreeg Bloemendaal onder de duim. Van Zwol en Hart wonnen hier twee maal en Reinders zorgde voor Er staat water op het veld. En niet zo zuinig ook. Plassen rond de middencirkel, plassen voor de doelen. Water op klei Denis Neville had de inspectie snel vol tooid: „Tel Aviv Boys" berichtte hij in de kleedkamer, waar het Nederlands elftal zich voorbereidde op een lichte training. De nutteloos geachte oefenwedstrijd tegen Israel begint plotseling betekenis te krij gen. Het was dus toch een goede generale, dat waterballet in Israel. Misschien zal hier onder dezelfde omstandigheden ge speeld moeten worden. Oranje arriveerde gistermiddag op het vliegveld bij Belfast, de Noordierse haven stad. Het is een tocht vol strubbelingen geweest tussen Amsterdam en Belfast. In Londen was niet gerekend (ondanks de boekingen in Nederland) op zoveel passa giers voor het lijnvliegtuig. Dus kreeg Neville met zijn jongens voorrang en ble ven de officials twee uur wachten op de volgende vlucht. De koffers en tassen van de officials waren met de spelers meege gaan naar het „buitenverblijf" van de uit verkorenen, 15 mijl buiten de havenstad. Maar dat was de bedoeling niet, een deel van het gezelschap bleef in Belfast. Dus werd het een goede dag voor de taxi chauffeurs. In het voorstadje Dunmurry in het hotel „Conway" lagen de spelers reeds op bed. Neville liet ze uitrusten van de reis. Een hotel als een kasteel, een paleisje in groe ne tegels en groene tapijten, op een heu vel verborgen achter lange oprijlanen. Als prinsen logeren ze daar, de spelers van het Nederlandse elftal. De stad is overi gens nog niet ondersteboven van de wed strijd. Harry Marks, onze taxichauffeur, haalde zijn schouders op: „Nederland wint. Ik vocht bij Arnhem voegde hij er aan toe. Holland wint, zeggen ze hier, want hun vertrouwen in hun los-zand-team is niet groot. Maar de kleine groep Nederlanders weet beter. Het Noordierse team bestaat uit elf in de Engelse league geharde kerels. Als ze ook maar een greintje ge ïnspireerd worden door de St.-Patrickday Tijdens de in het Zwolse Stylobad ge houden wedstrijden voor de nationale zwemcompetitie van de KNZB heeft Hans Spijkerman van het Zwolse PZZ het Ne derlands record op de 100 meter school slag heren verbeterd. Hij noteerde de tijd van 1 minuut 10,5 seconden. Het oude re cord stond met 1 minuut 11 seconden op naam van Wieger Mensonides en Ronny van Ernpel. vierende landgenoten, krijgt Nederland het in de natte klei zwaar te verduren. Van daag prikken de terreinknechten gaten in het veld. Een harde zeewind jaagt door het stadion 50.000 staan- en 5.000 zit plaatsen en misschien zakt de water stand nog wat. Op het gravel draaien de elf spelers en de reserves hun rondjes, ze zijn allen in uitstekende conditie. Daan Schrijvers grijnst nog eens onder het sprintje: „Geen brief van Elek Schwartz, van Benfica en ook niet van „Inter", want dat laatste beweren ze ook,' zei hij voor de training. Die geruchten gingen enkele dagen rond. De Nederlandse boksbond kan na de voorronden van de nationale kampioen schappen, die dit weekeinde in het Vlis- singse concertgebouw werden gehouden, de toekomst met een zeker optimisme tege moet zien. Het merendeel van de dertien wedstrijden, die de ruim 600 toeschouwers te zien kregen, stond op een behoorlijk niveau en het was verheugend dat vooral jongere boksers enkele goede prestaties leverden. Een klasse apart vormde de Amsterdam se halfzwaargewicht Rudie Lubbers, die in nauwelijks twee ronden afrekende met de Groninger Jan Roossien. Wim Gerlach, die Nederland evenals Lubbers op de Olympische Spelen van Tokio vertegen woordigde en in de afgelopen jaren een vaste finalist was, overleefde de voorron den niet. Tegen de felle en stevig slaande Rotterdammer Le Cocq trachtte Gerlach door klemmen en allerlei andere verboden handelingen de schade tot een minimum te beperken. Le Cocq liet zich echter niet van de wijs brengen en toen Gerlach in de laatste ronden eindelijk een openbare waarschuwing kreeg, stond niets de over winning van de felle Rotterdammer in de weg. De IJmuidenaar Henk Schoorl won door opgave in de derde ronde van Arie Verkade uit Vlaardingen in het halfzwaar gewicht Lichtweltergewicht; Johnny van Schaick (Amsterdam) w.o.p. van Jan Bos (Rotterdam); middengewicht: Jan Gieltjes (Amsterdam) w.o.p. van Bob Bouhuizen (Vlaardingen); zwaarweltergewicht: Huub Schenk (Amsterdam) wint door opgave in de tweede ronde van Lodi Koolmees (Den Haag); Leo Butter (Rotterdam) wint door interventie van de scheidsrechter in de 2e ronde van Leo Bouwman (Amsterdam), halfzwaargewicht: Henk Schoorl (IJmui- den) wint door opgave in de derde ronde van Arie Verkade (Vlaardingen); Rudie Lubbers (Amsterdam) wint door k.o. in de tweede ronde van Jan Roossien één punt. Jacobs en v. Veen zorgden samen voor de tegenpunten. VGZ nam geen halve maatregelen tegen Doko en won met 8-2 Hoogeweg bleef zonder verlies; Deus en Ales verloren resp. alleen van Zoontjes en Bakker. Fusie ging ook tegen Rapidity roemloos ten onder en wel met 9-1. Het enige punt kwam van Vandenbosch tegen Weber. HBC 2 boekte met 7-3 ruime winst tegen GTTC. Booms en Hageman sloegen deze zeven punten samen bij elkaar. De standen: 1 A: Togido 2 18-34, TOG 17-29, Rapidity 18-24, Oranje Zwart 18-22, HBC 2 18-21, GTTC 18-14, VGZ 18-12, DSB 2 16-11, Fusia 18-1. 1 B: DSB 18-30, Prowano 18-29, Togido 3 18-28, HBC 18-21, Bloemendaal 17-18, VTC 17-13, TYBB 2 17-21, GTTC 2 18-10, Heemskerk 18-9, Oranje Zwart 2 17-6. Bij de tweedeklassers mogen de kam pioenen dan al bekend zijn, in enkele groe pen wordt er toch nog fiks gestreden om de negen die en tiende plaats. Alleen in A is bekend, dat dit resp. HBC 4 en Rijtelbi zulen zijn. In B echter delen Johez en. CSV de laatste plaats met 9 punten èn een wedstrijd nog te spelen. HBC 3 is met 11 purten dus nog niet veilig. In C is TYBB 4 definitief tiende en kan VGZ 2 de negende plaats alleen nog aan VTC 4 kwijt. De reserves zullen daartoe de resterende wed strijd moeten winnen. Lukt dat niet dan is een beslissingswedstrijd onvermijdelijk. Uitslagen. Heren. IA: VGZDoko 8—2, Fusia Rapidity 1—9, HBC 2—GTTC 7—3. 1B: Togido 3—Bloemendaal 64, Heemskerk—VTC 46, TYBB 2—GTTC 2 5—5, DSB—HBC 3—7, Pro wano—Oranje Zwart 2 100, Bloemendaal— Heemskerk 100. 2A: ShotProwano 3 73; DSS- Winfried—HBC 4 10—0, Hotac 2—Geel Wit 8—2, RKTVU—TYBB 3 9—1. 2B: CSV—Johez 5—5, VTC 2—TOG 2 2—8, GTTC 3—TOG 2 6—4, HBC 3— DSB 3 8—2. 2C: VGZ 2—CTTC 3—7, Spweb— Fusia 2 100, Rapidity 2—Tógido 5 4—6, TYBB 4VTC 4 2—8, Hotac 3—Prowano 2 3—7, VTC 4 Rapidity 2 2—8. 3A: Shot 2—Togido 7 9—1, DSS- Win fried 2TOG 3 46, DrosteAlliance 82, HBC 5Oranje Zwart 3 7—3, GTTC 4—Alliance 55. 3B: Togido 6Te Zaanen 37, Droste 2 Sneeuwbal 010, Prowano 4TOG 4 28. 3C| PVFC—TYBB 5 8—2, Fusia 3—CSV 2 5—5, Johez 2PVFS (kampioen) 19. 3D: VTC 5CTTC 4 5—5, Togido 8—Meertreffers (kampioen) 0—10, Sido—Doko 3 2—8, Hotac 4—RKTVU 3 4—8. 4A: PWS 2—Spweb 6 9—1, Alliance 2—PWS 2 9—1, HBC 7—GTTC 7 4—6 (PTCD kampioen). 4B: Spweb 5HBC 6 46, Droste 3Oranje Zwart 4 4—6, Geel Wit 3—Cinta 10—0, VTC 9—Prowano 5 1—9, Oranje Zwart 4—VTC 9 46 (Prowano 5 kampioen). 4C: PWS 3—DSS-Winfried 3 4—6, Bloemendaal 3TCD 3 91, GTTC 5Spweb 4 6—3. 4D: TOG 6—Johez 3 7—3, GTTC 6—Te Zaa nen 3 9—1, TCD 2—HBC 8 4—6, PVFS 2—PWS 64. 4E: CTTC 5CSV 4 100, Prowano 6 Fusia 6 6—4, TCD 5—Fusia 7 0—10, Fusia 6— TCD 5 7—3. 4F: Rapidity 4—Doko 4 9—1, CSV 4— VGZ 4 8—2, Doko 4—Alliance 3 3—7. 4G: VGZ 5VTC 8 010, Sido 5—Meertreffers 2 010, RKTVU 4—Heemskerk 3 2—8, Van Nispen—Fusia 5 9—1, Meertreffers 2—RKTVU 4 8—2, Rapidity 3—Sido 5 9—1. Dames. 2: Rapidity—VTC 8—2, TOGCSV 4—6, VGZ—Johez 46. 3: Spweb—TCD 46, GTTC (kampioen)—TOG 2 10—0, Doko—VTC 2 3—7, VTC 2—Spweb 9—1. 4: Cinta—PVFS 0—10, Cinta 2—VTC 3 2—8, GTTC 2—HBC 2 9—1, GTTC 2— VTC 3 7—3, CTTC—Cinta 2 7—3. Junioren. 2A: GTTC—Alliance 3 3—2, TYBB 2—Spweb 2 1—4, HBC 2—Oranje Zwart 0—5, Doko—Fusia 0—5. 3B: CTTC 7—CTTC 5 4—1, VTC 5—Fusia 2 2—3, CTTC 7—CTTC 3 3—2, Fusia 2—Doko 2 50. 3C: Spweb 4—TYBB I 4—1. 3D: Alliance 4GTTC 4 50, TCD—HBC 1 4—1, VTC 3—Togido 3 3—2. Na Santpoort is ook de schaakclub Wee nink uit Beverwijk kampioen geworden van een eerste klasse afdeling in de Noord hollandse Schaakbond. Stet c.s. wisten alle wedstrijden te winnen en lieten er in de laatste wedstrijd tegen Rolland (Haarlem) geen enkel twijfel aan bestaan dat het kampioenschap hun ten volle toekomt: 9-1! Het zal voor de eerste keer in het bestaan van deze actieve vereniging zijn dat het in de hoogste Noordhollandse afdeling, de overgangsklasse zal uitkomen. Onderaan is Rolland na de nederlaag tegen Weenink nog niet geheel in veilig heid. Er rest nog de wedstrijd Purmerend Santpoort 2. Indien Santpoort 2 tot een onverwachte zege zou komen is een be slissingswedstrijd tussen Rolland en Sant poort 2 noodzakelijk. In de parallel-afde ling werd MSC (Den Helder) tot degrada tie gedwongen nu het van kampioen Sant poort verloor. Dat hadden de Heldemaren aan het begin van de competitie vast niet gedacht. De ploeg begon met twee wed strijden te winnen maar verloor daarna alle wedstrijden In de 3e klasse werkte KTV zich in groep A uit de ge-arenzone en behield Het Oosten 5 in groep D een kleine kampioens kans na een vlotte zege op Bloemendaal 3. De overige gespeelde wedstrijden waren alle van ondergeschikt belang. De uitslagen in de NHSB-competitie zijn: Overgangsklasse: Schaaklust—Pat Mat 54 voorl. le klasse afd B: Weenink—Rolland 9—1 (Weenink kamp.). 2e klasse, afd. B: ZSC 2—Saende 55. le klasse, afd. A: Oppositie—Schaakmat 55, Santpoort—MSC 5'/24V2 (MSC de gradeert). 3e klasse, afd. A: KTV 2—Schaakmat 2 6/23y2, afd. D: Bloemendaal 3Het Oosten 5 37. 4e klasse, afd. C: Weenink 4Assen- delft 2 6-4, afd. D: VHS 4—De Vier To rens 64.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15